Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Celtis válasza Elims (#31945) üzenetére


Celtis
veterán

Samsungnál elsősorban mozgásmegjelenítési anomáliáktól tartanék, de a tipikus LCD problémák (bevilágítás, felhősödés, kis betekintési szög) is mind jelentkezhetnek.
A támogatás pedig egy rakás sz@r. Sok sikert hozzájuk!

(#31952) Elims válasza rothfb (#31950) üzenetére


Elims
veterán

Írtam magamról+2 kérdésem volt. :-)
Melyik része nem jó?
Nem egy ebay-es adatkábelről beszélünk..
Bőven van még időm cserélni.Persze jó lett volna,de így majd inkább később amikor kiforrottabb lesz ez a technológia.
Amit Dh66e írt nem hantának tünt.Elhiszem,hogy nem jár mki úgy,de én még az esélyt sem adnám meg.

Celtis: Az lg előtt volt két samsung tv-m,így vmilyen szinten már bízom bennük.Igaz,nem qled-ek voltak.
3 lehetőségem van.Vagy a lg-t veszem meg vagy a samsung-ot vagy egyiket sem és marad ami van.
Nem szeretnék másik tv-t dupla árban,ezek most jók lettek volna,de nem minden áron.

(#31953) renatto


renatto
őstag

LG-nél frissítéssel jön a 9-es sorozatra az Nvidia G-Sync.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31954) dgyuri0123 válasza Celtis (#31951) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Techinkusként jártam a várost/országot magánemberek ezreinél, így elég sokféle tévé használati módot megismertem. Nem ritka felhasználási mód az, hogy nincs is a szobában a felhasználó, csak a tv hangját hallgatja... meg persze néha leül elé, mikor kezdődik a kedvenc sorozata (anyukák, kismamák, idősek stb). Namost, akinél ez jellemző szokás, az inkább NE vegyen oledet, mert szanaszét be fog égni inkább előbb, mint utóbb. Ezt illene tudomásul venni tv vásárlást megelőzően pro és kontra.

Mondjuk nálunk is előfordul hasonló, amit én zoomolással védek ki, de megértem ha valakit ez zavar és nem hajlandó ennyi kompromisszumot sem kötni a felhasználási szokásat illetően.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#31955) renatto válasza dgyuri0123 (#31954) üzenetére


renatto
őstag

És erre felesleges is az OLED.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31956) dgyuri0123 válasza renatto (#31955) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nézd, ha a' ember elmegy dolgozni, de mondjuk asszony otthon van gyekekkel/gyerekekkel, simán el tudom képzelni, hogy szanaszét ghostolja a tévét a "tudtomon kívül". Aztán a' ember haztérve a munkából, megnézne egy jó filmet esete, mire is kiderül hogy hűűűha beégett az RTL klub logója...na vajon miért? :)
Szóval, én nem látom ennyire egyszerűen ezt a kérdést. Ha én vagyok a kizárólagos használó, akkor biztosan nem történik meg ilyen, de az "asszonyfaktort" semmiképp nem lehet/szabad kizárni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#31957) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#31956) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha rendesen be van állítva a tévé, azt nem fogja az asszony elállítgatni.
Be kell tolni nekik 20-as oled fényre és hajrá RTL-Klub. :)
Mellesleg nem fog az RTL-logo beégni, az fehér vagy áttetsző.

Nálunk el van magyarázva, hogy lehetőleg sárga vagy piros statikus elemet ne nézegessenek órák hosszat, vagy ha mégis "muszáj", akkor húzzanak át a gyerekszobába és nézegessék LCD-n. :DDD

(#31958) Celtis válasza dgyuri0123 (#31954) üzenetére


Celtis
veterán

Ok, csak nem értem ezt miért nekem írtad.

BTW, biztos, hogy aki ennyire ügyel a TV-re az egyáltalán észreveszi a beégést?

(#31959) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#31957) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak példa volt a retekklub.. tudom hogy fehér a logója de akkor legyen Viasat3.. ;)

Nálam 20 az oled fényerő, de így sem merem normál képmódban használni a tévét tévéadásokhoz. Lehet, tóltolom?

(#31958) Celtis: Mert szerintem az is éthető, ha valaki másképp gondolja. Tehát nkábbb néz vacak képet, de lehet az is hogy nem igényli a jobbat és akkor valóban LCD.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#31960) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#31959) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nálam 20 az oled fényerő, de így sem merem normál képmódban használni a tévét tévéadásokhoz. Lehet, tóltolom?"

Nem hiszem, hogy túltolod.
Azért egy piros vagy sárga statikus elem hosszútávon lehet probléma 20-as fény mellett is.
Mondjuk ezek a sárga korhatárszarok.

Szerencsére nálunk nagyon le van redukálva a tévéműsor... asszony este néz TV2-est (Jóban rosszban :((( :DD )... amúgy meg kb Digisport megy ezerrel, néha reggel M2 mesék. (ezt kinagyítom a g***be, kb tökmindegy a gyerekeknek) :P

Ha valami olyan film megy a tévében amit szívesen megnéznének, akkor inkább megszerzem a tékából. (jobb minőség, nincsenek reklámok... szirszarlogók a sarkokban stb...)

(#31961) Beni2360 válasza daneel_hu (#31960) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha valami olyan film megy a tévében amit szívesen........... :C
Ez már nálunk hosszú évek óta így van még az LCD korszakban is ezt csináltam mivel nem vagyok hajlandó este 3 órát egy filmre (reklámokra) koncentrálni, időt tölteni. Arról nem is beszélve, hogy hiányolom a feliratokat.
UI: Nálunk 35 az oled fény nappal és 30 este.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31962) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#31960) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Azért egy piros vagy sárga statikus elem hosszútávon lehet probléma 20-as fény mellett is."

Ez az...pont ezek miatt zoomolok. Gyűlölök arra figyelni hogy épp melyik tv csatorna megy, inkább 12-es zoom, oszt jóccakát'. Tudom, lemarad "némi" információ, de nem érdekel. Mégis mit veszítek? :) Nálunk (asszony) még mindig a Spektrum Home [link] a favorit, amin ott virít állandóan a gyilkos logójuk, amitől sikítófrászt kapok. "Téka" hasonlóképp müködik...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#31963) chros válasza janos666 (#31943) üzenetére


chros
őstag

"1: Mármint madVR HDR processing + LG DTM?"

Igen, bocs elirtam, "output HDR format"-ra gondoltam.

"2: Miért gondolod jobbnak a kettőt egyszerre, mint csak egyet a kettő közül?"

:D Igazabol nem tudom mit gondoljak :) Ezert irtam feljebb, hogy jelenleg igy hasznalom.
- mint lattuk a tesztbol, a TV tone curve alapbol kepes hulyesegekre
- LG DTM madvr nelkul:
-- pl. hatarozottan xar az s&m 10000-es demojaval (madvr-hez kepest)
-- magasabb CLL-nel clipping-el (pl. mad max fury road sample), de ez nem szamottevoen latvanyos
- madvr "output HDR format":
-- nem vagyok benne biztos meg mindig, hogy milyen beallitasokat kellene hasznalni ilyen magas real peak display nits-nel (>=700)
-- arrol sem vagyok meggyozodve, hogy tudjak a fejleszto/tesztelok, hogy mit is csinalnak :)
-- nem hiszem, hogy van alapos tesztelo magas real peak display nits-nel (>=700) :)

Nos, mindezek miatt hasznalom jelenleg a 2-t egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#31964) janos666 válasza chros (#31963) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De a DTM nélküli hibákat szerintem ki kéne szűrje a DTM és a 700 nit-re elő-feldolgozás is külön-külön. Elvileg DTM-el ignorálja a TV az eredeti metaadatokat (vagy ha számításba is veszi, akkor sem csak abból dolgozik, másképp számol - bár ezt nagyon nehéznek tűnne visszafejteni, hogy mégis miképp), előfeldolgozásnál pedig tudjuk, hogy milyen konstans metaadatot küld a TV-nek a madVR (amikkel úgy tűnik, hogy jól boldogul a TV a DTM nélküli mérések alapján).
Szerintem csak így (minden extra 'ki'), hogy kizárd a TV oldali feldolgozást az esetleges bakijaival (legalább is azt hiszem, persze lehet, hogy 100-700 közt is is az 1000-hez tartozó paramétereket használja, mert az van legközelebb, és talán nincs külön opciója <=700 esetre, csak 100-1000, 1000-4000, 4000-1000, de ha az 1000-hez tartozó paraméterekből interpolál, az se nagy beavatkozás 700-on).

De szerintem annyira ordít a DTM-ről, hogy kamu hulladék. Keress valami nagyon sötét éjszakai jelenet, mindenféle világló kis fénypont nélkül, aztán kapcsolgasd ki/be: azonnal látni, hogy látványosan felvilágosodik az egész kép. Ennek egyszerűen nem szabadna megtörténni, ha tényleg csak a képkockák csúcsát keresi. Olyan képkockán is durván beavatkozik, ahol szerintem egyértelműen semmi dolga nem lenne, bármi is az eredeti metaadat (legyen az bármilyen idióta érték).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31965) Mankó válasza Elims (#31918) üzenetére


Mankó
veterán

A Q70 nagyon nem egy kategória a C9-el, a C9 újabb technológia, hdmi 2.1, sokkal jobb választás és nem 150-el ér többet, ennyi különbséget lazán megér, még többet is. Bár nekem lett volna ilyen lehetőségem, bár így sem panaszkodom. Nálam 135-be fájt a csere.
Én nagyon átgondolnám helyedben a választást.
Nekem volt Q80-am, ami a Q70-től simán jobb tv, most mégis egy Panasonic FZ800E-m előtt filmezünk.
Röviden:
Jó TV volt a Q80, jó feketék, szép színek, nagyon jó hang, okos távcsati. Tökéletes mindenes tv-nek. A Panasonic inkább a megjelenítésre koncentrál. Hangja, távcsatija gyengébb a Q80-hoz képest, de nem is lényeg, mert hm erősítő van. Képe jobb, sokkal szebb, természetes színekkel, részletes árnyalatokkal, gyönyörű feketékkel. A Qled összemosta az árnyalatokat és így ért el szép feketéket, Olednél nyoma sincs ilyen jellegű megoldásnak. Sötét szobában odabaszós a képe, főleg megfelelő forrással. Sosem látott részleteket is előhoz, mintha több színnel vagy nagyobb felbontásban néznéd ugyanazt a filmet. Érdekes, sokszor ál-leejtős.
Világos szobában a Qlednek jobb képe volt, (de sokszor nagyon fényesnek, fárasztónak éreztem a képét. Este is, nappal is), de az Oled is nézhető, én rosszabbra számítottam.
Sajnos egymás mellett nem tudtam tesztelni őket, úgy szembeszökőbb lett volna a különbség, de az Olednek bőven jobb képe van hidd el, sokkal. 2 hét távlatából meg méginkább ez a véleményem. Volt olyan haver aki 2 perc után levonta a lényeget, hogy sokkal jobb színei vannak, mint a Samsungnak voltak, pedig azt hetekig állítgattam. Más liga a 2 tv.

A C9 meg még ennél is jobb lehet, 65-ös méretben nekem az már megfizethetetlen lett volna. A Pana 500 ezres árával is szerencsém volt, de már azt is sokaltam.

[ Szerkesztve ]

(#31966) Pro Koryak válasza Mankó (#31965) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"A C9 meg még ennél is jobb lehet, 65-ös méretben nekem az már megfizethetetlen lett volna. A Pana 500 ezres árával is szerencsém volt, de már azt is sokaltam."

Ez ugye csak vicc akar lenni?
Mitől lenne jobb a C9, mint az FZ800, azért, mert idei? Ja, van benne DV, és kész.
Ez a Pana még 2 év múlva is a legjobbak között lesz képminőség/színkezelés/sötét árnyalatok tekintetében, megnyugodhatsz! ;)
Nem véletlenül nincs rá havonta, 2 havonta frissítés, mint az LG-re.

(#31967) daneel_hu válasza Pro Koryak (#31966) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nyílván az annyira tökéletes FW, hogy nincs mit rajta javítani. ;]

Amúgy furcsa, hogy a hozzászólás lényege az oled és qled technológia közti látványos különbség, Te mégis valahogy azonnal váltasz LG(oled) vs PANA(oled) témára. :O :U
Komolyan, számodra az LG oled mint a vörös posztó... fogalmam sincs miért zavar ennyire, te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#31968) lala666 válasza Pro Koryak (#31966) üzenetére


lala666
senior tag

Komolytalan hozzászólásaid vannak nagyon. Pedig LG paneles Panád van! Mégis a Pana fasza az LG oled meg gagyi minden hozzászólásodban! Amúgy nem ez volt a lényegi felvetés....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#31969) renatto válasza Pro Koryak (#31966) üzenetére


renatto
őstag

"Mitől lenne jobb a C9, mint az FZ800, azért, mert idei? Ja, van benne DV, és kész."

Mert benne van az "LG". Az Panában van?! ;] Ám pont azzal kezdte, HDMI 2.1. :))

Tényleg nem értem minek kell mindenbe beleerőszakolni hogy az LG sz@r a Pana meg Istenkirály?!

Tavaly DV nem volt, idén HDMI 2.1 nincs, szóval a Pana évekkel le van maradva. Lehet ezt kellene szajkóznom. Bár nekem attól jobb nem lenne, de neked ettől miért jobb....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31970) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

(#31967) daneel_hu:
Értelmezd az utolsó mondatát. FZ800-at vett, ami jobb, mint a Q80, de a C9 még az FZ800-nál is jobb lehet, mivel újabb.
Valóban a DV hatalmas minőségi ugrás, pláne hogy akkor is keresni kell a difit a HDR10-hez képest, ha egymás mellett van a két tévé!

Amúgy igen, a Pana gyári beállításai elég jók, de ezt az összes teszt megemlíti, nem én találtam ki.
Ami jó, azon nem kell javítani. :B

(#31968) lala666:
Nem tudom melyik oled gyártó ad ki pár havonta újabb fw-t, mert valami nem passzol a tévével.

János is részletesen beszámol itt az új frissítési fejleményekről, amik nem annyira biztatóak.

Előző tévém LG, le is írtam többször, hogy elég f.o.s.! Belátom, az alja kategória, nem sírok, nem sértődöm meg emiatt.

(#31969) renatto:
Itt mindenki azt szajkózza, mindegy milyen oled, képminőség dettó ugyan az lesz, szóval nincs difi. Akkor mitől lenne jobb a C9?

Ja, odaírtam miben lesz még mindig jó:
"Ez a Pana még 2 év múlva is a legjobbak között lesz képminőség/színkezelés/sötét árnyalatok tekintetében, megnyugodhatsz!"

Tehát nem mindenben, de a lényeg megmarad, ha a képminőség az első.

(#31971) jookomak válasza Pro Koryak (#31970) üzenetére


jookomak
őstag

Tévedsz, nem azért adnak ki új fw-t, mert rossz a tv. Pont fordítva! Túl jó, ezért el kell cseszni valamivel. ;]

(#31972) alaves válasza Mankó (#31965) üzenetére


alaves
addikt

Akkor eshetnénk gondolkodóba ha a 75Q90 és a 65C9 ára közel azonos lenne. Egyébként az OLED képe jelentősen jobb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31973) daneel_hu válasza Pro Koryak (#31970) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A C9 meg még ennél is jobb lehet, 65-ös méretben nekem az már megfizethetetlen lett volna."

Feltételes mód megvan?
És igen, értelmetlen ezen vitázni, pár hónapja ez már kiderült amikor a Panás figura sem tudta a teszten, hogy C9-et néz vagy GZ2000-et. :O :DD A GZ2000 pedig a flagship (elvileg).

(#31974) gurus válasza daneel_hu (#31960) üzenetére


gurus
aktív tag

nem értem mire ez a félelem,így nem használjátok ki az oled tv előnyét.soha nem néztem 50 oled fény alatt nem is fogom.nálunk rtl megy ezerrel. Asszony azt nézi én ps4 +foci.2000 üzemórát most lépte át, semmi beégés.1 dologra figyelek: 4 órát menjen a tv mielőtt kikapcsolom min 1x a héten.olyan mintha vennék egy szuper kocsit és 50km mennék vele autópályán

[ Szerkesztve ]

(#31975) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Az nemtudom mennyire normális hogy full hd felbontású filmnél olyan mintha kissé led tv-ként viselkedne a tv. Az alsó és felső sávot nagyjából kitudtam hozni feketére (bár ez sem a full fekete amit várnék) de a filmekben a sötét részek olyan szürkések. Pc-re kötve nézem a filmeket. Mi lehet a gond? Vagy ez igy normális?

(#31977) alaves válasza ron8 (#31975) üzenetére


alaves
addikt

Elindítod a lejátszón a AVS HD 709 Brightness Calibration.mp4 -et (SDR) és a videokártya beállításoknál beállítod a referencia feketét. (HDR-nél Mehanik HDR10 test patterns). Amúgy jó sok filmnél eleve pár %-os szürkére állítják.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31978) daneel_hu válasza gurus (#31974) üzenetére


daneel_hu
addikt

45 elmúltam, nekem megfelel a 20-as oled fény SDR-re sötét szobában, legfeljebb 30, több semmiképpen.
Aki ki akarja égetni a retináját, tegye.

RTL pedig a világ egyik legtrágyább tartalomszolgáltatója, nemhogy oledet nem érdemel, de még qled-et se. :) ;]

(#31979) torma1981 válasza dgyuri0123 (#31956) üzenetére


torma1981
veterán

És ha otthon van a gyerekkel stb akkor egész nap kell menni a tv-nek? Nem értettem sose ezt a logikát. A gyerekkel foglalkozzon az ember ne a tv-t bámulja. Csoda, hogy telefonoznak, tv-nek egész nap.

(#31980) Pro Koryak válasza daneel_hu (#31973) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A GZ2000 kb. mint anno a Sony AF8 vs AF9, 1-2%-nyi difi + 2-300e Ft felár. Röhej.
Maradok a 65GZ1500-nál :DDD

(#31981) gurus válasza daneel_hu (#31978) üzenetére


gurus
aktív tag

neked kicsit nagyobb a tv és c8.nekem 55b8 ennél a 20-30 oled fény nem elég,szerintem.beégéstől nem félek.1 évig még garanciás

[ Szerkesztve ]

(#31982) Gigi01 válasza gurus (#31981) üzenetére


Gigi01
őstag

nekem is B8,és elég a 20 oled fény szerintem.nem félek a beégéstől,nem azért van annyin. ;)

(#31983) daneel_hu válasza gurus (#31981) üzenetére


daneel_hu
addikt

65E8

(#31984) daneel_hu válasza Pro Koryak (#31980) üzenetére


daneel_hu
addikt

A SONY AF8 és AF9 között azért elég nagy differencia van. Legalábbis kinézetben és anyagfelhasználásban. Az AF9 egy elég jól kinéző készülék, láthatóan nagyon figyeltek a tervezésére és az ergonómiára is. Egy ékszer.
Ehhez képest az AF8 egy fröccsöntött cucc.

Ha csak műanyagban gondolkodunk akkor inkább 77W9PLA. :C

(#31985) Elims


Elims
veterán

Ti engem ebben a ténában össze-vissza pakolgattok,mint egy zsák krumplit. :-)
Egyszer azt mondom,kizárt nekem egy ilyen még nem teljesen kiforrott "megjelenítő",aztán egy másik -szintén hozzáértő- hozzászólása után azt mondom lehet,hogy nem lenne gáz vele(?).
Vmi eredményre kell vmikor jutnom...bár időm van.

DGyuri: "mondjuk asszony otthon van ..., simán el tudom képzelni, hogy szanaszét ghostolja a tévét a "tudtomon kívül"."

Ilyen nálam is simán megeshet.Minden nap ugyanígy történik.
Nekem lenne rá igényem,hogy oled-et nézzek,de olyan áron,hogy zoom-olni kell(!),meg fényerőt levenni,meg még ki tudja,hogy milyen "szabályok" vannak arra,hogy ne égjen be.
Ezt így azért sajnálom kicsit..szeretném ilyen "előírásoktól" mentesen használni a tv-met,ha már egyszer kiadok érte x Ft-ot.

Mankó: :R :R
Elhiszem,hogy láthatóan szebb képe van az oled-nek,de ilyen megszorításokkal inkább -most még- kihagyom.
A barátnőm nem 99,hanem 100%,hogy beégetné és nem őt hibáztatnám,egy kicsit sem.
Ezzel viszont nem szeretnék szembesülni.

Gurus: "...4 órát menjen a tv mielőtt kikapcsolom..."

Ez azt jelenti,hogy bekapcsolás után 4 óráig mennie kell?
Ha igen,miért van erre szükség?

Egyébként köszi mindenkinek a segítséget!!

(#31986) renatto válasza Elims (#31985) üzenetére


renatto
őstag

4 óra használat után fut le az automata pixelfrissítő (a képet hozza rendbe, ezzel megelőzve a beégést), ami 6-7 perc (kikapcsolt állapotban). Ha négy órát használja minden nap, az azt jelenti, nála minden nap lefut ez a korrekció. Én speciel sosem foglalkoztam ezzel....

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31987) stilo18 válasza Elims (#31985) üzenetére


stilo18
addikt

Ne vedd meg az oledet, én azt mondom...
Félsz tőle, így meg semmi értelme szórakoztatóipari készüléket venni, ha nem a célját szolgálja..

Vannak így páran, nekik tökéletes alternatíva a QLED, vagy egy 9-es szériás Sony tv.
Hidd el, ott sem lesz semmi olyan, hogy Uhh de sz.r képe van....

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#31988) athomi


athomi
veterán

Mivel a gyerek elpusztította a Panasonic G30-unkat, így TV -t kellene vennem. Panasonic FZ800 lenne jelenleg a kiszemelt. Mennyire jelenthet hiányt a jövőben a Dolby Vision hiánya?

(#31989) renatto válasza athomi (#31988) üzenetére


renatto
őstag

Szerintem semmit nem veszítesz, ha HDR10-et fogsz nézni.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31990) Bubukain válasza athomi (#31988) üzenetére


Bubukain
senior tag

A Netflix és az Apple TV + is a Dolby Vision-t használja.

(#31991) janos666 válasza alaves (#31977) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy sok filmnél, azt nem mondanám, de én is láttam már olyat, hogy a videokép része volt a fekete keret (16:9 képarányhoz), és sem 0 fekete volt, hanem egyértelműen szürke: Divergent (UHD HDR Blu-Ray), pedig a világos effekteket elengedik jó magasra (amiből úgy tűnik nem az volt a cél, hogy szándékosan "lapos" hatású legyen). Érdekes, mert ennek az FHD SDR Blu-Ray kiadása még nagyon tetszett (a film 'nézhető', a képre gondolok) és a következő rész UHD HDR kiadása a másik végletbe húz: napfényben álló színész fekete zakóján is találni vak fekete foltot.
A Solo-s Star Wars-ban se nagyon van fekete pixel, de nem ennyire szembetűnő, már csak azért sem, mert ott nem a kép része a fekete keret, és vakító világos foltok sincsenek benne, így egyértelmű, hogy az szándékosan ilyen látványvilágú.

(#31970) Pro Koryak
Azt tudom, hogy a 2019-es Panasonic-okon gyakorlatilag egyáltalán nem villognak már a sötétszürkék, ahogy az e havi firmware frissítés óta már a 2018-as LG-ken se, de a 2018-as Panasonic-okkal és Sony-kkal mi most a helyzet? Nem nagyon hallottam róla, hogy azokon reszeltek-e végül (tudom, hogy eleve kissé kevésbé jött rajtuk elő a probléma, mint az LG-ken a korai firmware-ekkel, de azokon is jelen volt). Ilyenkor azért egy évjáratot hasonlítsunk már össze, mikor azon nyammogunk, hogy milyen sok időbe és verziószámba telt az LG-nek. :o

Ja, amúgy a C8 DolbyVision módban még a 05.10.35-ös beta firmware-el is bebuktatja a sötétszürkéket. :(

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31992) allein válasza allein (#31933) üzenetére


allein
addikt

Hàt nagyon nem nèz ki jól a konzolon a TV úgy, hogy rajta van a talpa :F ment vissza a TV kèszülék a règi helyère, az àllvànyra.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#31993) athomi válasza Bubukain (#31990) üzenetére


athomi
veterán

A Netflix a HDR10-et nem támogatja?

(#31994) Elims válasza renatto (#31986) üzenetére


Elims
veterán

:R

Stilo: Így lesz.Elhalasztom a dolgot.

(#31995) oszy78


oszy78
tag

Szerintetek egy LG 65E8 jó vétel lehet 550-580 körül, vagy érdemes inkább várni még, hátha BF-kor az idei modellek jó áron lesznek?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#31996) janos666 válasza athomi (#31993) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De. A kifejezetten tesztvideó gyűjteményen belüli egyetlen HDR10 videót leszámítva gyakorlatilag minden HDR anyag elérhető náluk DV formátumban is.
A TV-ken pedig, amik tudnak DV-t, azokon kérdés nélkül DV-t választ a Netflix app (szerintem nincs is rá manuális kapcsoló, hogy letiltsd és a HDR10-et preferáld).
A kettőből következik, hogy ha a TV-s app-ot használod, akkor gyakorlatilag mindent DV-ben nézel, ami elérhető HDR-ben, ha tud DV-t a TV-d.
De pl. a Windows-os Netflix app csak HDR10-et tud használni (DV-t nem) és ott ugyan azok a filmek érhetők el HDR-ben, mint a TV-ken DV-ben.

De szerintem sok esetben csak egy konténernek használják a DV-t a Netflix-nél, pusztán marketing célból (reklámozni a Dolby-t és/vagy magukukat, hogy milyen sok náluk a Dolby). Nem hiszem el, hogy mikor Blu-Ray lemezen DV nélkül, csak HDR10-ben adnak ki egy filmet, amit nem is a Dolby javaslatai szerint készítenek (~4000 nit helyett ~1000 nit képes monitort használnak), akkor a Netflix-nek külön DolbyVision kiadást gyártanának a studiók. Bár fene tudja. De az is biztos, hogy szebben néz azért ki a HDR10-es BD, mint a Netflix-es DV ugyan annál a filmnél, még akkor is, ha meglepően szép a Netflix is. Valahol csak meglátszik a bitráta is.

Extra vicc: azt az egyetlen HDR10 tesztvideót nem is tudja helyesen lejátszani az LG TV. Ezért gondolom, hogy tényleg lehetetlen rábírni bárhogy a TV-n futó Netflix-et, hogy válasszon inkább HDR10-et. Nem is csak prioritás a DV, hanem le van tiltva a HDR10. :W

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31997) ron8


ron8
senior tag

Amiről beszéltek oled fényerő az más márkáknál milyen néven szerepel? Philipsem van ott sima fényerő van, ezen kívül kontraszt, dinamikus kontraszt és videokontraszt.

(#31998) janos666 válasza ron8 (#31997) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Philips OLED-el szerintem keveseknek volt még dolgunk.
Lefényképeznéd a képbeállítások főmenüt?
Nem biztos, hogy van megfelelője, de szerintem a Kontraszt lehet az (és akkor a Video Kontraszt lesz az, ami a legtöbb TV-n simán csak Kontraszt).

Az OLED Fény az olyasmi, mint a kijelzőpanel analóg erősítési értéke. Ahhoz hasonlatos, mint LCD-ken a háttérvilágítás szabályzó, vagy Samsung PDP-ken volt a Cella Fény. A megjelenő kép fényességét szabályozza anélkül, hogy vágná vagy tömörítené a processzor a digitális kontraszttartományt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31999) alaves


alaves
addikt

77C8 outlet: 939eFt! (mediamarkt.hu/hu/product/_lg-outlet-oled77c8lla-4k-uhd-smart-oled-telev%C3%ADzi%C3%B3-1288356.html)
Szétvet az ideg, hogy nem tudom megvenni :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#32000) rothfb válasza Bubukain (#31990) üzenetére


rothfb
veterán

Ami a Netflixen HDR-ben tud menni, az a Panán is HDR-ben fog menni. Legfeljebb nem DV-ben, hanem HDR10-ben... ÚrIsten...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.