Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) amargo válasza glutamin (#33094) üzenetére


amargo
addikt

Ok, megnéztem én is egy kalkulátort, ami kimondottan ad számomra elég sok extra kedvezményt, nálam ez kapásból 60-80e igaz nem 100 (max kiegészítőkkel).

Miért alap, hogy legyen lopásra, totálkárra (~800e autóról beszélek.. )? Nézted már meg mire fizet a biztosítód vagy csak meglepődsz, amikor kiderül, hogy félre értettél valamit?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33102) adorjant


adorjant
senior tag

Így sorba jöhet mind :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33103) erikke17 válasza adorjant (#33102) üzenetére


erikke17
őstag

Választani szabad egyet? :D Mert akkor kék OPC Insignia kéne, köszi :DD

Az a matt fekete milyen verzió? :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#33104) AMD Power válasza Jofi81 (#33092) üzenetére


AMD Power
titán

Azért 9 hónapnál biztos többet fog bírni a Bosal. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33105) deicide válasza adorjant (#33102) üzenetére


deicide
veterán

Remélem ez még nem az én OPC-m :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33106) adorjant válasza deicide (#33105) üzenetére


adorjant
senior tag

Kicsit kikormolják hogy az átadáskor ne legyen semmi gond ;]

(#33107) trassher


trassher
addikt

Kesztyűtartó kengyel és világítás kicserélve. Remélem aki kitalálta ezt a fajta kengyel rögzítést annak már csak 1 foga van de az is fáj. :(((
Arra lennék kíváncsi hogy a kesztyűtartó világítás csak akkor kapcsol ha van gyújtás? Nekem igen és hát így eléggé félmegoldás. Éjszaka ha valamit kivennék belőle mert a kocsiban hagytam akkor csak nem azzal kezdeném hogy ráadjam a gyújtást.

Redmi Note 7

(#33108) gzbotii válasza gzbotii (#32954) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát ez drágább buli mint gondoltam. Tegnap gumik, ma futószög. Holnap után fagyálló. És ezek csak apróságok. De valahogy nem számoltam ilyen sokkal :N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33109) davee_92


davee_92
csendes tag

Sziasztok!

Nincs valakinek véletlenül elfekvőben 1db Opel Corsa C 13" dísztárcsája ami az alábbi képen látható?
Elsősorban 1db érdekelne, de emberi áron szett is szóba jöhet! Köszönöm!

Opel Műhely - Minden ami Opel! - http://opelmuhely.com

(#33110) deicide válasza adorjant (#33106) üzenetére


deicide
veterán

;] Megjegyzem ezt a rendszámot, nehogy átb@sszanak. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33111) glutamin válasza amargo (#33101) üzenetére


glutamin
őstag

800e-es autóra elég sok a 60-80e-es casco. Nekem a mondeóra kevesebb pedig az többszörösébe kerül. Lopás, totálkár az alap. Ha ezt nem tudja egy casco, akkor sok értelme nincs. Két éve volt egy "koccanásom", másfél milliós kár lett belőle az én oldalamom, úgy, hogy az autóval még hetekig jártam. Aztán kb fél év volt mire a rendőrség döntést hozott. Addig megcsináltattam casco-ra, utána meg visszakaptam az önrészt. Szóval ilyen esetekben is van haszna a dolognak, hiába nem én voltam a hibás.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#33112) AMD Power válasza gzbotii (#33108) üzenetére


AMD Power
titán

Holnap én is megyek a gumishoz. Viszem a nem rég vett félrekopott Barum Polaris 3 neki. Kíváncsi vagyok mit fog rájuk mondani.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33113) bajaki


bajaki
őstag

Újabb probléma. Lyukas a vízhűtő. Délelőtt mentem a kocsival kb 50 km-t. Csak hideg levegőt fújt be....megnéztem, nem volt egy csepp víz sem benne. Töltöttem bele 2 litert, de délutánra alig maradt benne. Elfolyt. A vízhűtő alján szépen csöpög kifele.

Hurrá, még egy dolog amire lehet költeni.... De hát ilyen ez a használt autó vásárlás. :)

(#33114) trassher válasza bajaki (#33113) üzenetére


trassher
addikt

Ilyen ez a popszakma igen. Feljebb írtam hogy én is szívtam mire kicseréltem a kesztyűtartó kengyeleket.
Azt megtudnád nekem nézni hogy ha megy a kesztyűtartó világítás hogy kell-e hozzá gyújtás/járó motor vagy anélkül is megy?

Redmi Note 7

(#33115) bajaki válasza trassher (#33114) üzenetére


bajaki
őstag

Holnap ránézek. :K

(#33116) AMD Power válasza bajaki (#33113) üzenetére


AMD Power
titán

:( Mondjuk ez kicsit fura.

Klimás a gép?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33117) trassher válasza bajaki (#33115) üzenetére


trassher
addikt

Köszi :R

Redmi Note 7

(#33118) AMD Power


AMD Power
titán

Ez egy jó cikk végre a TC. :R

Interjú: Carsten Aengenheyster
Tudják, melyik a japán Corsa?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33119) bajaki válasza AMD Power (#33116) üzenetére


bajaki
őstag

Sajnos nem klímás. :(

[ Szerkesztve ]

(#33120) SPF válasza trassher (#33114) üzenetére


SPF
senior tag

Nekem vilagit gyujtas nelkul is.

(#33121) trassher válasza SPF (#33120) üzenetére


trassher
addikt

Köszi, akkor úgy tűnik ez ilyen, pedig reméltem hogy anélkül is megy.

Lefotóztam a szonda kábelét. Azt hiszem ezt hívják kókányolásnak.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#33122) Declare válasza deicide (#33105) üzenetére


Declare
őstag

Nyugi, nem kell aggodnod a bejaratas miatt....rapattintanak egy P rendszamot es biztos lehetsz benne, hogy körbe driffteli vele a varost mindenki a helyi opelnel ;] ....de ne aggodj ott van keznel a szakszerviz es hol mashol ertenenek jobban a km ora visszatekereshez ;] :D

(#33123) Declare válasza AMD Power (#33104) üzenetére


Declare
őstag

Persze ne vicceljetek mar :) azert egy kipufogodob nem 9-10 honapot bir ki, vay ha igen akkor ez egy rakas ....

Nekem az opel 2008 as es nincs semmi baja egy kis külsö rozsdan kivül....anyum poloja 2005 ös es annak sincs semmi baja a dobnak....

(#33124) AMD Power válasza bajaki (#33119) üzenetére


AMD Power
titán

Olcsó bele nagyon a hűtő. A legdrágább is 26e Ft. De egy átlag közepes meg 15e.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33125) Jofi81 válasza Declare (#33123) üzenetére


Jofi81
őstag

A gyári nekem is kibírt 13 évet, a Feroz meg csak 9 hónapot. Aztán még azt mondták a szervizben, hogy rosszul használom az autót, azért lyukadt ki...

(#33126) Declare válasza Jofi81 (#33125) üzenetére


Declare
őstag

Hat akkor pedig erdemes mindenkinek atgondolni, aki utangyartott dobot akar venni....sokszor igaz az, hogy a gyari azert nem veletlenül kerül annyiba amennyibe es az utangyartott olcsobb dolgok....na igen olcso hus... :U

Azert az hogy 9 honap alatt kilyukadjon az nagyon meredek :Y ...de hat kerem aki rosszul hasznalja az autot az igy jar :D

(#33127) AMD Power válasza Jofi81 (#33125) üzenetére


AMD Power
titán

rosszul használom az autót

Ezt mégis ,hogyan? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33128) adorjant válasza AMD Power (#33127) üzenetére


adorjant
senior tag

Rosszul fordítja el a kulcsot ;]

Sajna G Astránál gyakran fáradnak el a hűtők,leggyakrabban a klímásoknál egyébként,de így hogy az övében nincs,főleg nem vígasz számára :(

[ Szerkesztve ]

(#33129) AMD Power válasza adorjant (#33128) üzenetére


AMD Power
titán

15e vesz bele egy újat. + 5e belerakják. És utána évekig elvan vele. De ha van kedvezménye akkor szinte "ingyen" van hozzá a hűtő. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33130) gzbotii


gzbotii
veterán

Na ezért jó a fronthajtás: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33131) bajaki válasza AMD Power (#33129) üzenetére


bajaki
őstag

Erre is tudsz valami tuti helyet? Bontóból ezt sem érdemes?

(#33132) amargo válasza glutamin (#33111) üzenetére


amargo
addikt

Egyszerű a képlet, Bp lakos vagyok és ffi, mivel tavaly lett újra a nevemen kocsi, így elölről kezdtem mindent.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33133) INMOTEP válasza Declare (#33123) üzenetére


INMOTEP
őstag

Én Tegnap voltam a kipufogósnál ...... leszedetettem a Paragi hátsó dobot , visszakapta a gyári hátsó dobot .+Rezgőcső csere mert ott orbitálisan kifújt .Ez munkadíjba 8 ezer Ft ba fájt ....Majd most nézzük meg hány fokos a hűtővíz ,illetve kinyomatom az ablakmosóból a maradék löttyit és felöntöm télivel .És ezzel azthiszem végeztem is a téli félkészítéssel .

(#33134) Jofi81 válasza AMD Power (#33127) üzenetére


Jofi81
őstag

Szerintük sokat használtam rövid távon, városban, így nem tudott eléggé felmelegedni a kipufogó, ezért a kondenzvíz nem tudott elpárologni. Ez azért vicces, mert hétköznap ritkán használom, hétvégenként pedig gyakran megyek több száz kilométereket, úgyhogy biztos van, aki nálam sokkal többet használja városban, mégis többet bír a kipufogója.

(#33135) Findzs válasza gzbotii (#33130) üzenetére


Findzs
addikt

az a fronthajtás jobb mint ez az öszkerekes :) [link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33136) trassher válasza Jofi81 (#33134) üzenetére


trassher
addikt

Ez megint a bullshit kategória. A kondenzvíz jelentős része szó szerint kifolyik a csövön, a kipufogó pedig még télen is 5-6 km alatt felmelegszik. Városban ha megy az ember 10-ből 5 autó kipufogójából csorog a víz, ne mondja azt senki hogy akkora mennyiség marad benne amitől elkorrodálódik az anyag.

Redmi Note 7

(#33137) Declare válasza Jofi81 (#33134) üzenetére


Declare
őstag

Tudod hova küldtem volna el a silany bovli termekevel együtt....

(#33136) trassher : Ez nem bullshit. Ez alapvetöen jogos. Marmint az a resze, hogy a varosban pöfkölödö auto dobja elöbb fog elrohadni. Varosban 1-2 ezres fordulaton hasznalva nem fog a rendszer ugy felmelegedni, nincs rendes nyomas sem ami kipucolja es miutan megallsz szepen ott fog benne lötyögni a viz.

Ettöl függetlenül teljesen nonszensz es elfogadhatatlan a 9 honap. Anyum poloja is 80% ban varosi auto...megegyszer leirom 2005/2006 os....semmi baja a dobnak.

(#33138) gban válasza trassher (#33136) üzenetére


gban
Közösségépítő

Pedig attól lukad ki az összes.
Korrodál, majd izzik.
Csak nem mindegy hogy mennyi víztől, ettől is függ hogy meddig húzza. Ettől a víztől rohad el a dob belseje, a terelőlapok. Aztán jön a lukadás.
A hátsó cső nem a dob legalsó pontján van, így mindig maradhat benne víz.

Postázást nem vállalok.

(#33139) Jofi81 válasza Declare (#33137) üzenetére


Jofi81
őstag

Meg is mondtam, nekik, hogy szerintem bárhogy használom, akkor is többet kellene kibírnia. Szerencsére javították garanciában, de akkor sem voltam boldog tőle.

(#33140) Findzs


Findzs
addikt

nekem 6 éves volt az első g astrám mikor cserélni kellett a gyári dobot, bosalt vettem rá mert azt dicsérték, nem volt olcsó, utána még 2 évig volt meg a kocsi mielőtt eladtam de alá alá nézve egy egy kerékcsere alkalmával vagy a csápon a szerelőnél már láttam jeleit a dob hanyatlásának

miért nem tudják megcsinálni úgy a dobokat, hogy a víz kifolyhasson? mert akkor sose kéne cserélni?
vagy aluból ami nem rohadna stb.

én is most vettem pár hónapja egy középső dobot marixot már most félek a kocsi alá nézni hogy vajon milyen állapotban lehet

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33141) AMD Power válasza bajaki (#33131) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem vennék. Főleg ha ilyen olcsón tudsz venni csont újat. Bárdinál megtudod venni ezt is azon az áron amit írtam. ;)

Jofi81 Értem én ,hogy sok bennük a víz stb... de 9 hónap alatt a 5e Ft Bárdi dobnak sem lenne szabad szétrohadnia. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33142) adorjant válasza Findzs (#33140) üzenetére


adorjant
senior tag

Nagyon sok embertől hallok panaszt,hogy hiába cserélik le a dobot 1-2 év alatt már szemmel láthatóan kezd tönkremenni. Sőt, azt mondják,ha az ember gyári dobot vesz,az sem bírja addig,mint anno az,amivel kigurult a gyárból. Én most cseréltem a Zafirán,gyárira,még a kipufogós is hülyének nézett,hogy ennyi pénzt költöttem rá. Szóval majd meglátjuk :DDD
(Egyébként,a gyári cuccok,a flexicső,középdob és hátsó dob is most lett cserélve,13 év után...)

[ Szerkesztve ]

(#33143) gban válasza Findzs (#33140) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nekem a hátsó dobok mint írtam kb. 4 évente cserések (első gyári is, utána meg óccsók), viszont a középső dob 13 évesen lett cserés.

Postázást nem vállalok.

(#33144) AMD Power válasza adorjant (#33142) üzenetére


AMD Power
titán

Én ma felrakatom az új dobot. Kíváncsi vagyok meddig fogja bírni. :U

Mondjuk ha egy 3-4 évet kibír akkor azt már nem én fogom cseréltetni rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33145) gban


gban
Közösségépítő

Akku problémákra visszatérve, a tapasztalatok.
3,5 éves Winny-ről van ugye szó, 6 deci desztvíz belement, 12,1 volt volt benne.
Töltöttem, és egész máshogy reagált mint a rosszak (vagyis reméljük ez nem rossz).
A rosszak a 6A-os töltőn felvettek 4-5 ampert, aztán 1-2 óra, és leesett az áramfelvétel (töltő műszeres, bár nem nagy cucc).
Ennél viszont eleve 3-ról indult a felvétel, és 10 óra után is saccra 2,5 volt a felvétele, vagyis mondhatni egyenletesen vette fel.
Közben méregettem a feszkót, szépen ment föl 14,3 voltig.
Itt írják (elég korrekt cikk szerintem), érdemes megnézni a nyugalmi feszültséget töltés után fél órával. Megnéztem, 12,57V volt, ami elég jó (nem vártam meg míg leesik a töltőáram, vagyis nem töltöttem tele - éjszakára nem akartam otthagyni, bugyborékolt is már eléggé).
Levittem, megnéztem, beindítva, alapjáraton, ami a gyakorlatban azért jóval magasabb hideg motor esetén, 14,5 volttal tölt, ez gázra sem nőtt. 14,4-et írnak ami max. egészséges, remélem ez nem gáz, illetve a mérő sem biztos hogy hajszálpontos. Vagyis tölt, szerencsére.
Most jön a bizakodás, hogy húzza még jó ideig.
Ja igen, meg akartam már osztani ilyen irányú tapasztalatomat, a központi zárral kapcsolatban.
Azt hittem, már évekkel ezelőtt is, hogy szorul, beteg, baja van, stb., pláne hideg időben, mert az én ajtómat nyitvanem nyílt ki teljesen az utasoldali, vagyis csak félig ment föl a pöcök.
Télen még erősebben jelentkezett a gond.
Aztán rájöttem, az akku gyengesége okozza a dolgot - érdekes, ennek ellenére indult az autó.
Hozzá kell tenni, 2-3 fordulat után mindig indul, egyszer hosszabb állás után többet kellett forgatni, nem is bírta az amúgy már halódó akku.
Szóval a központi zár rendetlenkedése egyfelől jó indikátora az akkunak, másfelől nem kell mindjárt szerelőhöz vinni, érdemes először ránézni az akkura is.
Mindezt azért írtam le, mert tapasztalat hiányában nem hinném hogy sokaknak azonnal ez a hibaok jutna eszébe, talán hasznos volt megosztani, ez is olyan dolog, ahol jól jöhet egy tipp, amire nem gondolna az ember.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#33146) Findzs válasza gban (#33145) üzenetére


Findzs
addikt

köszönjük, még hasznos lehet :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33147) Findzs


Findzs
addikt

nekem egy egyszerű mezei akkutöltőm van de nem ártana néha ha lenne egy komolyabb aminek van fenntartó töltés funkciója, a héten még nem volt beindítva a kocsi és nem is igen lesz majd csak jövőhéten :B
és ilyen elő szokott párszor fordulni 1 évben

az aldiban van most ilyen töltő 4000 ezerért szerintetek jó lehet?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#33148) AMD Power


AMD Power
titán

Voltam a gumisnál. Felrakta a gumikat. Azt mondta ,hogy inkább kívülre rakja a kopottabb részt. Jó. Ő a gumis. :U

Ami fent volt 4db nyári. Mind a 4db kuka. Főleg a hátsók. Félre voltak belül kopva. Azokat ott is hagytam. Ez valószínűleg futómű probléma. Szarok a hátsó gátlóim és lehet ,hogy attól ette meg a gumi belső odalát? :F

Nagyon fura ez 4db téligumi a kocsin. :B

Findzs Én is annyiért vettem kb 3-4 éve. De tök jó és müxik amit én vettem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33149) Declare válasza gban (#33145) üzenetére


Declare
őstag

Na az akkus mizeriakrol en is tudnek meselni :U a zsir uj gyarihibas bosch silver akku.....remek volt.

Nekem mondjuk normalisan nyitotta a központi zar a kocsit, de a motor mar meg se nyekkent. Szerintem a legjobban inditozaskor lehet eszrevenni. Elötte leveö nap en mar hallottam, hogy olyan gyanusan nyögve indul, de uj volt minden, nem tudta meg a fülem egyböl, hogy na ez azt jelenti, hogy kampo. Mondjuk nekem ugye dizel van, ott azert az inditoaram jelentösen nagyobb, mint a benzinnel.

Amugy nekem is 14.4V a generator töltes, szerintem hogy 14,4 vagy 14,5 az siman meresi pontatlansag. Több ne igen legyen mert az kinyirja az akkut.

Sokat olvasgattam ezekröl a dolgokrol az akku szivas utan. Egy normalis töltöt mindenkepp erdemes venni es neha ratölteni, mert ugye az auto csak maxon tölti (azzal a 14,4V) es az nem a legjobb az akkunak. Egy olyan töltö ami erzekeli az akku töltöttseget es tud impulzusokkal automatikusan tölteni segit megelözni a szulfasodast es regeneralja az akkut.

En egy ilyen CTEK MXS 3.8 töltöt vettem, ezt nagyon dicserik es tenyleg kicsi, könnyü, strapaallo es azokkal a komfort kiegeszitövel pikk pakk ra lehet tenni a kocsit tölteni.

(#33147) Findzs: Nekem az egy kicsit gyanusan olcso de jo lehet, ettöl függetlenül. :F En nem akarok többet ilyen meglepetest, h nem indul a kocsi reggel, elvileg nem 1-2 evre szol egy ilyen akku töltö...legalabbis en igy gondolkodtam :)

(#33150) Declare


Declare
őstag

Ja meg akartam kerdezni, hogy esetleg valakit feltetelesbe erdekelne 4db hasznalt nyari gumi? Michelin energy saver 205/55 R16 ? Most ez van a kocsin, 2008 as gumik. 3 mm körül meg van profil melyseg (kb) es nincs kirepedezve, szerintem 1-2-3 szezont kis futas mellett siman jo lehet. En sokat hasznalom autopalyan, itt kint nem is 120-130 as tempoval, igy cserelem öket.

Ha valakit erdekel esetleg szoljon, megnezem pontosabban ezt a profilmelyseget, meg majd cserenel megkerdezem a gumist is, mit mond rajuk.

Nem nyereszkedes a celom, nem tervezem hirdetni, ha nem kell senkinek otthagyom a gumisnal bizomanyiba.....aztan vagy vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.