Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) Ijk válasza Real_Necro (#45900) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kérdés milyenek az igények. Pont alább írtam hogy 200k-ból egy olyan pöpec kép kihozható, hogy azt jelentősen túlszárnyalni több tízmilliós rendszerrel lehet. Használtan megvan a hangrandszer 300k-ból. A festék sem drága, valami padlószőnyeg, függöny. Legdrágább elem a kényelmes kanapé az egészben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45902) zsoika válasza Ijk (#45901) üzenetére


zsoika
addikt

"hangrandszer 300k" dehogy

(#45903) alphamooncam válasza zsoika (#45902) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nálam 1 misinél állt meg, és csak alulról kaparom a közepest. Ja és 5.1 :Y mondjuk a hsz-k aktívak és a szub kivételével egyformák.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#45904) BBéci válasza Real_Necro (#45900) üzenetére


BBéci
titán

Szőnyegpadlót kellett volna letenned, nem kopogós, visszhangzó, fóliás fazúzalékot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45905) Real_Necro válasza BBéci (#45904) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez vinyl, clickes rendszerű vízálló. Szuterénbe nem rakok szőnyegpadlót, ugyanakkor vastag nagy szőnyegek kerülnek be. ;)

Kétszer már ázott a régi parketta széle, egyszer megadta magát az egyik átemelő szivattyú, második alkalommal meg a másikról lökte le a csövet... Persze előző tulajnál 10 évig nem volt gond...
Most van védelmem rá, de biztosra akartam menni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45906) Pro Koryak válasza Real_Necro (#45905) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nehogy az legyen, hogy a moziszoba elviszi a pénzt, a proji+hangrendszer meg a "legolcsóbb vackokból" lesz összeállítva, mert nem maradt pénz.

(#45907) Real_Necro válasza Pro Koryak (#45906) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem mondanám a Dali Conceptet olcsó vacaknak, nekem meg a hangzása megfelel (egyelőre), még kap egy szubládát. Most egy A osztályba kapcsolható sztereó Marantz van hozzá, mozihoz majd jön egy Onkyo vagy Marantz kb 150eFt kategóriában.
Projektorból az említett Runco is tetszik vagy BenQ W6000 vagy ettől feljebb kicsit de árban 200 alatt.

Hosszú távon hangelnyelők, mozifotelek...

Ettől nagyobb igényem egyelőre nincs.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45908) Ijk válasza zsoika (#45902) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tudom hogy sokaknak itt elképzelhetetlen az új áron 1 millió alatti hangrendszer, de azért van élet azalatt is.
Nekem 400k-ból kijött 3.1-es szett, ELAC Debut 5.2, C6.2, s10, Pio VSX832.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45909) zsoika válasza Ijk (#45908) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem is 400eFt körül jött ki(használtan), de nem akkora helyiségbe.

(#45910) AVhelper válasza Real_Necro (#45907) üzenetére


AVhelper
senior tag

A hangvisszaverődések elleni csillapításokat és főleg az állóhullámok - mert azok a méretarányok alapján bőven lesznek 70 Hz körül - elleni basszuscsapdákat már a helyiség burkolásakor célszerű lett volna kialakítani. Bár ehhez kell némi szakértelem.

[ Szerkesztve ]

(#45911) Vhiktor válasza péjé (#45575) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ehhez van távirányító is?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45912) Real_Necro válasza AVhelper (#45910) üzenetére


Real_Necro
veterán

A falak sima glettelt festett beton falak, kivétel a vászon mögött, az gipszkarton, valamint a mennyezeten is gipszkarton álmennyezet van a béléstestek takarásaként. Ezt az előző tulaj alakította így. Nem török profizmusra, nekem egy belépő kategória elég, így ha már oda kerülök, hogy a hangot tökéletesítsem, akkor kerül fel minden utólag. :B ;)

Egyébként lecsaptam a nem régen említett Screenline vászonra, legkésőbb hétvégén elhozom. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45913) péjé válasza Vhiktor (#45911) üzenetére


péjé
őstag

NIncs, a switchekhez adnak ahol te választod meg melyik bemenő jel kell, ez split, 1be kettő ki elven megy.

(#45914) Vhiktor válasza péjé (#45913) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ohh, akkor képes egyszerre két megjelenítőre kiküldeni a jelet? :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45915) python1 válasza Real_Necro (#45912) üzenetére


python1
veterán

Nem engedheted meg magadnak,hogy gagyit épÍts,vagy törekszel a maximális kiépÍtésre ,vagy nem is érdemes belevágni,főleg ekkora helyet feláldozni félmegoldásra.Természetesen ha nincs elsőre keret akkor ok,de alap szinten megálni ..... :F

(#45916) péjé válasza Vhiktor (#45914) üzenetére


péjé
őstag

Igen de a ha jól tudom akkor a 2 eszköz közül a kisebbi felbontását küldi.

(#45917) Real_Necro válasza python1 (#45915) üzenetére


Real_Necro
veterán

Te fanatikus vagy, én nem. Nekem elég lesz egyelőre. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45918) pet007


pet007
aktív tag

Optoma eh400-asba tud valaki halkabb ventit ajanlani ami nem fozi meg a gepet? Sajnos sehol nem talalok infot arrol hogy gyarilag milyen ventivel szereltek.. :((

(#45919) Morph76 válasza python1 (#45882) üzenetére


Morph76
aktív tag

+1
Ki ajánlott projit 2 méter vetítésére? Most van az aprón 85" Sony, azt gondolom, aki ilyen méretben vetíteni szeretne, vegye számításba azt is

[ Szerkesztve ]

(#45920) python1 válasza Real_Necro (#45917) üzenetére


python1
veterán

Fogalmazzunk úgy,hogy az élet minden területén,keresem,törekszem a legtökéletesebb megoldásokra,mármint ami csak tőlem telik.Nem kenyerem a könnyebb út semmiben,rővidke életben nem keresem a kompromisszumot,van elég mások ill más miatt.

[ Szerkesztve ]

(#45921) BBéci válasza python1 (#45920) üzenetére


BBéci
titán

Úgy is mondhatjuk: nem vagy megalkuvó.
Ahogy Gaben mondogatta: Impala vagy semmi! ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45922) Real_Necro válasza python1 (#45920) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezzel szerintem a legtöbb ember így van. Én is, csak nem egyenlőek az igényeink. Úgy vélem én sem a könnyebb felét fogtam meg.
Én csináltam az elektromos bekötéseket, a padlót, a festést, most jön a második festés... Lassan haladok, mert a két kisgyermekemtől sem szeretem elvenni az időt, így vagy este dolgozom, amikor alszanak, vagy szabadságot veszek ki, amikor ők oviban meg bölcsiben vannak. Mellette felelős beosztásban dolgozom egy olyan gyártó cégnél, ami éppen költözik és most ültem be újra az iskolapadba, pedig az elektroműszerész szakmunkás végzettségtől a villamosmérnök diplomáig van itthon pár papiros. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45923) python1 válasza Real_Necro (#45922) üzenetére


python1
veterán

+1
Akkor minden rendben, nem vagy elveszett ember. Külön tápösvényt mindenképpen alakíts ki a mozinak, most építem ki nálam is, meghálálja magát, mehet egy külön kör a PC -k nek is.

(#45924) Real_Necro válasza python1 (#45923) üzenetére


Real_Necro
veterán

Minden külön körön van a szeparálhatóság miatt. Még jön bele egy túlfeszültség levezető.
Ugyanakkor "csodatápkábelem" nem lesz. ;) A hangfalkábelekre azért költök.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45925) AVhelper válasza Real_Necro (#45922) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azt a helyiséget először akusztikailag kéne alkalmassá tenni a házimozi céljára és csak utána berendezéseket vásárolni bele. Például a 7,6 m hosszból fel kéne áldozni a nagy hullámhosszú állóhullámok csillapítására. Aztán az oldalfalakon a most még megfelelő gipszkartonból olcsón kialakítható konstrukcióval az elsődleges reflexiókat lehetne csökkenteni. De ezek csak jó tanácsok.

(#45926) Real_Necro válasza AVhelper (#45925) üzenetére


Real_Necro
veterán

Értem, de nem célom a teljes átalakítás. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45927) python1 válasza Real_Necro (#45926) üzenetére


python1
veterán

Helper pedig jól mondja,de bárki megerősÍthet benne,hogy érdemes az akusztikára fordÍtani,sok bosszúságtól kÍméled meg magad.Nem kell teljesen átalakÍtanod a helyiséget elsőkörben.

(#45928) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Szerintem jó lenne a az összefoglalóban a nézési távolságról szóló linket lecserélni.
Az utobbi időben nagyon sokat foglakoztam a témával, pont az miatt, hogy mekkora vászon lenne ideális számomra.
Ami a link alatt található cikkben le van írva, szerintem idejétmúlt és inkább vonatkozik tv-zésre mint mozizásra.

A THX szerinti ajánlásban a horizontális látószög 36 - 60 fokig terjed az optimális pedig 45-50 fok között van. Mozikban a leghátsó sorból nézve nem lehet ez a szög kisebb mint 26 fok.

SMTPE:
33-62 fokig terjed, az optimális pedig 43 fok.

IMAX: specifikáció szerint a látószögnek 53-110 fok között kell lennie. Ez azt jelenti, hogy a nézési távolság 0.3 x képszélesség és 1.0 x képszélesség között van.

Tehát az optimális nézési távolság vagyis a sweet spot kb 45 fok. Elvileg ez felel meg a hagyományos mozik esetében a középső sornak.

A képen pl. a 1.21W azt jelenti, hogy a nézési távolság a kép szélességének 1.21-szerese.

Imax esetében még azt találtam, hogy az eddig megépített termeknél nem tartották be a minimálisan előírt 53 fokot, hanem a leghátsó sor 37-45 fokos látószög lefedettség között van.

Gondoltam megosztom a tapasztalataimat.
Mivel szerintem mindenki azért vesz projektort, hogy a mozi érzését alakítsa ki otthonában ezért a nézési távolság nagyon fontos.

Nálam, hogy 2.5 méterről nézem a 100"-os képet az 48 fokos horizontális látószög lefedettséget add. Így valóban megvan a mozis érzés.

A fenti ábra segítségével mindenki künnyedén betudja lőni, hogy mi számára az optimális nézési távolság, ha már járt moziban és tudja, hogy kb melyik sorban szeret ülni.

Remélem ezzel sokaknak időt spórolok meg.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45929) Ijk válasza Vhiktor (#45928) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vetítésnél, elsősorban a 2.35:1 miatt inkább képmagassághoz érdemes viszonyítani. Eszerint egyedi ízlés függvényében 2-3x a képmagasság a nézési táv. Ebből eredendően a mozi képarány 2.35:1 (2.39:1) adja a legnagyobb képméretet, mert adott magassághoz szélesebb a kép.
Ezért is lenne célszerű natív 2.35:1-es projektorok gyártása, de mivel gondolom a házimozi elég kis piacot képez még projektorok között is, nem gyártanak ilyen dmd-ket, lcd-ket.

Ja és még külön nyalánkság hogy milyen egyszerű számolni vele, mert a 2.35:1 képátló értéke inchben nagyon közeli értéket ad a képmagasság centiméterben mért értékéhez. tehát egy 120"-os 2.35:1-es kép kb 120cm magas, optimális nézési táv 240-360cm.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45930) Vhiktor válasza Ijk (#45929) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen, csak azért nem emeltem ki külön a magasságot mert a képszélesség 16:9 és 2.35:1-nál ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45931) Ijk válasza Vhiktor (#45930) üzenetére


Ijk
nagyúr

16:9 vászonnál igen.
És a 2.35:1 vásznat preferálom házimozis célra, persze ehhez alkalmas projektor kell vagy legalább lejátszó amivel kicsinyíted a 16:9-es tartalmat (felirattal együtt).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45932) Real_Necro válasza python1 (#45927) üzenetére


Real_Necro
veterán

Elhiszem ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45933) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Gondolkodtam ezen a dupla gipszkartonos szigetelésen és nem értem. Ha már hangelnyelés, nem precízebb felrakni egy vastagabb hungarocell réteget, dryvitozni és glettelni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45934) gyeniko válasza Real_Necro (#45933) üzenetére


gyeniko
őstag

A polisztorol hab nem alkalmas erre a célra, a kemény "héj" pedig még jobban lehetetleníti.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#45935) Real_Necro válasza gyeniko (#45934) üzenetére


Real_Necro
veterán

A gipszkarton sem valami rugalmas, persze a betonnál rugalmasabb.
Tatami?
Mondjuk abból a végén gumiszoba lenne. :)
Nagy méretű vakrámára feszített vászon? Esetleg kitömve filc anyaggal?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45936) Dorian válasza Real_Necro (#45933) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, ugyanis más a cél. Itt nem a helyiséget akarod hangszigetelni más helyiségektől, hanem a helyiség belső hangcsillapítására van szükség.
Szálas anyag kell, ahol a hanghullámok mozgási energiája a szálak súrlódása miatt hőenergiává alakul.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45937) gyeniko válasza Real_Necro (#45935) üzenetére


gyeniko
őstag

Kerestem neked egy közérthető cikket , melyben minden lényeges dolgot elolvashatsz. A polisztirol kizárólag hőszigetelésre alkalmas anyag, akusztikai értéke elhanyagolható.
Én sötétkék, földig érő, nehéz farmer anyagból készített függönyökkel javítottam az akusztikát, egyben előállt a nem fény visszaverő sötét felület, amely nagyon "dizájnos".

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#45938) Vitee


Vitee
aktív tag

Sziasztok!

Írtam a napokban a w2000-el való küzdelmemről, egyszerűen adni akartam neki még esélyt. 3 gépet vettem, cseréltettem ki. Mind a 3 out of box poros volt, az egyik ebből katasztrófa, a többi nem vészes, kettőnek volt szivárvány szerű nyúlvány is a jobb alsó sarokban, mint amit régen beraktam ide is képet az enyémről, ami miatt tüköralagutat cseréltettem. Elegem lett ebből, nincs már türelmem hozzá, már nem akarok cserélgetni!
Voltatok kedvesek írni pár avx-es használt gépet amikkel az a baj, hogy egyik se lenne jó a szobába, mert a w2000 short throw gép így a lencse valahol 2.7-2.8 méteren lehet, a vászon pedig 100". A konzol így lett felfúrva a plafonba, a gép mögött még talán van 10-15 centi.
Milyen gépet tudnátok ajánlani aminek nem porosodik az optikája vagy a dmd már out of box is, rövid vetítési távolságú és a gépház se túl nagy? Lehet már nem férne el a mostani konzolon, a plafont mivel albérlet már nem szívesen fúrkálnám megint.
Létezik egyáltalán valami gép ezekkel a feltételekkel?

Előre is nagyon Köszönöm!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#45939) Real_Necro válasza gyeniko (#45937) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, érdekes volt, bár rövid. :)
Félreértés ne essék, nem egy full üres szoba lesz a végén abból, aminek neki fogtam, a másik fele a gyerekeimnek játszószoba. Több magas és egyben mély tároló rekeszes polc fog bekerülni, a falakra meg 70x140es vászon képek. Valamennyit tompít a hangon, a többit meg majd kitapasztalom.
A fehér falakat átfestem, a vászon köré pedig sötét, sűrű bársony függöny kerül.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45940) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

A hang kialakitassal kerlek menjetek a házimozis topikba vagy ha az egész szoba projis kialakitasa a tema, inkabb ide: [link]

Janaboy

(#45941) Vhiktor válasza Vitee (#45938) üzenetére


Vhiktor
veterán

Azért az durva, hogy az újjak is porosak voltak.
Lehet, hogy mind visszaküldött, használt, javított gép volt újracsomagolva? :Y
Egyébként ugyanabból az áruházból származott mindegyik?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45942) Vitee válasza Vhiktor (#45941) üzenetére


Vitee
aktív tag

Nem ugyanonnan volt mind, fóliás volt az összes, minden teljesen vadonat új volt rajtuk. Láttam már újracsomagolt terméket, azokba bele van dobva minden, karcok, fólia leszedve mindenhol. :)
Ezek bontatlan, hibátlan termékek. És mindben ott volt a por, volt egy nagyon durva is...
Szóval ezzel a géppel szerintem feladtam, csak nem tudom mi legyen helyette?! :(

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#45943) Vhiktor válasza Vitee (#45942) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én is sokáig nézegettem a gépeket avxen, de azok a komoylabb gépek, nem tudnak ilyen rövid távolságból ekkora képet vetíteni. Bár GyulaiPali lehet, hogy tud bennük optikát cserélni, de ehhez én nem értek.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45944) Ijk válasza Vitee (#45938) üzenetére


Ijk
nagyúr

Barco gép 1,24-es en13-as optikával talán jó lenne, de ezt pontosan le kellene mérni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45945) péjé válasza Vitee (#45938) üzenetére


péjé
őstag

Hát ez tényleg fura, nem gondoltam volna....átnyálazva a DLP vetítőket a benq w1070 tudja ezt még ami elérhető itt, a Barco gépek lencséjéről Pali tud nyilatkozni de biztosan van ilyen.
Esetleg pl. optoma uhd50...itt a projektorcentral keresője, throw ratiora is lehet keresni, w2000 1.15-1.50.... [link]
(Több gépnek usa megnevezése van, epsonok is más néven mennek.)
Vagy LCD gépet nézel, azok között több lehet ami neked jó.

[ Szerkesztve ]

(#45946) Ijk válasza péjé (#45945) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos nagyon nehéz minőségi projektorból nagylátót találni. Én ezt anno végigjártam, teljesen véletlen szerencsém volt a májusban hirdetett Runco-val, abban 1,0-1,2-es zoom lencse van, és ha jól tudom ezt is igazából már hátsó vetítéshez készítették (de ugye ennek gyakorlatban nincs jelentősége). Azt tudom hogy a Barconak az EN13-as optikája 1.24-es nagylátót tud, ennél nem láttam szélesebb látószögű gépeket 0.95"-os dmd-vel vagy bármilyen komolyabb házimozis gépet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45947) Real_Necro válasza Ijk (#45946) üzenetére


Real_Necro
veterán

Létezik olyan projektor, ami kb 7,5 méter távolságból vetít 300cm képátlójú képet?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45948) Ijk válasza Real_Necro (#45947) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom az 270cm széles kép. 750/270=2,78.
Pl. Bármelyik Barco EN14-es optikával.

De mennyezeten bárhova rakhatod gondolom, közelebb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45949) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Akinek van Benq W2000-es gépe megtudja mondani, hogy a kalibrációs papir szerint a cinema mod Rec709 normál vagy eco lámpa mellett van kalibrálva?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45950) Real_Necro válasza Ijk (#45948) üzenetére


Real_Necro
veterán

250 széles 140 magas

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.