Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) Tenager18 válasza Skalci (#36050) üzenetére


Tenager18
senior tag

Hát nem tudom, mennyire kellene ennek látszani, de nekem 14ms a válaszidő, és az égvilágon semmi különbséget nem veszek észre..ezelőtt egy Samsung volt, 2ms válaszidővel :D Bár lehet velem van a baj... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36052) schawo válasza Skalci (#36050) üzenetére


schawo
titán

Nem nagyobb az input lagja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36053) kleinguru


kleinguru
addikt

Nagyon off, de aki próbálta az új premiert opencl gyorsítással attól szeretnék kérdezni kérem keressen meg privátban:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36054) Nofear19


Nofear19
tag

Sziasztok

Ne haragudjatok hogy itt teszem fel a kérdésem de nem találtam a témához közelebbi fórumot.

Arra szeretnék választ kapni hogy egy hdready típusú lcd tv-nél ha monitorként szeretném használni, mit kell feltétlenül megnéznem a specifikációjában?

Sajnos nem értek hozzá és ha megveszem, nem szeretném ha egy játék során valamilyen elmosódás stb. előfordulna, gondolok pl. a tv válaszidejére. Fontos a válaszidő? Illetve mire figyeljek?

Segítségeteket előre is köszönöm.

LG 42 LM 640S

(#36055) laszlohu


laszlohu
addikt

Új tapicskolós Dell monitor :

[S2240T]

(#36056) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Milyen megoldások vannak arra, hogy monitort TV-ként tudjam használni?

(#36057) Nyugdíjas válasza RAiN91 (#36056) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tuner, set-top-box, ilyesmik...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36058) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani monitort max 40k-ig átlagfelhasználásra,
játék, filmezés ilyesmi, 22-24 colos ra gondoltam, idáig egy 8 éves
acer 1280*1024 es kockán toltam de már eléggé zavarnak a le fel
mászkáló vízszintes vonalkák :DDD

Azt sem tudom például hogy mivel járnék jobban egy 22colos úgymond
minőségibb darabbal, vagy egy olcsóbb 24 essel, bár ahogy láttam
árban eléggé összeérnek szinte 1-2 ezer ft különbség van a 22-23-24 közt :D

Eddig nézegettem BenQ, Samsung, LG és AOC-t de nem tudok
dönteni mert annyiféle van már hogy nemigaz:D

Illetőleg hogy honnan érdemesebb venni, ami nekem úgymond ismerős
üzlet az az aqua és az ipon...

Előre is köszi,

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#36059) Coolmat válasza joker1220 (#36058) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A nagyobb TN paneles monitorokat ebben az árkategóriában felejtsd el, 40-ből már kijön a legolcsóbb IPS paneles monitor, az LG 22EA53VQ, de vegyél hozzá egy DVI kábelt is, mert újabban kispórolják és csak Dsub kábelt adnak.
Ha filmnézés lenne az elsődleges felhasználási mód, akkor a VA paneles BenQ GW2255 is jó választás.
Ha hozzá tudsz még tenni ~7-8k-t a keretedhez, akkor Dell U2212HM lenne az igazán bestbuy.

(#36060) joker1220 válasza Coolmat (#36059) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi a választ!

Magyarán 40 ért nem érdemes 24colos monitorokat nézegetni;)

Mondjuk a 22col is elég nagy ugrás lesz az analóg kocka után :DD

Melóba egy LG L222WS-t nézegetek egész nap mondjuk ez pont TN
paneles ha jól tudom és emlékszem hogy napokig állítgattam mire
sikerült elérni hogy ne fájduljon meg tőle a fejem, valahogy akár
mit csináltam homályosnak tűnt a kép:S

Ahhoz képest hogy ez 60k körül volt elég gyenge beállítási lehetőségei
vannak:S

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#36061) RAiN91 válasza Nyugdíjas (#36057) üzenetére


RAiN91
őstag

Értem, még 1 kérdés.
Ha a set top boxot választom, és a tv adás analóg (kábeltv), akkor egy fullhd-s 22-23-as monitoron milyen lesz a minőség?

(#36062) stranger28 válasza RAiN91 (#36061) üzenetére


stranger28
addikt

Ha nem ülsz túl közel, akkor simán nézhető. Viszont vannak ingyenes HD csatornák már, azokat hanyagold akkor, mert fájni fog a szíved. :D

szerk: Én egy 27 coloson TV-zek, mindigTV-s cuccal.

[ Szerkesztve ]

(#36063) Nyugdíjas válasza RAiN91 (#36061) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos nem tudom. Nem tévézek.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36064) joker1220


joker1220
őstag

Egyébként ezeket is nézegettem bár nem tudom mennyire érdemes AOC vel
foglalkozni mert valahol dícsérik hogy milyen jó valahol meg szidják szóval
nem könnyű eligazodni, ezek még pont a határon vannak árügyileg bár
fogalmam sincs hogy milyen panelesek;

22" BenQ GW2260HM LED 7k val drágább mint az ajánlott GW2255 csak
nem tudom hogy mivel tud többet:D

23" AOC E2350SDA
23.6" AOC E2450SWHK LED
24" AOC E2450SWDA LED

24" Samsung S24B300HL

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#36065) Johnie


Johnie
tag

Sziasztok!

Új monitor vásárlásán töröm a fejem, így a segítségeteket kérném.
Évek (évtizedek) óta egy 17 colos crt Samsung SyncMaster 796 MB monitort használok 1024 x 768 felbontásban 100 Hz-en. Rendesen hozzászoktam már, sosem fájt tőle a fejem, nem tudom nála mi az hogy betekintési szög probléma, válasz idő problémát sem tudom mi az...
Mégis szeretném lecserélni, holott semmi baja nincs még ma sem.
Az új monitort böngészésre, ritkán Photoshop használatra, filmnézésre, gyors játékokra használnám.
A keret max. 45.000 Ft.

Pár tesztet elolvastam, pár youtube videót megnéztem. Nekem úgy tűnik a videókon , hogy minimális csóvahúzás az 5ms IPS monitoroknál gyors játék alatt mintha még tapasztalható lenne. Olyan mintha enyhe "Motion Blur" lenne bekapcsolva. Ti nem tapasztaltátok? Vagy ez csak a videón látszik ilyennek?
A másik gondom: Nem találok IPS paneles monitort 1920 x 1080 alatt.
Képátlóban semmiképp sem akarok 21.5 -23 col fölé menni.
Köszönöm előre is a válaszokat.

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#36066) I3EI\ICE válasza Johnie (#36065) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Igen, az az enyhe motion blur valóban megvan az IPS-eknél, de igazából a TN-ek jelentős részénél is. Bennem felmerül viszont, hogy a 100Hz-en hajtott crt után lassúnak tűnhet az általad említett gyors játékok esetében az LCD-knél szokványos 60Hz. Szerintem ezt próbáld ki egy ismerősnél, akinek LCD-je van. Ha nem tűnik problémásnak a kisebb üzemi frekvencia, akkor ajánlanám például ezt, illetve ha használt is szóba jöhet, esetleg ezt.

(#36067) stranger28 válasza joker1220 (#36064) üzenetére


stranger28
addikt

Ne vegyél AOC-t, most ezt megmondtam és akkor innentől meg van mondva. :D

HDMI van rajta pluszban, illetve hangszóró a gyártói oldal szerint, az nem hiszem, hogy kelleni fog. Meg a válaszidejét írják még, de 4 vs. 6, aminél már nem valószínű, hogy látni fogod a különbséget.

(#36068) joker1220 válasza stranger28 (#36067) üzenetére


joker1220
őstag

Rendben, köszi a megerősítést, most ezzel a BenQ val szemezek, 30k ért egész korrektnek tűnik;)

Kijelző mérete 21.5"W
Képarány 16:9
Felbontás (max.) 1920 x 1080
Képponttávolság (mm) 0.248
Fényerő (tip.) 250 cd/m2
Natív felbontás (tip.) 3000:1
DCR (Dinamikus kontraszt arány) (tip.) 20M:1
Panel típus VA
Betekintési szög (B/J; F/L) (CR>=10) 178/178
Válaszidő (Tr+Tf; tip.) 5 ms GTG
Megjeleníthető színek 16.7million
Színskála 72%
Hang/Kép be-/kimenetek

Bemeneti csatlakozás D-Sub, DVI
Energiaellátás
Tápegység (90~264 AC) Built-in
Energiafelhasználás (Bekapcsolt állapot) 21W (Base on Energy Star)
(Energiatakarékos állapot) <0.3W

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#36069) stranger28 válasza joker1220 (#36068) üzenetére


stranger28
addikt

30 ezerért az több, mint korrekt szerintem. :K

(#36070) Casanova* válasza stranger28 (#36069) üzenetére


Casanova*
veterán

játékra is teljesen megfelel ez a GW2255 monitor?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#36071) stranger28 válasza Casanova* (#36070) üzenetére


stranger28
addikt

Nem tudom pontosan mennyi az input lag, és az a 6ms GTG mennyire 6ms, ezzel nincs tapasztalat, nem játszottam rajta, tesztet sem lelek hirtelen. Viszont kalibráltam a régebbi változatát, az elég jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#36072) Casanova* válasza stranger28 (#36071) üzenetére


Casanova*
veterán

miért rakod off-ba? :D ha régi változata jó volt,akkor az újabb változata is jó lehet,talán még jobb. játékra biztos jó ( 5 ms GTG ) ocssó :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#36073) stranger28 válasza Casanova* (#36072) üzenetére


stranger28
addikt

Mer' nekem így a jó. ;] Amúgy fogalmam nincs, szerintem mást akartam írni először. :DDD

Hát, esetleg a panelra rá lehet keresni, de csaknem tolták el, mert az elég baró volt. Vagy verjünk szét egyet, úgyis csak 30k. ;]

Angol oldalukon 6 van, magyaron pedig 5. Lényeg, hogy nincs új a Nap alatt szerintem, menüből beállítod mekkora overshootot szeretnél, azt' kész. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36074) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Kérdésemért előre is elnézést kérek mert egyrészt offtopic (nem létezik már "Azonnali monitoros kérdések!"), másrészt pedig a "hogy lehet ekkora baromságot kérdezni" kategóriába esik. Szerintem. De azért felteszem.

Ha van egy alaplapod, proci integrált videóval és egy diszkrét videokari, akkor a diszkrét videókari által csiholt képet az alaplapi monitor csatlakozón ki lehet csalogatni? Vagy csak a kari saját kimenetén?
Ha ki lehet akkor ha a videókarin csak dvi kimenet van de az alaplapon van displayport akkor a displayporton is kijöhet a jel vagy csak a dvi-on?

Előre is köszönöm ha valaki válaszolna nekem.

[ Szerkesztve ]

(#36075) peu407 válasza pepejoe (#36074) üzenetére


peu407
senior tag

Mi a konfig?Ha be van kapcsolva ,akkor igen.Beállítás kérdése az egész. Arra készülj viszont,hogy teljesítményben valószinüleg elmarad majd a külön VGA-tól.

(#36076) Rollee válasza schawo (#36004) üzenetére


Rollee
aktív tag

Hali!
Hat nem 27"-os 3D monitor lett, hanem egy SAMSUNG UE40EH6030 3D LED TV. Fel eves, de olcsobb volt mint a monitorok. :)

Hat paran irtak hogy a "3D szar meg nem jo", azoknak ajanlom az uj Tomb Raider, allat!!!! :Y :K

Azert koszi megegyszer a segitseget!!

Udv.: Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#36077) wilderten


wilderten
csendes tag

Üdv!

Egy új monitorra szeretnék beruházni, ebben kérném a segítségeteket. A keretem 40k lenne. Nem tudom, abból kijön-e egy ips vagy va paneles. Képátlóban elég a 21,5" is, nincs szükségem ennél nagyobbra. Egyébként nagyrészt játékra lenne.
Nézegettem a webshopokat és találkoztam (egy számomra) ismeretlen márkával: AOC-al. Erről van valami vélemény, érdemes ilyet venni (mert van aki nagyon dicsérte, más pedig átkozta)?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#36078) vond válasza wilderten (#36077) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36079) peu407 válasza wilderten (#36077) üzenetére


peu407
senior tag

Egy kicsit feljebb találod a választ a kérdésedre 2 másik kolléga jóvoltából:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36080) wilderten


wilderten
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Találtam 2 monitort, ami eléggé megtetszett, esetleg lenne javaslatotok melyik a jobb?
Samsung S22B350T
LG 22EA63V-P

(#36081) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,
Monitor választásban kérnék tőletek néhány jótanácsot. Elolvastam a bevezetőt, de úgy érzem az alapján még nem tudnék választani.
Jelenleg egy 22'-es TN paneles Samsung monitort használok, ezt szeretném fejleszteni egy minimum 24-es méretűre.

A legfőbb szempont a választásnál: játékra kell elsősorban, másodsorban normál PC-s használatra. PS3-n játszok sokat, ezért fontos hogy HDCP kompatibilis monitor legyen (gondolom ez ma már nem probléma), és mindenképpen 16:9-es képarány (mert a PS3-nak ez a natív képaránya, és ha ettől eltér a monitor akkor kihúzza a képet), fullHD felbontással. Mivel játékra kell, fontos hogy ne legyen nagy input lag, stb. Mivel most TN panelest használok, ebben is szeretnék előre lépni, valami szebb képet adó panel kellene.
Fontos az is hogy "szép" legyen a monitor, lehet minimalista, de gagyi kinézetű semmiképp, a szín fekete vagy zongoralakk. (most egy Samsung zongoralakkos monitort használok és nagyon tetszik). Márkában a Samsung-ot részesítettem előnyben eddig, de nyitott vagyok másra is.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#36082) peu407 válasza wilderten (#36080) üzenetére


peu407
senior tag

Én erre :

Sziasztok!

Erről a SAMSUNG S22B350H monitorról mi a vélemény? Elsődlegesen filmeket vágok,tehát a vágóprogi (Edius) futna.A játék másodlagos.

Ezt kaptam válaszként [link]

(#36083) vond válasza NeoExDeath (#36081) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mennyit szánnál rá?

IPS-ből ha elég a DVI (HDMI»DVI átalakítóval), akkor Dell U2312HM (ez mondjuk messze nem "zongoralakk stílus"), ha mindenképp kell HDMI, akkor LG IPS237L vagy egy sokkal nagyobb IPS277L...

VA panelesből Benq GW2450/60HM, vagy egy "tükrös" Dell S2440L...

Ha megvolt az összefoglaló, akkor úgyis tudod, hogy mit várhatsz a különböző panelfajtáktól...

Amúgy a 24" FullHD jobb panellel elég ritka jószág...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36084) wilderten válasza peu407 (#36082) üzenetére


wilderten
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#36085) NeoExDeath válasza vond (#36083) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszi a választ!

Hát olyan 50 körül gondoltam, de ha kicsit több talán még az is belefér, csak jó legyen.

Én azt vettem észre, hogy sok a 1920*1200-as felbontású monitor, nekem meg szabályos 16:9-es kellene.
A bevezetőből nekem nem derül ki hogy melyik panelfejte a legjobb gamer célra. Nem kiadványt akarok szerkeszteni, csak játszani valamilyen TN panelnél jobb minőségű kijelzővel. A VA vagy az IPS jobb ilyen célra?

Ha minden kötél szakad elég a DVI, ezt a kompromisszumot tudm vállalni, most is így használom, de azért már jó lenne egy HDMI is :)

A 24-es méret nekem elég lenne, de nem akarok ilyen kamu 23.5234 méretű kijelzőt ami alig nagyobb mint a 22 :)

Ezek mellett amiket írtál más alternatíva nincs? Azt hittem kicsit nagyobb a választék ilyen téren.

(#36086) vond válasza NeoExDeath (#36085) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát igen, - ahogy írtam - 24" 1920x1080-ban jobb panellel nem túl nagy a választék...

Játékra általában az IPS panel jobb... Az ilyen 8ms-ok meg (pl. az U2312HM-nél) ne zavarjanak meg, ezek nagyon is jó értékek (az összefoglalóban ki is van fejtve)... A VA panelek majdhogynem egyedüli előnye a sokkal jobb/mélyebb fekete, de az IPS-ek általában jobb képminőséggel, színekkel rendelkeznek...

Az imént találtam egy épp Neked való monitort: LG 24EA53VQ-P
Itt van egy kis minimál magyar bemutató róla...
(Csak a talpára majd passzíts rá egy féltéglát, mert elég borulékonyak szegényeim... Na jó, azért ha vigyázol, nem fog magától eldőlni... :) )

De ha megoldod a hang kivezetését a konzolból, és ezért tényleg elég a HDMI»DVI, akkor a kicsit kisebb Dell U2312HM is nagyon jó lenne (ez azért úgy összességében egy profibb monitor, mint az előbb említett LG)...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36087) Johnie válasza I3EI\ICE (#36066) üzenetére


Johnie
tag

Köszönöm a válaszod.
Használt monitort még garanciával sem szívesen vennék, ezért ezt a három modellt néztem ki:
[link]
[link]
[link]
Ezekről esetleg vélemény?

Megnéztem egy FHD-s 60Hz-es TN paneles 5ms-os monitort ismerősnél, végül is azt tudom mondani, hogy az alatt az idő alatt míg használtam nem éreztem vibrálást, nem fájdult meg a szemem.

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#36088) NeoExDeath válasza vond (#36086) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Na pont erre volt szükségem, köszönöm az összefoglalást! Körbejártam a témát nagyjából, és valószínűleg én is a Dell U2312HM mellett döntök ha eljön az ideje :) Nagyon szimpi, és tényleg sokaknak nagyon bejön, megvan a bizalmam felé :)

Ugye HDCP kompatibilis monitor, PS3-al tudom használni?

(#36089) vond válasza NeoExDeath (#36088) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, hogy az... :K

Kiváló döntés! :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36090) SchumiBácsi

Gyerekek támadt egy nagyszerű ötletem.

Mivan akkor ha PWM-es monitort veszek, aztán adok neki egy 100% fényerőt, közben szoftveresen úgy állítom be mint ha 20-30% lenne. Akkor is villogni fog, vagy úgy viselkedik mint egy normális monitor?

Fogyasztása így miként fog alakulni?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36091) schawo válasza SchumiBácsi (#36090) üzenetére


schawo
titán

A képminősége lesz borzasztó. A fogyasztása is maximális lesz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36092) korcsi válasza SchumiBácsi (#36090) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem akkor már a 100%-os fényerő és napszemüveg páros a nyerő. :D
A kontrasztot nagyon lecsökkenti a javaslatod.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36093) vond válasza korcsi (#36092) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem meg ha ennyire zavaró a PWM, akkor venni kell egy nem PWM-es monitort. Ennyi. Minden más csak kóklereskedés. Szétborítja az színeket, kiégeti a szemet, növeli a fogyasztást, és valószínűleg csökkenti is a fényforrások élettartamát...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36094) SaGaIn válasza SchumiBácsi (#36090) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Hali!

És a szoftware-es csökkentést szerinted a hardver hogy oldja meg?... csak gondolkodj

Ez olyan mint hogy ha harveresen csutkára tekered a hagszórót és szoftveresen veszed lejjebb (eltekintve az analóg zajtól stb.)

A zene így is úgyis azért lesz halkabb mert membrán kevesebb ampitúdóval rezeg.

Ráadásul sokkal rosszabb lesz a képminőség

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#36095) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Hello! Sziasztok!

7-10 napon belül új monitort szeretnék venni a Samsung 731bf helyett ami már lassan 7. évét tapossa

Olyan 60-75k HuF ot szánnék rá és első körben a LG IPS277L-BN típura gondoltam amit találtam 72 körül netshop-ban

Viszont van egy kis félreértés mert van ahol simán IPS277 -ként van ahol IPS277L ként és van ahol IPS277L-BN ként van feltüntetve. Viszont sehol sem találtam neten arról bizonyítékot hogy ezek valóban más típusok lennének és miben különböznek ha igen. első sorban ebben kérnék információt.

Másodsorban szeretnék kérni egy két ajánlást ebben az árkategóriában 27" ra vagy 24" ra ha valami miatt szerintetek más jobb választás lenne...

Harmad sorban szeretném megkérdezni hoyg PWM és a IPS glow a régi monitoromhoz képest zavaró lehet-e vagy az annyira régi hoyg már minden jobb nála? Amúgy játékra és filmnézésre használnám nemtúlvilágított szobában

Negyedik kérdésem hogy az említett monitoron csak HDMi bemenet van a videókártyámon meg csak DIV-I kimenet. Ez okozhat-e valami gondot vagy képminőség romlást ha DIV-I - HDMI átalakító kábellel használom ( a hang nem érdekes mert nem használnám a monitor hankimenetét

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET

válasz jöhet priv be is vagy ide.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#36096) SchumiBácsi

Oké csak megkérdeztem.

Ki van nézve már egy monitor, csak senki nem tudja megmondani hogy PWM-es e vagy sem.
ASUS VG27AH 27" - A PWM kérdése továbbra is nyitott D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36097) stranger28 válasza SchumiBácsi (#36096) üzenetére


stranger28
addikt

Nincs róla információ az interneten, nem tudom mekkora csodát vársz tőlünk, de szerintem túl nagyot. :DDD

Egy megoldás van: megnézed élőben és megcsinálod a tollas tesztet például. Vagy nem szarakodsz tovább és veszel egy bevált monitort...

(#36098) SaGaIn válasza stranger28 (#36097) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Tollas teszt, az mi, hogy kell?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#36099) stranger28 válasza SaGaIn (#36098) üzenetére


stranger28
addikt

(#36100) superg válasza SchumiBácsi (#36096) üzenetére


superg
senior tag

99,99% hogy pwm-es.Asus olyan mint pl az lg nem láttam még pwm free monitort tőlük.
kivéve eztPa249Q :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.