Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) .DLL válasza theooracy (#39150) üzenetére


.DLL
veterán

Ők sem lehetnek tökéletesek...

Sajnos az a baj, hogy így tévesen plántálják bele az emberek fejébe a kifejezéseket. :(

Ha legalább fordítva írnák: USB DAC, beépített fejhallgató erősítővel. Ez talán jobban kifejezné, hogy az "Amp" rész csak a belső DAC-ra vonatkozik, így az egész csak valamilyen computerrel használható.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39152) theooracy válasza .DLL (#39151) üzenetére


theooracy
aktív tag

Igen, igazad van. Azt le is írják, hogy a sz. gépben levő hangkártya kiváltására alkalmas.... Csak a fejhalgató kimenete kapott erősítést, a hátoldalán levő "line out" - on keresztül köthető erősítőre. Tehát önmagában nem alkalmazható erősítőként..

[ Szerkesztve ]

(#39153) Bodz válasza Azurooandrew (#39146) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Inkább a Pro80-hoz. A HI2050-hez én mást választanék.

(#39154) fi:zi'k válasza .DLL (#39149) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39155) bruno44


bruno44
csendes tag

végre ez is eljött :R

2 negatív JOGTALANUL !

(#39156) Bodz válasza bruno44 (#39155) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Na végre, már annyi ideje emlegetik a világvégét. Mik a jelek? Mi történik?

(#39157) demars válasza Bodz (#39156) üzenetére


demars
addikt

???
Ezt sajnos nemérteni... :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#39158) gergiboy07


gergiboy07
csendes tag

Üdv minden topichobbitnak!
Van egy Sennheiser HD202 fejhallgatóm 3 éve (1. 1000ft forint fölötti fülesem) , viszont szeretnék egy kicsit tovább lépni. Az új példánnyal szembeni elvárásaim :
Nyitott, jó nagy térrel, (nem jött be a zárt)
Fül körüli, (a kényelem nagyon fontos számomra)
Főleg rock műfajt preferálom,
Jó anyaghasználat,
Otthon használnám.
Az ár max 12-15e Ft.
Minden válaszolónak hálás köszönet előre :).

Az önbizalom a siker első titka

(#39159) gergiboy07 válasza gergiboy07 (#39158) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Az AudioTechnica TAD400 megéri az árát?

Az önbizalom a siker első titka

(#39160) Bodz válasza demars (#39157) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mivel nem tiszta, hogy bruno44 hozzászólásában mi jött el, így gondoltam csak a világvége lehet.

(#39158) gergiboy07: HI2050, csak picit lóg túl a kereteden, esetleg még nagyobb térrel a TS-671, bár ennek nincs túl sok mélye.

[ Szerkesztve ]

(#39161) gergiboy07 válasza Bodz (#39160) üzenetére


gergiboy07
csendes tag

Köszi szépen, én is szemet vetettem rá, de azért a szakértők véleményére kíváncsi voltam. :-)

Az önbizalom a siker első titka

(#39162) krisz242


krisz242
tag

Egy hét ismerkedés után megosztanám -nem túl hozzáertő- véleményemet az ad2000x fejhallgatómról. Az ad900x-emmel összehasonlítva érezhetően részletezőbb, még a dx90-ről is, amiről egyelőre hallgatom. Ezenkívül több mélyet hallok, bár ez lehet, hogy a párnáknak is köszönhető, mert az ad900x-ben, mivel még szinte új, keményebb a szivacs. Az ad2000x-nek sokkal puhább, így kicsit jobban fölfekszik a fejemre, és a membránok is közelebb vannak a fülemhez. Az ad900x-nek az enyhe középmagas kiemelését az ad2000x-ben nem vélem felfedezni, pedig ha jól emlékszem állítólag neki is megvan ez a tulajdonsága. Az ad900x-nél sokkal érezhetőbb volt az ének előtérbe helyezése. Kicsit először ezt hiányoltam is, de hamar megszoktam, hogy visszahátrált az énekes a hangszerek közé. Hallhatóan kiegyenlítettebb az ad2000x.
Mindkét fejhallgató nagyon kényelmes, de az ad900x stabilabban ült a fejemen, bár azt is tuningoltam kis befőttes gumival, mert hajlamos volt lecsúszni a fülemről. Az ad2000x fejpántjait nagy befőttes/postás gumival kell szorosabbra vennem, különben egyáltalán nem marad fönt a fejemen. Az ad900x szerintem ebből a szemponból jobb, bár azt hozzá kell tennem, hogy elég kicsi fejem van.
Mindent összevetve érezhető az előrelépés az ad900x-hez képest még a dx90-nel hallgatva is, a következő lépés számomra egy fejhallgatóerősítő lesz, hogy megtudjam mi van még az ad2000x-ben. Meg is van a kiszemelt áldozat, így az ad900x-nek mennie kell! Ha valakit érdekel, privátban keressen!

[ Szerkesztve ]

(#39163) zatom válasza krisz242 (#39162) üzenetére


zatom
tag

:C
Van meg tartalek az AD2000x-ben (tudom, mert enyem volt valaha).Ha talalsz hozza egy olyan erositot, ami melyben is igazan jo, akkor nagyon sok oromet fog szerezni Neked!Szinergia!

(#39164) Bodz


Bodz
Topikgazda

Most jutott eszembe. Tudjátok hogy ha nagyon olcsón kell valami dac/amp, akkor mi illik karakterben a HI2050-hez vagy egyéb világosabb hangú füleshez? A Soundblaster E1. :)

[ Szerkesztve ]

(#39165) jippa válasza assemble (#39145) üzenetére


jippa
aktív tag

készülök vitrint csináltatni nekik, utána lesz csoportkép

(#39166) krisz242 válasza zatom (#39163) üzenetére


krisz242
tag

Te milyen erősítővel használtad? Tervbe van véve, hogy egy Violectric HPA V100-et veszek hozzá... szerinted? 100ezernél sokkal többet nem akarok/tudok áldozni rá!

(#39167) Azurooandrew válasza Bodz (#39160) üzenetére


Azurooandrew
tag

Jól gondolom, hogy a HI2050-nek kicsit több a mélye mint a TS-671-nek? Térben pedig mindkettő jobb (az amúgy ebben sem rossz) Pro80-nál, amely viszont mélyek tekintetében bőven rájuk ver lévén zárt.

Apropó ma hallgattam egymás után a HI2050 és a HD2000-et, oké hogy már be van járatva no meg zárt, de szerintem már "kiskorában" is relatíve jó mélyei voltak, ehhez képest a HI2050 nagyon más világ (világos, kristálytiszta és nagy terű ám nem megy túl mélyre) ettől függetlenül kezdem megszeretni, pedig még bőven "burn in kiscsoportos".

(#39164) Bodz

A Sound Blaster E1 rajtan van az Ajánlott DAC és fejhallgató erősítő listádon is ugye? Az ára mellett az is szimpatikus, hogy egy olyan dac/amp kombot csípnék meg vele amit a gép mellé is használhatnék és vihetném a kis sony lejátszómhoz is ha épp nem agyba dugóssal használom hanem valami nagyobb, nehezebben hajtható fejessel - Azt hiszem ez itt kezd off lenni, de már úgyis át akartam valamikor nézni a testvér topicba a közeljövőben ,)

[ Szerkesztve ]

(#39168) Tim82 válasza Azurooandrew (#39167) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Sound Blaster E1-gyel kapcsolatban vedd figyelembe, hogy április közepe óta eltűnt a hazai boltokból, úgyhogy jelenleg csak külföldről tudod megrendelni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39169) madstunt


madstunt
addikt

Hali
Már a sony hivatalos uzleteket, centereket, vatera-olx-jofogas hármast, hardveraprot országos elektronikai láncokat felkutattam ezüst-barna MDR-1R-ért (MDR-1RS), de sehol sincs, látszólag tavaly év közepe óta kivonták a forgalomból, hamarabb mint a feketét. árgép által cache-elt webshopokban sincs már.
Esetleg van tippetek merre kutassak ?
Vagy marad az ebay-amazon?
Kifejezetten 1R és ez a színvariáció érdekelne. Tudom, hangban a feketéhez képest semmi különbség, de a szerelem már csak ilyen :) :D

[ Szerkesztve ]

(#39170) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Hát megérkeztem, először is köszönöm Bodz fórum-szaki kollégának a segítséget. :R

Sikerült hazaérnem és összerakni az új szerzeményeket. Denon-DA300 és AKG Q701(egyelőre, aztán ki tudja mi jön még :) ) hát mit mondjak, értem Én, hogy eddig hülye voltam és nem értettem hozzá, de végre értelmet nyert a zenehallgatás számomra. :)

Tényleg full kezdő vagyok, szóval lenne pár kérdésem:

-teszt zenéket hol tudok találni..mindenféle jöhet, mit jelent a jó digitális minőség, forrás? gondolom youtube nem...
-foobar beállításhoz kis segítség kellene, egyelőre frankón szól, de olvastam itt, hogy vannak különböző plugin-ok, melyiket érdemes felrakni
-Denon USB driverében mire érdemes rakni, használati szerint 2 csatorna-24 bit-192khz !?

Egyelőre azt tudom, mondani mint fejhallgató-s zene hallgató :B , hogy nem akarom levenni a fejemről :)

Köszönöm

(#39171) Bodz válasza Azurooandrew (#39167) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jól gondolod. :)

Igen, az E1 van az ajánlott listámon. Igaz azért is főleg, mert lehet(ett) itthon kapni. De igaza van Tim82-nek, most éppen elfogyott. :( Azért remélem, hogy feltöltik a készletet majd, mert ha úgyis külföldről kell rendelni, akkor már nem pont ezt kéne, vannak jobb hangú dolgok is hasonló áron.

(#39169) madstunt: Úgy látom már mindenhol kerested... Valószínű marad az eBay, stb.

(#39170) sittes79: Igazán nincs mit. :) Mi lesz még itt, ha beszerzel egy erősítőt is hozzá... :D
- Teszt zenéket majd privátban...
- Első körben wasapi, asio, és dsd plugin, amire szükséged lesz

[ Szerkesztve ]

(#39172) .DLL válasza madstunt (#39169) üzenetére


.DLL
veterán

Audio-technica MSR 7? Szerintem ugyan úgy néz ki :D És a hangja is jó!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39173) Dorien válasza Azurooandrew (#39167) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem a TS671-nek sokkal minőségibb, feszesebb a mélytartománya, mint a HD2000-nek, utóbbi sokkal brummogósabb, sötétebb hangképű, a tere meg a zártak között jó, de sehol sincs a TS671-hez képest. Hallgattam egymás után őket, mellbevágó volt a különbség a TS671 javára. Ez egy világbajnok fejes lenne, ha ne lenne olyan randa és instabil a fejen. A HI2050 Beyer design-ja sokkal-sokkal jobb. A HD2000 ár/érték arányban meg talán a legjobb cucc, de (nekem legalábbis) mint minden zárt, csak szükségmegoldás. Open headphones FTW! :))

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39174) Wratek


Wratek
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja elhatároztam, hogy én bizony beruházok egy fejhallgatóba, mert hát én mindig fülhallgatót használtam, aztán véletlenül fejemre került egy mikrofonos headset fejhallgatóval, és én elképedtem, hogy mi "történt körülöttem". :)

Igazából az volna a kérdésem, hogy mit ajánlotok? Gagyit nem szeretnék venni. Amit kinéztem magamnak az a következő kettő (egy itteni cikk alapján):

http://www.fejhallgatoplaza.hu/grado-sr60i-fejhallgato

http://www.fejhallgatoplaza.hu/grado-sr80e-fejhallgato

A kettő között pont 10 darab ezres az árkülönbség (tekintsünk most el attól,hogy az egyik ákciós, mire eljutok odáig, hogy megrendeljem gyanítom megszűnik az akció), érdekelne, hogy miben más a kettő? Nem igazán értek a dologhoz még, de az értékeket elnézve körülbelül semmi különbséget nem fedeztem fel.
Egyébként gondoltam rá, hogy amazonról lerendelem, mert úgy olcsóbb, csak félév mire megkapom.

Szóval melyiket ajánlanátok, és miért, illetve alternatívákat is írhattok.
Egyébként a linkelt két füles már csak azért is tetszik, mert szeretem a retro témát, és igen megfogott a külső is.

Igazából 50-nél többet nem költenék rá, főként PCről hallgatnék zenét, illetve egy ősrégi vinyl lejátszós hi-firől.

Prohardveres cikk, ami alapján döntöttem:
http://prohardver.hu/hir/grado_sr60e.html

Elég laikus vagyok a témában, de felettébb érdekel a zene világa.

(#39175) .DLL


.DLL
veterán

Shure SRH 840 in da house!

Nem csaltak emlékeim, bizony nagyon jó fejes, feszes, gyors, transzparens! A tere persze nem veheti fel a versenyt pl. a DT880-nal, de nem zavaró. Cserébe a szomszéd nyugodtan vághat füvet, az autószerelő műhelyben nyugodtan üthetik a vasat, és a gyerekek is szaladgálhatnak az utcán. Semmi nem hallatszik be, nagyon jó az izolációja.

Érdekes módon a mély tartománya hamarabb lekonyul, mint a DT880-amnak, annak egyenletesebb a basszusa, a 840-nek viszont kicsit feljebb van egy kiemelés amitől ütősebb lesz. Aki esetleg fél, hogy egy Beyer DT770 hangja túlzó lenne neki, az bátran válassza ezt.

Tömege az viszont van, a Belyer azért kényelmesebb. Ha előre döntöm a fejem már le akar jönni :D hát... semmi sem lehet tökéletes.

30k-t nagyon megért, köszönet Fi:zi'k-nek!

(P.H.)

(#39176) szentkuti11 válasza .DLL (#39175) üzenetére


szentkuti11
addikt

Gratulálok hozzá! A fi:zi'k-gyűjteményből én is húztam valamit, egész konkrétan egy Beyerdynamic DT880 32 Ohm-ot. Csendes helyen élek jelenleg, nem kell a zárt fejes, most ugyanarra használom, amire eddig a Pro 80-at.

[ Szerkesztve ]

(#39177) .DLL válasza szentkuti11 (#39176) üzenetére


.DLL
veterán

Neked is gratula, az szintén jó vétel volt! Én is egy 32 Ohm-os hallgatva mondtam azt, hogy nekem a DT880 kell! Kicsit több mélye van, mint a 600-asnak alapból, így ott helyben eléggé megfogott.

(P.H.)

(#39178) szentkuti11 válasza .DLL (#39177) üzenetére


szentkuti11
addikt

Azon gondolkodom, hogy megcsinálom rajta a logoutos írásod szerinti testesítő „mod"ot, de egyelőre még ízlelgetem a hangját gyári állapotában.

(#39179) mcs


mcs
veterán

Lehet, hogy nagyon amatőr a kérdésem, de lehetséges az, hogy adott fejes gyorsabban adja ki a mélyet egy másikhoz képest? :)

(#39180) krx21 válasza mcs (#39179) üzenetére


krx21
nagyúr

Érzésre van ilyen. Az egyik feszes kemény mélyeket produkál, míg van olyan, hogy lomha kontrollálatlan mély... Mind a két végletnek megvan a keresztje...

(#39181) .DLL válasza szentkuti11 (#39178) üzenetére


.DLL
veterán

Miről hajtod amúgy?

(P.H.)

(#39182) mcs válasza krx21 (#39180) üzenetére


mcs
veterán

Elővettem a Sony MDR-XB600at, és határozottan lomhábbnak érzem a JVC HA-M55Xhez képest. Nagyobb basszuslöketekre a JVC gyorsabban reagál.

(#39183) Dorien válasza szentkuti11 (#39176) üzenetére


Dorien
veterán

Fiziknél végkiárusítás van vagy mi? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39184) somfacsonk


somfacsonk
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Roland RH-300-as fejhallgatóm. A probléma az, hogy fejpánt borítása (műanyag/gumi) teljesen elmállott. Teljes cserén is gondolkodtam, de egyrészt a Roland magyroszági képviselete sem tud szerezni, másrészt az eddigiekből kiindulva talán a bőr borítás tartósabb lenne. Feltételezem bőrdíszműveshez kell fordulnom, esetleg valakinek tapasztalata és/vagy ajánott "szakija" a dologra van? Budapest elsősorban.

üdv,

(#39185) .DLL válasza somfacsonk (#39184) üzenetére


.DLL
veterán

Az megoldás lehet, hogy ráteszel a fejpántra egy Pro Beyer-ekhez való fejpánt borítást? Ez patenttel rögzíthető, cserélhető.

(#39182) mcs: Az XB600 hírhedten és hihetetlen lassú fejes, szóval nem csoda, hogy szembeötlik ez az elkent, hordó basszus.

(#39183) Dorien: :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39186) madstunt válasza .DLL (#39172) üzenetére


madstunt
addikt

Húúúú :0
köszi a tippet, még júniusig mérlegelek, akkor lesz keret rá
mondjuk mindenképpen ki kell próbálnom, mert fontos, hogy hasonlóan komfortos legyen. Portable használatra szánom, a mostani 545 helyett, mert sajnos komfortban sajna távol van a korábbi mdr1r-emtől.

[ Szerkesztve ]

(#39187) Bicskás válasza .DLL (#39175) üzenetére


Bicskás
tag

Gratulálok DLL és neked is Szentkuti, én egy Sennheiser HD 555 fejhallgatót vásároltam Fi:zi'k-től, egyelőre tesómnál van pesten, de ha hazaér Somogyba szívesen írnék róla pár szót, persze csak ha érdekel valakit.

(#39188) szentkuti11 válasza Bicskás (#39187) üzenetére


szentkuti11
addikt

Viszont! Természetesen kíváncsiak vagyunk a véleményedre, én is írok majd a DT880-ról Logout-on.

(#39189) .DLL válasza szentkuti11 (#39188) üzenetére


.DLL
veterán

Ha gondolod találkozhatunk, hogy legyen egy képed róla, hogy milyen egy bass moddolt változat és a normál. Páran már hallották előző találkozón. :)

Addig szerintem se alakítsd át.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39190) fi:zi'k válasza .DLL (#39189) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt én is kipróbálnám. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39191) Tim82 válasza Bicskás (#39187) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én egy Beyerdynamic DTX910-et, egyértelmű előrelépés volt az eddigi Maxell Retro DJ / Denon AH-P372 pároshoz képest. Mélyhiányosnak nem érzem (igen, visszaolvastam róla a topikbeli véleményeket vétel előtt), viszont tetszik a részletessége, tere.

Ja igen, olvastam, hogy páran panaszkodnak (joggal) arra, hogy recseg-nyikorog a műanyag pánt, ezen nagyon sokat segít a megfelelő helyeken egy kis szilikon spray alkalmazása (főleg a tartóvillákat érdemes, a kábelezésre ügyelve ott, ahol fogják a hangszórókat).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39192) szentkuti11 válasza .DLL (#39189) üzenetére


szentkuti11
addikt

Kifejezetten érdekelne a dolog!

(#39193) Bicskás válasza Tim82 (#39191) üzenetére


Bicskás
tag

Nekem egy kétezer forint értékűre becsült (Dudika10) Philips SBC-HP200 fejhallgatóm van, szerinted nekem mekkora előrelépés lesz ? :DD

(#39194) madstunt válasza Tim82 (#39191) üzenetére


madstunt
addikt

az a vicc, hogy ez egy tipikus sony betegség is

(#39195) mcs válasza .DLL (#39185) üzenetére


mcs
veterán

Érdekes, ahogy a Sony a mélylöket után 1-2mpel döngeti a szuszt, a JVC pedig szinte párhuzamosan remegtet az ütemmel. Utóbbi amúgy kevésbé V hangzású is, mert jóval több benne a közép. A Sony-t basshead fejjel nem mondom élvezhetetlennek, de összességében sokkal üregesebb hangzású.
Amúgy a JVC pontosabb mélyében nem lehet szerepe az 1 centivel nagyobb sugárzónak?

[ Szerkesztve ]

(#39196) .DLL válasza mcs (#39195) üzenetére


.DLL
veterán

Nem :( az XB szériát így hangolták... Egy nagyobb membrán nagyobb tömeget is jelent, amit kontrollálni nagyobb feladat, így ha még ennek ellenére is jobb a JVC, az egy jó teljesítmény (bár a XB-nél pontosabb mélyet elérni nem kihívás :DDD ).

(P.H.)

(#39197) mcs válasza .DLL (#39196) üzenetére


mcs
veterán

Nem csak jobban kontrollálja magát a JVC, de tisztább is. Szub hangteszteket indítva a Sony jobban fortyog.

[ Szerkesztve ]

(#39198) .DLL


.DLL
veterán

Egy nagyon jó kis teszt zene a Yello.com oldaláról: [MP3] Izgalmas, vicces, komoly mix a zenéikből. Több is van, a háttérben szól, de a többi nem ilyen jó minőségű, van ami túlvezérelt, vagy csak túl gépzaj így kevésbé objektív.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39199) Quintero válasza madstunt (#39194) üzenetére


Quintero
tag

Privátot nézd meg :) Lehet majd örülsz neki. :K

(#39200) PuMbA válasza .DLL (#39175) üzenetére


PuMbA
titán

Vettél egy normális fejest ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.