Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) hvs


hvs
csendes újonc

Sziasztok!
Néhány napja egy LG 55 B8 boldog tulajdonosa vagyok! (Utolsó darab volt a helyi Auchanban, ahol lakunk, ezer eurót kóstált.)
Hosszú volt az út egy Samsung plazmától (egy kényszerű led tévés kitérőn át) az oledig, na de végre megvan.
Kicsit még szoknom kell a led tévék után a kisebb fényerőt, de azért az első benyomások kedvezőek. Az tényleg meglepő, amikor egy filmben néhány másodpercig, pl vmilyen dramaturgiai okból teljesen fekete képet mutatanak, na az a fekete tényleg fekete....wow...az orromig sem látok a teljesen sötét szobában.. :)
Néhány napja az oled tévé adta előnyöket kihasználandó feljebb léptem a netflix előfizetésemben a 4K tartalmakhoz való hozzájutás miatt. Nem tudom, mikortól lesz aktív, de remélem, látni fogom a különbséget... (vagy mégsem: ugyanis kb. 2,5 méterről nézem)
A kérdésem az lenne, hogyan tudom a tévén ellenőrizni, hogy milyen felbontású a bejövő tartalom?
Előre is köszi!!

(#31202) Partizan182 válasza hvs (#31201) üzenetére


Partizan182
senior tag

Grat, Netflixhez: Minden film/sorozat mellett látod a kis logót, hogy HD, 4K vagy Dolby Vision. Az utóbbira lőjj (4k szinte mindegy, de a HDR arcot szaggató), csak a képmódot rakd Cinemá-ba vagy Home Cinemába. Altered Carbon kezdetnek nem rossz, cyberpunknak nagyon jól áll a HDR, de most pont a Godless-t nézzük (western), ott is nagyot üt.

Ha HDMI-ről eteted akkor megnyomod az okét (scroll wheel benyom) és bal fent kiírja a forrás típusát (lehet rá kell bökni a hdmi feliratra).

[ Szerkesztve ]

(#31203) chros válasza hvs (#31201) üzenetére


chros
őstag

"Az tényleg meglepő, amikor egy filmben néhány másodpercig, pl vmilyen dramaturgiai okból teljesen fekete képet mutatanak, na az a fekete tényleg fekete....wow...az orromig sem látok a teljesen sötét szobában.."

Fel ev utan meg mindig meglep engem is ez a dolog :)

Mas: nezd meg milyen firmware van a B8-on, ha meg 4.10.* (es nem 5.*), akkor ne frissitsd!!!

(#31204) Calogero válasza chros (#31203) üzenetére


Calogero
addikt

"Mas: nezd meg milyen firmware van a B8-on, ha meg 4.10.* (es nem 5.*), akkor ne frissitsd!!!"

Ez az E8-ra is igaz?

(#31205) Tyler Durden válasza Calogero (#31204) üzenetére

Nem, ott nyugodtan frissíthetsz.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#31206) daneel_hu válasza renatto (#31195) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Kíváncsi vagyok feltornázott árakból jön-e le a kedvezmény. :((( '"

Ilyenkor mindig beteszik listaárra a kedvezmények előtt 24 órával. :((( :P
Amúgy undorító, de sajnos mindíg ez van.
MM-ben amúgy lehet alkudni.

(#31207) chros válasza Calogero (#31204) üzenetére


chros
őstag

Nem annyira veszes a helyzet mint a kisteson, de igen. A verzio szamozas is elter +5-10-el. C8/E8-on a 4.10.15 az egyik legjobb, ha jol sejtem.

(#31208) renatto válasza daneel_hu (#31206) üzenetére


renatto
őstag

Hát ja! :O Lesz is miből, mert a C9 már visszaállt a listaárra...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31209) Zoza24


Zoza24
senior tag

Üdv az itteni guruknak :)

Van egy LG oled55c8 típusú tv-m,s fali konzol téma kérdésem lenne...
Ugye a tv "agya" függőleges irányban 34 cm,tehát a fali tartó azon része amire felcsavarozom tv-t,ilyen magas lehetne maximum...viszont sok fali konzolon a sinek távolsága 40 cm magasságú is lehet...ezekre is fel tudnám rakni úgy,hogy alul ne lógjon ki a fali konzol?talán érthető volt mire akartam kilyukadni :)soha nem használtam még fali konzolt,így lehet mókás a kérdésem... :N

Forza Italy!

(#31210) dh66e válasza Zoza24 (#31209) üzenetére


dh66e
veterán

Ez így nagyon zavaros,de gyere át ide megnézzük mit is szeretnél. :) .

(#31211) janos666 válasza daneel_hu (#31160) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az OLED Fény-től csak fényesebb lesz a kép, nem csúszik el semmi más (se a fekete, se a színek). De én egy gyenge kis lámpa mellett (az egyébként sötét szobában) is 18-al használom a C8-at, 20 felett már bántó lenne.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31212) Celtis válasza Zoza24 (#31209) üzenetére


Celtis
veterán

Tele van lyukkal a függőleges sín. Oda pozícionálod a TV-t ahova akarod. Nem lóg ki semmi.

(#31213) junior19 válasza janos666 (#31211) üzenetére


junior19
senior tag

Azért szerintem ilyen mértékű Oledfény változtatás(25-30 helyett 60-80) már a sötét árnyalatok fényerőszintjét is jelentősen megnöveli, sötét körülmények között is már látható változást okoz, így az élmény is más. Esetleg amit nem szerettek volna láthatóvá tenni, vagy csak sejtetni, az is hangsúlyosan látható lesz.
Abban sem vagyok azért 100%-ig biztos, hogy a 100%-os telítettségi pontokon, s annak közelében nem a szín fényessége fog jobban növekedni a telítettség kárára. Hiába az Y érték megfelelő lesz, de inkább fényes lesz a szín, mint telített.

codec project

(#31214) chros válasza junior19 (#31213) üzenetére


chros
őstag

Ez csak egy dolog, de kb 140 nits (kb 40-es oled feny) felett a standard ABL (egyik a 3 kozul) is bejatszik, igy mar biztosan nem lesz az elmeny ugyanaz, mint alatta.

(#31215) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Én már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a kolléga mikor írja már le a beállításait(részletezve) amiket használ.
60-80-as Oled fényt úgy tudok elképzelni, hogy egy olyan helyiségben van a tv ahol márvány a járófelület totál bevilágít a nap és mindenfelé vergődik a fény, este pedig fullra ki van vilâgitva minden.

A 20-as Oled fény nekem már kicsit kevés, lehet B8-nak alapból kissebb a fényereje, mint az Alpha9 procis modelleknek, 30-al használom(nappal és este, de mindig be van sötétítve ha tv-zek), mert elvileg ez közel olyan 100-110nit, de még így is 1Milliószor fényesebbnek tűnik mint az 120nit-re kalibrált monitorom.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#31216) daneel_hu válasza Robi BALBOA (#31215) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a kolléga mikor írja már le a beállításait(részletezve) amiket használ.
60-80-as Oled fényt úgy tudok elképzelni, hogy egy olyan helyiségben van a tv ahol márvány a járófelület totál bevilágít a nap és mindenfelé vergődik a fény, este pedig fullra ki van vilâgitva minden."

Ez azért nem állja meg a helyét, mert ahol szépen ki van világítva a nappali (beszéljünk mondjuk csak nappali esetében), ott nehéz lesz úgy ülnöd a készülék előtt, hogy ne tükröződjön valami a képernyőn.
Ezt tud(nád) ellensúlyozni a fényerő növelésével...

De ennek ellenére azt gondolom, hogy amennyiben nappal nagy a környezeti fény, vagy sötétben itt-ott fel van kapcsolva pár lámpa, akkor sem tudod ellensúlyozni magas oled-fénnyel a tükröződést. Tehát mindenképpen oda jutsz, hogy sötétíteni kell és alacsony oled-fényt használni.
(szerintem)

Demokrácia van, mindenki azt csinál amit akar. :)
Van aki a kandalló fölé másfél méter magasra felfúrja a tévét a falra. (mert azt látta az amcsi lakásokban), amikor pedig nézi a műsort, folyamatosan felfelé néz a feje.
És általában min 65 colos készülékekkel operálnak, de mivel felfelé kell nézni, biztos hogy legalább 4-5 méterről fogja nézni a tévét. ;]

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy megannyi hülyeséget lehet látni, a sötét szoba/80-as oled fény is ilyen. De erről vitázni majdnem felesleges. Ő így szereti. :)

[ Szerkesztve ]

(#31217) renatto


renatto
őstag

Beégés: Van valakinek ilyesmi az újabb LG OLED használati útmutatóban, garanciafüzetben (ez USA)?

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31218) Mankó


Mankó
veterán

A héten befut a 65-ös Pana FZ800-as tv-m. Kicsit parázok, hogy hogy tesszük fel majd falra a vékony panel miatt. Valakinek bevált módszer? A jelenlegi qled és az előző Sony mindkettő elég masszív így nem volt gond belekapaszkodva felhelyezni, de az oled paneljába nem lehet, mert még elroppan a kezünk között.
Esetleg lehet érdemes lenne egy kihajtható falikonzolba fektetni, mert a mostani csak egy sín, amire rá kell akasztani a tv-re rakott síneket?

(#31219) Mankó válasza Mankó (#31218) üzenetére


Mankó
veterán

Esetleg valakinek van róla tudomása, hogy a Panasonicnál lehet e kiegészítő garanciát vásárolni? Mert az edigital 1 éves baleseti garija nem nyerte el a tetszésemet, drága is, és sok kitétele, feltétele van a garanciának, illetve még saját költséggel is operál.

(#31220) Pro Koryak válasza Mankó (#31218) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Amíg tart az elállási idő, szerintem ne tedd falra, ha megoldható.
Ki tudja milyen kevésbé tolerálható oled "sajátosságot" veszel észre... ;)

(#31221) gologolo


gologolo
tag

Szaisztok!

Végre van egy videókártyám amivel az LG C8-at ráköthettem a PC-re. Meglepve tapasztaltam hogy Win 10 alatt van egy olyan beállítás hogy Windows HD Color ahol HDR-t lehet nyomni a megjelenített képre. Összevetettem a Serviio-val castolt képpel, és hát így a HDMI-s jel simán veri a médiaszervereset. Nem értem hogy csinálja, az anyag amivel etetem 8 bites, de mégis elhiteti velem hogy HDR anyagot nézek. Egy szó mint száz nagyon meggyőző feaute, hogyhogy így annyian kitartanak Serviio és társaik mellett?

(#31222) Mankó válasza Pro Koryak (#31220) üzenetére


Mankó
veterán

Ez egy jó ötlet.

Különben már a Q80-nak is vállalható volt a talpa, csak akkor hova teszem a házi mozi centerét?

[ Szerkesztve ]

(#31223) PuMbA válasza gologolo (#31221) üzenetére


PuMbA
titán

" Windows HD Color ahol HDR-t lehet nyomni a megjelenített képre."

És ennek mi az értelme? :) Szerintem semmi, hiszen ami nem HDR-ben van, az HDR-re mesterségesen átalakítva nem lesz semmivel sem jobb és csak kitalált dolgok kerülnek a képre.

[ Szerkesztve ]

(#31224) Robi BALBOA válasza daneel_hu (#31216) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Itt most nem is a tükröződésen van a hangsúly, a csillogó járófelületet már csak plusznak írtam, mert ügye az is ront a helyzeten.

Én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet homályos egy Oled.

Az, hogy nagy a beszűrődő fény és alig látod/tükröződik, attól még nem kellene homályosnak lennie.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#31225) Beni2360


Beni2360
félisten

Csak olvasgatom itt az OLED fény beállításokat de mi van a HDR-s filmek esetében? Ott hogyan és mire kell állítani az OLED fényerejét?
A hogyan már megvan.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31226) janos666 válasza junior19 (#31213) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az OLED Light legjobb tudomásunk szerint egy analóg gain control. Azt szabályozza, hogy a(z) (al)pixelek a maximális digitális bemenet mellé (ami a képfeldolgozó processzorból jön ki a színkeverés után) mekkora intenzitással világítsanak. Ez mind a négy alpixelre hat, egyformán csökken a W, R, G, B fényessége, így ezek aránya nem változik. (Jó, ha nagyon-nagyon szőrszálhasogató akarsz lenni, valószínűleg van ebben egy minimális hiba, hogy mégsem, de nem olyasmi, amit ránézésre szabad szemmel észreveszel, főleg nem referencia nélkül, ehhez hasosnló mértékű hibákból sok van mindig a rendszerben.)

Sőt, a WRGB miatt épp akkor fakulnak ki a kevert színek, mikor HDR módban rátolja a W (fehér) alpixelt az R+G+B tetejére a világosabb csúcsfényekért. Akár ettől is lehetne félni, hogy talán SDR módban is elkezdi ezt picit, ha a maximumhoz közel jár már az OLED Fény.

(#31215) Robi BALBOA Van szórás a panelek közt, durván ~10%, úgy 650-750 nit simán lehet random, hogy mi a csúcsa (HDR módban OLED Light 100), így +/- 2 lépés jön ki ez OLED Light-ra 100 nit körül. De nekem a ~90 nit is bőven fényes.

(#31225) Beni2360 - Hagyd, ahol van (100).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31227) alaves válasza renatto (#31217) üzenetére


alaves
addikt

Ha jól tudom eddig sem volt garancia a beégésre, csak a magyar LG eddig olyan gáláns, hogy ilyen esetben is cserél kijelzőt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31228) arn77 válasza Mankó (#31218) üzenetére


arn77
aktív tag

Nekem is a falra ment egy Stell SHO 1004B fali konzolra. A panel hátulján három helyen is van egy matrica, amin rajta van, hogy kell megfogni. Nem kell fosni tőle, de két ember kell hozzá. Az 55"-os LG-t még egyedül pakoltam, de ezt már nem éri át a kezem. :DDD

(#31229) Mankó válasza arn77 (#31228) üzenetére


Mankó
veterán

Mindenképpen hívok 2. embert, a Samsungot is úgy tettük fel. Azt épp most vitték el, holnapra ígérték a Panát, várjuk nagyon, remélem jó vásárt csinálok a cserével és megéri a 100-as ráfizetés. Szerencsére a Samsungon csak 35-öt buktam, az még a belefér kategória. Tanulópénz 3 hónapos használatért.

(#31230) daneel_hu válasza alaves (#31227) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindenhol cseréli az LG.

(#31231) Pro Koryak válasza Mankó (#31229) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Besza-behu lesz az oled! :K

(#31232) renatto válasza alaves (#31227) üzenetére


renatto
őstag

Azt tudom, csak az enyémben ehhez képest lótök van írva. Itt azért elég konkrétan jelzi mi az ami nem működhet. Mondjuk az 1 óra már "hosszú idő", az elég korrekt. Végül is ki az aki tévét néz vagy akár játszik 1 órát... :O

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31233) atom18


atom18
aktív tag

Lehet alapból hülyeséget kérdeztek sry, de olyan kérdésem lenne, hogy új tv tulajok akár aznap vagy a 14napos visszaküldés lejárta után leszedték vagy rajt hagyták a kijelzőn a fóliát?

(#31234) torma1981 válasza atom18 (#31233) üzenetére


torma1981
veterán

A fóliát szedd le nyugodtan. Nem mell az rá. Telefonról is leszeded és ha nem tetszik úgy viszed vissza nem? Csak használd. :D

(#31235) Celtis válasza atom18 (#31233) üzenetére


Celtis
veterán

Én leszedtem és rátettem a papírdoboz külsejére. Aztán amikor visszacsomagoltam a TV-t, akkor megpróbáltam visszatenni a képernyőre. Hát nem igazán sikerült, de azért ami tőlem telt megtettem.

(#31236) janos666 válasza Celtis (#31235) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tennék vissza régi fóliát, mert csak nekinyomod a kijelzőnek a port (akár apró homokszemet), amit összeszedett a ragasztójával. Van a dobozban zsák is, amit ráhúzhatsz, hogy ne maszatold össze és ne karcolgassa, ami a dobozban mozoghat.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31237) alaves válasza renatto (#31232) üzenetére


alaves
addikt

Értem. Aggódjanak más gyártók tulajai, nekünk meg csere. Amúgy nem is értem, hogy a szélesvásznú és a 4:3 arányú néznivaló miért is veszélyes beégés szempontjából :F Egy narancssárga logó ezerszer hamarabb hagy nyomot :((

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31238) renatto válasza alaves (#31237) üzenetére


renatto
őstag

Itt szerintem arra gondolnak ha sokat (rengeteget) úgy nézel műsort, alul-felül/jobbra-balra a pixelek nincsenek terhelve, nem öregszik úgy mint a kép közepe.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31239) Celtis válasza janos666 (#31236) üzenetére


Celtis
veterán

Én így értelmeztem az eredeti csomagolást. Ez a por nekinyomás kicsit túlzás. Ilyen erővel a zsák ráhúzásakor meg port húzhatok végig a kijelzőn.

(#31240) Gigi01 válasza Celtis (#31239) üzenetére


Gigi01
őstag

Csak a zsákot óvatosan ketten úgymond körbeölelitek vele,a fóliát meg úgymond rátapasztod,ne adj isten picit igazítasz rajta,lehet karcol is,ha rátapadt valami.

[ Szerkesztve ]

(#31241) Celtis válasza Gigi01 (#31240) üzenetére


Celtis
veterán

Nem lehet igazítani, tapad mint a folpack. De hagyjuk már ezt a fingreszelést.

(#31242) gologolo válasza PuMbA (#31223) üzenetére


gologolo
tag

Értelek, ez amolyan ízlések és pofonok :)
Pl a tévé beépített vivid/sport opcióját már túlzásnak tartom, de azért szeretem a szép szaturált színeket. Azt eddig csak akkor használtam ha valami nagyon szürke 90-es évek beli filmet néztem, ne legyen annyira nyomasztó a képi világ :D De ma már kb minden film szines, csili vili.

(#31243) alaves válasza renatto (#31238) üzenetére


alaves
addikt

Hát rettentően sok felhasználó lehet, aki megveszi az OLED TV-t és kizárólag szélesvásznú filmet néz rajta vagy csak 4:3-as Dallast, Kojak-et ;]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31244) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok! SD és HD adásokhoz mi a javasolt, 65FZ800e vagy 65XF/XG9505? Tegyük félre a beégés veszélyét, csak magára a felskálázásra, illetve a minőségre lennék kiváncsi. Tudom, oled topic, de kiváncsi lennék a véleményetekre. Köszönöm. :R

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#31245) Celtis válasza Snoop27 (#31244) üzenetére


Celtis
veterán

Nem épp a felskálázás miatt, de az OLED nyilván látványosan jobb képet produkál. Az LCD mellett szólhat a valamivel nagyobb HDR fényerő, a beégés para hiánya és az, hogy ott biztos nincs tinting.

(#31246) hvs válasza Partizan182 (#31202) üzenetére


hvs
csendes újonc

Köszi! Valóban ott látom már a filmek mellett, hogy Hd, 4K, Vision... Egy sci-fi-t probáltam ki a vision felbontással: a felejthető sztorit a látvány jól ellensúlyozta!
Az etetésről: a nappaliban van a router, a haloszobában van a tévé, a távolság a routertől kb 5 méter. Ez így rendben van? (nem szeretnék kábeleket keresztülvezetni a lakáson...) A kapcsolat sebessége ingadozik, napszaktól függően mértem már 30-90 Mbit/s között mindent.
Most hiába tekergettem a távirányítót, nem láttam, hogy bárhol is kiírta volna a forrás típusát...
bocs a nagyon laikus kérdésekért... :)

(#31247) hvs válasza chros (#31203) üzenetére


hvs
csendes újonc

Megnéztem: sajnos vmi 5.1.10 jelenleg vagy vmi ilyesmi.
Amikor megvettem, lehet, hogy még nem ez volt, de elképzelhető, hogy amikor az elején a beállításokkal szórakoztam, akkor rákatintottam az automatikus frissitésre. Legalábbis most az automatikus frissités engedélyezve volt, tegnap este átváltottam, hogy ne legyen engedélyezve, bár gondolom már mindegy.
Mi a gond ezzel? Romlott a minőség?
Esetleg egy későbbi frissités nem javít majd a helyzeten?

(#31248) Snoop27 válasza Celtis (#31245) üzenetére


Snoop27
őstag

Köszönöm. Tehát eléggé egyenlőre áll a dolog. Más csak össze kellene hasonlítanom őket valahól, egyetlen gond, hogy a Pana lassan hiánycikk lesz. Jelenleg Pana CS630-asom van, s meg vagyok elégedve vele, gondolom az FZ és XF is előre lépés lenne.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#31249) renatto válasza alaves (#31243) üzenetére


renatto
őstag

Nálam pont 70-80% film.... Amúgy szerintem "rettentően sok felhasználó lehet" akinek 3-4x kell panelt cserélni. De szerintem azt a nem sokat pont eléggé zavarja. Szerinted?! ;]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31250) Pro Koryak válasza Snoop27 (#31248) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Vedd az oledet, ég és föld lesz a difi egy lcd-hez.
Én is fz800-at használok, 90%-ban tévéadásra és még mindig ... :R 1080i felbontáson.
SD is tűrhető, nem számottevően rosszabb, mint előtte a plazmán.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.