Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Yodamest válasza #71562240 (#39244) üzenetére


Yodamest
addikt

Igazából arra vagyok csak kíváncsi, hogy mi az ajánlott, illetve ezek egymáshoz képest hogyan viszonyulnak.
Nekem elég jó alap amit itt tudtok mondani a fülesekről, az m40x-et is simán megmertem venni.
A Momentumot már ki is lőttem a listáról a vélemények alapján, és az M50x-et is.
Úgy néz ki a többi, SRH 840, AKG K550/551, Sony MDR1A, már valóban jó lehet, ezeket meg kellene hallgatni. Mondjuk a hallgatás is úgy lenne jó, ha rögtön egymás után tudnám őket cserélgetni, mert ha egyiket egyik nap hallgatom a másikat másik nap, szerintem mindig az éppen aktuális tetszene jobban :)

AKG 550-ről olyat olvastam, hogy még az M40x is "testesebben" szól nála... hát ez azért elég nagy negatívum lenne, hisz utóbbi is már teljesen letisztult kiemelésmentes füles, ha annál vékonyabban szól az AKG akkor lehet felejtős....

(#39252) Yodamest válasza Yodamest (#39251) üzenetére


Yodamest
addikt

Az MSR7-et lehagytam, még az is játszik!

(#39253) Dorien válasza Yodamest (#39251) üzenetére


Dorien
veterán

Tapasztalataim szerint hosszú távra jobb a kevesebb, de minőségi, kontrollált basszus, ami nem fedi el a többi tartományt. Ez persze ízlésfüggő is. A zárt fejesek amúgy is jobban kiemelik a mélytartományt, mert nem tud kiszökni a levegő. Nyitott fejesnél jobban tolerálható a sok mély, nem fáraszt olyan gyorsan.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39254) .DLL válasza Dorien (#39248) üzenetére


.DLL
veterán

Belefutottam valami rendszer frissítésbe, azt hittem nem küldte el... remélem nem veszik fejem. :)

(#39249) sting2: Fain! :C Gyorsan megjött! :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39255) Yodamest válasza Dorien (#39253) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem is akarom, hogy sok bass legyen. Amik maradtak azok között egyedül a sony olyan, hogy mély orientált hangzású, a többi már mind kiegyenlített vagy magasba húzó.

(#39256) Dorien válasza .DLL (#39254) üzenetére


Dorien
veterán

Csak vicc volt, te meg Bodz viszitek a hátatokon a topikot. :)
Én 2x majdnem elcsábultam a DT880 Edition irányába, de győzött a józan ész. :) Továbbra is imádom a kis Fiio-t meg az AD500X-et.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39257) .DLL válasza Yodamest (#39252) üzenetére


.DLL
veterán

Meg a K545-öt is lehagytad. Nekem kicsit kapkodósnak tűnik ez az egész. Írod, hogy a K550-ben félő, hogy keveselnéd a mélyeket, de a K545-öt meg lehagyod a listáról, pedig abban több a mély, kicsit populárisabb hangzású, de nem fedett vagy lassú.

(P.H.)

(#39258) Yodamest


Yodamest
addikt

Fú gyerekek ez az MSR7 nagyon erős versenyző, igaz a legdrágább is :)
Nekem a brend már bizonyított, most afelé hajlok, hogy ez lesz.

Megnéztem gyorsan ezt az K545-öt, fú sokkal drágább mint az 550 érdekes, ha a számozást nézzük.
60K az MSR7 meg 65....
E-kettő versenyző kb pariban van?

[ Szerkesztve ]

(#39259) Radomer válasza sting2 (#39249) üzenetére


Radomer
aktív tag

Zsír! Gratula! ;)

(#39260) #56474624 válasza Dorien (#39253) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az én tapasztalatom inkább az, hogy fejhallgatóból nem kapsz, nem kaphatsz jó basszust. Ami kiemel picit, mint a 770 vagy 840, M50, az sem hazudik sokkal nagyobbat, mint ami elvben lineáris. A fejhallgató jórészt kizárólag a füledbe nyomja a zenét, lekicsinyítve, nem tud elég testesen megszólalni soha. Ha valami különbséget felfedeztem a valóság és bármilyen fejhallgató között, az a testesség. Élőben sokkal több a hegedű, és a hangszereknek van súlya, nyomatéka. Fejhallgatón ez jön át a legkevésbé. Bármelyikről is legyen szó. A hangdoboz teljesen más ligában játszik, sokkal, de sokkal jobban megközelíti az élő zene élményét, dinamikáját. Én emiatt nem tudom azt mondani, hogy ami mélyben kiemel fejhallgatóknál, az kevésbé lineáris. Mérés szerint esetleg, de a fülem nem ezt mondja. :N

(#39261) fi:zi'k válasza #56474624 (#39260) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sokszor kitárgyalt dolog ez. Egy fejhallgatónak alapvetően nem is ez a célja, hogy hangfalas rendszert kiváltson, mivel jellemzően olyankor jön képbe, amikor a hangfal amúgy sem jöhet szóba.
Azonban mindenképpen egy kompromisszum.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39262) sztech


sztech
csendes tag

Üdv! Új fejhallgatót szeretnék venni de nem tudom, hogy melyiket érdemes. Nem szeretem az erős basszust, inkább legyen kiegyensúlyozott a hangzása. Telefonnal használnám ,spotify-ról hallgatok zenét. Ár: 30 ezer forint fölé nem szívesen mennék. Segítségeteket előre is köszönöm!

Nem S a cél, hanem XXl!

(#39263) Dorien válasza #56474624 (#39260) üzenetére


Dorien
veterán

Nem a realitásról írtam, hanem hogy a mélyben erős fejesek az elején izgalmasak, de hosszú távon már más a helyzet, ha a részletesség és a hosszan hallgathatóság is szempont. Kb. egy hónapja voltam rockkoncerten. Nagy élmény volt az élő zene, a gyomorig hatoló basszussal együtt, de hajnalig sípolt utána a fülem, mint régen a diszkó hatására. Fejhallgatót nem is tudom hova kéne erősíteni ahhoz, hogy hasonló sérülést kapjanak a dobhártyáim.

sztech: Tipp:
Takstar Pro 80 (zárt)
Takstar HI 2050 (nyitott)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39264) bmakszim válasza fi:zi'k (#39228) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ez alapján gondolom, hogy igen.

(#39265) fi:zi'k válasza bmakszim (#39264) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem megkérdőjeleztem amit mondasz, hanem meglepődtem. ;)
Tavaly a Senni nagykernél mondták, hogy már nem gyártják (vagy hamarosan beszüntetik) az Amperiort, mert a foschdizájnos Momentumot viszik inkább a népek.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39266) Franklin válasza Dorien (#39263) üzenetére


Franklin
addikt

Zárt helyen volt a koncert?

Nekem mindig csak zárt buli után cseng a fülem, szabadtéri fesztivál után akkor sem, ha közvetlenül a hangfal előtt állok.

(#39267) #56474624 válasza Dorien (#39263) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én akusztikus koncertre, hangversenyre gondoltam. Metálkoncertre csak akkor megyek, ha valami olyan, ami miatt tényleg megéri a halláskárosodás, nekem sokszor napokig szokott csengeni a fülem utána. Forma-1-es verseny után volt a rekord, mert akkor több mint 1 hétig csengett a fülem, ha jól emlékszem, beletelt 2 hétbe, mire kitisztult a hallásom. :)

[ Szerkesztve ]

(#39268) Dorien válasza Franklin (#39266) üzenetére


Dorien
veterán

Zárt helyen, ráadásul az akusztika is fosch volt. Pedig a banda kitett magáért. :)

Ba cy lus Ez Steven Wilson volt, aki 2006 óta a legnagyobb kedvencem (Porcupine Tree, Blackfield, No-Man, stb.) 2009-ben kihagytam a PT koncertet a PeCsában, amit azóta is bánok. Most kötelező volt bepótolni. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39269) Tomacko válasza Yodamest (#39241) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Xonar DS, DSX NEM a te hangkártyád, legalábbis ha az van akkor cseréld le ha tudod olyanra aminek van fejeserősítője, mert az említett kettőnek egész biztosan nincsen. A Xonar DS, DSX egyébként is egy nagyon gyenge hangkártya, saját tapasztalatból mondom. Addig amíg a saját műveletierősyítőjével szólt gyengébb volt mint az alaplapi.

Tehát ezek abszolút nem valók az általad keresett kategóriájú fejesekhez..... és ha még az árát is vesszük, pláne nem az a kategória amiket a fejesek képviselnek.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#39270) Yodamest válasza Tomacko (#39269) üzenetére


Yodamest
addikt

Szia,

Hát nem tudom te mit tapasztaltál, ezek nagyon elismert hangkarik ebben a kategóriában. Nekem sokkal jobban szól erről hajtva bármi, mint alaplapiról. Ezeket a 40 ohm alatti füleseket pedig simán meg tudja hajtani, szóval nem tudom hol gyenge ez.

(#39271) Tomacko válasza Yodamest (#39270) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nem vitázom, használd egészséggel. Én mást tapasztaltam, aztán majd meglátjuk mit mondasz, ha lesz fejes erősítőd is. Menj el végre és hallgasd meg a számodra ajánlott fejeseknek legalább a felét, hogy végre ne mások írásai, tapasztalatai alapján vitázz mások által hallgatott ismert fejesekről.

Amúgy ezek kommersz hangkártyák, főleg ebben az induló kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#39272) s4tch válasza Dorien (#39268) üzenetére


s4tch
veterán

"2009-ben kihagytam a PT koncertet a PeCsában, amit azóta is bánok."

Bánhatod is, annál jobb élő hangzást még sosem hallottam - pedig a PeCsa egy ökör nagy betonkocka, nem épp a hangmérnökök álma. Viszont szerencsére Wilson maximalista. Tökéletesen szóltak.

(#39273) Quintero válasza Dorien (#39263) üzenetére


Quintero
tag

Ezt igazolom én is eleinte ezért vettem XB-400 bass miatt mert elsőre megfogott milyen jó fejes a többihez képest (MM-ről beszélek természetesen) (No meg persze kényelem és izoláció miatt is) de most már nekem is sok ez a basszus mivel nem Dubstepet vagy Electro hallgatok hanem Rap-et, Rock-ot is ahol lényeg a szöveg viszont néha néha nem lehet kihallani annyira elfedi a szöveget.

Most majd tervezek valami újat 40-50e körül. Beyer DT 770 Pro 80 Ohm van kinézve nem tudom mekkora váltás lenne ehhez képest :D

(#39274) fi:zi'k válasza Quintero (#39273) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ég és föld. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39275) Quintero válasza fi:zi'k (#39274) üzenetére


Quintero
tag

Azt valahogy sejtettem :D Bár lesz hallgatózás kinéztem 10-12 fejest amit majd megfogok hallgatni.

(#39276) Bodz válasza SentryGun (#39224) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Hm, esetleg egy ilyet nem tudsz valahol kipróbálni?

(#39226) Yodamest: Az M40X mint "flat" hangú füles? :Y

[ Szerkesztve ]

(#39277) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ma eszembe jutott (unatkoztam ;] ), hogy, ha esetleg egyszer tovább szeretnék lépni a Beyer DT990-ről, akkor mi lehet az, ami együtt működik a rendszeremmel? Ötletek?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39278) Bodz válasza h1mpi (#39277) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az LCD3 elég jól szól. De mondjuk ott a HE400, az is előrelépés lehet.

[ Szerkesztve ]

(#39279) h1mpi válasza Bodz (#39278) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! Ha birno-nak HE400-a van, akkor azt hallgattam az tényleg jól szólt. A másik nem tetszik nagyon nagypapis azzal a fa berakással :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39280) Azurooandrew válasza Bodz (#39276) üzenetére


Azurooandrew
tag

@ M40X

Az a furcsa, hogy a promóciós füzetük is valahogy így fogalmaz a leírásban "tuned flat", pedig szerintem is az egyik legeltaláltabb V karakterű fejesről van szó...

(#39281) Bodz válasza h1mpi (#39279) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Te tudod mit hallottál, ha kék volt Hifiman felirattal, akkor az. :)

(#39280) Azurooandrew: Igen, nagyon eltalált, még pont kellemesen V. A gyártók meg szoktak hülyeségeket írni. :)

[ Szerkesztve ]

(#39282) h1mpi válasza Bodz (#39281) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem fekete volt az egész :B

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39283) Radomer válasza h1mpi (#39282) üzenetére


Radomer
aktív tag

HE-400i van neki. ;)

(#39284) #71562240 válasza .DLL (#39245) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ja, bocs, benéztem, biztos azért, mert a kicsiségéről volt szó - de még akkor is helytálló amit mondtam, csak nem annyira, hehe.
Ja, bocs, benéztem, biztos azért, mert a kicsiségéről volt szó - de még akkor is helytálló amit mondtam, csak nem annyira, hehe.
Ja, bocs, benéztem, biztos azért, mert a kicsiségéről volt szó - de még akkor is helytálló amit mondtam, csak nem annyira, hehe.
Ja, bocs, benéztem, biztos azért, mert a kicsiségéről volt szó - de még akkor is helytálló amit mondtam, csak nem annyira, hehe.
... :B

(#39285) h1mpi válasza Radomer (#39283) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen az tényleg, lehet majd beszerzek egyet, mert jó hangja volt :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#39286) fi:zi'k válasza Bodz (#39281) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezen a flat-en én is csodálkoztam, de féléve hallottam vagy 5 perc erejéig. Gondoltam biztos rosszul emlékszem. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39287) .DLL válasza #71562240 (#39284) üzenetére


.DLL
veterán

Helytálló, ha levesszük az On-Ear feliratot a hozzászólásodról. :) A sima (nagy) még mindig jobb fejes, mint a kicsi, ami már nagyon túloz mélyben. Bár utcára elvileg pont ez a jó, hogy elnyomja a járművek moraját.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39288) #71562240 válasza .DLL (#39287) üzenetére


#71562240
törölt tag

A "sima" Momentum valóban jobb, korrektebb, de az egy kicsit már vékonyka is - ezt azért mondom, mert egyébként az On-ear sem emeli ki olyan nagyon a mélyet, csak olyanabbnak tűnik a pasztellessége miatt. Aki nem látta az On-ear méréseit, azt hiheti, hogy az erős mélykiemelés miatt olyan fás, pedig elsősorban a drivernek ilyen a hangszíne - és ez szokatlan. A Momentumnak is olyasmi a hangszíne, de az kiegyenlített(ebb) frekvenciamenetű, ezért azt meg kevésnek tartják, főleg azok, akik az On-eart soknak.
Szóval a sokak számára szokatlan hangszínük szerintem sokaknál félreviszi mindkettő értékelését, főleg az On-earét. De szerintem nem véletlenül dicsérik sokat a legtöbb helyen az On-eart.

(#39289) #16820480 válasza Dorien (#39268) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ufóban egész tűrhető hangminőséget tudnak beltérben is kreálni, egy Satriani és egy G3 koncerten voltam ott, amik elég szépen szóltak, bár a kedvenc az még mindig a (szabadtéri) DT koncert volt Fezenen. Ellenpélda, hogy voltam olyan Iced Earth koncerten, hogy nem bírtam kivenni, hogy mit játszik a zenekar, annyira túl volt tekerve a hangerő, és csak csengett az egész koncertterem (meg a fülem utána egy hétig).

Yodamest: Mondjuk azért olyan fergeteges szintet nem képviselnek ezek a hangkártyák általában. Én egy Essence One-t próbáltam ki valamikor, és nem rossz, de amennyiért árulják, annyiért vicc. Akkor simán inkább egy Denon DA300, vagy valami hasonló. Vagy akár egy Musiland. Oké, ezek nem tudnak sokpontegyet meg nincs felvevő képességük, de zenéhez ezek elhanyagolhatók.

h1mpi: Pedig nagyon szép az a fa tokozás :K Nem olyan régen volt az a videó, hogy hogyan készítik a Fostex Th900-at, azóta kell egy olyan, de csak mert szép, nem mintha akarnék ilyen drága fejest :B

(#39290) #56474624


#56474624
törölt tag

Van egy olyan érzésem, hogy az itt lévők többsége egy hangverseny első soraiban is enyhe V-nek hallaná a hangzást. ;]

(#39291) .DLL válasza #56474624 (#39290) üzenetére


.DLL
veterán

Hisz te is azt írtad, hogy "beyeres" volt a hangzás. ;D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#39292) #16820480 válasza #56474624 (#39290) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ténylegesen kiegyenlített csak a szinuszgörbe (jó ki képzavarral). Ha csak a lábdob szól, akkor az nem lehet kiegyenlített, mert csak basszust hallasz, ahogy egy hegedű is csak bizonyos tartományban képes szólni. A hangszerek aránya ad egy hangzást, ami igen, lehet V is.

(#39293) #56474624 válasza #16820480 (#39292) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem ez nem ide kapcsolódik, mivel itt relatíve beszélünk flat-ről vagy V-ről. Amit élőben hallasz, az tehát lerögzíthető (adott ponton hallgatva, adott akusztikai környezetben) flat-nek. Hiszen azt szeretnénk reprodukálni. Aztán ezen ront már a rögzítés is a mikrofonnal kezdve, majd a lejátszás.

(#39294) #71562240 válasza #56474624 (#39290) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vagy inkább fordítva, talán még elöl is. De kicsit hátrébb (vagy karzaton) ülve biztosan tompának, lekerekítettnek, "középsávorientáltnak".

(#39295) fattyu válasza #16820480 (#39289) üzenetére


fattyu
veterán

én az ufóban csak tavalyi Iron Maidenen voltam. Siralom volt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#39296) #56474624 válasza #71562240 (#39294) üzenetére


#56474624
törölt tag

És akkor hol lenne "kiegyenlített/flat"?

Elől egyébként fix, hogy jól hallatszanak a sávszélek, kizárt, hogy ott középorientált legyen bárkinek, aki nem súlyosan halláskárásodott.

[ Szerkesztve ]

(#39297) Dorien válasza #16820480 (#39289) üzenetére


Dorien
veterán

Ez is egy egész tűrhető beltéri koncertterem Krakkóban (ICE Congress Hall) :) :

Biztos sokkal jobb volt hangzás, mint Bécsben, de ez most túl messze volt...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39298) RetepNyaraB válasza Dorien (#39297) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én a kültéri koncerttermek híve vagyok :B

De a beltériek közül ez az egyik nagy kedvencem.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#39299) #71562240 válasza #56474624 (#39296) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem bátran írhattad volna on-ban, mert nagyon idevág a téma, sőt szerintem a legfontosabb fejhallgatós téma - ezért most monologizálok is rajta egyet.

No persze, a zsöllye 2. sorában még elég kiegyenlített az átlagos hangversenyterem - meg a karmesteri pulpituson is.
De "V-karakternek" szerintem az első sorokban se nagyon tudnák érezni a fejhallgatósok a fejhallgatós élményhez viszonyítva, mert fejhallgatón a kiegyenlítettnek számító az valójában nagyon nem kiegyenlített, nemhogy a V karakterű. Fej-/fülhallgatónál eleve adott egy 5-10dB kiemelés a prezensz sávban, illetve egy 2-5dB kiemelés a közép- és felsőmélyeknél, és az ilyen "V-közeli" módon kiemelt frekvenciamenet számít kiegyenlítettnek a fejhallgatóknál, tehát a kiegyenlített fejhallgató is elég nagymértékben afféle V-karakter, hát még a V-karakterű. Hifiben a te alapélményed a hangdoboz frekvenciamenete, ami teljesen más mint a fejhallgatóé, nyilván te is szoktad hallani, hogy a fejhallgatós kiemelt prezenszsáv, ami pszichoakusztikai okokból eleve kiemelt, az mennyire nincs ott a hangdobozon vagy az élőzenén. Egy fejhallgatós számára a fejhallgatós élményéhez képest viszonylag eleve "lekerekítettnek" hat a valóban kiegyenlített frekvenciamenet, mert a kiegyenlített(nek számító) fejhallgató frekvenciamenete egy kettőshalom (másfeles halom), ahol a prezenszsáv halma bizony eléggé kimagaslik a "talajszintből", - merthogy amit fejhallgatók mérésénél nekünk olvasóknak egyenesnek mutatnak frekvenciagörbeként a tesztelők, az már egy kompenzált frekvenciagörbe - ellentétben a hangdobozokkal, amiknél valóban egyenes az egyenes.

Példa:
Először itt a kompenzált frekvenciagörbe, amit minden fejhallgatós mérésről mutatnak nekünk mint olvasóknak, ahol a kompenzáció révén a kiegyenlítettség szaggatott fekete vonala vízszintes egyenes (amelytől viszonylag kevéssé tér el a viszonylag kiegyenlítettnek számító LCD-3).

Ezzel szemben nagyon másképp néz ki a valósan mért adat, amit az olvasó számára nem szoktak mutatni, mert minek mutassák. Ezen látható, hogy a fejhallgatós kiegyenlítettséget jelző szaggatott fekete vonal valójában egy nagy hupli a prezenszsávban, és egy kisebb hupli a mélysávban.

Ilyen a fejhallgatók "kiegyenlítettsége", hát még a "V-karaktere"! - ellentétben a hangdobozokkal és a hangversenyakusztikával, ahol az egyenes számít egyenesnek, nincs pszichoakusztikai kompenzáció - vagy legalábbis másképpen van, ami most a témánk szempontjából mindegy.

(#39300) #71562240 válasza RetepNyaraB (#39298) üzenetére


#71562240
törölt tag

Minden szentnek maga felé hajlik a keze - hát még a Reteknyalábnak.
Egyébként én is sokat propagáltam már, hogy az igazi zenei akusztika a szélcsendes szántóföld.)

Szerk.: És persze részvétem a két kollégáért - csak meg akartam várni vele, míg visszatérsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.