Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92651) fericske válasza Ba cy lus (#92650) üzenetére


fericske
addikt

Az a nyomkövető lehet nem frissül egész addig, ameddig kézbe nem kapod a küldeményt.

(#92652) fattyu válasza Ba cy lus (#92650) üzenetére


fattyu
veterán

én kedden fizettem ki már azt írja DHL hogy úton magyarországra

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#92653) Bodz válasza Ba cy lus (#92648) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kicsit túl dramatizálod. Semmi érdekes, bosszantó, aggodalomra okot adó dolog nem történt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#92654) Ba cy lus válasza Bodz (#92653) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Csak mostanra már a kezemben kéne lennie az eddigiek alapján, ehelyett továbbra is "Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra".

[ Szerkesztve ]

(#92655) Pierre75 válasza Ba cy lus (#92654) üzenetére


Pierre75
senior tag

Elég érdekes árképzés van mindenfele: pl AD900X bő éve 109$ volt az amazon.com-on, most 200$. Liqiud spark gyártónál 100$, audiophonics.fr-on 168Đ.

(#92656) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#92654) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Na most frissült. Talán lesz belőle péntekre valami, bár 13-a lesz, szóval nem biztos. De az igen, hogy ez a tempó és link hozzáállás (eleve miért kedden adják fel, ha szombaton rendeltem, miért nem hétfőn, hogy jobb eséllyel megkapjam a héten?) nem ér meg ennyit.

(#92657) Gzula[HUN] válasza Pierre75 (#92655) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Amazonon viszonylag sűrű akciózás van, szerintem nem mérvadó, hogy egy adott időpontban mennyiért láttad. Másnap simán tud 1,5-2X annyiba kerülni akármi is.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#92658) Pierre75 válasza Gzula[HUN] (#92657) üzenetére


Pierre75
senior tag

Bő 2 éven keresztül 109$ körül volt amazon, wallmart vonal. (+-10%) Onnan lett közel a duplája.

(#92659) Gzula[HUN] válasza Pierre75 (#92658) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Amazon.com-on 133$-t sokallottam az AT WS1100is-re, mert mire rámegy az áfa meg a béfa, akkor húúú, de sokba kerül. Aztán egy nap lett 28X$, már ha van egyáltalán. És erre meg meg még menne rá minden is. "Magyar viszonlatban" meg a Pio MS5T bazi sokáig volt 15ezer, aztán 3/4-d évig nem volt. Most meg 20ezer alatt sehol sincs. Ja, de! Media Marktban 19999HUF.
Egyben biztos lehetsz. Ha megveszed (akármelyiket), másnap biztos lemegy az ára! :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#92660) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Igaz nem vezetekes, hanem BT, de talan ez a topik jobban porog a tarsanal. Szoval a jobb oldali fulesem recseg a mely hangoknal, es kezd eleg zavaro lenni. Tudok ezzel hazilag mit kezdeni, esetleg megeri szervizeltetni vagy mit kene tennem?

(#92661) Pierre75 válasza Gzula[HUN] (#92659) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Ha megveszed (akármelyiket), másnap biztos lemegy az ára!"
Szívtam már párszor a fogam, mikor így mellém szegődött a szerencse. Egyszer így, egyszer úgy, de általában kiegyenlítődik.
De olyan is volt, hogy nem volt sürgős, vártam a kedvező pillanatra, de az csak nem akart eljönni, aztán egyszer megvettem annyiért amennyiért már előtte is megvehettem volna.
Ahogy Heltai Gáspár meséit zárta: Bizony, így van ez!

(#92662) emiki6 válasza Apollo17hu (#92660) üzenetére


emiki6
veterán

Milyen recsegés? Okozhat rezonálás szerűt, ha pl belement egy hajszál és hozzáér a membránhoz. Próbáld meg kitisztítani, hátha sikerül kiszedni, ha az okozza.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92663) Dorien válasza Ba cy lus (#92656) üzenetére


Dorien
veterán

Relax...
Az ATH-A2000Z-re kb. 1 hónapot vártam, mire Spanyolországból (EU) kézhez kaptam.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#92664) davidcsaba93


davidcsaba93
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, új fejhallgató vásárlással kapcsolatban. Otthon használnám, rock/alternatív zenét hallgatok elsősorban. Egy Superlux hd681 evo-t váltana, amivel teljesen elégedett vagyok csak mostmár teljesen elhasználódott, ezért cserélni kell. A forrás jelenleg telefon de a későbbiekben dac/fejhallgató erősítő vásárlás is elképzelhető. (Ha tudtok ezt is ajánlani szívesen venném)
Árban 50-60 ezer ft a határ ami még belefér, szóba jöhet akár (nagyon) jó állapotú használt is de leginkább új érdekelne.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#92665) Sinesol válasza davidcsaba93 (#92664) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem jó upgrade lenne a Philips Fidelio X2HR, a HD681 Evo-hoz hasonlóan az is egy relative mélyben gazdag, meleg hangzásvilágú fejes, valószínűleg tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#92666) Gzula[HUN] válasza davidcsaba93 (#92664) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

EVO után kell a mély. Használt vagy új Sony MDR-1 vagy 1am2, nyitottban meg nem kapkodnék, és várnám, hogy újra 99€ legyen az X2HR. Vagy SHP9600, de akkor inkább akciós X2HR.
Ha csak 1 lépést akarsz előre lépni, akkor OneOdio Studio Pro50 most nagyjából annyiba van, mintha Kínából rendelnéd.
Ha kicsit feszegetnéd az árhatárt felfelé, akkor Meze 99 Noir. Ez ugyanaz, mint a Classic, csak 100$-al olcsóbb.
De a helyedben én vsz. rácuppannék erre a 25ezres M50X-re :))

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#92667) chrisnagy13 válasza davidcsaba93 (#92664) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

És, ha mindezen ajánlások mellett szeretnél egy rendes fejhallgatót, akkor veszel egy SRH840-et. :D

(#92668) Gzula[HUN] válasza chrisnagy13 (#92667) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ha ragaszkodik hozzá, hogy a köv. fejese is tejfölös dobozból készült legyen, akkor mindenféleképp :P (No offense!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#92669) chrisnagy13 válasza Gzula[HUN] (#92668) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Semmi gond. Engem 50k-ért pont nem érdekel, hogy ropog e kicsit a fejhallgató amíg felteszem a fejemre vagy sem. :))

(#92670) Sinesol


Sinesol
veterán

A felsoroltak nagy része zárt, miközben ő vélhetően nyitottat szeretne, ha már korabban is amellett döntött, sőt az alapján kért tippet. Ezért is ajanlottam a Philips-et.

[ Szerkesztve ]

(#92671) Ba cy lus válasza davidcsaba93 (#92664) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha tényleg teljesen elégedett vagy a HD681EVO-val, én inkább azt vennék. És ha nagyon égeti a zsebed az a fennmaradó 40-50 ezer, hát vennék hozzá DAC-ot és erősítőt is. Így a későbbiekben jó alapod lehet egy még jobb fejhallgatóhoz, ha szükségét érzed.

[ Szerkesztve ]

(#92672) Gzula[HUN] válasza Sinesol (#92670) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Inkább zártan viselkedik az EVO, de ettől függetlenül szerintem is jó választás lenne ezen a vonalon az X2HR, már ha nyitott fejhallgató is lehet az utód.

#92671Ba cy lus: Sokat nem dob rajta egy normális DAC sem. Igazából abban az árkategóriában is van nála jobb. Az ÁFA/vámkezelés beveztésével mondjuk pár ezer Ft-al drágább lett az OneOdio Pro 50, de (legalább) annyival jobb is. De egy Pro10 + ILYEN 95mm-es párnával is jobb eredmény hozható össze. A teszt után vissza is csereberéltem a régi "Vanódiómat".

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#92673) Ba cy lus válasza Gzula[HUN] (#92672) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Dehát ha teljesen elégedett, mint írta, miért kéne rajta sokat dobni? Vagy másik fejhallgatót ajanlani? Kapható még a szóban forgó Superlux. :U

(#92674) davidcsaba93 válasza Ba cy lus (#92671) üzenetére


davidcsaba93
aktív tag

Igen, ezt a teljesen elégedett vagyokot úgy kell érteni hogy semmi bajom nem volt vele, de nem volt komolyabb fejesem odáig és ha nem túl nagy ráfizetéssel lehet jobbat venni akkor beruháznék :)

(#92675) Dorien válasza davidcsaba93 (#92674) üzenetére


Dorien
veterán

Ha a Fidelio X2HR belefér, akkor az egy jó upgrade a HD681 EVO után. Valami alap DAC/AMP mindegyiknek kell. Pl. [link] - Bár a Fidelio azért ennél jobb forrást érdemel...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#92676) emiki6 válasza Gzula[HUN] (#92672) üzenetére


emiki6
veterán

Erről az OneOdio-ról mindig ez jut eszembe... :D [onion]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92677) paler válasza Dorien (#92675) üzenetére


paler
aktív tag

Bár a Fidelio azért ennél jobb forrást érdemel...
Én RME ADI2-vel táplálom, kis EQ-val fűszerezve, és nagyon csipázom a hangját :P

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#92678) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Délutánra csak idevergődött a csomagom, benne a HE400i 2020-szal. Még ugyan csak fél-egy órát hallgattam, de már most egyértelmű, hogy ez jó úgy, ahogy van. Ezzel az S100A-val szerintem remek szinergiában van, talán nem véletlen, hisz a tervezőjének is van egy nagyon hasonló fejhallgatója, a HE4xx.
Eladni bolond lennék, és párnacserének sem érzem szükségét. Amin meglepődtem, az az energiaigénye. Alig kisebb, mint a 600 ohmos vintage DT440-é, az S100A-n majdnem ugyanoda kell állítani a hangerő potit. Ami azért meglepő, mert a HE4xx-et a Presenter2-vel hallgatva jóval kevesebbel beérte.

[ Szerkesztve ]

(#92679) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Érdekes kérdésem lesz: van egy imádott ad500x fejhallgatóm, ami nagyon kényelmes, DE!
A két lapos elem, ami a fejtetőn támaszkodik hosszas és rendszeres használat után gödröket hagy a hajamban, nem győznek csodálkozni a fodrászok. K. hülyén néz ki, szögegyenes, felfelé növő hajam van, de ilyen punkosra lapítja. Nem 2 nap, hanem hetek kellenek, de emiatt egy ideje nem hordom. Lehet, hogy nevetséges vagyok, de meg lehet moddolni a fejhallgatót anélkül, hogy vágni/törni kellene? illetve ezek nélkül is jó lesz? :W

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#92680) alphamooncam válasza chopin42 (#92679) üzenetére


alphamooncam
őstag

Avatarod szerint egy kopasz néger muksó vagy! :DDD

Akkor most néger sem vagy?! :DDD :DDD

Viccet nem félre téve, Superlux HD668B-m is meg az AD900X-em is ilyen szárnyacskákkal rendelkezik, és azt javaslatom, hogy várj még 20 évet, ( 30 fölött kezdtem el kopaszodni ) és magától megoldódik a probléma. :DDD :DDD :DDD

P.S.: Vannak dolgok amibe nem érdemes energiát fektetni, mert csak rosszabb lesz. Ezt tipikusan ilyennek gondolom.

Szerintem akármihez kezdesz a problémával nem gondolom, hogy jobb lesz mint a mostani állapot, de a többieknek lesz talán vmi. ötletük.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#92681) Dorien válasza chopin42 (#92679) üzenetére


Dorien
veterán

Vágd le a hajad, nyár van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#92682) milkabrams válasza Dorien (#92681) üzenetére


milkabrams
őstag

A két fület ki tudod pattintani és egy darab bőrcsíkkal (pl. bőr öv) meg tudod oldani meze 99c féle módon, viszont az is lapítani fogja, csak ott nem olyan formában.

Dorien: Sőt én sem vagyok madár. :R

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#92683) Gzula[HUN] válasza emiki6 (#92676) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az este híre (nekem tuti), hogy kiadták az Ónyió :D Monitor 60-at. Mondjuk egy kicsit várok az első akcióra. (Hátha drágul még egy kicsit! :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#92684) regener


regener
veterán

Üdv topiklakók!
Egy Beyerdynamic Custom One Pro fülesre néznék új párnákat, elvileg a DT770-esre jók megfelelnek erre is a Beyer oldala szerint (Spare Parts + szűrés), legalábbis az EDT 770 SG/VB/V modelleket adta ki.
A gyárihoz hasonlót találni esetleg másik márkából is vagy egyszerűen a fentieket keressem?

(#92685) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Írok egy kicsit a 2020-as HE400i-ről. Beszámolók alapján nem számítottam ennyire kiegyenlített tónusra, sokkal semlegesebb, mint ahogy grafikonok és egyes tesztek alapján lejön. A magaskiemelés igazából még talán enyhébb mértékű is, mint a vintage DT990-nél, egy mostani DT880-as magaskiemelése jóval feltűnőbb és zavaróbb, szóval itt nem igazán van jelen, kvázi teljesen semleges tónus.
Mélykiemelésről pláne nehéz beszélni, az előbbiekben említett DT880 esetén az is feltűnőbb. Szóval az enyhe V-karakteres jellemzéseket egyes oldalak beszámolóiból nem igazán értem.
Szerintem inkább a HD600-hoz hasonlítható a tónus, a felső-közép itt talán kevésbé hangos, viszont a 400i-nek nincs meg az a kis laid-back jellege, ami a Sennheiser "6-osok" közül a legkevésbé laid-back HD600-nak. Ezzel együtt is teljesen jó a hallgathatóság, kerek, folyékony a hangzás. Természetesen hasonlítottam a vintage DT440-nel: az vékonyabb megszólalású (önmagában a középtartományban is), kevésbé meleg/közvetlen, a több részletet középben most nem érzem, talán az eredeti párna jelent ennyit, vagy hogy az S100A-ról hallgattam őket. Ennek a fejesnek a saját láncomban szerintem nagyon egyben van a hangja. Számomra műfajtól, a felvétel korától függően remekül teljesít, tehát a régi, "poros" analóg felvételeket is szépen hozza.
Persze azt is megértem, aki kevesli a mélyét ezzel a párnával, én is úgy gondolom, hogy patikamérlegen kimért, viszont szerencsére nekem ez elég.

[ Szerkesztve ]

(#92686) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

A 18 dolláros szállítási költség miatt az esetleges párnapótlás nem lesz olcsó mulatság. Összesen 57 dollár. Nem is teljesen értem, egy ilyen párna simán feladható lenne levélpostai küldeményként, sokkal olcsóbban megúszható lenne. :U

(#92687) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#92685) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nos igen, azért a vintage DT440 is nagyon tud valamit, amit a HE400i nem: szebben cseng.
Pl. ennél a Jackson-számnál (nekem az egyik kedvencem tőle, bár nem ő írta) kb. 1 perctől. A középtartománya, az énekhangok (kórus) fogósabbak a HE400i-n, nem kérdés, hogy mélyekben is teljesebb, de az ilyeneket a DT440 tudja jobban. A zongora magasab hangjai is szebben csengenek a DT440-en.

Ezen kívül a kényelem. Nekem a vintage DT440 most kényelmesebb. Fülön ül, de könnyedebb viselet. Egyébként ennél a könnyed jellegénél fogva sok modern fejesnél kényelmesebb (rengeteg túl méretes közülük, és/vagy rászorítanak a fül körüli részre), noha a DT440 sem a kényelem bajnoka (az nekem inkább a 80-as évekbeli nyitott műanyag Beyerek), viszont ilyenkor nyáron az is nagy előny, hogy nem öleli körbe a fület, a "párnája" pedig szivacs.

[ Szerkesztve ]

(#92688) s4tch válasza Ba cy lus (#92685) üzenetére


s4tch
veterán

Az Ananda hasonló karakter, csak kényelmesebb, stabilabb a mélye, részletesebb, és tisztább az egész. De tonálisan nagyjából egy iskola a két fejes.

(#92689) bala6120 válasza Ba cy lus (#92687) üzenetére


bala6120
senior tag

Kíváncsi leszek a véleményedre kb. 150-200 óra használat után is.
Én úgy vettem észre, hogy ez is igényli a hosszabb bejáratást.

[ Szerkesztve ]

(#92690) fericske válasza bala6120 (#92689) üzenetére


fericske
addikt

Tipp: Mélyben erősebb lesz :)

(#92691) Ba cy lus válasza bala6120 (#92689) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerencsére engem első másodperctől meggyőzött, nem kell a bejáratástól megváltást várnom. :)

A párnát nem, de a zsinórját valószínűleg fogom cserélni: az a 1.5 méter az eddigi 3 helyett elég nyomasztó. :O

(#92692) Sinesol


Sinesol
veterán

Egy érdekes gondolat arról, hogy miért is szólhat valami rosszul egy elvileg jó rendszeren:

"... If your expensive gear makes everything but pristine recordings sound bad, the reason is likely:

The system doesn't have enough bass (flat response in-room is not the goal)
The system has excessive amounts of treble (in order to sound "detailed" in the show room)
The system has an uneven frequency response, making some frequencies stand out, resulting in an unpleasant listening response and listeners fatigue.
Most of these problems are due to the speakers. Less often, it could be a bad match with the amplifier due to an amplifier that is forced into clipping and/or matched with a speaker that is a difficult load. Speakers that are "unforgiving" to bad recordings are simply bad speakers.

So your speakers aren't "revealing" to bad recordings, the "bad" recordings are revealing to your bad speakers. "

Csak hogy ne legyen sírás az angol miatt, nagyjából lefordítottam gyorsan:

Ha a hibátlan felvételeket leszámítva minden rosszul szól a drága láncodon, az ok valószínűleg az lesz, hogy:

- A rendszerben nincs elegendő mély ( a neutrális mély nem cél otthoni hallgatáshoz)
- A rendszerben túlzott mennyiségű magas van (annak érdekében, hogy a kiállítótermekben meghallgatva részletesnek tűnjön)
-A rendszer frekvenciaválasza nem kiegyenlített, bizonyos frekvenciákat kiemel, ez pedig kellemetlen hanghoz, fáradtsághoz vezet.

A problémák nagy része a hangszórókhoz köthető. Kevésbé gyakran, a rossz párosítás miatt is lehet, amikor például az erősítő túlhajtás miatt torzít/ esetleg nehezen hajtható hangszórókkal van párosítva. A hangszórók, amik nem megbocsátóak a rossz felvételekkel szemben, szimplán csak rossz hangszórók.

Szóval nem a hangszórók mutatják meg a felvétel hibáit, hanem a rossz felvételek mutatják meg a hangszórók hibáit.

Szvsz. az első két pont eléggé össze is függ, mivel a mélyhiány relatíve kiemeli a többi tartományt, hangsúlyosabb lesz miatta a magas is.

(#92693) Ba cy lus válasza Sinesol (#92692) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szóval nem a hangszórók mutatják meg a felvétel hibáit, hanem a rossz felvételek mutatják meg a hangszórók hibáit.

7+ éve írt schawo kolléga ugyanerről:
[link].
A jó rendszer mindenből jót csinál. Ezért használják stúdiókban a Yamaha NS10-ét is. Mert egyszerűen szar.

[ Szerkesztve ]

(#92694) bala6120 válasza fericske (#92690) üzenetére


bala6120
senior tag

Igen, de csak minimálisan :)
Nekem kicsit zavaros volt a magas, de kitisztult, kisimult.

(#92695) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Nem hagyott nyugodni ez a dolog, hogy ennyire kikapjon a régi szeretett fejesem, a vintage DT440, nem véletlen, hogy több évig a legnagyobb megelégedéssel (nem csak beletörődve, mint a DT770-nél, hanem mindig mosolyt csalva az arcomra) használtam, míg nem változtattam a győztes csapaton: éreztem én anno, hogy ennek a fejesnek bizony úgy kell az asztali erősítőm a 120 ohmos kimeneti impedanciájával és hatalmas erőtartalékával, mint egy falat kenyér. Mikor az S100A-val kezdtem használni, akkor veszett el valami a hangból, így most visszadugva a Dynacóba eléggé szembeszökő. Hát igen, 70-es években nemigen volt külön fejhallgató erősítő, ezeket asztali erősítőkhöz tervezték, azzal futják ki magukat. Szóval még mindig egy marha jó fejhallgató, és valószínűleg még csak nem is a Dynaco a legideálisabb hozzá.
Szóval itt van megint a felismerés, amiről én is hajlamos vagyok megfeledkezni, hogy mennyire fontos a megfelelő párosítás.

[ Szerkesztve ]

(#92696) kromatika válasza Ba cy lus (#92685) üzenetére


kromatika
veterán

Én is nagyon szeretem a 400I 2020-at. A kényelem és anyag minőség terén, egyértelműen jobb mint a 4xx. Könnyebb az egész füles,a fej pánt is elegánsabb és jobb. Össze is hallgattam őket, és a 4XXben minimálisan több a mély, de az is szerintem csak azért, mert az Focus Pad A val jön gyárilag. 400I 2020- nak egyértelműen kell a járatás, igy 100 körül a mély mennyisége is meg jön. Pont elég számomra is.A sima 400i hez képest a 2020 as verzióban több a mély ugyan azon párnákkal egyértelműen. Liquid Spark al igen jól ki jönnek. /amit hirdetek nem az enyém ha nem haveromé/ .

(#92697) Ba cy lus válasza kromatika (#92696) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Érdekes, hogy audiosciencereview tesztje alapján tökre az van, amit írsz. Csak az a fura, hogy ők az oratory1990 adatbázisra hivatkoznak, ahol jelenleg basszus-ügyben pont fordítva van a viszony a régi 400i és új 400i között: [link] (piros a mostani, kék a régi).

Pedig valószínűleg nem cserélték meg, mert az is stimmel, hogy az újnak 5 kHz, a réginek 6 kHz körül van egy kis gödre a frekimenetben. Ahogy elnézem, nem az újat módosították azóta, hanem a régit. Fura.

[ Szerkesztve ]

(#92698) Pierre75 válasza kromatika (#92696) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az LS-nek is nagyon kell a járatás, a kézikönyve szerint is 100 óra után érik be a hangja.

(#92699) Dorien


Dorien
veterán

Shure SRH1540 incoming! :)
Megnézzük, mit tud zárt fronton a Focal Spirit One S és a Final Sonorous III ellenében.

O.S.I. - Simple Life [link]
O.S.I. - Once [link]
O.S.I. - Better [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#92700) fattyu válasza Dorien (#92699) üzenetére


fattyu
veterán

400se

ma jött meg frissen kibontva:

Nem rossz. könnyed hifiman hangja van. enni kér rendesen xduoo ta10 el kellemesen szól és 75 környékén a hangerő poti pedig ez elég izmos darab. viccből rádugtam telefonra, tényleg vicc. nagyon csendben halkan hallgatóknak is kevés lesz :D

Nekem ez így dobozból kivéve is jobban bejön mint egy bejáratott sundara. több benne a boogie meg az élet.

szép egyenletes nem lóg ki semelyik tartomány nekem, mélye pont elég ott van ha ott kell lennie. szép sima hangja van, nem szúr nem fáj a magasa, gitár, főleg elektromos nagyon rendben van.

kényelem oké. légkonditlan átizzott lakásban lehet meleg lenne de így most oké hosszan is.

A kábele tényleg valami rettenet. édes istenem.

ennyiért ez tök oké szerintem. Nem a leg high endebb nem is a legrészletezőbb, vagy legboogiebb. de ez egy tök jó középút szerintem.

ha bejáratással javul akkor hatványozottan ajánlott.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.