Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) I3EI\ICE válasza Bici (#36343) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Azt hiszem a Dell S2440L megfelel az igényeidnek, csak az meg fényes. Ebay-en lehet kapni öntapadós tükröződésgátló fóliát monitorokra, csak azt nem tudom, mennyire lehet könnyű egy ilyet szépen, buborékmentesen felragasztani egy monitorra. Modjuk az S2440L ilyen szempontból egy hálás típus lehet, mivel nincs káva, ami kiemelkedne a kijelző síkjából....

Egyébként bármíly fájó kompromisszum az IPS-ek tökéletlen feketéje, nem biztos, hogy az olcsó VA-kban megnyugvásra lelsz. A fekete ugyan baromi jó rajtuk, de a színterük még kisebb, mint az olcsó sRGB-s IPS-eké...

Szerintem jobban járnál egy drágább, minőségibb IPS-sel, aminek valamivel jobb a feketéje, mint pl a 2312-é (persze messze nem AMVA szint), és emellé a színeik is jók... Olyan monitorokra gondolok, mint a HP LP2475W, vagy a Dell U2211H, esetleg a Dell U3011... Persze ezeken is van Glow, de az én tapasztalataim szerint sokkal elviselhetőbb, mint a 2312-n, vagy akár a 2311-en....

(#36352) Bici válasza I3EI\ICE (#36351) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ!

Ha a 2312-nél már jobb, akkor elfogadhatónak ítélem. Az egyetlen valós VA-s alternatíva egy GW2760Hs lenne, de 70 feletti árával sajnos nem igazi tényező.
Az általad felsoroltak közül talán a DELL U2211H jöhet szóba.
Az S2440L-ről rosszakat olvasok sebesség, utánhúzás terén.

(#36345) schawo: Talán fogcsikorgatva 50-et kiadnék egy új monitorért.

Esetleg a régebbi nem LED-es típusok közül nem létezik valami jó vétel, ami nem LED-es, de IPS-es?
Gondolom, a nem LEDes monitoroknél nem annyira zavaró a PWM. Most is ilyen elött ülök, és nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36353) schawo válasza Bici (#36352) üzenetére


schawo
titán

Az új monitorok 100%-a ledes...

Az egyetlen valós VA-s alternatíva egy GW2760Hs lenne...
...ha nem baltázták volna el a képminőségét. A többi képi baj mellett a legdurvább a 88% srgb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36354) vond válasza Bici (#36352) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha találnál egy jó U2311H-t, az jobb lenne ilyen téren...

PWM-es (méréseim szerint olyan 175-200Hz körül van a frekvencia), de egyáltalán nem zavaró... Van olyan, hogy egy egész napot ülök előtte, de akkor sem érzem... Pedig a munkahelyen egy nem PWM-es U2312HM-et bámulok hosszú órákon át...

A 2312-esnél jobb színtér lefededettség, s emellett jobban leszabályozható a fénysűrűsége, valamint a feketéje is jobb egy kicsit (főleg a jobb példányoknak)...

No és ami még nagy különbség (szerintem): A 2311-es b@szottul jól néz ki (a 2312-es "csak" jól)... :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36355) Bici válasza vond (#36354) üzenetére


Bici
félisten

Az U2311H LED-es?

Hogy lehet mérni a PWM-et?
Ahogy a tftcentral oldalon mérik?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36356) schawo válasza Bici (#36355) üzenetére


schawo
titán

2311 csöves. Fényképezőgéppel jól lehet mérni a PWM-et.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36357) Bici válasza schawo (#36356) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Akkor azt hiszem egy 2311 lesz a célpont, hacsak nem beszéltek le róla. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36358) schawo válasza Bici (#36357) üzenetére


schawo
titán

Véletlenül sem beszélünk le róla :) Egyetlen gond vele, hogy csak ritkán van eladó darab.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36359) Bici válasza schawo (#36358) üzenetére


Bici
félisten

Okés, ráérek a vásárlással.
Majd igyekszem nyitott szemmel járni. :K
Kiírtam az aláírásomba is.

Köszi a tanácsokat mindenkinek! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36360) vond válasza Bici (#36355) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nahhh, látod, pont a - számodra - leglényegesebbet felejtettem ki:

Az U2311H még CCFL-es... :K És ezáltal sokkal finomabban megy végbe a PWM-es szabályzás (a fénycsövek nem reagálnak olyan mereven a ki-bekapcsolgatásokra, mint a ledek)...

És dehogy akarunk lebeszélni róla... Szerinted akkor minek hoztam fel? :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36361) Bici válasza vond (#36360) üzenetére


Bici
félisten

Gondoltam mások írnak esetleges hibákról, de ha senki sem akar lebeszélni, akkor végre van befutó.

Kösssz! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36362) Darkside1984


Darkside1984
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlásra adtam a fejem és kéne egy kis help.
50-60e-m van a dologra. 22"-23" , Full HD és TV-tuneres legyen mert épp a TV-met készülöm eladni ez miatt...:)
A beépített TV tunerhez nem tudom mennyire ragaszkodjak...esetleg a gépbe vegyek egyet? Melyik a jobb?

(#36363) mijos


mijos
senior tag

Szépjónapot. Húginak bedöglött a tv tuneros monitorja. Nekem egy Samsung P2450H van. Nem mai darab de én nagyon szeretem, nekem beváltak a Samu termékei.
Elsősorban neki szeretnék venni valamit, de mivel az én pénzem, lehet megkapja az én régi monitorom és nekem lesz az új ( és örüljön, hogy picsát kapott :DDD ).
Olvastam az első hszt de nem tudom mitévő legyek. Lenne akár 50 ezrem is egy monitorra, úgyse 2 hétre veszem hanem évekre.
1. Ha csak tv tunerost szeretnék venni akkor mit tudnátok ajánlani 30 k körül, mérettől függetlenül?
2. Ha kicsit kipótolnám és tegyük fel, 50 ezret is kiadnék egy monitorért, aminek nem feltétlen kell kell tv tuneresnek lennie, legalább 24", akkor mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36364) laszlohu válasza mijos (#36363) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha Dellt vennél , akkor :

U2212HM, U2312HM és U2412M

Július 31 - ig ingyenes a pixelgarancia és a kalibrálás :

[link]

(#36365) KaiotEch válasza laszlohu (#36364) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azért ingyenes, mert benne van az árban, eddig olcsóbb volt a monitor, azért volt a kalibrálásnak ára :K

(#36366) laszlohu válasza KaiotEch (#36365) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez tényleg cseles,
akkor július 31 után az ára változatlan lesz és még plusz 5000 ft a kalibrálás, tehát
így drágul.

(#36367) Hexaa válasza KaiotEch (#36365) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Lényeg,hogy ingyenes. Ha nem lenne akció akkor is ennyi lenne a monitorok ára..

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#36368) stranger28 válasza KaiotEch (#36365) üzenetére


stranger28
addikt

Vagy csak simán emelkedett az ára. :)

(#36369) Hexaa válasza stranger28 (#36368) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Látom képben vagy :) . Már nem csak az USD/HUF a fő tényező. A gyártó is játszik az árakkal.

http://www.monitorguru.hu/

(#36370) stranger28 válasza Hexaa (#36369) üzenetére


stranger28
addikt

Muszáj. ;]

(#36371) KaiotEch válasza Hexaa (#36367) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De én jobban örülnék, ha a monitor lenne ingyen és a kalibrálást(4eFt) kellene kifizetni érte! :C

(#36372) stranger28 válasza KaiotEch (#36371) üzenetére


stranger28
addikt

(#36373) bartucc válasza Bici (#36359) üzenetére


bartucc
addikt

Nekem is egy 2311HM van az asztalomon, most is előtte ülök, de egész napos használat után se fárasztó, és tényleg jól is néz ki. Állítható magasság, és dönthető, átlag feletti mértékben, amit még kiemelnék, hasonló árú monitorokhoz képest.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36374) mijos


mijos
senior tag

másnak valami tipp esetleg, javaslat?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#36375) yossarian14


yossarian14
tag

Üdv!

A kettő közül melyiket ajánlanátok?
LG IPS224V-PN
LG 22EA53VQ-P

Vagy esetleg valami mást? A keret szigorúan 40k.

Kösz!

(#36376) vond válasza yossarian14 (#36375) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez esetleg? Nem ismerem az eladót...

A linkelt LG-k között nem sok különbség van...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36377) yossarian14 válasza vond (#36376) üzenetére


yossarian14
tag

Az IPS2253VQ-nak sokan szidják az állványát. Az IPS224 állványáról lehet tudni valamit?

(#36378) vond válasza yossarian14 (#36377) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem sokkal jobb (vagy mondhatnám úgy is, hogy ugyanolyan szar :P)... Arra is panaszkodtak már... Ezzel szemben a Dell atomstabil, és agyon-vissza is lehet állítgatni...

Persze használt, de ha ezt bevállalod, akkor lesz egy - az LG-knél - komolyabb monitorod... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36379) tthom


tthom
senior tag

Dellről kiderült már, hogy másnak is PWM-es e az elvileg nem olyanja? Mint ahogy korábban egy kolléga említette.. Nekem tegnap halt meg az 5 éves LGm, kellene valami új. De egyszer már megjártam egy 21es Dellel, annak az Adobe háttérszíne zizegett, persze az se sok embert zavart, nem szeretnék kifogni ismét egy ilyet, aztán vesződni az eladással. :)

(#36380) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Egy pár hónappal ezelőtt jártam itt, de most alakultak úgy az anyagiak, hogy betudnék ruházni egy új monitorba, így ismét segítséget kérnék.
Legfőképp filmek miatt venném az új kütyüt(+átlagos használat, sok internet), játék semmiképp.

A helyzet, az, hogy nekem most egy Fujitsu P19-2(S-PVA) áll szolgálatban, és nagyon szeretem, egy gond van vele, a képarány, megérett a csere wide-ra. Tehát nem TN-ről váltok.
Ha azt mondom, hogy maximum 55k a keret, akkor a Dell U2312HM-re célzok, de csak azért, mert ha nincs 40-50k körül jobb használtan, akkor talán, még azt bevállalom, egyébként tényleg ezalatt lenne a legjobb számomra, feltéve, ha létezik ilyen, és ti is ajánlanátok.

Egyik ismerősömnél éppen ma voltam megnézni az U2312HM-et. Nagyon frankó monitor, bár a Fujitsu után már egy picit kicsi, függőlegesen, de szerintem hamar megszoknám, viszont nagyon nagy különbséget nem láttam, képminőségileg, talán a fekete a Fujitsun szebb. Érdemes nekem ebben gondolkodnom újonnan, vagy valamelyik elődjén(pld. U2311H) vagy inkább gyűjtsek, és vegyek egy komolyabbat?

Pld. ilyesmire gondoltam:
HP LP2475W

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36381) KAMELOT válasza Grampy (#36380) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy most nézem ez a HP nagyon megéri!
1 milliárd szín 24-es H-IPS és csak 60K!!! Ezen megéri elgondolkozni nekem is. Még ha használt akkor is nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36382) I3EI\ICE válasza Grampy (#36380) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem sem bánnád meg azt a HP-t. Sokkal profibb megjelenítésre képes, mint az átlalad említett egyéb típusok. A feketéje is jobb a nálam megfordult példány alapján (kevesebb, és semlegesebb színű IPS-glow), a színtere meg kb 2x akkora, mint azoknak a 23-as delleknek. A hatalmas színtér, és jó kontraszt-stabilitás miatt ez az LP2475W még minimum fényerőn sem ad fakó képet, részben ezért lehet belőle -IPS viszonylatban- ritka jó feketét kihozni (persze azért nem kell minimum fényerőn használni a jó feketéhez sem).

[ Szerkesztve ]

(#36383) Grampy válasza I3EI\ICE (#36382) üzenetére


Grampy
aktív tag

Hűha, azt nem is néztem, hogy több mint 3x annyit fogyaszt, mint a Dell, de hát valamit valamiért :D

[ Szerkesztve ]

(#36384) peu407 válasza I3EI\ICE (#36382) üzenetére


peu407
senior tag

Ezek szerint jobb mint az agyonajánlott Dell?

(#36385) madgie válasza peu407 (#36384) üzenetére


madgie
titán

Használt, pár darabos kínálat, ami képminőségben kábé a 2413-as Dell-lel van pariban.

De azért nyugodtan flémelj.

(#36386) I3EI\ICE válasza Grampy (#36383) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Egy ésszerű fényerőn (140cd/m2) 50W a jellemző fogyasztása az LP2475W-nek.

Szerintem ez a 20-30W többlet nem nagy áldozat a sokkal szélesebb színtérért (no meg nagyobb képernyőért, több képpontért), pláne ha azt nézem, hogy a mai számítógépek maximum fogyasztása már 400-800 W közt mozog, és többnyire alapjáraton is megesznek legalább 100W-ot. De egyébként ma már lehet kapni energiatakarékos WCG monitorokat is, hála a GB-LED technológiának, és ha már itt tartunk, a Dell U2413-at is elég olcsón mérik itt PH-n (az aprón)...

[ Szerkesztve ]

(#36387) peu407 válasza madgie (#36385) üzenetére


peu407
senior tag

Bocsásd meg a tudatlanságomat,tanulatlanságomat,de nem értem a "flémelj" kifejezést....

(#36388) Grampy válasza I3EI\ICE (#36386) üzenetére


Grampy
aktív tag

Ahha, értem, az úgy már vállalható, azokért a pluszokért cserébe, amit nyújtani tud.
Igazából a már régóta kiszemelt, egy U2412M kalibrálva, újonnan, de számomra az ára sajnos még mindig átlépi a határt. Lehet nézek használtan. A HP-n is gondolkodom.

(#36389) madgie válasza peu407 (#36387) üzenetére


madgie
titán

PH! alapelvek 10/7:

„Flame”: erőteljes érzelmi töltetű, indulatokat gerjesztő, lejárató, elfogadható érv nélküli, valami ellen hangoló tartalom.

(#36390) Orgi válasza Grampy (#36380) üzenetére


Orgi
őstag

Én egy nagyon hasonló monitorról váltottam (Samsung 970p és pont ez a Fusi volt akkor 10 éve a nagy "ellenfele") Dell 2312-re kalibrálva és szerintem eléggé észrevehető a kettő közötti különbség, bőven megérte a csere.

(#36391) peu407 válasza madgie (#36389) üzenetére


peu407
senior tag

Semmi ilyen szándékom nem voltEgyszerűen csak meglepődtem,és ennek adtam nyomatékosabban hangot.
Továbbá úgy gondolom nem kell azonnal rendreutasítani a másik embert,nem fikáztam semmit és senkit.Pláne,hogy ez az első "erőteljesebb" megnyilvánulásom volt.Ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#36392) Grampy válasza Orgi (#36390) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igen, az is egy nagyon jó monitor a mai napig, köszi a véleményedet, én sem szeretnék nagyon sokat költeni rá, viszont szeretem a minőséget, így általában a használt játszik, de azért még nem mondtam le az U2312HM-ről sem :)

(#36393) KAMELOT válasza Grampy (#36392) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha tiszta újat akarsz akkor a DELL U2312HM a te választottad. Szép kép, szép színek és elfogadható ár. Ja és soha nem használt + garancia.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36394) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok, monitor vagy kisebb Tv vásárlásán gondolkodom, filmnezesre és egyéb átlagos dolgokra lenne használva. 90-100Cm-ről tudnám kényelmesen használni és a kérdésem az lenne hogy a 32 FULL HD nagy már ide és nem igazán lehet be látni és elég a 27es is? Voltam bent boltban megnézni őket és picit aggódom hogy nem lenne e túl nagy a 32-es.

(#36395) I3EI\ICE válasza Mirman (#36394) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem jogos az aggályod. Ha nem fogod tudni 1m-nél távolabbról nézni, akkor szvsz. jobban jársz a 27-essel már csak a pixelméret miatt is.

(#36396) StLui válasza Mirman (#36394) üzenetére


StLui
veterán

32-es tévét! simán max 1 méterről érdemes nézni fHD-ban (65-ös gyönyörű 2 méterről) Monitorként nem biztos, gondolom fontos lenne mik a fő használati szokások, pl mit jelent a monitorként használat.

pontosítok:

Képméret 82 cm (32 col)

576 sor - SD Ajánlott távolság 240 cm

720 sor - HD Ajánlott távolság 180 cm

1080 sor - Full HD Ajánlott távolság 125 cm

ezek a max távolságok, messzebbről már elég a kisebb felbontás is

forrás

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#36397) Mirman


Mirman
őstag

Hát valószínűleg a 27es monitor lesz. Amit kinéztem az LG ips277l, ez cirka 70ezer forint, a TV viszont 130 körül mozognak amiket néztem és így hogy nem vagyok teljesen biztos a dolgomban sajnálnám majdnem a dupláját kiadni. De köszönöm a segítséget mind a kettőtöknek.

(#36398) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok!

Jelenleg monitort szeretnék venni csak nem tudok dönteni.
Melyiket ajánljátok? Árban egy a kettő.
Dell UltraSharp U2412M
LG IPS277L-BN

Segítségeteket köszönöm

(#36399) kleinguru válasza Bigiboy77 (#36398) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyban függ attól mire akarod használni.
De anélkül, hogy tudnám a Dell-t választanám (a rengeteg előnye és persze az ingyen pixelgarancia és kalibrálás miatt):K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36400) KAMELOT válasza Bigiboy77 (#36398) üzenetére


KAMELOT
titán

DELL ha kell a szép kép, de amúgy elég lenne egy olcsóbb LG 24" IPS

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.