Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) gmx9


gmx9
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy az alábbi monitor megéri-e az árát.

Benq 21,5"GW2255 LED
21,5", 1920x1080, 20M:1, 250cd/m2, 6ms, 1xDVI, Black, LED, D-Sub, 21,5", Full HD, 16:9
Gyártói cikkszám: 9H.LA2LB.QPE

Ez 33 ezer forint lenne ott, ahol vásárolnám. Illetve ha van jobb megoldás maximum 35 ezer forintig, meghallgatnék pár tippet. Igazából nem vagyok az a full hd-s fajta, de a jövő miatt ruháznék be ilyenre.

Köszönöm az esetleges segítségeket.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#35052) t256 válasza gmx9 (#35051) üzenetére


t256
őstag

Éremes lenne pár ezressel megtoldani a keretet és venni egy ilyen LG monitort.

IPS paneles. Ha hosszú távra tervezel, akkor ilyet érdemes venni. Nem sokkal drágább, mint az a Benq.
A topik lakói/szakértői is valami hasonlót fognak ajánlani.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#35053) karandip válasza Isual (#35049) üzenetére


karandip
tag

Egy használt gaba glv-2131wt tv-t vettem amit lehet monitornak is használni, és nem rossz, de nem valami nagy szám, és konkrétan a feketéje inkább világosszürke. Bár ez lehet azért, mert újonnan 50k én meg 10k-ért szerváltam, és a dvi kimenet nem is működik rajta. Most néztem videókat a u2412m-ről és az azért jobb.

(#35054) kleinguru válasza gmx9 (#35051) üzenetére


kleinguru
addikt

Semmiképp nem éri meg az árát:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35055) kleinguru válasza karandip (#35053) üzenetére


kleinguru
addikt

Vigyázni kell a videón nézek monitort kérdéskörrel több ok miatt is:

1. Amivel rögzítenek, az egy nagyon gyenge szenzor a szemedhez képest
2. Általában 25 fps (max 50-60 szabványtól függően) a rögzítés sebessége
3. Két monitor összehasonlítására alkalmatlanok, mert ha 2 van a képen egyszerre, akkor egyikkel sincs szemben a kamera.
4. Az első kapcsán a fehéregyensúly kérdésköre is rettenetes kategória
5. Általában ezek a videók youtube oldalon megtekinthetőek, ami az egyébként is nagyon gyenge minőségen még a saját tömörítésével ront egy kicsit (esetenként sokat)

A fentiek miatt javaslom mindenkinek, hogy felejtsék el a videó alapján látottakat és az itteni tapasztalat kollégáknak vagy a megbízható teszteknek higgyenek és vagy a saját szemüknek. Ha tehetitek mindenképpen tekintsétek meg élőben a kiszemelt monitort!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35056) q8 válasza q8 (#35034) üzenetére


q8
tag

sziasztok...

esetleg a (#35034) és (#35027) -re valami ötlet ???

előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#35057) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv!
Vettem egy u2312hm-et..
Az normális ha középen nézem a monitort, és jobb oldalára nézek a panelben van ilyen rézsüt csíkok haloványan? Világos háttérnél látszik..
Ha oda húzom a fejem, hogy szembe legyek azzal a résszel, akkor eltűnik..

(#35058) gmx9 válasza kleinguru (#35054) üzenetére


gmx9
aktív tag

Értem, köszönöm. :) Már megfigyeltem, hogy ebben a szaküzletben nagyon magasak az árak, van hogy 6-7 ezerrel is, már ami a hardvereket illeti. Idegesít is, de nincs nagyon más normális üzlet a közelben.

Megpróbálom a t256 által ajánlottat, köszönöm neki is.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#35059) ma.ci23


ma.ci23
tag

Erre vki? [link]

(#35060) schawo válasza Lazarus911 (#35057) üzenetére


schawo
titán

Nem.

(#35059) ma.ci23
Az ASUS nagyon nem jó, a BenQ-val nem lősz bakot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35061) WTF1985


WTF1985
csendes tag

Szevasztok.
Mit gondoltok a HKC 9812 -ről?
Mielőtt elkezdenétek írni, hogy " gyűjtsél még és vegyél egy FullHD-sat" ( előre is bocsánatot kérek mindenkitől akinek nem volt ilyen szándéka :DDD ) Mondom, hogy monitorral együtt van kb 150k a gépre szóval nem igazán tudok sokkal többet szánni a monitorra, mert akkor valami másból kellene visszább vennem.
Laikus ként azért teszik mert jónak tűnik az ár/érték aránya, ebben a kategóriában egyedül ennek van DVI csatlakozója, a többi tulajdonsága meg hasonló mint a nagy márkáké beleértve a garanciát is.
Játékra, filmezésre, netezésre meg hasonlókra lenne használva.
Szívesen fogadok minden véleményt, javaslatot. Vagy ha tudtok jobbat 24k-ért (ipon).

(#35062) Kuruc2 válasza WTF1985 (#35061) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ha 24 k van monitorra, akkor én a helyedben csakis használtat keresnék. Újat csak kicsit lehet ennyiért.
Hogy ne menjek messze példáért, egy huszasért adtam el nem is olyan régen egy full HD-s 22 colos Philips moncsit itt a hardveraprón, és elégedett is lett vele az új gazdája, nem is aggódom amiatt hogy egyhamar baja lenne, vagy valami baj lett volna vele.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35063) LW válasza Kuruc2 (#35062) üzenetére


LW
őstag

"nem is aggódom amiatt hogy egyhamar baja lenne"
Tán a jövőbe látsz? :)

(#35064) Zigi


Zigi
senior tag

Erre valami? [link]

(#35065) El Kebir válasza Zigi (#35064) üzenetére


El Kebir
őstag

"öregszem kell egy nagyobb"

akkor FHD-ban 27" ... ezek a 23-24"-os FHD-k kisebb képpontúak, mint amit most használsz. (alapból minden kisebb lenne, nagyítás nélkül)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35066) I3EI\ICE válasza WTF1985 (#35061) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ha a helyedben lennék, ezek közül bármelyikbe szívesebben belevágnék, mint abba, amit ennyi pénzért boltban kapni:

FullHD IPS

FullHD TN

IPS

Nem ismerem az eladókat, de az első kettőnek bíztató statisztikája van...

[ Szerkesztve ]

(#35067) Zigi válasza El Kebir (#35065) üzenetére


Zigi
senior tag

Esetleg valami konkrét típust tudnál javasolni 24"ban és 27" ben is azért ha kérhetném?
Kösz

(#35068) Kuruc2 válasza LW (#35063) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Képzeld.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35069) El Kebir válasza Zigi (#35067) üzenetére


El Kebir
őstag

hááát a tn panel nálam kizárva, és ha olcsóbb kell az U2412M-nél, akkor csak a másik ajánlott 23"-os dell U2312 kisebb pixelmérettel (esetleg a többi gyártó hasonló IPS megoldásai) , vagy VA panelesek 24"-ban, benq (BenQ BL2400PT, BenQ EW2430) vagy a dell VA paneles (S2440L)... más nem nem nagyon van ilyen árban.

27"-ban meg 70ezer-től indulnak, pl az LG IPS277L vagy DELL S2740L és ugyanerre az ips panelekre épülő más gyártók termékei. (és még a VA-as megoldások pl BenQ EW2730V )

alapból talán egyik gyári állvánnyal sem tudod magadfelé dönteni a monitort (max -5°) , de IPS és VA-nál nem is nagyon van rá szükség...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#35070) Isual válasza q8 (#35056) üzenetére


Isual
veterán

Ezt csapnám a helyedben! :K (Olyan montior, amire te vágysz nincs és nem is lesz. Ez a legjobb kompromisszum, ha nagy pixelek kellenek.)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35071) emiki6


emiki6
veterán

Még mindig a Dell U2312HM az ász?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35072) BomiBoogie válasza emiki6 (#35071) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A tudomány mai állása szerint igen, de azért olvasd el az összefoglalót (frissült is), sokat kaptunk már ezért.

[ Szerkesztve ]

(#35073) q8 válasza Isual (#35070) üzenetére


q8
tag

köszi...
újban még van olyan ami ips paneles és 22"-on 1650x1080 felbontáson megy ??
(iletve az előzőekben linkelt lg tv monitor annyira tré lenne ???)

(#35074) Isual válasza q8 (#35073) üzenetére


Isual
veterán

Nincs. Melyik is pontosan, amit kinéztél?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35075) Zigi válasza El Kebir (#35069) üzenetére


Zigi
senior tag

Köszönöm. Akkor még gyűjtök egy kicsit, és meg célzom a 27-es lg-t. Bár csúnya nagy bevilágítást látok a képeken a bal asó sarokban....

[ Szerkesztve ]

(#35076) Gyuláé


Gyuláé
tag

Szevasztok!
Szeretnék játékra választani monitort. Ezzel a típussal kapcsolatban,segítenétek nekem rávilágítani az előnyére,hátrányára?
ASUS 27" FULL HD LED WideScreen (VE278N)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gyula

(#35077) Isual válasza Gyuláé (#35076) üzenetére


Isual
veterán

TN. Miért akarsz 27"-en Full HD-t venni? Oda már elég kevéske ez a felbontás.
Ha Full HD, akkor Dell U2312HM kiváló játékra, tudja a 72Hz-et, jó válaszidő, alacsony az input lag.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35078) BomiBoogie válasza Gyuláé (#35076) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát ahogy mondani szokás: nem a méret a lényeg.

(#35079) SRII válasza BomiBoogie (#35078) üzenetére


SRII
őstag

mindenki ezt mondja, még is mondás lett belőle, ...de mindenhol számít a méret ,((Főleg a mindenaopokban)) azért belül mindenki ezen kattog.
De a dell valóban nagyon jó választás, ráadásul Tn panellel már ne akarj játszani, van IPs is! :DD

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#35080) Zjunior válasza BomiBoogie (#35078) üzenetére


Zjunior
veterán

Kicsi, de játékos legyen! :Y :C

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#35081) SRII válasza Zjunior (#35080) üzenetére


SRII
őstag

:Y ilyent :O

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#35082) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy mik a különbségek ezek között:
LG M2232D
LG M2252D
LG 22MN43D
LG 22MA53D
Mert adatok alapján mindegyik ugyanazt tudja és árban sem vészesek a különbségek.

(#35083) Vageir


Vageir
csendes tag

Játékra melyik monitor méret a legjobb ezek közül:22,23 vagy 24?

(#35084) BomiBoogie válasza Vageir (#35083) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi az, hogy "legjobb"? Sokkal nagyobb jelentősége van a felbontásnak és a színminőségnek például. 1920x1080-ra a 23-ast mondanám optimálisnak.

(#35085) taknyi válasza emiki6 (#35071) üzenetére


taknyi
aktív tag

2011 óta a fű se nő... :P

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#35086) Vageir válasza BomiBoogie (#35084) üzenetére


Vageir
csendes tag

Full HD-s monitort szeretnék venni IPS panellel, mivel játékra lenne kéne kicsi válaszidő, viszont a színmőnsége is legyen jő.

(#35087) BomiBoogie válasza Vageir (#35086) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Rendben. A válaszidőnek nincs olyan nagy jelentősége, mint gondolod. A téma összefoglalót olvasd el, ott a DELL IPS paneles monitorjai jónak találtatnak, van 22-23-24-es méretben is.

[ Szerkesztve ]

(#35088) Vageir válasza BomiBoogie (#35087) üzenetére


Vageir
csendes tag

Dell monitorból az ultrasharp monitorok jók, de tól drágák.Esetleg tudsz mondani valami olcsóbb 24 colos monitort?Olyan 50-60 ezer FTért.

(#35090) stranger28 válasza taknyi (#35089) üzenetére


stranger28
addikt

Lehet nem vagy túl meggyőző, ha szerinted szar, amit ajánlasz. ;]

(#35091) I3EI\ICE válasza Vageir (#35088) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

24-es méretben viszonylag kicsi a választék FullHD monitorokból. 23-asban ez szerintem egy jó vétel, ha spórolni akarsz.

Mik a legfőbb felhasználási területek, amikre a monitort vennéd?

[ Szerkesztve ]

(#35092) t256 válasza I3EI\ICE (#35091) üzenetére


t256
őstag

Tényleg nagyon jó az ára, Engem csak a 6 hónap garancia aggaszt.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#35093) Vageir válasza I3EI\ICE (#35091) üzenetére


Vageir
csendes tag

Játék, film nézés és photoshop.

(#35094) I3EI\ICE válasza Vageir (#35093) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Használt/Demo monitor is szóba jöhet is szóba jöhet?

24-es, és FullHD az S2440L, ami filmezni nagyon jó a kiemelkedően magas statikus kontrasztaránya miatt (nagyon mély fekete akár nagy fényerőn is), az input lagja is nagyon alacsony, ami miatt játékra is ajánlható, ellenben az utánhúzása valamivel nagyobb lehet az IPS-ekénél (a VA-k általában "lomhábbak egy kicsit), no meg ugye tükör sima üveg az eleje, ezzel is akadhat probléma nappali körülmányek közt. Ezen kívül még annyi, hogy a színtere is kisebb egy picivel, mint pl a 2312-é... Használtan egyébként van most fenn ugyanilyen itt az aprón 42-ért...

(#35095) I3EI\ICE válasza Vageir (#35093) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ha szóba jöhet használt, és van némi hangsúly a Photoshop-on, akkor én erre ugranék rá a helyedben. Az eladó megbízhatóságát nem árt feltérképezni, mert nincs PH-s statisztikája (szerintem nagy valószínűséggel azért, mert nem nagyon seftelt még itt), de ez egy sokkal komolyabb monitor, mint amik eddig szóba jöttek, széles színtérrel, és -ha igaz- 3 év garival nagyjából féláron...

(#35096) Vageir válasza I3EI\ICE (#35094) üzenetére


Vageir
csendes tag

Újonnan kéne nekem, bár nem vagyok nagyon jártas a monitorok világában.Szóval az hogy utánhúzása ez mit takar?Illetve Tükör sima üveg azzal mi a baj?

(#35097) I3EI\ICE válasza Vageir (#35096) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Játékoknál gyors mozgásnál egy picit jobban elmosódik a kép (pixelválaszidő miatt), de szerintem a mai monitorok közt már nem találni olyat, ahol ez kritikus mértékű lenne. Sőt a 60Hz miatt szerintem még előny is az a kis motion blur, ami az ilyen 5-10ms közti pixelválaszidővel jár. A tükrös előlap meg ugye erősen tükröződik, tehát ha pl egy ablakkal szemben van a ponitor használat közben, akkor látni fogod az ablak tükörképét rajta, illetve bármit, ami világos, vagy élénk színű... félhomályos, vagy besötétített szobában nincs vele különösebb gond, de ahova rendesen besüt a nap, ott látni fogod a mögötted lévő "tereptárgyakat" a monitoron tükröződni, és ez roppant zavaró tud lenni...

(#35098) taknyi válasza Vageir (#35096) üzenetére


taknyi
aktív tag

Ha ismernéd ennek a fórumnak az ajánlási szokásait akkor értenéd az iróniát az ajánlásom tekintetében... Itt 2011 óta a fű se nő. Barátkozz nyugodtan az LG vele ha olyan igénytelen vagy mint én, hogy van egy határ a pénzügyek terén. A Dell-en innen is van élet és minőség. :DDD t.

World of Tanks privátban http://aprod.hu/hirdetes/world-of-tanks-planetside-hawken-jatekok-ID16eOd.html

(#35099) q8 válasza Isual (#35074) üzenetére


q8
tag

Isual: bocs hogy most...de melóztam..

szóval :
LG 22MA33D

kifutó tipusnak tűnik, de az nem baj...

- 22" (21,5) ips panel
- 1366x768 ( 0.349 képpontméret...de anyukámék legalább rendesen el tudják olvasni... )
- van hagyományos vga bemenet (dsub)
- van benne tv tuner ( dvb-t, dvb-c és PAL/SECAM, vagyis ha jól értem az analóg tv adás vétele is rendben)

és a fő kérdés (ha belenézel a kézikönyvébe):
- biztosan támogatja-e az analóg kábeltévés jelet
- illetve hogy monitor módban szép képe van-e
- esetleg tipp hol lehetne élőben megnézni

köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

(#35100) zone


zone
őstag

LG IPS224V-PN vagy LG 22EA53VQ-P?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.