Hirdetés

2020. február 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-02-17 17:15:39

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31451) renatto válasza Tyler Durden (#31450) üzenetére

renatto
(őstag)

Mert nem HDR-nek érzékeli, ahogy elnézem. Tehát vagy beállítás gond lesz (PS vagy TV oldalon) vagy mondjuk HDMI kábel. Nézd meg hogy a tévén engedélyezve van-e a Deep Colour a Beállítások/Általános menüben arra a HDMI portra. Ezután a PS beállításait nézd át, de azt nem ismerem....

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB12-NSD LG OLED65C9 - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - Xbox One X Project Scorpio Edition

(#31452) Tyler Durden válasza renatto (#31451) üzenetére

Tyler Durden
(őstag)

Mikor elindul a játék, akkor jobb sarokban feltűnik a HDR ikon, a portra beállítottam a HDMI Ultra HD Deep Colour-t a tv-n. Gondolom a HDMI mindegyik 2.0 szal ott mindegy, hogy melyikre van rákötve a ps4. Ok még ps4 oldalon megnézem, csak furának találom, hogy induláskor a logó megjelenik, miszerint HDR tartalom van, utána meg sehol nem tudom hozzá konfigolni a kép beállítást..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa.. PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#31454) Batyops válasza Tyler Durden (#31452) üzenetére

Batyops
(tag)

Ps4-nél a kép beállításoknál mindent tegyél autómatikusra. A játékon belül is ki lehet kapcsolni a Hdr-t nézd meg hogy ott be van e kapcsolva. Illetve a Video kimenet infoba ha belemész akkor ott irja ha valami nem oké.

(#31455) powerup2 válasza chros (#31448) üzenetére

powerup2
(őstag)

Max az 1500-as széria játszik de nehéz dönteni black friday fog hogy akkor épp mi lesz jó áron ha lg lesz akkor max kalibráltatom aztán tökéletes lesz a kép.

(#31456) Tyler Durden válasza Batyops (#31454) üzenetére

Tyler Durden
(őstag)

Oksi hazamegyek és megnézem, köszi szépen. Mondom az a furcsa, hogy indulásnál jelzi, hogy HDR a tartalom, nem értem utána mi a problémája..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa.. PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#31457) junior19 válasza Mankó (#31445) üzenetére

junior19
(aktív tag)

daneel_hu fórumtárs szerintem csak arra akart utalni, hogy nincs külön filmszabvány. Se természetfilm, se sport, se zene, se semmilyen. Sdr-re és hdr-re létezik szabvány a paramétereknek,s ha sdr-en belül teljesen mindegy milyen műfajt nézel, a kép paramétereinek a szabvány meghatározása nem változik. Így nem is kell változtatni a kép beállításokon.
Ha minden műfajhoz külön képbeállítást használsz, az már egyéni ízlés kérdése.

codec project

(#31458) chros válasza powerup2 (#31455) üzenetére

chros
(őstag)

Azt nem tudom, hogy ki es miert gondolja, hogy alapbol nem jok az LG szinei ... :)

(#31459) powerup2 válasza chros (#31458) üzenetére

powerup2
(őstag)

Nem tudom de hát ez van :D nekem a b7 is kiváló csak nagyobb méret miatt váltok :)

(#31460) renatto válasza Tyler Durden (#31452) üzenetére

renatto
(őstag)

Az érdekes mert akkor nem ezeknek kellene bejönnie, hanem a HDR profiloknak. :F

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB12-NSD LG OLED65C9 - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30 - Xbox One X Project Scorpio Edition

(#31461) Tyler Durden válasza renatto (#31460) üzenetére

Tyler Durden
(őstag)

Filmnél úgy emlékszem az jött be, de most azt is lecsekkolom az este folyamán. Csinálok majd megint képet/képeket, hogy mit látok, azt mehet majd a brainstorming :U

(#31462) Partizan182 válasza Tyler Durden (#31461) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Szinte biztos, hogy God of War-ban az optionsben van kikapcsolva a HDR, ezért vált vissza SDR-re.

(#31463) Tyler Durden válasza Partizan182 (#31462) üzenetére

Tyler Durden
(őstag)

Most néztem neten, simán lehet, hogy igazad lesz. Meg se néztem, hogy játékon belül kell e vmit állítani, mivel az elején bedobta a logót, mea culpa. Este ezzel kezdek és megírom mire jutottam, köszi :R

(#31464) Tyler Durden válasza Tyler Durden (#31463) üzenetére

Tyler Durden
(őstag)

Nahh hazaértem és megnéztem, azt hittem van külön HDR mode on, de csak a grafikai mód: felbontás támogatása van, ami a 4k-t jelenti, ez be van nekem állítva, vagy van még vmi amit be kell kapcsolni? PS4 oldalról minden auto-ra van állítva, amúgy ha kint a menüben tesztelem a HDR beállítást, akkor megjelenik fent a kis ikon és tudok HDR picture setet állítani. Játékon belül továbbra is szar.. Létezik, hogy a HDMI kábel okozza a problémát? Amit látok a játékon belül illetve így dobja be a HDR ikont, mikor indul a játék. Ha esetleg van vkinek 5lete, azt megköszönöm.. :(
[kép] [kép]

(#31465) daneel_hu válasza chros (#31442) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

"Ez annyira nem fura, Pana-t nem lehet venni az USA-ban es valszeg Canadaban sem. Az okat nem tudom."

Csak sejtés: 2014-ben gyártottak utoljára plazmát, az LCD-kel pedig nem tudtak versenyezni a többiek ellen az USA-ban. Piacot veszítettek a plazma után...
Mire kijött az első oled-jük (LG paneles), már 2017-et írunk.
Ettől még szerintem lehetne árulni... legalább az oledeket. De az USA-ban még dollárban számolva is olcsóbb az oled, gondolom nehezebb dolguk lenne jó áron adni.

(#31466) rothfb válasza daneel_hu (#31465) üzenetére

rothfb
(őstag)

Így van.
link

Egy rövidke cikk arról, miért nem ad el tv-ket a Pana Usa-ban több más gyártóhoz hasonlóan. Viszont Kanadában megtalálhatóak az oledjeik.

(#31467) OPiiPO válasza rothfb (#31425) üzenetére

OPiiPO
(addikt)

"Nem látszik a különbség a hdr10 és dv között." - Hogy hogy? Mindenki a dinamikus metaadatokkal dolgozó DV-t sztárolja, hogy az mennyivel jobb mint a statikus HDR10. De ha ennyire nem látszik a különbség . . .

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#31468) rothfb válasza OPiiPO (#31467) üzenetére

rothfb
(őstag)

Valaki itt belinkkelt teszteket korábban, hogy a dv max akkor látszott jobbnak, ha egymás mellé tették a két szabványt. Külön külön nem látni különbséget. De egymás mellett sem volt jelentős a különbség.

(#31469) OPiiPO válasza rothfb (#31468) üzenetére

OPiiPO
(addikt)

köszi - akkor rákeresek

Sziasztok, lenne egy Nikon D3200 gépen, nem tudnátok abban segíteni ,hogy meglehet azt csinálni,hogy amikor távolról fényképezek csak a közeli tárgyakat jelenítse meg?

(#31470) Partizan182 válasza Tyler Durden (#31464) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Kepernyo kalibralasa (elso opcio) alatt van a HDR toggle.

[ Szerkesztve ]

(#31471) renatto

renatto
(őstag)

Már az 55AG8 is beesett 500eft alá.

[ Szerkesztve ]

(#31472) hvs

hvs
(csendes újonc)

Van egy kis gond van a nemrég vásárolt 55B8 tévémmel. Leginkább a netflixet nézem a tévén, viszont tegnap lefagyott az applikáció. A Youtube működik, illetve elindítottam tegnap az amazont is, és az is rendben működik. (szépek is az amazon prime-os hdr filmek a tévén)

A netflix viszont beragadt azon a fekete képernyőn, hogy ez a cím pillanatnyilag nem elerheto, probalja meg kesobb... ha a retry-ra kattintok semmi. ha az applikaciok kozul probalom betolteni a netflixet, ugyanez. ki-be kapcsolom a tévét, semmi változás...

(#31473) Partizan182 válasza hvs (#31472) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Volt nekem is ilyen B7en, 2 nap után meggyógyult magától. Router ki/be kapcs-al próbáld, mintha azt olvastam volna (de mire hazaértem kipróbálni már minden ok volt).

(#31474) Celtis válasza hvs (#31472) üzenetére

Celtis
(addikt)

Próbáld meg újraindítani a tv-t. Mondjuk húzd ki a konnektorból 10-20 másodpercre.

(#31475) Tyler Durden válasza Partizan182 (#31470) üzenetére

Tyler Durden
(őstag)

Megathx tényleg ott volt. Az hittem az nem aktív menüpont, most már tökéletes, mégegyszer köszi! :R

(#31476) chros válasza rothfb (#31468) üzenetére

chros
(őstag)

"De egymás mellett sem volt jelentős a különbség."

Volt kulonbseg es a masik tv-n a dynamic tonemapping be volt kapcsolva!
Akar tetszik nekunk, akar nem (mert PC-rol meg mindig nem lehet DV-t lejatszani), a DV sokkal jobb, mint a HDR10. HDR10 gyakorlatilag "csak" mint kompatibilitasi reteg van jelen azokhoz az eszkozokhoz, amik nem tamogatjak a DV-t (mivel pl. az utobbi nem ingyenes) vagy (imset csak penzugyi okokbol kifolyolag) egy-egy szolgaltato nem teszi elerhetove minden tartalommal (pl Amazon).

(#31466) rothfb : Koszi a linket. Bar ez nekem meg mindig santit, hogy egy (nem kis) gyarto (meg mindig) kihagyja a vilag legnagyobb es legerosebb piacat. Valami masnak is kell lennie ebben, hogy nem eri meg nekik visszamenni.

(#31477) Mankó

Mankó
(veterán)

Tegnap nekem is produkált egy furcsaságot. TV adáson, Xboxon és média lejátszon nem adott képet, Netflix ment. Konektorból ki-be dugás megoldotta, de akkor is furcsállottam.

(#31478) chros válasza Mankó (#31477) üzenetére

chros
(őstag)

Milyen TV ez, Pana?! :D

(#31479) rothfb válasza chros (#31476) üzenetére

rothfb
(őstag)

Úgy tűnik, az USA túl olcsó és több japán gyártónak sem éri meg ott tv-ket forgalmazni.

(#31480) rothfb válasza Mankó (#31477) üzenetére

rothfb
(őstag)

Nincs valami energiatakarékosság bekapcsolva nálad?

(#31481) renatto válasza rothfb (#31479) üzenetére

renatto
(őstag)

AVS-en a EU vs USA piacot hasonlították össze és az európaiak, inkább hajlandók többet fizetni egy sok szolgáltatással felszerelt prémium termékért, jobb képminőségért, akár 55-65" méretben, míg az amerikaiak inkább a nagyobb méret felé hajlanak, kevesebb szolgáltatással, ami náluk már 75-85". Így lehet igazság abban amit írsz.

(#31482) Partizan182 válasza Tyler Durden (#31475) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Szuper, annyit még megtehetsz, hogy a színhőt elhúzod W30ra (rémesen kék a default, nem így kéne kinéznie), a sharpnesst meg leveszed 10-re.

(#31483) janos666 válasza Partizan182 (#31482) üzenetére

janos666
(Topikgazda)
LOGOUT blog

A csúszka legvége a Meleg2, avagy kb. 6500K, ami "jó" (a másik vége a Hideg, 10-11000K).

(#31484) Partizan182 válasza janos666 (#31483) üzenetére

Partizan182
(senior tag)

Vágom, de aki C40ről állít annak a W50 turbó meleg lesz, W30 még eladható, és már az is ezerszer jobb.

(#31485) AkosKJ

AkosKJ
(tag)

Srácok ma dobott fel frissítést a tv.
5.10. Nem tudom mi volt.
Valaki féltette már nincs vele gond?

Előre is köszi. :) :R

(#31486) Tyler Durden válasza Partizan182 (#31482) üzenetére

Tyler Durden
(őstag)

Okés köszönöm, holnap ezt is bekonfigolom. A kékes színt én is észleltem, de betudtam a játéknak..

(#31487) Szabi2121

Szabi2121
(tag)

Sziasztok

van egy lg c8 am. Szeretném hálózatra tenni egy Qnap Ts-228a nas eléréséhez. Annyi a bibi, hogy a nas még nincs meg. Mielőtt megvenném szeretném megtudni, hogy működik e a kettő együtt. Illetve, hogy jól gondolom, hogy a tv csak win10 el kommunikál? Win7 el csak a számítógépt ismeri fel de nem lát semmilyen adatot. Megköszönném ha valaki tudna ebben segíteni.

(#31488) daneel_hu válasza Szabi2121 (#31487) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Mi a pontos kérdés? Mit szeretnél nas-ról használni?
Feltételezem valami médiaszerverféleséget. :)

Eddig bármit megosztottam a hálózaton, a tévé látta. (65E8PLA)
Látta a laptopon megosztott mappákat (win 10), látta a routeren megosztott pendrive-ot (asus rt-ac88u) és látta a MacPro-s mediabeállítást (macOS 10.14.6 + serviio)

A probléma inkább ott van, hogy amennyiben dróton van a tévé, akkor csak 100 Mbit-en fog kommunikálni, tehát HDR-tartalmak akadozni fognak. Kénytelen vagy 5Ghz-es WiFi-n megoldani a dolgot. (a tévé a szűk keresztmetszet, pontosabban a hálókártyája).
Tehát vagy HDMI-n filmezel vagy amennyiben hálózol akkor 5 Ghz-es WiFi)

[ Szerkesztve ]

(#31489) hvs válasza Partizan182 (#31473) üzenetére

hvs
(csendes újonc)

Köszi a választ, valóban rendben volt minden, mire hazaértem.

(#31490) renatto

renatto
(őstag)

Samsung kidobott egy "OLED beégés ellenőrző videót"....

(#31491) tothl válasza renatto (#31490) üzenetére

tothl
(addikt)

Remélem az övéké burn-in proof lesz.. :D

(#31492) PodMAN válasza renatto (#31490) üzenetére

PodMAN
(senior tag)

Erre jöhetne válaszul egy "Black level test" videó az LG-től :DDD

(#31493) renatto válasza PodMAN (#31492) üzenetére

renatto
(őstag)

Az lenne a korrekt! :DD

(#31494) Celtis válasza renatto (#31490) üzenetére

Celtis
(addikt)

Amit velem művelt a Samsung azóta egy aljas görény társaságnak tartom őket. Ez a videó tökéletesen megerősít ebben a véleményemben.
Hajrá OLED!

(#31495) Celtis válasza PodMAN (#31492) üzenetére

Celtis
(addikt)

A sas nem kapkod legyek után.

[ Szerkesztve ]

(#31496) powerup2

powerup2
(őstag)

Lg c9-en már gigabites a lan ?

(#31497) PodMAN válasza powerup2 (#31496) üzenetére

PodMAN
(senior tag)

Nem. Még mindig 100Mbps.

(#31498) powerup2 válasza PodMAN (#31497) üzenetére

powerup2
(őstag)

A nagy kérdés miért ?

(#31499) blakey válasza powerup2 (#31498) üzenetére

blakey
(veterán)

Mert nem érdekük és a YT, Netflix azaz a VOD-hoz elég a 100-as LAN. AV1 (új) kódolással jó minőség érhető el és ezek vígan mennek 100-as LAN-on is.

Eladó: *Logitech M590 (https://tinyurl.com/vz7ybrf)* - *Logitech K375s billentyűzet (https://tinyurl.com/tg3eeke)* - "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#31500) PodMAN válasza powerup2 (#31498) üzenetére

PodMAN
(senior tag)

Szimpla fillérb*szás

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.