Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-21 00:58:56

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) gabipaci válasza JanR (#22898) üzenetére


gabipaci
addikt

1500-ér gyalog kimegyek érte... :)

Logitech hardware tester

(#22902) Spancer RE válasza #TOTTI (#22900) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

7,5J széles :)

(#22903) bambano válasza Spancer RE (#22899) üzenetére


bambano
titán

a szakma szabályai szerint egyszerre brutál széles és ballonos gumit nem tehetsz rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22904) hdman válasza gabipaci (#22901) üzenetére


hdman
őstag

+1. holnap felhivom es meglatjuk mennyit enged :) Ez nincs is messze tolem, csak 200 km. Szombatra megbeszelek egy randit...

Sopron city :)

(#22905) Calogero


Calogero
addikt

2 évre letudva a műszaki.... most már mehet vissza a szemöldök :P ;]

(#22906) bambano válasza Calogero (#22905) üzenetére


bambano
titán

hol voltál műszakiztatni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22907) Calogero válasza bambano (#22906) üzenetére


Calogero
addikt

Marsónál, s Szoboszlai úton.

Három óra előtt párperccel értem oda, fél négy után már gurultak is az autóval kifele. Végig szemmel tudtam tartani az autót.

[ Szerkesztve ]

(#22908) bambano válasza Calogero (#22907) üzenetére


bambano
titán

mennyire háklisak a fóliára?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22909) JanR válasza hdman (#22904) üzenetére


JanR
addikt

Mennyire vagy tisztában ezekkel a külföldről behozott autó költségekkel? Mert Én is ott nézem őket elsősorban, nem Mo.-n. De annyira még nem jártam utána a költségeknek :D

(#22910) hdman válasza JanR (#22909) üzenetére


hdman
őstag

Annak néztem eddig utána, hogy mennyi lesz a regadóm (303k), mennyi lesz a biztositásom, és a cascom (ha kötök).

A többi még kérdéses :)

Sopron city :)

(#22911) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, szerintetek felninek lehetett ettől baja? :(
[Kép]
Gumi az fél éves az mehet kukába még a számok is benne vannak a futófelületben.. Mindez ez tolatás ára ami parkolóhelyen volt egy méretes 20cm mély lyuk, de tükörbe nem volt látható.. Kannyát.. :((

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#22912) _seth_ válasza erikke17 (#22911) üzenetére


_seth_
veterán

Ha elviszed gumishoz lehet még a gumit is megmenti, a felninek max szépség hibája lett de ahhoz nagy tempóval kell menni, hogy egy kátyú gondot okozzon neki ilyen ballonos gumival

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22913) bambano válasza erikke17 (#22911) üzenetére


bambano
titán

ha lefotóztad a lyukat, akkor a fenntartó fizeti a gumicserét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22914) erikke17 válasza _seth_ (#22912) üzenetére


erikke17
őstag

Hát felni az karcmentes hibátlan állapotban volt.. Gondoltam megkérdem h úgy sérülhetett e de hálistennek nem.. De a gumit azt vászonig bevágta.. Avagy vászon nem sérült de látni őket.. Merjek igy járni vele amig nem lesz megcsinálva vagy új beszerezve? :S

bambano - Itt SK-ban nem tudom hogy működik nálunk :S Meg ez ingyenes út melletti parkoló volt

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#22915) adorjant válasza bambano (#22908) üzenetére


adorjant
senior tag

A Marsonál Csibi Sanyiék dolgoznak,régi Klasszos arc,majd a helyén levő műszaki vizsgabázison voltak,nemrég mentek át a Marsohoz. Korrektek,szerintem kérdezz rá a dologra.

(#22916) bambano válasza adorjant (#22915) üzenetére


bambano
titán

kösz, elteszem az infót.
mondjuk először egy megbízható szerelőt kellene találnom, mert az újhelyiék múltkor feltolták a vércukromat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22917) adorjant válasza bambano (#22916) üzenetére


adorjant
senior tag

Én most az Abt-nál voltam az István úton,5000ft/óra.
Némi futóműrenoválás volt,és mivel minimális futóműbeállításra volt csak szükség,elengedték a beállítás díját (6k),plusz a kért fényszóróbeállítás ajándék volt,egy 40e értékű szerviznél. A kiszerelt alkatrészeket odaadják,ha kéred,az alkatrészekről,árakról pontosan tájékoztatnak,nekem nagyon szimpatikus a csapat,bár még csak kétszer voltam náluk.
Ja és a megbeszélt időre valóban végeznek is :)

Speciális Opel bajokra nem tudom mennyire tudnak gyógyírt,de amit tudnak,azt eddig hibátlanul teljesítették.

(#22918) bambano válasza adorjant (#22917) üzenetére


bambano
titán

nekem most futómű bajaim vannak, hála az újfalusiéknak, az nem annyira opelspecifikus... toronycsapágy az toronycsapágy a legtöbb autóban...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22919) adorjant válasza bambano (#22918) üzenetére


adorjant
senior tag

Szintén zenész...
Mindkét oldalon toronycsapágy+toronyszilent,plusz volt még valami szilent. Mondjuk nekem még olyan Opelem nem volt,amin ne cseréltem volna ezeket legalább egyszer :)

(#22920) TasiA válasza Spancer RE (#22899) üzenetére


TasiA
senior tag

205/50 R16 Azzal a 215/40-el, nagyon pici lesz a kerék.

(#22921) _seth_ válasza adorjant (#22919) üzenetére


_seth_
veterán

Toronycsapágy... avagy mi a hiba a képen? Na jó segítek, szemből nézve a jobbos toronycsapágy kissé furán áll, ami nem csoda prága macskaköves, öntöttvas csatornafedeles útjainak hála. Nem kikopott hanem darabokra tört. Ekkor a biztonság kedvéért cseréltettem a párját is, azóta (3 éve) nincs vele gond.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22922) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Na, eljött az ideje a komplett kuplungcserének. Zörög a lendkerék...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22923) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Calogero: na, az én szerelőm is abban a bandában van :) Nekem is 20 perc volt a műszakim télen.
Kerék: ami még esetleg normálisan mutat, az a 195/55 R16. Nekem ilyenem van, nézd meg Carstylingon, ugyanez a nevem. A 195/45 az nagyon kicsi átmérőben, elvész a kerékjárati ívben, amit meg te mondtál, az meg fölöslegesen széles egy Astrára. Ha 2.2-es benzinmotor, vagy 2.0 turbó van benne, nem szóltam. A váltó 205/50 R16, de ez cseppet ritka, a 205/55 meg elég gyakori ahhoz, h jó árban legyen. Picit ballonosabb, de kénylemes.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22924) amargo válasza _seth_ (#22921) üzenetére


amargo
addikt

No, az itt linkelt 2. képen nálam is hasonló látszódik, ellenben mind a kettőnél egyenletesen ennyit áll ki. Akkor ez hiba?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22925) _seth_ válasza amargo (#22924) üzenetére


_seth_
veterán

Ha egyforma akkor nem valószínű, hogy gond legyen vele + egyik kezed ráteszed úgy a toronycsapágyra, hogy az ujjaid a karosszériához érjenek hozzá a másikkal pedig lenyomod az autó elejét a sárvédőnél, ha érzed, hogy a karosszériához képest elmozdul a csapágy akkor gond lesz vele, ki van kopva.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22926) Jim Tonic válasza amargo (#22924) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Annak semmi baja, első ránézésre. Mármint törve nincs, kopott lehet. Arra jó a teszt, amit Seth írt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22927) bambano válasza Jim Tonic (#22922) üzenetére


bambano
titán

ez a topic híres utolsó mondatok gyűjteményéből való :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22928) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Egy kicsit kopottas a képen pirossal bejelölt cső, megírnátok, hogy ez pontosan micsoda és küldenétek erre egy linket a cromax.hu-ról?
Ezt a képet a neten találtam most, a motor Z14XEP (Astra G).

Úgy látom, hogy sehol sem lyukas, de meg van repedezve gyakorlatilag végig, ilyenkor érdemes cserélni vagy ez OK? (2005-ös, 120e km). A többi cső teljesen rendben van, nem látni rajta semmi sérülést.

Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22929) Imy válasza gurabli (#22928) üzenetére


Imy
veterán

Szia!

Én tavaly télen cseréltem a vékonyat, majd pár hónapra a vastagot is (az szét nyillott).
Az új teljesen más anyagból van. Szerintem a régiek alapból rosszak voltak.
És a kért link .

(#22930) gurabli válasza Imy (#22929) üzenetére


gurabli
senior tag

Szia!

Köszönöm!
Akkor gondolom érdemes cserélni, nem túl nagy tétel. Ha kilyukad, akkor mi történik? :)

Ez a kettő kell nekem, ha jól tévedek: LINK

Arra egy kis segítség, hogy tudom legegyszerűbben megnézni, hogy a szervóolaj tartályban mennyi olaj van? mert látom a tartályt, de a szintet nem igazán. Esetleg aknából?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22931) Jim Tonic válasza gurabli (#22930) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22932) gurabli válasza Jim Tonic (#22931) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm :)
Szerintem a jövő hónapban lecserélem a csöveket...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22933) Spancer RE válasza gurabli (#22930) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

semmi :D

válasz: zolikaDB [link]-re
Nézegettem gumikat és a 205/55 és /50 nagyjából egy árban van, a 195/55 R16 ha jól emlékszem olcsóbb.
Ennél szélesebbet tutira nem akarok, teljesen felesleges. :)

[ Szerkesztve ]

(#22934) gurabli válasza Spancer RE (#22933) üzenetére


gurabli
senior tag

:D
Akkor nem is cserélem ki:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22935) Imy válasza gurabli (#22930) üzenetére


Imy
veterán

Ha kilyukad, akkor mindent összeköpködhet olajjal, és szűretlen levegő megy a motorba....
A linked nem jó, az enyim a jó.... (Tied is jó, csak nincs kiválasztva a motor)

Ha leveszed a kupakját, akkor van benne egy nívó pálca, vagy pedig van egy szint jelölés a tartályon. De gondolom nálad az első eset.

(#22936) Imy válasza gurabli (#22930) üzenetére


Imy
veterán

Így járt a vastag, megkerestem a képet:

(#22937) gurabli válasza Imy (#22935) üzenetére


gurabli
senior tag

Cserélni fogom biztos, szerintem már jövő hónapban. A nagyobbik cső nem tűnik vészesnek, a kisebb az elég megviselt. Érdekes, mert minden más cső szép állapotúnak tűnik a motortérben.
Amikor kimásoltam a linket, akkor ki volt választva a Z14XEP motor, de mégsem lett jó a link.

Emígy érdemes ezeket a csöveket szilikonos ápolóval lekenni? Minden gumit és műanyagot Turtle Wax Black in a Flash Wax géllel szoktam átkenni és gyönyörűen óvja. Bár gondolom nem a motortérbe és annak hőmérsékletére lett kitalálva.
Igaz, a motorborító műanyagot és a többit is, ezzel szokták lekenni...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22938) gurabli válasza Imy (#22936) üzenetére


gurabli
senior tag

Ez szép:) És hogy vetted észre, volt hangja vagy valami jele? Vagy időnként felnyitod a motorháztetőt és egyszer csak ez a látvány fogadott?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#22939) Imy válasza gurabli (#22938) üzenetére


Imy
veterán

Néha belenézek a motortérbe, mert többet járok hosszú távon, s nehogy útközben hasaljon be valamiért, és az fogadott.

(#22940) Imy válasza gurabli (#22937) üzenetére


Imy
veterán

Én más alkatrészesek sem nagyon kenek semmivel sem, egy alapos mosás, és a műanyagokat Black chromeval szoktam lekenni. A motorteret meg néha áttörölgetni. Azt eddig 1x mostam meg az 5.5 év alatt.

(#22941) amargo válasza _seth_ (#22925) üzenetére


amargo
addikt

köszönöm, meg Jim Tonic -nak is, megnézem!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22942) hdman


hdman
őstag

Elvitték a Signumot :(

Sopron city :)

(#22943) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Úgy néz ki, hogy esedékes a szekéren egy termosztát csere (1338178 a GM cikkszáma).
A különböző márkáknál eltérő nyitási hőmérséklet (92 vagy 105°C).
Arra lennék kíváncsi, hogy ez lényeges a Z16XEP motornál, vagy különösebben nem számít?

(#22944) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Opel Astra G ('98) légkondija rakoncátlankodik, hallhatóan nem kapcsol be a kompresszor. Pár hete lett cserélve a kompresszor és a hűtő. Lehetséges, hogy a kondenzcső van eldugulva?

(#22945) japy


japy
őstag

Nekem meg azt tetszik a g astrámban hogy így néz ki a kipufogó belseje!

(#22946) _seth_ válasza japy (#22945) üzenetére


_seth_
veterán

Remélhetőleg nem azért mert sokkal közelebb a motorhoz már ereszt ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22947) japy válasza _seth_ (#22946) üzenetére


japy
őstag

De nem ám! :C
Minden rendben van!

[ Szerkesztve ]

(#22948) Imy válasza japy (#22947) üzenetére


Imy
veterán

Hogyhogy ilyen tiszta? Nekem kicsit kormos....

(#22949) japy válasza Imy (#22948) üzenetére


japy
őstag

Amióta megvettem ilyen.Pedig nem hosszútávos autó! Nem tudom az okát de egy kicsit büszke vagyok rá!

(#22950) zolikaDB válasza Imy (#22948) üzenetére


zolikaDB
veterán

Icipicit nekem is, de igencsak tiszta. A gumis mondta tavaly, h jó lehet a motorja, mert ha megnézem a kipuffot, milyen szép tiszta!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.