Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) ron8 válasza daneel_hu (#31600) üzenetére


ron8
senior tag

Igazad van...

[ Szerkesztve ]

(#31602) renatto válasza ron8 (#31599) üzenetére


renatto
őstag

Azt nem erre találták ki. Az inkább arra van hogy "kiegyenlítse" a tévé képét, hogy minél homogénebb legyen mindenütt.
Nem tudom miért akarsz megvenni egy bizonyosan hibás tévét, de lehet ez olyan olcsó hogy elérhető közelségbe került számodra az OLED, mert amúgy 300-400 ezret nem adnál ki érte, de én nem venném meg. Csodák nincsenek, ha ez jóval olcsóbb, mint a többi hasonló használt, akkor azért, mert ez hibás....

Milyen tévé ez és mennyi lenne? Én inkább keresnék MM, edigital-ban egy outletest vagy várnék BF-re. Esetleg kiállítási/utolsó darabra mondjuk Euronics-ban.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31603) Segal válasza ron8 (#31599) üzenetére


Segal
veterán

Nem gondolod hogy ha ez ilyen egyszerű lenne akkor már rég megcsinálta volna rajta az eladó és hibátlanként árulná?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31604) krx21


krx21
nagyúr

9-es sorozatból, nincsen itt valakinek? A true motion pro-t már 3 fokozatban lehet állítani. Hátha van már egy használható mód...

(#31605) daneel_hu válasza ron8 (#31601) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tudom milyen ez az érzés, vágysz rá de ez drága cucc.

Szerintem várj még vele, addig tudj meg róla minél többet, olvasgass.
Nincs értelme egy rossz példányt venni, mert ha valami baja van akkor sokkal rosszabbul fogod érezni magad mintha elengedted volna a vételt.

Minket nem zavar ha valami baja van, vagy lesz(!) mert a többségnek itt még megvan a gyári garanciája, és adott esetben a gyártóra rúgjuk az ajtót. Nagyon nem mindegy, hogy van egy ilyen "mankó" melletted probléma esetén vagy semmid sincs. (legfeljebb az eladó ígérete, amivel kitörölheted gyakorlatilag...)

Abba is érdemes belegondolni, hogy miért ilyen drága ez a technika.
Nem nagyon van esélyed arra, hogy egy ilyen vétellel megszerezz egy olyan példányt mint amit esetleg megvehetsz fullos áron egy műszaki üzletben. (gyártói garanciával)
Nem azt mondom, hogy nem lehet kifogni egy-egy jó példányt hw_aprón vagy e_bay-en, de tedd a szívedre a kezed és gondolj bele ennek mennyi az esélye.

A topikban még arról sincs konszenzus, hogy a B-széria megegyezik-e olyan szériákkal amelyek kvázi 2x annyiba (vagy többszörösébe) kerülnek ugyanannál a gyártónál...

Az, hogy itt egy ilyen topikban kérdezgeted a tagokat = az azt jelenti, hogy a felelősséget kicsit át akarod adni. (magyarán mi mondjuk meg mi baja lehet a tévének, és milyen esélyeid vannak a vásárlással kapcsolatban) :) Ez nem baj, mindenki így tenne, de a felelősség a tiéd.

Szerintem ha nincs meg a pénzmag a technikára, akkor várj még.
Sokkal jobban fogod értékelni majd amikor megvetted. Esetleg egy jó akció keretében, de gyári garanciával! ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#31606) Segal válasza daneel_hu (#31605) üzenetére


Segal
veterán

Ki lehet fogni jókat mert én az utolsó 3 tévémet csomagolás sérültként vettem csak most már sokkal jobban tudom mennyire fontos az elővigyázatosság.
Az elsőnél még haverral kocsiba szálltunk lementünk Celldömölkre az üzletbe és gyakorlatilag csak szemmel megvizsgáltam a tévét. Doboza olyan saláta állatotban volt hogy el sem hoztuk itt mondanám azt hogy irdatlan nagy mázlim volt.
Okulva az esetből a másodiknál ami már az elsőhöz képest drágább volt (de ezáltal több az árkülönbség is) már tesztanyagokkal mentem az üzletbe és gondosan, hosszasan próbálgattam több dolgot is. Végül megvettem és ezzel sem volt baj.
Aztán jött a harmadik (ez azóta is szolgálatban van nálam) ami már egy kifejezetten drága modell volt de itt már úgy egyeztem meg az eladóval hogy kihozza hozzám és saját környezetben tesztelem és ha nemet mondok akkor összecsomagolja és egy forintot sem fizetek. (nagyon dicsérte hogy csak a doboza sérült, a tv az ugyanaz ekkor mondtam hogy akkor nincs semmi félnivalója hozza ki ingyen próbára)
Belement és valóban minden tökéletesnek tünt a próbánál. Lassan 5 éves lesz a tv és azóta is hibátlanul megy.
Összefoglalva a dolgokat akár százezreket lehet nyerni egy ilyen üzleten de én csak hibátlan képű tévét vennék és csak akkor ha addig próbálgathatom amíg jólesik. Nem sürgetnek, nézhetem bárhonnan, doboza megvan, tartozákai hiánytalanok stb.
Ha már valami képi hibát említenek akkor messze el kell kerülni a vásárlást mert ott tutira baj lesz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31607) tothl válasza ron8 (#31593) üzenetére


tothl
addikt

Arról nem is beszélve, hogy ha én akarnám eladni, lenne rá gar akkor tuti panelcsere után adnám el. Nincs különösebb macera vele ugyanis.

(#31608) Migee válasza krx21 (#31604) üzenetére


Migee
tag

Szia. C9-em van.Mire vagy pontosan kíváncsi?

(#31609) djnice


djnice
veterán

350-ért megszabad venni egy kiállított LG 65B8-at? Elvileg 2 hete rakták ki és az LG demo ment rajta csak.

(#31610) YxVs válasza djnice (#31609) üzenetére


YxVs
senior tag

Üzemidőt a helyedben megnézném, ha meg lehet. Ha valóban 2 hetet ment, én bevállalnám.

[ Szerkesztve ]

(#31611) renatto válasza djnice (#31609) üzenetére


renatto
őstag

Meg szabad-e? Azt meg kell! :DDD
Komolyabbra véve, mondjuk az hogy honnan vennéd, továbbra is számít és a garancia is! És az a 2 hét is nagyon érdekes nekem B8 esetében, ahogy az ára is....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31612) blakey válasza djnice (#31609) üzenetére


blakey
titán

Bevállalnám ha valósak az infók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31613) janos666 válasza krx21 (#31604) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az tudtommal még most sincs (és akkor vélhetően már nem is lesz) engedélyezve a bolti készülékeken, csak a megjelenés előtti tesztpéldányokon volt elérhető (aztán kivették, valószínűleg a "macroblock flashing" okán).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31614) djnice válasza YxVs (#31610) üzenetére


djnice
veterán

Van valami mód az üzemidő megtekintésére? Viszek egy pendrive-on burn in tesztet és megnézem azért a beégést is.

(#31611) renatto Euronics 2 év garral, azt mondta a srác hogy 2 hete kapták az utolsó darabokat.

(#31615) ron8


ron8
senior tag

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom. Inkább várok vele, nem akarok ilyen sok pénzt bukni...

(#31616) dgyuri0123 válasza djnice (#31614) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gyári garancia esetén a beégés sem lehet gond. LG nagyon korrekt és egyből cseréli a kijelzőket.
Semmi veszítenivalód nincs szerintem.
A kijelzőcsere amúgy ~ 20 perc és otthon, előtted végzik el legtöbb esetben.

(#31612) blakey: Vettél már oledet?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#31617) djnice válasza dgyuri0123 (#31616) üzenetére


djnice
veterán

Köszi! :)

(#31618) dgyuri0123 válasza djnice (#31617) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ugorj bele szerintem....lesz beszabehu. :)

Hacsak nincs valami nagy disznóság vele.. de miért lenne? Ha "ezer éve" ki van állítva, annak egyéb nyomai is vannak.. Pl. poros szellőzők és csatlakozók, még enyhén karcos is lehet itt ott. Nem takarítanak rendesen sehol sem, ez biztos és akár 1 hónap alatt is rengeteg por tud megülni az eldugottabb helyeken. A 6 hónapja kirakott tévék mind durván néznek ki "hátulról", ha alaposabban szemügyre veszed.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#31619) Victoryus94 válasza ron8 (#31599) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha a hiba megvolt vásárláskor, akkor nem fogják cserélni/javítani bolti garinál akkor sem ha romlik a helyzet (márpedig azt fogja mondani az eladó hogy megvolt, nem tudod bizonyítani hogy nem, az outletek nem új {gyakran hibás, vagy kiállított, esetleg használt} termékeket árulnak)
Szerintem nem érdemes ilyen TV-t venni, főleg ebben az arkategóriaban. Inkább vedd meg a legolcsóbb működő oled-et amit találsz black friday-kor vagy joy napokon.

[ Szerkesztve ]

(#31620) Victoryus94 válasza djnice (#31609) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az nagyon jó ár, az 55"-ös verziót se adják ennyiért a legtöbb helyen.
Ha gyári garis, mindenképp megéri.

(#31621) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok,

szert tettem egy i1 Display Pro-ra és szeretném bekalibrálni a B8-at. Ehhez DisplayCal-t használnék.
Megoldható az, hogy a LUT-ot valahogy fel lehessen tölteni a TV-re?
Vagy esetleg más szoftvert használva van lehetőség manuálisan megcsinálni a 20 pontos kalibot?

Köszi

(#31622) blakey válasza dgyuri0123 (#31616) üzenetére


blakey
titán

Még nem, elsősorban C9 a kiszemelt, de lehet valamelyik Sony/Panasonic is :), olcsóbban, gondolom tavasszal már jó áron lesznek. Nem sietős.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31623) dgyuri0123 válasza blakey (#31622) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Háát, igen.. tavasz előtt nem lesz túl olcsó. Ha ki tudod várni, sokat spólorhatsz vele. :) Talán év végi BF-en esetleg már lehet szerencséd.

"csak a zene van"

(#31624) janos666 válasza kopidoo (#31621) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A DisplayCAL LG-re jelenleg csak SDR 3DLUT-ot tud készíteni, HDR-es 3DLUT-ot (kis mátrixot) vagy 1DLUT-ot egyik módhoz sem. Szóval elég korlátozott.
Ezt a 3DLUT-ot TV-re feltölteni csak LightSpace-el vagy CalMAN-el tudod (mindkettő fizetős, bár talán a LightSpace-hez lehet olyan kulcsot szerezni ingyen, amivel LUT-ot nem tudsz generálni, de feltölteni igen).
Jah, és itt van az i1d3-hoz a 2018-as OLED CCSS (ha nem találta meg automatikusan): [link]

(#31623) dgyuri0123 - A Black Friday is egész jó volt tavaly.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31625) szuszinho válasza janos666 (#31624) üzenetére


szuszinho
őstag

HCFR?

(#31626) PodMAN válasza janos666 (#31624) üzenetére


PodMAN
senior tag

55C9 CalMAN támogatása jobb? Mert régebbi i1Display Pro-m volna a fiókban.

(#31627) ron8


ron8
senior tag

Itt lehet jartasabbak a tagok oled fronton. Philips 55oled803ról mik a vélemények? Tesztek jokat mondanak képminőség szempontjából. Az androidot kicsit szidják. Engem ez annyira nem zavarna csaka képminőség legyen nagyon jo. Oled tv közül ez tényleg kiemelkedő darab?

(#31628) djnice válasza dgyuri0123 (#31618) üzenetére


djnice
veterán

Elhoztam, előző héten szerdán tették ki, megnézte az eladó. Így elsőre nem láttam rajta semmi hibát. Köszi a segítséget mindenkinek, majd beszámolok a tapasztalatokról ha sikerült feltenni a falra :)

(#31629) blakey válasza djnice (#31628) üzenetére


blakey
titán

:C
Nagy fordulat ahhoz képest, hogy Q85 volt a kiszemelt. :)
Használjátok egészséggel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31630) dgyuri0123 válasza djnice (#31628) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gratulálok!

Legyen benne sok örömöd! :K

"csak a zene van"

(#31631) chros válasza djnice (#31628) üzenetére


chros
őstag

Nezd meg milyen firmware van rajta, ha 4.10.*-es, akkor ne frissitsd!!! Es innen folytathatjuk ... :)

Nekem is ez van, pipec kis joszag, habar tavolrol sem hibatlan. Jo vetel volt, ha nem lesz nagyobb baja, gratula!

[ Szerkesztve ]

(#31632) djnice válasza blakey (#31629) üzenetére


djnice
veterán

Hát igen, köszi, egyik nap elgondolkoztam és rájöttem hogy nem fogok kifizetni majdnem 500.000 Ft-ot egy 55"-os LCD-ért, beégés ide vagy oda, erre ma véletlenül megláttam ezt a modellt :)

(#31630) dgyuri0123: Nagyon köszi :)

(#31631) chros: Megnézem este, köszi

[ Szerkesztve ]

(#31633) IreN!CuS válasza renatto (#31611) üzenetére


IreN!CuS
őstag

kék áruház ergo nem lehet a garanciával nagy gond.

upsz már tárgytalan mert djnice is megválaszolta csak átfutottam rajta

VIszont a honlap szerint két olyan bolt is van ahol készletet jelől nem pedig bemutató darabot - lehet érdemes lenne telefonálni párat.

djnice: grat hozzá, én is izzadok és győzködöm magam, hogy kell egy új TV :DDD

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#31634) janos666 válasza szuszinho (#31625) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A felsoroltak közül a HCFR tud legkevesebbet (rég nem is frissült már és hardware DDC funkciója sohasem volt).

(#31626) PodMAN - Szerintem pillanatnyilag rosszabb. De attól függ mire gondolsz.
3DLUT-ot feltölteni jó a CalMAN is, de egyedi 1DLUT-ot csak a LightSpace-ből tudsz.
3DLUT-ot generálni szerintem még a DisplayCAL is jobb, mint a CalMAN (utóbbi nem a legjobb, mert csak a mátrix módja megbízható, a teljes, sok pontos 3DLUT "zajos", bugos), bár előbbit még nem próbáltam (de más eszközök esetén jó 1D/3D LUT-okat gyárt, így tippre itt is jó lehet). A LightSpace mostanság az etalon LUT generálásra (és LG-re feltöltésre is).
1DLUT-ot egész jót csinál a LighSpace és a CalMAN is. Előbbi statikus mérésből tippel, de úgy néz ki jól, utóbbi iteratívan dolgozik (mér, állít, újramér), de az is statikus pontokon (erre a DisplayCAL lehetne a legjobb, ha hagynánk a VGALUT-on dolgozni és azt át tudnánk másolni az LG hardware-re, mert az teljesen dinamikus algóval működne).

A CCSS file minden i1d3-hoz jó, viszont amit linkeltem, azt C8-al csináltam, C9-et még nem mértem.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31635) chros válasza krx21 (#31586) üzenetére


chros
őstag

"A szabványok a kezelt dinamika tartományokat említik. A képernyő általános fényereje környezet és egyén függő."

Janos kivaloan leirta a technikai hatteret a dolognak, en csak kisse jobban erthetove szeretnem tenni.

Amit irsz, az az elmult 70-90 ev (! :) ) CRT idoszakara igaz: ez volt a gamma feladata, hogy a kornyezetet is szamitasba vegye (a kijelzo black level-jevel egyetemben). Ezert nevezheto relativnak. Mindezt jol is hozza, de vannak problemai is, foleg, ha nagy fenyerore kepes a kijelzo.

Ezen szerettek volna valtoztatni a PQ-val, s (sajnos vagy nem) abszolut-ra alkottak meg (HLG kicsit mas, az szamitasba veszi a kijelzo gamma-jat is).
Ez azt is jelenti, hogy nem veszi figyelembe a kornyezetet: sotet kornyezetbe terveztek. ( (#31588) junior19 linkjebol jol latszik ez.) Azaz verofenyes napsutesben a kertben "nem lesz ugyanaz az elmeny", mint egy vilagitas nelkuli feketere festett falakkal rendelkezo szobaban. :) Mert nincs semmilyen beallitasi lehetoseg, amivel "korrigalni" lehetne.

LG-n a DV-nek van ugyan Cinema Home preset-je (amit nappali fenynel is jol lehet hasznalni), de itt is csak 2 allitasi lehetosegrol beszelunk.

De ne ertsuk felre egymast: mikor azt modjuk, hogy HDR10 eseten az oled feny 100-as beallitassal megfelelo, attol meg valaki hasznalhatja 50-en (ha 100-as fizikai fajdalmat okoz :) ), de nem lesz "korrekt" a megjelenitett kep. S ezzel nincs is baj, mindaddig, amig masokat nem akarunk meggyozni errol (foleg ujakat).
Ez olyan, mint a Truemotion: 23/24p-s tartalomnal annak kikapcsolva van a helye, de ettol meg be lehet azt kapcsolni (ha valaki ahhoz szokott hozza), csak nem lesz tole jobb a kep. :)

(#31591) krx21 : "Ha megnézünk egy HDR teszt képet, akkor azt akarod mondani, hogy nem 100-as oledfény esetén részletvesztés van???"

Nem feltetlenul reszletvesztes, hanem mashogy fog kinezni, mint ahogy megalmodtak.
Probald ki: allits meg egy tartalmat, s vedd le az oled fenyt pl 50-re, s latni fogod, hogy mas lesz az "elmeny", kevesebb "punch", mivel a dinamika tartomany le van szabalyozva:
es epp ez a dinamika tartomany teszi lehetove, hogy a PQ az emberi szem mukodeset probalja meg utanozni, azzal, hogy a minel nagyobb kontrasztnak koszonhetoen, joval elesebbnek tunjon a kep, mint ami valojaban! :)

Akit erdekel a dolog, van 5 remek bejegyzes mysterybox-on : HDR video part 1-5 (a lap aljan), ahol ertheto formaban probaljak elmagyarazni a jelenlegi HDR mikentjet :)
Es itt egy pdf dia-bemutato HDR-rol (torteneti attekintessel es sok mas erdekesseggel).

(#31590) janos666 : "tuti hogy van sok hulladék HDR anyag (főleg hogy még viszonylag új dolog), ahol akár jobb az SDR kiadás."

En sokat neztem az elmult fel evben (es elotte is madvr-rel SDR-ban), de igazabol csak 1-re (!) emlekszem (Swamp Thing), ami nem volt szep, minden mas gyonyoru volt (meg az agyontomoritett web-dl-ek is).

Ja, Janos, es amit a multkor emlitettem madvr hibakent (19. WB pont), az valszeg LG hiba lesz! megint ... :)

(#31624) janos666 : koszi a ccss-t!

[ Szerkesztve ]

(#31636) krx21 válasza Migee (#31608) üzenetére


krx21
nagyúr

A true motion pro-nak, lett 3 fokozata egy új firmware frissítés után, nem csak ON/OFF van. Erre lennék kiváncsi, mennyire használható?

(#31637) krx21 válasza janos666 (#31613) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor ezért nem találtam, pedig kerestem most egy C9-en a MM-ban...
Mit lehet tudni ezekről a fokozatokról?

(#31638) chros válasza djnice (#31632) üzenetére


chros
őstag

Ne nagyon allitgasd a TV-t eloszor :) :
ha a firmware nagyobb, mint 4.10.36 es kisebb mint 5.10.*, akkor terj vissza 4.10.25-re, ezt a UK oldalrol tudod leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#31639) janos666 válasza krx21 (#31637) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az új '9-es fokozatok 240Hz módban működtek volna (szemben a '7-esek 120Hz-ével), de valahol a magasabb frekvenciával hozták összefüggésbe a "flashing macro block" problémát, ezért mikor sajtóvisszhangot kapott a dolog a '8-asok kapcsán, inkább elszanálták ezt a '9-esekről, nehogy menjen tovább a sajtóban, hogy a '9-eseken is villognak a szürkék (még akkor is, ha esetleg csak BFI-vel, vagy a hibrid BFI+interpoláció módban).
De ez nagyon ködös, mert a '8-asokon 120Hz-el is kisebb a villódzás BFI-vel, mint BFI nélkül (tehát mikor bekapcsolod, akkor javul a képminőség, nem romlik), illetve igazából már a '7-es széria is tudott natív 120Hz módot (a '6 passz, de a C7-n ), én is használtam játékra a C7-et 1080p120-ban is (és nem is vettem észre semmi szürke villódzást), szóval sok itt a maszatolás (hogy valójában mitől van és hogy függ össze az fps-el és/vagy BFI-vel).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31640) renatto válasza djnice (#31628) üzenetére


renatto
őstag

Na grat akkor! Azzal szerintem nem lesz gond, megbízhatóak. Lesz öröm-boldogság! :DD

ui: és az brutál jó ár! :C

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31641) renatto válasza IreN!CuS (#31633) üzenetére


renatto
őstag

És máshol is lehet új. Volt hogy felhívtam őket és mondták van még új bontatlan is! A Sony tévémet így vettem náluk, mondjuk 250km-re volt, de megérte! Ekkora kedvezményért pláne....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31642) Migee válasza krx21 (#31636) üzenetére


Migee
tag

Nálam 4.70.05 van, és nincs három fokozat, csak Oled Motion Pro On/Off.
Ami engem zavar, az a tv adásoknál jelentkező micro stutter.Főleg focinál látható, hogy kicsit néha darabos lesz a játékos mozgása, főleg messzebbről.
Eleinte azt hittem, hogy a BFI vagy a TruMotion okozza.De mindent kikapcsolva is jelen van.
Gondoltam, hogy hátha az Invitel okozza, de műholdas cuccal is ugyanez a probléma!
A B7-nél egész jól kikorrigálták már ezt a hibát, remélhetőleg itt is majd egy jó Firmware segít!

(#31643) krx21 válasza janos666 (#31639) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha jól ki tudok szállni a mostani TV-ből, gondolkodok jövőre egy C9, de inkább egy E9-ben. Leginkább a VRR ami majd jól jöhet...

[ Szerkesztve ]

(#31644) renatto


renatto
őstag

Philips 804 OLED hdtvtest review

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31645) renatto válasza renatto (#31644) üzenetére


renatto
őstag

Bocs a láma kérdésért: Miért jó hogy 30-120FPS között váltakozik? Miért nem jobb ha mondjuk folyamatosan 120? Rég nem játszok FPS-t ahol gondolom inkább számít, de nekem Forza/Gow sem tűnik fel hogy 30 vagy 60... :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31646) Flpeter123


Flpeter123
friss újonc

Nagyon vágytam egy Oled tvre. Közel 4 éve vettem egy LG csúcskategóriás készüléket. Sajnos nagyon megbántam a vételt. Beégtek a korhatáros karikák, a tv adók logói, de a leghosszabb, hogy kezd kék lenni az egész kép. Lassan ki lehet dobni. :(((

(#31647) Strezi válasza Flpeter123 (#31646) üzenetére


Strezi
őstag

Nahát, mai világban valami elektronikai cucc négy év után nem tökéletes ;] Nabumm!
Vegyél QLED-et!

Nekem még "csak" egy három és egy két éves OLED-em van, egyikkel sincs ilyen gond.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#31648) janos666 válasza renatto (#31645) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyenkor a kijelző igazodik ahhoz, hogy épp mikorran készül el (valamelyest véletlenszerűen) egy-egy képkocka a GPU-n, nem pedig a GPU gyűjtögeti össze őket későbbre, vagy ismételgeti meg a korábbi képkockát, hogy mindig kapjon valamit a kijelző, ami fixen ketyeg. A GPU-n nem fix sebességgel potyognak ki a képkockák, mert mind egyedi.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31649) alaves válasza Flpeter123 (#31646) üzenetére


alaves
addikt

Sajnálom, hogy így jártál. Gondolom a gyári képmódbeállítások OLED fényével használtad és nem sűrűn indítottál manuális pixelfrissítőt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31650) alaves


alaves
addikt

Na ezért mondtam, hogy az rendben van hogy nem minden nap nézünk tesztképet, de a gari lejárta előtt mindenképpen kell egy alapos vizsgálat (pixelhiba, kifakulás).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.