Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) stranger28 válasza El Kebir (#36500) üzenetére


stranger28
addikt

Legközelebb a reggeli kávé után írj. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36502) vond válasza stranger28 (#36501) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36503) tthom


tthom
senior tag

Hát, én akárhogy fotózom a jelenlegi CCFL-es L245WP-t, nem lesznek vonalak.. Ezen ugyan nem lehet záridőt konkrétan állítani, de beállítottam többféle esti módba, ami hosszabban nyitva tartja, de max elmosódik kicsit a vonal, mint az előző kollégának, nem lesz belőle több.. Lehet, hogy nem PWM-es..?

(#36504) Dr V válasza tthom (#36503) üzenetére


Dr V
őstag

Itt egy teszt. Ez alapján csináld meg te is.

(#36505) schawo válasza Dr V (#36504) üzenetére


schawo
titán

Ezzel csak a jelenség létét lehet vizsgálni, magát a frekvenciát nem lehet megmérni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36506) tthom válasza schawo (#36505) üzenetére


tthom
senior tag

A frekvencia engem nem érdekel, csak hogy csinálja-e. De ezt is próbáltam, ezzel a módszerrel sem látszik semmi.

(#36507) schawo válasza tthom (#36506) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36508) tthom válasza schawo (#36507) üzenetére


tthom
senior tag

Jó, hát akkor lehet, hogy nem látható PWMes.. Anno elég jónak számított a monitor. De mindegy már. :)

(#36509) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Beszereztem egy DELL U2311H-t 40-ért.
Az lenne a kérdésem, hogy a display port bemenetet tudom használni egy hdmi-DP, vagy DVI-dp átalakítóval?
Láttam ilyeneket a neten, és kevesebbe kerülnek, mint egy DP kimenetes alaplap felára.
Kérdés, hogy van-e különbség.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36510) vond válasza Bici (#36509) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze... De miért nem használsz egyszerűen DVI-DVI-t? Vagy azt a bemenetet valami más foglalja?

Amúgy meg használd egészséggel ezt a kiváló monitort! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36511) Bici válasza vond (#36510) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm! :R És a tanácsokat is, melyek felhívták a figyelmemet a típusra.
Hétvégén ér ide a monitor hozzám, így addig még várni kell rá, de annyi jót hallottam róla, hogy biztos nem fogok csalódni. :)

Azért kell DP is, mert két gépről fogom használni. Egyik egy HTPC, másik a grafikai munka-gép.

mod: kalibráltatni hogy tudom legegyszerűbben?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36512) KAMELOT válasza Bici (#36509) üzenetére


KAMELOT
titán

DVI-DVI vagy HDMI-HDMI elég. DP port inkább 1440p és 1 milliárd szín végett kell.
Most látom. Akkor meg veszel átalakítót is és megy simán minden.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36513) Isual válasza KAMELOT (#36512) üzenetére


Isual
veterán

HDMI-HDMI kábel U2311H-nál bajos lesz. Persze biztosan nem ez lesz az első, hogy HDMI kábelt dugnak DP aljzatba. :D ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36514) KAMELOT válasza Isual (#36513) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak példaként írtam. HDMI tudom, hogy nincs rajta. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36515) Bici válasza KAMELOT (#36512) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi!
Pont ez volt a kérdés, hogy jelent-e bármi pluszt az igazi DP-s lap/vga egy HDMI-ből átalakított jelhez képest.
De akkor ha jól értem, akkor ugyanaz. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36516) Isual válasza Bici (#36515) üzenetére


Isual
veterán

Valójában nem egészen, de ez esetben praktikusan de. :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36517) Bici válasza Isual (#36516) üzenetére


Bici
félisten

Köszi.

Akkor az olyan megjelenítőknél lehet különbség, amik támogatják / igénylik a DP extra funkcióit (pl. 10bit)?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36518) Isual válasza Bici (#36517) üzenetére


Isual
veterán

Pontosan! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36519) Bici válasza Isual (#36518) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor már "mindent" tudok. :)
Kösz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36520) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok! Monitor nézőbe vagyok keresztanyámnak és 25-30ezres kereten belül kellene nekem egy MEGBÍZHATÓ és arányosan szép képű monitor!
Kizárólag internetezésre,passziánszra hasonlókra (egyszóval nagyon kevés film és semmi dx játék)

Mit tudnátok ajánlani? Előre is köszi!

(#36521) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Tudom off kicsit, de hátha valaki segít.

Adott egy Dell U2312HM és egy GTX660ti. Most DVI-D-n van összekötve.

A VGA ezeket tudná: Interface
DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DVI-D)
HDMI Output : Yes x 1
Display Port : Yes x 1 (Regular DP)
HDCP Support : Yes

Érdemes vennem Display vagy HDMI kábelt? Lenne valami változás, képben, frissítésben? Vagy nincs értelme?

Üdv! :R

Szerk:
Visszaolvastam, előttem pont hasonlót kérdeztek, HDMI akkor ezekszerint nincs is a monitoron :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#36522) korcsi válasza vond (#36510) üzenetére


korcsi
veterán

Legjobb tudomásom szerint dvi/hdmi kimenetről nem lehet passzív eszközzel meghajtani a dp bemenetet csak fordítva.
Faterkam: ha elég a 72hz-es frissítés az elérhető maximális 75 helyett akkor tökéletesen elegendő a dvi (bár lehet ott is megy a 75hz)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36523) KAMELOT válasza Bici (#36517) üzenetére


KAMELOT
titán

Mint írtam durvább minőségű képek megjelenítéséhez. 1 milliárd szín és 10bit felett.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36524) Isual válasza KAMELOT (#36523) üzenetére


Isual
veterán

Nem szükségszerűen kell az 1 milliárd szín. Az én NEC-m támogatja DP-n a 10 bitet, mégis sRGB-s. De 14 bites 3D LUT-tal és 16 bites színszámítással, így örül ő is a 10 bites jelnek annak ellenére.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36525) Faterkam válasza korcsi (#36522) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#36526) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

Van jobb ips egy 35k-s lg-től? játékra értem :)

(#36527) schawo válasza holozis_HUN2 (#36526) üzenetére


schawo
titán

A létező legolcsóbb IPS monitor a 35k-s LG. Ettől függetlenül az áráért nagyon jó. De hogy van-e jobb, az azért nem lehet kérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36528) holozis_HUN2 válasza schawo (#36527) üzenetére


holozis_HUN2
tag

jah oks. köszi :)

(#36529) KAMELOT válasza Isual (#36524) üzenetére


KAMELOT
titán

Értettem! :)

(#36526) holozis_HUN2: 35K-ért egyértelműen jó választás a LG IPS monitor.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36530) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok! Monitor nézőbe vagyok keresztanyámnak és 25-30ezres kereten belül kellene nekem egy MEGBÍZHATÓ és arányosan szép képű monitor!
Kizárólag internetezésre,passziánszra hasonlókra (egyszóval nagyon kevés film és semmi dx játék)
Mit tudnátok ajánlani? Előre is köszi

(#36531) mijos


mijos
senior tag

LG 277L

Errol mi a velemenyetek?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36532) kleinguru válasza mijos (#36531) üzenetére


kleinguru
addikt

Hogy esetleg használd a keresőt?:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36533) mijos válasza kleinguru (#36532) üzenetére


mijos
senior tag

Hat most kurva nagyot mondtal... van jutalomfalat az asztalon, vegyel ki magadnak egyet! ;)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36534) Nyugdíjas válasza mijos (#36533) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezek után majd mindenki szalad segíteni neked. ígykellezt csinálni :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36535) KAMELOT válasza mijos (#36531) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább Dell U2412M ugyan abban az árban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36536) mijos válasza Nyugdíjas (#36534) üzenetére


mijos
senior tag

Nem azert forumozok es veszem a faradtsagot hozzaszolasom megirasara, hogy a keresot javasoljak. Az ilyen flegma emberekre nincs szuksegem. En is be tudom irni a keresobe, nem vagyok debil. Szemelyes tapasztalatra voltam kivancsi, vagy esetleg valamilyen tesztre. Hulyeseget en is barmikor tudok irni, meg kotekedni. :R

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36537) mijos válasza KAMELOT (#36535) üzenetére


mijos
senior tag

Nem ujat vennek hanem hasznaltat, jo aron. Megnezem az altalad ajanlott monitort is. Koszonom :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36538) kleinguru válasza mijos (#36533) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem igazán értelek, ha be tudod írni, miért nem tetted meg...
Amiket kidob a kereső azok honnan születtek? Generálódtak random?

Jössz segítséget "kérni" (mert erről szó sem volt... köszönni meg ilyenek, tudom ez csak egy fórum, de akkor is...) és mikor segítek, akkor neked áll feljebb:W

Vissza kellene venni az arcból :K !

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36539) KAMELOT válasza kleinguru (#36538) üzenetére


KAMELOT
titán

Ő kérdezte mi a vélemény. Ti ugrottatok neki ( ott a kereső ) ez tényleg nagy segítség.
Ő a mi véleményünket kérdezte, hogy abban az árban jó választás e az a monitor. Én javasoltam mást neki és ezt várta itt még pár tagtól. Aztán ő eldönti DELL LG stb. melyik lesz a jobb számára.
Más topikokban is szoktak így segítséget kérni és egyből válaszolnak is rá rendesen. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36540) kleinguru válasza KAMELOT (#36539) üzenetére


kleinguru
addikt

Ne kezd Te is...

Csak a véleményünket kérdezte, új hozzászólásként senkinek nem címezve.
Minden le van írva a monitorról, el tudja olvasni, csak keresni kellett volna.

Komolyan nem értem, hogy mi nehéz van ezen...

Befejeztem és elnézést, ha valakit megbántottam, nem volt szándékomban:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36541) stranger28 válasza mijos (#36536) üzenetére


stranger28
addikt

En is be tudom irni a keresobe, nem vagyok debil.

Mégsem igazán sikerült beírni. Na, mi következik ebből? ;]

Ha tényleg beírod, akkor kidobja, ami érdekel.

(#36542) mijos válasza stranger28 (#36541) üzenetére


mijos
senior tag

Meg mindig nem erted bunkokam, hogy a felhasznalok velemenyere vagyok/voltam kivancsi, nem pedig a marketinges pudingra? :)

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36543) stranger28 válasza mijos (#36542) üzenetére


stranger28
addikt

Ja, hogy neked még nem esett le, hogy nem a Google-t jelenti a kereső, hanem ennek a fórumnak a keresőjét? [link] Mea culpa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36544) holozis_HUN2 válasza stranger28 (#36543) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Evvel az erővel lehetett volna válaszolni a kérdésre de mind1...

(#36545) stranger28 válasza holozis_HUN2 (#36544) üzenetére


stranger28
addikt

Ezek után, ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36546) holozis_HUN2 válasza stranger28 (#36545) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Hát igen! De nem akarok beleszálni a "csetepatéba"

[ Szerkesztve ]

(#36547) headhunter válasza mijos (#36531) üzenetére


headhunter
addikt

(#36548) gregus021


gregus021
tag

Sziasztok! Egy Dell U2312HM-et szeretnék vásárolni, de beszéltem egy barátommal aki most vett ilyet és komolyabban COD4-ezik, szerinte a 8ms válaszidő tényleg érezhető és komoly gamingre már nem teljesen jó ez a monitor. Mennyire értetek ezzel egyet? Hasonló árban van szintén IPS, gyorsabb válaszidejű monitor? Ha igen, akkor milyet ajánlotok?
Előre is köszi a segítséget!

(#36549) stranger28 válasza gregus021 (#36548) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem nem feltétlen tudja mit beszél. Gémer körökben sose fordul elő, hogy nem magukat okolják a halálért, ugye. ;]

Ebből gondolom.

prad.de-t is megnézheted, ott is elég jól teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#36550) SchumiBácsi válasza mijos (#36542) üzenetére

Gondolom az úriember arra lenne kíváncsi, hogy egy adott monitor MOST, hogyan áll.

Induljunk ki az én színpompás esetemből:

DELL U2412M. Rengeteg tesztet elolvastam képekkel, adatokkal, fórumokat is, mégis sikerült kicsit mellélőni.

Ha a fórumba most visszakeres bárki, akár több hónapos hsz-okra, akkor láthatja hogy ez egy nagyon jó monitor, szinte már cukor szinten viszik. Ha az illető szeme esetleg érzékeny a PWM-re, talán azt is megleli valahol hogy a REV.A00 lesz ami PWM mentes, amit 2013-ban gyártanak. Illetve az volt mert nálam nemrég derült ki hogy bizony mégiscsak PWM-es, szóval itt van értelme az aktuális friss információnak. Mert például ilyen bagatell dolog miatt visszacserélni azért nem kicsit botrány. Azokat az oldalakat meg hagyjuk ahol minden monitor le van már tesztelve és összehasonlítva, mert ott ipar szinten megy. Első verziót leteszteli és utána szevasz van. Kötve hiszem hogy egy többéves modellt letesztelnek újra csak azért mert eltelt mondjuk 2év azóta. Persze indulásnak jó, de így mégsem szabad monitort venni.

A röhejes PWM mizériámra meg csak annyit hogy nem mind1 hogy egy 20-22" monitor villog, vagy 24" és felette. CCFL-ben ez a villogás gyakorlatilag észrevehetetlen. A régi 22" Samsungom is 99% PWM-es de a cső sokkal lassabban alszik ki, mint a LED. Nem is volt vele sose gond e téren.

A szemünk se mind egyforma. Nekem sztem jó és gyors szemem van.
Frameszámláló nélkül 5-10% diffivel általában megmondom mennyivel megy egy játék 300fps-ig. Felette lehetetlennek tartom, de attól függetlenül hogy észrevehetetlen a 360-400Hz-es PWM, egy idő után mégiscsak megfájdul tőle a fejem és a szemem, és nehogy az legyen már a megoldás hogy fél-egy óránként pihentetek, mert rögtön kiugrok a tetőről. Így még egy filmet se lehet megnézni normálisan. Amíg nem cserélik ki, max fényerőn hajtom és voilá, minden klafa, igaz kicsit sok a fény, de inkább ez mint az émelygés.

A kérdésedre pedig egy apró válasz MOST következik:

Amennyiben a DELL U2412M-re esik a választásod és nem akarsz PWM-es verziót, a boltban külön hívd fel erre a figyelmet. Legyen nálad fényképező, vagy ha online rendeled, akkor remélhetőleg oly módon ők is letesztelik. Ehhez a teszthez csakugyan olvass vissza, még képeket is találhatsz. Két bolt a javasolt ebben a kategóriában itt: Oázis Computer és a Monitor Guru, jelenleg kalibrálás is van a monitorhoz akcióban. Ugyanakkor annak ellenére hogy ők értenek hozzá, volt is meglepetés amikor kiderült hogy a friss U2412M PWM-es, pedig revíziószám szerint nem kellene, és gyártási idő szerint sem. A monitor képét alapjáraton is szép színek és tűéles kép jellemzi. Valamennyi húzás tapasztalható de valszeg nem fogsz beleőrülni. IPS GLOW nálam a max fényerőn mozgóképnél szinte elhanyagolható, 85cm távolságból nézve. A kijelző előre és hátra is dönthető az állványon, elforgatható, és még függőlegesre is állítható. Különösen ajánlott a cucc.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.