Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) BomiBoogie válasza vond (#35684) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Miiiiiiii? 75-ön, tök sötétben? Ne haragudj, de az már nem normális...

Nem haragszom. Ennyi.

Nem, nem keverem a kontraszttal, az is 75-ön van, a két oszlop egymás mellett a menüben, szóval ha akarom, se tudom keverni az értékeket. :)

Nekem tetszik így, szépek a színek. :D

Este nincs más háttérvilágítás a szobában, csak a monitor fénylik.

[ Szerkesztve ]

(#35702) vond válasza BomiBoogie (#35701) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jujjjj... Még így leírva is fáj... :DDD

Szerintem Neked egy beépített 16 szoros ND szűrő van a szemedben... ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35703) madgie válasza vond (#35702) üzenetére


madgie
titán

Ti, Arcképgyárosok hogy méreteztek le ilyen apróra, hogy nem esik szét a kép? A csigának akarta megy napszemüveget, de inkább bele se kezdtem, sima resize-zal tuti összekockázta volna :D

(#35704) BomiBoogie válasza vond (#35702) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyébként könnyen lehet összefüggés azzal, hogy szemüveges vagyok (többnyire kontaktlencsét használok), az valószínűleg tompít.

@madgie:
Pedig támogatom az ötletet. :D

(#35705) vond válasza madgie (#35703) üzenetére


vond
MODERÁTOR

PS-ben az interpolációnál sima bicubic (finomabb), vagy bicubic sharper (élesebb) legyen beállítva... De sok múlik azon is, hogy mekkora a nagy kép, amiből leméretezel... Úgy kell megcsinálni a nagyot, hogy kicsinyítés után se vesszenek el a részletek...

Baromi jó ötlet a napszemüveg, de szerintem inkább valami ilyesmi kellene: :DDD ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35706) BomiBoogie válasza vond (#35705) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem nagyon tetszik! :C
Azért egy napszemüvegest is megnéznék. :DDD

(#35707) Isual válasza vond (#35705) üzenetére


Isual
veterán

hatalmas ötlet és nagyon kreatív :K, menjen!! :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35708) Nyugdíjas válasza vond (#35702) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jézusom. Én meg is vakultam.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35709) vond válasza Nyugdíjas (#35708) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak a kíváncsiság kedvéért felpumpáltam 75-re a brájtnesszt » Beleégtek az avatarok az agyamba (pedig elég világos irodában ülök... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35710) Isual válasza vond (#35709) üzenetére


Isual
veterán

retinális utóképnek hívják, okoskodok egy kicsit :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35711) BomiBoogie válasza vond (#35709) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem értem, mit problémáztok. :D Most ezelőtt ülök. A szobába besüt a nap, tehát a monitor kicsit túl kell ragyogja. :D

Levittem nullára is. Azt mondjátok, van, akinek még az is világos? Ott is még teljesen jól látható minden, de azt inkább éjszakai beállításnak gondolom.

(#35712) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, jelenleg egy dellu2312hm-em van, lenne olyan 100-150k-m és gondolkodtam hogy jólenne nagyobb monitor, van értelmes áron választási lehetőségem, ami valóban nagyobb ? , vagy csak tv szerüségeket tudok venni? Vagy még 2 dell-t ? :/ Tippek tanácsok?

(#35713) Isual válasza BomiBoogie (#35711) üzenetére


Isual
veterán

Éjszakára kb kötelező a 0-ás Br. a 2312-nél.
Az olyan 100-110 cd/m2 fénysűrűség. Én 30 cd/m2-en használom a monitorom matt sötétben. Elvileg nappali felhasználásra 120-140 cd/m2-t ajánlanak, erre az értékre is kalibrálják a monitorokat, ami igazából szürkületben, felhős időben elegendő. Napsütésben kellhet több (150-200 cd/m2) , durva napsütésben akár a 200- 250-300 cd/m2 is. E fölött nem igen van jelentősége a fényerőnek.

(#35712) Peddy789: Dell U2713HM :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35714) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Megnéztem a monitort, de nem vettem meg. Gyönyörű a képe, újszerű. De én balga azt hittem tudja a mindig tv-t. Így nem vettem meg.

Pixel 8 Hazel

(#35715) Peddy789 válasza Isual (#35713) üzenetére


Peddy789
őstag

150k... nemtudom megérteni miért ilyen nevetségesen drágák ezek :( , ennyiből konkrétan vennék 3/4 2312-t azt panorámába egymásmellé... csak azis szar lenne mert idegesítene a káva

(#35716) LW válasza Peddy789 (#35715) üzenetére


LW
őstag

Magas felbontás, magas pixelsűrűség és még nem mainstream és azért egy U22/2312HM-nél jobb panel és elektronika van benne.

(#35717) Peddy789 válasza LW (#35716) üzenetére


Peddy789
őstag

hát igena kulcsszó hogy még nem mainstream, lehet érdemesebb várnom amíg lesznek nagyméretek is olcsóbban... +4colért 100forint.. mégha 35öslenne vagy hasonló talán

(#35718) Isual válasza Peddy789 (#35715) üzenetére


Isual
veterán

Nemrég "volt róla szó":

"Ha sokallod valaminek az árát, az csak azt jelenti, hogy nem neked találták ki. Oszoljunk kérem, nincsen itt semmi látnivaló."

A 2713HM egy minden porcikájában minőségibb monitor, tűéles képpel, rendes gamuttal, light AG coating-gal, leszabályozható PWM-mentes fényerővel, jó válaszidővel, elfogadható input laggal. 150k-ért, 290-es Forint-Euró árfolyam mellett ez olcsó, de minimum árában van. Ha ezeket nem tudod feldolgozni, akkor vagy maradjon a monitorod, esetleg vegyél egy 2412-t vagy használtan egy 2311-et, a fennmaradó összeget meg költsd valami szépre.

Egyébként halkan jegyzem meg, hogy aprón van fent egy garis 2713HM 100k-ért... ha ezt már nem sokallod érte... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35719) petata


petata
őstag

Érdekes. Féláron, vadiúj, és a visszajelzések mind pozitívak. :F

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#35720) Isual válasza BomiBoogie (#35711) üzenetére


Isual
veterán

ja, azt az előző hsz-emből kihagytam, hogy a 75-ös Br. érték mellett nagyjából 220 cd/m2-es fénysűrűséggel nézel szembe. Éjjel, matt sötétben is. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35721) madgie válasza petata (#35719) üzenetére


madgie
titán

Komoly áron mennek ezek a Dellek...

[ Szerkesztve ]

(#35722) stranger28 válasza petata (#35719) üzenetére


stranger28
addikt

Bugázta gondolom. Vagy így, vagy úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#35723) petata válasza stranger28 (#35722) üzenetére


petata
őstag

Egy pillanatig komolyan elgondolkoztam a vételen (úgy, hogy egyáltalán nem szándékozom monitort venni :D), de dobtam az ötletet. Nem keresem a bajt. :B

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#35724) SchumiBácsi

Hali all!

Új monitort tervezek venni, mert a régi mandátuma (5év tervezett üzemidő) lejárt.
Adatai de sztem a neve mindent elmond: Samsung SyncMaster 226CW és 22", amolyan igazi "hamis színes" monitor.

Az új monitorral szembeni elvárások:
-Színben élethűbb képet adjon mint a mostani (ez lehet egyszerű lesz)
-1920×1080 vagy 1920×1200 felbontás
-24-27" képátló
-Ha TN panel azon belül a lehető legjobb legyen.
-1éb esetben az IPS panel előnyösebb.

Van néhány kiszemelt azért:
Egy Samsung monitor ami elvileg nincs forgalomban már, és újonnan az oldalukon sem lelni 120Hz-es panellel 27" kategóriában. Ha valakinek van ilyesmi írhatna róla pár sort illetve ha tud új verziót akkor azt is. Színvisszaadás, és ami a legfontosabb a fényerő elosztás. A mostani e téren katasztrófa, a teteje jóval sötétebb mint az alja. Tehát az új monitor ha TN paneles ez a tulajdonság nagyon érdekelne, ja és az ára.

DELL márkában van két pontosabb elképzelés:
27" - de a leírásban azt írja "széltől szélig üveg" amit én úgy értelmezek hogy csilloghat, azaz tükröződhet. Mivel nem szeretem látni magamat a monitorban és ennek ilyen tulajdonsága van akkor inkább kihagyom. Vagy ha valakinek van ilyen irjon tapasztalatot.

24" - jelenleg ez tűnik a legesélyesebbnek, egyedüli hátránya hogy nem sokkal nagyobb mint a mostani 22", de legalább IPS, és az ára is a "földön jár". Erről is kérnék véleményt.

Válaszokat előre is köszönöm!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#35725) stranger28 válasza SchumiBácsi (#35724) üzenetére


stranger28
addikt

Egy összefoglalót nézz át.

(#35726) schawo válasza SchumiBácsi (#35724) üzenetére


schawo
titán

Az S-es Dellek mind tükröződnek. Az U2412M jó választás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35727) vond válasza SchumiBácsi (#35724) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A 2412-es tökéletes választás. Ez egy nagyon jól eltalált monitor. Főleg az újabb darabok.

Vedd olyan helyen, ahol ezzel tisztában vannak, és amúgy is ez a fő profiljuk, szóval értenek hozzá (pl.1 / pl.2), és kérj hozzá pixelgarancia+kalibrálás csomagot pár ezresért. Egyébként is ajánlott kalibrálni, de így, hogy fontos a minél jobb színhelyesség, egyenesen kötelező (mondjuk gyárilag is leverné a 226CW-t, mint vak a poharat).

S azért nagyobb lesz ám, mint a mostani, fizikailag és felbontásban is. A pixelek kicsit kisebbek lesznek, mint a mostanin, de egyáltalán nem zavaróan.

Nem írtál keretet, s azt sem, hogy esetleg használtat, vagy ilyen "kamionról lepottyant" példányokat is vennél. Ha igen, akkor nézz szét hardveraprón, vannak fent nagyon jó Dell IPS-ek, brutál jó árakon...

Jahhh igen, az S2740L tényleg egy tükör... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35728) nistv4n


nistv4n
tag

Sziasztok,

Kicsit elbizonytalanodtam két monitorral kapcsolatban, pontosabban a köztük levő különbségek tekintetében. Ezért kérdeznék olyan embert itt, aki esetleg jártas az LG IPS készülékekben, a hivatalos oldal sok különbséggel nem szolgált:

LG 23EA63V-P
LG 24EA53VQ

Az természetesen világos, hogy egyik 23", másik 24". Ezen kívül azonban szinte semmi különbséget nem láttam köztük, a magyarországi megjelenésük is körülbelül azonosnak tűnik. No de valamiért azt gondolom, az EA53 és az EA63 között azért történt valamilyen előrelépés.

A kérdésem elsősorban arra vonatkozik, hogy van-e valamilyen ismert hibája az 53-as szériának, amiért érdemes a kicsit venni (kb 2 cm a különbség, és 2 ezer forint)?

(#35729) freeboy28


freeboy28
csendes tag

Sziasztok!
Tervezek venni egy Dell U2412M monitort.
Mire figyeljek oda vásárláskor? Van esetleg olyan szériája ami kerülendő?
Előre is köszi!

"Aki belsõ szabadsága szerint választ, teremt. Legbelülrõl ugyanis csak jót súgnak. Legbelülrõl a jó súg." - Kornis Mihály

(#35730) Clickbait válasza nistv4n (#35728) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Szinte ugyanaz a kettő, csak más családból vannak ami a káván látszik csak kizárólag.
Én mindenesetre egy 23EA63V-P-t rendeltem ami péntekre ittlesz. Ajánlom neked is. :)
De amúgy egy árban is vannak, csak a régebbi (az 53-as) nagyobb ami semmit sem számít.

(#35729) freeboy28
Hát ez már egy konkrét típus, ennél csak ez az egy van így nincs miből válogatni. :DDD
Ha van lehetőséged akkor próbáld ki a helyszínen. A pixeleket illik lecsekkolni.

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#35731) vond válasza freeboy28 (#35729) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nehogy otthagyd, miután fizettél... :P :DDD

Viccet félretéve: Vedd normális helyen, ahol értenek a monitorokhoz (pl.1 - pl.2)...
Ők tudni fogják, hogy mit kell Neked adni, ellentétben az "átlag" boltokkal, ahol - amellett, hogy csak szimplán árulják a monitorokat - sanszos, hogy egy régebbi darabot fogsz ki (az újabb revíziók még a réginél is jobban sikerültek)...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35732) freeboy28 válasza vond (#35731) üzenetére


freeboy28
csendes tag

:D Nem fogom.
Sajnos nem birok az említett boltokban vásárolni, ezért is kérdeztem.
Melyikek a legújabb szériák? A05, A06?

"Aki belsõ szabadsága szerint választ, teremt. Legbelülrõl ugyanis csak jót súgnak. Legbelülrõl a jó súg." - Kornis Mihály

(#35733) freeboy28 válasza Clickbait (#35730) üzenetére


freeboy28
csendes tag

Revision-ra gondoltam széria alatt.. :)

"Aki belsõ szabadsága szerint választ, teremt. Legbelülrõl ugyanis csak jót súgnak. Legbelülrõl a jó súg." - Kornis Mihály

(#35734) Clickbait válasza freeboy28 (#35732) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Általában csak a pixeleket kell megnézni, mást nem szoktak elgányolni.. :)
Ha nem személyesen veszed akkor pixgarit kérj rá. De vannak helyek ahol megbontják neked és utána viszi a futár.

You got clickbaited.

(#35735) Freiherr


Freiherr
őstag

Valaki elmagyarázná a no Pwm-es fényerőszabályzás elvét?Gondolom,ez sokkal jobb a szemnek,mint a Pwm-s.

XXX

(#35736) freeboy28 válasza Clickbait (#35734) üzenetére


freeboy28
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Személyesen veszem, szóval majd figyelni fogok a pixelekre :D

"Aki belsõ szabadsága szerint választ, teremt. Legbelülrõl ugyanis csak jót súgnak. Legbelülrõl a jó súg." - Kornis Mihály

(#35737) Freiherr válasza freeboy28 (#35736) üzenetére


Freiherr
őstag

Inkább arra figyelj,hogy A00-s legyen,az no pwm-es,úgy tudom,most az is a legújabb rev.

XXX

(#35738) freeboy28 válasza Freiherr (#35737) üzenetére


freeboy28
csendes tag

Köszi, hogy írtad!
Visszaolvasva a fórumban( :W ) látom, valóban az A06 és A00 rev. már no pwm-es.

"Aki belsõ szabadsága szerint választ, teremt. Legbelülrõl ugyanis csak jót súgnak. Legbelülrõl a jó súg." - Kornis Mihály

(#35739) stranger28 válasza freeboy28 (#35738) üzenetére


stranger28
addikt

Mielőtt nagyon elsírod magad: Az ajánlott boltokban úgyis újat kapsz, ami már nem PWM-es, szóval lényegtelen.

Ja, hogy ott nem tudsz vásárolni.

(#35740) Isual: Gondolom nem itt él.

[ Szerkesztve ]

(#35740) Isual válasza freeboy28 (#35732) üzenetére


Isual
veterán

Hogyhogy nem tudsz? Webshop mindkettő, leadod a rendelést és küldik neked futárral leellenőrizve pixelhibára és egyedileg kalibrálva. Simple as that...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35741) BomiBoogie válasza Freiherr (#35735) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A lényeg, hogy 75-ös brightness alá ne menj, mert veszélyes lehet. :DDD

(#35742) stranger28 válasza BomiBoogie (#35741) üzenetére


stranger28
addikt

Már másokat is meg akarsz ölni, nemcsak magadat? :DDD

(#35743) vond válasza stranger28 (#35742) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jövőre a mozikban...

BomiBoogie bemutatja: Lethal Brightness :DDD ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35744) Isual válasza vond (#35743) üzenetére


Isual
veterán

Avagy nappali világosság 25W-ból. :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35745) honfoglalo válasza Isual (#35744) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Egy BenQ RL2240H ajánlottnak számít, középkategóriás, megfelelő monitor szerintetek egy 230k-s Pc-hez?
Mindenképp fehér kellene..
:R

(#35746) Clickbait válasza honfoglalo (#35745) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nemigazán.
TN paneles egyrészt, meg mire használnád? Gondolom játékra. Arra igazából jó a TN de hogy említetted a 230k-t, futná jobb moncsira is, ami legalább IPS. De fehéret nem tudok mondani. :DDD

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#35747) Isual válasza honfoglalo (#35745) üzenetére


Isual
veterán

Én erre lecsapnék a helyedben - az oldal tanúsága szerint már csak egy db van.
23", IPS, fehér, 39k, 6 hónap garival.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35748) honfoglalo válasza Isual (#35747) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Több kéne belőle, irodába. Mindenképp fehér. Mi az ami ajánlott és fehér, kicsit lehet drágább, erős középkategóriás lehet.
:R

(#35749) petata válasza honfoglalo (#35748) üzenetére


petata
őstag

erős középkategóriás.. ;]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#35750) Isual válasza honfoglalo (#35748) üzenetére


Isual
veterán

Ami ajánlott és tuti van belőle fehér az drága. NEC EA224WMi (ezt lehet fehér kivitelben rendelni). Kiváló monitor, de megvan rajta az NEC felára - mégha pár szempontból valóban többet nyújt kategóriatársainál.

Olcsón, nem TN-es fehér monitor talán valamilyen VA-s BenQ lehet, szóval jó helyen kutakodtál, de akkor már inkább legyen VA-s cucc.
Majd ránézek hátha van ilyen. --> ilyesmik (jól emlékeztem a **** színű "elmés" telefontartóra a talpon... vicc...) 50k körül...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.