Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-10 23:42:54

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Jim Tonic válasza amargo (#23450) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

GE Megalight vagy Philips X-treme Vision vagy OSRAM Night breaker

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23452) deicide


deicide
veterán

Random jelleggel kigyullad a sárga ikon, P1120-as hiba van, ez gázpedál szenzor, vagy mi. Ilyet hol/ki tud orvosolni? Annyira nem idegesítő, mert ritkán fordul elő, csak városi araszoláskor, viszont az zavar, hogy ilyenkor kicsit elmegy a motor ereje, nem húz annyira a következő leállítás/újraindításig.

ECN 112008 egész pontosan

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23453) KonzolKartel válasza deicide (#23452) üzenetére

Gyakori hiba. Lehet, hogy a potméter valamelyik végállásba ragad, de lehet akár az ECU körül is a hiba. Érdemes egy rendes diag.ot csinálni.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23454) deicide válasza KonzolKartel (#23453) üzenetére


deicide
veterán

És olyat csak Opel márkaszerviz tud?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23455) #81556480


#81556480
törölt tag

GYORS SEGÍTSÉGET KÉRNÉK

Ismerős jön haza autópályán , volt egy nagy zuhé, 80km után megállt az autó, nem indul

B corsa

Mit nézzen meg? lehet beázott a gyujtás?

:R

(#23456) adorjant válasza #81556480 (#23455) üzenetére


adorjant
senior tag

Ha van benne elosztófedél,akkor azt nézzék meg.
De kevés az infó. Milyen motor,teker,de nem indul,volt-e valami előzménye,stb...

(#23457) #81556480 válasza adorjant (#23456) üzenetére


#81556480
törölt tag

előzmény nemigen van, azthiszem az 1.4-es 8 szelepes

(#23458) TasiA válasza amargo (#23450) üzenetére


TasiA
senior tag

Ezek közül szerintem, egyiket se, kolléga jól írta előttem. Én az Osramra szavazok (night braker plus), ezt a Philipset meg nem ismerem.

(#23459) bambano válasza #81556480 (#23455) üzenetére


bambano
titán

a benzinszintet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23460) sNORh


sNORh
addikt

Hali
Gyorskérdés, 2 hónapra utántölteni Vectra B 2.0 DTI-be jó lesz 1 lity 5W40? 201ekm

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23461) amargo válasza Jim Tonic (#23451) üzenetére


amargo
addikt

És (#23458) TasiA
Köszönöm!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23462) bambano válasza sNORh (#23460) üzenetére


bambano
titán

én nem szeretem keverni, azt szoktam utántölteni, ami benne van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23463) sNORh válasza bambano (#23462) üzenetére


sNORh
addikt

Az a baj nemtom milyen van benne pontosan, nem kötötte az orromra a szerelő akihez már nem járok.. Bár 2 hónap mulva tervezek olajcserét, addig kéne pótolni, és cserére is 5W40-et tervezek.

Shell Helixet használt már valaki? Menynire opelbarát? elég nevetséges áron tudnék venni

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23464) #81556480


#81556480
törölt tag

beázott a gyujtás, kiszáradt és megy. :R

(#23465) kocckri


kocckri
csendes tag

b vectra 2000 tdi

(#23466) kocckri válasza KonzolKartel (#23449) üzenetére


kocckri
csendes tag

nem c vectra b vectra szerintetek lehet a vákum szivattyú

(#23467) bambano válasza sNORh (#23463) üzenetére


bambano
titán

két hónap miatt akár előbbre is hozhatod az olajcserét, ha nem tudod, hogy mivel kellene felönteni.

anno céges kocsiban shell helix volt, semmi égbekiáltó nagy durranás, de elég jó motorolaj. csak amikor megláttam az árát, akkor tizedmásodpercek alatt szoktam le róla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23468) sNORh válasza bambano (#23467) üzenetére


sNORh
addikt

Lemondtam róla, bár jobb árban van mint a castrol, de jobbnak itéltem a Castrol Magnatec 5W40 C3-ast 4L 6600ft-ért. De most nincs dzsettám cserére. Most vettem 1 lityót ebből még felönteni, nem hiszem hogy nagy kárt okozna..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23469) bambano válasza sNORh (#23468) üzenetére


bambano
titán

no én akkor szoktam le a helixről, mikor ennyiért adták literjét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23470) KonzolKartel válasza deicide (#23454) üzenetére

Nem feltétlen csak márka szerviz. Tech2 kéne, az a biztos. Keress egy olyan műhelyt, ahol van tech2.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#23471) deicide válasza KonzolKartel (#23470) üzenetére


deicide
veterán

Thx, körülnézek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#23472) Ivan15 válasza sNORh (#23463) üzenetére


Ivan15
senior tag

pontosan attol a gyartotol kellene utantölteni, ami benne van vagy teljes olajcsere

(#23473) zolikaDB válasza amargo (#23450) üzenetére


zolikaDB
veterán

Osram Night Breaker Plus H7 most a vilagitas.eu-n azt hiszem 4000 Ft. Nagyon kedvezményes ár. Vaterán van a Limited verziója, messzebb nem világít, de fehérebb és szabályos. HB3-ból szintén ezt tudom ajánlani. Nekem ezek vannak a kocsiban, én szeretem mindkettőt.
Bár nem adnék 7500-at gagyi, ebay-es "xenon-hatású" izzókért.
[link]

(#23474) hdman


hdman
őstag

Megjött a komplett fékgarnitúrám :C

Sopron city :)

(#23475) Pitu


Pitu
aktív tag

Hidrotőkék cserélve. Kicsit viszont mérges vagyok, mert az ismerősöm által intézett tőkék ajusa márkájuak voltak, amit azért nem neveznék középkategóriának. :W
Cseréltek olajat + szűrőt, ill. vittem benzinszűrőt is (ami volt benne már rozsdált). Mértünk olajnyomást is, ami gyári értéket hozott. Szaki azt mondta hogy a holnap reggeli indításnál derül ki, hogy jól működnek-e a tőkék. Most alig hallani hogy jár a motor olyan halk (és szokatlan :) ).

(#23476) MunezXBK válasza deicide (#23471) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Horváth&Horváth a Géza u. végén jobbra.

(#23477) sNORh válasza zolikaDB (#23473) üzenetére


sNORh
addikt

Én most vettem 1 pár GE H7 MegaLightUltra +90-et 1600-ért. Most ennek a +50-es párja van benne amit télen vettem 3,5-ért, de az is elég erős egy átlaghoz képest. Ezt nem hagytam ott annyiért, tartalék, de kiv leszek rá.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23478) Findzs


Findzs
addikt

érdemes ilyen termékekkel vesződni?
elég sokba is kerülnek, érnek egyáltalán valamit?

[link]

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23479) Jim Tonic válasza Findzs (#23478) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nálunk az egyik legnevesebb szerviz árulja a termékeiket, és azt mondták rá, hogy jó cuccok.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23480) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Ma, 150e km küszöbén megtörtént a gyertyacsere, orosz GM gyertyákat kapott :)

Üdv: Ádám

(#23481) amargo válasza zolikaDB (#23473) üzenetére


amargo
addikt

Szia, köszönöm, rendeltem is! :)
HB3-at még meglátjuk azzal nincs bajom, de tartalékba érdemes lehet.

Ezt a mondatod nem egészen értem:
"Bár nem adnék 7500-at gagyi, ebay-es "xenon-hatású" izzókért."

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23482) Findzs válasza Jim Tonic (#23479) üzenetére


Findzs
addikt

azt hiszem olajcsere előtt venni fogok egy motor égéstér tisztítót

már csak azért is mert 1 hónapja vettem a kocsit így ki tudja milyen állapotban van

tél előtt meg egy benzinrendszer tisztítót

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23483) Findzs válasza sNORh (#23477) üzenetére


Findzs
addikt

és megkérdezhetem hol vetted ennyiért?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23484) zolikaDB válasza amargo (#23481) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amit mutattal, az 7.5e volt, ebay-en 4-5$ korul van, tovabba gagyi. A szine feher, xenon-look, de amugy szart se latsz vele.

(#23485) amargo válasza zolikaDB (#23484) üzenetére


amargo
addikt

Így értem, köszönöm! :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23486) bambano válasza Findzs (#23478) üzenetére


bambano
titán

igen is meg nem is.
tisztító adalékkal érdemes foglalkozni, de ezt a benzingyártók megteszik. minden benzinben benne vannak ezek az adalékok, a motorolajban dettó.
következésképp jobb esetben csak felesleges pénzkidobás, kárt nem okoz, haszna sem lesz, extrém esetben meg összeakad a motorolaj saját adalékával, először az olajat csapja szét, utána meg az egész motort.

szóval én biztosan nem tennék semmi ilyet a kocsimba, csak minőségi benzint meg motorolajat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23487) kocckri


kocckri
csendes tag

sziasztok ki tud nekem segíteni 20 tdi b vectrám van blokk csere volt össze rakta a szerelő és azóta nem megy úgy ahogy kéne ha be indítom megy rendesen majd ha bemelegszik motor kontrolozik de ha második ban kipörgetem 2000 ig akkor el alszik és jobban is megy amúgy se megy rendesen nem húz úgy ahogy kéne pedig a blokk jó úgy vettem meg hogy 60 ezer volt benne és csak magában a füzött blokkot vettem meg üdv krissz

(#23488) zolikaDB válasza amargo (#23485) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy próbaképp ez: [link]. 65W az 55W helyett, 2100 lumen 1500 helyett. Akinek van, nem csalódott benne!

(#23489) mikoljan válasza Pitu (#23475) üzenetére


mikoljan
tag

Szabad megkérdezni, hogy mennyi volt a számla végösszege?

- - - We Enter Into The Future - - -

(#23490) Pitu válasza mikoljan (#23489) üzenetére


Pitu
aktív tag

Anyag + munkadíj együtt: ~63K. Mindenről számlát kaptam, egyedül a tőkéket intézte ismerősöm.

Ma reggel indítottam az autót, fura, de még a kezdeti kerregés sem volt (gázadásra sem), holnap megyek vele egy ~50km-es szakaszt, meglátjuk mit produkál. Tegnap megnéztem egyet a kiszedett tőkék közül, nem tudtam kézzel összenyomni, nekem jónak tűnt. Szóval laikusként azt mondom hogy nem volt szerintem mind kuka.
Ami tetszett, hogy a szakinak van gyári vezérlés rögzítő készlete.

(#23491) sNORh válasza Findzs (#23483) üzenetére


sNORh
addikt

Tescoban 4690-ről lett leértékelve. Sárgacimkés.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23492) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Tudtok esetleg ajánlani valami jó kipuff rendszert B-s vekire? Cserés lesz sajnos az enyémen, mert a gyári 98'-óta csücsül alatta és hát "megette az idő".

Ha picit sportosabb az sem lenne hátrány, de nem robbantottam bankot sem szóval... :D
a sport dob terén "TESCO" megoldásokat kerülném ha lehet, akkor inkább megy fel rá a gyári.. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#23493) Findzs válasza sNORh (#23491) üzenetére


Findzs
addikt

köszi :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23494) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Az Astra G (2007) -nél mennyiben különbözik a digitális és a manuális klímarendszer? Megoldható az utólagos digitálissá alakítás?

Köszi

(#23495) Jim Tonic válasza nzozz (#23494) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az automata légkondicionáló beállít mindent helyetted, csak a hőmérsékletet kérdezi meg. Ezzel szemben a manuális klíma alig több a hagyományos fűtésnél, csak van benne egy hőcserélő, amellyel hideg levegőt is tudsz bejuttatni az utastérbe. Nem foglalkozik sem a külső hőmérséklettel, sem mással. Kézzel állítod be, hogy milyen arányban akarod a hideg és a meleg levegőt keverni. Ettől szokás jól megfázni, mivel a jóember a leghidegebbet akarja, de azonnal.

Minden megoldható, de baromira nem éri meg. Örülni kell, hogy van benne valami.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23496) hdman


hdman
őstag

Kész a komplett fék és fékfolyadékcsere, 6k volt.

Maradt: xenonizzócsere, burapolír, futóműállítás, centír.

Sopron city :)

(#23497) zolikaDB válasza hdman (#23496) üzenetére


zolikaDB
veterán

Futóművet miért kell állítani?

(#23498) nzozz válasza Jim Tonic (#23495) üzenetére


nzozz
aktív tag

Ezt nagyjából tudtam, a kivitelezésbeli különbségekre lettem volna kíváncsi ill. hogy megoldható-e egy ilyesmi átalakítás házilag! (elegendő lenne, ha kezdetnek egyszerűen termosztáthoz hasonlóan szabályozná a belső hőmérsékletet, de állítólag ez az egyszerű ki/bekapcs. megöli a szivattyút...)

(#23499) Findzs válasza hdman (#23496) üzenetére


Findzs
addikt

burapolír engem is érdekelne

házilag meg lehet csinálni

azt olvastam, hogy, le kell polírozni a lakkréteget róla mert tul. képen az szokott bemattúlni besárgulni és ha lepolírozzuk róla a lakkot akkor oda kell rá figyelni, hogy ha a kocsit pasztázza az ember akkor a burát is kell

turtle autólámpa polír készlet:

[link]

de polír + lakk után jobban néz ki az tény:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23500) Jim Tonic válasza nzozz (#23498) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Milyen szivattyút öl meg, és mi öli meg? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.