Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) kleinguru válasza Dr V (#36600) üzenetére


kleinguru
addikt

Érdemes lenne megtekinteni mind a 2t, továbbá el kell döntened, hogy az élethű(bb) szín visszaadás és gyengébb fekete vagy az erősebb fekete és gyengébb szín visszaadás neked a fontos:K

Ilyen, hogy ár, már nem is beszélek... Esetleg WCG is szóba jöhet (2410) használtan:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36602) Dr V válasza kleinguru (#36601) üzenetére


Dr V
őstag

Az ár számít, de áfát vissza tudom kapni, ezért szemezek az eizoval.
Már láttam mind2 egymás mellett az Oázisban (ezúton is köszönöm a lehetőséget) és nekem ugy tűnt h egy fokkal élénkebbek a dell színei, de egyértelműen rosszabb a fekete. Kalibrálás után mind2 kellő pontossaggal adja vissza a szineket.
Viszont most akcios a dell es annyian ajánlják h rossz nem lehet. Esetleg a dellnek nimcs alternatívája?

(#36603) Isual válasza Dr V (#36602) üzenetére


Isual
veterán

Az, hogy kalibrálás után a koloriméter által mért színek milyen pontosak egy kalibrációs reportban semmit nem mond egy adott monitor szubjektív képminőségéről. TN-t is lehet 0.2-es dE-re kalibrálni. Az IPS adja a szebb, élénkebb, élethűbb, papírszerűbb képet, a PVA, AMVA bőven fakóbb, mintha kimosták volna az IPS monitort. Fotóra szvsz IPS, de ha módodban állt megnézni ezeket, akkor vedd azt, ami téged - egyéni belátásod szerint - boldoggá tesz. :K De aztán nem muszáj ide beírni, hogy az LG IPS277L hogy alázza oda-vissza az U2711-et képminőségben, mert azt úgysem hisszük el. :DDD ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36604) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok!

Egész nap olvasgatom a fórumot, de nem tudok dönteni...

Dell U2312HM vs. LG IPS277L-BN

Legfőképpen Játék és Filmezésre + netezésre használnám. Kép és videószerkesztésre egyáltalán.Jelenleg Dell Inspiron N5110 laptopom van és ehhez szeretném csatlakoztatni.

60-70 Cm közelről nézném a monitort játék közben, filmezéskor ez 120-180 cm is lehet.

A Dell mellett szól az hogy nem PWM -es állítható állvány és sok jót írtatok róla. Viszont az LG az ára/méret aránnyal nagyon megfogott a PWM nem tudom hogy zavarna-e, van itthon egy Benq v2210 , azt nem én használom párszor odaültem elé és akkor nem zavart. Mellesleg nem írtak az LG-ről rosszat: http://uk.hardware.info/reviews/3116/lg-ips277l-bn-review-lgs-latest-generation-ips-monitor

Tudnátok segíteni, hogy melyikkel járnék jobban? :)

(#36605) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

:D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#36606) kleinguru válasza KERiii (#36604) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom honnan rendelnéd, de ha itthonról, akkor nézd meg boltban együtt a kettőt egymás mellett:K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36607) GeriCool válasza schawo (#36597) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Igen ezek nagyon jó monitorok, de mivel említettem, hogy kellene rá a monitorra neki ilyen csatik: TV antenna bemenet meg kompozit video bemenet

Azért köszönöm

(#36608) KERiii válasza kleinguru (#36606) üzenetére


KERiii
tag

Igen, onnan tervezem rendelni, de csak majd ősztől leszek Budapesten akkor tudom megnézni.

Tesztek alapján az LG valahogy nyerőbbnek tűnik. ááá nem tudom mi legyen :O

Dell teszt eredmények: http://uk.hardware.info/productinfo/130510/dell-ultrasharp-u2312hm-black#tab:testresults

LG teszt eredmények: http://uk.hardware.info/productinfo/157149/lg-ips277l-bn#tab:testresults

(#36609) schawo válasza GeriCool (#36607) üzenetére


schawo
titán

Ezek nagyon múlt évezredi technológiák. Valami régebbi használt csodát nézz, hátha. Vagy valamilyen tévét. Talán ott a legnagyobb esélye, hogy ilyet találsz. Kompozit bemenet még csak-csak, de analóg tévé tuner elég esélytelen monitorban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36610) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
szeretnék érdeklődni ,e monitor érdekelne: DELL U2413 esetleg ha lenne valakinek egy pár soros tapasztalata róla! :R

lehet hogy csere lesz , a kérdésem az lenne hogy melyik a jobb, előnyösebb átlag illetve játékos oldalon,utobbi fontosabb! (nem használom az usb portokat, és nem fotózom)
Köszi :)
Dell U2412M vs U2413

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36611) dandy91


dandy91
tag

Udv monitort szeretnek venni elsosorban jatekra de neha azert jo lenne filmezgetni is arkategoria kb 50 ropi lenne en minimum 23-24 colra gondoltam valaki tuna segiteni melyik lenne a megfelelo?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#36612) kleinguru válasza SRII (#36610) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem kérdés, hogy neked előnyösebb lenne a 2412:K

Dandy: A helyedben erősen gondolkoznék egy u2312-ben ingyenes pixelgarancia és ingyenes kalibrálás mellett:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36613) SRII válasza kleinguru (#36612) üzenetére


SRII
őstag

szia! miért! van valami ellen javallatod a másikkal szemben? az árat ne nézd kérlek, csak hogy mire is használná az ember.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#36614) dandy91 válasza kleinguru (#36612) üzenetére


dandy91
tag

az nem jo mert 8ms a valaszido...

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#36615) madgie válasza dandy91 (#36614) üzenetére


madgie
titán

lyaly...

(#36616) dandy91 válasza madgie (#36615) üzenetére


dandy91
tag

? jatekra minel kisebb valaszidos monitor kell nem?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#36617) madgie válasza dandy91 (#36616) üzenetére


madgie
titán

Összefoglaló kinyitása, bazi piros betűkkel írja a topik tetején. Aztán szintén bazi piros betűkkel a "nem sok a 8ms?"

(#36618) Phvhun válasza Phvhun (#36299) üzenetére


Phvhun
őstag

Kapott gariba egy pixelhibásat. :D
Harmadik monitor van nála, ez jónak tűnik, ettől az árkategóriától ez botrányos teljesítmény.

(#36619) BomiBoogie válasza dandy91 (#36616) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, minél kisebb, a 8 ms pl. elég kicsi. 20-30 fölött kezd a játékod csíkot húzni, de le van ez írva elégszer az összefoglalóban, vagy korábban jópárszor a topikban.

(#36620) jones965


jones965
Modder

3 monitoros eyefinity-nél számít-e a monitornál a pivot mód megléte, ha a monitorokat állítva akarom egymás mellé helyezni, vagy a meghajtó automatikusan felajánlja ezt a lehetőséget?

(#36621) KAMELOT válasza jones965 (#36620) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha pivotba akarod eyefinitibe tenni akkor igen is kell lenni PIVOT módnak a monitoron. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36622) KaiotEch válasza KAMELOT (#36621) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Deszar lehet így wowozni :S

(#36623) korcsi válasza KAMELOT (#36621) üzenetére


korcsi
veterán

Mármint, hogy fizikailag kell támogatnia a talpnak a pivot módot, például ha speciális állvánnyal vesa-ra rakod pivot-ba a három monitort akkor nem feltétele, hogy gyárilag támogassa a talpa amit nem is használ az ember.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36624) Zigi válasza KAMELOT (#36621) üzenetére


Zigi
senior tag

Kivéve ha van hozzá konzolod amire felfogatod a monitort. A driverben lehet kiválasztani hogyan jelenítse meg a képet, a pivot mód csak akkor kell ha azt szeretnéd, hogy a talpán álljon a monitor.

Megelőztek:)

[ Szerkesztve ]

(#36625) jones965 válasza KAMELOT (#36621) üzenetére


jones965
Modder

Nyilván nem a saját állványán használnám, hanem konzolon. Azért kérdeztem, hogy kell-e nekem ehhez PIVOT-ot tudó monitor, de ahogy leszűröm a többi hsz-t, ezek szerint nem.

(#36626) Zigi válasza jones965 (#36625) üzenetére


Zigi
senior tag

Jól gondolod.

(#36627) StLui válasza KaiotEch (#36622) üzenetére


StLui
veterán

nekem így túl sűrűn vannak az osztások, nem tetszik nagyon

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#36628) Dr V


Dr V
őstag

Még egy kérdésem van monitor vásárlás előtt.
Mi a különbség szemmel láthatóan egy 6-bit + A-FRC s egy legalább való 8-bites panel között?

(#36629) Vinsanity87


Vinsanity87
csendes tag

Üdv

120Hz-es monitorból melyik ajánlott? 1920x1080, 21-24" körül, minél olcsóbban.

(#36630) Isual válasza Dr V (#36628) üzenetére


Isual
veterán

Normális használat során gyakorlatilag nincs szemmel látható különbség. Ez is olyan, mint a PWM, amit annó még felkaptak, csak ezt még kevesebben képesek észlelni, és még kevésbé zavaró, mégis akkora ügy lett belőle, hogy látod már te is megkérdezed. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36631) I3EI\ICE válasza Vinsanity87 (#36629) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Én az LG W2363D-t ajánlom, ha találsz még használtan (rég nem árulják boltban). Elég olcsó, 35-40 körüli árakon mentek itt az aprón, mikor még sok volt. Kicsit szűk a színtere, de azon belül viszont TN-hez képest jó képet ad, gyors is (10ms alatti átlag input lag), és pixelválaszidőben sem teljesít rosszul, jó rajta játszani. Elég ronda a formatervezése, az érintőgombos kezelőfelülete sem épp egy Dell színvonal, a talpa meg olyan, hogy éppenhogy egy kicsit lehet előre meg hátra dönteni, de ezeket leszámítva jó kis gamer monitor az áráért.

(#36632) I3EI\ICE válasza Isual (#36603) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Minden tisztelettel, de ebbe az álatlánosításba azért belekötnék. Kötve hiszem, hogy mondjuk egy Dell U2412M és az SPVA paneles Samsung sm 244T közül a PVA-nak lenne "fakóbb" vagy "kimosott" színe... ;]

(#36633) Isual válasza I3EI\ICE (#36632) üzenetére


Isual
veterán

ha unatkozol... akkor köss bele, nem bánom :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36634) Dr V válasza Isual (#36630) üzenetére


Dr V
őstag

Nem hallottam erről a problémáról, ahogy összehasonlítottam két monitort és elgondolkoztam. :)

(#36635) Isual válasza Dr V (#36634) üzenetére


Isual
veterán

És láttál valami különbséget?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36636) Dr V válasza Isual (#36635) üzenetére


Dr V
őstag

Nem. De akkor még nem volt információm a két panelről ilyen mélységben.
Egyébként hosszas tanakodás után úgy döntöttem, h a Dell 2412 választom.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, remélem nagy megelégedésemre fog szolgálni az új jövevény. :R

(#36637) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Nemrégiben 1,5 hónapig nem volt asztali gépem. Gariztatás elhúzódása miatt. Helyette egy 10,1"-os netbook-ot használtam napi fél egy órát. Amikor meglett a gép mikor beültem a 20"-os monitorja elé majd elájultam, hogy milyen szép nagy a képe "mintha régről el is felejtettem volna", de csak 1-2 napig volt furcsa, most megint kicsinylem.

Szerintetek mekkora monitor az, amit 80 cm-ről nézve hasznosan lehetne nézni?
Illetve szoktam nézni néha filmeket is rajta 150 cm-ről oda még találok normális monitor méretben.

Live poor, die ritch.

(#36638) sz.zoltán.


sz.zoltán.
csendes tag

Milyen monitort vegyek?

Igazság szerint sima lcd-t akartam 28-colosat de mivel már be jöttek a full Hd led monitorok így lehet hogy vennék egy olyat...

Mennyivel különbözik a két monitor típus?
melyiket érdemesebb meg venni?

38-ezrem van rá...

(#36639) KAMELOT válasza sz.zoltán. (#36638) üzenetére


KAMELOT
titán

BENQ GL2460 37 500ft 24-es FULL HD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36640) kleinguru válasza sz.zoltán. (#36638) üzenetére


kleinguru
addikt

Sima LCD lesz a fullhd led is:K

Legközelebb (még nem késtél le róla) olvasd el kérlek az összefoglalót a topic elején:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36641) sz.zoltán. válasza kleinguru (#36640) üzenetére


sz.zoltán.
csendes tag

Értem...
Köszönöm a válaszokat...

(#36642) Vinsanity87 válasza I3EI\ICE (#36631) üzenetére


Vinsanity87
csendes tag

Nem szeretek használt dolgokat venni, melyik lenne a legolcsóbb új, amit még ajánlott kategória?

BenQ XL2411T monitort néztem,de az elég drága. Vagy nincs is olcsóbb új?

(#36643) sz.zoltán. válasza Vinsanity87 (#36642) üzenetére


sz.zoltán.
csendes tag

Szia!
Én jelenleg ezt használom [link]
Ajánlom a figyelmedbe...

Jó kis monitor megbízható :)

(#36644) d@minator válasza Vinsanity87 (#36642) üzenetére


d@minator
addikt

A 2411T lightboostos. Azért is drága. [link]

(#36645) Vinsanity87 válasza d@minator (#36644) üzenetére


Vinsanity87
csendes tag

Ez már kicsit magas nekem. Azt látom, hogy nvidia lightboost. Akkor ha emiatt kerül többe a monitor, én egy 7970el nem profitálnék belőle semmit, igaz?

Ati12 az kicsi. Jelenleg egy 21" os fullHDm van, kisebbet (ráadásul felbontásban is) biztosan nem vennék.

120Hzre váltás lenne a lényeg, fpsekben jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#36646) d@minator válasza Vinsanity87 (#36645) üzenetére


d@minator
addikt

A lényeg, hogy nincs blur. De sajnos a 7970 nem nv. :(

(#36647) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok.
Olyan monitort keresek, amely 20 foknal jobban hatra lehet donteni. Minel jobban annal jobb.
En olyan 45 fok vagy annal is jobban hatra szeretnem dolteni, hogy "fentrol" nezzem.
A nyakam ra unt, hogy elore nezzen. A laptop-ot is hatra dontve szeretem nezni.

Novum Forum Siculorum

(#36648) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Melyik monitort vegyem?

LG 19EN33S-B vagy Samsung S19B150N ? Esetleg van jobb ezeknél 22 ezer forintért?

(#36649) tonlajn


tonlajn
csendes tag

sziasztok!

Elromlott a laptopom kijelzője, és a javítási költség sajnos többe kerülne,mint amennyit a gép ér( nem csak ez a gond vele), ezért ezentúl asztali gépként szeretném használni. ehhez keresek jelenleg monitort, és nagyon tetszenek a tv tuneres modellek, mivel nincs jelenleg tv-m. tudnátok ajánlani pár modellt? 60-70 ezer forintom van kb erre a célra.

(#36650) ST05 válasza petata (#30541) üzenetére


ST05
őstag

ebből a képből mit kellene leszűrni megkérdezhetem?
hogy tud a 3.ik 24".es nagyobb lenni mint a 2.ik 24 colos? :F nem tűnik méretarányosnak...

megtudtam nézni a glossy S2340, kiemelkedő a képe a versenytársai közt,( vagy csak gányok közt
volt kitéve.. U szériás sajnos nem volt kiállítva
még a rotált elég gáz jpg-ekkel is símán kivehető volt a különbség..
a fényesség pedig nemhogy zavaró mint hittem volna igy leírva, hanem kimondottan tetszik
Az hogy nem állitható a magassága, emelett próbálok elmenni ( bár kiakasztott amint megláttam )
Tehát U kicsit kizárom a PWM miatt, a nagyobbik U-t a bevilágitás para miatt ( nagyrészt sötétebbe használat miatt)
tehát egyenlőre egy kérdésem maradt, az S2240-S2340 közötti különbség
valójában a pixelek nagyobbak? régebben azt hittem azonos felbonti mellett a pixel
távolságok nagyobbak, vagy mindkettő? tehát ha nem tul jó a szemem ,és max karnyujtásból
nézem, akkor jobb választás lehet nekem a 21,5 a 23"-al szemben?
vagy pont hogy ideálisabb, ha nem pici pixeleket/betúket nézek, hanem zoomosabb a téma ugymond?!
(23)
sajnos a kicsi nem volt kitéve csak a 23-as glossy ( nem bp , nem nagyon lesz lehetöségem további
szemmel tapasztalásra, de tény hogy a dell meggyöző volt, már ezért és a glossy-parám
tisztázása miatt megérte megnézni őket, sajna egy tisztességes LG-t nem láttam köztük..hát igy jártak.,,
ha van is bestbuy LG ahogy hallottam,,, az nem volt ott az tuti :C
ha jól sejtem egy alternativám maradt esetleg még a U2212HM.ből újabb szériás ami nem PWM ugye?
köszönöm :R
( rendesen kihegyezett kis fórum ez, jócskán le lehet szükiteni a választást már hsz.ekből is,
ez a DELL már nagyon kiváncsi voltam ,hát tényleg odaverős :U ) nem irigylem a többi gyártót

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.