Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) SchumiBácsi válasza stranger28 (#36097) üzenetére

Hát a bolt már rendelt nagykerből, utasítottam is őket hogy teszteljék le.
Ha esetleg nem veszik észre akkor, majd visszaküldöm és jön a DELL U2412M.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36102) devil2k


devil2k
tag

Üdv!
Valakinek van tapasztalata ezzel a monitorral?

Asus ML229H LED FullHD IPS

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#36103) devil2k válasza devil2k (#36102) üzenetére


devil2k
tag

Bocsi, de kicsúsztam a szerkesztési időből.

Üdv!
Valakinek van tapasztalata ezekkel a monitorokkal?

Az előzőhöz még hozzátéve 2 lg-t is.
A fontosabb paraméter DVI esetleg HDMI is.
Ha lehet 45 pénzből kellene kijöjjön.

Asus ML229H LED FullHD IPS
LG 22EA53VQ-P LED FullHD IPS
LG E2442V-BN LED FullHD

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#36104) Lokids


Lokids
addikt

A Dell 2312hm-nek jelenleg milyen alternatívái léteznek? (már amivel érdemes lehet foglalkozni)
(Megéri a felárat a +1"?)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36105) kleinguru válasza Lokids (#36104) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyban függ attól, hogy mire szeretnéd használni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36106) stranger28 válasza SchumiBácsi (#36101) üzenetére


stranger28
addikt

Kérjél róla videót is, ha már úgyis te vagy a főnök. ;] Akadnak olyan debil munkaerők, hogy azok fel se fogják mit akarnak csinálni.

(#36107) Lokids válasza kleinguru (#36105) üzenetére


Lokids
addikt

Általános felhasználás.
De főleg: Játék, film.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36108) stranger28 válasza Lokids (#36107) üzenetére


stranger28
addikt

Milyen kerettel?

(#36109) Lokids: Mármint pénzbeli kerettel. Amire te gondolsz az a káva.

[ Szerkesztve ]

(#36109) Lokids válasza stranger28 (#36108) üzenetére


Lokids
addikt

Lehetőleg ne fényes zongora lakk.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36110) schawo válasza stranger28 (#36106) üzenetére


schawo
titán

utasítottam
Remélem egyszer ő is dolgozik eladóként. Ráférne. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36111) Orgi


Orgi
őstag

3 napja vagyok Dell 2312 tulajdonos. Nem volt sok időm tesztelgetni, de ami lejött eddig:

- kalibráltattam, színei, képminőség nagyon szép a korábbi PVA panelhoz képest,
- összeszerelési minőséggel nem láttam problémát,
- bár csak Diablo3, de nem láttam semmi gondot játék közben,
- ips glow: talán ha nem teljesen szemből nézem látszik vmi ha nagyon rákoncentrálok. Mindenesetre ahhoz képest, amit itt olvastam erről korábban némelyektől ez egy erősen túllihegett dolognak tűnik egyelőre,
- az Oázisban nagyon korrektek az eladók :R

(#36112) Isual válasza Orgi (#36111) üzenetére


Isual
veterán

Köszönjük! :R

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36113) stranger28 válasza schawo (#36110) üzenetére


stranger28
addikt

Hehe. Utasítom, hogy fizessen 4350 forintot és adjon 650 forint borravalót. :DDD

(#36114) SchumiBácsi válasza schawo (#36110) üzenetére

Amíg én fizetek addig lesznek speckó elvárásaim is ilyen esetben.
3db bolthoz intéztem ugyanazt a levelet, ebbő az 1ső nem válaszolt semmit, 2odik nem tudta megmondani hogy PWM-es vagy sem, a 3adikkal kommunikálok jelenleg. Tőlük vettem már ezt azt régebben is. A monitort alap hogy ennyire megnézetem, mert 3-5évre szól a fejkesztés, és nincs kedvem visszaküldeni hogy cseréljék ki. Szünetmentest is tőlük vettem, mondtam akkor is hogy nézzenek rá, jó lessz e, nem néztek rá. Itthon 10 mp-ig volt üresben a hálózaton aztá dobozoltam is vissza, mert a ventilárora hangosabb volt mint a szobaventilátor és a PC 1üttvéve. Csomag vissza, keresni másik szünetmentest, mert a boltban 2perc lett volna megnézni...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36115) schawo válasza SchumiBácsi (#36114) üzenetére


schawo
titán

Mindegy, majd egyszer...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36116) SaGaIn válasza SchumiBácsi (#36114) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ilyenkor sajnálom hogy nem vagyok Pesti nem tudom csak úgy visszavinni ha valami nem tetszik vagy nem úgy működik ahogy elképzeltem.
Sajnos itt Szombathelyen az van meghozza a futár olyan amilyen mert utána küldethetném viszsa futárral plusz költségen 3-4nap azt meg még problémáznának hogy biztos szállításkor... meg legalább egy hét mire küldenek másikat plusz lehet az meg nem annyiba kerül hanem több/kevesebb.
Az meg hoyg megvétel előtt megnézzem élőben működés közben esélytelen itt.
Szóval nagy macera. Mediamarkba meg teszkoban csak a marha vesz monitort, álatlában kifutó szériák vannak csak és azok is drágábbak mint bárhol máshol netről rendelve.

egyébként fenntebb leírtam egy két számomra fontos kérdést ha valaki a kívánt információ birtokában van segítene ebben?

Már googlizam eleget de csak egy tesztet találtam angolul ami pozitív volt meg egyet németül de azt meg nem értettem metrt nem tudok németül. A pwm kérdésre egyk sem tért ki meg arra sem hogy ezek most akkor külön típusok vagy nem (fentebb részleteztem a kérdéskört)

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#36117) Lokids válasza stranger28 (#36108) üzenetére


Lokids
addikt

Na még egyszer. Szóval a pénzbeli keret kb 60-ig.
54 a 23" dell. 71-ért meg már a 24"-st kapni.
Milyen alternatívák vannak?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36118) kleinguru válasza Lokids (#36117) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha nem zavar a minimum fényerő mértéke és tényleg film (esetleg 16:9-es sorozat), akkor a 23-asat (kevesebb pixellel kel la vga-nak is dolgozni), ellenben nagyon tuti a 24-es monitor, mert netezésnél több minden kifér egy oldalon függőleges irányba:K

Meg kellene nézned egymás mellett őket és azonnal el fogod tudni dönteniK!

Itt vagy itt meg is teheted (ajánlott boltok).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36119) schawo válasza Lokids (#36117) üzenetére


schawo
titán

LG-nek van 23"-osa (IPS237), a BenQ-nak meg egy 24"-osa (BL2410OTT), amit meg lehet fontolni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36120) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Játékra milyen 22"-os IPS monitort javasolnátok megfizethető kategóriában?

Játékra gondolom ugyanúgy az IPS a legjobb választás.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36121) Pocok256 válasza runner 125 (#36120) üzenetére


Pocok256
veterán

Mi más mint DELL u2212HM

Más....

Megvettem a Dell U2312HM moncsit... hát most már értem hol kezdődnek a monitorok meg a színek. Maga az eszköz kialakítása is már igen komoly minőséget sugároz :) Szóval simán megérte. 5 hónapos használtan vettem 42k ért 3 év garral.

Gondolom ha hétköznapi user vagyok akkor nincs másra szükségem mint, hogy bedugjam és használjam :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#36122) petata válasza Pocok256 (#36121) üzenetére


petata
őstag

:K

Annyit hozzáteszek, hogy én huzamosabb ideig használtam az U2312HM elődjét "simán", majd pár hónap után bevittem az Oázisba, s ott bekalibrálták nekem. Van azért látható különbség "hétköznapi user" szemével nézve is. ;)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#36123) Zimmy88


Zimmy88
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy U2412M típusú monitort, mindene tökéletes leszámítva egy dolgot: nem működik benne az Energy Smart funkció. Pontosabban működik, de pont fordítva, tehát világos képernyőtartalom mellett tovább emeli a fényerőt, sötét képernyőtartalom mellett pedig tovább sötétít.
Nem értek annyira hozzá, de azon gondolkoztam, lehetséges-e, hogy a használt kábel miatt van ez, mert pl ha VGA kábellel kötöm a gépre, akkor aktív egy csomó olyan menüpont, ami a DVI kábel esetén nem (horizontal és vertical position, pixel clock). Lehetséges, hogy HDMI vagy DP kábelt használva működne az Energy Smart? Sajnos nem tudom kipróbálni, mert csak VGA és DVI kábelt adtak a monitorhoz...
Ötlet? :)

Előre is köszi!

FZR2000 ®

(#36124) SRII


SRII
őstag

sziasztok, ujab kérdéssel fordulok hozzátok, vagy az előttem szólóhoz!
ha egy 1920x1200 felbontású monitor esetében én 1920x1080 felbontásba szeretnék játszani akkor oldalt vagy felül lesz egy fekete sáv vagy teljes képernyőre rakja automatán a képet?

de jó lenne egy videót készíteni hogy milyen felbontásban hogy néz ki a monitor és szerintem sokaknak segítség lenne,
24" 1920x1200 esetén játéknál 1920x1080 hogy néz ki, vagy kisebb felbontáson.
27" 1920x1080 milyen a pixel távolság, zavaró e, (persze nem adja vissza az élő kép látványát de egy jó minőségű videón azért csak csak látni valamit) mivel nagyon sok kérdés merül fel a topikba erre a kérdésre, de ez csak egy ötlet, így bocsánat ha butaságot írok.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36125) SchumiBácsi válasza SRII (#36124) üzenetére

CSá!

Ha nyújt a játék kiteszi teljes képre. Egyéb esetben alul/felül lesz fekete csík.
Ha 16:9 arányban szeretnél játszani, minek veszel 16:10-et?

27"-on a képponttávolság, 1920×1080 esetén 0.31mm, ami jóval recézettebb képet adhat, mint ha 24"-on játszanál azonos felbontással. Vannak trükkök ennek csökkentésére, de ezek lenyomhatják a GPU-t, így érdemes megfontolni ezt. Persze filmezésnél jól jöhet a 27" a 24"-hez képest.

Én most kínlódok új monitor vásárlásával:
Jelenleg 22" 0.28mm képpontméretű monitorom van 80-90cm távolból nézem és TN paneles.

27" kategóriában van kinézve egy modell, de valszeg bukta, mert 99% PWM-es. Úgy terveztem hogy a mostani monitorom helyén lesz pontosan, így a képméret látványosan ugrik, de a képpontméret is. Tehát ha eddig adtam élsimítást gazdagon a legtöbb game-nek most aztán végképp kell. Cserében életlenebb lehet a kép, mert 0.31-es pixeleket kell simítani, nem 0.28-asokat.

Valszeg visszaváltok 24"-re és ezáltal a 0.31 képpontméret helyett 0.27 lesz, és a végén lehet élsimítás sem kell, legalábbis feleannyi elég lesz mint eddig, aztán ez az új monitor akár 5-10centivel közelebb is jöhet, és mindjárt ott van méretben, mint ha 27-eset vennék/tennék távolabb. Cserébe olcsóbb lehet 20-30k-val, az IPS panel meg jól bírja ha kicsit közelebb van akkor is.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36126) Zimmy88 válasza SRII (#36124) üzenetére


Zimmy88
tag

Szerintem 27"-on 1920x1080-as felbontásban már nagyok a pixelek, filmnézésnél még nem zavaró, de játéknál már észre lehet venni. Játékra inkább egy FullHD 23-24", filmezésre pedig egy 40"-os tv ;)

Tényleg, ha már 16:10-es monitort veszel, miért akarsz 16:9-ben játszani? :)

FZR2000 ®

(#36127) SRII válasza SchumiBácsi (#36125) üzenetére


SRII
őstag

oh azt el felejtettem írni tényleg hogy 16:10 1920x1080 hogy is néz ki.

Zimmy88: jogos, ki tudja hátha rá kényszerülök , vagy soha nem lehet tudni, ezért is kérdeztem hogy is nézhet ki 16:10 1920x1080.

köszi a válaszokat.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36128) Zimmy88 válasza SRII (#36127) üzenetére


Zimmy88
tag

Általában a a játékok kihúzzák teljes képernyőre (kicsit megnyújtják függőlegesen, de nem zavaró)

Bár nem igazán értem, hogyan lehet rákényszerülni :) Full HD felett az a plusz 120 sor már nem jelent akkora többletterhet a videokártyának :) Akkor inkább már játssz 1680x1050-ben ;)
A legtöbb játék meg (tapasztalatom szerint) ha tudja a 1920x1080-at, akkor a 1920x1200-at is tudja.
Még jobban megéri a 16:10, mert több régebbi játék csak 4:3-ban működik, 1600x1200-as felbontásig, az pedig a 16:9-es 1080 során nem fér el... :)

FZR2000 ®

(#36129) runner 125 válasza Pocok256 (#36121) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rendben, köszi, átadva.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36130) Phvhun


Phvhun
őstag

Ajánlott kategória grafikai munkára a DELL Ultrasharp U2713H Oáziscomputerből?
Használtan semmiképp nem lenne jó, szóval csak új árak játszanak.

Annyi negatívumot találtam fórumban ehhez, hogy van egy 36ms-es késése, és Nyugdíjas a U2711-et preferálja, de nem magyarázta meg miért, és ez egyébként sem vehető már újonnan.

(#36131) stranger28 válasza Phvhun (#36130) üzenetére


stranger28
addikt

Grafikára tök mindegy mennyi a késése. De nincs az annyi amúgy, úgy rémlik.

(#36132) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Ismerőseim részére keresek max. 35000 Ft-ig monitort. Kívánságaik a következők lennének: 21,5-22 colos méret, DVI csati, megbízható minőség ebben az árkategóriában. Előre is köszi a segítséget

(#36133) vond válasza Tappancs2001 (#36132) üzenetére


vond
MODERÁTOR

IPS panellel: LG 22EA53 vagy LG IPS224

VA panellel: BENQ GW2245/50/55/60 M, HM, vagy sima, vagy a tököm tudja még milyen... Annyi féle van, hogy már nem bírom követni... Nézzétek meg, hogy melyik speckói felelnek meg a legjobban...

Ami a lényeg: ne vegyetek TN paneles monitort...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36134) stranger28 válasza vond (#36133) üzenetére


stranger28
addikt

Kinyírjuk a TN piacot, hell fákin yeah. ;]

(#36135) vond válasza stranger28 (#36134) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ki ám! ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36136) Phvhun válasza vond (#36135) üzenetére


Phvhun
őstag

És csináltok is helyettük játékra alkalmas ipses monitorokat?

(#36137) stranger28 válasza Phvhun (#36136) üzenetére


stranger28
addikt

Minek csinálni, ha már rég csináltak nekünk mások? :)

(#36138) Zimmy88 válasza Zimmy88 (#36123) üzenetére


Zimmy88
tag

Sziasztok!

Kicsit elsiklottunk már felette, remélem nem azért mert nem tud senki megoldást :-) A következő gondom van:

Nemrég vettem egy U2412M típusú monitort, mindene tökéletes leszámítva egy dolgot: nem működik benne az Energy Smart funkció. Pontosabban működik, de pont fordítva, tehát világos képernyőtartalom mellett tovább emeli a fényerőt, sötét képernyőtartalom mellett pedig tovább sötétít.
Nem értek annyira hozzá, de azon gondolkoztam, lehetséges-e, hogy a használt kábel miatt van ez, mert pl ha VGA kábellel kötöm a gépre, akkor aktív egy csomó olyan menüpont, ami a DVI kábel esetén nem (horizontal és vertical position, pixel clock). Lehetséges, hogy HDMI vagy DP kábelt használva működne az Energy Smart? Sajnos nem tudom kipróbálni, mert csak VGA és DVI kábelt adtak a monitorhoz...
Ötlet? :)
Előre is köszi!

FZR2000 ®

(#36139) runner 125 válasza Phvhun (#36136) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért, nem alkalmas játékra az IPS monitor?

Ha, tényleg így van, mi az oka?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36140) stranger28 válasza runner 125 (#36139) üzenetére


stranger28
addikt

Alkalmas, csak még a múltban él, vagy ki tudja. ;]

(#36138) Zimmy88: Azért nem aktív digitálisnál néhány beállítási lehetőség, mert azok analóghoz vannak.

Az Energy Smart része így működik.

[ Szerkesztve ]

(#36141) Phvhun válasza runner 125 (#36139) üzenetére


Phvhun
őstag

Jobban laggolnak, én eléggé HC gamer vagyok, és falra mászok, ha nem teljesen azonnal reagál a játék.

(#36142) El Kebir válasza Phvhun (#36141) üzenetére


El Kebir
őstag

a laggnak semmi köze a paneltípushoz.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36143) holozis_HUN2 válasza El Kebir (#36142) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Sziasztok!

30-35k pénzem lenne egy Full HD monitorra játékos célra tervezem. A szép színek és az éles kép érdekel. Fontos a full hd mert akkor kibírom használni a gép nyújtotta erőt hogy full hd-ban menjen a játék :) remélem lehet találni szép színeket full hd-ban :) a kontraszt is érdekel :) köszi :)

Eddig egy Samsung TN panelest találtam 21,5" és Full HD

(#36144) petata válasza holozis_HUN2 (#36143) üzenetére


petata
őstag

TN ≠ "szép színek"

Olvasd el az összefoglalót.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#36145) Phvhun válasza El Kebir (#36142) üzenetére


Phvhun
őstag

Igen, de mivel nem kifejezetten játékra tervezik, és lehetnek benne olyan funkciók, amik pl javítják a színvisszaadást, ami ugye időbe telik, ezért ezek a késések szépen összeadogatódnak, és tá-dá, kész a játékra alkalmatlan monitor.

[ Szerkesztve ]

(#36146) El Kebir válasza Phvhun (#36145) üzenetére


El Kebir
őstag

...igen, és akkor ezt miért is mondod? ...mikor már évek óta vannak gyakorlatilag nulla input laggal ips monitorok?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36148) holozis_HUN2 válasza petata (#36144) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Azért annyira gyönyörű színek nem kellenek :) Ha már a haver 25k-s ASUS TN monitora nekem szép akkor egy 33k-s Samsungé? + az öve 1280X768 :)

(#36149) stranger28 válasza holozis_HUN2 (#36148) üzenetére


stranger28
addikt

Ez azért nem így megy. :)

(#36150) petata válasza holozis_HUN2 (#36148) üzenetére


petata
őstag

Miért ne választanád a jobb monitort, ha árban még okés?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.