Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) Partz válasza rothfb (#31850) üzenetére


Partz
senior tag

Azt azért ne felejtsük, hogy idén változtattak a széria számozáson.

FZ800, idén a GZ950-nek felel meg.
FZ950-nek, a GZ1500 lett az utódja.

Drakuf

Szerintem most az a tv, az egyik bestbuy.

(#31852) renatto válasza ron8 (#31849) üzenetére


renatto
őstag

De milyen tartalomnál? Fehér vagy zöld vagy min "sárgásabb"?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31853) rothfb válasza Partz (#31851) üzenetére


rothfb
veterán

A GZ950-hez most nincs soundbar? Csak az 1500-hoz?
Ha a 800--950, 950--1500 analógiára gondolok, akkor nincs...

(#31854) renatto válasza rothfb (#31853) üzenetére


renatto
őstag

Pont így. :K

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31855) Celtis válasza ron8 (#31849) üzenetére


Celtis
veterán

Ha az elszíneződés homogén és a teljes képernyő felületen egységes, akkor igazán könnyű dolgod van, csak a fehéregyensúlyt kell állítanod egy fokkal hidegebbre.
Viszont nem hiszem, hogy a TV sárgult be ilyen gyorsan. Vagy te érzed máshogy vagy valaki hozzányúlt.

(#31856) totar


totar
csendes tag

Sziasztok!
Várható LG 2018-as szériára eARC frissítés?
Erősítőm tudja, viszont örülnék, ha a B8 is tudná egy frissítés keretén belül és nem csak a 2019-es lineup kiváltsága lenne!

[ Szerkesztve ]

(#31857) janos666 válasza totar (#31856) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én G-sync és iTPG frissítésre várok 8-as szérián, de szerintem nem éljük meg. :N

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31858) dh66e válasza totar (#31856) üzenetére


dh66e
veterán

Eddig inkább rontottak a helyzeten a B8-nál nemhogy fejlesztettek volna.Valahogy tudatosnak érzem ezt az lg részéről hogy jobban menjenek az újabb szériák.

(#31859) ron8 válasza Celtis (#31855) üzenetére


ron8
senior tag

Szerintem ez volt a baj. Lehet hogy alapból melegebb színekre van kalibrálva..

[ Szerkesztve ]

(#31860) totar válasza dh66e (#31858) üzenetére


totar
csendes tag

Egy frissítést sem csináltam még rajta, a gyárival megy.
Viszont ha lenne eARC, akkor ezen változtatnék. Külföldi fórumokon is reménykednek, hogy hátha meghallgatja az LG a felhasználói vágyakat.
Ezek szerint ennyire jól sikerült ez a 8-as széria, hogy a 9-es nem nyújt képi megjelenítésben elrugaszkodóan jobb élményt, így szándékosan butítják a 8-ast, hogy értelmet nyerjen a széria frissítés?
Egyébként mik lennének ezek a tudatosnak vélt butítások? Ha frissít a tulaj, miben nyilvánul meg, hogy rosszabb lesz a készülék? Sebesség, feature-ök, vagy szimplán a képi világ pontatlansága? Vagy valami egészen másban?

[ Szerkesztve ]

(#31861) renatto válasza totar (#31856) üzenetére


renatto
őstag

Én sem tudok arról hogy jönne majd eARC frissítés, bár nagyon valószínű, hogy technikailag nincs akadálya.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31862) RobexX10 válasza chros (#31841) üzenetére


RobexX10
aktív tag

És tényleg! :) akkor így jó lesz! :)

Köszönöm! :)

(#31863) jilian


jilian
addikt

Hello,

Szeretnék építeni egy pc-s rig kombót.
Nos, a kormányos állványra max 55" - os tv-t tudok tenni. Szerintem kb 1,2m-ről ez elég is lesz.

Mivel a tv elvileg csak játékra lesz használva ezért eljutottam addig hogy egy QE55Q60R lenne erre jó megoldás.

Viszont nemsokára jönnek a "nagy" akciók és azon agyalok, hogy ha még áldoznék rá 100-at lehet egy C9 jobb választás lenne.

Szerintetek?

(#31864) janos666 válasza totar (#31860) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az LG-nek, mint úgy általában a legtöbb TV gyártónak eleve nem szokása a szoftveres funkcióbővítés, főleg miután már boltokban van a következő széria, akkor nem fognak vissza-portolni gyakorlatilag tisztán szoftveresnek tűnő dolgokat sem, de főleg nem olyat, amire rá lehet fogni, hogy hardware módosítás tette lehetővé (ha igaz, ha nem).

Végül is az eARC jelentősen nagyobb sávszélességet használhat, így elképzelhető, hogy nem képes rá a régi hardware akkor sem, ha csak egy új revíziója a régi SoC-nak.
Ugyan így lehet, hogy a HDMI 2.0-ás VGA-kkal is működő G-Sync VRR, amit most kap meg a 2019-es család, szintén hardware kérdése is.

A 2017-es modellek kaptak ugyan egy Technicolor frissítést, ami sokat javított a gyári képmódokon, de az egyrészt még 2017-ben történt, másrészt pl. sohasem kaptak ezek a TV-k BFI-t, ami a 2018-as modellek egyik újdonsága volt (és szinte biztos, hogy csak szoftver kérdése). Ugyan így nem kapták meg a hardware-es LUT kalibrálási opciót sem, pedig létezik hozzájuk ilyen "studio edition" firmware (ami sohasem került nyilvánosságra, a studióknak eladott készülékeken fut), szóval megint csak nem hardware kérdése (sőt, nem is lehet sok extra munka a programozóknak sem).

Ugyan így nem kapták még meg a 2018-as modellek az iTPG-t, pedig ezeket is CalMAN AutoCal támogatással árulták, amikhez a Spectracal külön Home edition kulcsokat is árul, pedig hamar kiderült, hogy egy Home user-nek gyakorlatilag megfizethetetlen egy DolbyVision jelgenerátor, hogy iTPG nélkül használhassa teljes körűen, tehát ez szerint szigorúan nézve közel sem új feature 2019-ben, hanem triviális hiánypótlás (avagy bugfix) 2018-ból (mégsem kapták még meg a '17-esek és szó sincs róla, hogy meg fogják). Hasonló az is, hogy a 8-asokon fix 700nit a HDR tone-mapping során használt csúcsfény, mindegy mit mérsz kalibráláskor. Szerintem ez is bugfix, mintsem feature, hogy a 9-eseken átírható ez a paraméter.

U.i.: De azért jó, hogy eszembe jutott most ez. Megint szétnéztem Ebay-en, és találtam egy viszonylag olcsón hirdetett, használt HDFury Integral-t az EU-ban. Gyorsan meg is rendeltem, szóval valamikor a héten már talán tudok DolbyVision-t mérni/kalibrálni (de ez a megfizethető kütyü a létező legolcsóbb, "fapados" megoldás, nem önálló DV jelgenerátor, csak ki lehet vele ügyködni a dolgot, ha szerencsés az ember, és akkor is csak korlátozottan használható).

#31863) jilian - Ha van/lesz Geforce RTX kártyád, már csak hetek kérdése, hogy G-sync kompatibilis lesz a C9. Játékra ez hasznos lehet. Ha AMD kártyád van/lesz, akkor a Samsung FreeSync-es. De a képminőség és mozgás jobb az OLED-en hasonló körülmények közt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31865) krx21 válasza janos666 (#31857) üzenetére


krx21
nagyúr

Oda nem kellene a 2.1 Hdmi ?

(#31866) jilian válasza janos666 (#31864) üzenetére


jilian
addikt

Igen, RTX-et szándékozom venni.
:R

(#31867) renatto válasza jilian (#31863) üzenetére


renatto
őstag

Játékra azért a HDMI 2.1 mindenképp jövő biztosabb lenne, így OELD C9 vagy B9 lenne ideális. Viszont ha jól látom a Q60 ~240k, míg az olcsóbb B9 is 450k, szóval a különbség inkább 200k. De mondhatnám azt is, hogy majdnem kétszerese. Akciót kaphat a Samsung is.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31868) sakal83 válasza turikoczka (#31845) üzenetére


sakal83
addikt

A gyúrós mester cikkje enyhen elfigult. Amelyik jelllemzojeben a zd9et hozza ki jobbnakban azt le is zarja mig az oled nyero jellemzo eseten mar irja os moge miert nem szamit:) halal egysejtu irasmod:)

[ Szerkesztve ]

(#31869) torma1981 válasza renatto (#31867) üzenetére


torma1981
veterán

De nem is egy kategória. Én tuti nem vennék QLED - et.

(#31870) renatto válasza torma1981 (#31869) üzenetére


renatto
őstag

Persze! De csak nem mind1 hogy 500-ból lesz 600k vagy 250-ből 500. :)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31871) jilian válasza renatto (#31867) üzenetére


jilian
addikt

Elvileg a Q60 már nem nagyon megy lejjebb, viszont a C9 lehet hogy beesik ~420 körülire....
Mivel tv-t valahogy majlézok shop-ból rendelni (kiszálitással) így marad az euronics&mediamarkt kombó, ott a q60 280 akcióban. A c9 meg 550...
Akkor már csak 140 a difi szerintem annyit még kiízzadok valahogy....

(#31872) Segal


Segal
veterán

Én arra lennék kiváncsi ki mit gondol a jövő évi oledekról?
Ami biztos ugye az a 49 colos tv mint újdonság. Viszont láttok arra esélyt hogy a 8k felbontást lehozza az LG 77 colra vagy esetleg arra hogy a 4k felbontást felvigye 88 colra? Egyáltalán technikailag megoldható valamelyik a jelenlegi gyártósorok valamelyikén vagy csak megint kapunk egy minimális vérfrissítést ugyanezekkel a felbontásokkal és col mérettel (plusz 49 col) és ennyi az újdonság?

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31873) Akhilles01


Akhilles01
junior tag

ezek a dolby atmos, vision, is HDR-nek számítanak? mehet az OLED fény 100?

(#31874) Victoryus94 válasza Akhilles01 (#31873) üzenetére


Victoryus94
őstag

A Dolby Atmos a hangra vonatkozik.
A Vision pedig HDR

(#31875) janos666 válasza krx21 (#31865) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legújabb tesztverziós LG C9 firmware és nVidia driver mellett már működik a G-Sync Compatible mód RTX kártyákon.

Az nVidia megoldása elvileg szabványos HDMI 2.1 VRR támogatás a 2.0 sávszélre képes VGA porton (minden HDMI 2.1 VRR képes TV-n bekapcsolható speciális G-Sync firmware nélkül). Hasonló, mint az XBox One VRR támogatása, ami még öregebb HDMI 2.0 hardware.

Az LG firmware valószínűleg az nVidia saját hitelesítési tesztjéhez kellett. Az XBox-al is vannak páraknál gondok, mikor bekapcsol pár játékban a VRR. Tehát ez sem speciális G-Sync támogatás, csak a HDMI 2.1 VRR-hoz bugfix.

Lehet, hogy a 2018-as LG hardware-en lehetetlen lenne VRR-t támogatni (bármilyet: AMD/nV speckó, vagy HDMI szabvány), de szerintem nem a HDMI rész, hanem inkább a panelvezérlő lenne a probléma (az valószínűleg pár év után idén új, mert tudna 240Hz-et, csak le lett tiltva), vagy csak sok munka lenne visszapakolni mindent a 2018-as szoftverbe.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31876) janos666 válasza Akhilles01 (#31873) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A DolbyVision az HDR, és ahhoz is a gyári alapbeállítás a jó OLED Fény-re, de az ott nem 100, hanem 50.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31877) chros válasza Segal (#31872) üzenetére


chros
őstag

"... LG ... ennyi az újdonság?"

En mar annak is orulnek, ha a meglevo hibakat orvosalnak es a kezdetben jol mukodo funkciokat nam b***nak el kesobb :D

(#31862) RobexX10 : orulok, hogy sikerult, enjoy!

(#31860) totar : "Egyébként mik lennének ezek a tudatosnak vélt butítások? Ha frissít a tulaj, miben nyilvánul meg, hogy rosszabb lesz a készülék? Sebesség, feature-ök, vagy szimplán a képi világ pontatlansága?"

Mindharom elkepzelheto LG TV-nel :D
Pl. 2018-as modelleknel a gammat csesztek el a >=4.10.55 -el, s vannak akik a legujabb 5.10.* firmwarrel ARC gondokra panaszkodnak, ami nem volt jelen elotte.

(#31878) daneel_hu


daneel_hu
addikt

LG OLED88Z9PLA
29 990 font... kb 10 millió ruppó. :C

(#31879) Partz válasza Segal (#31872) üzenetére


Partz
senior tag

65"-ig biztos lehozzák a 8K-t terveben van, hogy ez jövőre vagy az utána való évben fog megtörténni, az a kérdés. 4K-t feljebb viszont nem hiszem hogy vinnék, évről évre kopni fog, ahogy terjed a 8K. Fhd oledet se erőltették 65"-ban.

Ami biztos, hogy az új kínai gyárban, már új fehér oled stackkel próbálkoznak a gyártósorokon. 4 év után már aktuális lenne egy új tervezésű panel.

[ Szerkesztve ]

(#31880) krx21 válasza janos666 (#31875) üzenetére


krx21
nagyúr

Jó lenne valami fórumos tapasztalat, hogy milyen ez a VRR... Milyen a folytonosság, a mozgó sorfelbontás ilyenkor... Nem próbálta esetleg valaki?

(#31881) janos666 válasza krx21 (#31880) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lep meg, hogy nem tolonganak a felhasználók a beszámolóikkal.

Én pl. évek (5+) óta erre várok, már akkor is ebben reménykedtem, mikor mindenki váltig állította, hogy sohasem lesz G-Sync nVidia-tól vásárolt FPGA/ASIC nélkül, és ebből kifolyólag TV-kben még annyira sem lesz G-sync (vagy legfeljebb is csak túlárazott "gamer TV-kben", mint a Big Fuckin' Format Gaming Display, amit PC-s gyártók raknak össze TV gyártók paneleiből, elvileg szintén dedikált G-Sync modullal). Az AMD-vel pedig ne viccelődjünk (még akkor se, ha már tavaly is volt a Samsung-nál FreeSync).

Ugyanakkor személy szerint Black Friday előtt akkor sem vennék új TV-t, ha a legnagyobb ugrás lett volna idén az utóbbi 5 évből. De nagyon nem így volt. A C9 minimális lépés, még a 240Hz BFI-t is lehúzták a listáról megjelenés előtt. Illetve még mindig ugyan úgy gyenge a SoC, hogy PC módban (alacsony késés és 4:4:4 / RGB mellett, ahol a VRR érdekes) is szép legyen az árnyalatfelbontás (főleg hogy ez HDR-ben se hagyjon kívánni valót, mert SDR-ban még tűrhető, csak hát évek óta vannak már HDR játékok...). Még a range sem a legjobb (indulhatna mondjuk 24-ről 40 helyett, 30-as számokba simán beeseget az fps olyan beállításokkal, amikkel máskor felnyal 60-ig)

De a VGA-k is hasonló sz÷pás, mert nem csak hogy nincs még HDMI 2.1 semmi pénzért, de a 2.0-ra portolt VRR is csak Turing-ra jött, Pascal-ra nem, pedig a Turing is minimális fejlesztés így, hogy szinte csak Tensor magokkal hízott, nyers erőben sehol sincs arányban az árazásával (főleg, hogy már a Pascal is drága volt az első 1-1.5 évben és csak kényszerből vette az ember az első leárazás utáni árcímkén is).

Szóval szép és jó, hogy már elindultak és legalább ennyi van, de még nem érzem, hogy "már ott vagyunk" (ahol erre ugrani kéne/lehet). Nagyon drága, nem jó az ár/érték. Legfeljebb annak éri meg kis plusz rátenni, aki amúgy is most vesz új cuccokat más miatt is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31882) chros válasza janos666 (#31881) üzenetére


chros
őstag

+1

(#31883) krx21 válasza janos666 (#31881) üzenetére


krx21
nagyúr

Természetesen én is megvárom a “jó” árat...

(#31884) djnice


djnice
veterán

Ezen a sz*r WebOS-en elő lehet hozni vhogy részletesebb HDMI info-t? Pl képfrissítési frekvencia, pontos színtér.

(#31885) JKJ420 válasza djnice (#31884) üzenetére


JKJ420
tag

Nyilván nem, hiszen "szar"...

(#31886) Gtaati válasza djnice (#31884) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

A régebbiek kiírták a frissítést, de az újabbak már csak a felbontást, színteret írják ki, illetve ha HDR a bemenő jel stb. Ha van normális külső lejátszód akkor a tv 1000%-ig azt a frissítést fogja megjeleníteni amit a forrásból kap.

(#31887) Scholes9 válasza JKJ420 (#31885) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31888) Batyops


Batyops
aktív tag

Akkor én is bejelentkezek.2 éves múlt a tv-m LG55B7 tegnap néztem tesztábrákat beégés nincs , banding nem javult ,de nem is lett rosszabb. Sokat játszok rajta filmezek és megy rajta tv adó is ,bár igaz hogy inkább HBO. Szóval remélem ez még igy is marad egy darabig. Jövőre véltok 65 collra , remélem jót fogok ki bár az utóbbi időben nem túl sok jót olvastam pl.tinting probléma. Kicsit el is bizonytalanodtam mondom lehet egy Q90-et kellene venni ááá de tuti Oled lesz ebből. C9-el van tapasztalat ,hogy azok ilyen szempontból milyenek?
Más: tegnap vettünk a hálóba egy Lcd tv-t nem voltak nagy elvárások csak ne legyen drága meg azért ne a legalja legyen meg úgyis ritkán nézzük. Namármost egy LG50UM7450 lett a vége húú de ne tudjátok meg rendesen öklendeztem miközben beállítottam :D

[ Szerkesztve ]

(#31889) tothl válasza Batyops (#31888) üzenetére


tothl
addikt

Várhattál volna és mikor jön a nagy mehetett volt a a B7 a hálóba. :D Nálam ez lesz. Nincs kedvem vackot nézni már sehol.

(#31890) Batyops válasza tothl (#31889) üzenetére


Batyops
aktív tag

Igen ez volt a terv csak elég bizonytalan hogy jövőre mikor lesz másik tv párom meg már nyaggatott hogy vegyünk már valamit ,hogy tudja rajta nézni amiket én nem szeretek :) . RTL klubra meg ilyenekre meg ez is jó :D .

(#31892) ron8


ron8
senior tag

Üdv! Érdeklődnék hogy van itt valakinek Philips OLED tv-je? Egészen pontosan 803-as?
Ilyenre tettem szert és érdekelne pár dolog

(#31893) alaves válasza Batyops (#31888) üzenetére


alaves
addikt

Az a helyzet, hogy nálam is rendben van jelenleg az 55B7V. Nagyobbra cserélés kapcsán valóban csak a Q90 jöhetne szóba, de csak akkor ha az adott OLED-nél egy mérettel nagyobb lenne, amely kompenzálhatná a hátrányát. Jelenleg pl. 65B9 700eFt, míg a 75Q90 1.3mFt. Vagy pl. 55C9 530eFt, míg 65Q90 800eFt. Továbbra is az OLED a jó megoldás (kivéve aki csutka fényerőt szereti, mert akkor QLED).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#31894) Archttila válasza chros (#28925) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Atya eg, nekem most esik le, hogy te ki vagy:R :R :R
Melyseges tiszteletem! :R

Elnezest az omlengesert de amikor 2 eve elkezdtem a kalibralast akkor sokat olvastam a postjaidat.:) (persze nem itt):D:R

Bocs az offert...!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#31895) chros válasza Archttila (#31894) üzenetére


chros
őstag

:) Orulok, hogy segitettek azok a zagyvasagok, amiket neha osszehordok :)
De en kismiska vagyok Janoshoz kepest! :)
Egyebkent itteni masik forumrol is ismeros vagy, talan amd ryzen?
Van oled TV-d? Ha igen, melyik?

Es ha mar kalibralasnal tartunk, miutan beszeltunk a mult heten a PQ gorberol, a hetvegen raszantam magam, hogy megnezzem, hogyan viselkedik a 65B8 PQ-ja kulonbozo HDR10 metaadatok (MDL, maxCLL, maxFALL) eseten.
Az eredmeny itt lathato.

Van benne 3 erdekes dolog:
- 3. : maxFALL-al nem torodik a TV vagy csak a kulonbozo ABL algo-knal hasznalja
- 4. a) : ha maxCLL 10000 es MDL is nagy (>=4000), akkor meghulyul a TV (pl. a 10000-es S&M demoval)
- 4. b) : 501-es maxCLL-nel valami nagyon furcsa tortenik (alatta nem), s nagyobb ertekeknel probalja rendbeszedni a gorbet a TV (ez pl szabad szemmel is lathato a Guardians of the Galaxy 2014 -el, az eredmeny vilagosabb a kelletenel)

Arra csak tippelni tudok, hogy a C8 is ugyanigy viselkedik, bar nagyobb csucsfennyel (~900 nits).

Es azok, akik madvr-el hajtjak a TV-t, nezzenek ra a 6.-os pontra :)

[ Szerkesztve ]

(#31896) renatto


renatto
őstag

Apa kezdődik! :(((

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#31897) janos666 válasza chros (#31895) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ne szerénykedj, ez nagyon időigényes és tényleg hasznos munka. :R
Ebből most újra azt szűrtem le, hogy úgy tűnik, a 2018-as modelleken is bőven van elég furcsasága az LG féle HDR10 tone-mapping algónak (még "valós" gyakorlati szituációkban is, lásd: Guardians of the Galaxy), hogy valószínűleg mégis többet ér madVR-al 700 nit-re konvertálni mindent, mintsem pass-through nyomatni.
Az ilyenekhez nekem sajnos már évek óta nincs elég türelmem/kitartásom, hogy nekiüljek, tisztességesen végigmérjem, de főleg hogy aztán emészthető formában publikáljam is valahol.
Annak idején tesztelgettem hasonlókat a C7-en (ha nem is ilyen kimerítően), akkor is arra jutottam, hogy valószínűleg jobb, ha konvertál a madVR (bár akkor még az sem volt ilyen ügyes), viszont mikor megnéztem újra futtában a C8-at is, akkor úgy voltam vele, hogy "most már mindegy, jó lesz a pass-through", nem sejtve, hogy valószínűleg pont akkoriban volt hibás az nVidia driver-ek metadata kezelése, így nem csoda, ha nem láttam semmi különöset a metadata függvényében. :DDD

Az piszkálja még kicsit a gondolataim, hogy DolbyVision módban vajon tényleg a Dolby chip (CMU) felel a tone-mapping-ért, vagy az csak "elődekódol" és LG processzora dolgozik ott is (utóbbi esetben ott is előjöhetnek a fenti anomáliák, mikor épp olyanra esik a dinamikus metaadat, amin HDR10-ben "eltéved"). A felületes, általános sajtóanyag alapján mindig a CMU csinál mindent. Az is erre utal, hogy más formátumban kell feltölteni az LG TV-knek a DolbyVision mód paramétereit, amiben mindig benne volt a peak white is (a 3x3 mátrix mellett). De szerintem semmin nem lepődnénk meg, ha kiderülne, hogy mégsem úgy van, ahogy addig hittük. :D

Viszont ugyan ebben a kérdésben nem ártana tudni azt sem, ha a legtöbb mai DolbyVision anyag tényleg DV-ben van master-elve, vagy "csak" HDR10-ben, amire aztán ráküldenek valami algót, hogy dinamikus metaadatot generáljon (vagy még azt se, és gyakorlatilag végig statikus).
Pl. nagyon gyanús nekem, hogy a Netflix-en tényleg szó szerint minden DolbyVision, ami HDR, még azok a filmek is, amiknél a Blu-Ray kiadás 1000 nit-en master-elt HDR10. Az nagyon adja magát, hogy egyszerű konverzió, kizárólag a formátum promóciója végett.
Bár végül is nincs azzal sem semmi baj, ha gyakorlatilag 100% ugyan az van mindkét konténerben (és <=1000 nit minden). Csak azt teszi nehezebbé, mikor az ember otthon próbálná összehasonlítgatni őket. Akkor megtévesztő, hogy mit látunk, mikor nem egyformák:
1: kizárólag az LG processzor és Dolby CMU feldolgozása (gamut és tone-mapping) közti különbséget (ha igazából ugyan az a két tartalom, mégsem néznek ki egyformán a két mód közt),
2: valami auto-generált dinamikus metaadat játék miatt néz ki másképp a DV kivitel (tehát lényegében olyan, mint ha bekapcsolnánk a Dinamikus Tone Mapping-et HDR10-hez, csak előre generálták)
3: tényleg DV-ben van master-elve az anyag (még akkor is, ha igazából nem 4000 nit-en, de mégsem ugyan az az anyag, amit a Netflix kapott, és ami a Blu-Ray lemezen van).

De ugye az 1-es ponthoz mostanában még az is hozzájön, hogy a sok "macro block" firmware kavarás után már nem egyforma gyári LUT-okat használ az LG a HDR10/HLG és a DV módokhoz (valószínűleg puszta véletlen tévedésből).
Amúgy van új teszt firmware, 5.10.35, majd felrakom, ha megjött a a HDFury Integral.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31898) dh66e válasza chros (#31895) üzenetére


dh66e
veterán

Még jó hogy zagyvaságokat írsz,tesztelsz.
A felét nem értem az egészből. :DDD
Szóval szép munka grat! :K

(#31899) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok,
vettem egy LG OLED55B8SLC-t.
Pixelfrissítés során két tenyérnyi folt világosabb lett.
Ez okozhatta ezt?

(#31900) renatto válasza nolika (#31899) üzenetére


renatto
őstag

Nem valószínű. Előtte biztos nem voltak ott? Új a készülék?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.