Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) chros válasza hvs (#31247) üzenetére


chros
őstag

5.10.*-tol elcsesztek a gammat, de mivel nem lehet visszaterni 4.*-re, igy neked mar mindegy :)

(#31242) gologolo: "Pl a tévé beépített vivid/sport opcióját már túlzásnak tartom, de azért szeretem a szép szaturált színeket. Azt eddig csak akkor használtam ha valami nagyon szürke 90-es évek beli filmet néztem"

:) Napokban neztem ujra a 2 Sin City-t, 33-as Oled fennyel (ISF Sotet szoba), este, gyonyoru volt a fekete :)

(#31252) Snoop27 válasza Pro Koryak (#31250) üzenetére


Snoop27
őstag

Nagyon kell rá vigyázz? Gondolok itt arra, hogy sűrűn kell csatornát válts? Nagyon vonz engem is az FZ, amiatt is, mert eddig csak Panáim voltak, csak nem láttam még ezt egy QLED mellett.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#31253) Mizurichi


Mizurichi
tag

Üdv!
Jelentem tegnap megérkezett a Panasonic 65FZ950 oled tv :))
Majd 1 hónapot vártam rá, de eljött a pillanat :)
Mit mondjak, nem bántam meg hogy nem LG lett.Káprázatos a képe. Professzional 1-re tettem, ami kb megfelel a 65Vt60 bekalibrált képének, csak valahogy fényesebb a kép, és a színek is nagyon rendben vannak. Ahol kell vissza fogott .ahol kell tündökölnek.
A hang sem rossz, elég jól hozza a surrondot, a beszéd közepről szól a zene meg mintha a hátam mögül szólna. Ilyet még tv-ből nem hallottam.
Nem látok" tintint" :) sem meg pixel hibát sem. Pedig ettől tartottam. Ráadásul abban sem vagyok biztos,hogy nem újra csomagolt-e a termék, most várom a választ az edigitaltól. Bár egyelőre semmiképp nem adnám vissza mert nem látok hibákat.
Legalább ezt kifogtam. :)

(#31254) Celtis válasza Snoop27 (#31248) üzenetére


Celtis
veterán

Ha nem láttál még OLED TV-t élőben, akkor menj el egy MM-ba és hasonlítsd bármilyen LCD-hez. Az egyes gyártók OLED-jei között viszont már nem fogsz olyan nagy különbséget látni.
Megjegyzem, nekem pont XF9005-öm van, de volt előtte egy OLED-em. Azért az se rossz.

(#31255) arn77 válasza Mizurichi (#31253) üzenetére


arn77
aktív tag

Gratulálok, épp itt volt már az ideje, hogy megkapd.
Nézd meg az üzemóra számlálót és ott kiderül, hogy ment e már a készülék.

(#31256) Pro Koryak válasza Snoop27 (#31252) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem tudom más gyártó oled tévéje milyen, Panán ha sd csatornát zoomolsz ki, az összeset kizoomolja, de a hd csatornákat nem. Nálam így is van hagyva.
2-3 óra pl. Eurosport Live piros után szoktam a már kizoomolt sd-re váltani, kikapcsolás előtt 4-5percre max. Ennyi.
Igaz, az első hónapban kicsit jobban figyeltem rá.
Ha nincs vészesen agresszív logó, akkor hagyom csak a panel refresht + vannak a reklámok, igaz addig átkapcsolok más csatornára. :B

(#31253) Mizurichi:
Edigi oda szokta írni, hogy újracsomagolt, bontott, újszerű...stb.

[ Szerkesztve ]

(#31257) torma1981 válasza Mizurichi (#31253) üzenetére


torma1981
veterán

Az Lg-nel sem lenne kevésbé gyönyörű képe, mivel szinte nincs különbség a panelek között.

(#31258) Mizurichi


Mizurichi
tag

Megmondom őszintén nem csak a képe miatt választottam a Panasonicot. Az összes plazmám a mai napig hibátlanul megy még a tizenvalahány éves is :)
Lg -ben már nem vagyok ennyire biztos. Ráadásul a pana képe áll legközelebb egy bekalibrált tv-hez. Nincs tintin meg a többi gyerekbetegség. Illetve nem látom, bárhogy figyelem. De nem is fogom keresni.
LGE8 lett volna egyébként eredetileg.

(#31259) Snoop27 válasza Celtis (#31254) üzenetére


Snoop27
őstag

Hogy érzed, visszalépés vagy előrelépés volt XF-re cserélni? Meglep, hogy Oled-ről nem Oledre váltottál.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#31260) dh66e válasza Mizurichi (#31258) üzenetére


dh66e
veterán

Van tinting csak nem látod. :)
Használd egészséggel.
Azért az megvan hogy a pana plazmádban nem LG kijelző volt? ;]

(#31261) Mizurichi válasza dh66e (#31260) üzenetére


Mizurichi
tag

persze hogy meg van, viszont pana elektronika :) ami ebben is :) Tök fehér képen kerestem azt a tintint de nincs elszíneződés. Mindegy, nem is akarom látni :)
Más, Volt már itt pana oled tv beállítási javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#31262) Mankó


Mankó
veterán

Egy Pana Oled FZ800 beállítási segédlet ide is jól jönne.

(#31263) alaves válasza renatto (#31249) üzenetére


alaves
addikt

Értem, de azért gondolom van közte bőven 16:9 és 1:1,85 képarányú film is. A garancia figyelmeztetésben inkább a színes logókra hívtam volna fel a figyelmet, no meg PC-re kötve a színes statikus elemekre (pl.win7 alap tapéta narancs része képernyőkímélő nélkül).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31264) Celtis válasza Mizurichi (#31261) üzenetére


Celtis
veterán

Abban tökéletesen igaza van dh66e-nek, hogy a tinting az LG panel sajátossága, az elektronikának nincs köze hozzá. Ez amolyan panellottó. Ha sikerült kifogni egy homogén panelt, örülj neki. És fogadd őszinte irigylésemet, bitang jó TV-d van. :CÉs ne törődj vele, hogy visszacsomagolt-e vagy sem, ha amúgy hibátlan.

(#31265) Celtis válasza Snoop27 (#31259) üzenetére


Celtis
veterán

Megnyugvás volt a csere az XD-re, mert végre egy TV zavaró képhibák nélkül. Ha érdekel a sztori, keress vissza. Nem akarom sokadszor is leírni. Az OLED egyébként lenyűgöző volt.

(#31266) daneel_hu válasza Mizurichi (#31261) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a tök fehér képen látszik a legkevésbé. :)
De ne keresd... addig amíg nem látod normál tartalomnál, ne foglalkozz vele.

Nálam is csak totál homogén világosszürke (E8), világosmagenta vagy hasonló felületen látszik, de nem érdekel mert 65-ösben nincs tökéletes panel. Cserébe nagyobb mint az 55.

(#31267) Celtis válasza daneel_hu (#31266) üzenetére


Celtis
veterán

Általában fehér képpel szokták demonstrálni, nekem is úgy látszott. Ha tök fehér képen nem is látszik az nagyon jó. Feltételezem normál képtartalomnál észre sem veszed.

(#31268) arn77 válasza Mankó (#31262) üzenetére


arn77
aktív tag

Nézd át ezt a videót.
Amúgy nem igazán találni Rtingshez hasonló részletes beállításokat.

(#31269) Mizurichi válasza Celtis (#31264) üzenetére


Mizurichi
tag

Szia!
A tintin akarattal van így írva :) Amúgy tudom hogy az Lg panel sajátossága, ezért is tartottam tőle hogy ezen is lesz, hisz elég rendesen utána olvastam. Néztem sárgán szürkén piroson, kéken de nem látom. A plazmámon viszont fehéres szürkén tisztán kivehető volt a két szélén egy rózsaszín folt, ami ugyan semmibe nem zavart be, de ott volt. Ezért néztem fehéren, aztán utána egyfolytában a többi színen de csak adásban. Ott nem láttam, így nekem tökéletesen megfelel. Árban is pont jó volt, most 170-el többért árulják a legolcsóbb helyen.

(#31270) Pro Koryak válasza arn77 (#31268) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem hát, mert ezt nem kell agyonba..kodni.
Színprofilból ami tetszik: Normál, THX, True Cinema...stb (THX Bright Room kerüld egy darabig)
A fényerőt kezdetben vedd vissza, amíg nem bukik be minden sötét részlet egy nagy pacába. Ennyi.
A színek meg már gyárilag eléggé pontosak. :K

(#31271) arn77 válasza Mizurichi (#31269) üzenetére


arn77
aktív tag

Én sem látok az FZ800-on semmilyen rendellenességet. Boldog vagyok, hogy ismét Panasonic logo díszeleg a megjelenítőmön. :) Nem bántam meg, hogy lecsaptam rá a jó ára miatt. Kíváncsi leszek, hogy az LG 65C9-nek mi lesz a kifutó ára, mert az lett volna a kiszemelt áldozat igazából.

(#31272) rothfb válasza Mizurichi (#31253) üzenetére


rothfb
veterán

Gratulálok, használd egészséggel!

(#31273) rothfb válasza Snoop27 (#31252) üzenetére


rothfb
veterán

Mindenképp oledet vegyél. Az LCD, Qled nem oled kategória.

(#31275) arn77 válasza Pro Koryak (#31270) üzenetére


arn77
aktív tag

Professional 1 és Professional 2 amit használok most. Meglepődtem, hogy piszkálás nélkül mennyire színhelyes képet adott. Az összes kedvenc filmem újra kell nézni. Mondom ezt úgy, hogy Oledről váltottam Oledre. Alig várom, hogy mehessek szabadságra. :DDD

(#31276) totar


totar
csendes tag

Sziasztok!
Az létezik, hogy egy bemutató darab Oled TV-t azért nem lehet megvásárolni, mert nyilván be van égve és a szervizre várnak, hogy cseréljék a panelt? Ki se engedik az eladók fizetni, hogy az enyém legyen, hanem majd állítólag ha ki lett cserélve meg lehet vásárolni, az meg kérdéses, hogy meglesz-e vagy sem, vagy éppen nem dolgozó zsebben landol... Várólistára kerültem azt mondják az eladók, de azt nem egészen hiszem el, hogy majd telefonálgatnak, hogy akkor kell-e a TV, vagy sem! Valamint akkor miért van kihelyezve a polcra, ha nem lehet megvenni, előre kifizetni? Vagy hol van az igazság? Tudnátok benne segíteni?
Köszönöm! :R

(#31277) rothfb válasza arn77 (#31275) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen oledről váltottál?

(#31278) arn77


arn77
aktív tag

LG55B7V

(#31279) Pro Koryak válasza arn77 (#31275) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát igen, van élet az LG-n túl is. :DDD :R

(#31280) daneel_hu válasza rothfb (#31274) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem hiszem, hogy őt zavarta, szerintem félreérted.
Sőt a Pana plazmát dícsérte ezzel.
Nekem is az volt, 10 évig hibátlanul tette a dolgát majd elajándékoztam. Csak azért mert túl nagy helyet foglalt.

(#31281) daneel_hu válasza Pro Koryak (#31279) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát igen... de mielőtt annyira beleéled magad, egy 55 colos B7 után egy 65 colos 2018-as (bármilyen márkájú) oled modell maga lesz a menyország. :U :DD

(#31283) daneel_hu válasza totar (#31276) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az létezik, hogy egy bemutató darab Oled TV-t azért nem lehet megvásárolni, mert nyilván be van égve és a szervizre várnak, hogy cseréljék a panelt?"

Miért ne tehetnék meg, hogy nem adják el neked?
Bármi az ok... tudom, hogy bosszant, de semmi törvénybe ütközőt nem csinálnak.

(#31284) daneel_hu válasza renatto (#31282) üzenetére


daneel_hu
addikt

Biztos kurva nagy különbség lehet LG és nem LG között. :U :O
Lehet valami gyártó nagy nehezen kicsikart 0,5 - 1% különbséget. Erre csapatják... tiszta dedó szerintem.

Én azt bántam meg, hogy nem 77W8PLA lett.
Ja, hogy nincs annyi pénzem. :((( :C

(#31285) renatto válasza daneel_hu (#31281) üzenetére


renatto
őstag

Mondjuk képminőségben nem sok a különbség ,szóval a "hűha faktort" a +10" adja.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31286) daneel_hu válasza renatto (#31285) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyok sok az a 10 col.
+ Minden másban is fejlődött a panel 2017 óta. De egyértelmű, hogy egy 2015-ös oled is szép.

(#31289) daneel_hu válasza Pro Koryak (#31288) üzenetére


daneel_hu
addikt

Voltam múlt héten a MM-ben, általában van LG, Pana, SONY és ritkábban Philips oled kiállítva.
Eddig egyik sem győzőtt meg a másik kárára vagy javára... az tény, hogy mindegyik sokkal jobb mint a nem-oled készülékek.

(#31295) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Euronics:

LG OLED77W8PLA: 2 125 000 Ft ;]
5 millás árral indult anno.
Alakul ez.

(#31296) Snoop27 válasza Celtis (#31265) üzenetére


Snoop27
őstag

Visszaolvastam az eseteted, valóban volt gondod az OLED-del. Azt irtad, hogy van hiányérzeted az Oled-hez képest, azóta hogy látod? Megszoktad már az XF-et vagy inkább váltanál vissza Oled-re?

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#31297) renatto válasza arn77 (#31271) üzenetére


renatto
őstag

Majd pár szóban írd már meg mik az észrevételek LG vs Pana ügyben, így hogy te 1-2 évig LG OLED-et néztél előtte. Menü, kép, hang vagy bármi ami érdekes lehet! Köszi!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31298) Celtis válasza Snoop27 (#31296) üzenetére


Celtis
veterán

Nagyon OFF.
Nincs igazán hiányérzetem. Az összes hibájával együtt (amiről azért tudnék mesélni) is jó TV, szeretem. Hiányérzetem akkor lenne, ha nap mint nap hasonlítanám OLED-hez. A helyzet az, hogy nagyon keveset használjuk ezt a TV-t. Általában meccseket nézek csak rajta. Mondjuk amíg OLED volt minden nap találtunk alkalmat, hogy leüljünk elé.
Szeretném majd cserélni OLED-re de csak akkor ha masszívan tintingmentes a technológia és árban is 500 alatt lesz vagy a 75 méret lesz nem sokkal drágábban. Nem sürgős, nagyon jól elvagyok a mostanival.
Ha van még kérdésed írj inkább PM-et.

(#31299) gabben85


gabben85
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megérkezett az új 65FZ800-as készülékem, amit este már rögtön ki is pórbáltam.
Örültem neki, hogy hátul a tápegység felől nem hallható cicergő hang a tv kikapcsolt állapotában, mint a már korábban megvásrolt 55-ös típusnál, de ott elálltam a vásárlástól (kétszer) éppen az előbb említett számomra zavaró dolog miatt. A múlt heti kedvező ár miatt megkockáztattam ismét a vásárlást, ahogy írtam ezzel most szerencsém van, nincs semmi zavaró alapzaj. A Y*utube-ot elindítva a bal alsó sarokban viszont eléggé szembetűnő színárnyalatváltozást vettem észre, így elindítottam egy banding tesztet, 5% szürkével.
Hát nem túl szép...
Mi a véleméynetek? Egyébként filmnézés alatt nem hiszem, hogy feltűnt volna.

(#31300) gabben85 válasza gabben85 (#31299) üzenetére


gabben85
csendes tag

A kép lemeardt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.