Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93305) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
80/20 játék/zene, utóbbiból szinte mindent (Bix Beiderbecke-től a Deep Dish-ig), a metált és a dáridót leszámítva
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15, max 20ezer
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
előbbi
6.) Zárt vagy nyitott?
ár miatt a zárt marad
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
mélyet nem elhagyó flat vagy nem túl erőszakos V-shape (term. csodát nem várok ennyiért)
8.) Honnan vásárolnál?
webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
elsősorban Orion Amp SE 1025 B, de akad még egy Denon PMA-250

Igyekeztem előre-hátra olvasni itt is, teszteket is, reddit (azt mondjuk kár volt). Ezeket szedtem össze, de szinte mind kérdéses, akadnak hiányosságaik, hibáik:
- OneOdio Pro 50, könnyen és hamar törik a villa fölötti rész, itt is akadt fórumtársnak ilyen gondja vele.
- SuperLux HD 330, ez jónak tűnik, de állítólag nagyon kicsi. A közepesen lófejemre már szűkös lehet. Párnacserével elúszik a hangzás. Gondolom a HD660 hasonló méretű.
- Pioneer MS5T, mikrofon nem kell, plusz volt, akinek a mic ment tönkre és így a fejes is (?). Valamint 20 lepedő, aztán még kábelcsere is?
- AKG K52, a gyári honlapján rengeteg a visszajelzés a hamar megdöglő jobb oldali fülesről, különben már rendeltem volna.
- ATH M20X, egyelőre ez marad, de:

Az M20X és a K52 is stúdió fejes, hivatalos tesztekben nagyon jók, levegős, tiszta, kényelmes, nincs elnyomva a mély, a közép/magas hűdejó az árukhoz képest, stb. Viszont a vásárlói visszajelzések nem ilyen egyértelműek. Olvasni lesújtó kritikákat, sub-bass nincs, magas nincs. Van aki szerint pusztán már a freq response alapján is szarok (egy graph alapján én ugyan nem ítélnék, de nem értek a lovakhoz).

Tulajdonképp, ha az utolsó kettőre valaki azt mondja, hogy a tesztek nem hazudnak, meg is veszem az egyiket. Valszeg az M20X-et.

Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.