Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 14:15:49

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Calogero válasza _seth_ (#22400) üzenetére


Calogero
addikt

(#22402) _seth_ válasza Calogero (#22401) üzenetére


_seth_
veterán

Szép és jó de nappali menetfényről nincs benne szó.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#22403) Calogero válasza _seth_ (#22402) üzenetére


Calogero
addikt

Világító és fényjelző berendezések
6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

55/A. § A nappali menetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

(1) A gépkocsit fel szabad szerelni két, menetirányban fényt kibocsátó nappali menetjelző lámpával.

(2) A nappali menetjelző lámpa csak színtelen (fehér) fényt bocsáthat ki.

55/B. § A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

(1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:
a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;
b) az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

(#22404) Jim Tonic válasza _seth_ (#22400) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha tudsz róla műbizonylatot mutatni, le fogják vizsgáztatni. A nappali fénynek csak meg kell felelnie az előírásoknak, mindegy hová kerül utólag.
Azt viszont tudnod kell, hogy a legjobb fényhasznosítása az eredeti fényszóródnak van. Sokan azt hiszik, hogy a lencsés jobb fényt ad, pedig nem. Pontosabb a vetített kép, ugyanakkor a takarások miatt kevesebb fény jut az útra.
Szóval sokkal jobban be tudod lőni, de nem fogsz jobban látni.
Az utólagos xenont én kiszedném, mert most előírás, hogy ha lebuksz vele (lámpamosó nélkül könnyű), azonnal bevonják a forgalmid.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22405) zenke


zenke
aktív tag

Hali!

Astra G, 1.7 dti és 2.0dti motorokról mi a vélemény?

Ma meghajtottam egy 1.7dti-t 75lóval. 310e km-el.

Első pár km-n nem ment valami jól. Aztán 1-2-3 ban jó párszor leforgattam 5000-ig, mögöttem szép nagy koromfelhő volt az elején, aztán már semmi. Gondolom kitisztult. Nem is ment olyan rosszul utána. De a 2.0 szimpatikusabb.

Mit érdemes tudni ezekről? Esetleg 2.2 ?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22406) gabipaci válasza Calogero (#22403) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszönöm, ez nekem is jól jött :R
A "42. § (5) bekezdés"-t tudnád még idézni?
Köszönöm

Logitech hardware tester

(#22407) Calogero válasza gabipaci (#22406) üzenetére


Calogero
addikt

Távolsági fényszóróra vonatkozó további műszaki feltételek
42. §

(5) A távolsági fényszóróhoz alkalmazható olyan elektromos kapcsolás is, amellyel a távolsági fényszóró minden más világító és fényjelző berendezéstől függetlenül - a kapcsoló működtetésének az időtartamára - bekapcsolható; e kapcsoló elengedésekor a távolsági fényszórónak ki kell aludnia.

[ Szerkesztve ]

(#22408) TasiA válasza _seth_ (#22400) üzenetére


TasiA
senior tag

Hali!
Nem tudom ezt ki gyártja, de én próbálkoztam a xenonos korszakomban FK gyártmányú ANGEL EYE projis lámpával. A nagyon gyatra minőség miatt nem sokáig maradt az autóban. Ahogy terített a proji, már az is erősen gyatra, foltos volt, és leginkább 2 tojást láttam az aszfalton+ ezek mellé a fényerő szinte a gyári lámpa+" izmosabb" halogén szintjének felet meg. Ehhez jött még, a reflektor röhejes kivitelezése. Mintha 2 szívószálon keresztül jött volna a fény. Hogy jobban érzékeld (nem röhög) mintha 1 forgalmi sávon belül maradt volna ,se fel, se oldalra semmit nem láttam, mintha alagútban mennék. Havernak H Astrába volt ilyesmi, nappalifényes lámpa. Maga a menetfény sem volt szuper, gyenge és nem volt egyforma színű, fényerejű. A refi úgy van megoldva, hogy a tompított projektorra van ráeszkábálva egy távtartó, annak a végére meg a refi foncsor, így mozognak együtt le-fel. Viszont nem valami stabil, rossz úton lötyögött neki az egyik oldal+ csálén ált. Szét kellett szedni a lámpát, hogy begörbítgessük egyformára a két refit, mert egyik jobbra le, másik balra fel világított, ha a tompított egyformára volt belőve. Mindezt 75 ezerért vette vadonat újan. Aztán mikor megunta a halovány fényerőt kicserélte a gagyi projektort egy gyári Tigra halogén projektorra.. Így járkált még fél évig, aztán bemattult, meg hajszálrepedezett a búra és inkább vett 2 gyári xenon lámpát bontottan. Ami vagy 2 éve hibátlan.

(#22409) zolikaDB válasza zenke (#22405) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezek árban nagyon barátságosak nekem, főleg a felszereltséget nézve.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22410) zenke válasza zolikaDB (#22409) üzenetére


zenke
aktív tag

Vá. Ne is mutogasd.
Második 2000€-ért jöhetne.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22411) cocki


cocki
tag

Üdv mindenkinek,

Most vásároltam be egy J Astrát 1.4 turbós blokkal , a kérdés ha van valakinek itt esetleg tudna mondani fogyasztási adatotokat, mondjuk nekem még bejáratós mert most raktam bele a 4000-dik kilométert.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#22412) Imy válasza cocki (#22411) üzenetére


Imy
veterán

(#22413) cocki válasza Imy (#22412) üzenetére


cocki
tag

Köszönöm :R

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#22414) Imy válasza cocki (#22413) üzenetére


Imy
veterán

Nincs mit. Itt érdeme körbenézni. Én is vezetem itt a fogyimat. :)

(#22415) bambano válasza cocki (#22411) üzenetére


bambano
titán

milyen ezzel a motorral az astra?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22416) zolikaDB válasza zenke (#22410) üzenetére


zolikaDB
veterán

Diesel 2.2 coupe

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22417) cocki válasza bambano (#22415) üzenetére


cocki
tag

1.4 turbós 140 LE és 200 Nm

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#22418) cocki válasza cocki (#22417) üzenetére


cocki
tag

Bocs gyorsan olvastam, nem megfelelő a válasz.
Hát még korai lenne mindent össszegezni mert 4000k van benne ugye, de hozza azt a szintet amit elvártam tőle. fogyasztás, alapvetően Győrben és környékén használom meg kb kéthetente megyek haza vele az meg oda vissza 300 km pályán. Városban 6.9-7l a fogyasztása pályán 6.5-6.6 a szokásos 135 tempóra belőve.
Az összeszerelése egy két helyen hagy kívánnivalót maga után de semmi olyan mit egy kis buhera meg ne oldana. Értem ez alatt a kesztyűtartó sarka belever az ajtóba nyitás közben ill. elöl az olvasólámpa panelja kotyog egy kicsit de ezek mind mind orvosolható.
Mivel a múlt évben volt szerencsém A3-al A4-el és A6-al huzamosabb ideig közlekedni így nyugodt szívvel mondhatom, hogy alulról hozza azt a szintet komfort élményben

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#22419) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis szakmai segítségre.
G Astra-mhoz keresek új első fényszóró párt. Bp-n hol érdemes szerintetek venni/rendelni? Fekete designban is gondolkodom. :B
Előre is köszönöm az infót! :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22420) zenke válasza zolikaDB (#22416) üzenetére


zenke
aktív tag

Ahh :O

Tetszik, de szerintem Corsa 1.7 dti lesz.

Csak egy normálisat kéne találni.

G Astra 1.7 dti kormolás VIDEÓ: :D [link]

Mondjuk ezelőtt már meg lett hajtva, azt kellett volna levideózni... Eztán még őrültködtünk kicsit és szinte semennyire nem füstölt utána.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22421) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Üdv!

Vasárnap elhagytam a 93-as F astrámról a bal hátsó lengéscsillapítót. :DDD

Pályán mentünk 600km-t, az út második felében már furcsán rezonált a kocsi hátulja, de találtam olyan sebességet ami nem volt annyira gáz. Másnap tűnt fel, amikor kinyitottam a csomagtartót, hogy látni a füvet a lukon.

Fingom nincs mikor hagyhattam el, feltünő csattanás nem volt.

Pár hónapja cseréltek kipufogó hátsó dobot. Lehet akkor kiszedték, és szarul tették vissza?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#22422) pempellini


pempellini
senior tag

Szerintetek F Astra kombi hátsó rugója jó a corsa c-be? mindig sok cuccal járok és ül a kocsi nagyon.ránézésre ugyan olyan.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#22423) hdman válasza zenke (#22420) üzenetére


hdman
őstag

A videót törölték-

Sopron city :)

(#22424) zenke válasza hdman (#22423) üzenetére


zenke
aktív tag

Érdekes. Én látom :F

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22425) hdman válasza zenke (#22424) üzenetére


hdman
őstag

Video Unavailable
Ezt a videót a Facebook Adatvédelmi beállítások megsértése miatt törölték

Nekem ezt írja.

Sopron city :)

(#22426) zenke válasza hdman (#22425) üzenetére


zenke
aktív tag

És így? :D

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22427) hdman válasza zenke (#22426) üzenetére


hdman
őstag

Így már egy fokkal jobb :))

Azt a kurva füstös mindenit :P

Runner :C

Sopron city :)

(#22428) zenke válasza hdman (#22427) üzenetére


zenke
aktív tag

Láttad volna az elejét. 55éves papi rakott bele 2004óta 310ezret. Szerintem 2500 felett nem járt a fordulat. Kis gázra is okádta a koromfelhőt. 1.7 dti :C

Na mi kikormoltuk ;] [link]
Szerencsétlen haverom próbálta ki a runnert, azthittem meghal :DDD Indexelt össze vissza :D

A végén amikor a fékcsikorgás van meg majdnem átmentem rajta :Y

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22429) zolikaDB válasza zenke (#22428) üzenetére


zolikaDB
veterán

És érzetre milyen vezetni ezzel a mocival az astrát?

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22430) zenke válasza zolikaDB (#22429) üzenetére


zenke
aktív tag

Ha nem ilyen vadállatul megyek mint a videó alatt, szinte padlón, akkor egész kellemes. 1600 alatt halott. vagyis kb mint egy szívó 1.4 2000alatt, viszont utána 1600-4700 ig húz.

Kellemes. Klímával pesten max 5,5L

Rosszul fogalmaztam. 1600 alatt is lehet használni, de értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22431) zolikaDB válasza zenke (#22430) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én 2000rpm-ig tudok közlekedni városban szívó 1.4-el. Ugye a kigyorsítások nem számítanak.

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22432) hdman válasza zenke (#22428) üzenetére


hdman
őstag

Tegyetek bele valami adalékot, spurit, vagy TDA-t, kpucolja. (tényleg)

Sopron city :)

(#22433) zenke válasza hdman (#22432) üzenetére


zenke
aktív tag

Kipucoltuk fordulattal :) Nem vicc, tényleg. Most csak akkor füstöl, ha mondjuk 4.-ben 1000rpm-n lepadlózod.

Előtte meg szó szerint folyt ki a korom hátul.

Nagyon megtetszett az 1.7 dti. Kellemes. Keveset eszik, nagyon megbízható, Ezért kéne ilyet találnom corsa-ban.

1000% hogy ez csavart, de még ha 300e km lenne benne se izgatna. Lehet megnézem :U

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22434) hdman válasza zenke (#22433) üzenetére


hdman
őstag

Majd számolj be. A felnit meg cseréld el vele 1:1-ben lemezfelnire :DDD

Sopron city :)

(#22435) zolikaDB válasza zenke (#22433) üzenetére


zolikaDB
veterán

Khmmm, 2.2 DTI

[ Szerkesztve ]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22436) fero02 válasza zenke (#22428) üzenetére


fero02
veterán

Aztán kreszt "tanultál"-e? Vagyis csak ott voltál melegedni, ugye?

Nyomassuk! :W :O :(

[ Szerkesztve ]

(#22437) zolikaDB válasza zolikaDB (#22435) üzenetére


zolikaDB
veterán

De tuti ez a vilagos muszerfal -> [link]

Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

(#22438) zenke válasza fero02 (#22436) üzenetére


zenke
aktív tag

Mi a gond :F

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22439) fero02 válasza zenke (#22438) üzenetére


fero02
veterán

Szomorú, hogy fel sem tűnik... :(

(#22440) zenke válasza fero02 (#22439) üzenetére


zenke
aktív tag

Tényleg érdekel, mond!

Sebesség a gond? Engem nem zavar, itt mentünk és pár nem nagyon van ott ember :U

Városban meg simán bevállalom motorral a 100+-t ahol lehet. Nem fogok 50-el tötymörögni. Fékutam annyi 100-ról mint egy suzukinak 50ről...

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22441) Imy válasza zenke (#22440) üzenetére


Imy
veterán

Azért a G-nek nem annyira jók a fékei.... :(

(#22442) bambano válasza zenke (#22440) üzenetére


bambano
titán

remélem, inkább fogod börtönben végezni, mint tepsiben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22443) zenke válasza Imy (#22441) üzenetére


zenke
aktív tag

Motor.

Kocsival tartom a határokat.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#22444) Imy


Imy
veterán

....

[ Szerkesztve ]

(#22445) adidas4death


adidas4death
aktív tag

Tisztelet!

Tervben van a cseréje az 1.6-os B vekimen az első + hátsó fékbetét + tárcsa kettősnek. Milyen érdemes venni márkában, ami még pénztárcabarát? :U ja és persze hol, ha van erre egy tuti hely

Nem racingolok a kocsival szóval nem kell valami hiperszuper cucc, de azért ne "teszkós" legyen, annyira sóher nem vagyok :D

Előre is köszönöm a helpet. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#22446) Real_Necro válasza Real_Necro (#22419) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egy válasz jó lett volna, ha már fórum, de köszönöm, megoldom. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22447) fero02 válasza zenke (#22440) üzenetére


fero02
veterán

Legalább ne "vagánykodnál" azzal, hogy mennyire szabálytalan vagy. Aki pedig motorral szabálytalankodik -gyors hajt- (ami szvsz jóval veszélyesebb, mint autóval), az kocsival is fog. Díszes példája ennek a videó, amit linkeltél: olyan sávból fordulsz balra (meg az okos robogós haveros is), ahol a kötelező haladási irány a jobb, aztán 90-el szerepelsz, Géza micsinász', utána ismét 90-ig huzatod a városban és végül majdnem elbaszod a haverod, mert nem tartasz megfelelő követési távolságot. :W

"Kocsival tartom a határokat." -> aha, a videón is jól látni mindezt. :(((

Összességében nem is volna ezzel baj, mert donorok is kellenek, csak amíg baromkodsz, addig mások tulajdonát és életét is veszélyezteted! Ezen kéne kicsit elgondolkozni. Ha meg részingelni akarsz, akkor fizess érte és menj pályára, ahol nyugodtan tetőre rakhatod anélkül, hogy bárkit is bajba sodorhatsz.

(#22448) Jim Tonic válasza zenke (#22440) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát, reméljük, elolvassa ezt egy rendőr, és bevonja a jogsidat, mielőtt valakiben kárt teszel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22449) Jim Tonic válasza Real_Necro (#22446) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

alkatresz.eu

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22450) zenke


zenke
aktív tag

Sok megmondóember bírom ezt... :D

10 motorosból vajon mennyi tartja be a határokat?

Jogsit bevinni? Ami nincs azt nem lehet.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.