Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) El Kebir válasza < CyberBob > (#36949) üzenetére


El Kebir
őstag

"vga csak töredékét számolja ki ennek a képkockaszámnak"

ez írtam, attól függ, hogy aránylik a képfrissítéshez a kiszámolt képek száma, nagyobb "fps" szám melett a 100-120Hz is kevés.

30-40fps és 120Hz mellett elhiszem, hogy nincs nagyon látványos képtörésed, csak éppen úgy tök mindegy, hogy 60Hz+ vsyncOn-nal van fix 30fps-ed vagy 120Hz-en vsync nélkül 30-40... vagy vsyncOn-nal ugyanannyi... ;)

I3EI\ICE

ha a vga 30-60fps-t tud kitolni magából az adott programból, akkor nincs miről beszélni, a 60Hz-es monitor is tökéletes lesz ahhoz. 60-120fps igény és vga képesség mellett tényleg ajánlott a 120Hz-es monitor.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36952) szmayer1 válasza schawo (#36936) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszönöm az infót :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#36953) tombar


tombar
senior tag

sziasztok!
kezd "folyósodni" sokat szeretett samsunk sc797mb monitorom egy kb 5 centis vízszintes sávban. siratom szegényt, de nincs mit tenni, back up monitor lesz. kérdés 16-18 ezer pengő körül ajánlott márkák, típusok? aprón 16ért már vannak 22 collos "nyilván nem fog tetszeni a képe" asus és samsung is. viszont van néhány alternatíva Kecskemétről.
eizo 19es
HP 22" LP2275W (árat még nem tudok 20 körül, ha becsukom a szememet?)
lg 19es
samsung 206bw
kérehetek egy kis supportot az ügyben? előre is köszönöm :)

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#36954) Ace owner


Ace owner
addikt

Ha monitort használok tv-nek akkor a távirányító kérdését hogy lehet áthidalni?

Galaxy Fold 4

(#36955) stranger28 válasza Ace owner (#36954) üzenetére


stranger28
addikt

a.) adnak hozzá
b.) STB-hoz adnak
c.) bonyolultan, de legfőképp sehogy :DDD

(#36956) Ace owner válasza stranger28 (#36955) üzenetére


Ace owner
addikt

na most bizony elbizonytalanodtam hogy jo otlet-e monitort hasznalni.. 22ea63v-hez nem hiszem hogy adnanak.. az meg hogy minden lefekves elott felaljak nem palya. Ilyen mindenes taviranyitot nem lehet megtanitani erre?

Galaxy Fold 4

(#36957) stranger28 válasza Ace owner (#36956) üzenetére


stranger28
addikt

Az elé úgyis kell valami, ahhoz meg lesz távirányító.

(#36958) Ace owner válasza stranger28 (#36957) üzenetére


Ace owner
addikt

Elé? Hát lesz set top box ahhoz van távirányító, meg isvan tanítva hogy az kapcoslja a tv-t, de ezt meglehet monitorra is? Nem szívesen hagyom bekapcsolva egész éjjel..

Galaxy Fold 4

(#36959) stranger28 válasza Ace owner (#36958) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor nem értem a problémádat. Ha kilövod a forrást, jel híján kikapcsol a monitor is valószínűleg. Persze vannak olyanok is, amik inkább végtelenítve nyomják a dugj belém valamit dumát. :DDD

(#36960) Mirman: Konkrétan nem öli meg, de azért meg tudja kavarni. Ez tényleg ilyen végső eset.

[ Szerkesztve ]

(#36960) Mirman válasza Ace owner (#36958) üzenetére


Mirman
őstag

Veszel egy távirányítós hosszabítót és arra dugod a monitort végső esetben. Nem tudom ez mennyire árt az elektronikának ha megszakad az áram és nem kikapcsol magától ? :F

(#36961) El Kebir válasza Ace owner (#36958) üzenetére


El Kebir
őstag

normális monitornál, ha nincs jelforrás, akkor készenléti módba kapcsol, ahogy a tv is. (hiszen távirányítóval csak készenléti módba tudod a tv-t is kapcsolni)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36962) Ace owner


Ace owner
addikt

Köszi srácok megnyugodtam akkor :D Valószínűleg el is tűnök szeptemberig, elvileg akkor lesz meg a pénz rá.
Kösz mindent mégegyszer :R

Galaxy Fold 4

(#36963) #63463168


#63463168
törölt tag

Segítségeteket kérem:
Rendelni akarok neten egy nem túl drága de jó minőségű 23 colos monitort. A Dell UltraSharp U2312HM 23" tipust néztem ki. Kérdéseim:
-Ez a monitor mennyire szembarát?? Erre vonatkozóan van valakinek tapasztalata, vagy esetleg észrevétele? (Sajnos az átlagosnál érzékenyebb a szemem, könnyen elfárad, néha visszatérően begyullad...)
-Jó a választásom? Nem játékra hanem - az általános feladatokon túl - foto és video szerkesztésre szeretném használni.
-Olyan boltból szeretném megrendelni, ahol elküldés előtt leellenőrzik a készüléket, azaz elvégzik a pixelibák ellenőrzését, valamint min. 3 év garanciát adnak a készülékre. Mivel BP-től távol lakom, ez is fontos lenne. Honnan rendeljem meg? Kösz a segítséget!

(#36964) LW válasza #63463168 (#36963) üzenetére


LW
őstag

Szia!
Szembarát abbol a szempontból, hogy nem PWM vezérelt a háttérvilágítása. Amit fel lehet róni rá, hogy a legalacsonyabb fényerőbeállítás mellett is viszonylag erős fénye van, de teljesen sötétben amúgy sem szabadna monitort nézni.
Az említett felhasználásra rendben van, játék alatt sem lehet gond.
Monitorguru és Oázis. Mindkettő pixelgaranciát ad kisebb felárért, csak jó monitort engednek ki.

(#36965) #63463168 válasza LW (#36964) üzenetére


#63463168
törölt tag

Köszi a segítséget. Ha a fényerő az átlagosnál valóban nagyobb, sajnos akkor "élőben" kellene valahol egy ilyet megnéznem és csak utána rendelni. Erre pedig vidéken nincs lehetőség.
Egyenlőre marad jó öreg Samsung 731BF....

[ Szerkesztve ]

(#36966) LW válasza #63463168 (#36965) üzenetére


LW
őstag

Azért hangsúlyozandó, hogy a minimum fényerő nagyobb az átlagosnál. Javaslom egyébként a megtekintést vásárlás előtt, ha van rá mód.

(#36967) schawo válasza tombar (#36953) üzenetére


schawo
titán

[link] [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36968) ghoszty válasza megint én (#1) üzenetére


ghoszty
tag

üdv mindenkinek!
tanacsotokat szeretnem kerni a kovetkezoben
egy DELL U2311H-t szeretnék lecserélni. teljesen meg vagyok vele elegedve, egy problemam van vele messze van a gep az agytol es onnan mar nem olyan kellemes filmet nezni rolla.. egy 27"-osra szeretnem lecserelni ami kozel tudja azt amit ez.

ami fontos ebben a sorrendben:

ips panel (legalabbis kifogasolhatatlan belatasi szogek es szinek minden szogbol)
input lag legyen mersekelt mert eleg sokat fps ezem
ar/ertek arany legyen rendben nem szeretek a markaert fizetni

valamint orulnek neki ha 75hz-t kilehetni csikarni belolle vagy 120at ha nincs mas megoldas mert nehol a 60hz/60fps nekem keves fps nel

előre is köszönm a tippeket :R

(#36969) prokxy


prokxy
veterán

FPS játékra kellene elsősorban: Dell U2410
Vélemény?
Jelenleg a TV-n játszom (Samsung 40C650), ehhez képest kb. milyen a bemeneti késése, előnye-hátránya?

Iponon azt írják a monitorról, h nem a legjobb ennek a bemeneti késése! Segítsetek pls, alkalmi vétel lenne...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#36970) Djsaba válasza prokxy (#36969) üzenetére


Djsaba
senior tag

Ennyi pénzért szerintem már érdemes lenne körülnézni egy kicsit jobban. Talán az Eizo f2333 van most felkapva egy kicsit (külföldön), még olcsóbb is, ha fontos, hogy IPS panelen a leggyorsabb válaszidő és input lag( 3.4 gtg + ~ 0.8 input lag). Nálunk le van hurrogva, de én örülnék egy olyan monitornak, nem hiszem hogy sok embernek lenne Magyarországon :)
Ha gondolod, nézz utána ennek a monitornak. Vagy ha nem szükséges a Ips panel akkor BenQ XL2420T ( 1ms , 120hz)
Nem tudom, hogy mi lehet a többiek véleménye az Eizo csodamonitorról, de a külföldi nagy (cs:go,dota,lol , stb) csapatai ilyet használnak, vagy a másikat :)

(#36971) bl0ck


bl0ck
tag

Üdvözlet.
Töröm a buksim egy új monitor vételén, de nem sokat konyítok hozzájuk.
A lényeg:
- 35-40e. környékére gondoltam
- használtat érdemes-e?
- MSI N480GTX Twin Frozr II vga-m van, i5 2,5k,8gb ram, ha számít valamit
- full hd, ips, ledes, stb, amit tudtok ajánlani ezen ár környékén, s jó is.
Használat változó, van, hogy hetekig pár óra, van, hogy napi 3-4 órát megy. Photoshop-net-játék megy felváltva kb.

Ui.: 65cm helyem van szélességben, azon felül van még oldalanként 5-5, falig, meg gépházig.Magasság meg mind1, nem magasak már az új monitorok, de van 60cm helyem.

Köszöntem előre is aki tud valami okosat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#36972) prokxy válasza Djsaba (#36970) üzenetére


prokxy
veterán

A BENQ XL2420T nagyon tetszetős, főleg leírás alapján. Fogadnék még ilyen ajánlást! :)

Sokan szidják a TN-t az IPS-sel szemben. Játékra (FPS)melyik lenne a jobb?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#36973) Djsaba válasza prokxy (#36972) üzenetére


Djsaba
senior tag

Csak játékra mindegy. De ha nagyobb betekintési szöget, szebb képet akarsz akkor persze, hogy az IPS (TN panel előnye az ultragyorsaság, ilyet használ swifty is (nagy wowos) vagyis inkább eyefinity-be (6x benq monitor :DDD ) szóval ha neki megfelel a dologra, akkor szerintem csak jó lehet. Nekem egy régi Samsung Tn paneles monitorom van, de olyan minőségi , hogy szinten már majdnem olyan mint egy Ips, és nem is mai darab. Az említett BenQ , nem régi darab, és gondolom full extrás. Profi játékra mindenképpen az. Azt a monitort csak játékra szokták használni, ellenben a másikat a mindennapokban lehet használni (fotóbolt,szerkesztgetés,programozás stb.) . Viszont a eizo monitor sem rossz véleményem szerint, igaz youtuben nincs akkora nézettsége, fene tudja miért. De remélem kiment valaki, mert ennyire azért nem értek hozzá :)

(#36974) tombar válasza schawo (#36967) üzenetére


tombar
senior tag

köszi, meglesem őket. :)

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#36975) prokxy válasza Djsaba (#36973) üzenetére


prokxy
veterán

Akkor összefoglalom milyen monitort szeretnék és mire:

- FPS játékra és netezésre
- előzőből kifolyólag minél kisebb input lag és ghost, stb
- 16:9-es felbontás, azaz 1920*1080
- Min. 24"

Mit ajánlotok?

Speciel e kettővel szemezek:
BenQ XL2420T
ASUS VG248QE

A BenQ a design, az ASUS pedig a 144Hz miatt szimpatikus a fent felsoroltakon kívül.
Kb. hány FPS kell ahhoz, h a 120 Hz-et kihasználjam?

Tudnátok segíteni a döntésben? Akár ajánlani mást?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#36976) lilp


lilp
tag

elkélne némi segedelem.

ezek közül [link] van pwm mentes?
olvastam *a miket ne vegyetek*-et, de mégis...

(#36977) cyberkind


cyberkind
félisten

Erről vélemény csak játékra ?
Csak játékra lenne, vagy inkább nézzek valami mást ami IPS paneles ?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#36978) Zigi válasza prokxy (#36975) üzenetére


Zigi
senior tag

120, az asus-nál pedig 144 min fps!!! tehát nem eshet alá:D Különben képet (képeket) veszítesz, minden egyes másodpercben :Y

[ Szerkesztve ]

(#36979) Djsaba válasza prokxy (#36975) üzenetére


Djsaba
senior tag

A 24"es monitorok 16:10esek .
A leírtak alapján a Benq-ba nem fogsz csalódni szerintem.Ha ez az állat is azt használja 6x :DDD
De várj egy napot, lehet szabadnapon vannak a szakértők :)

(#36980) I3EI\ICE válasza prokxy (#36975) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Én azt mondom, hogy már 100 körüli átlagos fps mellett is ki tud jönni egy 120Hz-es monitor előnye, de valóban az az ideális, ha fix 120fps-sel, illetve a 144Hz-es esetében fix 144fps-sel tudsz játszani. Ha mondjuk 60-70fps-t tud produkálni a géped egy adott játék alatt, akkor gyakorlatilag fölösleges a 120Hz-es monitor.

Nálam az Asus 144Hz-esnek a 27-es verziója fordult meg, az alapján nem ajánlanám (esetleg kalibrálással). A VG278HE ugyan jól teljesített a játék közben elsődleges szempontokban (inpug lag, pixelválaszidő, 144Hz), de a színkezelése szvsz. botrányosan pontatlan volt. Csakis másodlagos (külön játszós) monitorként tudtam volna elképzelni magamnak, de ahhoz meg túl drága volt, inkább visszatértem az LG W2363D-re. Ebből van is fent egy példány az aprón 50-ért, ha esetleg olcsón akarnád megúszni a 120Hz-et...

(#36981) d@minator válasza prokxy (#36975) üzenetére


d@minator
addikt

Azok lighboost-os monitorok jó lenne egy NV kártya, hogy ezt ki tudd használni. [link]

(#36982) bl0ck válasza bl0ck (#36971) üzenetére


bl0ck
tag

Senki semmit?

(#36983) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
ez jó monitor?[link]
vagy van ennél jobb ilyen árba?

(#36984) prokxy válasza I3EI\ICE (#36980) üzenetére


prokxy
veterán

Totál nem tudom már, h mi legyen.

Sajnos nem áll módomban megnézni, h mit tud a 120Hz, mennyire jó a TN panel FPS-re, szóval a marketingre, Rátok és a józan paraszti eszemre hagyatkozom. Ebből Ti vagytok azok, aki sokat segítetek a döntésben!

A PC-m kihajtja a 100-120 FPS-t BF3 alatt, mert lassan megjön a 2. 7970 GHz edition is.

Ajánljátok ezt a BenQ XL2420T-t? Vagy nézzek helyette mást ilyen árfekvésben?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#36985) Teaway válasza prokxy (#36984) üzenetére


Teaway
veterán

7970-ből mihez kell neked 2?

Nincs itthon csokid??

(#36986) KaiotEch válasza Teaway (#36985) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

e-Pénisznöveléshez.

(#36987) prokxy válasza KaiotEch (#36986) üzenetére


prokxy
veterán

Ne trollkodj, kérlek! :W

Nem anyuci veszi, keményen megdolgozok érte és igen, eltartom mellette a családom. Lehet, h 1 év múlva nem tehetem meg ezt, most igen. Lehet, h Neked meg 5-ös BMW-d van, de én sem kérdezem meg, h minek? Szóval tartsd meg a megjegyzéseid, köszönöm! :R

Most nem ez kártya a lényeg, hanem a monitor. Azért írtam le, h lesz egy tesója, mert a 7970 nem tudja a 100-120 FPS-t BF3(BF4?) alatt. Egyedül nem szeret dolgozni szegénykém. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#36988) fcbarca válasza fcbarca (#36983) üzenetére


fcbarca
őstag

erre valaki?

(#36989) kleinguru válasza fcbarca (#36983) üzenetére


kleinguru
addikt

Szódával elmegy, kevés vele a tapasztalat, hasonló árkategóriában vannak LG-k, amiket itt többen vásároltak, érdemes azokat is visszakeresve megnézni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36990) Zigi válasza Teaway (#36985) üzenetére


Zigi
senior tag

Multihoz nem árt, meg egy combos proci mellé:)

proxy

Ha versenyszerűen játszol jól jöhet a 120Hz, ha csak klánozol a haverokkal az ips jobb lehet a többcélú felhasználása miatt. Ha a mostani monitorod is TN paneles és nem hiányoznak az élénkebb szebb részletgazdagabb színek akkor TN 120Hz v. 144. Csak játékra azt szokták ajánlani. Az ips is jó, de ha kellenek a csiliszekundumok a TN talán gyorsabb. Bár nem hinném hogy valakinek ettől jobb lesz a stat-ja. De tény hogy több kép jelenik meg másodpercenként ami akár azt is jelentheti, hogy hamarabb meglátod az ellent.

ui: a jelenlegi tévédre amin játszol, bármelyik monitor köröket ver gyorsaságban mivel az VA paneles. Ami annyit tesz hogy kb 16+ a GtG és 30-60+ms az inputlag kb.

[ Szerkesztve ]

(#36991) Zigi válasza prokxy (#36987) üzenetére


Zigi
senior tag

Már nem tudtam szerkeszteni..
Tehát a samsung tv-d input lagja game módban 45ms egyébként 95. A válaszidőre 4ms-t ír a gyártó (aha).

(#36992) prokxy válasza Zigi (#36991) üzenetére


prokxy
veterán

Hűha, az jó nagy input lag... :O

Nekem az is fontos, h szép legyen a játék, ne csak "hamarabb" lássam meg az ellent...
Mostani TV-m képe nagyon szép, igencsak részletgazdag, főleg egy caspian borderen vagy armored shield-en ütős a látvány.
Tehát az IPS-t ajánlod 24"-ban? Most nézem, h 16:9-ben IPS nem is igazán van, ami FPS-nél ugye hátrány. :S
Elég sokat kitakar a széléből a képarány miatt.
Bakker, nem gondoltam, h ez ilyen macera lesz! :O

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#36993) prokxy válasza prokxy (#36992) üzenetére


prokxy
veterán

Megnéztem melóhelyen egy általam felvett Crysis 3 kört egy TN-esen és egy IPS-en, konkrétan Samsung 2243BW-n és Dell U2312-n, megmondom őszintén, nem láttam akkora különbséget...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#36994) mzso


mzso
veterán

Lassan ideje új monitor után nézni mert a régi az agyamra megy. A felső részén állandó sötét foltok vannak és ott igen könnye be is ég.

Mi ajánlott manapság?
Kb ezeket szeretném:
Jó képminőségű IPS (esetleg VA) panel.
Minimum 24" 16:10 (ha vannak még jó ár/érték arányú 16:10-esek)
Elfogadhatóan kicsi input lag, utánhúzás
50-85k HUF

Ami szimpatikus lenne:
Nagyobb (mint 60Hz) képfrissítés.

[ Szerkesztve ]

(#36995) Rasiel válasza mzso (#36994) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ezek alapján a Dell U2412M jó vétel lenne neked. 24", 16:10-es képarány meg van, így méretben nem lenne gond. Input lagja is teljesen jó, ezért játékra is ajánlott. Képminősége is rendben van, de egy kalibrálást azért ajánlanék hozzá, mert alapból kissé kékes beütésűnek éreztem a képét. Viszont "csak" 60 Hz-es képfrissítéssel rendelkezik, és tudtommal nem is lehet többet kihozni belőle natív felbontáson. (Amíg nálam volt ezt sajnos nem néztem meg, ezért teljesen biztosra nem tudom mondani.)

Esetleg még erre vethetsz egy pillantást, igaz már jégen van, de egy próbát megérhet.

[ Szerkesztve ]

(#36996) tombar


tombar
senior tag

sziasztok!
Eizo FlexScan L768nak 25 ms-os gtg-e van. szerintetek az mennyire zavaró? nagyon vagy kicsit?

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#36997) bl0ck


bl0ck
tag

Üdvözlet.
Töröm a buksim egy új monitor vételén, de nem sokat konyítok hozzájuk, ezért segítséget kérnék..
A lényeg:
- 35-40e. környékére gondoltam
- használtat érdemes-e?
- MSI N480GTX Twin Frozr II vga-m van
- full hd, ips, ledes, stb, amit tudtok ajánlani ezen ár környékén, s jó is.
Használat változó, Photoshop-net-játék megy felváltva kb.

Ui.: 65cm helyem van szélességben, azon felül van még oldalanként 5-5, falig, meg gépházig.Magasság meg mind1, nem magasak már az új monitorok, de van 60cm.

Köszöntem előre is aki tud valami okosat mondani.

(#36998) Ace owner válasza bl0ck (#36997) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem LG 22ea63v-t ajánlották, nem tűnik rossznak, szeptemberben rendelem.

Galaxy Fold 4

(#36999) Hrólfr


Hrólfr
csendes tag

Hello mindenki!
Egy monitort tudnátok nekem ajánlani ami megérné az árát játékra.A keret kb 110 ezer lenne.Gondolkoztam a tévén is ilyen árban,annyi a probléma vele hogy nem nagyon tudja eldönteni az ember hogy melyiket érné meg játék céljából kevés imput lag miatt ezért gondolkoztam el hogy lehet mégis csak egy monitor jobban megérné.A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37000) mzso válasza Rasiel (#36995) üzenetére


mzso
veterán

Kösz!
Majd megnézem. A "jégen" az mi a halál?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.