Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Isual válasza Devilhun_HUN (#35250) üzenetére


Isual
veterán

Az, hogy szerintem jobb monitor az U2212HM. S mivel én a kérdezőnek igyekszem a keretből a legjobbat ajánlani (21-24"- 50k-ig, esetedben), ezért kínáltam szíves figyelmedbe. Egyébként semmi.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35253) Orgi


Orgi
őstag

Ma elbaktattam az Oázisba megnézni a Dell monitorokat élőben, ami esetleg segíthet olyannak, aki ezt nem tudja megtenni:

- a 2312 és a 2412 közötti 1" a valóságban többnek néz ki jóval, érezhetően nagyobb a 24-es,
- az az tükröződős S széria zavaró élőben, én nem választanám,
- az ips glow nem zavaró szerintem, bár látható sötétben: az eladó szerint kalibrálásnál a gázosakat visszaküldik, tehát én mindenképpen kalibrálással és pixelgaranciával venném,
- régi PVA-s monitoromhoz képest marha jók a színek,
- korrekt és segítőkész az eladó.

(#35254) Isual válasza Orgi (#35253) üzenetére


Isual
veterán

Köszi a hsz-t, mindig hasznosak ezek! Ha lehet egy kérdésem:
Végül melyik monitor nyerte el legjobban a tetszésed, s miért?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35255) Csori96


Csori96
tag

Sziasztok!

A Dell U2312HM monitor felülete matt vagy fényes?

[ Szerkesztve ]

(#35256) Isual válasza Csori96 (#35255) üzenetére


Isual
veterán

Matt.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35257) Orgi válasza Isual (#35254) üzenetére


Orgi
őstag

A 2412 a mérete miatt nagyon látványos, de anyagi szempontokból maradok a 2312-nél, bőven jónak tűnt.

(#35258) Csori96 válasza Isual (#35256) üzenetére


Csori96
tag

Köszi!

(#35259) vond válasza Orgi (#35253) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez igen! Köszi a tömör, de annál hasznosabb hozzászólást! ;)
Jól fog jönni azoknak, akik épp hasonló cipőben járnak...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35260) taknyi válasza Devilhun_HUN (#35250) üzenetére


taknyi
aktív tag

Semmi baj nincs vele, felveszi a 7-es széria a 2011-es e-ips dell u2(2)312hm-mel a versenyt. Hívd fel, vagy menj el a Monitorguruba, ott elmondja neked egy korrekt szakállas eladó (sajnos a nevét nem tudom) a saját tapasztalatát, véleményét... :K

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#35261) Isual válasza taknyi (#35260) üzenetére


Isual
veterán

nem tudod a nevét! :Y
csalódtam benned...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35262) old_artist válasza Isual (#35261) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Tudja Ő azt, csak "szerénykedik" ...

[ Szerkesztve ]

(#35263) Isual válasza old_artist (#35262) üzenetére


Isual
veterán

Már megijedtem, esküszöm! ;]

De ha már itt vagy, egy összehasonlítás tőled 2212HM vs 237L között úgy amblokk (összeszerelési minőség, funkcionalitás, szubjektív képminőség, objektíven, kalibrálhatóság..stb). Mert nekem volt mindkettővel dolgom előbbit használtam is egy ideig), a véleményem arra alapoztam, nem érzelmi alapon beszéltem (lásd...), s bár kellemesen csalódtam a 237L-ben (amikor kalibráltam egyet, itt Szegeden), mint azt korábban említettem, szvsz jobb monitor, jobb vétel a 2212HM, ha vki 50k-ból akar 21-24"-es monitort venni magának.
Te mit mondasz?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35264) superg válasza Isual (#35263) üzenetére


superg
senior tag

Erre én is kiváncsi vagyok főleg a szubjektív képminőségre objektívan ;]

(#35265) Isual válasza superg (#35264) üzenetére


Isual
veterán

van ott egy vessző ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35266) superg válasza Isual (#35265) üzenetére


superg
senior tag

Való igaz. :Y
Más:lenne egy kérdésem:ez a glow alapvetően a paneltől vagy az elektronikától függ?

(#35267) Isual válasza superg (#35266) üzenetére


Isual
veterán

Az IPS panel sajátja. Elektronikától nem függ, csak esetleg a panelre applikált különböző rétegektől, szűröktől (pl A-TW polarizer), amit a gyártók egyedileg alkalmaznak. Ezért lehet más karakterű glow-ja egy ugyanazon panelre épülő Dell-nek és NEC-nek vagy EiZO-nak példának okáért.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35268) zack válasza Devilhun_HUN (#35250) üzenetére


zack
nagyúr

Az hogy az itteni topiklakók nagy része zsigerből gyűlöli az LG-t. Más magyarázatot ne keress. Sokan még csak képről ill tesztekből ismerik a 7-es szériát, de meg vannak győződve róla hogy xar.
Nekem volt 160k 27" DELL U2711-em. A mostani 80k 27" LG-t jobban szeretem, és a kép minősége is jobban tetszik, pedig jóval kisebb felbontást tud.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35269) Isual válasza zack (#35268) üzenetére


Isual
veterán

Rosszkor mondod a szlogened, egyáltalán nem erről van szó és furcsállom, hogy amikor egy adott szituációban a Dell mellett lehet LG-t ajánlani, akkor "topiclakók" rendre felhozzák, mint opció, ellenben amikor egy LG sor után, 50-es kerettel keres valaki 21-24"-es monitort, akkor őfelségemélyelfogulatlanságának nem akaródzik kipötyögni a Dell 2212-es monitorát, ami talán a legjobban sikerült a tesztek alapján, de természetesen jön menetrendszerűen a 2711-es IPS277-es lózung.
Kritizálni lehet, csak úgy elegánsabb, ha akkor te "legalább" korrekt vagy.
Nemtom láttál-e, kalibráltál-e 2212-t és 237L-t, én történetesen igen és mertem venni a bátorságot - a személyes érzelmeimtől és preferenciáimtól függetlenül - hogy egy meggyőződésem szerint jobb monitort helyezek a kedves kérdező szeme elé, mert így korrekt. Aztán a legtisztább, ha bemegy, megnézi, összehasonlítja és a saját preferenciái alapján majd megveszi valamelyiket, nekem az már mindegy.
Sokszor beszélsz butaságot, de most ráadásul rosszkor is (mert minden kérdésére korrekt, részlehajlásmentes választ adtam). Sajnálatos.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35270) t256 válasza zack (#35268) üzenetére


t256
őstag

Ámen! Ez az LG gyűlölet miért alakult ki? Plazma tévé topikban is ugyanez van. Mondjuk ott az 50 colos Panasonic jelenti a tévét.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#35271) madgie válasza t256 (#35270) üzenetére


madgie
titán

Talán mert az LG messze a legrosszabb a plazmatévék között? Mondom ezt úgy, hogy nekem is az van itthon, kalibráltam már nem egy LG-t, meg ugye Samsungot és Panát is. Meglepő, hogy én is azt mondom, hogy Panát vegyen az ember, ha van pénze rá? (én sajnáltam, de látom, mit tudnak)

Monitorügyben is rotfl ez az ips277 vs u2711 téma, az egyik egy két éve is ciki pixelméretű, agyonszaturált alapbeállítasú, de szűk gamutú entry level cucc, az u2711 meg abszolút (semi) pro remekmű a mai napig, olyat tud, hogy a mai monitorok 99%-át mellé teheti az ember, max kontrasztban, vagy ha szőrös szívű akarok lenni, akkor egy jobb NEC/Eizo mellett shadow detailben lehet belekötni... de egy belépő LG? Bitch pls...

[ Szerkesztve ]

(#35272) d@minator válasza madgie (#35271) üzenetére


d@minator
addikt

De hány embert érdekel a WGC meg a színhűség szerinted?

(#35273) Isual válasza d@minator (#35272) üzenetére


Isual
veterán

WCG :U
Szerintem sokat. Akit meg nem és megelégszik a kevesebbel, az ne úgy fordítsa ezt le, hogy a másik szar, az övé jó, mert ennyire igénytelen.
Neki ennyi elég. Sőt szerinte, az ő szemüvegén keresztül nézve jobb a bizonyítottan és nyilvánvalóan szarabb monitor. Lelke rajta, használja egészséggel, én örülök neki, hogy boldog tulaja egy IPS-nek.
Ettől még had legyen már 2013-ban létjogosultséga egy 27"-es WQHD-s, WCG-s monitornak, amikor a telefonom felbontása lassan nagyobb, mint Full HD és IPS és nagyobb a gamutja ránézésre az sRGB-nél. Hát ezért érdekel majd egyre többeket a színhűség, a nagyobb felbontás és a WGC. ;)
Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35274) madgie válasza d@minator (#35272) üzenetére


madgie
titán

Miért, mi érdekeljen egy monitornál, ha nem a színhűség? Processzort szín alapján vesz az ember? Vagy alaplapot a doboza miatt?

[ Szerkesztve ]

(#35275) korcsi válasza Isual (#35273) üzenetére


korcsi
veterán

"Akit meg nem és megelégszik a kevesebbel, az ne úgy fordítsa ezt le, hogy a másik szar, az övé jó, mert ennyire igénytelen." Tehát azért igénytelen, mert nincs szüksége WCG-re, attól függetlenül, hogy fejezi ki magát?

(#35274) madgie: például a kijelző mérete vagy felbontása is egy paraméter.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35279) madgie válasza korcsi (#35275) üzenetére


madgie
titán

"például a kijelző mérete vagy felbontása is egy paraméter"

Ja. Pont ezért gáz a Full HD 27" méretben :U

"Tehát azért igénytelen, mert nincs szüksége WCG-re"

A túlszaturált, kalibrálthoz képest Makó-Jeruzsálem LG standard színmód tuti, a korrektül belőtt wide gamut meg már nem az? Mi alapján lesz igényes akkor? A káva vékonysága? A talp íve? Mondjátok azt, hogy nem jó az U2711, mert erős az anti glare rétege. Vagy gyenge a VA paneles cuccokhoz képest a natív kontrasztja. Értékelhető érvek jöhetnek, de az itt elhangzottak inkább megütik az "én suzukim jobb, mert kék neon villog az alján" szintjét.

(#35280) Isual válasza korcsi (#35275) üzenetére


Isual
veterán

Az mutatja az igénytelenséget - nem pejoratívan értve, hanem úgy, mint ahogy bizonyos növény is igénytelen, tehát nem igényel annyi törődést - hogy volt neki egy professzionális monitora, nem értékelte (mert igénytelen = nincs rá igénye, nem ad neki pluszat a méreten felül), vett egy ahhoz mérten objektíve majdnem minden téren gyengébbet és azóta hallgatjuk, hogy (szerinte - de ezt sokáig nem rakta oda) jobb a 80 ezres LG IPS, mint egy U2711, és úgy egyáltalán ki az a barom, aki U2711-et vesz, amikor jobbat lehet kapni féláron. Ez igénytelenségre (tehát a kevesebb is elég) utal, ami neki jó, de az a fals kép, ami erőltetett sokáig (mostanság már nem olyan direktül) egyszerűen nem állja meg a helyét.

Így érthetőbb, hogy mit gondolok itt igénytelenségnek?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35281) d@minator válasza Isual (#35273) üzenetére


d@minator
addikt

Én még eggyel sem találkoztam sőt amikor tanácsot kérnek meg sem említik. Van az országban egy szűk réteg akinek ez számít de nem mindenkinek. Sokan pl. a szaturáltabb színeket szeretik vagy az üveges borotválkozó monitort, mert "szebb" a képe. Méret, kinézet, olvashatóság, 3D.
Most is ott siránkozik az egyik egy másik topikban, mert kicsi az U2312.
De ha már megemlítettem. Összeszelés minősége. Ez miért fontos egy monitornál? De ha fontos akkor az U2312-t miért kell hajlítgatni, hogy ne világítson be?

Értem én jót akar itt mindenki de akkor meg miért támad mégis mindenki mindenkit? :)

(#35274) madgie: processzort is lehet eltérő igénnyel választani. Teljesítmény, fogyasztás, garancia, ár, feladat. Ez a baj itt a szűklátókörűség. Miért a legjobb autó mindenkinek megfelel? Vagy a legjobb tesztgyőztes okostelefon? Mi van ha nem szempont a 4 mag meg az 5" kijelző hanem az pl. a dunai árvíznél még három nap után is haza tudjon telefonálni. Vagy az órát kikapcsolt képernyőnél is akarom látni de az IPS-ben megy a backlite az amoledben meg nem így nem eszi az akkut hiába jobb az IPS nem felel meg nekem?

(#35282) superg válasza madgie (#35279) üzenetére


superg
senior tag

Ja ja antiglare,utálom :) .Azért mást néz aki pl szövegszekesztésre veszi egész nap bámulja(szemkímélőség) megint más aki fotós,megint aki játszik állandóan stb stb.De még az is lehet van akinek a kissebb felbontás célszerűbb.Szóval nagyon egyénfüggő kinek mi a jobb.
Kérdés. a wide gamutról sokan mondják hogy túlszaturált képeket eredményez és inkább szarabb mint jobb mert a legtöbb film, videó, képek,játékok csak sRGB -be vannak.Szóval hogy nem igazán lehet még ki használni egy egyszerű júzernek(aki nem fotós stb) az előnyeit,ez mennyire igaz?

(#35283) Isual válasza d@minator (#35281) üzenetére


Isual
veterán

Aki szaturáltságra vágyik, annak a legjobb a WCG! ;) Mindjárt jön majd a mi Bencénk és megmondja! :D
Miért fontos az összeszerelési minőség, stabil monitor, jó mechanikájú talp? Mert jó érezni, hogy a gyártó nem ad ki silányul megtervezett és összeszerelt monitort és fontos neki a funkcionalitás és tartósság. Ha meg igen, akkor cseréltetni kell, nem hajlítgatni. Én nem voltam sose a hajlítgatás híve, senkinek se mondtam, sose tenném. Csere. Az általunk preferált üzletek tudomásom szerint nagyvonalúak, ha megalapozott a kérés.

"Értem én jót akar itt mindenki de akkor meg miért támad mégis mindenki mindenkit? " - Ez nagyon jó kérdés, nem tudom. Az én meglátásom az, hogy általánosságban szúrja pár ember szemét a fórum általános álláspontja és hangulata és ha szól, akkor böszmeségeket beszél (fizetett Dell bérencek, minek a fórum, mindenki vegyen 2312-t, mindenki gyűlöli az LG-t, sose ajánlunk mást csak Dellt és IPS-t...stb), amikből nem mindig jövünk ki feszültség nélkül, vagy egy két LG tulaj értelmetlenül túlkompenzál és promózza a saját monitorát, mert azt hiszi attól majd segít az egyensúlyban. Pedig nem kéne semmit csinálnia, ha az LG jobb monitorokat gyártana a Dell-nél. Nem így van, s azok akik értenek hozzá ezért igyekeznek a bizonyítottan jobb minőségű felé terelni a vásárlót. Ettől még mindenki más, senki sem úgy ül be egy monitor elé mint a prad vagy a tftcentral reviewer-je, vagy old_artist vagy Nyugdíjas, lehet számukra jobb az IPS277 a 2711-nél, és ordíthatja ezt toronyiránt, attól még ez nem lesz igaz. Erre jön még rá az, hogy sokan mégcsak nem is vannak tisztában alapvető dolgokkal, mint input lag, gamut, háttérvilágítások közti különbségek, válaszidő helyes interpretálása...stb Így a saját világukban kialakul egy kép, ami megint lehet távol áll a valóságtól. Szerintem ebből vannak a konfliktusok. És szerintem nekünk van igazunk ;] :DDD

@superg: Úgy van. A profi felhasználást leszámítva filmeknél és talán játékoknál okos dolog a WCG, de azon kívül nemigen. Net sRGB-re optimalizált, a böngészők már kezdegetik támogatni a nagyobb gamutot, de távol állunk az ideálistól. Persze van, akinek ez elég.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35284) d@minator válasza Isual (#35283) üzenetére


d@minator
addikt

De akkor te is igénytelen vagy, mert az adatlapodon lévő GTX580 még 20fps-sel sem viszi a Crysis3-mat. :U

(#35286) Isual válasza d@minator (#35284) üzenetére


Isual
veterán

Uram segíts... mit teremtettél ;]
De én nem mondom, hogy jobb, mint a GTX 680. ;) (amúgy nemtom hogy válasz ez arra, amit neked írtam...)

(#35287) superg: Nekem már nincs 2711-em (str28 és madgie majd elmondja ők hogy csinálják), úgyhogy én már sehogy. De nekem jó a szemem, szerettem a kis pixeleket, pár hét után hozzászoktam ritkán nagyítottam. A kérdésedre válaszolva, van az a távolság, ami nem túl közeli, átlátod az egész monitort és még olvasható is. Ki kell kísérletezni, hogy kinek mi ez, de akinek egészséges a látása az jó eséllyel megvan nagyítás nélkül is. Ki kell próbálni, szokni kell, nincs más gyógymód.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35287) superg válasza Isual (#35283) üzenetére


superg
senior tag

Aha kösz.
És akkor a nagy felbontásról még lenne egy kérdésem:Most 2 monitort használok olcsó volt így megoldani a nagyobb tért,de egy WQHD is lehet érdekelne még mindig.De az a a helyzet hogy nem mindent tudok nagyítani vannak weboldalak programok amibe nem tudom sehogy megoldani hogy nagyobb legyenek a betűk.A legtöbbe megtudom oldani de néhányon nem megy ti hogy oldjátok meg?Mert mindent natívon nézni meg aprócska lenne.Ez egy problem.

(#35288) stranger28 válasza superg (#35287) üzenetére


stranger28
addikt

Én személy szerint nem oldom meg, ha lenne még kisebb pixellel monitor, azt vettem volna. Szóval nem zavar a betűméret, pedig én is olvasok/programozok/vesződök rajta sokat.

Arra akarok ezzel utalni, hogy nem kicsik azok szerintem, nem feltétlen nagyítgatnám. Ha nem látsz ekkora méretben, akkor az nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#35289) d@minator válasza Isual (#35286) üzenetére


d@minator
addikt

Ahogy pl. neked sem igényed a több fps vagy igényed de lehet nem is játszol VGA igényes játékkal nekik sem igényük a színhűség meg WCG, mert nem fotóznak csak mondjuk játszanak meg filmeznek esetleg neteznek. Arra a célra meg miért nem jó egy 10 vagy akár 15 ezerrel olcsóbb akármi más? Persze, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

(#35290) Isual válasza d@minator (#35289) üzenetére


Isual
veterán

Ott vagy elcsúszva, hogy én nem írok be a GTX6xx topicba, hogy most jött meg a GTX 680-am utódja, a GTX580. Azt hittem visszalépés lesz, de nem, egyenesen előrelépés. Gyorsabbak rajta a játékok és valahogy élvezetesebbek is, s mindennek tetejébe még kevesebbet is fogyaszt. Szerintem nem éri meg kétszer annyit költeni egy 680-ra, amikor fele pénzért vehet az ember 580-at és Én mondhatom, jobb. Az egyik legjobb felsőkategóriás kártya ezt bizton állíthatom.

Érzed? Lehet hogy nekem elég az 580, de attól még hülyeség amit az imént írtam. hmmm

magyarú' rossz a hasonlatod ;)

Ja és én ritkán játszok, filmezek és netezek (plusz kis ppt, word..stb) - semmi durva grafika - és nem LG IPS-t választottam büntetésül... ;)

@superg: Akkor lehet nem neked való ez, vagy alaposan tesztelj le egyet, hogy felmérd mégis mennyire tudnál átállni.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35291) superg válasza superg (#35287) üzenetére


superg
senior tag

Akkor csak én vagyok ilyen nyagyítós.Már a 24 col fullhdban is van amit nagyítok.Nem rossz elvileg a szemem inkább úgy mondanám lusta vagyok fókuszálni :DD

(#35293) mizsemizse


mizsemizse
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy asztali PC-t elsősorban tervező programok használatára. (Inventor, proenginer,stb..)
Ehhez a géphez lenne szükségem egy monitorra.
Tudnátok ajánlani erre a célra pár típust, vagy pár dolgot amire oda kell figyelni?
A keretösszeg: 40e. Ft lenne, méretben pedig 22" körülire gondoltam.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#35294) Isual válasza mizsemizse (#35293) üzenetére


Isual
veterán

Ennyiért az LG IPS monitorait (vagy VA-s BenQ) szoktuk ajánlani, illetve ha játszik a használt (ez lenne talán a legjobb), akkor aprón most van fönt pár Dell U2311H (és más 23"-es IPS is 40k körül), meg úgy amblokk érdemes ott szétnézni - ha a használt is érdekel.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35295) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szakmai topicban kerüljétek az offolást!
Arra ott van a lokál topic.

⭐ Stella

(#35296) I3EI\ICE válasza Isual (#35283) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nekem itt már szólnom sem kell a WCG-ről... :)

Időről időre örömmel látom, hogy a topik "közhangulata" egy kicsit, sőt, nem is kicsit tolódik abba az irányba, amit én még talán kissé agresszívan képviseltem, mikor felütöttem itt a fejem. Úgy tűnik, mintha egyre többen megbarátkoznának a WCG-vel, akik korábban még mintha csak a problémákat látták volna benne. Persze lehet, hogy csak az én elfogult kampányom ellesúlyozása érdekében "köpködtetek" anno a WCG-re annyira....

Szóval én ehhez annyit fűznék most, hogy szerintem az, amikor egy sRGB színterű monitor képe "szaturált", az minden esetben egy "megerőszakolt" megoldás. Azok a 90-es évek beli hordozható magnók jutnak eszembe, amelyek egymára licitáltak az X-BASS, Ultra-BASS, MEGA-BASS, satöbbi funkciókkal. Adott egy 3 literes műanyag doboz, amiben elhelyezkedik 2db 8 centi átmérőjű "mélysugárzó", melyek fizikailag képtelenek 200Hz-nél mélyebb hangot kiadni, de azért tettek az ilyen magnókba olyan elektronikát, ami mondjuk az 50 és 150Hz közötti tartományt kivezérlését feljebb tolta 6dB-lel. A Szegény 5W-os hangszóró gyönyörő szép négyszögjeleket csinált mindenből, ami 200Hz alatt akart megszólalni, arról nem beszélve, hogy az összes többi frekvencia is szépen meg lett modulálva a "telt basszusok" ütemére...

Bárcsak mindenki megnézné a saját szemével a különbséget az sRGB és a széles színterű monitorok közt, aki ebbe a témába belekérdez... Remélem megérem, hogy az sRGB egyszer egy olyan mosolyogtató nosztalgikus emlék lesz, mint mondjuk egy mágnesszalagos audió kazetta napjainkban...

Hogy egy 2711 után hogy lehet egy sRGB monitort ennyire szeretni, azt én sem tudom megérteni, de én sok dologgal vagyok így....

(#35297) zack válasza Isual (#35269) üzenetére


zack
nagyúr

"LG IPS237L
LG IPS224V
LG IPS231P-BN
LG IPS231P"

Eleve lett linkelve 4db LG monitor mint választható alternatíva...Láttál ott DELL-t? Jah hogy nem. Akkor hogy is jött képbe? Eleve itt fel sem lett dobva opcióként DELL. Az a helyzet, hogy pont te és még 2-3 fő vagytok azok, akik ha nem a DELL van ajánlva kinyílik a bicska a zsebetekben, mert a DELL az isten, és ha a kutya nem kérdezi, akkor is DELL. Nem látod a fától az erdőt. Érdekes, hogy nem én vagyok az első, és az utolsó sem akinek ez feltűnik. Biztos mi vagyunk a hülyék, meg a hozzá nem értő lúzerek, mert látunk tovább a DELL-nél.
Hétköznapi használatra nekem jobb az LG, még ha fele annyiba is kerül. Elmondtam kismilliószor az érveimet...Tudom lehet játszani minimumon is, meg vissza lehet venni a felbontást, meg alapvetően én vagyok a monitorért nem? Mindenki azt vesz amit akar. Ti páran csináltok ebből hitvitát, nekem édes mindegy, hogy a DELL fogy jobban vagy az LG. Megint jönnek a közhelyes ferdítések, holott én semmi olyat nem mondtam hogy globálisan az LG mekkora ász. Az IPS7 széria jó lett. A 23" is és a 27"-es is. A többiről sosem mondtam mekkora ász. Ezeket használtam/használom, és baromi jó monitorok. Miért ne ajánlanám olyannak aki LG-k közül akar választani?

[ Módosította: Eagle16 ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35300) LW válasza Isual (#35294) üzenetére


LW
őstag

CAD-hez szerintem VA jobb a nagyobb kontraszt miatt, de egyikkel sem lőhet mellé.

Zack: Bőven adtál okot, hogy egy rövid ideig ne kelljen olvasnunk a hozzászólásaidat.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.