Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) Cseneles válasza Vhiktor (#45949) üzenetére


Cseneles
őstag

Szerintem minden gépnek normál fényerőn van kalibrálva a színtere

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#45952) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha már a normál vs eco-nál tartunk, akkor már megkérdezem, hogy érdemes időnként normál módbna üzemelni a gépet vagy lehet állandóan eco-ban?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45953) Vitee válasza péjé (#45945) üzenetére


Vitee
aktív tag

Köszönöm a választ,

Pedig sajnos de... Gondolhatod milyen ideg volt bennem, a vegen mar csak legyintettem :) a w1070 sajnos ugyan ez a konstrukció, erről nagyon sok panasz van por miatt, így ki se próbálnám. Meg a w2000-nek jobb az optikája nem? Meg üvegből is van.
Optoma uhd50-et itt nem dicsérték, sőt nem ajánlott ahogyan olvastam.
LCD-től sem zárkózom el, nem volt még ilyen gépem... Nem lesz egyszerű ez úgy látom.
Azt lehet tudni valahonnan, hogy mely gépeknél tudták kiküszöbölni ezt a porosodást? Benq-t már nem is merek nézni, pedig van pár típus még.

ljk:
Köszönöm neked is, akkor nem lesz egyszerű dolgom úgy tűnik :(

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#45954) gyulaipal válasza Vitee (#45938) üzenetére


gyulaipal
tag

Természetesen létezik rövid távolságból vetítéshez lencse a komoly gépekhez. Szerintem mindegyikhez, de én csak PD/Barco gépekkel foglalkozom rendszerint, így azokat ismerem.

Az F32 kategóriás gépekhez van 1,16:1 fix lencse (talán EN15 a neve), azon nincs zoom. Az EN13 lencse már zoom-os, az 1.24...1.6:1 arányban vetít. Van 0.74:1-es lencse is (EN12) de szerintem az már túlzás. A nagygépekben egy mozdulat lencsét cserélni, bajonett zár tartja a lencsét. Megjegyzem ezrekben vetítés közben is lehet lencsét cserélni, a gép automatikusan detektálja az új lencse típusát és kész, működik. Lámpacseréhez sem kell a nagygépeket kikapcsolni ... milyen ciki is lenne "állandóan" kapcsolgatni a gépet! :-)

Az F22 kategóriás gépekhez is vannak nagyobb szögben vetítő lencsék, de azokat csak úgy lehet beszerezni, hogy vesz az ember egy olcsó gépet pl. Ebay-ről, amiben az van és átteszem. Ahhoz viszont szét kell bontani a gépet, a kisgép lencséje nem cserélhető egy mozdulattal.

(#45955) Ijk válasza gyulaipal (#45954) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az EN15 pont jó lenne neki, de nem tudom honnan lehet beszerezni.
Arra már én is rárepülnék egyszer egy wqxga géppel (16:9-re digitálisan zoomolva 2.35:1-ről még pont FHD felbontásom lenne, mozis képaránynál meg bőven FHD fölött lennék). Bár amikor nézem a filmeket a Runcoval soha nem gondolok váltásra.

Bár pont láttam ebayen.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45956) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

A benq w6000 service menüben ezt leltem most akkor melyik a valós óraszám? Normál menüben 903 van.
Köszönöm.

(#45957) BBéci válasza Gomba1974 (#45956) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal a normál nullázható, a service nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45958) Morph76 válasza Gomba1974 (#45956) üzenetére


Morph76
aktív tag

A total...

(#45959) péjé válasza Gomba1974 (#45956) üzenetére


péjé
őstag

A normal menüben az utolsó nullázás óta eltelt időt mutatja, a szervízben meg az összesen ment óraszámot...a whisper gondolom az eco akar lenni.
Ez egy ilyen kategóriás DLP-nél sztem egyáltalán nem veszélyes feltéve ha azért nem egy porcica hegy belül a gép.

(#45960) Gomba1974 válasza péjé (#45959) üzenetére


Gomba1974
tag

Köszi.

Már rendelem is az új izzót bele.

(#45961) Ijk


Ijk
nagyúr

Most már elkészült a nappali végre, nem csak nyersen egy fém konzolon lóg a falon a projektor.

Bedobom az album linkjét , van két videó, az egyikben a mennyezeti sötétítő működése ha valaki kíváncsi.
Magam részéről nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, össze sem hasonlítható az élmény még a 65" plazmával szemben sem, amit a 116"-os vászonra vetített kép nyújt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45962) Janaboy válasza Ijk (#45961) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mindjart kapsz hogy nem jó úgy a center ;]
Amúgy szép, grat.
Milyen proji?

Janaboy

(#45963) Vhiktor válasza Ijk (#45961) üzenetére


Vhiktor
veterán

Gyönyörű :R
Milyen messziről nézed?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45964) Ijk válasza Janaboy (#45962) üzenetére


Ijk
nagyúr

Runco RS-1100 ultra.

Vhiktor: Kb. 3,2m-ről.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45965) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha valaki kiváncsi rá, hogy adott nézési távolságból adott vászonméret mellett mekkora a látószög akkor arra itt egy kalkulátor:
[link]

Illetve vászon szélesség és magasság kalkulátor átló alapján. Bármilyen féle képarány beállítható:
[link]

Ezek ha másokat is érdekelnek és nem csak engem, szerintem be lehetne tenni az összefoglalóba ezzel együtt #45928

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#45966) sixpak válasza Janaboy (#45962) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jó az, csak rossz helyen van. :D

21:9-es vászon frankó lehet, még magában, vetítés nélkül is jobban néz ki, mint a 16:9. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#45967) Real_Necro válasza Ijk (#45961) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gratula, mutatós, nekem a projektor szekrénye, azaz a megoldás nagyon tetszik. Nem rezonál?

Én meg pár órája hoztam haza az avx-en hirdetett Screenline vásznat. Megyek is mindjárt festeni a szuternént, hogy holnap fel tudjam rakni a helyére a vásznat.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45968) péjé válasza Ijk (#45961) üzenetére


péjé
őstag

Jól néz ki, gratula, a szekrény nagyon ötletes megoldás.

(#45969) zsoika válasza Janaboy (#45962) üzenetére


zsoika
addikt

Meg az AVR bezárva. ;] :P

Ijk : nem látom a surround hangfalakat

[ Szerkesztve ]

(#45970) python1 válasza Ijk (#45961) üzenetére


python1
veterán

Kihoztad a maximumot,de a dialógnak nem tesz jót a polc közé helyezés. ;]
Amúgy tényleg pofás lett.

(#45971) Real_Necro válasza zsoika (#45969) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én meg az akusztikai paneleket... ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45972) Ijk válasza zsoika (#45969) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs surrond. Nekem elég a 3.1.

python1: kompromisszum ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45973) Real_Necro


Real_Necro
veterán

FeszesebbFestés kész, elgondolkodtam...

Azt hiszem találtam egy kedvezőbb elrendezést úgy, hogy a vásznat nem a rövid, hanem a hosszú falra teszem és az elrendezés nem hosszában, hanem keresztben valósul meg.
Így a nézési távolság a 287cm képátlónál 3-3,5 méter lenne, a projektor pedig kb 4,5 (max 5) méterre kerülne, ott viszont max a földtől kb 170cm magasságban tudnám helyezni, mert fölötte gerenda van. Szóval újratervezés..

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45974) zsoika válasza Ijk (#45972) üzenetére


zsoika
addikt

Kár....pedig nem sok kéne már "tökéletes" mozihoz.

Real_Necro: Én eddig is azt hittem hosszában gondolkozol.

[ Szerkesztve ]

(#45975) Real_Necro válasza zsoika (#45974) üzenetére


Real_Necro
veterán

Reggeli után felrakom a konnektorokat (a fóliát meg a maszkoló szalagokat most szedtem össze) és készítek képeket, úgy jobban látszik milyen lehetőségeink vannak.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45976) Dorian válasza zsoika (#45974) üzenetére


Dorian
félisten

Nem biztos, h a minél több a jobb, ha a helyiség lehetőségei nem adják.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45977) zsoika válasza Dorian (#45976) üzenetére


zsoika
addikt

Az 5.1 nem lehet sok , ha már csak a 2 hátsó hiányzik.
A 7.1 ill. Atmos stb.-nél már egyetértek.

(#45978) Ijk válasza zsoika (#45977) üzenetére


Ijk
nagyúr

A gond hogy nem igazán van hely nekik. Kókányolni nem akarok ilyen keverék hangfalakkal, a frontok ELAC 5.2-esek, ennél nincs kisebb a szériában.
Persze szíveen fogadok ötleteket milyen hangszórót tegyek surrondnak és hogy, nem zárkózom el tőle.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45979) zsoika válasza Ijk (#45978) üzenetére


zsoika
addikt

"Kókányolni nem akarok ilyen keverék hangfalakkal" azt jól teszed!
" a frontok ELAC 5.2-esek, ennél nincs kisebb a szériában." A válasz egyszerű....Elac 5.2-t
Nekem Vogels VLB 200-al van feltéve ,de akár egy keményfa polc is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#45980) Dorian válasza zsoika (#45979) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy' érted, hogy "akár egy keményfa polc is megteszi"? Utóbbi sokkal jobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45981) spiky03 válasza Ijk (#45961) üzenetére


spiky03
veterán

Jól néz ki, gratula hozzá!
El is mentettem az albumot ha nem baj. :B

Esetleg tudsz olyan képet is vagy videót csinálni amikor nincs behúzva a fekete függöny, hogy úgy fehér függönnyel és mennyezettel mennyivel rosszabb a kép?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45982) zsoika válasza Dorian (#45980) üzenetére


zsoika
addikt

Hát úgy hogy jó az is .....kinek mi tetszik.
"Utóbbi sokkal jobb"A hang tekintetében lehet ,de vannak/lehetnek más prioritások is . Pl. nekem nem tetszene egy olyan polc (hacsak nem borítanám be v.mivel) és így egyszerűbb volt.
Nem leszólni akartam a polcot.... Inkább mint választási lehetőségként tálalni.
De akkor: jav.
Teheted egy keményfa polcra, vagy akár egy konzolra. Így remélem oké lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#45983) Ijk válasza spiky03 (#45981) üzenetére


Ijk
nagyúr

ANSI ábrával csinálok majd videót róla. Sajnos fénymérőm nincs kontrasztméréshez, pedig az lenne a leghasznosabb.

zsoika: hát hely az nem sok van, kb. így tudnám elhelyezni:

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#45984) zsoika válasza Ijk (#45983) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem jónak tűnik

(#45985) Real_Necro válasza Real_Necro (#45975) üzenetére


Real_Necro
veterán

Régi tervezett felület (folyosó mellett):
Itt meg az új elgondolás (konnektor lekerül). A radiátorok függönnyel el lesznek takarva.
Kérdés, hogy a vetített faltól ha kb 3-3,2 méter a nézési távolság és a projektort a szemközti "beugróba tudom rakni a gerenda alá aminek az alja 2méter, valamint a projektor 5 méterre lenne a vászontól így, milyen lehetőségeim vannak?
Szerintem jobb lenne így elrendezve és beférne egy nagy U alakú ülőgarnitúra.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45986) Cseneles válasza Real_Necro (#45985) üzenetére


Cseneles
őstag

Jelold be a kepen hova raknad a vetítőt.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#45987) Real_Necro válasza Cseneles (#45986) üzenetére


Real_Necro
veterán

Telefonon kicsit nehéz, de megpróbáltam

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45988) Cseneles válasza Real_Necro (#45987) üzenetére


Cseneles
őstag

igen oda kerülne a vászon és hova vetítő?

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#45989) Real_Necro válasza Cseneles (#45988) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sorry, félreértettem, készítek még arról a feléről is képet.

Szerk.: A beugró rész, felül gerenda van, a hátulja gipszkarton mert a túloldalon még van még egy helyiség.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45990) Cseneles válasza Real_Necro (#45989) üzenetére


Cseneles
őstag

Igy már érthető...milenne ha elfordítanád a mozid 90fokkal, balra a 2db konnektor közé kerülne a vásznad, lenne normális távolságod vetíteni és a hangfalak elhelyezése érdekében is sokkal ideálisabb lenne az egész :K Bár ha az igaz h a gerendától a szemközti fal 5m akkor ez is tökéletesen megfelel a legtöbb gépnek :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#45991) Real_Necro válasza Cseneles (#45990) üzenetére


Real_Necro
veterán

A beugró végétől a szemközti falig 5,22 méter. Kérdés honnan mérjükbprojektorbál a távolságot. Gép hátuljától, közepétől vagy lencsétől? Úgy tudom annak elégnek kell lennie 287cm képátlóra.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45992) zsoika válasza Real_Necro (#45991) üzenetére


zsoika
addikt

A vászonnak balra 90° is jó lehet és akkor a frontok sem kerülnének a két radiátor elé, de így is jó.....kérdés hogy a surround sugárzókat melyik esetben tudod jobban elhelyezni.
Én elforgatnám.

[ Szerkesztve ]

(#45993) Cseneles válasza Real_Necro (#45991) üzenetére


Cseneles
őstag

A vetitési távolságot a gép lencséjétől kell mérni a vászonig. olyan 450cm-től már egész jó a vetjtési távolság, sok gép ideális erre zoom fügvényében. Milyen vetítőd van? példaképpen egy 1.50:1 zoom tartományú gép 3.74-5.7 m közötti elhelyezés esetén tudja ezt a vásznat megvetíteni

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#45994) Real_Necro válasza zsoika (#45992) üzenetére


Real_Necro
veterán

A radiátorok nem nagyon mennek, a hangfal pedig mellé kerül, nem elé. Annyi hely még van.

Surround elfér a fehér kövön állványon.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45995) zsoika válasza Real_Necro (#45994) üzenetére


zsoika
addikt

Szerencsére van helyed bőven, de azért nem árt összefésülni a proji és a hangrendszer ajánlott elhelyezési szabályait.....gondolom nem szeretnéd hogy később emiatt le kelljen szerelni a szépen felszerelt, beállított vetítőt.
Az ábra szerint ki tudod mérni hogy hová fognak kerülni a sugárzók.

A surr. és surr.back hátsóknak 5.1 esetén elvileg a fül fölött kellene lenni (a magassugárzónak) 60-90cm-el, de az állványon elég hülyén néz ki szerintem....viszont Atmoshoz már jó a fülmagasság és így az állvány is.

[ Szerkesztve ]

(#45996) Real_Necro válasza zsoika (#45995) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez alapján pont jobb akkor az új elrendezés mert a keskeny falnál nem sok szabad helyem van a hangfalaknak "mozogni".

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#45997) zsoika válasza Real_Necro (#45996) üzenetére


zsoika
addikt

Igen szerintem is és még a sarkok is messze vannak ami a hangfalaknak csak jó.
Általában a hosszanti elrendezés az ajánlott ,de te olyan szerencsés vagy hogy keresztben is lesz elég hely...szerintem.
A surr. sugárzókkal gyűlhet meg a bajod (kersztben) ha "csak" 5.1és a "nagykönyv" szerinti elrendezés a cél.

(#45998) hm15 válasza Ijk (#45983) üzenetére


hm15
senior tag

Ugyanúgy van nekem is ahogy zsoika mutatta, neked is elférne ott bőven. Így is lenne kerek az egész. A front oldalad nagyon szép lett. :)

(#45999) pet007 válasza Real_Necro (#45987) üzenetére


pet007
aktív tag

Szerintem igy a ket radiator "vilagitani" fog vetites kozben, erdemes lehet festesen gondolkodni, bar gondolom ujak, igy nem szivesen festened. Remelem raksz majd fel kepet az elkeszult szobarol, sok sikert hozza! :K

(#46000) Real_Necro válasza pet007 (#45999) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez már félig megoldva, felkerült 2 darab 3 méteres dupla függönykarnis, hamarosan veszem az anyagot hozzá. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.