Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) Dorian válasza #99499520 (#45498) üzenetére


Dorian
félisten

Egy szemüvegtörlő kendőre fújt ablakpucoló miért nem jó?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45502) python1 válasza Dorian (#45501) üzenetére


python1
veterán

Ragad,és maszatól,feletsd el.

(#45503) Lepcsike


Lepcsike
friss újonc

Én három réteg különböző festéket használtam és olíva olaj húztam rá egy réteget vékonyan

(#45504) szepi0808 válasza Dudee (#45482) üzenetére


szepi0808
senior tag

Szombaton voltam Tommaso kollégánál a kép, hang rendszert beállítani és az akusztikáját megmérni, de nem is ez a lényeg. Nappaliban mozizik, ha jól emlékszem 274cm széles képet vetít és persze kis kompromisszumot kötve a kontraszt (fehér mennyezet) miatt nagyon jól élvezhető még így is a vetítés. Még ezen is lehetne javítani ALR Radiance felülettel, de a vásznat még az építkezéskor vette, amikor még nem volt elérhető ez az anyag.
Tehát ne szegje kedvét senkinek a nappali vetítés, az élmény faktor meg van bőven.
Talán megtisztel egy pár képpel minket, mert büszke lehet a rendszerére :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#45506) kokokka válasza Vhiktor (#45500) üzenetére


kokokka
őstag

A kefe csak a porra való. A filc meg a már esetlegesen letapadt porra.

(#45507) szepi0808 válasza #99499520 (#45505) üzenetére


szepi0808
senior tag

Dali hangfalak, Yami erősítő, Screenline Mot tensioned 1.2 oldalfeszített vászon, Epson EH-TW9400 projektor. Kontraszt mérés nem volt, de ha nagy a bevilágítottsága a képnek, akkor a visszaverődő fények rontják a kontrasztot, de még így is élvezhető. Erre mondtam, hogy egy ALR vászonnal ezen sokat lehet javítani.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#45509) BBéci válasza szepi0808 (#45507) üzenetére


BBéci
titán

Meglehetősen szubjektív az "élvezhető" jelző. Más számára, aki sötét falakhoz és plafonhoz szokott, akár rettentő is lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45510) Real_Necro válasza BBéci (#45509) üzenetére


Real_Necro
veterán

Poli-Farbe Matt Latex Dohány színe elég sötét egy moziszobához, vagy inkább Platinum barna orchidea? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45511) Ijk válasza Real_Necro (#45510) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fekete az elég sötét moziszobához. :)
Nyilván ha nappaliról van szó, minden jobb a fehérnél (kivéve ha tele van tükörrel a szoba). De nincs olyan hogy elég jó, mert az mindenkinek más. Nálam tölgyfaháncs a fal, mennyezeten behúzható fekete nehézselyem szövet, így azért már elég jó a kép.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45512) Dorian válasza Real_Necro (#45510) üzenetére


Dorian
félisten

Ránézésre ezek ugyanolyanok.
Nyilván a matt fekete a legjobb, és ez alatt kiválasztod, mi az ami egyébként a mindennapokban belefér, tetszik.
Nekem ez volt, ami sötétségben még belefért (kártyán a sötétebb jelölt) + az összes ablak előtt hosszú fekete black out függöny van:

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45513) Tommaso válasza szepi0808 (#45504) üzenetére


Tommaso
tag

Igen, köszönöm a beállítást. Érdekes volt látni, hogyan megy egy hangrendszer beállítása. Valamennyit talán még értettem is belőle, de azért nagyon bonyolultak tudnak lenni ezek az akusztikai görbék és mérőszámok, meg az ezer féle beállítások egymásra hatása. Azóta 2 filmet néztünk meg (egy vígjátékot és tegnap a godzilla 2-t), és ma reggel hallgattam némi zenét is. Zene téren az tűnt fel, hogy kicsit kiegyensúlyozottabban szól az egész, illetve jobban meg tudom különböztetni a hangszerek hangját. Filmeknél több lett a mély hang. A vetítő képén meg nem is a színek kalibrálása látványos, az előtte is elég jónak tűnt SDR-ben is, hanem a 4K felskálázás kikapcsolása javított az élességen sokat. Ja igen, játszottam is egy fél órát a jó öreg Half Life2-vel próbaképp, az input lag teljesen rendben van a TW9400-on.
A fehér mennyezet és világos falak lehet, hogy rontják a kontrasztot, már értem miről írtatok itt a fórumban, de nem olyan vészes. Számomra inkább az észlelhető nálunk, ahogy a vászonról érkező fény megvilágítja a mennyezetet világos jeleneteknél, és emiatt fénylik. Sötétebb jeleneteknél nem annyira zavaró. Nekem elfogadható kompromisszum, nem hinném hogy át fogjuk emiatt festeni a nappalit. Dedikált mozi szobában persze könnyű lenne... :)
Szívesen töltök fel néhány képet a rendszerről.

(#45514) olasz69


olasz69
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Kérni szeretném a segítségetek a következőben!
Adott egy EPSON EH-TW 5650 projektor!
Lehetőség nyílt a Bluetooth -al kapcsolatos frissítésre a [epson.com] oldalon! Letöltöm,kicsomagolom a Fat-ra vagy a Fat32-re formázott pendrive-ra (mind a két félével próbáltam!) majd rádugom a feszültség mentes projira amiből kihúztam a 230v-os tápkábelt az IEC dugó oldalán,majd a power gombot nyomva tartva feszültség alá helyezem a projektort és tartom a begombot egészen addig amíg az összes értesítő led világít,majd elengedem és várok! De ezután kb 3-4 et villan majd standby módba áll .Mit csinálok rosszul ? Próbáljak egy másik pendrive-ot vagy mit tegyek?
Volt egy próbám mikro usb/usb2 kábellel laptoppal de úgy sem indult.( Csak laptop amre letöltöttem a bin-t azaz a zip-et az epson pont komról!(telepített program nélkül)
Hibás a készülék vagy rosszul csinálom?
Köszönöm ha segít valaki? :R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#45515) Tommaso válasza Tommaso (#45513) üzenetére


Tommaso
tag

Sziasztok!

Az ígért képek.

YAMAHA RX-V685 erősítő, Dali Zensor7 5.0 szett, Klipsch R-120SW sub, Epson EH-TW9400 proji.

A helyiség és cuccok (surround hangfalak egyelőre még elöl vannak, talán később átkábelezem):


Kép digital cinema módban (de SDR forrással):

Kép natural módban:

De sajnos nem adják vissza fotók, ennél sokkal szebbek a színek és élesebb a kép.

Mennyezet illetve dohányzóasztal fényvisszaverődés sötét illetve világos jeleneteknél:

(#45516) szepi0808 válasza Tommaso (#45515) üzenetére


szepi0808
senior tag

Azok már nem surroundok, hanem magassági frontcsatonáknak lettek kinevezte :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#45517) Vhiktor


Vhiktor
veterán

10m hosszú hdmi kábelhez már kell jelerősítő?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45518) Ijk válasza Vhiktor (#45517) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fullhd-t egy jó minőségű 15m-es hdmi atvisz.
Én kácsábol vettem 15k körül.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45519) zsoika válasza Vhiktor (#45517) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem ilyen van [link] +egy 90° -os fordító a végén és átviszi

(#45520) kokokka válasza Tommaso (#45513) üzenetére


kokokka
őstag

játszottam is egy fél órát a jó öreg Half Life2-vel próbaképp, az input lag teljesen rendben van a TW9400-on

Azért online játékot ne kezdj el játszani rajta, mert lemosnak a monitorosok :D

(#45521) Khaosz55


Khaosz55
addikt

9400 és a kínai ALR vászon. Kipróbálbék egy jófajta DLP-t is (nem mintha gondom lenne ezzel) de pl egy sim2 már csunyadrága.


(#45523) gyulaipal válasza Khaosz55 (#45521) üzenetére


gyulaipal
tag

Szerintem ha most nem tudsz jófajta DLP-t venni jó áron, akkor én nagyon félreértettem valamit. Tele vannak az apróhirdetések ProjectionDesign, Barco, Runco (LED), Marantz DLP gépekkel és a minőségükhöz képest nevetséges árakon. Ezek képminősége legalább olyan, mint egy Sim2-é, de ezek megbízhatóak.

A DLP chip mérete MAGASAN a legfontosabb paraméter, ezen múlik az, hogy mennyire jól tudja hasznosítani a gép a fényforrás fényét. A nagyobb chip több fényt jelent, az pedig jelenthet jobb kontrasztot, nagyobb natív színteret, bármit, ez már csak hangolási kérdés.

A kép (maximális, lehetséges) élessége is a DLP chip méretétől függ a legjobban. A nagy chip éles képet jelent, ez semmilyen technológiai "trükközéssel" nem pótolható.

Szerintem ilyen helyzetben csacsiság 0,95"-nél kisebb chip-es DLP gépet venni, de ha nagyon muszáj, a 0,65" még elfogadható lehet. Ami annál kisebb ... hát ... arról inkább nem is mondok semmit ... majd rájössz! :-)

(#45524) Ijk válasza gyulaipal (#45523) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha jól rémlik a TW-9400 natív on-off kontrasztja kb. 1:6000, ami kihozható ugyebár egy DLP-ből is, harmad áron. A fényerő lehet kérdéses kritérium, élességben viszont nem kérdés hogy a DLP nyer. Persze az Epsonnak előnye még a rugalmas telepítés mert elég nagy a lens shift, ill. ott a lencse memória 2.35:1-es vászonhoz. Bár bevallom néha lusta vagyok és egyszerűen a médialejátszón kizoomolom 2 másodperc alatt a16:9-es képet a 2.35:1-es keretbe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45525) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Valóban most egy rakás komoly dlp van eladó, bagóért! :Y

(#45527) Pro Koryak válasza #99499520 (#45526) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha nem igazán zavar a szipárpány és a képminőség számít, akkor nincs mit tenni.

(#45528) Ijk válasza #99499520 (#45526) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mozgásmegjelenítés, élesség. Ezekben verhetetlen az egychipes dlp.
Természetesen mindenkinek más a preferencia, de ha kontrasztban sem jelent visszalépést miért ne?
Persze egy TW-9400 eladása hatalmas bukás lenne, tehát célszerű még vásárlás előtt megnézni ezeket a DLP-ket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45530) péjé válasza #99499520 (#45526) üzenetére


péjé
őstag

Avx-en árultak egy epson 9300-ast, a gazdája szerint lenyomta minőségben a képét a Projectiondesign Quantum (Baba Barco), sőt a 9400-et is ....
Én láttam a 9300-ast moziszobában meg a baba Barco-t is és utóbbit hoztam haza...persze engem nem zavar a szivárvány.

[ Szerkesztve ]

(#45532) Ijk válasza #99499520 (#45529) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szivárvány...
Nálam 6-an látták eddig a vetített képet, ebből senki nem panaszkodott, vagy látott.
Nyilván meg kell nézni mielőtt megveszi az ember, de statisztikák alapján jóval kevesebb ember érzékeny rá mint aki igen.
Ott vannak az előnyök amit mindenki lát, és a hátrány amit mondjuk 5-10%.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45534) gyulaipal válasza Ájvé (#45480) üzenetére


gyulaipal
tag

> Nem tudom hogy csinálják, elvileg ez az ALPD 3.0 technológia miatt van, majd te leírod mit jelent.

OK, megnéztem.

Úgy tűnik, hogy az Appotronic nevű cég fejleszti a lézer-foszfor fényforrásokat, amelyeket azután a projektor gyártók megvesznek és beépítenek a gépeikbe.

A vicc az, hogy a Barco neve is ott van az egyik slide tetején, magyarul a Barco is ezt a Appotronics lézer-foszfor fényforrást használja. Ha igen, akkor a 2.0 változatot, ahol egy kék lézer gerjeszt sárga foszfort. Az újabb (3.0, 4.0) verziókban már több színű lézerek vannak használatban.

Ezek a fényforrások nagyon jók (végre, valahára) "lenyomják" az UHP lámpákat, azaz több fényt tudnak "áttolni" egy kisebb felületen és kisebb (átlagos- és maximális) szögben az optikai tengelyhez képest (jobb etendue). A másik előnyük, hogy az etendue nem függ a vetített órák számától (az UHP lámpában sajnos az elektródák kopása miatt igen, azaz folyamatosan romlik).

Hogy az arányokkal mindenki tisztában legyen: a Barco Balder és az én F35-öm műszeres összehasonlítása alapján kb. 2,5x fényesebb a lézer-foszfor fényforrás. Ez jó hír! Ennek a hatása kb. olyan, mintha ennyiszer jobb kontraszt-állandójú DLP chip lenne a gépben!

Viszont ez sokkal kevésbé jó hír annak a fényében, hogy egy 0,95"-es FullHD DLP chip kontraszt-állandója kb. 7x jobb egy modern, de pici 0,45"-es 4K chip-hez képest. Magyarul a (mai) legjobb fényforrás is csak töredékét képes kompenzálni a pici chip-ek borzalmas technológiai hátrányának. Ez egy tényszerű lépés a jó irányban, de ettől még nem lesz megoldva a pici chip-ek problémaköre.

Szerintem igazán nagyot ezek a modern fényforrások a nagy chip-es DLP gépekben fognak "durranni". Ezek az első generációs JVC-k natív on/off kontrasztját fogják közelíteni ilyen fényforrással ... vagyis nem csak fogják, hanem pl. a Balder már most is pontosan ezt csinálja. Tegnap megint láttam a Balder képét és elgondolkoztam, hogy ha egy ilyen gép otthon lógna a mozi előtti folyosó plafonján, akkor az meddig maradna ott, mielőtt egyszer majd végül lecserélném? 5 évig? 10évig? 20évig? Igazából ennek a gépnek a képébe én már csak egyetlen ponton tudok belekötni: a szivárványnál. Minden más gyakorlatilag tökéletes a vásznon. Ennél tényszerűen jobb paraméterekkel rendelkező képet kb. csak egy OLED tv ad, de az (nekem) sosem fog helyettesíteni egy projektort. Csak ne kerülne egy Balder kb. 15 millióba... :-(

Mivel a Balder és az én F35-öm között az egyetlen (számomra) fontos különbség a fényforrás, szóval ha sikerül ezeket a modern fényforrásokat beépíteni a régebbi nagygépekbe házilag, akkor páran nagyon szélesen fogunk vigyorogni esténként. Én mindenképpen ... :-)

Ja, és a "nagygép" nem a gépház fizikai méretét, hanem a DLP chip méretét jelenti a fentiekben. Egy picike Barco Quantum ugyanolyan képet fog vetíteni egy ilyen fényforrással, mint egy nagyobb, kétlámpás gép. A lényeg nem a ház mérete, hanem a chip felülete...

[ Szerkesztve ]

(#45535) Ijk válasza gyulaipal (#45534) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem le is írtad a lényeget miért van agyonverve egy kis méretű dmd-vel, ugyanis a nagygép ára 15 millió. Valószínűleg ott lesz aranyközépútnak a 0.66-os DMD, persze az sem itthon lesz tömegcikk. Nekünk meg majd lecsorog finom árra 15 év múlva nagygép formájában használtan.
Bár őszintén szólva nem tudom mi az amire nyálat kellene csorgatni pengeéles FHD kép és 1:6000-es natív kontraszt után amit a jelenlegi gépekből ki lehet sajtolni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45536) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Benq w2000-hez milye követelményű tápkábel kell? 10 méteres kellene.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45537) Ijk válasza Vhiktor (#45536) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom bármilyen 3 eres, 1,5 millis tyúkbél átviszi azt a kemény 300-400W-ot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45538) gyulaipal válasza #99499520 (#45533) üzenetére


gyulaipal
tag

> De idővel jobban látja az ember a hibáit egy gépnek, mint elsőre...

Ez csak a hibák egy részére igaz (tapasztalataim szerint legalábbis). A szivárványt pl. első körben nagyon is láttam, amikor a 3 chip-es DLP-ről 1 chip-esre váltottam. Kb. egy hét után azonban megszokta a szemem, azóta nem látom, csak ha direkt nézem.

A képminőséggel kapcsolatos problémákat viszont (egyesek) egyre jobban látják és azok egyre jobban idegesítik őket. A legjobb példa a 17 éves kölyköm: ő egy Samu, majd egy Acer projit használt első körben, én meg NEM szóltam bele (hagyom fejlődni a saját ritmusában). Eleinte, amikor néha megjelent fent a moziban, mindig említette, hogy milyen jó az ő gépe, de azért a Barco sem rossz, csak az árát nem éri meg. Pár hónap után eljött az idő, amikor egyre inkább azt mondogatta ilyen alkalmakkor, hogy "hű, azért tényleg nagyon jó ez a Barco" ... azután még pár hónap múlva jött a "baker, ez milyen képet vetít, ehhez képest az Acer-em nagyon gyenge" ... és végül eladta az Acer-t és kölcsönkért tőlem egy F32-t "kipróbálni". Ez kb. háromnegyed évvel (és vagy 1600 vetített órával) ezelőtt volt, azóta az F32 odagyógyult a szobájában a (saját maga által épített) plafonkonzolra és már közölte, hogy a gépet nem fogja visszaadni, hanem kifizeti és megtartja.

Számomra ez a történet azt mondja, hogy nem csak beképzelem ezt az egész dolgot, hanem valóban változnak a szemünk igényei, ahogy egyre több gyakorlatot szerzünk, fejlődik a látásunk. Magyarul idővel valóban egyre jobban látjuk a hibákat, ezzel teljesen egyetértek ... de a szivárvány kivétel, azt én teljesen megszoktam kb. egy hét alatt.

(#45539) BBéci válasza Ijk (#45537) üzenetére


BBéci
titán

Valóban "átviszi", de bármennyire hihetetlen, a vetítők ugyanúgy profitálnak a tisztább áramból, mint a lejátszók és az erősítők.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45540) Ijk válasza BBéci (#45539) üzenetére


Ijk
nagyúr

Amit bedug a konektorba amiben a másfeles tyúkbél fut.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45541) BBéci válasza Ijk (#45540) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem értem.
Más kérdés, hogy nem kapható jó minőségű, 10 méteres tápkábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45542) Ijk válasza BBéci (#45541) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha a konnektor másfeles mezei rézkábellel van bekötve az elosztószekrényből akkor mit nyújtana neki onnan valamiféle prémium tápkábel?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45543) Vhiktor válasza Ijk (#45537) üzenetére


Vhiktor
veterán

akkor az, hogy 230 vagy 250 volt az mindegy?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45544) Ijk válasza Vhiktor (#45543) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csakis 230V-os vezetéket vegyél, a 250-es már túl sok feszültséget vezet a projektorba. ;]

Viccet félretéve, miért nem veszel egy szimpla hosszabbítót, a meglévő tápkábelhez?
Nem tudom milyen csatlakozója van a projektornak.
szerk: Úgylátom szabvány C13-as csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45545) Vhiktor válasza Ijk (#45544) üzenetére


Vhiktor
veterán

3 ágú.
Tápellátás
Váltakozó áram, 100–240 V, 4,0 A,
50/-60 Hz (automatikus)
Energiafogyasztás
375 W (max); k

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45546) Ijk válasza Vhiktor (#45545) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem igazán értem a problémát. :F
Vagy veszel egy 15m-es hosszabbítót és onnan bekötöd egy 1m-es tápkábellel, vagy szerelsz/szereltetsz 15m kábelt C13 dugóval.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45547) Vhiktor válasza Ijk (#45546) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igazad van én bonyolítottam túl :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45549) BBéci válasza Ijk (#45542) üzenetére


BBéci
titán

Ne engem kérdezz, mert a jelek szerint alapból hitetlen vagy. Próbáld ki és megtudod!
Lejátszóval, erősítővel próbálgattál már különféle tápkábeleket?
Ez az elosztó is meglepően javít(hat)ja a képminőséget: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45550) kokokka válasza BBéci (#45549) üzenetére


kokokka
őstag

Na igen. De ezért már lassan projektort kapni.....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.