Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) vond válasza Ace owner (#36900) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36902) #41133696 válasza Ace owner (#36897) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az enyémen is kettő van.Az egyiket a PS4-nek tartom fent :)

[ Szerkesztve ]

(#36903) Ace owner válasza vond (#36901) üzenetére


Ace owner
addikt

Ez már bőven több mint 35-40k :D Vanószínű hogy egy fentebb említett LG lesz, de sajna csak a következő fizummal lesz elég pénz rá és akkorkell még egy PS3 is mellé :(

Galaxy Fold 4

(#36904) phaseOne


phaseOne
tag

sziasztok!
grafikai munkához és alkalmi játszáshoz keresek monitort 50, max 70k-ért.
mi a véleményetek a következőkről:
Dell UltraSharp U2312HM
Dell UltraSharp U2412M

szerk: (lennének ezek kalibrálva is majd)

[ Szerkesztve ]

(#36905) stranger28 válasza phaseOne (#36904) üzenetére


stranger28
addikt

Összefoglalóban ott van a vélemény.

(#36906) Ace owner


Ace owner
addikt

Amugy ez a kalibralas ez mi es mit javit? Hallottam rola de fogalmam sincs mi es hogyan mukodik.

Galaxy Fold 4

(#36907) petata válasza Ace owner (#36906) üzenetére


petata
őstag

Ott van az összefoglalóban a link.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#36908) Ace owner válasza petata (#36907) üzenetére


Ace owner
addikt

En csak azt nem ertem hogy miert nem igy jon ki a gyarbol..

Galaxy Fold 4

(#36909) stranger28 válasza Ace owner (#36908) üzenetére


stranger28
addikt

Mert nem tudják, hogy mire fogod kötni? :U

(#36910) Nyugdíjas válasza Ace owner (#36908) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mert időt, és egyedi munkát vesz igénybe. Ami tömeggyártásban csak nagyon drágán tehető meg. Akkor sem lesz ráadásul tökéletes, mert a számítógéptől is függ valamennyire amire kötöd. Plusz én mondjuk D55 fehéret használok, te meg lehet, hogy D65-öt.

Handmade. Ez amugyis a 2013-as év mindent eladó jelszava. Éééérted. Kézműves sör, ez meg kézműves kalibrálás :D

Az emberek 99%-át meg nem érdekli, viszont rohadtul utálnák, ha az 1% miatt mondjuk +30% ráugrana az árra.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36911) madgie válasza Ace owner (#36908) üzenetére


madgie
titán

Mert nem tudják, milyen komponenshez lőjék hozzá, mert nincs rá kapacitás, hogy egyáltalán foglalkozzanak vele (nem fizetnéd meg a plusz költségét), mert öregszik majd a képcső/led/akármi, mert honnan tudnák, hogy te 6500K/120cdm2/gamma2.2-n, vagy 5800K/90cdm2/gamma2.35-ön szeretnéd a cuccot használni...

szerk: Papa, megint megelőztél :D

[ Szerkesztve ]

(#36912) phaseOne válasza stranger28 (#36905) üzenetére


phaseOne
tag

valóban, köszi. egyébként van valami értelmes alternatíva ebben az árkategóriában, vagy ezek a legjobbak?

(#36913) stranger28 válasza phaseOne (#36912) üzenetére


stranger28
addikt

Ezekkel jársz a legjobban egy ideje. :K

(#36914) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok! Monitor vásárlás előtt állok. Szeretném kérni a szakértők segítségét mivel elvesztem az adatokban. Ami számomra kritérium lenne:

-az Asus MX239H-nál olcsóbb alternatíva
-főként játékra lenne használva
-ips mert az ah-ips még baromi drága
-24" vagy 23"
-vékony káva
-kontraszt játékhoz ips panelnél: nemtudom meik lenne a legjobb mivel mást jelent az 5ms tn-en mint ips-en

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#36915) phaseOne válasza stranger28 (#36913) üzenetére


phaseOne
tag

ok, köszönöm :R

(#36916) Ace owner válasza madgie (#36911) üzenetére


Ace owner
addikt

Köszi srácok :) Sokat javít egy kalibráció egyébként? Holnap megyek mediamarktba, ránézek a tv-kre meg monitorokra hogy egyáltalán mekkora ez a 21 col körüli méret, elég lesz-e nekem.
Szóval akkor 40k-ig LG-t érdemes venni, Samsungot inkább ne is nézzek? Sajna keveset találtam ami árban is jólenne és van rajta HDMI csati is, plusz IPS lenne a legjobb..

Galaxy Fold 4

(#36917) schawo válasza jim bcs (#36914) üzenetére


schawo
titán

Az AH-IPS is épp olyan IPS, mint a többi, más varázsbetűkkel jelölt változatok.

Egyébként a legolcsóbbak jelenleg AH-IPS panelosok, épp a múltkor linkeltem egy csokorral. [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36918) 1c3t34


1c3t34
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jóféle monitort 35-37k környékén? :)
Minél nagyobb átmérőjűt és IPS-t szeretnék. :) Találtam egy-kettőt, de specifikáció alapján nem merek dönteni...

(#36919) schawo válasza 1c3t34 (#36918) üzenetére


schawo
titán

Egyet olvass fel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36920) 1c3t34 válasza schawo (#36919) üzenetére


1c3t34
csendes tag

Ohhh, köszi... :)
És bocsi a write-only miatt.

Esetleg a BenQ-nak van ilyesmije ebben az árban?

[ Szerkesztve ]

(#36921) vond válasza 1c3t34 (#36920) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Benq-nak VA paneles kijelzői vannak ebben a kategóriában, mint pl. GW2245/50/55/60, meg még a jó ég tudja melyik... :) Általános képminőségben egy kicsit gyengébbek, cserébe a feketéjük sokkal jobb, mint az IPS-es monitoroknak...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36922) petata válasza Ace owner (#36916) üzenetére


petata
őstag

"Sokat javít egy kalibráció egyébként?" - Laikus szemmel is jól látható pozitív fejlődést tapasztalnál valószínűleg... :K

"Szóval akkor 40k-ig LG-t érdemes venni, Samsungot inkább ne is nézzek?" - Pontosan. A Samsung nem gyárt IPS paneles monitort, hanem a saját fejlesztésű PLS paneljével akart "hódítani". :D Ez viszont nem olcsó, és nem is volt túl sikeres. (ahogy emlékszem)

schawo: Meg sem ismertelek. :D

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#36923) Ace owner válasza petata (#36922) üzenetére


Ace owner
addikt

Köszi, majd sampforumon kapsz egy pluszt :3

Galaxy Fold 4

(#36924) jim bcs válasza schawo (#36817) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:R hálás köszönet, ám mégegy kérdésem lenne és ebben akadok el a legjobban

5.000.000:1 és 80.000.000:1 kontraszt között játékok alatt észreveszek-e valamit vagy ez sem mérvadó, avagy nemannyira lényeges? Mindig itt akadok fent, nem tudom eldönteni lenne-e hátrányom a kisebb kontrasztból. Ehhez nemigazán értek. a válszod előre is köszönöm

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#36925) perecKING


perecKING
senior tag

sziasztok szakik!

bár sok idő telt el a tanácskérés óta...tegnap megszereztem az U2412M-et :C

köszönöm az útmutatást!

szerk.: csak bedugtam...és azt írja a rendszer h 70hz-en megy :F
szerk2.: és az online fps-ben is jó!!!! pusztítok mint a pestis! :DDD fps sem let sokkal kevesebb! pedig arra számoltam...de nem! ua. grafikus beállítás mellett csak 25% csökkenést vettem észre :C
és eladó sorba került kedvencem, egy dell 1907fpvt

:R

[ Szerkesztve ]

(#36926) schawo válasza jim bcs (#36924) üzenetére


schawo
titán

Nem, ugyanis a kontrasztok valódi értéke IPS paneles monitorok esetén jellemzően 800:1 és 1000:1 között van. Ezek a milliós számok egyszerű hazugságok. Dinamikus kontrasztnak hívják őket, de ez semmi más, mint egyszerű marketinges neve a hazugságnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36927) d@minator válasza perecKING (#36925) üzenetére


d@minator
addikt

Strapabíró cucc az a Dell 1907fpvt már vagy 6éve használjuk 24/7-be. Kutya bajuk.

(#36928) perecKING válasza d@minator (#36927) üzenetére


perecKING
senior tag

:R igen! én is nagyon szerettem! ennyi idő alatt, soha semmi hiba! 0 pixelhiba! ráadásul méretben messze veri a 16:9-es társait :C

(#36929) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!
Monitort szeretnék venni 30-40 ezer forint körül iPon-ról. Különösebb feltétel nincs, csak hogy 21"-es legyen. Eddig egy IPS kijelzős LG-t néztem 40 ezerért, de ha tudtok hasonló minőségűt olcsóbban, azt megköszönöm.

(#36930) schawo válasza pana0017 (#36929) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36931) jim bcs válasza schawo (#36926) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

eeeeeeeejj :o Nagyon szépen köszönöm, ezen adatok tudata nélkül az 1000:1-es monitorokat alapból kizártam a nézelődési körből mivel úgy gondoltam hogy a sok milliós kontraszttal ellátott monitorokon a legsimább a kép játékok alatt, bár elég sok rendelkezik ezzel a kontraszttal logikusan gondolhattam volna hogy ennyi alkalmatlan monitor nem lehet a piacon. Mégegyszer köszönöm, tanulságos sorokat irtál a jelen ips monitorjaival kapcsolatban.:R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#36932) stranger28 válasza jim bcs (#36931) üzenetére


stranger28
addikt

Ezért érthetetlen számomra, hogy miért engedik ezeket így feltüntetni... egyértelműen simán átverheti az embereket, mint majdnem téged is. :U

[ Szerkesztve ]

(#36933) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Erről a monitorról mi a véleményetek??

Új gép vásárlása előtt állok, és a fent említett monitort néztem ki magamnak. Legfőképpen játékra szeretném használni.

Szerintetek???
Vagy hasonló árkategóriában valami más?? Az elvárás annyi lenne, hogy 24 coll, illetve IPS paneles legyen.

Üdv Robi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#36934) perecKING válasza stranger28 (#36932) üzenetére


perecKING
senior tag

neked külön köszönöm a tanácsokat! NAGYONjó :))

(#36935) zuza123


zuza123
csendes tag

Hali!
Mi a véleményetek erről a monitorról?
Ps3-hoz, játékra gépen és filmnézésre kellene. Megéri az árát ez a monitor?

gege:)

(#36936) schawo válasza szmayer1 (#36933) üzenetére


schawo
titán

és (#36935) zuza123
Nyugodtan vihető, ha 16:9-es monitor a terv.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36937) Ace owner


Ace owner
addikt

Hat elneztem westendi media marktba es szinte alig volt valasztek.. Volt par samsung, lg meg benq is, de amit kineztem lg egyaltalan nem.. szoval valoszinu hogy latatlanba kell megvennem. Esetleg dunaplazaba megnezem valamikor de nem hiszem hogy pont ott lenne.

Galaxy Fold 4

(#36938) oldsaman válasza d@minator (#36927) üzenetére


oldsaman
tag

Az egyik legjobb tipus :K

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#36939) Djsaba válasza zuza123 (#36935) üzenetére


Djsaba
senior tag

Talán az ajánlott Dell u2312HM-et kéne választanod :F :U
De aztán ki tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#36940) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló mindenkinek !

Csak játékra milyen monitort ajánlanátok amelyiken nem kell használni a Vsync-et hogy ne "essen" szét a kép ?
24 és 27 coll a irányméret !
:R

Paranormal Cocktivity

(#36941) El Kebir válasza cyberkind (#36940) üzenetére


El Kebir
őstag

Minden monitorhoz kell vsyncON-t használni, ha nem akarod, hogy "szétessen" a kép, mert nem a monitor függ...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36942) cyberkind válasza El Kebir (#36941) üzenetére


cyberkind
félisten

Én úgy tudom hogy a vagyonba kerülő Dell monitoroknál nincs ilyen probléma, most akkor minden monitornál van ami 60 Hz-es ?

Paranormal Cocktivity

(#36943) El Kebir válasza cyberkind (#36942) üzenetére


El Kebir
őstag

Minden monitornál, nem számít mennyi "Hz-es"... a "vsync on" hivatott megszüntetni a képtörést, képszétesést. (csak ez a funkciója, hogy összehangolja a vga által számolt képek megjelenítését a képfrissítéssel)

Nem is értem, hogy gondolod, ezt a "kikapcsolom amit szeretnék, de mégis menjen" dolgot :U ...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36944) cyberkind válasza El Kebir (#36943) üzenetére


cyberkind
félisten

Úgy gondolnám hogy a videokártya 100%-on menjen, csupán ezért kérdem, mert amikor még 19 colos monitorom volt, ott tökéletes volt minden vsync nélkül is !

Paranormal Cocktivity

(#36945) El Kebir válasza cyberkind (#36944) üzenetére


El Kebir
őstag

...szerintem meg nem volt az... vagy ezek szerint neked mindegy, hogy vsync on vagy off mert nem látod a szétesést.

és ne is győzködj arról, hogy szinkronázálás nélkül neked szinkronban volt... mert az hülyeség. (ha szinkronban volt, akkor be volt valahol állítva a vsync)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36946) stranger28 válasza cyberkind (#36944) üzenetére


stranger28
addikt

Minek menjen 100%-on, ha már 100 alatt is kitol elég képet? :U

Ha annyira számít az FPS a gagyi motor miatt, adjál neki egy 120-as vagy még nagyobb (n*Hz) cap-et konzolban. De manapság ez már nem igazán játszik.

[ Szerkesztve ]

(#36947) I3EI\ICE válasza cyberkind (#36940) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

120Hz-es monitoron már nem nagyon veszed észre a képtörést, mert nagyon rövid ideig jelenik meg egy képkocka. Emellett kétszer annyi valós képkockát tol ki a szemed elé másodpercenként, mint a 60Hz-es. Általában a fix 60fps elegendő a folyamatos mozgókép élményéhez, ha pedig eszeveszett gyors fps-t játszol, vagy más okból extra folyamatos megjelenítésre vágysz, jelen pillanatban ezt tudom a figyelmedbe ajánlani. Én mondjuk max 45-öt ajánlanék érte (amíg gyakrabban került fel ph-ra ez a típus, átlagban ennyiért mentek), de könnyen lehet, hogy nem fog engedni, mert -tudomásom szerint- máshol most nem találsz ilyen monitort, eléggé eltűnt a használtpiacról.

(#36948) El Kebir válasza I3EI\ICE (#36947) üzenetére


El Kebir
őstag

"mert nagyon rövid ideig jelenik meg egy képkocka"

nem igazán azért... mert attól függ mennyi képet és mennyire stabilan tol ki magából a vga az adott programmal és az hogyan aránylik a képfrissítéshez, simán lehet ugyanolyan látható képtörés 120Hz mellett is...
(crt-n ugyanúgy gond volt 100Hz mellett is a képtörés)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36949) < CyberBob > válasza I3EI\ICE (#36947) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerintem is a relatív magas frissítés miatt nem látszik a képtörés. Nálam a crt 120Hz-en megy és még egy játéknál sem kellett bekapcsolnom a vsync-et pedig a vga csak töredékét számolja ki ennek a képkockaszámnak.

El Kebir: papíron így kellene lennie, de mint fentebb írtam 120Hz mellett nem kellett még bekapcsolnom viszont használtam pár hétig egy 24 colos Dell-t (60Hz) ahol vsync nélkül játszhatatlanok voltak ugyanazok a játékok ugyanazon a gépen.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36950) I3EI\ICE válasza El Kebir (#36948) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nyilván mondjuk egy 20-30 fps-sel renderelt animáció nem lesz érdemben szebb attól, ha a monitor 120Hz-en frissít. De mondjuk egy 60-150fps közt ingadozó megjelenítés esetén már lényegesen folyamatosabb, és törésmentesebb képet ad egy 120Hz-es. No meg 120Hz-en a vSync ON mód sem jár már szembetűnő kompromisszummal, sosem kell a VGA-nak túl sokat várnia a monitorra. Egyébként a "perfect pixel" opció nélkül már "potom" 132.000 Forintnak megfelelő valutáért megrendelhető a 27 colos IPS paneles WQHD felbontású Catleap eBay-ről. Sőt, legjobb tudomásom szerint Monitorguruék is rajta vannak az ügyön, lehet, hogy forgalmazni fogják a 120Hz-es IPS-eket...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.