Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45302) Pascal83 válasza #99499520 (#45301) üzenetére


Pascal83
csendes tag

Köszi, de sajnos ez tényleg nem fér bele, illetve földrajzilag is korlátos a projekt, Bp környékén keresek.

(#45303) Pascal83 válasza zsoika (#45298) üzenetére


Pascal83
csendes tag

Köszi a tippet, az Optoma HD72i szimpatikus, felvettem a listámra. :R

(#45304) Pro Koryak válasza c4 (#45300) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pl. a Sanyo Z2000 elég jó gép volt anno.
Ha az első izzó van benne + semmi baja, kis alkuval még jó is lehet.
Habár kereskedő ... :F

[ Szerkesztve ]

(#45305) AVhelper válasza twine (#45299) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Nem lehet az IR távirányítókat arra megtanítani, hogy az egy helyiségben lévő EPSON vetítőket autonóm módon vezéreljék, de...

Ezek nem éppen olcsó projektorok, amelyek számos más módon is vezérelhetőek (hálózatra csatlakoztatva böngészőből, SNMP (Simple Network Management Protocol) szoftverrel, ESC/VP21 parancsokkal RS232C interfészen át, PJLink protokollal, Crestron Connected hálózati felügyeleti és vezérlőrendszerben). De még "Események ütemezése" is lehetséges a vetítőkben.

Egy olyan intézményben, mely ilyen drága vetítőket használ, nincs egy olyan rendszergazda, aki elolvassa azok kezelési utasítását és annak alapján megoldja azok vezérlését a felhasználók igényeinek megfelelően?

(#45306) zsoika válasza AVhelper (#45305) üzenetére


zsoika
addikt

"Egy olyan intézményben, mely ilyen drága vetítőket használ, nincs egy olyan rendszergazda, aki elolvassa azok kezelési utasítását és annak alapján megoldja azok vezérlését a felhasználók igényeinek megfelelően?"

:DDD álomvilágban élsz.

(#45307) Janaboy válasza #99499520 (#45301) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mar kezdem ugy érezni h érintett vagy az eladasban.

Janaboy

(#45308) zsoika válasza Pascal83 (#45303) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem a nagytesó hd80 van és elégedett vagyok vele.
Nem tudom pontosan a hd72 mekkora chipel van szerelve és hogy üveg e az optika...ennek utána kell nézni.

(#45301) beluudj: Én 95-ért vettem konzollal, postával ..... Szóval van esély.

[ Szerkesztve ]

(#45309) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek meg lehet valahol tekinteni (illetve hallgatni) valahol egy Epson 9400-es masinát?
A vásárlás még talán pár hónapra van, de szeretnék már megismerkedni vele.
Lehet hogy van az olvasók közt kereskedő is, de nem szeretnék egy esetleges bemutatás során azonnali vásárlási ígérettel jönni. Egyszerűen csak szeretném valahol feltételek állítása nélkül megnézni.
Szerintetek van ilyesmire lehetőség valahol?

Köszi szépen!

(#45310) péjé válasza Dudee (#45309) üzenetére


péjé
őstag

szia,
AVX-en keresd Hiccus-t hogy náluk milyen gépeket lehet megnézni...[link]..ill. Fish árul egy kevésórás garis 9300-at, azt sztem meg lehet nézni.

(#45312) Khaosz55 válasza Dudee (#45309) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia helyileg hol vagy ?

(#45314) Janaboy válasza #99499520 (#45313) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Dehogy, leirtad, örülök h rosszul éreztem és ennyi :)

Janaboy

(#45315) Dudee válasza Khaosz55 (#45312) üzenetére


Dudee
senior tag

Pest megye, nyugati szekció ;)

(#45316) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Használt dlp vásárlásnál mire kell figyelni?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45317) zsoika válasza Vhiktor (#45316) üzenetére


zsoika
addikt

Homogén fekete és fehér képpel ha megnézed, ne legyen rajta hiba....illetve hogy megbízható eladótól vedd.

Ui. Szervizmenü megnyitásának módját jó ha meglesed, mert elvileg az nem törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#45318) Khaosz55 válasza Dudee (#45315) üzenetére


Khaosz55
addikt

Sorry nem ide akartam

[ Szerkesztve ]

(#45319) twine válasza zsoika (#45306) üzenetére


twine
addikt

Srácok, kérlek ne kezdjük el ezt...("álomvilág")
Ki(használjuk) mindazt a tudást amit a technika nyújt,, de előfordul ,hogy az intézményben nem egy notebook-al a honom alatt szaladgalok,vagy nem az asztalom mellől állítanék valamit, így ha hiszitek, ha nem, van olyan élethelyzet, amikor jó zsebből tüzelni tavkapcsoloval,, ekkor pedig jön a felesleges oda-vissza ki be kapcsolgatas a készülékek között...

(#45320) thomasrc válasza twine (#45299) üzenetére


thomasrc
tag

Menüt megnyitod: Extended -> Multi-Projection -> Projector ID. Itt kiválasztasz egy tetszőleges azonosítószámot. Utána a távirányítón az "ID" gomb nyomva tartása mellett tudod kiválasztani a számokkal a vezérelni kívánt projektort. Legalábbis az L610 kézikönyve szerint ezt a funkciót tudja a projektor, de hogy az 1470-el mi a helyzet, azt nem tudom.

Ui.: Közben gyorsan megnéztem, az 1470-nek is tudnia kell ezt a funkciót... :)

[ Szerkesztve ]

(#45321) makkmarce


makkmarce
őstag

Na, meglett a gond és a baj forrása.
Adott ugye a HD27e meg az xbox. Az xboxot HDMI standard mode-al használtam, a HD27e-n meg autómatikus volt a szintér. Átdobtam az xbox-ot PC mode-ba (bármit is jelentsen ez), valami változott, de nem az igazi, szarok a fehérek, feketék, színek még mindig. Sebaj, XBOX-nál találtam kalibrációs menüt, elindítom, kiírja lássam a becsukott szemet, meg lássak valami napocskát. Namost se becsukott szem, se napocska nem látszik. Visszateszem standard-ba az xbox-ot, állítgatom a fényerőt, kontrasztot ezerrel, se napocska se szemecske. Kézzel átforceoltam a színteret az optomán 0-255-re, és tádááám.. napocska és szem megjött. Sokat kellett állítani, a vicc: a fényerőt visszábbvettem 15-el (asszem 40-es a skála), a kontraszt ment fel 7-el, és tádáám.. jók lettek az átmenetek, látszódnak a sötét és világos jelenetek, a robbanások sokkal szebbek, fényesebbek, színesebb minden, határozottan egy elfogadható kép jelenik most meg, a YT-on és a bluray-ről is.
Szóval okosabb lettem sokkal, kösz a segítséget is, nincs is szükség vászonra, határozottan egy nagyon jó kép jött ki végre a projectorból. Meglepő, de így akár eco módba is kezd használható lenni.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#45322) c4 válasza makkmarce (#45321) üzenetére


c4
őstag

Kb. ezeket tanácsoltuk... A napocskás beállítás a végpontozás... :)

(#45323) AVhelper válasza twine (#45319) üzenetére


AVhelper
senior tag

Tévedtem! Nem emlékeztem rá - mert sosem használtam -, hogy van ez a "kivetítőazonosító" funkció (lásd a projektor használati útmutatójának 92. oldalától)

(#45324) twine válasza thomasrc (#45320) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen a hasznos, és gyors segítséget :R
(Egyébként mi is crestron rendszerben használjuk a gépeket)

[ Szerkesztve ]

(#45325) péjé válasza Vhiktor (#45316) üzenetére


péjé
őstag

Fontos hogy a vetített kép pixelmentes legyen, ha van rajta onnan már hamar jöhet a többi, dmd hiba. Ezzel is meg lehet venni egy gépet de akkor ez erős alku alap, dmd+csere díja ugye...vetítés közben a venti hangján kívül ne legyen más hang, ha a venti hangjától eltérő fura hangot hallasz az a színkerék is lehet.
Némelyik olcsóbb gép ha átvált 24p-be akkor lehet hallani ezt.
A folyamatos erős elektrosztatikus-zümmögő hang a ballaszttól jöhet. Ez sem nagy tétel ha cserélni kell de jó ha tudsz róla.
Aztán ki kell próbálni vetítés közben a zoomot,fókuszt, lens shiftet ha van. Filmnézésnél át kell váltania automatikusan 24p-re. Előny ha karbantartott, takarított a gép még ha a dlp-k annyira nem is érzékenyek a porra mint az lcd gépek. Ha megvetted ajánlatos egy nagytakarítással kezdeni. A szervízmenüt írták, érdemes megkeresni.

(#45326) makkmarce válasza c4 (#45322) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, csak a fő gond az volt, hogy az optoma hibásan detektálta a színteret.. innentől kezdve közel nulla esélyem volt beállítani, míg erre rá nem jöttem. Nade ez legyen a legnagyobb baja.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#45327) xenon2 válasza péjé (#45325) üzenetére


xenon2
senior tag

Ha te nem lennél ennyire segítőkész,sokan válasz nélkül maradnának. Köszönöm mindenki nevében!!!!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#45328) xenon2


xenon2
senior tag

Ahogy látom,a projektor is majdnem olyan mint az autó. Ha nem törődnek vele,nem kell sok,hogy meghibásodjon. Nagyon fontos az időszakos karbantartás.

ForzaHorizon1-2-3-4-5 - XENON010101

(#45329) Vhiktor válasza péjé (#45325) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi szépen mindnekinek a választ! :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45330) péjé válasza xenon2 (#45327) üzenetére


péjé
őstag

köszi, ha lazább napom van akkor több időm van erre...:-) Amúgy az otthoni gépezés meg vonatkozó cikkek olvasgatása mellett sok hasznos dolgot itt olvastam el a fórumon én is...amúgy eleve okos dolog kérdezni egy fórumon vásárlás előtt.

(#45331) danieben8 válasza makkmarce (#45287) üzenetére


danieben8
csendes tag

A film grain amiről beszéltek, soha nem fog kimenni a divatból, ez a film egyik kulcsfontosságú eleme "a lelke", a jó használattal rengeteg kicsi részletnek, out of focus elemnek visszahozza az élességét a digitális anyagon(az alany akit filmezel, lehet színész, interjúalany stb. mozog. Ez a legegyszerűbb és legtermészetesebb módja korrigálni az éppen csak out of focus anyagnak). A másik kulcsfontosságú szerepe a nem kiegyenlítetten világított terek(sötét szobák sarkai, stb) digitális/analóg zaját leredukálja/eltakarja. Ez a kamerán múlik elsősorban, milyen dinamikai tere van, és milyen fényértékekkel, isoval használják. Offtopic, de a filmművészetben rengeteg aranyszabály van, amit egy nemhozzáértő a végleges képen hibának láthat, annak ellenére, hogy így tulajdonképpen a legtökéletesebb kép van elétéve. És nem szabad elfelejteni, hogy vannak tényezők(direkt napfény, kontrasztos árnyékok, sötét helyek) melyeket a mai napig challenge úgy befényelni, hogy ne legyen zaj benne, vagy kiégve. Még egy kis offtopic, a legtisztább kép szalagon jön, nincsenek pixelek, amik szétválasztják, a kameraipar is a minél nagyobb felbontás felé megy, hogy a pixelsűrűség növelésével minél jobban tudják matchelni az analóg filmmel. És itt jön be újra a grain, az analóg film zaja. Minden visszautal mindenre és pont amiatt mert amióta létezik, jó. És emiatt film. Régóta szeretnék egy blogot ebből írni, egy kicsi belátást az iparba és leírni, hogy mit miért és hogyan látunk a filmen. Na majd ha lesz időm.

Egyébként van egy infocus x10 projektorom, láttam kommentekkel feljebb kérdezték, hogy mit érdemes venni, ami fullhd és 100ezer forint alatt van, nekem ez a tuti tippem. Gyönyörű színek, éles, régi, de rengeteg új projektort ver(már nem is mondhatom, hogy árkategóriájában, mert nincs ilyen projektor ennyiért.)(150euróért vettem új lámpával, és tudok hasonló áron ugyanilyet, postán el tudom küldeni haza.)

Egyelőre ennyi, mindenkinek szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#45332) makkmarce válasza danieben8 (#45331) üzenetére


makkmarce
őstag

a filmgrain 1 dolog, ápol és eltakar (azért az erősségéről lehet vitatkozni), de a hibás digitalizálás... na majd ha lesz időm csinálok róla fotót, hogy hogy képesek hibás BD-t kiadni.

okoskodom, tehát vagyok

(#45333) deuscreator


deuscreator
csendes tag

Sziasztok!

Full kezdőként a projektor terén, de kellő technikai vénával keresek projektort, minden tanácsot meghallgatok:
Mire venném: filmnézés 90%-ban, kis játék (nem kompetitív FPS-ek)
- mire szeretnél vetíteni: motoros vászon és fal (két helyszínen használnám a házban, ha ez megoldható, ha nem, csak a vászon)
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni: 100 col max, 80 minimum
illetve milyen távolságból néznéd azt: circa 4m
- mekkora a szoba: 6m széles, 10+hosszú, de a szélesség a lényeg, a vászon egy helyre mehet, azzal szembeni fal 6 méterre van.
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni): inkább nem rögzíteném konzolra, max ráraknám, elsősorban a szoba másik vége, nagyjából 5,5 M lenne a lencse és a vászon távolsága, vagy UST projektor gurulós kocsin, a mozgathatóság okán is.
- mennyit szeretnél rá költeni: bruttó 5-600.000, ebbe jó lenne a vászonnak is beleférnie, de ha kell inkább várok pár hónapot és akkor lehet ez tisztán csak a projektor ára.
- mennyire világos/sötét a szoba: teljesen sötétíthető

Nézegettem projektorokat, elsőre szimpatikusnak tűnt a Xiaomi 4k Laser UST, de eléggé csúnyákat írtatok itt róla páran. Optoma UHD60-on gondolkodtam még, nem tudom az jó lehet-e? Használt is jöhet, szóval ami csak megfelel a fentieknek.

Előre is köszönöm!

(#45334) Ijk válasza deuscreator (#45333) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk én 4m-re már simán 120"-t vetítenék.
Milyen színűek a falak, mennyezet? Milyen magas?
Mind az optomát mind a xiaomit felejtsd el filmezésre. Nyilvánvalóan használtpiac lesz ha értelmes minőségre vágysz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45335) deuscreator válasza Ijk (#45334) üzenetére


deuscreator
csendes tag

270 a belmagasság, sajnos világos és ez nem változtatható adottság..

(#45336) Ijk válasza deuscreator (#45335) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha valóban 80-100"-ban gondolkodsz, lehet hogy jobban járnál ha gyűjtenek 85"-os tv-re. Fehér falak agyonvagjak a képet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45337) deuscreator válasza Ijk (#45336) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Ha szerinted ebben a szituban 120 Col az, ésszerű, elhiszem. Milyen lehetőségeim vannak ekkor? Mire figyeljek, mit érdemes elkerulni? A tv nem igazán opció, hülye a kialakítása a szobának, leginkább motoros vászon működhet.

(#45338) Ijk válasza deuscreator (#45337) üzenetére


Ijk
nagyúr

Először is megfelelő projektor kivalasztasa, mert nehéz eladni ha mégsem felel meg. Újakat kerulnem 1m alatt. Avx-en akadnak jó projektorok sharp z30000, Infocus SP860, Runco LS , Projectiondesign, Runco Quantumcolor q750i például. Vásznat is érdemes ott nézni, bár abból ritkábban találni megfelelőt.
Érdemes lenne pár projektort megnezni, illetve megnezni a projectorcentral kalkulátoraban a vetítési tavokat.

Fehér fallal azt lehet kezdeni hogy lefested, vagy függönyök, lehetőleg fekete nehezselyem. A vaszon környéke a legfontosabb, onnan kell kiindulni ha egyszer belefogsz. Persze lehet fehér szoban vetíteni, egyéni prfeferencia kinek mi az elfogadható, jó, kiváló.
Vászonbol erdemes valami minőségibbet venni, de először legjobb ha megveszed a vetítőt, és falon vagy lepedon kiprobalod mekkora kép optimális számodra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45339) qqzs


qqzs
őstag

Megjott a Xiaomi Projector amirol par honapja erdeklodtem

Display type: DLP
Native Resolution: 1920 x 1080
Brightness: 500ANSI
Contrast Ratio: 1200:1
Throw Ration: 1.2:1
Function: 3D,bluetooth,Speaker,WiFi
Lamp: LED
Lamp Power: 65W
Lamp Life: 30000H
A kepe nagyon jo, autofokusz elonyos egy mobil projektornal. A hangja nagyon jo, olyan mint egy jobb BT hangszoro. Android alapu MIUI Tv van rajta sajnos ami tele van kinai tartalommal, de szerencsere appokat lehet apk-bol telepiteni
Amire kivancsi voltam a fenyerejeje hasonlitva egy BenQ W2000 ami 2000Lumen lenne es igy elso bekapcsolasnal nappal felig sotetitett szobaban a ketto egymas mellett tok egyforma a fenyero. A szemet csapja be vagy ez a kulonbseg csak sotetben lathato? Rakok fel kepeket is kesobb , hatha erdekel mast is.
Tudtok ajanlani olyat ami hasonlo kepessegu es arban is megkozeliti? LG-ket neztem de ott nem talaltam vagy rosszul kerestem.

Eladó: GTS450

(#45340) pet007 válasza qqzs (#45339) üzenetére


pet007
aktív tag

Amikor duborog a mely nem rezegteti a kepet? ;] amugy egy rovid tesztet par keppel/videoval szivesen olvasnek rola!

(#45341) Vitee válasza qqzs (#45339) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia,

W2000-hez képest milyen a képminősége? Élességre, színekre, kontrasztra, ilyesmikre gondolok.
Nekem a W2000 előtt egy LG PF1000U volt, ami egy cseppet drágább darab, de közel se volt olyan szép az összkép mint a Benq-val.
Az LG-t konkrétan nem tudtad úgy fókuszálni, hogy éles legyen legalább a kép egyik fele. Hol itt, hol ott volt a fókusz.
Amíg nem láttam a Benq-t addig nem zavart :D

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#45343) qqzs


qqzs
őstag

Most csak annyira volt idom hogy egymas melle rakjam a kepuket mert nagyon kivancsi voltam higy mi az 500 es 2000 kozti kulonbsegre. Hat nekem ez nagyon egy fenyeronek tunik. Bar majd hozzaerto biztos megmondja mit kene nezni vagy vetiteni amikor fenyerot hasonlitunk. Nappal is ezt lattam hogy egyforma a fenyero. A baloldali es a kek kozeli a xiaomi. Picit mas a pixel formaja vagy elrendezese.

Eladó: GTS450

(#45344) Janaboy válasza qqzs (#45343) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Benq maximum fényerő módban van?

Janaboy

(#45345) Pro Koryak válasza qqzs (#45343) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az első kép alapján ég és föld a két gép képminősége. :K

(#45346) pet007


pet007
aktív tag

Sziasztok, ma sikerult bennem egy optoma eh400as, igy vegre lecsereltem az optoma ew536ot. Kulonbseg mind kepminosegben, mind hangban hatalmas, eco modban nagyon csondes a 400as es fenyereje is boven jo. Dynamic mod is erdekesnek tunik, hasznalja valaki ugy a projektorat?
Plafonrol leszerelve kb masfel meterrol falon sikerult rafokuszalni a mar korabban emlitett feher fenyfoltokra a vetitett kep korul, itt egy kep milyen egy koszos dlp. Azt sajnos nem tudom, hogy jobb felso sarok miert annyival vilagosabb, esetleg valaki felvilagosithatna a miertjenrol! ;]

mamchesterben ha valaki tud megbizhato embert tisztitasra, privatban megirhatna.

[ Szerkesztve ]

(#45347) qqzs válasza Pro Koryak (#45345) üzenetére


qqzs
őstag

Azon egy gagyi fenykepezo kepe van bal oldalon. Mint emlitettem ezt csak gyorsan osszedobtam mert a fenyerore voltam kivancsi amiben nem latok kulonbseget. Raadasul ugy hogy ugyanolyan tavolsagrol kb 1meterrel nagyobb kepet ad. Pont ez a baj hogy nem lehet a nappaliban lecserelnicsak plafonon lehetne oda meg nem akarjuk.
Most megneztem napfenyes szobaban is teljesen egyforma a fenyereje. A benq smart ecoban van ami max addig, amig nem melegszik a lampa, ha jol tudom, de normalban sem nagyobb. Talan ha bemelegszik no a fenyero a hagyományos lampaknal?
Amit eddig lattam tole kepminosegben is hozza a benq szintjet. Ez nem egy a sok kozul gagyi kinai projektor hanem egy xiaomi. Ha nincs xiaomi cuccod akkor ezt nehez megerteni. Igy egy kep alapjan ilyen velos megallapitast tenni talan elhamarkodott. Majd lesz jobb osszehasonlitas is ha idom engedi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#45348) péjé válasza qqzs (#45347) üzenetére


péjé
őstag

Nagyon kiváncsi lennék egy komolyabb tesztre a xiaomival.
A benq w2000-ben teljes üveg lencserendszer van ami sztem nincs a másikban (sőt, belépő szinten egyik gépben sincs), + teljes ISF kalibráció lehetséges, az alapbeállítás rec.709 pontosságát több helyen kiemelték...ezek azért erősen jó tulajdonságok, volt ilyen gépem és ha nem csábulok el akkor nem cserélem le.
Hogy egyforma a fényerő meg nagy színes képet vetít a xiaomi még nem biztos hogy házimozis szemszögből nézve megfelelő ez a vetítő. Nem kétlem hogy jobb mint a noname kínai vackok, a xiaomi eléggé jó holmikat gyárt ahogy észreveszem de független tesztet nem találni róla csak a forgalmazók oldalain van vmi infó...itt a lehetőség...:-)

(#45349) qqzs válasza péjé (#45348) üzenetére


qqzs
őstag

Ja hat en se azt mondtam hogy itt van felaron a mindentudo vetito cserelje le mindenki a hazimozivetitojet. De amit eddig lattam meglepoen jo. Ez egy ilyen keverek mindenre jo feligmobil vetito akar lenni fiataloknak kissebb lakasba. Szerintem kalibralni nem lehet de nem is arra valo. Ezt a fenyerot tovabbra se tudom hova rakni, valamelyik nagyot "hazudik" vagy csak nem tudom mit kene neznem :) Szerintem ilyen szinten nem hiszem hogy barki megmondja miben van uveg miben nem ez inkabb marketing. 160ezer forintos hoya szemuveglencsem muanyag de azota csak amiota tudom hogy az :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#45350) Ijk válasza péjé (#45348) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom hogy natív 1:600-as kontraszt hogy lenne egyáltalán házimozira alkalmas?
Haverokkal focimeccset nézni, vagy fifázni, játékra még el tudnám képzelni, mivel magas ezeknek a tartalmaknak a fényereje, ANSI-ban meg relatíve nem lehet annyira gyenge gép. De házimozinál, ahol az ADL átlagértéke 10% alatt van, oda kell legalább az 1:3000 natív kontraszt. De jobb lenne 1:12000 vagy feletti, persze nyilván ezt már nem a félmilliós gépnél (újonnan) várná el az ember.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.