Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) schawo válasza SchumiBácsi (#36448) üzenetére


schawo
titán

Nekem is pwmes van, látom, de jól elvagyok vele, viszont megőrülnék, ha nagy fényerőn kéne néznem. Ez a pwm túllihegés kifejezetten röhejes.

(#36449) privacy99
Ugyanmár, az emberek 99.9%-a pwm-es monitort használ.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36452) zzola válasza schawo (#36447) üzenetére


zzola
félisten

Rendben. Általában ezt azzal küszöbölöm ki, hogy az íróasztalomnál levő lámpát ráirányítom a monitorra, így nem bántja a szememet annyira. A kérdés fennáll, 23-24" között ~50k kategóriában az LG IPS-eken kívül van más alternatíva? Mint írtam, csak E-Digital jöhet szóba, tehát Dell nem játszik. Drágább Asus, Samsung létezik, ami PWM mentes, illetve lehetne alacsony a válaszidő a játék miatt...köszi!

(#36453) kleinguru válasza vond (#36438) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem nagyon jó lesz:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36454) BomiBoogie válasza schawo (#36451) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is levettem ám azóta 25-re a brightnesst, és így is látom rendesen, mi van a képen. :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36455) madgie válasza BomiBoogie (#36454) üzenetére


madgie
titán

Ugye? :)

(#36456) vond válasza schawo (#36451) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Ez a pwm túllihegés kifejezetten röhejes."

Szerintem is erősen fel van fújva a dolog... Az egyértelmű, hogy kellemesebb egy nem PWM-es monitort bámulni hosszú órákon át... Én is érzem a különbséget, de nem megyek a falnak a PWM-től... És az emberek nagy többsége szerintem észre sem veszi a dolgot...

(#36454) BomiBoogie: Ugye-ugye?! Le is veheted a hegesztőszemüveget... :D

(#36453) kleinguru: Ha meg tudod bugázni, akkor hajrá... ;] Brutál jó biznisz (főleg, ha belegondolsz, hogy mit kapsz manapság 27 ezer forintért)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36457) tthom válasza vond (#36456) üzenetére


tthom
senior tag

Jó, de ehhez a PWM dologhoz számold hozzá azokat, akik eddig egy normál CCFL-es, nem villogó monitorról váltanak PWMesre, esetleg eleve jobban szeretik a nyugodt képű monitorokat.. Olyankor biztos, hogy visszalépés nekik.

Pl, én most kénytelen vagyok újat venni, mert elromlott a régi, holott nem cseréltem volna, mert ennél jobb nekem felesleges. De tegnap kiváncsiságból megnéztem fényképezővel és egyáltalán nem villog a jelenlegi. (ahogy gondoltam) Mivel ezt szoktam meg, ha PWMeset veszek, biztos, hogy érzem a különbséget, így inkább keresek olyat, ami jó, de elég gyér a kínálat. Szinte a két DELL van csak értelmes áron, abból is a 24esről már valaki jelentette, hogy kifogott egy PWMest az új szériából is.. Nagy választási lehetőség. :)

(#36458) schawo válasza tthom (#36457) üzenetére


schawo
titán

A CCFL-ek PWM-esek voltak. Én is naponta többször ülök egyik géptől a másikig. Egyiken egy csöves, másikon egy PWM-LED-es monitor lóg. Köszönöm, jól vagyok. A CCFL is villog, csak ritkábban (ez hátrány), de kevésbé határozottan (ez előny). Összességében valamivel jobb, de nem ettől fog megvakulni valaki. Aki régen bírta a 75Hz-es CRT villogást (én azt nem, nálam 120 Hz volt az elvárt), az a 360Hz-es LED-től nem fog kiakadni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36459) stranger28 válasza privacy99 (#36441) üzenetére


stranger28
addikt

Ha lenyitottad volna az összefoglalót, nem kérdeznél ilyeneket. :(

(#36451) schawo: +1. Semmit nem vettem belőle észre anno az U2412M-nél. Nem úgy jönnek ezek ki, hogy 60%-nak fájjon tőle a feje, eznemaháromdéj. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36460) vond válasza schawo (#36458) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is ugyanígy ingázok CCFL 175-200Hz PWM, LED 350-400Hz PWM, LED NO PWM között... Érzem a különbséget, de köszönöm, semmi gondom nincs...

Anno én is 100, meg 120 Hz-en hajtottam a CRT-t, alatta már elég zizi volt... :)

(#36457) tthom: Plusz egy ok, hogy az újabb, nem PWM-es Dell UltraSharp-okat vegyük... ;] :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36461) tthom válasza schawo (#36458) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, tudom, hogy az is PWMes. De mégsem vibrál érezhetően és igen, én sem szerettem a 100Hz-nél kevesebbel menő CRTket, fáradt tőle a szemem, fejem. Nem szeretnék abba beleesni, hogy megveszem, mert úgysem érzem majd, aztán utána cserélgethetem, akkor inkább legyen eleve olyan, ami nem érezhető. 360Hz-eset melyikből láttál? Én szinte bármilyen tesztet nézek, 220al mennek.

(#36462) schawo válasza tthom (#36461) üzenetére


schawo
titán

2412-m van 2011 óta, annak 360-es pwm-ja van. Magam is mértem..

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36463) tthom válasza schawo (#36462) üzenetére


tthom
senior tag

Jó lenne ha a DELL amikor váltja a rev-eket, odaírná pontosan, hogy az aktuális mivel hogy megy. :)
Legalábbis ahogy olvasom, eléggé módosítgatnak.

(#36464) schawo válasza tthom (#36463) üzenetére


schawo
titán

Ezt soha, semmelyik cég sem szokta kommunikálni. Tudom, hiba, de ez van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36465) tthom válasza schawo (#36464) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, nem is gondoltam, hogy pont ezt fogják.. Hozzá vagyok szokva.. :(

(#36466) privacy99 válasza schawo (#36451) üzenetére


privacy99
senior tag

Értem, de arról volt szó, hogy a jelenlegi (A00 rev.) U2412M-ek pwm mentesek. Erre lennék kíváncsi. Az én szemeimet egyedül a magas fényerő zavarja, de az nagyon, így viszonylag (nagyon) alacsonyan használom. De vibrálást nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#36467) PBence84


PBence84
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlása előtt állok és a tanácsotokat szeretném kérni. A kritériumok a következők:

-grafikai felhasználás (CATIA, SolidWorks, Corel, PS, Illustrator...)
-minél nagyobb képátló (27" lenne az ideális)
-lehetőség szerint TV tuner legyen benne (nem szigorú feltétel, a helytakarékosság miatt kényelmi extra lenne)
-max 100.000,- HuF ár

Olvastam hogy IPS paneles a megfelelő ilyen célra, viszont elképesztő mennyiségű az információáradat és nem hiszem hogy képes leszek feldolgozni.

http://www.argep.hu/product_2088188.html

Pl. találtam egy ilyet. Mi a véleményetek? Mire figyeljek?

Várnék esetleg konkrét tippeket.
Köszi a segítséget!
Üdv! :)

(#36468) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy fura a kérdésem, de szeretnék abban tanácsot kérni, hogy 15" tft (4:3 képarány) méretben, melyik a legjobb minőségű monitor.
Igen, ragaszkodom a 15"-hoz, mert moddingra kellene. :K
Egy szó mint száz, keresem a lejobb 15"-os tft monitort!
Tanácsok és tippek jöhetnek dögivel. Előre is köszi! :R

(#36469) kleinguru válasza PBence84 (#36467) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha tényleg munkára kell, akkor ajánlom figyelmedbe a Dell U2711-et:K

Használtan szokott fenn lenni aprón.

* Nagy felbontás
* CCFL
* WCG
* 27"

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36470) KAMELOT válasza PBence84 (#36467) üzenetére


KAMELOT
titán

Én inkább DELL U2713H alacsonyabb fogyasztás 60W és 120K aprón tiszta új. 2711-es az 113W.

(#36471) stranger28: Akkor egy jó hír mert a hivatalos oldalon az van írva, hogy 113W. Akkor szerintem xarul mérnek azok ott ha nálad 60W. Akkor a 2713H-nak kevesebbnek kéne lenni. Jó lenne ha lemérnéd és dobnál ide egy képet, mert ha tényleg elég alacsony a fogyasztása akkor én is veszek egy olyat.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36471) stranger28 válasza KAMELOT (#36470) üzenetére


stranger28
addikt

2711-es az 60W, U2713H-t még nem mértem itthon, azt nem tudom. :)

(#36472) madgie válasza KAMELOT (#36470) üzenetére


madgie
titán

"2711-es az 113W"

Gondolom százas fényerőn... az enyém valami 23-as körül van, vagy hasonló.

(#36473) kleinguru válasza KAMELOT (#36470) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom, hogy mennyi garancia van a 120K zsír újra (egyáltalán van-e)...

És a fogyasztás nem feltétlen szempont, mert ha dolgozik vele, tutira kalibráltat és az olyan ~ 22-28-as értékek közé esik majd(fényerő) ott meg nem fogyaszt annyit.

Már a 2711 is kilóg a keretéből és Tunnert is szeretne bele... muszáj lesz neki eldönteni, hogy dolgozik-e inkább és akkor egy kicsit több pénz... méretből lentebb add 2413 esetleg...

Kompromisszumot kell kötni:K

Madgie: nekem 27 talán

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36474) stranger28 válasza KAMELOT (#36470) üzenetére


stranger28
addikt

Kalibrálva 20-ra van levéve a fényerő, este 8-ra, gondolom ők 100-on mérik, tehát az egy maximum. :K
Látom, már írták. Plusz egyébként, ha mondjuk 113 vs 60W lenne, az sem 20 ezres évi differencia a számládon.

Miről szeretnél képet?

[ Szerkesztve ]

(#36475) privacy99 válasza stranger28 (#36459) üzenetére


privacy99
senior tag

Bocsánat, ezt tényleg kihagytam, most már látom. Akkor jól gondoltam, hogy csak egy sima beállításról van szó.

(#36476) KAMELOT válasza stranger28 (#36474) üzenetére


KAMELOT
titán

Természetesen nem, de a mostani monitorom 20W azért nagyot nem akarok ugrani. De a 60W elfogadható.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36477) Dr V


Dr V
őstag

Samsungok közül mit érdemes mostanában venni?
És egy örök kérdés: PVA vs IPS? Nekem nem volt annyira szembetűnő oldalról a pva képének a torzulása...

[ Szerkesztve ]

(#36478) kleinguru válasza Dr V (#36477) üzenetére


kleinguru
addikt

Leginkább semmit:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36479) KAMELOT válasza Dr V (#36477) üzenetére


KAMELOT
titán

DELL normális áron. Ár / minőség végett.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36480) laszlohu válasza Dr V (#36477) üzenetére


laszlohu
addikt

(#36481) KAMELOT válasza laszlohu (#36480) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez egy kicsit drága ahhoz képest, hogy csak 1080p és 24-es. Ebből a pénzből inkább DELL U2713H.
1,07 milliárd szín, 27-es, 1440p.....

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36482) Bici


Bici
félisten

U2311H 40-ért jó vétel gari nélkül?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36483) tthom


tthom
senior tag

Az hogy lehet, hogy a régi CCFL-es monitorok is PWMesek ugye.. De akár a fényképezővel, akár a telefonom kamerájával nézem, nem látom vibrálni a mostani képét..? A youtubeon meg a HP LP2475W-nek is látni?

Valami olyan, hogy pont nem látszik, vagy lehet, hogy ezen nem látható? Tudom, túlragozom, de szeretnék tisztán látni. :)

[ Szerkesztve ]

(#36484) madgie válasza tthom (#36483) üzenetére


madgie
titán

A záridő nagyon nem mindegy.

(#36485) privacy99 válasza madgie (#36484) üzenetére


privacy99
senior tag

Mekkora záridőre van szükség, hogy észlelhető legyen?

(#36486) vond válasza privacy99 (#36485) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ne videózzatok, hanem exponálással teszteljetek/mérjetek, az ITT leírt módon... Így még a hozzávetőleges frekvenciát is ki lehet számolni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36487) schawo válasza privacy99 (#36485) üzenetére


schawo
titán

Lőj mondjuk egy 1/20"-at, úgy, hogy közben picit egy irányba mozgatod a kamera képét. Egész addig próbálkozz, míg minden egyes csík határozottan kivehető lesz. Ekkor számold meg, hányszor van meg a képen a csík. Minden egyes darab csík 20-szal növeli a PWM frekvenciát. Ha 18 csíkot számolsz meg, akkor 18 x 20 = 360 Hz a frekvencia.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36488) KAMELOT válasza Bici (#36482) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó vétel igen!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36489) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok,

ASus monitorról vélemény? Esetleg ugyan ebben az árban jobb? ( Ha kérhetném azt is írjátok le, miért jobb, a linkelthez viszonyítva.)

Köszi.

(#36490) Bici válasza KAMELOT (#36488) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36491) vond válasza Djsaba (#36489) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, azt a nyócvanmilliócsillióazegyhez "okos kontrasztarányt" lehet, hogy nehéz lesz űberelni... ;] :DDD

Egyébként 42-43 ezerért teljesen vállalható... Nem sok alternatíva van ebben a kategóriában, max. valamelyik olcsóbb 22" IPS LG (ha még kevesebbet akarsz költeni)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36492) Dr V


Dr V
őstag

Ha dell 2412 akkor gondolom ezt érdemes megvenni, igaz?
Egyébként miért vannak ezekkel tele a boltok polcai? Ennyire jó vagy sózzák rá a népre? Esetleg hamarosan jön az újabb és szebb/jobb változata?

(#36493) Djsaba válasza vond (#36491) üzenetére


Djsaba
senior tag

Tudom, hogy nem számít sokat, de dellnél is olvastam 100milliósat.. ez csak parasztvakítás szinte :DDD
Azért kérdezem, mert régebben ebben a topicban nekem szinte csak LG monitort ajánlottak. Ez az Asus egyből a kukába. Ár-teljesítmény nézőpontja szerint ez okés, vagy valamelyik olcsóbb LG esetleg még "jobb " is?

(#36494) privacy99 válasza schawo (#36487) üzenetére


privacy99
senior tag

A vond által linkelt oldal alapján megcsináltam, meg a sima képernyőt is fotóztam, de néha elmosódáson kívül semmi csíkozódás nem volt. Itt vannak a fehér vonalas képek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Csak nagyon erős mozgatásra néz ki úgy, mintha csíkozódna. Valamit rosszul csináltam? Mindegyik 1/20-as kép, 30-as fényerő, átlósan mozgatva.

[ Szerkesztve ]

(#36495) PBence84


PBence84
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Üdv: PB

(#36496) I3EI\ICE válasza Dr V (#36492) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

"Ha dell 2412 akkor gondolom ezt érdemes megvenni, igaz?"

Igen

A többi kérdésre pontosabban maguk a kereskedők tudnának válaszolni. Én arra tippelek, hogy egy jól sikerült, "kiforrott" modell, amire jó a kereslet. Annak idején a 2311-ből is rengeteget eladtak, meglátszik ez azon is, hogy jóval a bolti forgalmazásának megszűnése után is szinte mindig van fent eladó példány, és még mindig nem potom pénzekért cserélnek gazdát.

(#36497) KAMELOT válasza privacy99 (#36494) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek a csíkok micsodák a képernyődön? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36498) vond válasza privacy99 (#36494) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gyorsabban mozgasd a kamerát, vagy válassz hosszabb záridőt... Jahhh, és vízszintesen mozgasd, ne átlósan... Egyébként erős a gyanúm, hogy ez nem PWM-es (még így is elég folyamatosnak tűnik a csík)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36499) El Kebir válasza privacy99 (#36494) üzenetére


El Kebir
őstag

első képeden mintha már látszódnának vonalak bár elég halványan, de valami olyasmi kép kellene.

ne lámpa mellett, hanem sötétben érzékenyebbre állítva fényképezőt, monitor nulla fényrővel, és gyorsabban mozgasd fényképezőt. (konkrétan rángasd ahogy bírod :DDD )

egy pwm-es villogásnyi idő alatt el kell mozduljon annyira a fényképezőgép, hogy külön vonalatként exponálódjon a következő felvillanásoknál, még a záridő alatt, ha lassan mozgatod, akkor egymásra, vagy egymás mellé exponálhatod a vonalakat és amiatt nem látod különbözőnek, a monitor fényerejét is azért kell nullára levenni, mert ekkor lesz a legnagyobb időkülönbség két felvillanás között, így ugyanolyan kameramozgásnál is nagyobb lesz két vonal között a távolság.

na akkor egy kis saját gyorsteszt :)

U2410 ccfl pwm:
1/15 12 vonal 0,0055ms vagyis 180Hz, remélem jól számoltam :)
1/30 (ennél fele a záridő fele annyi a vonal.)

nalám sincs elég érzékenyre állítva a gép, azért sötétek a fehér vonalak... de látszik minden jól :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36500) El Kebir válasza El Kebir (#36499) üzenetére


El Kebir
őstag

"ne lámpa mellett, hanem sötétben érzékenyebbre állítva fényképezőt"

ez lehet hülye tanács volt, mindegy, nem tudom, nem vagyok fotós, meg fenntartom a jogot, néha hülyeséget is írok :P

"ekkor lesz a legnagyobb időkülönbség két felvillanás között"

ez sem korrekt :DDD , tehát az egymást követő felvillanások közötti kikapcsolt állapot lesz hosszabb, mert ugye a frekvencia nem változik...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.