Hirdetés

2020. október 24., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-05-21 15:05:16

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31151) Mankó válasza Tulku (#31150) üzenetére

Mankó
veterán

Én is csak addig agyaltam, amíg végig nem olvastam a teszteket. Mondjuk tuti bennem lesz a félsz a beégéstől, mikor az Xbox One X-el tolom. Sokat nem játszok, de az ördög nem alszik.

Van aki sokat játszik Oleden? Mik a tapasztalatok?

(#31152) daneel_hu válasza Mankó (#31151) üzenetére

daneel_hu
addikt

Avforums-on sokkal több tulaj van, ott volt egy szavazás.
2018-as készülék csak akkor égett be amikor valaki extrém módon statikus dolgokat nézett, nagyon magas fényerővel, és folyamatosan csak azt.
Nem azt mondom, hogy nem lehet beégetni, de azért elég hülyének kell lenni 2019-ben, hogy ez megtörténjen.

2016-ban még más volt a szitu.
Ha LG-t veszel akkor ráadásul garanciaidőn belül cserélik a panelt, az azért megnyugtató.

(#31153) Rocsesz79 válasza renatto (#31106) üzenetére

Rocsesz79
tag

Csak áramtalanítani kellett a tv és utána ki be kapcsolni a CEC. :Y :W :)

(#31154) Mankó válasza daneel_hu (#31152) üzenetére

Mankó
veterán

Ezt jó hallani, de még olvasni is :) majd azért oda lesz rá figyelve.
LG-ből a C8 tetszett volna, de 100-al drágább és most sehol sem lehet kapni. A B8-tól viszont jobb vételnek tartom a Panasonic FZ800-at, olcsóbban meg főképp.
Sony AF8 tetszett volna még, de az meg még drágább és esélyt se látok rá, hogy leesik 500-550-es árszintre valamelyik nagy akció keretében.

(#31155) Tyler Durden válasza Mankó (#31151) üzenetére

Tyler Durden
őstag

Én mióta megvan nyüstölöm rajta a ps4-et, gyakorlatilag semmi nyoma a statikus tartalmaknak rajta. Igaz nem 100as oled fény mellett veretem ^^. Ha csak ez tartana vissza, akkor ne aggódj, én úgy gondolom ugyanolyan jó beruházás volt ez, mint 2012-ben a pana plazmám. Brutálisan jó a képminőség, videofil emberkék előnyben (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa.. PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#31156) renatto válasza Mankó (#31151) üzenetére

renatto
őstag

A játéktól félek a legkevésbé.

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB12-NSD Epson TW9400 4K HDR - LG OLED65C9 - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30

(#31157) Tulku válasza Mankó (#31151) üzenetére

Tulku
veterán

Minden technológiának vannak árnyoldalai...én speciel 2 db oled készüléknek vagyok a tulaja, eddig semmilyen képi anomáliát nem tapasztaltam (24p-s mozgásmegjelenítéstől eltekintve, de orvosoltam) illetve tökéletesen elégedett vagyok velük...

(#31158) keIdor válasza Mankó (#31151) üzenetére

keIdor
félisten

Nálam olyan heti 12 óra játék van a C8-on.
PS4 Pro meg Xbox One X egyaránt és néha a PC jelet is kiküldöm aztán controllerrel játszom.
3 hónapos kb. a gép, egyelőre semmi nyoma.
SDR: 50, HDR: 80-as fényerőre van levíve, nem erőltetem a 100-ast, alig van különbség. Elég az a 4/5-öd.

A legtöbb mai játékban azért ki lehet lőni a HUD-ot is amúgy. Pl. Gears 5 alapból eltünteti sokszor a HUD-ot, csak mozgókép van. Meg a HUD is sokszor fehér, attól meg nem kell tartani. Sok játéknál halványítási beállítás is van. Oda kell figyelni rá, én nem félek.

(#31159) gurus válasza daneel_hu (#31148) üzenetére

gurus
tag

Én szerintem fakó a 20-30 oled fény!így nem oled minőségű képet nézz.nekem hónapok óta az oled fény 60-80.Semmi beégés nincs!sötét szoba amúgy sem létezik, kis lámpa stb.. ég.minek drága tévét venni majd lebutítani,ennyi erővel le vehetnéd 10-re is azon is nézhető.élvezni kell a valós képminőséget nem parázni.

[ Szerkesztve ]

(#31160) daneel_hu válasza gurus (#31159) üzenetére

daneel_hu
addikt

Nem fakó az, csak rosszul van beállítva a készüléked.
Kíváncsi lennék a többi paraméterre, kb milyen beállításokkal használod.
A fakóság inkább a Brightness-től függ. Nekem az a kép fakó, ahol a fekete nem fekete, sötétben sem. Ennek pedig semmi köze az oled fényhez.
Az oled fény a szaturáción és a generális fényerőn állít - szerintem, de majd Janiék javítanak ha nem. :)

80-as oled-fény SDR-ben az túlszaturált színeket eredményez.
Ha neked így tetszik - lelked rajta, nekem ez nem jön be.

(#31161) daneel_hu válasza keIdor (#31158) üzenetére

daneel_hu
addikt

3 hónap alatt érdekes lenne ha beégett volna bármitől is.

(#31162) Clay válasza gurus (#31159) üzenetére

Clay
senior tag

Még mindig érthetetlen, hogy mit értesz fakó alatt. Egyébként meg érdekes, mert kalibrálásnál se jön ki 30-nál sokkal eltérőbb oled fény. Nálam, asszem, most nem tudom megnézni, 30 vagy 35 oled fény, és 52 a sima fényerő, HDR-nél természetesen 100. SDR üzemmód isf szakértő sötét, HDR üzemmód technicolor. Ezekkel nappal és éjszaka is gyönyörű a képe, egyáltalán nem "fakó", ezt csak úgy tudom érteni, ha te előtte az lcd tv-t kiemelt, vagy üzlet módban, maximum élességgel, nézted évekig, akkor persze, hogy nagyon eltér a jelenlegi, de akkor egyáltalán nem a valódi képet láttad, hanem valami borzadályt, bár ismerek omyan embert aki szerint az a legszebb :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#31163) lala666 válasza gurus (#31159) üzenetére

lala666
tag

Az csak neked fakó szerintem meg a többség szerint egyáltalán nem! Biztos nincs jól beállítva az a tv.
Persze használd úgy ahogy neked jólesik.

[ Szerkesztve ]

(#31164) chros válasza Akhilles01 (#31102) üzenetére

chros
őstag

Most kisse elbizonytalanitottal, hogy akkor ez neked valo e (tobb szempontbol is) :) Nincs a kozeledben egy muszaki beallitottsagu ember, aki tudna segiteni? :)

Google forditasa (s helyenkent javitasa) a linkelt hozzaszolasnak:

Az LG OLED firmware lefele vagy felfele frissítése:
- megjegyzés: ez a módszer csak akkor működik, ha a v04.10. * firmware van a rendszeren (LG eltávolította ezt a funkciot v05. * verziókból)

- készítsen egy prendrive-ot a szükséges firmware-rel
-- töltse le a szükséges firmware zip fájlt az LG webhelyéről
-- hozzon létre "LG_DTV" könyvtárat a prendrive gyökérkönyvtárában
-- bontsa ki a ZIP-fájlt, és másolja a "* .epk" firmware fájlt a prendrive "LG_DTV" könyvtárába
-- dugja be a prendrive-ot a TV-be és kapcsolja be a TV-t (ha kikapcsolt allapotban volt)

- használjon mobiltelefonon egy alkalmazást a WIFI-n keresztül (!) a speciális firmware-frissítési mód indításához normál TV-módban (ami szintén lehetővé teszi a lefele frissítést) (nincs szükség IrDA-ra)
-- töltse le "SURE - Smart Home and TV Universal Remote" alkalmazást Android-ra *vagy* Smartify - LG TV Remote iOS-hez (en SURE-t hasznaltam)
-- az alkalmazást párosítani kell a TV-vel, SURE-ben: eszköz hozzáadása -> WIFI használatával -> TV -> LG -> scan
--- mivel a TV megtalálása nehézkes lehet, lehet, hogy többször meg kell kerestetnie
-- válassza ki a Rubik kocka alaku ikont, majd görgessen lefelé a lista aljara, és valassza a "Software Update" elemet

- a fenti utolsó lépés elindítja a speciális firmware frissítési módot a TV-n
-- válassza ki a kicsomagolt firmware fájlt, és kattintson az Update gombra a TV-n
-- a tévékészülék automatikusan újraindul, a sikeres firmware frissites utan

Megjegyzés: az összes beállítás megmaradt a TV-n (még az ASBL is ki maradt kapcsolva az IN-START menüben), miután a v04.10.65-ről v04.10.25-re váltott, de valószínűleg jó ötlet, ha Factory reset-et csinalunk a TV-n.

Végezetül: annak megakadályozása érdekében, hogy a tévékészülék mindig jelezze, hogy újabb firmware érhető el, blokkolhatja a hozzáférést a következő 3 domain-hez a router-eben (ha van erre lehetősége):
lgtvonline.lge.com
snu.lge.com
su.lge.com

Megjegyzés:
- nem tudom, szükség van-e mind a 3 domain tiltasara
- LG app store továbbra is elérhető és az alkalmazások is frissíthetők

[ Szerkesztve ]

(#31165) Mankó válasza Tulku (#31157) üzenetére

Mankó
veterán

Hogy orvosoltad a 24p-s megjelenítési problémát?

renatto: hogy hogy a játéktól félsz a legkevésbé? Látom te is tolod boxon.

keldorpapa88: Division 2-vel tolom és ott azért sok dolog sárga. A hud is, meg a felszerelés állítgatási oldala is.

Írjátok sokan, hogy nappali meg esti Oled fény, ezt be lehet állítani valahol külön vagy állandóan váltogatjátok?

[ Szerkesztve ]

(#31166) chros

chros
őstag

Janos es aki meg hasznal madvr-t:
- b91-ben javitva lett az "ouput in HDR format" bug
- es ugy nez ki talaltam meg bug-okat passthrough eseten is, [link] es [link], roviden:
-- reported maxCLL metadata ertek hianyzik
-- reported mastering max luminance metadata ertek rossz

[ Szerkesztve ]

(#31167) renatto válasza Mankó (#31165) üzenetére

renatto
őstag

Hacsak nem évekig 1 játékot használsz és/vagy a tévét kizárólag játékra használod, nem hinném hogy ez égne be. Az Rtings tesztben a COD képe még 9.000 óra után is hibátlan (egyedüliként).
Hamarabb fog "beégni" a tévé képe középen - ahol a híradós bemondók ülnek - a sok tévé/film miatt, miután ott a képen mindig "középen van a főhős", szerintem.

[ Szerkesztve ]

Klipsch Reference Premiere DOLBY ATMOS 5.2.4 - RP-280F - RP-450C - RP-250S - RP-140SA - SVS SB12-NSD Epson TW9400 4K HDR - LG OLED65C9 - Yamaha RX-A2080 - Himedia Q30

(#31168) gyvince válasza daneel_hu (#31148) üzenetére

gyvince
aktív tag

LG OLED55C9PLA és akkor vélemény valaki erről a típusról??

Xiaomi Mi 9T+ Xiaomi Band 3, Hp Omen laptop

(#31169) renatto válasza gyvince (#31168) üzenetére

renatto
őstag

Biztos, hogy az egyik legjobb, ha nem a legjobb ;] , viszont nem sok van még itt a fórumon, így saját tapasztalat kevés lesz. A képe bizonyosan közel azonos a többi OLED képével és van benne HDMI 2.1, ami másikban nincs még (bár ennek jelenleg nem sok előnye van később is inkább csak játéknál). Ha van rá keret, az egyik legjobb választás, ha nem a legjobb! ;]

(#31170) dgyuri0123 válasza renatto (#31167) üzenetére

dgyuri0123
veterán

"Hamarabb fog "beégni" a tévé képe középen - ahol a híradós bemondók ülnek - a sok tévé/film miatt, miután ott a képen mindig "középen van a főhős"

Ezt ugye nem gondoltad komolyan? ;]

"csak a zene van"

(#31171) renatto válasza dgyuri0123 (#31170) üzenetére

renatto
őstag

De. Az Rtings teszten a "foci TV" és a "COD játék" teljesen hibátlan, míg a Live NBC film csatornán, már egyes színek eléggé elváltoztak. Két játékban 100% hogy nem egyezik a HUD, de a híradóban, a lottósorsolásban, kvízjátékban és rengeteg más TV adásban ugyanúgy középen van a "statikus tartalom" csatornától függetlenül.

(#31172) dgyuri0123 válasza renatto (#31171) üzenetére

dgyuri0123
veterán

Ez akkor sem ugyanaz. CNN speciális csatorna. Ne hasonlíts hozzá átlagos tv műsort, főleg ne mozifilmeket.

"csak a zene van"

(#31173) Clay válasza lala666 (#31163) üzenetére

Clay
senior tag

A múltkor se árulta el, hogy mit is ért azon, hogy fakó, a beállításait se tudjuk, így nehéz segíteni.

(#31174) dgyuri0123 válasza renatto (#31171) üzenetére

dgyuri0123
veterán

És persze NBC Live....

"csak a zene van"

(#31175) lala666 válasza Clay (#31173) üzenetére

lala666
tag

Igaz. Sohase fogjuk megtudni...

(#31176) gurus válasza Clay (#31173) üzenetére

gurus
tag

Senkitől nem kértem segítséget csak furcsállom itt sokan félnek a beégéstőél és ezért 20-30 oled fényre javasolják.nekem nem 3 hanem lassan 9 hónapja van meg az oled b8 tv. Semmi beégés nincs, pedig 60-80 oled fényen,technicolor szakértő beállításon nézzük ez a legjobb nekünk! Nem vettem le az oled fényt 20-30 ra mint itt sokan hanem 60-80 hagyom így szuper jó .Így is van alapból, 80 oled fényen.Nekünk fakó az egész kép 20-30 oled fényen!Lehet azért mert másik szobába egy Qled tv van

[ Szerkesztve ]

(#31177) Clay válasza gurus (#31176) üzenetére

Clay
senior tag

Akkor bocsánat. Azt hittem azért írtad le több hozzászólásodban is azt, hogy fakó, mert szeretnéd megoldani. Elnézést még egyszer. :B

(#31178) renatto válasza dgyuri0123 (#31172) üzenetére

renatto
őstag

Ezért íram Live NBC-t:

4. LIVE NBC
This test is informative for people who watch a lot of general TV, since NBC shows a variety of movies, TV shows, sports, and news. The source is a live cable feed and should be representative for a range of general TV content.

Ez pont vegyes tartalom. A játék/sport ehhez képest elváltozásmentes. De még a Fifa is jobb lenne, ha nem ész nélkül menne folyamatosan (ez így nem életszerű).

(#31179) daneel_hu válasza gyvince (#31168) üzenetére

daneel_hu
addikt

Nekem nincs C9-esem, szerintem 1 tulaj van itt kb akinek már van.
Biztos jó készülék, mi a kérdés pontosan? ;)

(#31180) pity-putty

pity-putty
tag

Használt C8 és FZ800 közül hasonló árnál melyik lehet a jobb választás?
Az LG Alza garanciás, ezzel lehet a későbbiekben gond?

(#31181) sakal83 válasza pity-putty (#31180) üzenetére

sakal83
addikt

Egy arban c8at vennek. Ha magyaroknal forgalmazott tipus akkor ok a gari.

(#31182) alaves válasza daneel_hu (#31147) üzenetére

alaves
aktív tag

Remélem tudod, hogy a nanocellás LG képe csak látszat ott a kiállított darabon. Az LCD-k black uniformity és a local dimming gyengeségét talán a Sony Z9D-n már nem venném észre, csakhát...úgyhogy alkalom adtán 55B7 --> 65" OLED lesz kizárólag ;)

PHILIPS 55OLED754_12 * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230

(#31183) alaves válasza gurus (#31176) üzenetére

alaves
aktív tag

A napi átlag üzemórától erősen függ a kifakulás (beégés) kockázata. Nekem 60-as OLED fényen elég volt úgy kb 20-30 nap (és nem is egymást követően) 10-12 órás színes logó megjelenítés és 6 hónap alatt kifakult a helye. Csak mondom...

PHILIPS 55OLED754_12 * Creative Cambridge SoundWorks 4.1 Speaker System FPS1600 * Sennheiser HD 230

(#31184) gurus válasza alaves (#31183) üzenetére

gurus
tag

milyen oled tévéd van? nekem Lg oled55b8. tévé adás 60 oled fényen megy napi 4-7 órán át most léptem át 2000 üzemórát semmi fakulás nincs.Ps4 pro-val is használom.Red dead redemption 2 most játszottam ki.se pixel se beégés se fakulás.9-10 hónapja vettem!színes logó adást nem nézünk Rtl.tv2,hbo go

[ Szerkesztve ]

(#31185) daneel_hu válasza alaves (#31183) üzenetére

daneel_hu
addikt

Nálunk szintén ez volt, bár nem ilyen magas oled-fénnyel. (még a 2016-os modellnél)
De ha nem néz színes statikus elemeket, akkor szerintem nem lesz problémája ilyen magas fénynél sem.
Lehet a fehér is beég valahogy majd 5-6 év alatt.

Statisztika azt mutatja, hogy a 2018-asok nehezen fakulnak ki. (szerencsére)

(#31186) alaves válasza gurus (#31184) üzenetére

alaves
aktív tag

55B7V, amúgy ahogy használod, annyi üzemórával és tartalommal, elég biztonságosnak tűnik, nem fog kifakulni több évig sem.

(#31187) Tengri

Tengri
senior tag

Kezd bekúszni 500k alá a C9

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#31188) stilo18 válasza Tengri (#31187) üzenetére

stilo18
addikt

Kíváncsi leszek a 65-ös lesz e ennyi....

PSN ID: oO-STiLO-Oo#ps4 PRO#C9oled#MiMix3'5G

(#31189) Pro Koryak válasza pity-putty (#31180) üzenetére

Pro Koryak
őstag

Ha az itt hirdetett FZ800-ra gondolsz, nézd át alaposan!!!

(#31190) Celtis válasza Pro Koryak (#31189) üzenetére

Celtis
addikt

A tintingesre gondolsz?

(#31191) Tulku válasza Celtis (#31190) üzenetére

Tulku
veterán

Arról próbáltam érdeklődni korábban....nyilván az utóélete érdekelt volna...

(#31192) Tyler Durden válasza Partizan182 (#31078) üzenetére

Tyler Durden
őstag

Ezt a Dynamic Tone mappinget nem találom. God of war alatt csináltam a beállításokat, elején be is villan jobb felül, hogy HDR tartalom megy a tv-n. Viszont utána a menüben ahol elvileg lennie kéne, nincsen ez a beállítás. Game mode-ban használom ps4-nél a tv-t, lehet ez a probléma?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa.. PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#31193) Partizan182 válasza Tyler Durden (#31192) üzenetére

Partizan182
senior tag

Milyen modell pontosan?

(#31194) Tyler Durden válasza Partizan182 (#31193) üzenetére

Tyler Durden
őstag

E8

(#31195) renatto

renatto
őstag

MM-ben kupon napok 15-20% kedvezmény a megjelölt OLED tévékre 2019.10.09-13.

Philips - 15%
LG - 16%
Sony/Panasonic - 20%

Kíváncsi vagyok feltornázott árakból jön-e le a kedvezmény. :(((

[ Szerkesztve ]

(#31196) Partizan182 válasza Tyler Durden (#31194) üzenetére

Partizan182
senior tag

Picture Mode Settings tab and set the Dynamic Tone Mapping option to 'On'.

Haver B8-asán volt ilyen toggle HDR Game módban is. De nem tragédia, ha nincs bekapcsolva, picit világosabb lesz tőle a kép.

(#31197) Tyler Durden válasza Partizan182 (#31196) üzenetére

Tyler Durden
őstag

Ott néztem és nincs, mind1, marad akkor így, azért köszi!

(#31198) mimic1979 válasza gurus (#31159) üzenetére

mimic1979
aktív tag

A fakóságnak biztos hogy nem az Oled fény az oka. Esti beállítás nálam: 17-es
Hibátlan , próbáltam magasabb fényre felhúzni, de már a 30-as is zavart.

www.auto-motor-akkumulator.hu tel.:+36-70-229-9570 Facebook:Akku-Fer

(#31199) lala666 válasza mimic1979 (#31198) üzenetére

lala666
tag

+1
Adom!

(#31200) Tyler Durden válasza mimic1979 (#31198) üzenetére

Tyler Durden
őstag

Nálam 25-30, maga a kép okés, a felirat viszont vakít /plexet használok/. Gyári lejátszóban lehet állítani a felirat színét, bepróbálok majd vmi kevésbé retina scannelőt (:

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.