Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) korcsi válasza ST05 (#36650) üzenetére


korcsi
veterán

"hogy tud a 3.ik 24".es nagyobb lenni mint a 2.ik 24 colos?" A szélső 16:10-es míg a középső 16:9-es méretarányú.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36652) schawo válasza ST05 (#36650) üzenetére


schawo
titán

És méretarányos, a különbség ekkora.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36653) ST05 válasza korcsi (#36651) üzenetére


ST05
őstag

ja hogy a középső szélesebb, cserébe hogy "alacsonyabb, :))

(#36654) KAMELOT válasza ST05 (#36653) üzenetére


KAMELOT
titán

A középső 16:9 a szélső 16:10 ami magasabb, nem szélesebb. :)
Ja te a képátlóra gondoltál. Az igen automatikusan szélesebb.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36655) ST05 válasza KAMELOT (#36654) üzenetére


ST05
őstag

nem szélesebb? dehogynem

szerinted ha valami magasabb, és ugyanolyan széles, akkor hogy lesz azonos a képátló?
kis matek...

(#36656) ST05 válasza KAMELOT (#36654) üzenetére


ST05
őstag

ok világos, bocs megkavart, na lényeg abban, hogy több a tér 16:10 en :értöm thx :R

[ Szerkesztve ]

(#36657) Djsaba


Djsaba
senior tag

Melyik a jelentősebb a színskálán?
Dell US2312HM (színskála (jellemző): 82% (CIE 1976) )
Asus Vs22Hr (72%(NTSC) )

(#36658) I3EI\ICE válasza Djsaba (#36657) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Az U2312HM 73%-ban fedi az NTSC-t, így valószínűleg egy hangyányival nagyobb a színtere, mint az ASUS-nak, de ez nem érdemi különbség a színtérlefedettség kérdésében. Annyit azonban tudni, hogy az U2312HM kalibrálva elég pontos a maga színterén belül. Az ASUS-ról nem találtam tesztet, így arról ezt nem tudom elmondani.

(#36659) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Sziasztok!

Nyugdíjaznám AOC förmedvényem!
(pontosabban eltolnám jobbra és mellétennék valamit, amitől nem sül ki a szemem, ez meg jó lesz 2. monitornak).

Vid kari, amire kötve lesz amd 7750 1gb.
Keret: MAX. 55K

Használat időarányosan (böngészést leszámítva):
~10% videovágás és képszerkesztés
~55% filmnézés
~35% játék (ennek max. a fele fps)

Aminek az olvasottak alapján örülnék:
a 72Hz megléte
állítható magasságú talp
legalább 23"
méretaránynál nem zárkózom el a 16:10-től sem
nem tudom melyik cégek biztosítanak értelmes szoftvereket a monitorhoz, de annak örülnék
ja meg szempont a szem kímélés is, mert már így is szemüveges vagyok

Márkára alapvetően nem vagyok allergiás, a kinézetre még annyira sem!

Próbáltam megkönnyíteni a dolgotok, ha már ti segítetek nekem.

Olyan kérésem lenne, hogy legalább 2-3 monitort ajánljatok 55K max.-ra. Plusz még egyet 45K max.-ra. Ha nincs nagy különbség megspórolnám a 10K-t, de azért első a minőség, úgyhogy tartok tőle ki fog jönni a 10K-val drágábbak előnye.
Azt pedig külön megköszönném, ha pár szóban megindokolnátok miért ajánljátok az adott típust.

Tea az élet!

(#36660) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Egy Dell U2410 hirdetésben a hirdető becsmérli az újabb U241x szériát. Miért jobb a régebbi?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36661) I3EI\ICE válasza fi:zi'k (#36660) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Én úgy vélem, hogy az a bizonyos hirdető nem sokat ért a monitorokhoz. Ha nem így lenne, Neked sem kéne hozzánk fordulnod a kérdéssel, mert képes lenne pontosabban kifejteni a portékája előnyét annál, hogy "van benne anyag". Egyébként abban igaza van, hogy az U2412-nél profibb monitor volt a 2410, mert a 2410 egy professzionális célra tervezett monitor széles színtérrel, és 10 bites belső színkezeléssel, míg a 2412 inkább egy -igényes- végfelhasználói célra tervezett kijelző sRGB színtérlefedéssel, és "csak" 8 bites színleképezéssel. Ha az "U241x széria" helyett (ami egyébként logikai bukfenc, mert ebben a "képletben" a 2410 is benne foglaltatik) az U2412M-et írta volna, valamennyire még hiteles is lehetne a marketingje. Ellenben az U2413 pont az U2410 tovább csiszolt új kiadása, alacsonyabb fogyasztású GB-LED háttérvilágítással, kevesebb grain-effektussal járó "lágyabb" tükröződésgátlő bevonattal, alacsonyabb input laggal, PWM mentes fényerőszabályozással, és egyébként nagyjából azonos megjelenítési képességekkel mint a 2410 (bár a legutóbbi tagmondatomon lehet, hogy még pontosít valamelyik nálam kompetensebb fórumtárs).
Persze nehéz lehet szembenézni azzal, hogy az U2413-at 73ezerért árulják itt az aprón, miközben ő az egyébként szintén kiváló monitorát szeretné jó pénzért értékesíteni....

(#36662) Djsaba válasza I3EI\ICE (#36658) üzenetére


Djsaba
senior tag

Köszi :)
Amúgy utánaolvastam egy kicsit, Asus monitorokról pontatlanságokat írnak.(ferde a monitor) Ezért Dell U2312HM a kiszemelt egyenlőre, vagy ebben a max 50k-s rétegben találni még valami konkurenst?

ui: Kicsit zavarja a szemem a 8ms (gtg), olvastam hogy írtatok erről, de ez valóban semmiben sem különbözik egy 5ms-stől?

[ Szerkesztve ]

(#36663) fi:zi'k válasza I3EI\ICE (#36661) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor nem csak én álltam értetlenül a dolog előtt. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36664) BomiBoogie válasza Djsaba (#36662) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha olvastad, akkor tudod a választ is, nemde? :U

Nézd meg a téma összefoglalót. Nem, nem sok a 8ms.

(#36665) Djsaba válasza BomiBoogie (#36664) üzenetére


Djsaba
senior tag

Megerősítést vártam :R

(#36666) BomiBoogie válasza Djsaba (#36665) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem is olyan monitorom van, semmilyen input lag gond nincsen vele.

(#36667) Djsaba válasza BomiBoogie (#36666) üzenetére


Djsaba
senior tag

És ez a 20m:1(typikus 1000:1 kontraszt), amit valakinél olvastam, hogy csak 600-700, vagy 800. Kevésnek számít ez vagy mi a fene? Ezzel miért kellett kompromisszumot kötni?

(#36668) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Azt honnan tudnám kideríteni, hogy a Dell U2413 esetén magának a monitornak mekkora a tömege állvány nélkül?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36669) Djsaba válasza fi:zi'k (#36668) üzenetére


Djsaba
senior tag

Pl talán itt a Dell oldalán.
Műszaki adatoknál, xar a link..

[ Szerkesztve ]

(#36670) stranger28 válasza fi:zi'k (#36668) üzenetére


stranger28
addikt

Gyártói oldalon ott van:

Tömeg
Tömeg (csak a panel – VESA szabvány szerinti rögzítéshez):
5,01 kg

(#36671) fi:zi'k válasza Djsaba (#36669) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Basszus, nem görgettem le eléggé. :B
Csodálkoztam is, hogy nincs feltüntetve. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36672) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg tapasztalat vkinek ezzel az állvánnyal?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36673) KERiii


KERiii
tag

Ha ugyanazon áron tudok hozzájutni a Dell U2413 -hoz mint a U2412M-hoz akkor megéri az U2413? Játék-Film-Net lenne a sorrend.

(#36674) korcsi válasza KERiii (#36673) üzenetére


korcsi
veterán

Igen.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36675) Béka 3


Béka 3
tag

Sziasztok!

Monitort fogok vásárolni és nem akarom elsietni a dolgot. A segítségeteket kérném.

Samsung TFT 23,6" S24B150BL LED

Samsung TFT 23,6" S24B300HL LED

Kettő között vacillálok. Az egyik D-sub DVI,utobbi D-sub ,HDMI.
DVI,HDMI támogatja a vga. Árban ugyan ott vannak. Melyik monitort vegyem a kettő közül ?

Előre is köszönöm. ! :R

(#36676) KERiii válasza Béka 3 (#36675) üzenetére


KERiii
tag

EZT :D

De attól függ mire szeretnéd használni.

[ Szerkesztve ]

(#36677) stranger28 válasza Béka 3 (#36675) üzenetére


stranger28
addikt

A
||
||

"Mielőtt kérdezel, fusd át az összefoglalót, jó eséllyel választ kapsz sok kérdésre."

[ Szerkesztve ]

(#36678) Djsaba válasza KERiii (#36676) üzenetére


Djsaba
senior tag

Valaki Grandózzon jóáron nekem egy Dell u2312HM-et! :DD

(#36679) Béka 3 válasza stranger28 (#36677) üzenetére


Béka 3
tag

Jogos. Megnéztem igazad volt. :R Elnézést .

(#36680) Béka 3 válasza KERiii (#36676) üzenetére


Béka 3
tag

Nem rossz kis monitor. ;]
Kár ,hogy nincs ennyi pénzem. :(

(#36681) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

Eldöntöttem, hogy lecserélem a monitoromat. Olyanra gondoltam, ami tv és monitor is egyben. Idáig kettő típust találtam ami minden kategóriában megfelel: az egyik: LG 27MA73D-PZ - ez minden tekintetben nagyon jó, csak annyi a gond, hogy a 27 col nekem sok egy kicsit, kisebb pl 24 col-ban nemtudom létezik e? (én nem találtam) A másik egy samsung T24B300 - ami ez előzőnél gyengébb (árban is) viszont ez meg valami kifutó termék lehet, mert alig árulják pár helyen. Tudtok ajánlani ezeken kívül mind külső, mind belső tekintetében jó monitor+tv kombót? Árban a max plafon 80-90e.

(#36682) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Sziasztok!

Monitorvásárlásban kellene egy kis segítség!
Nyugdíjaznám AOC förmedvényem!
(pontosabban eltolnám jobbra és mellétennék valamit, amitől nem sül ki a szemem, ez meg jó lesz 2. monitornak).

Vid kari, amire kötve lesz amd 7750 1gb.
Keret: MAX. 55K

Használat időarányosan (böngészést leszámítva):
~10% videovágás és képszerkesztés
~55% filmnézés
~35% játék (ennek max. a fele fps)

Aminek az olvasottak alapján örülnék:
a 72Hz megléte
állítható magasságú talp
legalább 23"
méretaránynál nem zárkózom el a 16:10-től sem
nem tudom melyik cégek biztosítanak értelmes szoftvereket a monitorhoz, de annak örülnék
ja meg szempont a szem kímélés is, mert már így is szemüveges vagyok

Márkára alapvetően nem vagyok allergiás, a kinézetre még annyira sem!

Próbáltam megkönnyíteni a dolgotok, ha már ti segítetek nekem.

Olyan kérésem lenne, hogy legalább 2-3 monitort ajánljatok 55K max.-ra. Plusz még egyet 45K max.-ra. Ha nincs nagy különbség megspórolnám a 10K-t, de azért első a minőség, úgyhogy tartok tőle ki fog jönni a 10K-val drágábbak előnye.
Azt pedig külön megköszönném, ha pár szóban megindokolnátok miért ajánljátok az adott típust.

Tea az élet!

(#36683) gregus021 válasza ttamashu (#36682) üzenetére


gregus021
tag

Dell U2312HM. Ha jól hallottam akkor valamilyen driverrel megy 72Hz-en. IPS panellel gyönyörű képet ad,alig van input lag, és a 8ms response time sem olyan rossz mint ahogy kinéz. Én is ilyet tervezek venni, a MonitorGuru-nál ki is tudod próbálni. Akár el is viheted a géped és bármivel kipróbálhatod. Ennél olcsóbban nem nagyon kapsz ilyen minőségű IPS panelt, és ha nagyon sietsz akkor a MonitorGuru-nál július 31-ig ingyenes a kalibrálás.

[ Szerkesztve ]

(#36684) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni a ps3-mam hoz egy megjelenítőt.
A lényege az lenne hogy a fullhd felbontást tudja és viszonylag szembarát legyen.
Továbbá a mérete is lényeges szempont (hogyha négyen játszunk osztott képernyőn akkor ne nyomorogjunk úgymond :) )
120000 Ft-ot szánnék rá max.
És nem tudom hogy egy 107cm-es tv-vel vagy egy 27col körüli monitorral járnék e jobban?
Egyáltalán van a kettő között szemkímélés terén különbség, ha mind a két megjelenítő 60 hz-en menne?
Pl egy átlagos lcd tv és egy IPS paneles monitor között.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#36685) tthom


tthom
senior tag

Ha érdekel esetleg valakit, az ElektroOutletben rábukkantam egy új Samsung 245T-re, igaz doboza nincs, de az eladó szerint teljesen új. 2 év garanciát vállal rá a bolt, az eredeti árához képest ingyen van, 49900 Ft, szállítás ingyenes. WG-CCFL világítás, S-PVA.. Annak idején nagyon dícsérte mindenki. Ha valaki ekörül keres monitort, eléggé megéri szerintem.

Samsung 245T

(#36686) ttamashu válasza gregus021 (#36683) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Kösz a tippet ;)

Már meg is rendeltem :D

Kipróbálás nem játszik, mert messze vagyok, de a kalibrációs akció így is jól jön ;)

Tea az élet!

(#36687) dabosshun


dabosshun
csendes tag

Sziasztok

Mint gondolhatjátok, monitort szeretnék vásárolni. Elolvastam jó néhány hozzászólást már 2 hét alatt, és azt látom hogy nagyon ajánljátok a Dell U2312HM-et, viszont én "glossy"-s monitort szeretnék venni. Volt szerencsém az egyik lan party-n egy Acer IPS glossy kombóhoz, és borzasztóan megtetszett a dolog. Hatalmas fényerő, baromi szép színek!
Szétnéztem a Dell háza táján és találtam egy ilyet: [Dell S2340L]
Esetleg valakinek valamilyen (személyes) tapasztalata a linkelt monitorral kapcsolatban?

A fontosabb szempontok a monitor vásárlással kapcsolatban:
-55k max
-Glossy (lehetőleg)
-23"-24"
-IPS panel

Amire használnám:
-Nagyrészt játék és filmezés, mellette kevés böngészés.

Üdv
Da Boss

(#36688) BomiBoogie válasza dabosshun (#36687) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azon kívül, hogy a mi szemünk itt nem bírja a glossyt, egyébként az egy jó monitor, egyetlen "baja", hogy fényes, dehát ízlések és pofonok. :)

(#36689) lilp


lilp
tag

új 22" körüli fullhd, ips monitort vennék, filmezésre, némi játékra hd felbontáson (autós, motoros...nem tudom ennek mi a kategóriája, fps?) +-50 hős hunyadi körül. a hdmi bemenet létfontosságú! [link] ezt szúrtam ki a hőtérképemen, mint forró ajánlat...

jelenleg egy asus veh247 [link] monitorom van, de rendesen szétbassza a szemem. ráadásul lézeres szemműtétre fogok menni, tehát valami pwm mentes megjelenítő kellene, mert látom/érzem a vibrálást...

vagy ha alternatíva lehet egy f hd tv 1-1.5 méteres nézési távolságnak megfelelő méretben, akkor talántalán kipróbálnám.

(#36690) kekko


kekko
csendes tag

Sziasztok! Hozzáértő szakik véleményét szeretném kérni erről a monitor tv-ről. Jelenleg egy Samsung P2470HD készülékem van ami TN paneles és LCD-s. Elsősorban az IPS kijelző és LED technológia miatt érdekelne a linkelt modell. Előre is köszönöm a segítséget! (Mindenképp monitor TV megoldásra van szükségem!)

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#36691) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok 23 vagy 27"-ban van jobb vétel az LG IPS7-es szerianal ha szükséges a HDMI és a fejhallgató kimenet?

(#36692) KERiii válasza Mirman (#36691) üzenetére


KERiii
tag

Attól függ milyen messziről nézed a monitort. Ha legalább 100-120 cm akkor a 27" már jó.

(#36693) Mirman válasza KERiii (#36692) üzenetére


Mirman
őstag

Hát köszönöm, de a kérdés teljesen nem erre irányult. :D

[ Szerkesztve ]

(#36694) schawo válasza lilp (#36689) üzenetére


schawo
titán

A választott darab is PWM-es, ráadásul egy lassú, 220Hz-es, alacsony frekvenciájú, tehát zavaróbb fajta háttérvilágítást kapott. [link]

A HDMI miért is létfontosságú? Általában nem az, mert a DVI is egy kompatibilis szabvány csak hangot nem visz át, és más formájú a csatlakozója. Lévén, hogy a monitorokon úgysincs hangszóró, és lehet olyan kábelt kapni, aminek egyik vége HDMI, másik meg DVI, erről az igényről általában a legkönnyebb lemondani.

Ha ez így mehet akkor PWM mentes ajánlat a Dell U2312HM.

Az olcsó kategóriás tévékben nagyon nagy eséllyel számíthatsz a PWM-re.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36695) KERiii válasza Mirman (#36693) üzenetére


KERiii
tag

oh, bocss. azt hittem a méreten vacillálsz csak :D

(#36696) schawo válasza Mirman (#36691) üzenetére


schawo
titán

Nincs.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36697) Mirman válasza schawo (#36696) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm.

(#36698) triluan


triluan
tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem ha a videókártya egyik kimenetére rákötök egy monitort (dvi) a másikra még egyet (Dp) akkor ha mindkét monitorhoz van kalibrált színprofil(különböző) azt külön külön tudom használni(felismertetni) mert szeretném egymás mellett látni mind a két kijelzőt. Az op rendszer windows 7.

Köszönöm a válaszokat.

(#36699) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

Egyébként 35-ért van jó Dell monitor?

(#36700) SchumiBácsi válasza lilp (#36689) üzenetére

Sok sikert a műtétedhez!

1ébként bármilyen megjelenítőd van nyugodtan felejtsd el a gépezést, pár hétig.
A lézerrel úgy bele nyúlnak a szembe hogy örülni fogsz ha természetes fényben látsz és nem fárad el, a mesterséges fény olyankor sztem csak ront a helyzeten. Főleg ezek a PWM csodák, a 100% fényerőt meg nem javaslom, hacsak nem adsz 150-200wattos derítést a monitor mögé. Én igaz a padló felszínéről 140wattal derítek egy 24"-os teljes fényerőn hajtott monitornak, elbírna 200wattot is, de ha kicserélődik PWM mentesre akkor a kb. harmada fényerőhöz a 140watt már bőven elég lesz majd nekem.

Ja a wattoktól ne ijedjen meg senki, mert energiatakarékos, 32wattot fogyasztó 141watt-hagyományosnak megfelelő van.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.