Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) Pro Koryak válasza qqzs (#45347) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:O

(#45353) Janaboy válasza Stingie (#45352) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szia,

Bearazast itt kerhetsz: [link]

Janaboy

(#45354) qqzs válasza Ijk (#45350) üzenetére


qqzs
őstag

Pl ugy ahogy 500as fenyero egyfoma a 2000el...csak egy otlet. De mint irtam az nem hazimozi vetito

Eladó: GTS450

(#45355) vito555


vito555
tag

Sziasztok.
Rolós vászon plafonra rögzítéséhez nem tud valaki ajánlani olyan gyári konzolt,de jobb lenne valami saját kezűleg elkészíthető megoldás amivel előre hátra és ami lényeg jobbra balra 5-10-15cm tudnám tologatni az egész tokot?

Előre is köszönöm.

üdv:vito555

𝄢

(#45356) cinemazealot válasza vito555 (#45355) üzenetére


cinemazealot
addikt

A tologatásra csak a beállítás idejére van szükség, vagy napi rendszerességgel is akarod mozgatni? Mert ha csak a beállítás miatt kell, arra általában a projektort szokták igazgatni, a vászon (akár maga a keret, akár a tok) többnyire fixen van rögzítve.

[ Szerkesztve ]

(#45357) vito555 válasza cinemazealot (#45356) üzenetére


vito555
tag

Ha nem is naponta...de mivel két ajtó között lesz és mindenképp belelóg az egyikbe menet közben kéne rájönni hogy hol lenne a legjobb.A projektor is fel van már fúrva a plafonra tartóval nem szívesen furkálnám újra.
Persze ha ilyen konzol megoldás nem létezik kénytelen leszek.

𝄢

(#45358) pet007 válasza vito555 (#45355) üzenetére


pet007
aktív tag

Bontasz ket kihuzhatos fiokvasalatot (de obi-ban is parezer forint az uj) es felallasban felfurod mindkettot, jobbra balra igy megvan 10-15 centid es lecsuszni se fog ha osszeforgatod oket. Elore hatra nem fog mozogni, de olcso megoldasnak...

[ Szerkesztve ]

(#45359) cinemazealot válasza pet007 (#45358) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1 a fióksínre, pont ez jutott eszembe nekem is. A másik dimenzióban (előre-hátra irányban) való mozgatást viszont nem tanácsolom, mert akkor a fókusszal állandóan bajok lesznek... feltéve, ha nem lesz egy olyan pozíció (vetítő-vászon távolság), amiben képes a roló rögzülni.

(#45360) Vhiktor


Vhiktor
veterán

DLP gépeknél 3d vetítésnél jobban elöjön a szivárvány mint 2d módban?
Illetve DLP linkes 3d szemüvegnél észrevehtő a szinkronizáló fény? Akár vibrálás vagy elszineződés terén?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45361) pet007


pet007
aktív tag

Sajnos korai volt az oromom, Optoma eh400as gepem eco modban elkezd vibralni, menu alapjan kb 550orat ment uj kora ota bright modban. Lehet ezen valahogy segiteni azon kivul hogy brightban jaratom egy jo 20-30 orat? Eco modban olyan szep csondes, es fenyero is boven jo, sajnalnam ha nem tudnam ugy hasznalni... valaki valami otlet/tanacs?

(#45362) makkmarce válasza Vhiktor (#45360) üzenetére


makkmarce
őstag

Szerintem kevesebb a szivárvány sokkal, mivel a kép 144hz-en pörög, mármint én ezt tapasztaltam.
Mióta bekalibráltam, csökkent a szivárványhatás, főként sötét jelenetek úsztatott mozgása közben vettem észre régebben, világos jeleneteknél sohasem. Nincs vibrálás, se elszineződés nagyon (pedig én gagyi kínai szemüveget rendeltem az aliexpressről, 3-at 10ezerért asszem). Ami fontos, normális fényerejű projectorral próbálkozz, mert a 3d-re több fény kell. Ami nekem gondom, hogy én szemüveges vagyok, és sajnos néha elég küzdelmes összerakni a két szemüveget, hogy ne zavarjon.

okoskodom, tehát vagyok

(#45363) makkmarce válasza pet007 (#45346) üzenetére


makkmarce
őstag

optoma hd27e-m van, 1-2x próbáltam a dinamikus fekete módot, de iszonyat idegesítő. Összevissza fel le szabályozza a ventilátort, és túl nagy lépésekben állítja szerintem a fényerőt, szóval ez volt az a funkció, amit 1x bekapcsoltam 5 percre, aztán örökre ki. (én tök fekete szobában is bright módban használom)

okoskodom, tehát vagyok

(#45364) makkmarce válasza pet007 (#45361) üzenetére


makkmarce
őstag

fura, hogy villog, mert ezek a lámpák szerintem nem tudnak igazán villogni. kb 1-2 perc nekem míg bemelegszik. Kikapcsoltad a dinamikus cuccot, úgy is villog? Csak világos vagy sötét jeleneteknél villog?
Miről hajtottad meg? próbáld esetleg másik bemenetről, más frissitési frekvencián.

okoskodom, tehát vagyok

(#45365) pet007 válasza makkmarce (#45364) üzenetére


pet007
aktív tag

Csak eco es eco+modban villog, leginkabb vilagos jeleneteknel. Pcrol hajtom 1080p60-n, bright modban nem latni egyaltalan, neten utanaolvasva tobb forumon is irnak rola, kulonbozo projektoroknal, kulonbozo markaknal. Ott azt irjak hogy eco modban az ego nem tud rendesen mukodni.

(#45366) péjé válasza pet007 (#45365) üzenetére


péjé
őstag

Írták itt korábban hogy az ilyen villogás a folyamatos eco módban járatott lámpákkal előfordul. Át kell kapcsolni normál módba és úgy filmezni vele egy ideig, jó esetben elmarad ez.

(#45367) pet007 válasza péjé (#45366) üzenetére


pet007
aktív tag

Igen, mashol is ezt olvastam, de ahogy korabban ortam ujkora ota kb 560 orat csak bright modban volt hasznalva, en kapcsoltam at eco modba eloszor. Lehet azert villog most, mert elotte par hetet nem volt hasznalva/nem kapott aramot? Vagy ez az ego mar ilyen marad? Mert akkor lehet inkabb rendelek egy uj egot, es megprobalom azzal, mert sajnos bright modban sokkal hangosabb mint eco-ban.

(#45368) péjé válasza pet007 (#45367) üzenetére


péjé
őstag

Próbálj meg más forrást, esetleg másik bemenetet, hátha ott a bibi. Nézd meg hogy az RGB full v. limitedre van állítva 0-255/16-235....elméletileg villogást nem okoz csak nem színhelyes a kép, elmászik a szürke/fekete. Állítsd automatára, ha kézi akkor PC-nél 0-255 legyen.
Ha ez sem segít akkor nagy valószínűséggel a lámpa a ludas, esetleg a ballaszt de ha nincs hangja akkor csak kimérni lehet. Mielőtt rendelsz új lámpát esetleg kérdezz rá Batyónál erre a hibára, esetleg lámpát is tud neked...kb. ő a legtapasztaltabb ezen a téren elég nagy sugarú körben...:-)

(#45369) pet007 válasza péjé (#45368) üzenetére


pet007
aktív tag

Pcrol kuldom a jelet es elso dolgom volt nvidia control panelben 0-255re rakni. Most megprobalom brightban hajtani egy 20-30 orat, hatha az segit, de majd mindenkepp visszajelzek. :R
Meg annyit tennek hozza, hogy elotte egy 720p-s(jo igazabol 1280x800as) projit hasznaltam, es nem gondoltam hogy ekkora kulombseg lesz a ketto kozott, de eg es fold meg kb 3 meterrol is ket kep minosege. Szoval aki 720p projit hasznal es nem biztos hogy megeri-e 1080pre valtani, megeri!

[ Szerkesztve ]

(#45370) Pecacuccc


Pecacuccc
friss újonc

Sziasztok!
Tanács kellene nekem. Ps4, illetve számítógépről való filmnézéshez milyen vásznat kellene vennem? Eddíg a fehér falra volt vetítve, de az új albérletben a fal lukacsos mintás. Nemtudom hogy hívják azt:)
Válaszokat előre is köszönöm!

(#45371) péjé válasza Pecacuccc (#45370) üzenetére


péjé
őstag

szia,
16:9-es fix vászon a legjobb ha nem kell tekergetni. Mekkora képet szeretnél vetíteni?

(#45372) Pecacuccc válasza péjé (#45371) üzenetére


Pecacuccc
friss újonc

Most 2,7m a képátló.

(#45373) péjé válasza Pecacuccc (#45372) üzenetére


péjé
őstag

Ez minőségi darab olcsón ha jó a fix, 106" pont amit keresel...[link]
Több használt fix most nincs ebben a méretben. Új vásznak értelemszerűen drágábbak, kicsit jobb manuál (Grandview, Optoma 80eft körül ebben a méretben), motorosan 2x ennyi.
10-20eft-os kínai motorost ne vegyél, csak a bosszúság lesz vele.

(#45374) Pecacuccc válasza péjé (#45373) üzenetére


Pecacuccc
friss újonc

Németországban élek, szóval az otthoni használt nem megoldható. 120”kellene, mert az új lakásban picit távolabb lesz. Az számít milyen anyagból van?

(#45375) péjé válasza Pecacuccc (#45374) üzenetére


péjé
őstag

A 16:9 arány kell neked mert a ps4/tv azt használja, a mozifilm is belefér . A fix vászon nem fog hullámosodni, a manuál/motorosnál a drágábbak nem vagy csak idővel fognak hullámosodni, fülesedni, van az oldaltfeszített motoros vászon, ezek a legdrágábbak de ha nem lehet fix akkor a legjobb.
1.0 gain matt fehér az általános vászon felület, az anyagminőség pedig erősen árfüggő, ha tekerhető akkor előny az üvegszál erősített anyag. Javaslom hogy keresd meg a német használtcucc oldalakat olyat mint pl. az osztrák willhaben és keress ott első körben vásznat hátha kifogsz vmi jobbat.
Az olcsó új olyan is lesz.

(#45376) Ijk válasza péjé (#45375) üzenetére


Ijk
nagyúr

Érdekes kérdés ez a képformátum, mert nem lehet olyan egyszerűen kijelenteni milyen vásznat kell venni.
Először is az igények:
Film-Sorozat-Sportműsor-Játékok aránya
Milyen messziről akarja nézni

Másodsorban a lehetőségek:
Milyen messziről tudja nézni
Milyen a vászon mögötti hely magassága, szélessége
Milyen magasan tudja elhelyezni a vásznat
Ha meglévő projektorhoz veszi, annak ismerni a paramétereit

Szerintem ha valaki filmezni akar akkor mindenképp 2.35:1 vászon felé kell közeledni. Mert a filmnek kell a legnagyobb képet mutatni, 2.35:1-nek kellene a legnagyobb képnek lennie. Viszont ehhez megfelelő projektor kell, anamorf lencsével, vagy ami képes zoom tartománnyal lefedni a képarányokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45377) c4 válasza Ijk (#45376) üzenetére


c4
őstag

A 16:9 képformátum a leginkább ajánlott.

A 21:9-es állandó magasságú vetítéshez többet kell jóval áldozni.
Mivel a sorozatok, Tv műsorok, vígjátékok, gyerekfilmek 99%-a 16:9%-ban készül.
A nagyjátékfilmek készülnek 21:9 képformátummal
a belépő vetítők nem nagyon támogatják ezt a formát. Kizoomolni lehet, de bazi nagy szürke keretet fog vetíteni a készülék a kép köré. Na meg nehezen elérhető helyre telepített vetítő esetén még macerás is - létra elő, film után eltesz.

(#45378) Ijk válasza c4 (#45377) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem is a tekergetős, 1:500 natív kontrasztú gép mögé kell 2.35:1 vásznat tenni. Egy jobb motoros zoomos projektor már nem vetít keretet, és egy gombnyomásra átáll a két zoomállás között. Nekem nincs lencse memóriám, de távirányítóval fél perc alatt manuálisan beállítom a formátumot (Zoom, fókusz, lens shift).
Ezért kell felsőkategóriás használt DLP-t venni, vagy minimum egy tw7400-at, de inkább 9400-at újonnan.
Nyilván egy olcsó kínai dlp teljesen alkalmatlan erre.

Azért a 2.35:1-es keretbe vetített képet a világon semmi nem pótolja. Sorozat meg ne legyen már nagyobb mint a mozifilm.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45379) péjé válasza Ijk (#45376) üzenetére


péjé
őstag

Már van projektorja, nem írta hogy mi de 99% hogy nem felsőkat. DLP anamorf lencsével mert akkor nem kérdezett volna ilyet...:-) a 16:9-be meg belefér a filmezés is, én is szoktam játszani, kell ez az arány. Amúgy egyetértek, legjobb lenne a 2.35:1 filmezni.

(#45380) c4 válasza Ijk (#45378) üzenetére


c4
őstag

Ha nem zárja le a vetítő a fény útját fekete csíkoknál a panelen, akkor bizony lesz szürke keret kizoomolásnál. A drága vetítők jobb feketéjénél persze kevésbé szürke, de szürke. A Pana csinált ilyen vetítőt, ami 2 lemezt tolt a fény útjába, ha szélesvásznú képet akart valaki vetíteni.

Ebben a topikban többnyire a belépő kategóriákkal kapcsolatos kérdések szoktak felmerülni, így maradok az eredeti ajánlásomnál. többnyire 16:9-es vászon ajánlott házi-mozizáshoz.

Attól függetlenül, hogy személy szerint anamorf prizmával vetítek 21:9-et.

Van egy másik vetítős topik, ott talán már mindenki 21:9-es formátumban vetít prémiumkategóriás vetítőkkel min. Stewart vászonra. :D

(#45381) Ijk válasza c4 (#45380) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ami szürke keretet vetít kizoomolva az nem alkalmas házimozira a silány feketével.
100k fölött már vannak használt DLP-k elfogadjható kontraszttal, persze azok többségénél a kizoomolás maga a probléma, mert lens shift az nem nagyon van és ha igen az is tekerős és korlátozott. Ehhez valóban már 300k körüli használt projektorok között kell keresgélni minimum.
Nyilván azért ne fehér fal legyen a vászon mögött, akkor nem sok értelme van az egésznek.

Lényeg hogy egy 55"-os OLED árából nagyon korrekt 2.35:1-es házimozit lehet építeni pl. screenline vászonnal, nem kellenek hozzá több milliós prémium komponensek.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45382) zsoika válasza Ijk (#45381) üzenetére


zsoika
addikt

"több milliós prémium komponensek" de kellenek...csak használtan kedvező az áruk.

(#45383) Pecacuccc válasza Ijk (#45376) üzenetére


Pecacuccc
friss újonc

Egy kínai ledes fullhd projektorom van. Vivibright f30. Ehhez keresem. Kb 3-4 m lesz a projektor a vászontól a plafonról lógatva, és kb alatta fogok ülni:) ahogy most is, csak novemberben költözök, és oda kell valami vászon, mert ott a falra nem tudom majd vetíteni.

(#45385) Pecacuccc válasza #99499520 (#45384) üzenetére


Pecacuccc
friss újonc

Fogalmam sincs!!! Épp ezért kérdeztem, hogy mit vegyek...

(#45387) Real_Necro válasza #99499520 (#45386) üzenetére


Real_Necro
veterán

Létezik ilyen belépő kategóriában fix vászon is?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45389) Pecacuccc válasza #99499520 (#45386) üzenetére


Pecacuccc
friss újonc

Utánajárok tudok e itt venni olyat. Amúgy ne nézd le ezt a projektort... Nagyon elégedett vagyok vele! Szép a képe, van fényerő, és kontraszt is rendesen. Sokkal jobb mint az ezelőtti dpl projektorom😁 Bár e teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy kurva hangos ventilátorokkal jött... Azt cseréltem benne, azóta nagyon patent... És az egész így volt 173€... újonan, és a lámpája bírja 50000 órát😁

(#45390) péjé válasza Real_Necro (#45387) üzenetére


péjé
őstag

A Bydiumnak is van fix vászna, érdemes a jófogást, avx-et figyelni, időnként fillérekért akadnak keretes vásznak.

(#45391) Morph76 válasza Real_Necro (#45387) üzenetére


Morph76
aktív tag

Mekkora vásznat szeretnél?
Ezt kéne először eldönteni.
Nekem is volna egy eladósorba kerülő fix keretes. Más is hirdet már használt vásznat.
Elméletben bármelyik választás jó lehet.

(#45392) Real_Necro válasza Morph76 (#45391) üzenetére


Real_Necro
veterán

90-100" környékén, lehet kicsit nagyobb is elfér. 2 éve kezdtem a moziszobának neki, lányom születésével kicsit leült a dolog, de már készítem tovább...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45393) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Benq w2000-hez milyen mennyezetre szerelhető konzolt ajánlotok illetve milyen rolós vásznat?
A kábeleket kábelcsatornával szeretném eltakarni, erre a célre milyen méretű lenne a megfelelő? Együtt menne a tápkábel és hdmi kábel.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45394) Morph76 válasza Real_Necro (#45392) üzenetére


Morph76
aktív tag

Hát ez az. Pontosan kéne tudni mekkora fér oda.

(#45395) Vitee válasza Vhiktor (#45393) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia, én ilyet vettem.
Állítható, elég stabil, van hozzá minden ami a felszereléshez kell és jobban is néz ki mint amik ilyen árban vannak.
Google-ba beírod Benq mennyezti konzol és megtalálod. Több néven is fut. A képen nem látszik, de a tetején még van pluszba egy fekete műanyag takaró is amit rá kell pattintani, így takarja a csavarokat. A fém karral lazítod a gömb csuklót így lehet állítgatni és forgatni. Belül lehet vezetni a kábeleket, 3 ponton lehet rögzíteni a gépet.
Kábelcsatornábol sima négyszögletűt vettem, azthiszem 25x25mm méretben, egy HDMI és egy tápkábel elfér benne.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#45396) Real_Necro válasza Morph76 (#45394) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ma megmérem. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45397) Vhiktor válasza Vitee (#45395) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi, vetek rá egy pillantást.
2.7 m belmagasság, milyen alacsonyan kell lennie a vászon aljának a padlótol optimálisan?
Milyen típust könnyeb felszerelni? a mennyezetre vagy falra szerelhető konzolt, a konnyebb felszerelhetőségen azt értem melyik módszerrel biztosítható jobban, hogy pont a megfelelő helye legyen téve, hogy ne kelljen trapézkörrekciót használni?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45398) péjé válasza Vhiktor (#45397) üzenetére


péjé
őstag

Benqnak is van kalkulátora, ott érdemes elkezdeni a számolgatást. A vászon közepére kell tenned a lencse közepét mert lens shift nincs, a plafon- proji távolságra már nem emlékszem...a vászon alja egyéni ízlés kérdése, nálam kb 80 cm-en van.

(#45399) Vitee válasza Vhiktor (#45397) üzenetére


Vitee
aktív tag

Nekem is kb. ilyen a belmagasság a panelban. Nekem most olyan 65-70cm között van valahol, igy a konzol most a legrövidebb állásban van.
Először rakd fel a vásznat, aztán ha az fent van a helyén, leengeded, vagy ha fix lesz akkor ugye adott. Projektort bekapcsolod és egy létrán, vagy nekem szekrény tetején volt egy doboz ott a projektor és addig mozgattam míg tökéletes nem lett. Megvolt a konzol, összeraktam az egészet, ugyan úgy szekrényre raktam és addig pakoltam a gép alá "hézagolókat" míg a konzol már a plafonhoz ért, itt bejelöltem és kész.
Fali konzolon agyaltam én is, de amiben bíznék és jól is néz ki, 60-tól kezdődtek, azt pedig sokalltam érte.

péjé
Van egyébként 10% vertical lens shift szóval a függőleges pozícióval tud játszani.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#45400) péjé válasza Vitee (#45399) üzenetére


péjé
őstag

Vízszintes nincs ezért kell eltalálni a gép helyét, nekem is volt ilyen vetítőm...:-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.