Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) Djsaba


Djsaba
senior tag

Valaki tudna linkelni egy leírást, hogy a Contrast Ratio mennyire számít? vagy egyáltalán szemmel látható különbség van -e, pl: 2m:1<> 5m:1<>50m:1 ?

(#36752) Cyberbeni válasza Djsaba (#36751) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Dinamikus kontraszt: fényerő változik attól függően, hogy mennyi sötét/világos can a képen, az ilyen milliós kontrasztarányokat úgy mérik, hogy full fehér és full fekete kép közti különbség.
Ahol ilyen 1000-3000-5000:1-t látsz, ott az egyszerre megjelenített fekete és fehér között mérik. Ez az érték az, ami igazán számít, mivel dinamikus kontrasztot senki nem használ, de ha használna, akkor sem érne semmit az a sokmillió az egyhez, mert az nem az egyszerre megjelenített fekete és fehér közti különbséget reprezentálja.

(#36753) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

TV-TUNERes monitort szeretnék vásárolni 70 000 Ft-ig.

Ezeket láttam:
LG DM2352D-PZ 3D LED (IPS panel)

LG 24MN43D-PZ LED (IPS panel)

LG 23MA73D-PZ LED (IPS panel)

Samsung T24C300 LED (TN panel)

Samsung T23C350EW LED (TN panel)

Melyiekt ajánlanátok?
Illetve esetleg mást?

:R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#36754) Djsaba válasza Cyberbeni (#36752) üzenetére


Djsaba
senior tag

:R
Akkor már minden szempontból nagyon jó vásárnak tűnik a U2312HM, viszont valahol azt olvastam, hogy nincs meg az az 1000:1-es kontraszt arány. dinamikus kontrasztarány meg csak 2m:1 (becsapós tényező) :U

(#36755) stranger28 válasza Cyberbeni (#36750) üzenetére


stranger28
addikt

Összefoglalót fusd át. :K

(#36754) Djsaba: Most írta le neked – nagyon helyesen –, hogy nem igazán számít a dinamikus kontraszt értéke.
800 körüli kontrasztja van, ami már elég jó.

(#36753) KisApám: Összefoglaló megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#36756) Djsaba válasza stranger28 (#36755) üzenetére


Djsaba
senior tag

Persze megértettem én is :K
A második kérdésem már a rendes(általad írt 800) kontrasztra irányult. Mekkora különbség lehet (800vs fix1000) között? Láttam már egy 5000:1 kontrasztos monitort (eizo fs2333). Ennek a kontrasztnak nincsen hátulütője, mekkora különbség lehet?

(#36757) stranger28 válasza Djsaba (#36756) üzenetére


stranger28
addikt

Annak is inkább 800 körüli a valós, szóval kb. olyan lesz.

(#36758) Djsaba válasza stranger28 (#36757) üzenetére


Djsaba
senior tag

Én ez a FORIS videó alapján látom, hogy van különbség a normal monitor beállítás a smart inside (5000:1) között. Igaz lehet hogy a normal monitor beállítás kamu. Vélemény?

(#36759) stranger28 válasza Djsaba (#36758) üzenetére


stranger28
addikt

A Smart Insight nem a kontrasztot javítja. :N

Plusz videók alapján nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni.

[ Szerkesztve ]

(#36760) Cyberbeni válasza stranger28 (#36755) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Átolvastam, de még mindig nem világos számomra, hogy IPS vagy VA panel lenne e nekem a jó, csak az hogy nem a TN.
szerk.: LG meg BENQ IPS vs VA videó után VA tűnik jobbank

[ Szerkesztve ]

(#36761) Djsaba válasza stranger28 (#36759) üzenetére


Djsaba
senior tag

Igazad van, hogy Smart Insight, nem inside, felhangosítva én is meghallottam :DDD Amúgy laikus szemmel felőlem az is lehetett volna :(

Jólvan, köszi mindent. Akkor U2312HM lesz, szerencsére van szponzorunk is, megszerzem olcsón :)

(#36762) rog70 válasza stranger28 (#36749) üzenetére


rog70
csendes tag

Mind a kettőnél sokan panaszkodnak arra, hogy a tükröződésmentes bevonat világos háttérnél zavaró, pl.

"It is almost unnoticeable when you're viewing movies or when the majority of the colors on the screen are dark. However, if the background is a solid light color (white, gray, etc.) there is a terrible haze. It gives you the impression that there is a layer of oil or filth on the screen."

Illetve, hogy túl fényes még a legalacsonyabb beállításnál is.

Nálam az idő 95%-ban fehér v. világos a háttér.

(#36763) anytime válasza stranger28 (#36749) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Igen, kihasználnám, ezért kérdeztem, hogy aki már esetleg látta élőben, netán használta, az meg tudja mondani, hogy gyakorlati szempontból mennyire használható vagy inkább a 2-3 monitoros rendszer kialakítása a megfelelőbb?

Még egy kérdésem lenne. Mi az a minimum vga, ami ki tudja szolgálni ezt a monitort, ha nem csak munkára kellene, hanem élvezhetően játszható legyen vele egy BF3 vagy BF4, no multi.

Köszi,
A

(#36764) BomiBoogie válasza anytime (#36763) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

2-3 monitornál, játékra csak felsőkategóriás VGA-k jöhetnek szóba, Radeon 7950-től és GTX 670-től felfele.

(#36765) anytime válasza BomiBoogie (#36764) üzenetére


anytime
őstag

Köszi!
Ez gondolom akkor igaz a 21:9-es LG-re is?

(#36766) BomiBoogie válasza anytime (#36765) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Abból hányat szeretnél? :P

(#36767) Norb3rto válasza stranger28 (#36749) üzenetére


Norb3rto
senior tag

:R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#36768) stranger28 válasza rog70 (#36762) üzenetére


stranger28
addikt

Igen, de ez 4 órában még nem lesz zavaró szerintem. Meg kellene nézni előítélet nélkül. :K

Fényerő pedig inkább este lesz zavaró. Este leszel előtte?

(#36763) anytime: Az egy monitornak az az előnye, hogy nincsen ott a káva, illetve elég 1 kalibrálás, a több fizikai monitornak pedig az, hogy nagyobb a felbontás/jobban testre tudod őket szabni. Neked kell tudni melyik lesz a jobb.

Nem olyan vészes a felbontása, szóval 7850-70 és felfele, ha nem akarsz ultrázni.

[ Szerkesztve ]

(#36769) anytime válasza BomiBoogie (#36766) üzenetére


anytime
őstag

:P

Az egy monitornak az az előnye, hogy nincsen ott a káva, illetve elég 1 kalibrálás, a több fizikai monitornak pedig az, hogy nagyobb a felbontás/jobban testre tudod őket szabni. Neked kell tudni melyik lesz a jobb.

Nem olyan vészes a felbontása, szóval 7850-70 és felfele, ha nem akarsz ultrázni.

Köszi! :R

A két monitor kevés, a háromnak már nem lesz helye ... az asztalon :) Ahogy nézem a netes bemutatókat, a 4 screen split nagyon tuti lenne a számomra. Mindenképpen fel fogom keresni, első körben az Oázist és megnézem, hogy mit is tud ez a munkamenet.

Részemről a munka miatt kell a több monitoros / 4split screen - a játék szempontjából nekem elég az egy moncsi :), nem vagyok "hardcore gamer" és amit szeretek is arra elég az egy, igaz, a TW szériához nem lenne rossz a csatateret szélesebb kijelzőre vinni :) Nem mondom, hogy nem lesz BF3 és 4, de nem az a fő csapásirány, de hát kinek ki és mi ... :)

Két kérdés még :R

Mi a javallott távolság egy ilyen hatalmas monitor használatához?
Szakmailag LG vagy DELL?

Köszönöm a segítséget!

Üdv:
A

(#36770) stranger28 válasza anytime (#36769) üzenetére


stranger28
addikt

Oázisban nem lesz LG, csak Dell, az szerintem nem tudja ezt a 4-es szétosztást.

Majd a távolság kialakul, de nagyon közel ne kerülj azért, "ne bújj bele". Lényeg, hogy átlásd azt a részét, amin dolgozol. Játéknál sem kell a két szélét teljesen, az inkább perifériásra essen.
Dell.

[ Szerkesztve ]

(#36771) rog70 válasza stranger28 (#36768) üzenetére


rog70
csendes tag

Igen, sokat dolgozom este (is), bár akkor már inkább a webet böngészem (a fordításhoz nemcsak nyelvismeret kell).

Sajnos nem tudom "élőben" megnézni, körbeérdeklődtem, a lakóhelyemen a sztech cégeknél nincs, nem hoznak nekem külön (főleg, hogy nem is biztos, hogy megveszem), utazni kellene Budapestre (250 km). Ez több (egészségügyi) ok miatt sem lenne könnyű/olcsó dolog + ha tényleg nem tetszik a monitor megszívtam...

(#36772) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Nincs még mindig itt olyan fórumtárs aki vett Eizo Foris FS2333-t?

(#36773) ttamashu válasza rog70 (#36771) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Neten rendelésnél tudtommal még mindig él a 3napos elállás lehetősége. Még csak megindokolnod sem kell miért teszed!

De azért nézz utána, hogy is van pontosan a dolog!

Tea az élet!

(#36774) < CyberBob > válasza ttamashu (#36773) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nyolc nap az a három. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#36775) energy4ever


energy4ever
addikt

Melyik a legolcsobb nem annyira bumszli keretes, lapos monitor, aminek a felbontasa 1920x1080?
Fekete szinu kellene, merete szinte minden. 3db lenne egymas mellet, igy jobb lenne valami vekonyabb keretes csoda.

(#36776) LW válasza energy4ever (#36775) üzenetére


LW
őstag

Mások is azt fogják javsolni, hogy egy monitort vegyél, ami normális képet ad és ne 3 ótvart. Mennyi pénz áll rendelkezésre?

(#36777) #41133696


#41133696
törölt tag

No, én most egy ilyet rendeltem:

Philips 237E3QPHSU/00 IPS LED monitor

(#36778) energy4ever válasza LW (#36776) üzenetére


energy4ever
addikt

1db igen jo tv-t hasznalok most, az is megmaradna.
A 3db csak jatekokhoz kellene, eyefinitihez.
75-90-bol jolenne ha kijonne a 3db.

(#36779) Isual válasza energy4ever (#36778) üzenetére


Isual
veterán

please...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36780) Djsaba válasza #41133696 (#36777) üzenetére


Djsaba
senior tag

Szerinted ez a monitor rendesen megfogja állni a helyét?

(#36781) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok.
Lecserélem a Dell U2311h monitoromat. Folyamatosan figyelemmel kísérem a fórumot, így tisztában vagyok nagyjából a lehetőségekkel, de egy megerősítést várnék igazából Tőletek.

Bruttó 80e Ft alatt szeretnék monitort.
Dell U2412M az egyik kiszemelt a másik az LG IPS277 széria utódja talán? Hirtelen nem ugrik be a típusszám...

Szerintetek melyik lenne a jó választás? Nagyrészt CAD programokhoz, Photoshopra, filmre és internetre lenne használva, játék szinte semmi.

Ezt a 72HZ-et nem tudnám kihasználni mivel sajnos laptopom van és ez azt hiszem nem támogatja.
Lényeg hogy szemkímélő legyen és kényelmesen elférjek rajta. Az U2412-nél a lefele +120 sor sokat számít?

Az új LG-k megjelentek már egyáltalán? És azok PWM-esek? Tapasztalata van valakinek róluk?

Köszönöm előre is a választ!
:R

(#36782) #41133696 válasza Djsaba (#36780) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elég stabil talapzata van, szóval ja :)

(#36783) Djsaba válasza #41133696 (#36782) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát nem pont arra irányult a kérdésem :DDD
Csak néztem, elég olcsó IPS-el ellátott monitor, nem tudom mennyire fog teljesíteni.
Én már abban sem vagyok biztos hogy az ajánlott (pl dell u2312hm még megállja a helyét, hiszen már több mint 2éve jelent meg, csak lehetne találni valami konkurenst a mai darabok között.De lehet hogy ez csak bennem fordult meg )

(#36784) Nyugdíjas válasza #41133696 (#36777) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha megtetszett a külseje (sanszos, hogy ezért vettél meg egy viszonylag jellegzetse designal rendelkező monitort) akkor hajrá. Nem rossz, inkább csak teljesen átlagos monitor. De nem baj, mert te megtaláltad azt ami az átlag főlé emeli számodr. Mégpedig, hogy tetszik a szemednek :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36785) #41133696 válasza Djsaba (#36783) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze vágtam, csak poénkodtam :D

Amúgy az a helyzet, hogy amire nekem kell arra pont elég lesz. Az elsődleges szempont, hogy azért ne TN+FILM legyen, a másodlagos, hogy lehetőleg PHILIPS, és az ára se legyen túl magas. Az összes LCD-re igaz, hogy akiknek magasak az igényeik, azoknak 140 k-tól kezdődik a dolog, de akiknek extrém mértékben magasak azoknak 400+ -tól, és az is fontos, hogy havonta vagy negyedévente kalibráltatni kellene őket.

Ami megint plusz kiadást jelentene, ha sűrűn kalibráltat az ember akkor már inkább venni kell ilyen eszközt, és ugyanez a helyzet akkor is ha valaki kis városban lakik. Szóval lehet finomkodni, az előző két TFT-t-m mind a kettő sokkal drágábbak voltak az első 99 k +10 k biztosítás, a másik pedig az S-IPS paneles PHILIPS Brilliance 200WP7ES/00 pedig 80k.No és azért PHILIPS ,mert tapasztalataim szerint ezek elég tartósak. A TN Paneles PHILIPS 170C5BS például 2005 februári, és még most is jó. Igaz van benne már egy kék csík, de a harmadik STB-re még megteszi :DDD

A szemem állítólag nem rossz, de azért nem mondanám, hogy grafikusi adottságokkal rendelkezem, szóval bízok benne, hogy az e-IPS nem lesz sokkal gyengébb mint az S-IPS :)

(#36786) #41133696 válasza Nyugdíjas (#36784) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amiben például kevesebbet tud a mostani elsődleges monitoromnál, hogy nincs Pivot... amit egyébként nem használtam. Nem állítható a magassága.

Amiben többet tud:
- 2 db HDMI
- LED-es
- HD helyett Full HD.

(#36787) Djsaba válasza #41133696 (#36785) üzenetére


Djsaba
senior tag

Miért volt fontos, hogy Phillips legyen? Szponzorálnak? :DDD
Szerintem 1-2 ezres rádobással lehetett volna találni, valami ajánlott kategóriát, abból is sorozatot. Ami talán kedvezőbb a szemednek is, ahogy Nyugdíjas is felvetette. De szemedet nem csak a különböző kategóriájú IPS panelek rontják, hanem sok minden más. Amit már kezdtünk vesézni a topicba, én meg figyelmesen tanulgatom :)

Nyugdíjas: Szerinted még mindig nem lehet jobb 2. kategóriás monitort találni, mint a Dell u2312HM, ez a 2év alatt nem jelent meg semelyik gyártó palettájáról jobb?

(#36788) Nyugdíjas válasza Djsaba (#36787) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36789) #41133696 válasza Djsaba (#36787) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ami a Dell-t illeti, 300 cd/m2 250 helyett, 8 ms 7 ms helyett. Ja és a + 10 k -s felár sem elhanyagolható.

Van pár dolog ami nálam amikor csak lehet fix márka...

Alaplap, tablet, router - ASUS
Egér, billentyűzet, Joystick - Logitech
Monitor, villanyborotva - PHILIPS vagy LG
Számítógépház - Aerocool
Optikai meghajtók - LG
HDD - WD vagy Seagate...

Van amikor eltérek tőle, ha nincs választék, vagy az adott termék valamilyen okból kifolyólag ellenjavalt. Egyébként nyugdíjas is leszögezte, hogy nem rossz, csak szerinte átlagos, de ebben az árszegmensben csodákat nem vár az ember.

(#36790) Djsaba válasza #41133696 (#36789) üzenetére


Djsaba
senior tag

Kezdetben én is csak a statisztikailag megadott adatok alapján szerettem volna keresgélni, választani. Aztán ebben a topicban kicsit helyreraktak, meg figyelgettem a dolgokat. Igen az említett monitort kicsit fényes, rosszul lehet szabályozni. De ki tudja, hogy a te monitoroddal mi a helyzet (én nem szeretnék semmi rosszat mondani róla, csak kicsit próbálok így is tájékozódni :) ). Azt is megtanultam, hogy van monitor ami Ghost effectes, az rosszabb mint 1-5-10 ms különség is, na meg az input lag. Talán ezek az adatok vezetnek már el lassan ahhoz, hogy egy kicsit jobban megértsem. Szóval ilyen megadott stat adatok szerint nem igazán lehet már különbséget tenni.

Nyugdíjas: :R

(#36791) anytime válasza stranger28 (#36770) üzenetére


anytime
őstag

Reklámmentes les :)
Tegnap jártam az egyik bevásárlóközpont egyik üzletében és ott éppen volt egy példány kiállítva. A külcsíny az a részemről OK volt, azonban a 1080 az kevés bizony nagyon kevés ...
Kétfelé osztva, elég, de ugye az csak két normál monitor is tudja, hozzáteszem, 100k-val bezárólag ...
Meglátjuk, mire meglesz a VGA ára és összejön a monitorokra szánható keret, addigra mennyit esik az ára ennek a monitornak?

(#36792) Djsaba válasza energy4ever (#36778) üzenetére


Djsaba
senior tag

Általában ezt a 3 monitoros dolgot úgy szokták csinálni, hogy a középső monitor minőségi, a szélsők meg kicsit rosszabb minőségűek, ha nincs rá elég pénzed. De hülyeségnek tartom rossz monitorokból összerakni egy eyefinity-t , mert annak nem túl sok az értelme, főleg ha jó beállításon akarsz játszani, min 7950/gtx 670-680 kell, hogy talán magas beállításon 60fps körül legyél, visszavételekkel, na ha még a vizuális megjelenítés-re is keveset szánsz, akkor szerintem az egész nem ér semmit. Inkább vegyél egy 27-es JÓ monitort, és örülj a világnak. Aztán egyszer majd ha lesz elég pénzed mindenre, bevásárolsz egy 6x eyefinity-re hogy még a hátad mögött is legyen monitor :DD

[ Szerkesztve ]

(#36793) Manga25


Manga25
csendes tag

Sziasztok.

Általános felhasználásra és játékra megéri venni 27" monitort vagy elég oda a 23" is?

(#36794) BomiBoogie válasza Manga25 (#36793) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Full HD-ra a 23-as az ideális.

(#36795) tarBubbles


tarBubbles
tag

Játékra (24" vagy 27") milyen monitor lenne az ideális? Félek az IPS-től, hogy lassú lenne.

(#36796) #41133696


#41133696
törölt tag

Ehh... most vettem észre, hogy mivel szülinapomon rendeltem a monitort, az Edigitálnál jár egy 5%-os kedvezményt biztosító kupon, kaptam is emailt róla... most írtam nekik, hogy igényt tartanék rá :)

(#36797) stranger28 válasza #41133696 (#36796) üzenetére


stranger28
addikt

És ez milyen érdemi kapcsolatban áll ezzel a topikkal?

(#36798) Isual válasza stranger28 (#36797) üzenetére


Isual
veterán

Nem tudom, de én most jövök az M5-ön a Balatonról és a kecskeméti MOL kútnál 5%-kal többet kérnek a gázolajért, amire k#rv@ra nem tartottam volna igényt... :(((

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36799) #41133696 válasza stranger28 (#36797) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pl akik monitort akarnak venni, és azt a születésnapjukon teszik, azoknak érdemes odafigyelni arra is, hogy pár százalékot lefaraghatnak az árból. Bár ez számodra nem jött le :(

(#36800) Manga25 válasza BomiBoogie (#36794) üzenetére


Manga25
csendes tag

Értem,akkor fölösleges a 27" -os monitor...köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.