Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-21 00:58:56

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Jim Tonic válasza gabipaci (#22291) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mik kommunikálnak a közepes sebességűn? Mert ebből én kettőt ismerek (250KBps és 500KBps), a high és a low speed CAN-t, előbbi a motortérhez tartozó, utóbbi az egyéb eszközök közötti kommunikációnál használatos. Bár arra nem emlékszem, hogy a Vectra C-nél is így van-e, de annál is csak kettő rémlik.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22302) gabipaci válasza Jim Tonic (#22299) üzenetére


gabipaci
addikt

Kerlek ne menjunk bele ebbe ujra, attol hogy egy fos kocsit legyartottak CAN-el, meg nagyon messzire van a majdnem minden auto fogalmatol. Ne eroltessuk mar legyszi. A ket vitapartner mar lenyugodott, harmadik ne tepje fel a sebeket, koszi

Kozepes sebessegen az EHU (fejegyseg), DIS (kijelzo), UHP (telefon portal), ECC (elektromos klima) es a DAB (Digital Audio Broadcast) beszelget.

Logitech hardware tester

(#22303) gabipaci válasza gabipaci (#22302) üzenetére


gabipaci
addikt

Még megjegyezném, hogy a kis, közepes és nagy sebességű CAN-t nem lehet teljesen egységekre bontani, mert van pár dolog, még ha nem is sok, ami több sebességen is kommunikál.
Ilyen pl a kormányoszlop és a kijelző, bár az is lehet, hogy több nincs is.

Logitech hardware tester

(#22304) Jim Tonic válasza gabipaci (#22302) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És ennek mi a sebessége?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22305) gabipaci válasza Jim Tonic (#22304) üzenetére


gabipaci
addikt

közepes...
azt se tudtam, hogy a kis és a nagy mennyi, így olyan 375KBps-ra tippelnék, de tényleg fogalmam sincs. Közepes

Logitech hardware tester

(#22306) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#22304) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak mert én összesen két típust ismerek. Low-speed (hibatűrő), és a High-speed CAN. Nem is hallottam még közepes sebességű CAN-buszról. Mutatnál valami linket erről?

A kormányoszlop és a kijelző biztosan nem azon van.

Szerk.: Ez #22305-re ment.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22307) gabipaci válasza Jim Tonic (#22306) üzenetére


gabipaci
addikt

A kormányoszlop a kis és nagy sebességűn van, a kijelző pedig a kis és közepes sebességűn.
Hangsúlyozom, hogy nekem 2007-es Vectrám van, nem tudom hogy előtte-utánna mi volt.

Így hirtelen ezt találtam, lap közepe CAN-Bus (Controller Area Network)

Egyébiránt kis sebességű:

közepes sebességű:

nagy sebességű:

Logitech hardware tester

(#22308) mn72


mn72
csendes tag

Sziasztok!
Z14xe Astrám meleg motornál alapjáraton csörgő hangot ad.Olaj 5w40 mobil super 3000....
Mi lehet a gond?...Köszi!

(#22309) kisjimy válasza gabipaci (#22307) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Ilyen programot honnan tudok beszerezni?Meg persze adatkábelt is?Opel Omega b/2. Néha beir hibaüzit,de tudom hogy a katalizátorban magas az érték.Ne kelljen mindig elcipelnem kiüttetni a hibakódot!

(#22310) gabipaci válasza kisjimy (#22309) üzenetére


gabipaci
addikt

OP-COM a neve, ebay-en vettem, azt hiszem 30 euró volt.
Itt egy pl:
http://www.ebay.co.uk/itm/OBD2-Diagnose-Interface-OP-COM-/171036207241?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item27d28d6889
Mikori a kocsi pontosan?

Logitech hardware tester

(#22311) Jim Tonic válasza gabipaci (#22310) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amit most csináltál, az warez. Az OP-COM hivatalosan kb. nettó 180e forint.
Amúgy egyetlen hivatalos CAN-BUS leírásban sem találtam közepes sebességű fizikai layert. Szerintem ez sima HS CAN-BUS, csak alacsonyabb sebességen, csak vagy a GM vagy az OP-COM nevezte el így.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22312) ABE


ABE
őstag

Hi!

Cimbinek van egy 94-es dízel Corsa B-je (fordulatszámmérő nélkül), hétvégén szeretnénk a műszeregységnél izzót cserélni, de nem tudjuk a pontos típust, és jó lenne, ha nem kéne kétszer szerelni. Guglizás alapján 3 variációval találkoztam:

- sima T5 kell bele
- műanyag foglalatos T5 B8.5D kell bele
- 3db T5 kell a fordulatszámmérősbe, 2db T10 az anélkülibe.

Tudja valaki az igazságot?

(A T5 B8.5D-ben amúgy ki lehet cserélni csak magát az izzót sima T5-re úgy, hogy megmarad a műanyag foglalat?)

[ Szerkesztve ]

(#22313) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Létezett olyan, h B Corsa kombi? :DDD

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22314) gabipaci válasza Jim Tonic (#22311) üzenetére


gabipaci
addikt

Nem warez, mivel a hardver, amit linkeltem, mit sem ér egy olyan 180ezer ft-os szoftver nélkül. Nem linkeltem semmiféle szoftvert, és nem is buzdítottam arra, hogy keressen rá torrent oldalakon.
Egy zsákutca amit csinálsz!
Linkeltem is egy oldalt, ahol le van írva magyarul, hogy milyen sebességen kommunikál a CAN.
De ha ragaszkodsz az igazadhoz, legyen csak kis és nagy sebességű a tiedben.
Az enyémben van közepes is ;)

Logitech hardware tester

(#22315) #TOTTI válasza gabipaci (#22314) üzenetére


#TOTTI
őstag

Mindenesetre szégyelld magad! :P

(#22316) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Oké. Én le is szarom mindezek tetejébe a CAN BUS-t.
A halogén izzók színhőmérséklete mitől függ? Linkeltem múltkor egy 2800K-sat. Annak a teteje is srága volt, meg az üvege is. Ezek is befolyásoló tényezők?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22317) KonzolKartel válasza zolikaDB (#22316) üzenetére

Egyetértek, az az +1:)).
Nekem továbbra sincs autóm, mármint még mindig csere autóval járok, már több, mint két hónapja. Már egészen megszoktam a 70le-t :DDD. Azért szépen gyűjtögetem hozzá a dolgokat. Születésnapomra kaptam a feleségemtől egy multi kormányt, testvéremtől, meg egy jó kis armster könyöklőt. Ahhjjj, de jó lenne már a saját autó:).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22318) zolikaDB válasza KonzolKartel (#22317) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mert most mi van vele? Moci kaputt ennyire?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22319) KonzolKartel válasza zolikaDB (#22318) üzenetére

Azt hiszem írtam ide, hogy mi is a helyzet. Valaki volt olyan kedves, és egy csiszolópapírral megcsiszolta nekem körbe az autót. Kihívtam a rendőröket, hogy legyen róla papírom(elkapni úgyse fogják...), és ment cascozni. Ismerős a kárügyintéző, mondtam neki, ha már úgyis ott áll nála, nézze meg, hogy mi zörög(bár mondjuk ezt tudtam), illetve, hogy miért van hogy, ha bizonyos sebességben, pl. 3-asban alacsonyabb fordulaton, 2000 alatt ilyen fémes "daráló" hangot hallani. A zörgés, a szét esett klíma kompresszor miatt volt. Annyira szét volt, hogy szét verte a csapágy a csapágyházat...Ejj, mennyi szét :DD. A darálás pedig a nyeles tengely, és annak a csapágya. A csapágy bedarálta a tengelyt. Fényezéssel, mindennel együtt, sajnos annyi a költsége, hogy ezt most nem "akartam" kifizetni, így most megvárjuk, amíg először fizet a casco:(.

A feleségem tegnap "kiszámolta", hogy 7 hónapja vettük meg, abból 2 hónapot volt nálunk (nálam is állt nem is keveset az aknán...), a többit szervizben töltötte.

Egy kis öröm az ürömben, hogy minden alkatrész ki lett már cserélve, most már tényleg csak használni kell majd :) :(((.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22320) zolikaDB válasza KonzolKartel (#22319) üzenetére


zolikaDB
veterán

Uccsó mondatod: hát igen, páran eljutunk lassan erre a pontra is az autóvásárlás után :DDD
Csak jó legyen már!

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22321) gabipaci válasza zolikaDB (#22316) üzenetére


gabipaci
addikt

Én is tojok a témára, csak ha a meggyőződésem az, hogy nincs igaza, akkor csak nézzek át a hozzászóláson? És ha valakinek esetleg ilyen infóra van szüksége, rákeres a topikban, megtalálja, és azt hiszi, hogy úgy van...

Az, hogy hogy világít a halogén (mint ahogy a led sem) nem nagyon függ attól, hogy milyen a burkolatának a színe. Vannak fehér ledek, amik különböző színekben virítanak, ha bekapcsolod.
Bár ebben viszont nem vagyok 100%-ig biztos

Logitech hardware tester

(#22322) fero02 válasza KonzolKartel (#22319) üzenetére


fero02
veterán

És ha összeadod az eredeti vételárat, meg azt a qrva sok pénz, amit eddig beleöltél, akkor arra is van egy remek mondás: ennyiért autót is vehettél volna... ;)

(#22323) KonzolKartel válasza fero02 (#22322) üzenetére

Pontosan:). Csak annyi a bökkenő, hogy én azt hittem, hogy ez autó:).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#22324) TasiA válasza KonzolKartel (#22323) üzenetére


TasiA
senior tag

Igen, általában úgy indul. :DDD :DDD :DDD :DDD

(#22325) kisjimy válasza Jim Tonic (#22311) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia! 2001 04 havi

(#22326) Jim Tonic válasza gabipaci (#22314) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

1. Akkor olvass el bármilyen CAN dokumentációt, vagy legalább ezt. Csak high speed és low speed layerek szerepelnek.
2. A hardver is másolt, tehát warezoltál, amit az oldalon tiltott.

Én is tojok a témára, csak ha a meggyőződésem az, hogy nincs igaza, akkor csak nézzek át a hozzászóláson? Nem, olvass többet mindkét témában.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22327) gabipaci válasza Jim Tonic (#22326) üzenetére


gabipaci
addikt

Ok, elismerem, legyőztél a szellemi fölényeddel! :R
Csak pár apró megjegyzés:
Ha elolvasod [ezt] az oldalt, ahol a BOSCH diagnosztikai műszeréről van a leírás (pdf olvaso kell hozzá, több helyről is le lehet tölteni warezolás nélkül ;) )

Harmadik oldal, jobb oldal:
"Maximum funkcionalitás a gyakorlati diagnosztikában
 A KTS 670 rendelkezik az összes jelenlegi diagnosztikai
protokollal:
– Az európai járművek ISO rendszerei
– Az amerikai és japán járművek SAE rendszerei
– OBD-CAN protokollok az új járművek modern CAN busz
rendszereinek vizsgálatához
– Nagy-, közepes-, alacsony sebességű és single-wire CAN
 Szoftvervezérelt, integrált OBD váltóadapter (Box 01): az
OBD szabványon kívüli CAN protokollok is vizsgálhatóak
 A rendszer automatikusan felismeri a vezérlőegységet, kiolvassa
a mért értékeket, a hibakód-tárolót és a vezérlőegység-
specifikus adatokat"

Warez témában itt tudsz panaszkodni, bár tudtommal a hardver nem jogvédett az OP-COM által, mivel egy sima ODBII csatlakozó, de fuss ezzel is pár kört.

Részemről lezárva, meggyőztél, nekem csoda autóm van közepes sebességű CAN-el, és a BOSCH volt olyan kedves, hogy a csodaautómhoz legyártott egy diagnosztikai műszert. Nagy köszönet nekik :R

Logitech hardware tester

(#22328) Jim Tonic válasza gabipaci (#22327) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És akkor próbáld meg azt is értelmezni, amit írtam. Kétféle fizikai megvalósításáról írnak mindenhol a CAN-BUS-nak. Az alacsony és nagy sebességű. Egyik sem zárja ki, hogy eltérő frekvenciákon üzemeltesd. Azt is írtam, hogy a közepes sebességű valószínűleg fizikailag egy HS-CAN.

Onnantól, hogy OP-COM-nak nevezed, már warez. Ha megérted, ha nem.

Velem gúnyolódhatsz warezről, pont teszek rá, de ha nem értesz hozzá, nem nekem lesz kellemetlen. Főleg, hogy nekem van némi fogalmam a szakmámból adódóan erről. Ahogy kb. az sem érdekel, hogy vettél magadnak egy hamisított OP-COM-ot az Ebayről, itt reklámozod, aztán egyből annyira szakértőnek érzed magad, hogy besírsz. De elhiszem, hogy Te vagy a mester, én még csak most fogom tanulni ezt a témát az egyetemen, ezért komolyan kértem tőled linkeket már az elején is, de nem egy autószerelőknek szóló reklámanyagot, hanem valami dokumentációt a megvalósításáról.

Témát lezártam.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22329) Pitu válasza mn72 (#22308) üzenetére


Pitu
aktív tag

mennyi km van/lehet az autóban? :)

(#22330) _seth_ válasza Jim Tonic (#22328) üzenetére


_seth_
veterán

Pont annyira warez az opcom mint a galaxy S telefonok kínai klónjai amikről teszteket is írnak az oldalra... csak tartalmak lehetnek warez cuccok, zene, film, könyv, szoftver, stb szóval kár ezen rugózni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22331) Jim Tonic válasza _seth_ (#22330) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A hardverben is az OP-COM szoftvere van, mármint a vezérlőben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22332) _seth_ válasza Jim Tonic (#22331) üzenetére


_seth_
veterán

:(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22333) gabipaci válasza Jim Tonic (#22328) üzenetére


gabipaci
addikt

Jooo, akkor elbeszeltunk egymas mellett :R
Nem olvastam ki a sorok kozott, hogy amikor azt irtad, hogy ket felet ismersz, nem gondoltam, hogy valojaban ismered a kozepes sebessegut is, csak most nem akarsz rola beszelni, mert az nem fizikai...
[link]
Bar en sem allitottam azt hogy ez fizikai lenne ;)
Akkor megallapithatjuk, hogy nem letezik kozepes sebesseg, de megis van, megha ez nem is fizikai.
Ha most fogod tanulni a temat az egyetemen, akkor semmivel nem vagy tanultabb ide vonatkozoan, mint en.
Minden esetre majd figyelj oda nagyon, hogy akkora okorseget ne irj, mint itt , aztan sajat magad cafolod meg itt. Ne gondolkozz, a sebessegrol beszelek.
Szoval csak azt tudom tanacsolni, mint amit Te nekem: Olvass tobbet a temaban!
A hardver tovabbra sem warez, de linkeltem a topikot, ahol panaszkodhatsz.
Csak ne felejtsd el magadat is linkelni legyszi. Segitek:
[link]
Regebbi hozzaszolasodbol az is kiderul, hogy Te is vettel OP-COM-ot, bar feltetelezem, hogy Te kifizetted a 180k-t :C

Jot beszelgettunk ;)

Logitech hardware tester

(#22334) Woodslave


Woodslave
nagyúr

2006-os H astrám rohad hátul a díszlécnél (ott nem volt törve) korábban a kereskedésben "megcsinálták" (inkább elfedték) de nem ért semmit. A kereskedés azóta megszűnt. Van valakinek tapasztalata, hogy az elvileg 12 év átrozsdásodás elleni garancia él akkor is ha már nem szakszervízben szervizeltettem, vagy feltétele. Gondolkodtam már hogy küdök egy képet az Opel központba és megkérdezem, de hátha van itt valaki aki tudja mi a dörgés, mert korábban egy másik kereskedésből elhajtottak... :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#22335) Jim Tonic válasza gabipaci (#22333) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudom, melyik hozzászólásomban van utalás arra, hogy ez enyém milyen eredetű.
A linkelt hozzászólásomban pedig erős gúny van, ha vetted volna a fáradtságot, hogy visszamenj pár lépéssel, akkor meglátod.

Ha most fogod tanulni a temat az egyetemen, akkor semmivel nem vagy tanultabb ide vonatkozoan, mint en. Ebben kételkedem, ennek ellenére nem állítottam ilyet, ezért is kérdeztem többször is róla.

Kifejtenéd, mi volt a hozzászólásomban az ökörség, valamint hogy a másik mit cáfol?

szerk.: Tudod mit, inkább ne is fejtsd ki.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22336) bambano válasza Jim Tonic (#22326) üzenetére


bambano
titán

ne keverjük a nagysebességűnek nevezett szabványt a nagy sebességre beállított implementációval. ha azt a szabványt nézem, akkor a vectrában csak nagysebességű busz van, 3 darab, különböző sebességen járatva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22337) Jim Tonic válasza bambano (#22336) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, így fest a dolog. Így viszont brutálisan szar az elnevezés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22338) gabipaci válasza Jim Tonic (#22337) üzenetére


gabipaci
addikt

Igy viszont tenyleg jol elbeszeltunk egymas mellett :)

Logitech hardware tester

(#22339) Mikuland


Mikuland
tag

Sziasztok Opelesek!
Olyan kérdésem volna, hogy öcsén 1,8 G Astra coupe-jába lassan meg érik a féktárcsák és betétek cseréje.
Érdemes eredeti ötlyukas tárcsára és fékbetétekre áldoznia, vagy elég lenne "olcsóbban" az e-bay-ról rendelhető után gyártott?
Azért az anyagi háttér miatt az olcsóbb megoldás lenne jó, de nem biztos, hogy a biztonság és az élettartam ugyanaz.
Köszi. :R

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#22340) helkis válasza Mikuland (#22339) üzenetére


helkis
addikt

szvsz féken ne spórolj.. ;) brembo+textar kombót tudom ajánlani, +keress valakit akinek van kedvezménye egyik-másik alkatrészboltban, több helyen is 40%-ot adnak a rendszeres vásárlóknak..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#22341) Mikuland válasza helkis (#22340) üzenetére


Mikuland
tag

Köszi! Én is hasonló állásponton vagyok. :R Szerintem a szerelő ismerősöm hasonló ajánlattal rendelkezhet.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#22342) Jim Tonic válasza gabipaci (#22338) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, ez így van. Így viszont összeáll, amit eddig nem értettem, hogy hogyan működnek együtt a rendszerek, mivel a legtöbb helyen azt olvastam, hogy egy eszköz nem lehet egyszerre a fizikai Low és High Speed CAN-buszon.
Azt viszont nem nagyon értem, minek a három sebesség, de majd kiderítem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22343) Jim Tonic válasza Mikuland (#22341) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Textart én is nagyon (legjobban) ajánlom, ellenben a Brembot én nem. Szerintem bármit megvehetsz, aminek német vagy brit gyártója van. Inkább német.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22344) helkis válasza Jim Tonic (#22343) üzenetére


helkis
addikt

mi a gond a brembo-val? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#22345) Mikuland válasza Jim Tonic (#22343) üzenetére


Mikuland
tag

Köszi! Jó helyen kopogtattam, a tapaszt :R alt opelesek között!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#22346) Jim Tonic válasza helkis (#22344) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon jól fog, mert viszonylag lágy, de emiatt általában hamarabb is kopik, mint a többiek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22347) mn72 válasza Pitu (#22329) üzenetére


mn72
csendes tag

66e km van benne bár használtan vettem és így biztos nem lehetek benne! :(...

[ Szerkesztve ]

(#22348) Pitu válasza mn72 (#22347) üzenetére


Pitu
aktív tag

Elsőre azt mondanám hogy hidrotőke probléma, de annak hidegen is hallatszania kellene. Fordulatszám ingadozás nincs?

(#22349) bambano válasza Jim Tonic (#22342) üzenetére


bambano
titán

Azért kell a három sebesség, mert különböző időzítési elvárások vannak. Ha megnyomtad a rádió csatornaválasztót a kormányon, mindegy, mikorra vált, de az esp ne fél óra alatt szóljon már az ecu-nak, hogy vegyen vissza. Gyorsabb busz rövidebb dróton bír ugyanolyan bithiba aránnyal menni, lassabb busz meg hosszabbon. A csomagtartóban bal oldalt hátul is van can interfész, azzal kapcsolgatják a féklámpákat meg a többit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22350) zenke válasza Woodslave (#22334) üzenetére


zenke
aktív tag

A rozsdának nem sok köze van a márkaszervizbe hordáshoz. Épeszű ember meg a garancia lejárta után nem viszi oda.

Valami "központi" nagyobb Opel-be vinném.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.