Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) atenza


atenza
senior tag

Heló!
Ez a füles mennyire számít jónak?

https://ipon.hu/webshop/product/aiaiai_tma_1_studio_engineered_by_young_guru/500432

(#39102) h1mpi válasza atenza (#39101) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem volt a sima (hangzásilag ugyanaz), most a családtagom használja tovább én még anno 55-ért vettem. Ennyiért (a mostani ára) szerintem nagyon megéri. Mély orientált füles, de nagyon nagyot szól. Annyit még tudnod kell, hogy 3-4 hónaposan eltört a fejpánt középen, de gariba cserélték.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39103) Bicskás


Bicskás
tag

Pipa alakú 6.3/3.5 jack adaptert szeretnék lehetőleg aranyozottat a jobb hang minőség érdekében.

Hol/honnan vásárolható ilyen ?

(A ''pipa alakú,, kellene, mert az egyenes attól tartok letörhet ha hosszú távon így használom.)

(#39104) atenza válasza M@rdel (#39095) üzenetére


atenza
senior tag

Nekem Sony mdr-v55-öm van, nagyon szépen szól, és elég jól fogja a fejedet, lehet vele futni is, (masszív) viszont ebből adódóan nem tudod sok ideig egy huzamban használni mert elkezdi nyomni a füled 1-2 óra után és ahol forog oldalt a fül résznél a műanyag ott nyikorog kicsit néha amikor le meg felteszed.

Ezektől eltekintve korrekt cucc, media marktban próbálgattam hasonló árú füleseket és azok közül szerintem ez szólt a legjobban, beleértve a sennheisereket is, kb a 20ezres sennheiserrel van egy szinten.

h1mpi köszi

[ Szerkesztve ]

(#39105) Zolcsevita90


Zolcsevita90
csendes tag

Sziasztok! Ha nem haragudtok meg, nem olvastam el a több mint 39k hozzászólást, de bízom benne, hogy valaki megtudja válaszolni a problémám :)
Pár napja vettem egy Razer Megalodon 7.1 fejhallgatót. A zene szépen szól sztereóban, filmeknél sincs panasz, viszont ami a legjobban meglepett az a játékoknál történt (Call of Duty: Modern Warfare 1).
Amint játéknál átváltok 7.1-re a hangok "doboz szerűre" váltanak. A teszteket olvasva nem ez kellett volna, hogy fogadjon, így gondolom én szúrtam el valamit. Elnézve a Razer puritán szoftvertámogatását, nem nagyon lehet finomhangolni szoftveresen, egy firmware frissítés amit tudok tenni. (Jelenlegi verzió: 2.12)
Esetleg akinek van/volt ilyen fülese vagy Guru a témában segíthetne.
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#39106) Bobrooney válasza Zolcsevita90 (#39105) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A rengetegszer elhangzott válasz:
Jobb felső sarok!

(#39107) Bodz


Bodz
Topikgazda

Valahogy beerőszakolnám a lakásba, KELL! :D

Forrás.

(#39108) szentkuti11 válasza Bodz (#39107) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez nagyon király! Én is szorítanék neki helyet a szobámban! :DDD

(#39109) Vitocska


Vitocska
tag

Sziasztok úgy néz eddig bírtam füles nélkül eddig egy beyerdynamic mmx300 volt a fülemen mert sokat játszotam de ez már kuka.

most szeretnék venni kb olyan 100 ezer ft lenne a keret amit film zenére használnék tudtok nekem valamit ajánlani ? kicsivel többet tudjon mint a mmx300 ha már beleköltök ennyit :)

válaszaitokat előre is köszönöm

ja mikrofon nem kell rá a hangzás a lényeg ahogy öregszem egyre jobban igénylem a szép hangzást szval ha kell max egy kicsit feljebb tudok menni a keretben de nem nagyon akarok csak ha nagyon muszáj

ha lehetne akkor már egy utal egy hangkártyát is mondhatnátok hozzá max 50 ezer forintig ami megfelelően meghatja és kiadja a hangokat !

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#39110) #16820480 válasza Vitocska (#39109) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem inkább úgy fogalmazd át a kérdésed akkor, hogy van olyan 150-160 ezred, és abból kellene egy jó láncot összerakni. Ha 50-ért veszel "hangkártyát" és mellé egy 100+ ezres fejest, az nem igazán jó elosztása az erőforrásoknak.
Mondjuk elsőre szerintem egy Denon DA300, és hozzá egy 80 Ohm-os Beyer fejes a DT sorozatból nem lenne rossz kiindulási alap a nézelődéshez.

(#39111) Vitocska válasza #16820480 (#39110) üzenetére


Vitocska
tag

Hát ahogy így nézegetem az árakat eléggé kicsi vagyok anyagilag amit szeretnék beyerdynamic t90 néztem magamnak ez nagy előre lépés lenne nekem a mmx300 után de a fene se gondolta hogy a hangkártya is ilyen drága.

Akkor a kérdésem inkább ez lenne a beyer t90 mellé milyen hangkártyát ajánlotok

[ Szerkesztve ]

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#39112) Vitocska válasza Vitocska (#39111) üzenetére


Vitocska
tag

elnézést de már nem tudok szerkeszteni nem vagyok beyerdynamic fan ha van jobb ebben az árban szívesen váltok barátomnál hallgattam a t90 ezért mondom azt hogy jo de más márka még nem volt a fülemen

inkább gyűjtögetek egy kicsit úgyse 1-2 évre gondolkozom minimum nekem ez füles 10 évig

igy cserélném a keretet maximum 250 ezer de ez felé nem akarok menni többet nem ér nekem.

És elnézést hogy enyi hülyeséget össze írok csak nem tudom mit vegyek és nem akarok beleugrani sajnos elég beleugros típus vagyok és nem akarom hogy rám Sozannak valami rosszat.

[ Szerkesztve ]

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#39113) #16820480 válasza Vitocska (#39112) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ideális esetben szerintem többet kellene költsél a forrásra (hangkártya+erősítő), mint magára a fejesre. A barátodnál miről szólt az a T90?

Ilyen 100 körüli fejesekből van már választék, de azokat ki is kell rendesen szolgálni. He400i, AD900x (külföldről), AD1000x (külföldről), Q701, HD650 stb. Ezek mind jó fejesek, de mindhez elég komoly forrás kell, hogy szépen is szóljanak.

szerk.: Ennyi pénzért a legjobb tanács, hogy hallatlanul semmit ne vegyél!! Ki kell próbálni, meg kell hallgatni. Nem midnen fejes szól jól minden erősítőről, ez nem fekete-fehér téma, hogy X jobb Y-nál.

[ Szerkesztve ]

(#39114) Vitocska válasza #16820480 (#39113) üzenetére


Vitocska
tag

értem és esetleg egy olyan boltot tudsz nekem ajánlani ahol van készleten és meg is engedik hogy meghallgassam ? mert eddig amilyen boltokba én jártam inkább a alacsonyabb kategóriák voltak készleten.

barátom zenész neki nagyon sokba van az egész neki biztos valami hiper szuper valamije van de neki ez a munkája nekem csak otthoni célra kell

ezért nem is hallgatok rá mert ha őő elvisz valahova akkor hitelt kell felvegyek a házra :) :C :C :DD

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#39115) #16820480 válasza Vitocska (#39114) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nézd, nem feltétlen kell olyan iszonyatos összegeket elkölteni. Nekem most az aláírásomban szereplő láncból a fejes 30 ezer volt japán amazonról, az erősítő pedig 55 ezer. Oké, a lejátszó drága, de az nekem speciális igény miatt keleltt, ha mondjuk helyette valami korrektebb XMOS alapú cuccot teszel alá, az még mindig csak olyan 30-40 ezer lenne, és akkor az egész éppen csak 100 felett van.

Boltból van több is, nomono, fejhallgatplaza, meg most nem is tudom még mik, de rendszeresen előjönnek itt a topikban. Meg majd ha felkelnek a többiek, akkro írnak még példákat.

(#39116) zatom válasza #16820480 (#39113) üzenetére


zatom
tag

+1
Annyit tennek meg hozza, hogy erdemes elmenni fejhallgatos-talalkozora, ahol sokmindent ki lehet probalni.

(#39117) Bodz válasza Vitocska (#39109) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi baja az mmx-nek? Nem lehet megcsinaltatni?

(#39118) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A sony v55-ön nincs hangerőszabályzó?

[ Szerkesztve ]

(#39119) .DLL válasza Bodz (#39107) üzenetére


.DLL
veterán

:D

[link]

(P.H.)

(#39120) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok! A superlux HD681evo-ra lehet valahonnan memóriahabos párnát szerezni?

(#39121) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ha valami gagyi hangfal van a körben az rontja minőséget ? (hangfalon mondjuk van jack port). hangkártya->hangfal->(DAC ha van)->fejhallgató

(#39122) #16820480 válasza JackFeryll (#39121) üzenetére


#16820480
törölt tag

A hangfalból jack-en kijövő jelet minek kötnéd még DAC-ra? Az már analóg.

(#39123) assemble


assemble
addikt

Occo fules valakinek? [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39124) zatom válasza assemble (#39123) üzenetére


zatom
tag

Gagyit nem veszunk. :D

(#39125) #56474624 válasza assemble (#39123) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ebből inkább jó hangdobozos rendszert érdemes venni. De ennyiből lehet már a szoba hangszigetelését, akusztikáját is megoldom, és ha emiatt kevesebb is jut a hangdobozra és az erősítőre, még mindig sokkal jobb hangot kapok, mint fejhallgatóból bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#39126) guppy válasza #56474624 (#39125) üzenetére


guppy
őstag

Ez gyűjtői darab, a mostani, és valószínűleg az új tulajdonosa se hallgatni veszi, max nagy ritkán.

(#39127) #56474624 válasza guppy (#39126) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor mi értelme van egy fejhallgatónak? Ha dísztárgyat akarok, veszek egy szobrot vagy egy festményt ennyiért.

(#39128) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv Urak. Kérdésem a következő lenne: Két fejhallgató közül kellene választanom, ezek pedig a Takstar PRO 80 ill. Audio-technica ATH-MX40X. Javarészt notihoz kellene, zene, film hallgatására, (játék nem nagyon) esetleg ritkán hi-fi-n zene hallgatásra. Későbbiekben beszereznék még hozzá egy FiiO E10K Olympus2 fejhallgató erősítőt is.
Melyik lenne a megfelelőbb, illetve ér-e 10 ezerrel többet az MX40-es a PRO 80-hoz képest?

(#39129) guppy válasza #56474624 (#39127) üzenetére


guppy
őstag

Pont ugyan annyi, illetve az, h elmondhatod magadról, tiéd a világ legjobb fejhallgatója.

Én se venném meg, max ha megnyerném a lottót, mert ha vmi tönkremegy rajta, jószerivel kuka, bár úgy tudom a sennheiser még mindig szervizeli őket, legalább is pár éve még biztosan. Mellesleg az AKG is szervizelte jó 10évig gyártás leállítása után a K1000-ret, itt, bécsben, de pár éve ők is leálltak, mert elfogyott a driverük.

(#39130) #56474624 válasza guppy (#39129) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ugyanannyi? Fejhallgatót hallgatni szokták az esetek 99.99%-ában, festményt, szobrot pedig szintén ugyanilyen arányban bámulni, nézni. Akkor hogy lenne ugyanannyi? :)

(#39131) guppy:
Akkor megint visszatértünk a hangdobozhoz, mert azt (tükör nélkül) tudom egyszerre nézni és hallgatni is. :P

[ Szerkesztve ]

(#39131) guppy válasza #56474624 (#39130) üzenetére


guppy
őstag

Sztem ez a kombót is ugyan úgy el lehet nézegetni, de mellette megvan még az a lehetőség, h hallgasd :P

(#39132) Bodz válasza theooracy (#39128) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha ragaszkodsz az E10K-hoz, akkor inkabb Pro80, jobban illik hozza.
De nyilvan az lenne az igazi, ha legalabb a ket fulest meg tudnad hallgatni vasarlas elott. Akkor konnyen eldonthetned, hogy mennyire indokolt az arkulonbseg.

[ Szerkesztve ]

(#39133) jippa


jippa
aktív tag

egy újabb gyönyörű vintage ortho, ezt meg Bukarestben találtam:

(#39134) zsocy válasza #56474624 (#39130) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem az Orpheus kb. ugyanaz a fejeseknél mint egy Ferrari GTO 250 az autóknál.
A maga idejében a legjobb volt, kevés készült belőle, ma már alig van pár darab. Az értéke egyre magasabb, ezért gyüjtők veszik akik elrakják és nézegetik hogy az értéke még magasabb legyen később.

(#39135) theooracy válasza Bodz (#39132) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszönöm. :R Az a probléma, hogy nem tudom, hogy hol lehetne meghallgatni őket... E10K helyett esetleg valami jobb alternatíva, ebben az árkategóriában? Vagy megfelelő ez is ezekhez a fülesekhez?

(#39136) .DLL válasza jippa (#39133) üzenetére


.DLL
veterán

Szép darab ez is, tetszik a tartó villája!
Mi az a kis dobozka a kábelen?

Te egyébként adsz is el néhanapján fejhallgatókat hozzád hasonló gyűjtőknek pl.?

(P.H.)

(#39137) jippa válasza .DLL (#39136) üzenetére


jippa
aktív tag

szép bizony, ráadásul nagy telefunken fetisiszta vagyok, ezt a fejest a Peerless MB gyártotta nekik, a szokásos PMB tekerős hangerőszabályzó van a kábelén

nem adom el a fejhallgatókat :N

(#39138) .DLL válasza jippa (#39137) üzenetére


.DLL
veterán

n i c e :R

(P.H.)

(#39139) Nigér válasza jippa (#39137) üzenetére


Nigér
őstag

Kb. mennyi fejesed van, ha szabad megkérdezni? :B

(#39140) jippa válasza Nigér (#39139) üzenetére


jippa
aktív tag

száznál több ;)

(#39141) Bodz válasza theooracy (#39135) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pro80 a nomononal, M40X meg ahol tartanak (tudom, ez nem nagy segitseg).
Van apron Musiland 03 US, na azt, ha belefer a keretbe. :)

(#39142) theooracy válasza Bodz (#39141) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszönöm szépen, körülnézek.... :)

(#39143) Quintero


Quintero
tag

Úgy 2 hónap használat után Maxell Wild megadta magát :F Igazából olcsón szereztem ezért nem nagy kiesés. Anyagminőségben tényleg silány. Dobálva nem volt, feszegetve sem. Mindegy sorsa nem tudom mi lesz lehet meghirdetem alkatrésznek de nem hiszem hogy megvenné valaki. :(

Hogyha nyár folyamán minden összejön azért én is belépnék a komolyabb fülesek világába egy DT 770 Pro 80 Ohm-ra gondoltam elsősorban: Rap , Rock, Rock-Rapre, Reggae, Dancehall, Jazz. Elvétve Drum N Bass, Electro zenékhez.

Olyan kéne ami zenehallgatásra,filmnézésre és a távoli jövőben majd zenélésre használnám. Tehát legyen kényelmes. Napi 10-12 órát is lenyomnék vele :)

Ezzel a példával belőttem az árat is ilyen 50e Ft környékén jöjjön ki. Az erősítőt rátok bízom ahhoz nem nagyon értek annyira még. (Persze ebben az árban már nem zsákba macska lenne mennék hallgatózni csak kiváncsi vagyok 3-4 példára beyer-en kívül mi lehet még jó )

(#39144) Nigér válasza jippa (#39140) üzenetére


Nigér
őstag

:Y
Atyaég....
Akkor te komoly gyüjtő vagy....
És grat a gyűjteményhez!!!
:R

(#39145) assemble válasza jippa (#39140) üzenetére


assemble
addikt

Egy helyen tartod oket? Arrol megneznek egy kepet :)

(#39146) Azurooandrew válasza Bodz (#39132) üzenetére


Azurooandrew
tag

Egy kicsit had kapcsolódjak egy kérdés erejéig ehhez; az E10K ha jól gondolom akkor a Hi2050-hez is jól passzol, jó választás lehet 20 körül?

(#39147) moho-jojo válasza Vitocska (#39112) üzenetére


moho-jojo
tag

T90 egy csöves erősítővel nagyon jó...simán kihozhatod 200 ból

(#39148) pulutodurumo válasza Azurooandrew (#39146) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem a HI2050-hez egy "nyugodtabb, melegebb" erősítő jobban megy. Nekem itt a Canamp-ot és a klónjait javasolták.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#39149) .DLL


.DLL
veterán

Srácok, a Fiio E10k NEM erősítő, hanem egy DAC (ami fejhallgató kiemenettel is rendelkezik mellesleg). Nincs analóg bemenete amit erősítsen...

(P.H.)

(#39150) theooracy válasza .DLL (#39149) üzenetére


theooracy
aktív tag

http://fiio.hu/index.php/frontpage/d-a-atalakito-dac/fiio-e10k-dac-amp-fejhallgato-erosito-d-a-konverterrel-detail

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.