Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) DEV_NULL válasza Tenager18 (#35449) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nagyon jó az U2312HM. A színék tényleg sokkal jobbak mint a TN-en.. Én arról váltottam. Nos, ilyen pirosat, kéket és fehéret még otthon a monitoromon nem láttam (ezek azok a színek amik nagyon feltűnöek, a többinél annyira nem látok nagy eltérést). A bevilágításról meg annyit, hogy ha visszakapom az első panelt, akkor nem lesz egy szavam sem... Inkább IPS-t vegyél. Én már semmi pénzért nem ülnék vissza TN elé. Játékra is kiváló. Elég sokat BFezek és semmiféle utánhúzást és/vagy overshootot nem vettem észre. Abszolút játszható. Asztalon mikor jobbklikkelsz és előjön a menü, aztán balklikkelsz na akkor picit látható ahogy eltűnik, nem olyan mint TN-en. Ezt most jól elmagyaráztam de azt hiszem a lényeg érthető. Ennyi negatívumot tudok mondani. :K

(#35450) stranger28: Te ülsz előtte, vagy én? Téged zavar, vagy engem? Az, hogy itt egyesek látatlanban mit mondanak az én monitoromról és vélekednek az én igényeimről, próbálják bemagyarázni, hogy ez normális... Kössz, ebből nem kérek. :B Csak szerettem volna megosztani a topikkal az esetem, de mivel ez a PH fórum, nagyjából ilyen reakcióra számítottam. Hála az Óázis Computernek, visszakapom az első panelt, azzal elleszek.

[ Szerkesztve ]

(#35452) Tenager18 válasza DEV_NULL (#35451) üzenetére


Tenager18
senior tag

Értelek, csak sajnos szükös a keret.... először ugy volt, hogy QuanMax lesz, de aztán mégsem az lett, ez a Dell lesz. Kipróbálom, és ha nem jó, akkor eladom, és gyüjtök még egy kicsit IPS-re :)

(#35453) DEV_NULL válasza Tenager18 (#35452) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Gyűjts még és IPS-t vegyél egyből. Nehogy új TN-t vegyél! Nagy butaság lenne.

(#35454) kleinguru válasza DEV_NULL (#35451) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem az volt a kollégának a baja, hogy nem Ő ül előtte (sőt :P ), hanem, hogy amivel illusztráltad a problémádat, az alapvetően hibás :(

Leírhatod, de a kép megtévesztő, ezért nem illő (nem volna szabad) azt linkelni mellé:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35455) Źşë'


Źşë'
addikt

használ játékra valaki itt 27"es monitort? ha igen mennyire zavaró a méret? mennyire messze kell tőle lenni,

ill van valakinek 120hz vagy annál nagyobb képfrissítéssel rendelkező monitora? kiv lennék arra hogy milyen véleménnyel van róla

mostani dilemmám, Asus 24" és egy másik Asus 27", mindegyik rendelkezik jó paraméterekkel, csak kérdés milyen az a 120Hz játékra, nekem baromi furcsa volt anno mikor crt-ről váltottam lcd-re, mosódás megvolt, de hozzászoktam, láttam játékokat melyek képe full röccenés mentes volt, a képi világa iszonyat tartalmas ez miatt, sokkal több mindent láttam kb 60cmről nézem a mostanit, jó lenne végre már egy ips paneles monitor, csak hát 120hz el, ez a "WLED/ TN" mennyire mondható jónak?!

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#35456) stranger28 válasza kleinguru (#35454) üzenetére


stranger28
addikt

Így van, erre gondoltam.

(#35455) Źşë': Használtam játékra régebben, egy 80 centit minimum érdemes tartani. Azt pedig nem értem miért lenne zavaró.

Régi LCD-k óta azért fejlődtünk, szerintem egy jó 60-as monitorral már bőven ellennél.

[ Szerkesztve ]

(#35457) DEV_NULL válasza kleinguru (#35454) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Hogyan szemléltettem volna másképp? Mikor először szóbahoztam itt a Dell bevilágítás problémámat, egyből jött a válasz, hogy az majd elmúlik, hisz a Dell "öngyógyító". ;)

(#35458) vond válasza Tenager18 (#35452) üzenetére


vond
MODERÁTOR

35.600-ért zsír új, 3 év garanciás, IPS paneles LG 22EA53VQ-P...

De 37k körül lehet találni IPS224V-t is...

Ha meg 23"-es kell, akkor 42-43 ezer körül van IPS231P, meg IPS234V...

Ezek tudatában tényleg balgaság lenne harminc fölött TN paneles kijelzőt venni... Főleg úgy, hogy azt mondod, még akár egy kis gyűjtögetés is belefér...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35459) stranger28 válasza DEV_NULL (#35457) üzenetére


stranger28
addikt

Azzal, hogy leírod a jelenséget, és kész, mert a kép megtévesztő, schawo már mikor leírta neked.

hisz a Dell "öngyógyító"
Nincs olyan nap, hogy ne jönne valaki ezzel a hülyeséggel most már. :DDD Egyszerűen sok cucc olyan, hogy bejáratás után jobb lesz, mivel a gyárban csak összedobták és kész. Ha vettél már normális fejhallgatót, tudod miről beszélek, de sok más példát is mondhatnék még.

[ Szerkesztve ]

(#35460) Tenager18 válasza vond (#35458) üzenetére


Tenager18
senior tag

:R

(#35461) madgie válasza Źşë' (#35455) üzenetére


madgie
titán

Kábé 70 centire ülök az U2711-től, isteni így játszani rajta, egyáltalán nem zavaró, sőt.

(már ha van időm egyáltalán bekapcsolni mostanában :D)

(#35462) DEV_NULL válasza stranger28 (#35459) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Leírtam a jelenséget. Be is magyarázták, hogy húú hát az nem létezik, meg majd elmúlik...
Nem tudom egy Sennheiser HD515 mennyire számít jónak, nekem az első perctől kezdve tökéletesen szól. ;)

(#35463) stranger28 válasza DEV_NULL (#35462) üzenetére


stranger28
addikt

Ilyet biztos nem mondtak, lágyulni viszont szokott a "jelenség".

:)

(#35464) madgie válasza DEV_NULL (#35462) üzenetére


madgie
titán

Pedig rengeteget "finomodik" egy füles az újkorától kezdve :K

(#35465) DEV_NULL válasza madgie (#35464) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Akkor lehet a fülem a bot, de a szemem elég jó ahoz, hogy zavarjon egy elég durva, mind a 4 sarokban látható bevilágítás. :B

[ Szerkesztve ]

(#35466) Tenager18


Tenager18
senior tag

Érdekességképp ide is leírom a tapasztalatom. Két Samsung monitorral ( TN panel ) is beszoptam. Megvettem, PC-n tökéletes a kép, viszont Xboxot rákötve hánynom kellet ! Recés kép, az élek mentén pixeles villódzás fogadott :( Az első egy Samsung Tv/monitor volt, a második egy Samsung LED monitor. Amúgy másnak is volt ilyen problémája. Ez egy eladó Samsung monitor alatti vásárlói vélemény :

Kb fél évig spóroltam mire meg tudtam venni ezt a monitort az xbox 360 hoz. Megvettem, örültem mint majom...box ráköt, és leesett az állam. Nem azért mert annyira szép volt a kép, hanem mert hirtelen a kegyetlenül recés élek, pixel villódzások az élek mentén az arcomba vágtak. Mozgásban egy játék szinte elviselhetetlenül recés...vicces hogy haverom vett egy Technika full hd tv-t, hdmi-vel használja és ott ilyenek nem hogy nincsenek, de az én nem éppen olcsó kis masinámhoz képest az maga a mennyország. Így jártam sajnos...Holott tanulni kellett volna már a hibából. Ugyanis ez miatt váltottam le egy korábbi Samsung HD Ready tv-met. Egy külföldi fórumon valaki ennyit írt a problémámra. Samsung Brand...hát igen. Én semmi esetre sem ajánlom xbox-hoz, mert sajnos és nem csak én vagyok így ezzel, visszasírjuk a pénzünket. Ismerősöm is ilyet vett, boxhoz és láss csodát u.e neki is a baja. Viszont minden máshoz kitűnő. A színek csodaszépek, nagyon szép a kontraszt, és a dizájnja is szuper. TV nézéshez, dvd-hez szuper!

Valaki találkozott már ilyen jelenséggel ?

[ Szerkesztve ]

(#35467) DEV_NULL válasza Tenager18 (#35466) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Mivel kötötted PC-re majd X-re?

(#35468) Tenager18 válasza DEV_NULL (#35467) üzenetére


Tenager18
senior tag

Mindkét esetben HDMI kábelt használtam. Amugy a Samuk előtt egy BenQ monitor volt ( E2220HD ), ugyanezzel a HDMI kábellel, ugyanerre a boxra rákötve semmi probléma nem volt :)

(#35469) stranger28 válasza Tenager18 (#35466) üzenetére


stranger28
addikt

Nem natívon hajtotta a konzol, ez az első gondolatom.

(#35470) kleinguru válasza DEV_NULL (#35457) üzenetére


kleinguru
addikt

Annyi elég, hogy leírod:K

Az öngyógyító meg erős túlzás :))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35471) Tenager18 válasza stranger28 (#35469) üzenetére


Tenager18
senior tag

Hát nem tudom. PS3 is volt mindkettőre kötve, azzal jó volt. Fene se érti ezt :) Ezért is válok most meg a ledes Samutól :)

(#35472) stranger28 válasza Tenager18 (#35471) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor nem a monitorral volt a gond, ennyi biztos. :DDD

(#35473) Tenager18 válasza stranger28 (#35472) üzenetére


Tenager18
senior tag

Kérlek szépen, azóta másik xboxom van, és a probléma ugyanez :) Biztos nem fér össze boxal a Samu... vagy nem tudom :)

(#35475) DEV_NULL válasza taknyi (#35474) üzenetére


DEV_NULL
őstag

A kép kissé túlzó ezt elismerem... Ettől valamivel kissebb a bevilágítás. Viszont mind a 4 sarokban látható elggé. A területek nagyobbak a képen valamivel. Ennyi. De sajnos ezt másképp nem tudtam szemléltetni. Ha csak ide leírom, hogy ez van akkor valósznű kiutálnak innen (mint ahogy a 7850/70 topikban meg mertem említeni, hogy a 660 és a 660Ti sem rossz kártya...), mert olyan nem létezik.

Viszont azt nem értem, hogy minden monitoros tesztben fotózzák a bevilágítást és az ott mérvadó. Na most ha ezt én teszem mint mezei user akkor miért kell egyből leszólni engem, hogy az nem úgy van... :U

(#35476) schawo válasza taknyi (#35474) üzenetére


schawo
titán

Te megint rémeket látsz. Olvass.

(#35475) DEV_NULL
Ha nem értesz a fényképezéshez, nem csoda, hogy nem érted a problémát. Egy tesztelő oldal mindig ugyanazt a gépet használja ugyanolyan rekesz, iso és záridő beállításokkal, így a kapott képek az adott oldalon egymáshoz hasonlíthatók.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35478) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Örülök neki, hogy itt mindenkinek hipiszupi Dell monitora van, én befürödtem vele. Akkor lennék szarba, ha nem olyan korrekt helyen vásároltam volna, mint a Oázis. :K

[ Szerkesztve ]

(#35479) LW válasza taknyi (#35474) üzenetére


LW
őstag

Ha valaki csak pár oldalt visszalapoz, állandó kérdés a belvilágítás és az ipsglow. Ismert jelenség, tudni kell, hogy 55ezer forintért nem kapsz hibátlan monitort(, nem mintha létezne). Két szobával arrébb van egy U2312hm, aminek bal alsó sarkában van egy viszonylag látható bevilágítás, a gazdáját nem zavarja, nekem feltűnt. Emberfüggő, valószínűleg DEV_NULL-nak magasabb igényei vannak ezen a téren, de akkor tessék kinyiítni a pénztárcát és olyan monitort választani, aminek nincs ilyen jelensége, ha jobb feketét akar nézegetni. Nem hiszem, hogy a kolléga non-stop fekete képernyőt akar bámulni. :U

(#35480) DEV_NULL válasza LW (#35479) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Azt első panelon ami nálam járt, szintén csak a bal alsó sarokban volt bevilágítás Én naívan azt hittem ettől van jobban sikerült darab, így kértem az eladótól. Ő küldött is egy rosszabbat. Most már azon agyalok, hogy ráfizetéssel 2412M legyen-e belőle, vagy visszakárjem a jobb panelt... :))

(#35481) DEV_NULL válasza LW (#35479) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Egyébként pedig örömmel tölt el, hogy kis hazánkban ilyen jól megy az embereknek, van pénz komoly monitorra. Nekem sajnos az az 55 ezer jó magyar forint is a havi fizetésem 35-40%-a... :K

Mégvalami: Amikor én ide betoppantam és kértem a hozzá értőket ajánljanak nekem egy "jobb" IPS monitort játékra, senki sem közölte, hogy bevilágítás terén elvérzik az egyébként minden más tekintetben az igényeimet kielégítő U2312HM.

[ Szerkesztve ]

(#35482) schawo válasza DEV_NULL (#35480) üzenetére


schawo
titán

Ilyen szempontból a 2412 sem lesz jobb semmivel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35483) Isual válasza DEV_NULL (#35481) üzenetére


Isual
veterán

Nem tudtuk az igényeidet se bevilágítás, se "minden más" téren. Gondolom ezért ajánlottuk... Te hogy látod? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35484) DEV_NULL válasza schawo (#35482) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Akkor marad a 2312HM. Köszi. :R

(#35483) Isual: Egy "jobb" IPS monitort akartam játékra. Ki akar bevilágítást a monitorán? :U Jó persze a számomra elérhető összes típuson van ebben biztos vagyok, csak a mértéke nem mind1 számomra.

[ Szerkesztve ]

(#35485) stranger28 válasza DEV_NULL (#35484) üzenetére


stranger28
addikt

Ez belépőszint, 50 ezerért ne várj megváltást. De mutatták neked, hogy még 200k felett sincs kolbászból a kerítttés.

(#35486) schawo válasza DEV_NULL (#35484) üzenetére


schawo
titán

Őszintén szólva, még nem láttam olyan monitort, amin ne lett volna látható komoly mértékű bevilágítás. Ehhez hozzá kell tenni, hogy igazán drága (300k) monitorom sosem volt. A régi csöves Dell IPS-emen is komoly bevilágítás van, öcsém csöves S-PVA-ján is, az olcsó fos TN-emen is, a PVA-s tévémen is, az olcsó szirszar TN tévémen is, az eddigi összes TN-es HP notimon és a macbook prómon is. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35487) BomiBoogie válasza LW (#35479) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyenkor én sosem tudom, hogy az enyém jó példány én meg itt ajánlgatom bőszen, vagy csak én vagyok vaksi és mindenhonnan bevilágít. :D

(#35488) Dinomano


Dinomano
senior tag

Nem tudom, mennyire off a téma, de itt teszem fel, ha nem baj:

2 monitorom van; az egyiket el szeretném adni. Mind a 2 hibatlanul müködik. AZ egyik egy LG FLATRON W1943B (kb. 2 éves), a masik egy DELL E198WF (2007-es)...

Ha jol tudom a DELL nem csak HD ready, hanem nagyobb felbontast is tud. Kérdésem: Melyik jobb, melyiket tartsam meg magamnak? Válaszokat magánban kérnék... köszönöm!

/(^_^)____7=--- - - >|

(#35489) Casanova*


Casanova*
veterán

srácok,ez jó monitor? BENQ GL2055 ... csak netezésre,meg játékra kell.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35490) korcsi válasza Casanova* (#35489) üzenetére


korcsi
veterán

Attól függ mennyibe kerül, specifikációját elnézve nagyon olcsónak kell lennie és akkor is csak, mai szemmel nézve erős kompromisszumokkal fogadható el.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35491) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nyár vége körül tervezek venni fullHD monitort filmnézésre.
Már régóta vadászom a megfelelőt. A fekete nagyon fontos számomra, így a VA panel mellett vagyok.
Azt vettem észre, hogy gyakorlatilag a BenQ GW2760HS és a DELL S2440L a két monitor, ami PWM nélküli. Utóbbiból van 360Hz-es PWM-es verzió is, ráadásul nem túl jók a vélemények róla.
Tehát marad a BenQ GW2760HS... viszont észrevettem, hogy a HM verzió (240Hz PWM) 5000:1 statikus kontrasztot tud, a HS változat (nem-PWM) pedig csak 3000:1-et.

Ez mitől lehet?

Kicsit off: létezik valami 24-27 col közötti nem-PWM-es VA paneles fullHD TV?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35492) I3EI\ICE válasza Bici (#35491) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem a két kontrasztérték nem azonos "jellegű" mérésből származik. A gyári adatlapokon 5000:1-es kontraszttal szereplő S2440L is "csak" 3000:1 körüli kontasztot ad 120cd/m2 fényerőn kalibrálva.

Nekem egyébként van egy 2760HM-em, és a 240Hz-es PWM tényleg nem valami kellemes ledes háttérvilágítással kombinálva. Ráadásul elég nagy a fényereje a monitornak, tehát minimum közeli fényerőn célszerű használni, ami meg ugye nagyobb "amplitúdóval" jár a PWM részéről. Mondjuk a feketéje iszonyat jó, meg kell hagyni. Nagyon jó rajta videózni annak ellenére, hogy a színei -kalibrálás nélkül- baromi pontatlanok egy IPS-hez képest, emellett a színtere is elég kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#35493) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Elkezdtem nézegetni a 21:9-es monitorokat is ..., azok közül az alábbi két példányt linkeltem be.

LG
DELL

A kérdéseim (elég fapadosak lesznek):

- az LG által marketingelt multitasking rendszert hogyan kell elképzelnem? Ki kell jelölnöm pl. azt a két-négy programot (ablakot), amit szeretnék megosztva elhelyezni és kész? Ezt azért kérdem, mert a monitor elsősorban munkára kellene és az a kérdés, hogy ha három vagy négy, különböző tartalmat (programost; alkalmazást) szeretnék megjeleníteni, akkor melyik a jobb megoldás? Multitasking avagy a három monitor egy Eyefinity-vel?

- egy 27-29" -os monitor esetében mi a minimum távolság, ahonnan élvezhető a játék és a filmnézés?

- véleményetek szerint, milyen dVGA az, amivel gond nélkül futtatható egy ilyen monitor? Jelenleg még csak egy i3-as procim van (1156) és egy IGP, gondolom, ezzel ne próbálkozzak?

- összevetésben melyik monitor a jobb és miért?

Előre is köszi a segítséget, üdv:
A

(#35494) SRII válasza madgie (#35461) üzenetére


SRII
őstag

Kábé 70 centire ülök az U2711-től, isteni így játszani rajta, egyáltalán nem zavaró, sőt. milyen felbontásban? 1920x1080?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#35495) stranger28 válasza SRII (#35494) üzenetére


stranger28
addikt

Ne viccelj már. :DDD 2560 lesz az vagy 720p. :)

[ Szerkesztve ]

(#35496) madgie válasza SRII (#35494) üzenetére


madgie
titán

Natívban, akár a BF3-at is.

(#35497) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! LG Flatron W1943B és DELL E198wf monitorom közül melyiket tartsam meg; melyik a jobb szerintetek? Irtam tegnap már-e temaban, de valasz nem jött senkitöl, vagy legalabbis nem vettem eszre...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#35498) Bici válasza I3EI\ICE (#35492) üzenetére


Bici
félisten

Hol veszed észre azt, hogy a színtere elég kicsi?
Nem elég élénk a zöld, kék, piros?
Sosem értettem hogy miben nyilvánul meg a színtér nagysága.
A valódi 8bit-et tudom értelmezni a 6+2-höz képest, mert a gradiensek tisztábbak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35499) schawo válasza Bici (#35498) üzenetére


schawo
titán

Nézz meg egy fotót egy rendőrzöld mellényről :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35500) < CyberBob > válasza DEV_NULL (#35480) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ha annyira zavar a cseremonitor bevilágítása (kép alapján karácsonyi díszkivilágításnak is elmenne) akkor cseréltesd ki azt is. Viszont nem értem miért akarnád visszakapni az elsőt, gondolom nem viccből vitted vissza. Személyesen kell megnézni a monitort és csak akkor hozd el ha tetszik végül is a te pénzed. Úgy általában a bevilágításról annyit, hogy alapvető lcd sajátosság, de a trehány összeszerelés és a papír vastagságú anyagok használata jócskán ront a helyzeten és ez a Dell-re is vonatkozik.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.