Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) sider24 válasza #56474624 (#13450) üzenetére


sider24
tag

így van :D nem volt már kedvem le írni.. :DD

(#13452) sider24


sider24
tag

Amúgy az miért van hogy mikor telefonomba bele dugom a fejesemet akkor víz hangzik.

Állítottam már Equalizer-t de semmi ugyan az, vagy lehet ezt ki-be kapcsolni? :U "víz hangot"..

[ Szerkesztve ]

(#13453) schawo válasza sider24 (#13452) üzenetére


schawo
titán

víz hangzik
visszhangra gondolsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13454) sider24 válasza schawo (#13453) üzenetére


sider24
tag

igen arra :D

(#13455) schawo válasza sider24 (#13454) üzenetére


schawo
titán

A telefongyártók többsége úgy gondolja, hogy ez a zengetés/reverb (a te szóhasználatoddal visszhang, ami nem egészen ez) teszi jobbá az eszköz hangját. Hülye, idióta gondolat, de sajnos sokan mégis ezt akarják hallgatni. Nem valószínű, hogy lehet vele bármit is tenni, esetleg egy CM rom segíthet, egy próbát megérne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13456) sider24 válasza schawo (#13455) üzenetére


sider24
tag

Én ehhez hülye vagyok.. :DDD inkább meg szokom visszhangosan, aztán csak nagyobb bajt csinálnánk benne hogy ha ezt azt le töltenénk hozzá.. de azért köszönöm szépen. :R

(#13457) csabyka666 válasza sider24 (#13451) üzenetére


csabyka666
addikt

Csak nyugodtan...nincs rajta jogvédelem. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#13458) csabyka666 válasza schawo (#13448) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a választ!

A Beyerdynamic nem jön be, mert van rajta az a gumis pánt...volt már olyan fejhallgatóm, amin ugyanez a megoldás szerepelt, és megőrjített, hogy állandóan nyomta a hajamat...nagyon hülyén tud kinézni utána az ember.

A Creative tetszetős, sőt, nagyon tetszetős, és nem is olyan drága, 15.000 körül találtam újonnan. Ilyet használ valaki? Szóval vannak konkrét tapasztalatok vele kapcsolatban?

(Hangkártyát nem akarok venni, mert az esetek döntő többségében laptopon használom majd a fülest.)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#13459) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok.

Mit gondoltok a JVC utcai Supra fejeseiről: HA-SR500 illetve a kicsit komolyabb árkategória HA-SR75S?

Utcára kellene, leginkább HTC One-ról szólna, de ha hallanám a különbséget akkor kapna a Cowon D2-es egy 32GB-os kártyát és újra elővenném. Egy AKG K-450-et váltanék illetve a gyári HTC fülest(egész korrekt darab amúgy).

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13460) #71562240 válasza csabyka666 (#13458) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Ilyet használ valaki? Szóval vannak konkrét tapasztalatok vele kapcsolatban?" Á dehogy.

1. rész
1./b rész
2. rész
2./b rész

(#13461) sider24


sider24
tag

Sziasztok. Ezekről valakinek véleménye? Kizárólag csak zenélésre akarnám használni.

1. JBL J-55i
2. Superlux HD661
3. Goldring NS1000

(#13462) csabyka666 válasza #71562240 (#13460) üzenetére


csabyka666
addikt

Már a kérdés is ostoba volt. :B :)

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#13463) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!
Nem találtam rá megfelelő topicot, így itt kérdezem meg.
Van valakinek tapasztalata a muziker.hu oldallal, rendeléssel kapcsolatban?

(#13464) csabyka666


csabyka666
addikt

Visszatérve a vezeték nélküli fülesekre.

Anno volt egy Philips fejhallgatóm, az valóban sistergett, nem is szólt valami szépen, és ha nem volt rálátásban az adóra, akkor nem is szólt egyáltalán. Hamar túl is adtam rajta.

De mi a helyzet a mai vezeték nélküli fejhallgatókkal? Azok is ugyanolyan rosszak? Ha nem rádiós, hanem valami korszerűbb technológia...?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#13465) fi:zi'k válasza csabyka666 (#13464) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van használható, jó vezeték-nélküli fejhallgató: Sennheiser RS220.
A többi inkább felejtős.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13466) csabyka666 válasza fi:zi'k (#13465) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, ez biztosan nagyon jó. Akinek van rá pénze. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#13467) fi:zi'k válasza csabyka666 (#13466) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13468) #71562240 válasza csabyka666 (#13464) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt érdemes figyelembe venni, hogy a vezetéknélküli technológiájú fejhallgatók a hangminőség szempontjából törvényszerűen csak és csakis rosszabb ár-érték viszonyúak lehetnek, mint a vezetékesek, merthogy szükséges a használatukhoz egy pluszként beiktatott kódolás-dekódolás, amely rontja a hangminőséget - és nem mellesleg ehhez a kódolás-dekódoláshoz való berendezések, amelyek rontják az árat.
Akit nem érdekel a hangminőség-beli ár-érték viszony, az használjon vezetéknélkülit a kényelme érdekében, de ennek a topiknak a minél jobb hangminőség-beli ár-érték viszony elérése a célja, tehát ezt a topikot a vezetékes fejhallgatók érdeklik.

[ Szerkesztve ]

(#13469) RetepNyaraB válasza csabyka666 (#13458) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Amennyiben a Creative Aurvana live!-ra gondolsz, keress itt rá: igazából ajánlottnak minősül. Ha laptoppal fogod hallgatni, akkor is igen erősen beleszól az értékelhetetlen alaplapi hangkártya. Már egy szimla AIMP playerrel konkrétan hallható (pozitív) különbség lesz (ajánlom hozzá felnyomni az ASIO4All drivert is), ha pedig beruházol még egy huszast egy olcsóbb külső DAC-ra akkor még inkább (Musiland, FiiO).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#13470) bmakszim válasza RetepNyaraB (#13469) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szerintem butaság a CAL! mellé 20 ezerért DAC/amp kombó. Akkor már inkább egy jobb fejes.

(#13471) Lucky77


Lucky77
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje már gondolkodom egy komolyabb fejhallgató vásárlásán, az elképzelésem is megszületett nagyjából, hogy milyet szeretnék, de mivel eddig nem sok fejhallgatót próbáltam szeretném a segítségeteket kérni.
A fejhallgatót leginkább otthoni zenehallgatásra használnám számítógépről egy Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro 7.1 hangkártyával, illetve az erre csatlakoztatott Sony VA8ES erősítőm fejhallgató kimenetértől. Ezen kívül néha utcán is hallgatnék vele zenét telefonról (S3) egy kisebb FiiO erősítővel párosítva. Legtöbbet zenehallgatásra használnám, de ritkán játékra és filmnézésre is. Zárt, vezetékes fejhallgatót szeretnék, ami körül öleli a fülemet, kényelmes hosszútávon és mivel elég nagy fejem van nem túl merev :D Zenei ízlésem elég változatos, egyaránt hallgatok mai elektronikus: Dubstep, D'n'B, House zenéket, Rockot, Jazzt, és ritkábban komolyzenét is. Amit elvárnék a fejhallgatótól, az a pontos, nem búgó, enyhén kiemelt basszus, de ne legyen tolakodó, ne nyomja el a többi tartományt, a középhangok se legyenek tolakodóak, a magasok pedig legyenek csillingelőek, lágyak, ne érces hangon szólaljanak meg, magas hangerőn se. Egy enyhe V hangképet szeretnék, e úgyhogy mindezek mellett maradjon meleg a hangja. Mikrofont nem szeretnék rá mivel nem venném semmi hasznát. Nem tudom mennyi pénzért kapok a leírtaknak megfelelő fejhallgatót, de hogy azért mondjak egy összeget 40.000Ft körül gondolkodom.

Bocsánat hogyha bonyolultan fejeztem ki magam, azért remélem ki tudjátok szűrni a lényeget!
Köszönöm:) :R

(#13472) bmakszim válasza Lucky77 (#13471) üzenetére


bmakszim
senior tag

Audio-Technica ATH-M50s szerintem minden igényedet kielégíti. Bár nem mondanám, hogy a mély nem mászik rá a középre, véleményem szerint elég vékonyka a közép tartománya, de az általad megjelölt kritériumoknak ez felel meg a legjobban. Mai divatos zenék nagyszerűen szólnak rajta.

(#13473) csabyka666


csabyka666
addikt

Ismét köszönöm a válaszokat! Tetszik ez a Creative, de nem találok sehol a közelben. :(
Csak ezek a grando-s áruházak vannak, onnan még sohasem rendeltem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#13474) #71562240 válasza Lucky77 (#13471) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Bocsánat hogyha bonyolultan fejeztem ki magam, azért remélem ki tudjátok szűrni a lényeget!" Nincs okod bocsánatot kérni, ez éppen egy olyan RITKA tanácskérő kérdés, amire végre válaszolni is lehet, tömören benne vannak a kérdező körülményei, motivációi, tapasztalatai, nagyjából azokat a paramétereket villantja fel, amelyek fontosak a tanácsadáshoz. Látszik, hogy a KÉRDEZŐNEK VANNAK AGYI KÉPESSÉGEI, ÉS IGYEKSZIK IS HASZNÁLNI EZEKET, MEGPRÓBÁLJA ELŐSEGÍTENI AZ ÉRTELMES VÁLASZADÁST.

Hacsak nem én olvastam figyelmetlenül, egy fontos szempontot azért kifelejtettél, arra való utalást, hogy mindenképpen újat akarsz, vagy adott esetben használt is szóbajöhetne. Az látszik, hogy újban gondolkodsz, így a 40ezer körüli (enyhén feletti) összegben én a Shure SRH-840-et érzem az igényeidhez legközelebb állónak (keress rá a fórumkeresővel), esetleg a Beyer DT770 valamelyik változatát (szintén keress rá, hogy képbe kerülj a különféle verziók és alverziók között).
Az Audio-Technica ATH-M50 szerintem véleményesebb lenne a számodra, a Denon D1100 mélyközepeit feltehetőleg már túlzónak találnád, de mindenképpen próbáld ki azokat is, és valószínűleg még véleményesebb lenne az AKG K550, de az meg inkább a "túloldalról". Ha a dizájnbeli okok (mármint a márkanév és a "díszítőelemként" használt koponya gagyisága) nem zárják ki nálad (nálam kizárják) egy Skullcandy használatát, akkor a Skullcandy Aviator is érdekes lehet számodra a hangjával, kényelmével. Aztán, ha alkalmad lenne kipróbálni valahol az Ortofon Pro O-One típust, arra én is kíváncsi lennék...

(#13475) Lucky77


Lucky77
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, igen ezt tényleg kifelejtettem, jobban örülnék új fejhallgatónak garanciával, de a éppen jó áron találok adott fejhallgatóból használtan, de hibátlan állapotban akár garanciával akkor az is szóba jöhet.

(#13476) Lucky77 válasza Lucky77 (#13475) üzenetére


Lucky77
csendes tag

A Skullcandyvel pedig nincs különösebb problémám, bár eddig úgy hallottam hogy az ár-érték arányuk nem a legjobb, lévén valamennyire divatmárka.

(#13477) #71562240 válasza Lucky77 (#13476) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy tűnik, valamennyire kivétel a divatmárkák között, merthogy több jó ár-érték arányú típust is véltünk már találni a márkán belül, és erről már többször is beszélgettünk itt a fórumon, mondhatni "meglepődve", lásd "nézd csak, milyen kulturáltan szól, annak ellenére, hogy Skullcandy"-típusú szövegek. Tehát, ha a nevét és a rajta lévő emblémát kibírod, akkor feltétlen próbáld ki a hangját-kényelmét, könnyen lehet, hogy tetszeni fog.

[ Szerkesztve ]

(#13478) fi:zi'k válasza #71562240 (#13477) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Melyik volt a jó ár/érték arányú? :U

(#13474) kammerer
A fórumokon a nagybetű a kiabálást jelzi. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13479) schawo válasza fi:zi'k (#13478) üzenetére


schawo
titán

Az említett Aviator

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13480) #71562240 válasza fi:zi'k (#13478) üzenetére


#71562240
törölt tag

No igaz, az talán túlzás volt ebben a formában, de azért az itt jellemzőbben szóbakerült három típus közül az Uprock és a Hesh2 ehhez hasonló dícséreteket is kapott néha, az Aviator lehet hogy csak tőlem kapott jó ár-érték arányt, mások inkább olcsóbb árba kalibrálnák. (Én tényleg fenntartom, hogy az Aviator hangja egy jóféle 45-50ezres fejhallgató hangja - lásd 160 fontos listaár -, amellett, hogy olcsóbban is kapható.)

Akkor most jó sokan meghallották, hogy találtam egy értelmesen kérdezőt?! Végül is nem baj, ha a szomszédba is áthallatszott, bár tény, kiabálni nem akartam. :B

[ Szerkesztve ]

(#13481) Xaels válasza Xaels (#13459) üzenetére


Xaels
félisten

Esetleg még ebay-ről érdemes lehet JVC HA-S500-t próbálni? A kevés amit találtam róla az elég pozitív. Nektek van vele tapasztalatotok? Vagy az SR500-al?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13482) fi:zi'k válasza schawo (#13479) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az nekem is rémlik, hogy a hangja rendben van nagyjából. De az ár/érték is? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13483) #71562240 válasza Xaels (#13481) üzenetére


#71562240
törölt tag

A HA-S500 elég jó az olcsó árához képest, viszonylag tiszta és részletező, van dinamikája is. Inkább hifi mintsem audiofiles hangvételű, de ezen az áron mást nem is vár tőle az ember. A másik kettőt azt hiszem nem hallgattam még, és más se nagyon, mert nem szoktak errefelé szóbakerülni. De a hírnevük úgy általában elég jó a JVC-knek, régről is, ma is, általában okkal.

[ Szerkesztve ]

(#13484) schawo válasza fi:zi'k (#13482) üzenetére


schawo
titán

Ár/érték egy nehéz kérdés. Hallottam már rosszabb fülest 45-ért. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13485) Xaels válasza #71562240 (#13483) üzenetére


Xaels
félisten

Most rákérdeztem egy SR500-ra kipróbálom milyen a K450 ellenében. Ha nem jó egy S500-al is megpróbálkozom. Baromira nehezen találok utcára számomra megfelelő fejest, pláne mert el van szabva a fejem(még az ATH M50 is kicsit nagy) :(((

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13486) #71562240 válasza fi:zi'k (#13482) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én azt mondom, hogy az Aviator nem szól olyan látványosan, mint a kategória itt all-rounderként vagy speciális területre best buy-ként számontartott típusai, lásd például M50, K550, SRH-840, D1100, DT770-ek, Custom One Pro, HD25..., de ebben az árkategóriában talán csak az SRH-840-et tudom közel olyan tartósan fáradtság nélkül hallgatni, mint az Aviatort. Helyenként egészen szép hangszerhangjai vannak, és nem akar többet mondani, mint amennyit jól tud mondani, ez nekem nagyon szimpatikus, mondhatni audiofil irányultsága van - ehhez járul egy kis mosottság, ami szintén nem rossz benne. Nem ártana neki egy kis mélydinamika.

[ Szerkesztve ]

(#13487) Pink Floyd


Pink Floyd
csendes tag

Szerintetek ez eredeti vagy utánzat? Ha utánzat, akkor miért írták ki az eredeti árát a terméknek?
http://www.torkostipp.hu/index.php?id=1154

(#13488) Bodz válasza Pink Floyd (#13487) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hamisítvány, ez elég nyilvánvaló.

(#13489) bmakszim válasza Pink Floyd (#13487) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az original nem is így néz ki és eleve csak egy oldalon vezeti el a kábelt...
De ne fájjon a fogad az eredetiért se! A Sennheiser Amperior pl. milliószor jobb mind a külsőt, mind a hangzást tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#13490) schawo válasza Pink Floyd (#13487) üzenetére


schawo
titán

Oda is van írva: Eredeti ár: 47900 Ft

Hamisítvány ár: 4590 Ft - Na ez nem egészen pontosan van kiírva. ;]

5000 Ft körül kapsz hallgatható fülest, ha azt keresel. A Solo HD-ért eredetiben sem lenne érdemes 4600 Ft-ot fizetni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13491) #71562240 válasza Pink Floyd (#13487) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mert a hirdető hazug csaló. Ez a hirdetés bűncselekmény.
Mellékesen gyöngyszemek: vörösöntvény alumínium; kárpitozott bőr borítás...

[ Szerkesztve ]

(#13492) hm74 válasza Pink Floyd (#13487) üzenetére


hm74
aktív tag

Ennyi a hamisítvány ára.
Horvátországban csak ilyet láttam. A butikokban a bizsu ékszerek és gumimatracok közt voltak kirakva mindenféle színben, magyar valutában számolva kb. 4000-ért. :))

[ Szerkesztve ]

(#13493) aaronlukacs


aaronlukacs
csendes tag

Sziasztok!
Már jó ideje gondolkozok egy fejhallgató vásárlásán, és találtam is kettőt (Superlux HD-660, illetve a HD-661 BK), amik vélhetően megfelelnének a céljaimra, ám van bennem némi bizonytalanság. Ezért kérném a segítségeteket a döntésem meghozatalában.
Főként lakásban használnám, de néha előfordulna, hogy lemennék vele az utcára is. Főként filmnézésre, és zenehallgatásra használnám (U2, Coldplay, Oasis, Rolling Stones és társaikat hallgatom). Max 15000-et költenék rá. Vezetékes, circumaural és zárt fejhallgatóra gondoltam (mikrofon nélkül). Laptop integrált hangkártyájáról, Sony Xperia L-ről, illetve 4. generációs Ipod Touchról hallgatnám a zenét.
Előre is köszönet a segítségért!

[ Szerkesztve ]

(#13494) Pink Floyd válasza #71562240 (#13491) üzenetére


Pink Floyd
csendes tag

ezen az oldalon, az eredeti ár feltüntetésével együtt a terméket így hirdetik:
http://www.streamaudio.hu/beats-by-dr-dre-solo-hd-fejhallgato

Gyakorlatilag elpusztíthatatlan.

Nincs olcsó műanyag és megtört kábel. A Beats Pro fejhallgatók vörösöntvény alumínium vázból készülnek, valamint kárpitozott bőr fülpárnákkal.

(#13495) Ati1979 válasza Pink Floyd (#13487) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezt hívják csalásnak. Szóval ez ilyen formában bűncselekmény.

Kizárt az eredetiség.Az eladó csak súlyos deficittel árulhatná ezen az áron.

Amúgy meg nem kizárt, hogy ez jobban szól mint az eredeti. ;)

(#13494) Pink Floyd

Kérdezd meg dudika10-et mennyire elpusztíthatlan. Ő javít ilyeneket.

Magától is elpusztul 1-2 hónap alatt...

[ Szerkesztve ]

(#13496) #71562240 válasza Pink Floyd (#13494) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az adott Google Fordítós típusú "gyöngyszemek" az eredetire sem igazak. Kárpitozott bőr elvileg létezhet, de általában értelmetlenség (jelen esetben fedett bőrről lehetne éppen szó), vörösöntvény alumínium pedig nincsen, mivel az alumínium nem vörösöntvény, legfeljebb vörösöntvény és alumínium ötvözetéről beszélhetnénk, de arról is inkább csak elvileg. De az egész hirdetés is úgy hülyeség, ahogy van, miközben ez az eredetire vonatkozó hirdetésnél is eléggé igaz, de a hamisítvány esetében aztán végképp.

(#13493) aaronlukacs Szemezgess például a Creative Aurvana Live!-val is, ha mégis szóbajöhetne supra, akkor például a Beyer DT235-tel is.

[ Szerkesztve ]

(#13497) baluka26


baluka26
veterán

Mióta szedem a gyógyszerem, azóta mintha egy fokkal jobban szólna a rendszerem, tapasztaltatok már ilyet?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#13498) Bodz válasza aaronlukacs (#13493) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

A HD660 erositovel erzi jol magat, inkabb azt ne, viszont a 661 remek valasztas.

(#13499) contaxg válasza baluka26 (#13497) üzenetére


contaxg
veterán

Volt ilyen (Betaserc)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#13500) szakibá... válasza baluka26 (#13497) üzenetére


szakibá...
senior tag

Alakul a versike, folytasd!

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.