Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35303) Eagle16


Eagle16
addikt

Alig pár hozzászólással ezelőtt lett beírva, hogy ne OFF-oljatok :U

A következő már nem figyelmeztetés lesz.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#35304) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Sziasztok!

Monitor vásárlását tervezem. Ebben kérném a szakik segítségét :B
Jelenleg egy Dell Studio laptopot használok, aminek a sima TFT képernyője után akár egy silány minőségű led monitor is óriási minőségbeli javulást jelentene...elsőre.
Valószínűleg a monitor beszerzése után egy normálisabb, felső-közép kategóriás PC összerakása következne, ezért a főbb szempontok az alábbiak:

-játékok (autószimulátor és online FPS)
-filmek, fotók
-e-bookok, netes cikkek olvasgatása

Valahol 50-60 között húzódik a lélektani határ, 21-23" közötti méretet keresek.
Az LG IPS megjelenítőit tanulmányozgattam a napokban.

Ezek közül az alábbiakat találtam elsőre szimpatikusnak:

-LG 22EA53VQ-P
-LG 22MA53D-PZ
-LG 23EA63V-P

Az utóbbiról volt teszt proharveren, s egész pozitív visszajelzés érkezett róla.
A témaindító összefoglalóban nagyon ajánljátok a Dell monitorait.
Van-e olyan típus a Dell-től, ami az általam felállított követelményeknek megfelel?
Ha lehetne LG és Dell között választani, akkor egyértelműen az utóbbira esne a választásom.
Végezetül tudnátok-e ajánlani olyan webshop-ot, ami megbízható és normális áron adja a portékáját?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Bálint

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#35305) vond válasza Valentino K. (#35304) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Félve írom, de erre e területre bizony épp megfelelő lenne neked a Dell UltraSharp szériája, mégpedig az U2212HM és az U2312HM...

Az említett IPS-es LG-k sem rosszak, sőt... Valamint még megemlíteném az IPS231P-t és az IPS234V-t is, azok is jól sikerültek... De ha megengedheted magadnak az LG-khez képest párezres pluszköltséget (a keretből úgy látszik, igen), akkor minden téren jobban járnál a Dell kijelzőkkel...

Összehasonlítás rengetegszer volt már, keress rá a típusokra a topic-ban...

És igen, történetesen van két ajánlott bolt is (1 | 2), ahol szakértő emberektől vásárolhatod meg a monitorodat, és igény esetén be is kalibrálják Neked (fotókhoz, filmekhez, játkokhoz nagyon is jó lenne)... Pixelgaranciával együtt van csomagban, s így a kettőt együtt (párezer forintért) erősen ajánlott kérni...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35306) Isual válasza Valentino K. (#35304) üzenetére


Isual
veterán

Csatlakoznék vond kollégához, ilyen kerettel érdemes a Dell UltraSharp kijelzőit is bevenni a pakliba, melyek közül véleményem szerint az U2212HM talán a legjobb, bár csalogató a nagytestvér a párezres felára miatt. Téma összefoglaló végén van egy egyszerű kis összehasonlítás, pro/kontra jelleggel a két kijelző között, ajánlom figyelmedbe! :K

Illetve halkan megkérdezném, hogy mennyire komolyan fotózol majd a monitoron, mert talán akkor érdemes lenne elgondolkozni egy U2412M-men (2212 is jó lehet, a 2312 ebből a szempontból nem annyira ajánlott) is. Bár ez sajnos jócskán meghaladja a rászánt keretet, de aprón ha jól láttam van fent egy-két használt típus.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35307) Valentino K. válasza Isual (#35306) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Inkább a net+játék+film a fő profil, fotózás alkalom adtán, nem számottevő tényező, de azért beraktam a szempontok közé.
Köszönöm a tanácsokat :R

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#35308) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Az miert van,hogy a 2212Hm-nek 28-as az input lagja...mig a 2312Hm-nek meg 0,6? Valamint azt neztem ,hogy a 2212-es 0,1es a fekete ereje szemben a 2312Hm-nek meg a Min Black Point (cd/m2) 0.40-es ertek.

Az amvasoknak mint a s2440l -input lag 5...es a fekete 0,01...szoval az mar valoban fekete.

Nagy a dilemám melyiket vegyem....mert a s2440l-rol a u2112hm-et mondjatok...pedig jatekra nekem a 2440 tuniki jobbnak mind feketeben mind input lagben(itt az input lag a vezerlo kesest mutatja). A szinekeben mind2 delta 2.3-2.2 koze be lehet loni.

(#35309) Scoobyka válasza Scoobyka (#35308) üzenetére


Scoobyka
addikt

szerkesztesbol kifutottam,de meg azt had kerdezzem mar meg miert a 2212hm a prefaraltam a 2312-essel szemben? arban nincs kulonbseg szinte.

(#35310) schawo válasza Scoobyka (#35308) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogy a 28 ms honnan jön, de a 2212 input lagja 1,0 ms.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35311) Isual válasza Scoobyka (#35308) üzenetére


Isual
veterán

Te figyelsz rám? :U
Így nehéz segíteni...

Jah és a színekről eltérő panel esetében semmit nem mond a dE. Az IPS-nek lesznek élethűbb színei és papírszerű képe, tökmindegy milyen dE-je van egy AMVA-nak mellette, mi nem koloriméterek vagyunk, hogy rácuppanunk egy négyzetcm-re és megmondjuk milyen színhelyes és akkor 50 cm-ről használva az így bemért dE-k ugyanazt a vizuális élményt eredményezik majd. Nem. TN-t is lehet jó dE-re kalibrálni, TheChosenOne be is lőtte nagyon szépen a BenQ TN-ét annakidején, attól még egy IPS mellet kiröhögöd. Itt jön képbe az IPS paneltechnológia előnye, a jó betekintési szög és az ebből fakadó kitűnő színtartás és színhelyesség. Ezt nem tudja se a VA, se a TN, jó dE-k ide vagy oda. ;)

(#35310) schawo : átlagban 7.5 ms a 2212 teljes késleltetése, a lag maga valóban csak 1 ms.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35312) Scoobyka válasza Isual (#35311) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ertem...en csak a szamokat neztem a tftcentralnak az oldalan volt a 28as ms input lag,de ha valoban 1ms akkor az szinte crt reagalas :)

Egyedul ami fajo meg hogy nincs rajta egy ruhes hdmi igy atalakitozni kell :/ meg a fekete szintet sem ertem akkor mindenhol 0.4 ez meg hasonlokat latni...a tvmnek most jelenleg 0.03 igy eleg mely a fekete. A boltban csak rendelni tudjak ify nem tom sehol megnezni Debrecenben. A 2212hm nagyon csabit mar csak nem akarok vele befurodni.

(#35313) Palafi


Palafi
tag

Sziasztok!

Lassan monitort kéne cserélnem, ezért mindenhol nézegetem őket.
Ma találtam egyet, ami árban, és méretben is nagyjából megfelelne.
Próbáltam rákeresni, de nem sok mindent találtam róla.
Ti valószínűleg jobban tájékozottak vagytok ezen a téren.
Amit néztem: Philips 246V5 - 43k
Nektek mi a véleményetek róla?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#35314) Teaway válasza Palafi (#35313) üzenetére


Teaway
veterán

Mennyi lenne árban a plafon?

Nincs itthon csokid??

(#35315) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Egy 30"-os monitorhoz mennyire erős vidokártya kell, ha nem játékra kell, hanem sok alkalmazás futtatásra és filmnézésre?
És milyen ha néha játék is van (nem FPS-ek hanem ilyen kisebb gépigényű, mint Dota2)?
Jelenleg egy HD6850-esem van.

(#35316) #41635072 válasza Kal-El (#35315) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az alkalmazásokat a processzor számolja.
Filmeknél nem a monitor felbontása számít, hanem az adott anyagé, annak a kódolása, stb. Egyébként csak bizonyos médialejátszókkal lehet rábírni a VGA-t a filmek hardveres gyorsítására. Alapesetben tehát szintén a CPU-ra hárul minden feladat.
6850-es kártya elég erős darab, DOTA2-höz bőven elég.

Egyébként a felbontástól függ az egész, nem a képátlótól. De nem hiszem h egy 6850-nel problémáid lennének.

[ Szerkesztve ]

(#35317) schawo válasza Scoobyka (#35312) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, honnan származik az a 0.4, de a 2212 legsötétebb feketéje 0.05 cd/m2
[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35318) sanyi150


sanyi150
tag

Sziasztok,

22'-24' Gamer monitor keresek az alábbi paraméterekkel:

- 2 x HDMI csatlakozó
- 1 x DVI
- 1 x VGA (opcionális)
- 1 x audio in és out
- speaker

Alacsony válaszidő VAGY Game mode / FPS mode átkapcsolási lehetőség fontos, mert PC-hez és konzolhoz egyaránt használnám;

Eddig ezt találtam (sanos TN paneles):
Benq RL2455HM

A fenti opciókkal esetleg 3D monitor is szóbajöhet jó áron, de azt filmnézésre is használnám de eben az esetben TN panel kizárt. Kérlek segítsetek.

[ Szerkesztve ]

(#35319) Füleske válasza sanyi150 (#35318) üzenetére


Füleske
addikt

[link]
Ez mindenben megfelel a kívánalmaidnak.

(#35320) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Nem találtam jobb topikot a kérdésemhez, elnézést ha nem ide való.
Egy HP LP2475w monitort használok teljes megelégedéssel. Jelenleg DP porton csatlakozik a video kártyámhoz, viszont most lecserélem a video kártyát és az újon mini DP port van csak (+ HDMI, DVI).
Hogy érdemes csatlakoztatni ? Vegyek mini-DP-DP kábelt vagy mini-DP to DP átalakítót vagy a meglévő kábeleimmel csatlakoztassam (HDMI vagy DVI)? Hogy járnák a legjobban képminőségben stb.?

Köszi
Üdv.

(#35321) stranger28 válasza hege01 (#35320) üzenetére


stranger28
addikt

Teljesen lényegtelen, csináld, ahogy a legolcsóbb.

(#35322) sanyi150 válasza Füleske (#35319) üzenetére


sanyi150
tag

Köszönöm a gyors választ, tényleg profi és mindenben megfelel nekem ;az ára egyetlen hátránya :))
Ha 3D-t is tudna ennyiért, akkor nem is keresgélnék tovább....

(#35323) stranger28 válasza sanyi150 (#35322) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor meg tágítsuk azt a halmazt: mi az, ami tényleg kell a monitorra/ba?

Ha csak konzol + PC lesz rajta, kapásból minek 2 HDMI, etc.

[ Szerkesztve ]

(#35324) Palafi válasza Teaway (#35314) üzenetére


Palafi
tag

Általában nem az ár befolyásol, inkább az ár/érték arány. Viszont indokolatlanul sokat sem szeretnék kiadni. Jelenlegi monitorom 19" (4:3), és 30 cm a képernyő magassága. Ezért ennél kisebb magasságút nem veszek, így a 24" (16:9) alattiak szóba sem jöhetnek.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#35325) sanyi150 válasza stranger28 (#35323) üzenetére


sanyi150
tag

Van egy HDMI (1.3) splitterem az alábbi eszközökhöz (XBOX 360/ Media Player / PS3), de ott fontos hogy TV-re és Monitorra is tudjam küldeni a jelet akár egy időbe, párhuzamosan.: A PC meg DVI-n jön jelenleg

Nemrég vettem egy Wii U konzolt ami viszont helyileg máshová került a szobában így a jelenleg monitorra kötött HDMI splitter mellett egy másik HDMI csatlakozóra is szükség van a monitoron....

ASUS VG23AH mindent tud ami nekem kell és 3D is, de itt nem igazán ajánlja senki....

[ Szerkesztve ]

(#35326) Füleske válasza sanyi150 (#35325) üzenetére


Füleske
addikt

Talán mert nem sokan ismerik. Ipon teszt szerint jó : [link]

(#35327) Scoobyka válasza schawo (#35317) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ugyanazon az oldalon olvasva az s2440l feketeje 0.011es ertek ,ami azert jobb.

Sokan szidjatok a samsung dinamikus kontrasztjat pedig eszmeletlenul jo sotet jeleneteknel. Sok monitor a feny le es felvetelevel illetve ennek allitgatasaval trukkozik. Ajanlom mindenkinek a figyelmebe ha tudja nezze meg egy samsung tv hogyan oldja meg a dinamikus kontrasztot. Eg es fold a kulonbseg! A samu nem valtogatja le fol. Ma volt szerencsem hosszabb ideig nezni egy 42lm620s lcd tvt ami ips-es szepen be volt allitva a prohardver alapjan a szinprofil es mellette egy 40b650es tv spva panellel. Mind2 este hasonlo keptartalomnal a samsung oda visszaverte mind szinekben mind latvanyban. Az lg dinamikus kintrasztjat azonnal kikapcsoltam mert zavaro volt ahogy valtogat a samsungnal meg semmi. Jo volt ranezni a kepre,bar a szinek kicsit tul voltak huzva, nem volt zavaro abszolut. Ezek utan meginkabb elbizonytalanodtam h ips kell e nekem vagy egy amva/spva panel. Nem munkara hasznalnam,ha arra akkor egyertelmuen amit ajanlotattok 2212hm mert nagyon jo a delta erteke.

Meg mindig megy a dilemma az s2440l a benq gw2250es es a dell u2212hm kozott :/ egyszerubb lenne ha lathatnam mind3at egyhelyen de csak rendelni lehet beloluk mert nincs kiralva sehol... ;/

[ Szerkesztve ]

(#35328) vond válasza Scoobyka (#35327) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Már itt, az egyik legelső válszomban megírtam Neked, hogy Te a Samsung VA panel IPS-nél jobb feketéjét látod, nem a dinamikus kontrasztarányt...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35329) El Kebir válasza Scoobyka (#35327) üzenetére


El Kebir
őstag

"42lm620s lcd tvt ami ips-es szepen be volt allitva a prohardver alapjan a szinprofil"

ja, ahogy a prohardveres tesztekben mostanában már írják is, az a profil max csak véletlenül javíthat más példányon, és sokkal nagyobb eséllyel ronthat rajta. (azok a beállítások a tesztelt megjelenítő kalibrálásának eredménye)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35330) Scoobyka válasza vond (#35328) üzenetére


Scoobyka
addikt

A sony tvk is spva panelt gasznalnak megis a dinamikus kontraszt fokozatos fenyero szint valtasokbol all.

(#35331) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Van 60k-m egy 24 collos monitorra, egy fillérrel sem több. Jelenleg Samsung 2494HS-m van, ami bőven kiszolgál (játék, netezés, munka), viszont épp egy kis fölös pénzmagon "ülök", úgyhogy vennék jobbat, szebbet. És tudom most jönne az, hogy vegyek Dell U2312HM-t, DE végigolvastam ezt a topicot - eszerint best-buy az adott kategóriában, ám a saját topicjában meg minden 5.-10. hozzászólás arról szól, hogy gyönyörű, de vagy vmi nem jó, vagy épp küldi vissza garanciába. Tényleg ennyire nagy a meghibásodási arány? Esetleg bármilyen alternatívája létezik 60e ft.-ig bezárólag?

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#35332) Ervin bá


Ervin bá
csendes tag

Sziasztok.
Ti se láttok különbséget a talp, kontraszt, válaszidő és a fényerő különbségén túl?
LG 27EA53VQ-P vagy LG 27EA33V-B lenne jobb választás?
Ha jól látom, mindkettőnek matt a képernyője.
Azért választnám, mert IPS, ellenben a 10e-el drágátbb TN-es Samsungal.

[ Szerkesztve ]

(#35333) Isual válasza TaliGa (#35331) üzenetére


Isual
veterán

Az LG-nek van egy 23.8"-es IPS monitora, volt is itt szó róla a fórumban, sajnos a típus most nem ugrik be, esetleg az férhet még bele a keretedbe.
Ami a különböző monitor fórumokat illeti, ez sosem reprezentatív. Oda azok írnak be, akiknek bajuk van, még akkor is, ha 10-ből 9-nek egyébként nincs, csak azok minek írjanak. Ez lehet, hogy elrettentő, de nyilván előnyös is lehet, hogy tisztában legyél a lehetséges típushibákkal. Ettől még akármelyik vetélytársnak lehetnek ennél nagyobb arányban hasonló hibái, csak arról nincs külön fórum, ahol ez megjelenhet. Ez hátrány, mert ott nem tudod, mi várhat rád - ha nincs szerencséd.
Én ezért csak az U2312HM-et ajánlanám neked, de ha mégis tartasz tőle, akkor nézz utána ennek a spéci 24"-es LG IPS-nek.

(#35332) Ervin bá: Mindenképpen 27"-ben gondolkozol? Ha nem ragaszkodsz hozzá (ugyanis kissé idejétmúlt már ekkora méretben a Full HD felbontás), akkor egy - a valóságban - alig kisebb, ellenben jobb (kép)minőségű alternatívát javasolnék a Dell U2412M formájában.
Ha ragaszkodsz ehhez a konstrukcióhoz, akkor inkább ezt vedd meg, ugyanis az általad linkelt modellekkel ellentétben, erről már több pozitív tapasztalat is van, emiatt inkább ezt ajánlanám. S ahonnan linkeltem, onnan nem mellesleg 10k-val olcsóbban juthatsz hozzá, mintha iPonból vennéd... ;)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35335) Byga007


Byga007
aktív tag

Sziasztok

Monitorvásárlás előtt állok és szeretnék kikérni a véleményeket meg lehet ajánlani is monitorokat. A 3D nem érdekel 27" érdekel nagyobb és kisebb sem és tv tuneresre gondoltam full Hd felbontás melett Amit rá szánok az 70-90 között van max 100k. de az a plafon

Ajánlásokat várok nem vagyok benne hogy melyik monitor jó .

Előre is köszi

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#35336) TaliGa válasza Isual (#35333) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Háát, úgy döntöttem teszek egy próbát :) guruéknál épp most adtam le a megrendelést egy U2312-re.

"So say we all"

(#35337) WTF1985


WTF1985
csendes tag

Szevasztok.
Az új gépemhez keresnék monitort. Egy HD7790-es hajtaná meg.
Ami eddig elnyerte a tetszésemet (miután rájöttem, hogy DVD meghajtót tökre fölösleges vennem bele :D és annak az árát inkább majd erre költöm ) az a Benq GW2255.
Nem igazán értek a monitorokhoz ezért kérem a véleményeteket, hogy 30k ért meg éri-e?
Minden javaslatot szívesen fogadok de úgy ajánljatok másik típust, hogy az árban ez a plafon ( az egész gép lesz kb. 155k a PCX-ről és ennyi pénznél többem nincs rá).
Játékra és egyéb otthoni feladatokra lenne használva.

UI.: Tudom, hogy nagyon amatőr kérdés, de ugye monitorokhoz adnak DVI kábelt? :B

[ Szerkesztve ]

(#35338) triluan válasza Byga007 (#35335) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Talán ez LG Electronics 27MA43D
Ha ezek a főbb paraméterek amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#35339) negoro


negoro
csendes tag

Sziasztok! Monitor vásárlását tervezem, max 100e Ft-ig.
Elsősorban CAD, filmszerkesztés, kis játék és filmnézés a cél, de elsősorban CAD.
Pl az EIZO FS2331 jó erre? Régebbi típus, inkább játékra írják. Szerintetek?

(#35340) I3EI\ICE válasza WTF1985 (#35337) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Bár nem láttam konkrétan ezt a típust, de ennyit szerintem megér.

Változó, hogy melyik monitorhoz milyen kábeleket mellékelnek. Mikor rákerestem a típusra, az egyik találatomnál olvastam egy olyan vásárlói véleményt, hogy "az egyetlen gond az volt, hogy nem küldtek hozzá DVI kábelt".

(#35341) I3EI\ICE válasza negoro (#35339) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Átfutottam a prad.de tesztjét a típusról. Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy korántsem csak játékra ajánlható. Bizonyára akadnak itt többen is, akik ismerik ezt a típust közelről, remélhetőleg kapsz egyértelűbb, pontosabb választ valamelyikőjüktől...

De ha már adott egy ekkora anyagi keret, ráadásul tervezés a fő profil, ajánlom figyelmedbe az aprón kéz alól árult, illetve alig használt WQHD felbontású Dell monitrokat, amennyiben tudnád élvezni a nagyobb felbontás előnyét (illetve valamicskével 100 fölött még WCG-t is kaphatsz mellé).

(#35342) Nyugdíjas válasza I3EI\ICE (#35341) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Részemről szintén azt mondom, hogy ha különös oka nincsen a kollégának az EIZOt venni (mittudomén márkahűség, vagy mert beleszeretett valami okból a tipusba), akkor nem feltétlen a legokosabb lehetőség, mert bár jó a monitor,de ebben az árban EIZOék sem adnak semmi különös extrát, vsizont a felárat elkérik ebben az esetben csak a névért.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35343) Xblades


Xblades
tag

Hello

Új 22"-es monitor vásárlásán gondolkodom.

Ami érdekelne az a szemkímélés szempontjából melyik érték a fontos és annak melyik számértéke a jobb?
A Hz mennyire és miben számít? 50Hz-60Hz stb.

Kösz :R

MechWarrior Online Blog és Faq: http://mwohhq.blogspot.hu/ Staradder

(#35344) Źşë'


Źşë'
addikt

Asusnak melyik az a monitora amely tudja a következők mindegyikét?!

IPS, 27", 1080p, >120Hz, 2-5ms,

hátha valaki ért hozzá, a weblap elég tré mert nem írnak le pár fontosabb műszaki jellemzőt

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#35345) I3EI\ICE válasza Źşë' (#35344) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Sajnos nemhogy Asus-t, de semmilyen 120Hz-es IPS-t nem kapsz itthon. Volt nálam az Asustól egy hasonló kijelző, mint amit keresel, de természetesen TN panellel. Asus VG278HE a neve. 144Hz-es, és van egy olyan trükkje is, hogy az üzemi frekvenciához igazított frekvencián hajtja a PWM fényerőszabályozást , így nagyon látványosan kiküszöböli a pixelválaszidőből származó elmosódást. Olyan játékot, ahova kell az ilyen magas üzemi frekvencia (az fps miatt), nagyon jó játszani vele a nagyon gyors, és folyamatos megjelenítés miatt. Ugyanakkor rémesen pontatlan színei, és -számomra- bántóan nagy pixelei vannak, ezen kívül alacsony fényerőn ha nem is "látványra", de "érzésre" meg tud mutatkozni az alacsony frekvenciájú PWM is.

WQHD (2560x1440) felbontású 27-es IPS paneles monitorokat lehet kapni, amelyek húzhatók 120Hz-ig (ritka esetekben még tovább is) eBay-en, de kissé kétes gyártóktól, és a távolság miatt a garanciális ügyintézést is nehézkesnek képzelem el... Eltökéltnek kell lenni az IPS+120Hz álomban, hogy az ember ennyit beletegyen egy monitorba, amit meg sem tud nézni előtte, és -tudomásom szerint- érdemi teszt sincs róla...

YAMAKASI Catleap Q270 OC

[ Szerkesztve ]

(#35346) Źşë' válasza I3EI\ICE (#35345) üzenetére


Źşë'
addikt

igen, kerestem teszteket de nem találtam, az a baj h ami fel van sorolva asus honlapon azokról hiányzik a panel típus, ips alá már nem szívesen mennék, 120hz meg a játékok miatt kellene, jó ha tudja a monitor még ha nem is tudom kihasználni egyenlőre, de monitort sűrűn nem cserél az ember.

Ez a ASUS VG27AH típus ez mennyire jó választás, erről tud valaki valami konkrétumot, amitől félek h érezhető az input lagja - meg ugye nem 120hz.. :(((

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#35347) anytime válasza Kuruc2 (#35217) üzenetére


anytime
őstag

Jo az izlesed, mar ami a holgyet illeti:), es ezzel nem a monitoraidat kivantam minisiteni, felre ne ertsd!
Bocs Boogie, ez mar tenyleg OFF volt ide, de mdg reggel van ...

[ Szerkesztve ]

(#35348) Kuruc2 válasza anytime (#35347) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem mondod hogy felismerted? :)

Amugy monitorral mi a gond, hogy ne csak off legyen?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35349) stranger28 válasza I3EI\ICE (#35345) üzenetére


stranger28
addikt

Felhasználói tapasztalatok biztosan vannak, múltkor olvasgattam róla.

[ Szerkesztve ]

(#35350) schawo válasza I3EI\ICE (#35345) üzenetére


schawo
titán

Nem lennék meglepve, ha a elektronika 120Hz-en dolgozna, a panel viszont fix 60 Hz-es lenne, nem ez lenne az első ilyen kamu.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.