Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39501) #16820480 válasza Ati1979 (#39493) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem feltétlen csak hordozhatónak, azért kíváncsi lennék rá :K Nem veszel egyet az AK380-hoz? :)

(#39502) madstunt válasza Ati1979 (#39493) üzenetére


madstunt
addikt

Hát inkább az lett volna a csoda, ha nem lesz ígéretes :) a PM1 meg PM2 modellekről ódákat zengenek :)

[ Szerkesztve ]

(#39503) CharlieBrown


CharlieBrown
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék fejhallgató választás témakörben.

Hol szeretném használni: beltér
Milyen célra: Podcast felvételhez, video vágáshoz (videoban leginkább beszéd)
Maximális összeg: ~50.000
Vezetékes, vagy vezeték nélküli: vezetékes
Circumaural típusú
Zárt, vagy nyitott? Nincs ötletem, ezért is kérdezek most. Elbizonytalanodtam, hogy zárt, vagy félig nyitottat válasszak, podcastet rögzítenék (illetve monitoroznék) az új fülessel, nem lenne jó, ha belehallatszana a másik fél. Volt olyan podcast felvételem, ahol egy Bose mie2i-t használtam, és zavaróan belehallatszott a felvételbe sajnos, ezt szeretném kiküszöbölni.
Mikrofon nélküli fejhallgatót keresek
Kiegyensúlyozott hangzást várnék tőle, persze nem sértődnék meg, ha a mélyeket is szépen adná. :)

Hangforrás: MacBook Pro integrált hangkártya, illetve egy Zoom H6
Amiket néztem:
Sony MDR-7506
http://www.bhphotovideo.com/c/product/49510-REG/Sony_MDR_7506_MDR_7506_Headphone.html

Senal SMH-1000
http://www.bhphotovideo.com/c/product/755659-REG/Senal_SMH_1000_STUDIO_MONITOR_HEADPHONES.html

Audio-Technica ATH-M40x
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1024221-REG/audio_technica_ath_m40x_closed_back_professional_studio.html

Előre is köszönöm a válaszokat!

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#39504) Yodamest válasza CharlieBrown (#39503) üzenetére


Yodamest
addikt

Szia,

Az m40x nagyon nagyon jó, nem fogsz csalódni benne, de amit még ajánlanék az a Yamaha mt220 kicsivel a kereted felett. Ezek elég jól szigetelnek, fél méterről kérdeznek valamit meg se hallom.
Most így összevetve a kettőt, az m40x tényleg durván V-s hangzású. A Yamaha atom kiegyenlített, szerintem egy egyenes vonal lehet frekigörbéje, semmi nincs kiemelve benne, de ennek ellenére elég jó basszt tud felmutatni, nem egy AKG.

(#39505) zatom válasza Yodamest (#39504) üzenetére


zatom
tag

Nincs olyan fejhallgato, aminek egyenes lenne a frekvenciagorbeje.De ettol meg szolhat jol.

(#39506) guppy


guppy
őstag

Audeze EL-8 nyitotthoz volt már valakinek innen szerencséje ? Szívesen olvasnék róla véleményeket. :))

Ez már majdnem egyenes sztem :P

K1000

[ Szerkesztve ]

(#39507) Ati1979 válasza Radomer (#39500) üzenetére


Ati1979
veterán

Azért én kíváncsi lennék erre a gyakorlatban is. :D

(#39502) madstunt

Természetesen azokra is kíváncsi lennék. :))

(#39501) sheratan

Az kicsit jobbat is elbírna. :) 3000 GDP lesz az ára fejes erősítős dokkoló nélkül. :B

[ Szerkesztve ]

(#39508) .DLL válasza guppy (#39506) üzenetére


.DLL
veterán

K1000-et miért rejtetted el annyira a szélére, csak többedszerre vettem észre, és azt hittem az EL-8 grafikonja ez. :P

(P.H.)

(#39509) Radomer válasza .DLL (#39508) üzenetére


Radomer
aktív tag

+1 én is azt hittem. :B

(#39510) sting2


sting2
addikt

AVX - Denon 3805, szinte fillérekért.

Nagyon játszom a gondolattal , hogy megvegyem a Denon DacAmp mellé, és azzal küldjem a fejesemet....

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#39511) #56474624 válasza guppy (#39506) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez nem is fejhallgató, hanem fejhangszóró. Így könnyű. ;]

Mellesleg ami egyenes, az is szólhat szarul, nem csak a frekvenciamenet számít.

[ Szerkesztve ]

(#39512) #71562240 válasza Yodamest (#39479) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nincs olyan, hogy tuti márka. Jobb, rosszabb típusok vannak, és persze még a jobb típusok hangja is eléggé rendszerfüggő.
Mindegyik okoz romlást a jelfolyamban - ilyen kis jelszinten elég jelentőset, erősen hallhatót.

Az említettek közül akkor már inkább az Audioquest, annak viszonylag sok viszonylag elismert típusa van, bár a legnépszerűbbek inkább a tömör erűek, ami számodra nyilván nem opció az adott felhasználási célra. De ha a sodrottjaikból veszel ideillő árkategóriából, legalábbis nem lősz mellé, viszonylag illeni fog a Yamaha karakteréhez.
Az inAkustikok jellemzően nem olyan karakterűek, ami a leendő fejesedhez illene, inkább a Beats, Marley irányzatúakat képviselik, jellemzően "sprődségre" hangolt hangjuk van - és méginkább túlárazottak mint esetleg az Audioquestek.
Klotzok tipikusan kiszámíthatóak ilyen célra, a befektetett összeggel arányos minőségben, de érdemes elnézned a Chord, QED felé, az ide értelmezhető árkategóriájú hifi kábeleik kifejezetten jó ár-érték arányúak, és jó fejhallgatókábelt is lehet készíteni belőlük, hasonlót a Yamaha vastag kábeléhez. De ha készítesz is hosszabbítót (a csatlakozók minősége is nagyon fontos), lehetőleg ne használd, minek rongálnád vele a hangminőséget. Egyébként is (ritka kivétellel) minél rövidebb a kábel annál jobb, hát még ilyen kis jelszintnél. A ritka kivétel azt jelenti, hogy a kábelek azért az illesztésben is részt vesznek, nem csak a jelvezetésben, néha előnyösebb lehet egy kicsit hosszabb mint a kicsit rövidebb.
Nyilván inkább árnyékolttal érdemesebb próbálkoznod.
Nem a márkák, hanem a konkrét típusok az érdekesek a szóba jöhető árkeret függvényében - de mint mondtam, nem kell neked hosszabbító, felejtsd el. (Az MT220 kábele önmagában is túl hosszú.)

(#39513) Yodamest válasza #71562240 (#39512) üzenetére


Yodamest
addikt

Szia,

Nem elég hosszú az MT220 kábele, mivel én nem telefonnal használom, hanem a PC hátsó hangkari kimenetéből jönne a kábel, és ehhez ez az 1.2 méter elég kevéske. Szóval mindenképp kell hosszabbító, jelenleg szükségmegoldásként egy 800ft-os kábellel van előre vezetve. Már így is egyébként elég jól szól a xonar dsx hangkariról, de hamarosan veszek alá egy xonar stx II kártyát, az már megeteti majd szépen, no meg persze valami minőségibb kábelt.
Ez baromi jó mondjuk az ATH m40-ben, hogy cserélhető a kábele, és adnak hozzá 3méterest is!!! Ezt kötelezővé tenném minden márkánál, típusnál annyira jó dolog.

(#39514) .DLL válasza Yodamest (#39513) üzenetére


.DLL
veterán

(És miért pont az STX II-re esett a választásod?)

(P.H.)

(#39515) Bodz válasza .DLL (#39514) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó a kérdés. Én belső kártyából inkább erre mozdulnék rá. Teszt (még STX II is akad benne összehasonlításnak).

[ Szerkesztve ]

(#39516) RetepNyaraB válasza Bodz (#39515) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Affene ez képről igen szimpatikus és nevetségesen olcsó az asushoz képest. Pesze hallani kellene.
Lengyelül nem értek és nem fordítóztam: ebben is van jitter csökkentő, mint az asusban?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39517) biokox válasza #56474624 (#39511) üzenetére


biokox
tag

Na végre valaki már kimondta (fejhangszoro) mellesleg kell hozzá 1 süketszoba

(#39518) madstunt


madstunt
addikt

Hát ez
:DDDDDDDDDDDD

(#39519) .DLL válasza biokox (#39517) üzenetére


.DLL
veterán

STAX-nak is van valami hasonlója Sigma néven. Ez is viccesen néz ki. :D

(P.H.)

(#39520) Yodamest válasza .DLL (#39514) üzenetére


Yodamest
addikt

Igazából most is asus van és teljesen elégedett vagyok vele, az áráért nagyon szépen kiszolgálja a rákötött dolgokat. Lehet kapni itthon is, külföldről tuti nem rendelek semmit. Sima STX-ről elég sok teszt és vélemény van, kivétel nélkül agyon van dicsérve, mindenhol azt írják, hogy ezért a tudásért nagyon kedvező árban van.
Majd még valami jó hosszabbító kell hozzá, de az audioquestről letettem, mert 30K egy toldó kábel, szóval az felejtős lesz. :)

(#39521) Bodz válasza RetepNyaraB (#39516) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Miért, az Asus-ban milyen jitter csökkentő van? :)

(#39520) Yodamest: Míg 35-40000 forint volt az STX, addig nagy duzzogva rá lehetett fogni a jó ár/érték arányt. Mostani árán nagyon nem. De mindegy is, ez nem érinti az STX II-t. De most komolyan, honnan, miből szűrted le azt, hogy 80-ért az jó vétel lehet?

[ Szerkesztve ]

(#39522) #56474624 válasza Yodamest (#39520) üzenetére


#56474624
törölt tag

Gondolom, olyanok dicsérik az Asus hangkártyáját, akik nem is igazán hifisták. Sokan a Xonar DG-t is agyondicsérik, az én tapasztalatom meg az, hogy erről szól a legszarabbul a fejhallgatóm az összes forrás közül, amiről próbáltam. Legalábbis biztosan a legidegesítőbben. Szabályosan érezni, mikor elkezd zúzni a zenekar, hogy nem tudja egyben tartani a zenét, afféle kispolgári stílusban tud csak megszólalni. Pedig külön igazi fejhallgató erősítő is van a Presenter 2 személyében (tehát nem a beépítettet használom), de így sem az igazi, az Asus hangkártyája kevés. Eleve mit is lehetne várni az Asustól, ők nem egy hifi cég... Alaplapot vennék tőlük, esetleg videókártyát, de hangkártyát többé soha. :N Legalábbis minőségi zenehallgatás céljából. Játékra lehet.

[ Szerkesztve ]

(#39523) .DLL


.DLL
veterán

Hogy én mennyire szeretem az X-SzekeresII-t! :C Még meg tud lepni hangokkal.
Ilyen mindenféle szupi belső hangkártyák helyett először is egy jó fejhallgató erősítőt vennék, ami meg is hajtja rendesen a fejhallgatóitokat. :K

(P.H.)

(#39524) RetepNyaraB válasza #56474624 (#39522) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azért a kis DG-t ne hasonlítsd a legdrágább belső kártyájukhoz :U

Bodz@ én egyáltalán nem értek hozzá:

"A high-precision clock is crucial to audiophiles. Integrated circuits are susceptible to heat and temperature changes, which is why Essence STX II includes a premium temperature-compensated crystal oscillator (TCXO) clock source. It is an ultra-accurate timing technology that ensures ultra-low jitter."

Elég nagy panel. Biztos jobb, mintha nem lenne ott :B

Ár/értékről nem is beszéltem :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39525) HoaryFox válasza madstunt (#39518) üzenetére


HoaryFox
őstag

Namost melyik? :DDD Kb. annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő gyárt fejhallgatót :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#39526) #71562240 válasza Yodamest (#39520) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sokkal olcsóbban is van Audioquest kábel. Akár 1000 Ft/m áron is. De szerintem kb. a 3000 Ft/m kategória környékén lenne arányos keresgélned, és szereltetni rá csatlakozót. (Bár nem írtad, hogy az a 30ezres toldó hány méter.)

(#39527) #56474624 válasza RetepNyaraB (#39524) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem is hasonlítottam, csak felmerült. De ne legyenek kétségeid, a legdrágább belső kártyájuk is elvérezne igazi audiofil kártyák, dac-ok mellett. Akár azonos árkategóriában is. Ha valaki elindul ebbe az irányba, ne Asusban gondolkodjon (tovább, mint egy pc játékos), hanem audiofil/hifi márkákban, olyan cégek termékeiben, akik erre szakosodtak. :R

(#39528) .DLL válasza #56474624 (#39527) üzenetére


.DLL
veterán

Na azért néha ott is megy néha a vakítás, meg a lehúzás, túlárazás. :D De tény, hogy vannak jobbak, a lényeg viszont, nagyon utána kell nézni, hogy mit válasszon az ember, azt már nem is mondom, hogy a kiszemelteket meg kéne hallgatnia vásárlás előtt, hogy legyen egy képe arról melyik hogyan szól, miben más. Ja de kimondtam... hátha valaki még nem hallotta elégszer. :)

(P.H.)

(#39529) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Lassan darabjaira esik a 2012-ben vásárolt superlux HMD660E fülesem egy jó másfél éve ahol nincs csavarva a kábele szétnyílt a külső borítás, most pedig az egyik oldalon felvétel közben eltört a fémszál műanyag menete.Teljesen meg vagyok vele elégedve, a mai napig remekül szól egy xonar dg társaságában. Hasonló fülest szeretnék a superlux tulajdonságait megtartva, (kiegyensúlyozott mély, zárt legyen). 20e Ft érték körül szeretném belőni az árat, Mikrofon nem kell, sajnos a dinamikus mikrofonja nem éppen otthoni használatra van tervezve, így kénytelen voltam külön venni 1-et.

[ Szerkesztve ]

(#39530) Yodamest válasza #71562240 (#39526) üzenetére


Yodamest
addikt

Én nem találtam audioquest toldó kábelt olcsóbban sehol. A legolcsóbb toldó, tehát apa, anya kábel amit találtam 20K..... elég horribilis. De látom van nekik HDMI kábelük 200 ezerért is... kicsit sem túlárazott. :(((

(#39527) Ba cy lus Én nem vagyok ellene semmi jónak, de egy erősítő + dac ami jobb lenne, mint egy xonar STX II az kb 2X annyiba kerülne. Ár/értékben nagyon jó az asus kártyája, kártyái, mert annyiért olyan hangzást biztos nem hozol ki külső eszközökből. A xonar DG is belegondolsz azért a 8K forintért baromi jó megoldás, szóval az árukért nagyon ott vannak.

(#39521) Bodz Az STX II-t már 60K ból megtudom venni cakkumpakk. :)

[ Szerkesztve ]

(#39531) .DLL válasza Rison77 (#39529) üzenetére


.DLL
veterán

Taksztar Pro*80 a te fejesed :K

(P.H.)

(#39532) Crondore


Crondore
tag

Nem tudom linkelte-e már valaki, de a sztereó fejhallgatóval is lehet olyan térhangzást (sőt!) adni mint a x.1 -es fejhallgató csodákkal:

https://www.youtube.com/watch?v=G5X9oUNSYyE&list=PLTHvg4tG5HtFeVy97FPMo_5HP_KwOlMsW

:)

[ Szerkesztve ]

(#39533) #71562240 válasza Yodamest (#39530) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én azt mondtam, hogy kábel, amire te szereltetsz csatlakozókat.

(#39534) .DLL válasza Crondore (#39532) üzenetére


.DLL
veterán

Luigi szalonja volt már sokszor. :))

Ez viszont tényleg para: [link]

(P.H.)

(#39535) #56474624 válasza Yodamest (#39530) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ár/értékben nagyon jó az asus kártyája, kártyái, mert annyiért olyan hangzást biztos nem hozol ki külső eszközökből.

Hogyne lehetne találni. Használt CD-lejátszó olcsón például. 10k alatti áron vettem anno, a xonar dg-t hatszor lekörözi.

(#39536) Hack3er válasza Crondore (#39532) üzenetére


Hack3er
őstag

Azta rohadt, nem semmi :C

Csinálhanék ílyen eljárással a zenéket is, sokkal de sokkal élvezhetőbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#39537) RetepNyaraB válasza Yodamest (#39530) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nincs igazad pedig: a kis FiiO E17 koaxról egyforma minőség egy opa cserélt stx-szel. Előbbi kicsit melegebben, utóbbi kicsit hidegebben színezi a hangot. A FiiO-t pedig csak szidni szokták tapasztaltabb körökben. Az Asus egyáltalán nincs jó ár/rétékben, cserébe tudod, hogy egy igazi Asus van a gépedben...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39538) madstunt


madstunt
addikt

Szziasztok.
Valakit érdekel esetleg egy AKG K545 Fekete - Narancs variáns ?
2014 Novemberében vásároltam, kíméltem, és nemdohányzó közegből származik, így nincs irtózatos dohányszaga se.
Mindene megvan, kivéve a Jack-Mini Jack adaptert, de hát az ugye nem tétel, én is tudok adni ingyen mellé másikat.
Az ár 34 000 HUF.

Sőt, ha kell, akkor pici pluszért odaadom mellé a JBL J88i hordtáskáját, amibe szépen belefér.

(#39539) Bodz válasza RetepNyaraB (#39524) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jaaa, tcxo. :D Oké, hát erre mit is mondjak? Önmagában csodára ez sem képes, ráadásul én kétlem, hogy valami túlzottan drága, hiperszuper lenne a Xonaron. :B
Igazából azt gondoltam, hogy mondjuk asrc is van bónuszba, vagy ilyesmi.

(#39530) Yodamest: Látom nem lehet téged megmenteni egy talán elhibázott döntéstől, ragaszkodsz az STX-hez.

[ Szerkesztve ]

(#39540) Yodamest válasza Bodz (#39539) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem ragaszkodom egyébként az STX-hez :)
Pár napja bkercso mesterrel is beszéltem, hogy mennyibe fájna egy szekeres II vagy III. Csak ahhoz még kellene egy dac, ami nem fogja vissza. Ilyet hol találok? Mennyiből lehetne ezt kihozni, ha nem asusozok? :U

(#39541) Falconer válasza RetepNyaraB (#39537) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na ja, a STX eleg gyenge, egy xfi extreme gamer is hozza azt a szintet. ST az viszont sokkal reszletesebb, nagyobb a tere, tisztabb.

(#39542) Yodamest válasza Falconer (#39541) üzenetére


Yodamest
addikt

öhm, az STX és az ST ugyan az, csak az egyik PCI 16X a másik PC 1X foglalatú, szóval nem szólhat jobban, sőt.

(#39543) szakibá... válasza Hack3er (#39536) üzenetére


szakibá...
senior tag

Csinálnak ilyen zenéket, hangjátékokat a hetvenes évek óta, de ritkán. Az embereket általában nem érdekli, azért a néhány megszállottért pedig nem érdemes, bár időnként valaki újra felfedezi a műfej mikrofonos technikát. Legutóbb Chesky volt az.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#39544) .DLL válasza Yodamest (#39542) üzenetére


.DLL
veterán

Ergó nem ugyan az. Az STX ára nem véletlenül esett elég hamar, az ATX kettőben állítólag kijavították a hiváit és újra régi önmagát hozza, de ezt csak hallomásból tudom ezért OFF-ba is teszem.
Én sima ST-t hallottam az nem volt rossz, Musiland 03 Dragon + egy jó erősítő szintje, legalábbis ezzel hasonlítottuk össze.

(P.H.)

(#39545) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kaptam ajándékba egy cd-t, meghallgattam. Egyik kedvenc előadóm új lemeze.
Egyszerűen nem értem, hogy miért kell úgy keverni mostanában a zenéket, hogy az ember agya kiszakad a mélyektől. Megfájdult a fejem. Ütnék a kezére annak, aki ezeket erőlteti. A fenéért kell tönkretenni a zenét ezzel (oké, megvan ennek a műfaja is, az ilyen tobolós, agyam kiesik zenék, de ez pont nem az...).
Megkockáztatom, hogy ez akármilyen fülessel szarul szólt volna.

(#39546) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Folyamatosan jönnek a high-end planarok minden második garázsból :) [link]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#39547) Radomer válasza szakibá... (#39543) üzenetére


Radomer
aktív tag

Megvan kettő is az alkotásaiból nagyon jók! :K

(#39548) .DLL válasza vodkaboy22 (#39546) üzenetére


.DLL
veterán

Hajrá, várjuk, nagyon innovatívan hangzik. :C

(#39549) Bodz: A Solo vajon hogy viszonyul a Sanskrit-hoz/hez?
Amúgy első legyen az fejeserősítő, már az sokat dobhat akár az Asus hangján is, aztán a DAC :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39549) Bodz válasza Yodamest (#39540) üzenetére


Bodz
Topikgazda

II, szigorúan a II. Az szól jobban. Az alap változat tán 35-40k emlékeim szerint, akkor mondjuk legyen mellé egy Solo, ez 31k. Könnyen illik a hangjával a legtöbb láncba, nehéz vele pofára esni.

[ Szerkesztve ]

(#39550) Falconer válasza Yodamest (#39542) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nemnem, a pcix verziobol kihagytak egy alkatreszt, valami de jitter clock, hallgattam egymas mellett a kettot, eg es fold. Persze ezt nem verik nagy dobra de megtalalhato a specifikaciok kozt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.