Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) dh66e válasza BodyGekko (#31349) üzenetére


dh66e
veterán

Talán kész lett a gamma?

(#31352) so_ha válasza daneel_hu (#31295) üzenetére


so_ha
senior tag

"5 millás árral indult anno."
2017.07.04. => Az LG egy hónapja már idehaza is megvásárolható kisebbik SIGNATURE W7 OLED TV-je mellett most már annak nagyobb, 195 centis (77 inch) képátlójú változata is kapható Európában 20.000 euróért (kb. 6,2 millió Ft).

(#31353) janos666 válasza Celtis (#31245) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"ott biztos nincs tinting."
Hogy ne lenne?
Az való igaz, hogy sokkal ritkább pontosan ez a fajta, világos képen is feltűnő színes inhomogenitás, de volt már nálam olyan Sony LCD, amin egy fehér tesztkép a szivárvány minden színében pompázott.
Ettől sokkal gyakoribb a háttérvilágítás inhomogenitása, csak az a technológiából adódóan egyformán érinti a pixelen belül az al-pixeleket, így nem színeződik (csak világosodik/sötétik egy nagyobb foltban). Ez sem mindig csak a (tej)fekete képen látszik, világosabb homogén képen is észlelhető. Ha van "felhősödés"a feketén, az ott van a fehéren is, csak szabad szemmel sokkal kevésbé, esetleg ránézésre egyáltalán nem észlelhető (de a problémásabb daraboknál előfordul).
És azért nem minden LG OLED inhomogén, csak sajnos nem elenyésző számban van ilyen is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31354) janos666 válasza hvs (#31246) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem Netflix-en sem minden 4k, ami DolbyVision (főleg nem "valódi" 4k, még akkor sem, ha gyárilag fel van nagyítva a 2k master, de lehet kódolni kisebb felbontásokban is DV-ben, vagy HDR-ben, nem kritérium a 4k a formátumnál és online streaming esetén talán eleve nem erőltetik a "hamis 4k"-t), illetve a Netflix mindenféle formátumnál ledobja dinamikusan a felbontást, ha úgy látja nem elég a sávszél (akkor is, ha csak átmenetileg megakasztja valami interferencia a WiFi-t, lefolytja valami más letöltés a netet, stb) és később általában újra megpróbál fentebb lépni (de készülék és szoftver függvényében lehet, hogy úgy ragad, míg leállítod és újra elindítod, amúgy általában az előre-pufferelési idő hossza, tehát legalább 10 másodperc).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31355) Mankó


Mankó
veterán

Panasonic tulajok nálam a gyári beállítások nappal 60, este 30, hdr 100 oledfény van, fényerő mindenhol 0. Jól van ez így, többeknél más értékeket láttam itt a fórumban?

Úgy néz ki tényleg placebo volt az akadások eltűnése. Netflixes hdr-es sorozaton gyors mozgásokon látom, bár itt meg a wifi kapcsolat is bezavarhat.

(#31356) janos666 válasza Mankó (#31355) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

WiFi: A Netflix, ahogy lentebb írtam, előbb a felbontást dobja le, ha lassul a hálózat (ami nem feltétlenül tűnik fel, ha az ideálistól messzebbről nézed, főleg ha csak 2160-ról 1440-re vált le, vagy ha olyan az anyag, hogy még 1080 is bőven elég hozzá, netán eleve 1080-as master), vagy megáll és kiírja, hogy bufferel, ha szinte teljesen leáll a stream (leszakad és visszakapcsol a háló, vagy szinte nulla sebességre fullad, ami semmire nem elé).

Csodák nincsenek. Lehet 24-30 fps-ből interpolálni 1000-ret is, de az sohasem lesz valós 120fps. Annyi képkocka van, amennyivel pereg a videó, a többit csak odacsalja, ami nem lesz mindig meggyőző (nekem pl. sohasem az, kibírhatatlan az egész interpoláció).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31357) rothfb válasza Mankó (#31355) üzenetére


rothfb
veterán

Állítsd a legmagasabbra a ifc-t, ott nekem teljesen folyamatos. Arra kell még figyelni, hogy minden forrásnál állítsd be, mert minden forrás (pl külső lejátszó hdmi1-2-3-4, pendrive stb) esetében külön lehet beállítani mindent.
Nekem amúgy 45-ös oled fényerőn van mindenhol, hdr pedig 100.
Netflix nálam 4k hdr, teljesen folyamatos. Gigabites digis net van. Amúgy a 4k-s hdr tartalmak esetében mindig 15,5 Mbit-es az adatsebesség Netflixen (info gomb mutatja). Legalábbis amit eddig néztem. Ez nagyjából 2 Mbyte-os letöltési sebességet igényel másodpercenként. Tehát nem kell hozzá túl acélos net.

[ Szerkesztve ]

(#31358) totar


totar
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy LG B8-at, VA paneles LCD után még mindig az államát keresem...
Bejáratáshoz levettem a beállított értékeket, valamint ECO módba helyeztem a TV-t.
Tudnátok ajánlani valami teszt anyagot, akár YouTube-ról, ami esetleg elég hosszú és mehetne a TV-n bejáratás céljával?
Valamint bajaratás alatt, majd később rendes használatkor milyen értékeken használjam a TV-t?
Tudnátok pár hasznos tippet adni?
Köszönöm! :R

(#31359) Mankó válasza rothfb (#31357) üzenetére


Mankó
veterán

500as netem van, lazán meg van wifi-n, ami kell neki.
Akkor nálad az ifc maxon áll és minden más képjavító ki van kapcsolva. Mekkora távolságról nézed mekkora méretben?

Nálam is folyamatos minden 2.8 m-ről, de látok gyors mozgásoknál ugrálásokat, kép recegést - ez már sajnos tényleg a 24 p megjelenites lesz, max akkor javulna, ha hátrébb tudnék menni effektus.
Vagy elég lenne az 55 colos. :U

Eco módot itt mire állítsam? Qled-en pl le volt tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#31360) Partizan182 válasza totar (#31358) üzenetére


Partizan182
senior tag

Eco képmódot felejtsd el, rémálom. Cinema, Technicolor vagy ISF módok jók mind, Oled lightot kell csak piszkálni környezeti fénynek megfelelően (este 20-30 körül, de nappal is elég a 60).

Bejáratás nem kell, ez az itteniek fantazmagóriája, csak arra figyelj amire mindig is kell: nagy fenyerejű statikus kép ne maradjon kint órákig, meg estére ne áramtalanítsd.

Államat én is már évek óta kerülgetem a szőnyegen :)

(#31361) daneel_hu válasza so_ha (#31352) üzenetére


daneel_hu
addikt

Igen, de viszonylag hamar esett 5 millára (1 hónap), utána sokáig annyi is volt. :)
De legyen 6,2m, úgy még jobb. ;)

(#31362) Celtis válasza janos666 (#31353) üzenetére


Celtis
veterán

janos666! Kiragadtad a hsz-emet a kontextusából. Konkrétan a Sony XF/XG9000 típust jelenti itt az LCD és konkrétan a tinting hibáról volt szó. Ennél a típusnál ilyen nincs.
Felhősödés, inhomogén háttérvilágítás természetesen van, sőt kifejezetten ki szoktam emelni, hogy van sok kifogásolnivaló a Sony-n, viszont idegesítő képhibája nincs.
Megjegyzem nekem is volt olyan Sony TV-m, amin a szürke a rózsaszín árnyalataiban játszott. De ez is csak a menün látszott, normál képtartalomnál soha.

(#31363) totar válasza Partizan182 (#31360) üzenetére


totar
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, választ adtál a kérdéseimre! :R

(#31364) rothfb válasza Mankó (#31359) üzenetére


rothfb
veterán

A képjavítókat majd meg kell néznem, most nem tudom fejből. 55FZ800-at 2 m-ről, 65 FZ950-et 3 méterről nézem.
Eco módot kapcsold ki.

(#31365) Mankó


Mankó
veterán

Küld el nekem légyszi a te beállításaid, főként a képjavítók és az IFC beállítására vagyok kíváncsi!

Sajnos úgy néz ki, tényleg placebo volt, hogy sikerült beállítani a mozgás megjelenítést tökéletesre. :W
Ha az IFC minimumra van állítva, akkor a 24p akadását látom, ha feljebb állítom, akkor meg az algoritmus tévedései miatti artifact-okat. Most jönnek az egyedi beállítások, ha azzal se jutok előbbre, akkor már csak a kisebb méret elmosó hatásában reménykedhetek.
Már saját magam agyára megyek ezzel a mozgás mizériával, de mit csináljak ha látom. :F

Egyébként nagyon tetszik a tv színkezelése, sokkal jobb mind a qledé volt.

(#31366) Jannn válasza Partizan182 (#31360) üzenetére


Jannn
senior tag

Miért lenne az ECO mód rémálom? Este sokkal egyszerűbb beállítani egy közepes eco módot, mint az oled fényen állítgatni...

(#31367) Partizan182 válasza Jannn (#31366) üzenetére


Partizan182
senior tag

Eco képmódra értettem, az rémes presetekkel dolgpzik.

(#31368) djnice válasza Mankó (#31365) üzenetére


djnice
veterán

Akkor te sosem jársz moziba?

(#31369) PuMbA válasza Mankó (#31365) üzenetére


PuMbA
titán

Ha zavar a 24p akadása, akkor az OLED nem igazán neked való. LCD-n kevésbé zavaró a panel elmosódása miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#31370) dgyuri0123 válasza PuMbA (#31369) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kinek jó a mosottság?
Ki az aki felcserélné a pengeéles képet rá?

Aki tényleg felcserélné, annak nem itt a helye.. :D

"csak a zene van"

(#31371) PuMbA válasza dgyuri0123 (#31370) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor viszont ne legyen negatívként említve a 24p akadása :) Tudjuk, hogy OLED-en ennyire akad és kész. Ez van. Ha már meg van a TV, akkor legyünk boldogok ezzel. Felesleges drága TV-ket venni, ha mindegyikkel úgy is van valami "baj".

[ Szerkesztve ]

(#31372) YxVs válasza Mankó (#31365) üzenetére


YxVs
senior tag

Megveszem tőled, ha neked nem jönne be. Részleteket privátban.:D

(#31373) dgyuri0123 válasza PuMbA (#31371) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hát én qrva gyorsan megszoktam és nem siránkozom inkább, mert ennél csak rosszabb "technikák" vannak. Nagyon nagy plazma párti voltam, de már az is történelem. :)

Amúgy nem akad az, csak pontosan azt mutatja, hogy ilyen a 23.976.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#31374) blakey válasza Mankó (#31365) üzenetére


blakey
titán

Már a Samsung kapcsán is felmerült bennem ,hogy látnom kéne mit látsz hibának illetve milyen beállítások mellett, mint írtam, az IFC-vel is lesznek gondjaid illetve az sem feltétlenül jó már közepes állásban sem, de ezek után biztos vagyok benne, hogy valami olyat látsz hibának ami valójában nem is az ill. lehet, hogy az de valamilyen beállítás okozza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31375) Jannn válasza Partizan182 (#31367) üzenetére


Jannn
senior tag

Jaa, persze, az más :K

(#31376) Mankó válasza PuMbA (#31369) üzenetére


Mankó
veterán

Ha folyamatos időközönkénti akadást látnék, akkor hamarabb leesett volna, hogy a 24p-t látom, de mivel véletlenszerű svenkelési dadogást, a fókuszban lévő tárgyak, emberek körvonalainak recegését, akadását, szellemképesedését avagy ezek kockásodását tapasztaltam, másra gondoltam. Pedig az is csak az IFC tippelő algoritmusának tévedései lehetnek, amit a nagyobb méret még jobban kihangsúlyoz.
A régi kisebb full hd-s lcd panel és az elektronika összemoshatta a képet, amit megszoktam és most nem tudom, hogy mit is kellene látnom, csak a zavaró akadást látom, ami eddig nem volt.
A Qleden még zavaróbb volt a jelenség, a Pana sokat simított ahhoz képest. Színek, árnyalatok, fekete megjelenítése álomszép, minél többet nézem, annál jobban tetszik.

Nem negatívumként említettem, csak nem tudom hova tenni azt amit eddig nem tapasztaltam.

2 felső kategóriásnak számított tv-n gyakorlatilag hasonló anomáliákat látok, ezektől már csak rosszabb képminőséget kaphatok ugyanilyen általam vélt hibákkal, ezért már nincs értelme bármire is cserélni.

djnice: Ritkán járok moziba, itthon minőségibb a megjelenés.

blakey: Gyakorlatilag csak az IFC-vel játszogatok Professional 1-2 beállításban. Ki állásban svenkelési dadogás, remegő elmosódó körvonalak vannak, ahogy emelem a beállítást úgy tisztul a kép és lesz folyamatosabb a mozgás, de egyre több szellemkép, zavaró random akadást látni.
Eddig az Egyedi 5/5 tetszik a legjobban. Tiszta kép, gyors kamera mozgások, 1-2 elmosódás, akadás.

Ti milyen beállításban moziztok?

(#31377) PuMbA válasza Mankó (#31376) üzenetére


PuMbA
titán

"de mivel véletlenszerű svenkelési dadogást, a fókuszban lévő tárgyak, emberek körvonalainak recegését, akadását, szellemképesedését avagy ezek kockásodását tapasztaltam, másra gondoltam"

Kikapcsolt IFC-vel is?

(#31378) dgyuri0123 válasza PuMbA (#31377) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem az ifc hibáit látja. Én is láttam, így kikapcsoltam a francba és maradt a 23.976 röcögése. Ez a kisebbik rossz.

"csak a zene van"

(#31379) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

Ti ezt a dinamikus kontraszt, Szuper felbontás, zajcsökkentéseket szoktátok használni? És ha igen, milyen értékre érdemes állítani?

(#31380) dgyuri0123 válasza PuMbA (#31377) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, ha kikapcsolt ifc mellett is akad, akkor ott lejátszó, vagy forrás gondok lehetnek még.

"csak a zene van"

(#31381) Partizan182 válasza Akhilles01 (#31379) üzenetére


Partizan182
senior tag

Off off és off.

@Manko: kompromisszum nekem LGn nagyon lightos 2/10 interpoláció lett: svenket simítja (ez zavart nagyon), többit csak minimálisan. Persze nem tökéletes, néha hibázik így is, de megszoktam / megszerettem.

(#31382) Mankó válasza PuMbA (#31377) üzenetére


Mankó
veterán

Többféle lejátszóval is próbáltuk már. 2 különböző Beelinkes box, Himedia 10 Pro, PC, Netflix. - nem a forrással vagy a lejátszóval van a gond.
Kikapcsolt IFC-vel homályos recegő élek vannak, pásztázáskor is. Ez az a 24p, amit eddig a régebbi technológia elkendőzött. Ezt láttam én hibának, mert eddig nem volt vele tapasztalatom. Ezt el kell fogadnom, mert mindegyik mostani technológián meg van/lesz ilyen olyan mértékben (lásd qled). Vagy marad az IFC-vel való szórakozás annak összes hibájával együtt. A jelenlegi Egyedi 5/5 kis kompromisszumokkal megfelelőnek tűnik.

Hogy most ehhez a felismeréshez le kellett cserélnem a Qledet egy Oledre? Szerintem nem csináltam rossz vásárt. A megjelenítés pazar, a mozgás megjelenítés jobb, az okos funkciók meg nem hoznak annyira lázba, ami kell az itt is meg van.

A több gari viszont jó lenne. Tud valaki róla, hogy a Panasonicnál lehet e kiegészítő garit vásárolni? Az edigitálét rablásnak éreztem, a feltételek se voltak megfelelőek.

Partizan182: Az egyedi beállítások nálam is tesztelés alatt vannak még. Játszogatni kell még vele, köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#31383) oszy78


oszy78
tag

Sziasztok!
55-ös OLED TV-k között most árban ez a kettő még elérhető 350 ezerért:
LG OLED55B8SLC és Panasonic TX-55FZ800E
Ti melyiket választanátok? Esetleg van helyettük jobb alternatíva? 400 esetleg 450 ezerig még el tudok menni árban.
Érdemes esetleg Black Friday-ig várni?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#31384) AkosKJ válasza oszy78 (#31383) üzenetére


AkosKJ
tag

Én mindenképp várnék akció tuti lesz Max akkora mint most.
Én az LG t venném oprendszer, szervíz miatt panasonicot nem ismerem de abban is LG a panel.
Lehet érdemes 450 a b9 et venni hátha ledobják annyira bár passz hogy mekkora a fejlesztés vagy van e különbség B8 hoz képest nem biztos hogy ér 100 ezer különbséget ha jól tudom processzor a jobb csak. :)

(#31385) alaves válasza oszy78 (#31383) üzenetére


alaves
addikt

Szerintem 65-öset vegyél, ha szerencséd lesz BF környékén lesz 450eFt-ért is valamelyik 2018-as modell. Nemrég 499 eFt volt a 65FZ800-as. Mára már az 55-ös nagyon personal TV.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31386) oszy78 válasza alaves (#31385) üzenetére


oszy78
tag

Két hete kezdtem el nézni az OLED TV-ket és az a tapasztalatom, hogy a tavalyi modellekből amit leáraznak, azt azonnal el is viszik és nem úgy néz ki, hogy maradna belőlük november végéig. Az ideiek még drágák és azért sokat kellene engedni belőlük, hogy a tavalyiak akciós árát elérjék.
Talán elférne a 65-ös is, de ahogy olvasom a 65-ös paneleken jobban látszanak az OLED-es "betegségek".

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#31387) krx21 válasza oszy78 (#31386) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont az élmény is kevésbé jön át. Ne akard megmagyarázni, hogy jobb neked a 55"... :N

(#31388) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

tudom hogy nem ide való kérdés, de tudna valaki most spontán írni egy Gravitáció, csillagok között, planet earthII-hez hasonló szem orgiát?

(#31389) Calogero válasza oszy78 (#31386) üzenetére


Calogero
addikt

Talán elférne a 65-ös is, de ahogy olvasom a 65-ös paneleken jobban látszanak az OLED-es "betegségek".

Igen a teszt ábránkon jobban kijön... de azt meg nem kell nézegetni...

(#31390) PuMbA válasza Akhilles01 (#31388) üzenetére


PuMbA
titán

Dunkirk, Blade Runner 2049 :)

[ Szerkesztve ]

(#31391) Partz válasza oszy78 (#31383) üzenetére


Partz
senior tag

Ha 55" és 450 a limit, én lehet várnék BF-ig. Pana GZ950 akörül lesz, jelenleg 500 akcióban. Megkapod a DV támogatást + a legjobb mozgásmegjelenítése az idei IFC-nek van, az oled tv-k közt.

(#31392) PuMbA válasza Mankó (#31382) üzenetére


PuMbA
titán

"Kikapcsolt IFC-vel homályos recegő élek vannak, pásztázáskor is."

De mivel az IFC ki van kapcsolva ez a normális, ilyen a 24p :) Moziban is ezt látod nem?

[ Szerkesztve ]

(#31393) sakal83 válasza oszy78 (#31383) üzenetére


sakal83
addikt

Nem hiszem hogy bfig erdemes varni. Elegge lutri mert kifuto modellek.De ha mmben online veszed akkor visszakuldheted 60 napig ha esetleg olcsobb lenne bfkor.

[ Szerkesztve ]

(#31394) rothfb válasza Mankó (#31365) üzenetére


rothfb
veterán

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Tessék. Nálam ezek a képbeállítások.
Elnézést a minőségért, tablettel fényképeztem.

[ Szerkesztve ]

(#31395) renatto


renatto
őstag

A Samsung rengeteg pénzt tol a QD OLED-be. 2022-ben jöhet az első.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31396) so_ha válasza renatto (#31395) üzenetére


so_ha
senior tag

Samsung: jelentős beruházás a QD-OLED gyártásba.
"a tervek szerint 2021-től gyártásba kerülő „következő generációs” QD-OLED képernyőkbe"

(#31397) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
65c8-at mikor es mennyiert adtak amikor a legolcsobb volt?

koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31398) janos666 válasza rothfb (#31394) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a többi "ízlést" (élesítés, zajszűrés, stb) hagyjuk, de a túlpásztázást miért kapcsolod be?

(#31392) PuMbA Sok mozi jobban hasonlít a BFI-s TV-kre, pl. a plazmákra mozgás szempontjából (régen is ment mechanikusan is, általában 3x villant fel egy képkocka a tekercsről is, ahogy a Pioneer plazmák is 72Hz-en tolták a 24p-t) és a LED/lézer lámpák óta némely digitális projektorok is tudnak BFI-t (mostanság ezek inkább 4x villantanak, szerintem azért is, mert a 3D korszakban a két szem miatt jobb volt, ha 4-el is osztható frekvenciákat használnak, vagy egyszerűen jobbnak vélték). Ez mondjuk megint nem ugyan az, mint a mostani OLED-ek BFI-je, bár idén elvileg már közel járhatnánk (talán majd jövőre..).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31399) stilo18 válasza adamssss (#31397) üzenetére


stilo18
addikt

Árdiagram szerint idén júniusban volt a legalacsonyabb ára, 544k.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#31400) rothfb válasza janos666 (#31398) üzenetére


rothfb
veterán

Televízió adásnál volt olyan csatorna, talán nem is egy, aminél körben a szélén csík volt. Film+ HD pl. Zavart természetesen...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.