Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) zack válasza I3EI\ICE (#35148) üzenetére


zack
nagyúr

Nah. Tudtam én hogy valami komoly gond volt velük, de nem most volt, pontatlanul emlékeztem. Nekem is az jött le akkor, hogy nem éri meg a rizikó.

(#35150) TESCO-Zsömle

Azzal akkor valami nagy gebasz lehet. :U

(#35143) TESCO-Zsömle

Irtam hogy az elektronikája nem túl acélos. Ebben minden benne van. Elsősorban az input lag.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35152) d@minator válasza El Kebir (#35137) üzenetére


d@minator
addikt

Sajnos nem ilyen egyszerű. Itt reballozni kell az IC-t vagy panelcsere a megoldás. Egyik sem olyan olcsó.

(#35153) TESCO-Zsömle válasza zack (#35151) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet, hogy minden benne van, de én nem értek a monitorokhoz. A hűtéshez annál inkább, szóval ha jó a cucc, még az egyedi hűtést is megkockáztatom. Feltéve, hogy a vásárlás mellett döntök...

Tudom én, hogy olcsó húsnak híg a leve, de azt is, hogy ilyen lehetőségek nem teremnek minden bokorban... Ha lenne nálam 130k monitorra, akkor nyilván más lenne a prioritás, de ez egy olyan cucc, amit talán sikerülhetne bukó nélkül továbbadni.

#35154: ÚGy ánblokk hűtés. A víz az, ami szakmailag is kapcsolódik, de sokat foglalkoztam anno léggel is. Alapjában véve nem lehet a kettőt szétválasztani, mert végtére is mindent levegő hűt, amit mozgatni kell, és a problémák zömét ez okozza...

Ha tényleg csak a melegedés lenne a gond, nem tartana sokba fogni egy 20*30-as rézlapot és távtartókkal rácsavarozni a nyáklapra. Chipekre pár Gap Pad és kész is a hűtés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35154) zack válasza TESCO-Zsömle (#35153) üzenetére


zack
nagyúr

:DDD
Oké, nem akartam szemrehányást tenni. :R
Gondolom akkor vizes mester vagy. ;] Én meg levegős. :P

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35155) I3EI\ICE válasza TESCO-Zsömle (#35153) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Hát 30K-ért én már belevágnék, pláne, ha van affinitásod hozzá, hogy hűtést szerelj rá. Szerintem vásárláskor ne szégyenlősködj alaposan kitesztelni a monitort, főleg minden féle színátmenetet nézz meg rajta (az enyhe elektronikahibák ilyenkor szoktak legjobban megmutatkozni), aztán menjen rá az a hűtés. Ki kell majd vágni hozzá egy fém lemezt a monitorban, ami a panelt hátulról borítja (különben nem fér oda semmilyen extra hűtés), meg szerintem érdemes lehet az oda eső részen a külső műanyag burkolatot is kivágni, vagy átfúrkálni, esetleg egy csendes ventit 5V-on hajtva felakasztani rá. 30-ért igazából engem is érdekelne, ha átvételkor tényleg hibátlanul működik, pláne ha még talpa is van :)

Azt viszont javaslom, a hűtés szerelésekor nagyon gyengéden bánj a vezérlőpanellel, ne érje semmilyen erősebb fizikai behatás (főleg haljlító), mert nagyon könnyen elengednek az IC forrasztásai.
Sok szerencsét hozzá, szívesen venném, ha itt vagy priviben beszámolnál, hogy mennyire volt sikeres a projekt.. (Nekem is van még egy 305T+ -om szervízben, vezérlőpanelre vár már fél éve lassan, és éppen fontolgatom, hogy inkább otthagyjam alkatrésznek, 10K-t ajánlottak érte. Ha viszont kiderül, hogy a moddolt hűtésű panellel hónapokig hibátlanul megy, akkor valószínűleg inkább mégse adom el bagóért...)

[ Szerkesztve ]

(#35156) TESCO-Zsömle válasza I3EI\ICE (#35155) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól tartok a tesztlehetőség kimerül annyiban, hogy rádugják egy valamilyen gépre és kész. Bekapcsol -> megy... 230TSn-nél ennyi volt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35157) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy monitor cserén,a mostani egy Lg Flatron w2346T,szép is jó is,de már kevés.
A lényeg,hogy egy olyan monitort keresek,ami tökéletesen megfelel gameléshez és min. 23"-os,lehetőleg led-es.
Tudtok nekem mondani pár olyan monitort ami megfelelhet ezeknek a kritériumoknak? :R

Walking Dead

(#35158) LW válasza N.Ferry (#35157) üzenetére


LW
őstag

Mennyi a keret? Összefoglalót nyálazd át!

(#35159) bitum3n


bitum3n
tag

Hali!
Biztos sok ilyen kérdés volt, de telón macerás mindent visszakeresni.
Monitorvásárlás előtt állok és tanácsot kérnék.
23-24" körülre gondoltam. Ami fontos, hogy ledes legyen és fullhd-ban játszanék. Lehetőleg minél olcsóbbra lenne szükségem.
Köszi előre is a segítséget!
Robi

(#35160) N.Ferry válasza LW (#35158) üzenetére


N.Ferry
senior tag

50-60k lenne a keret.
FHD-ra,led-ben,játékra 23" és felette amit enged a keret esetleg.
Nekem tapasztalatok kellenek ;) ,milyen márkát/típust érdemes venni?

Walking Dead

(#35161) vond válasza N.Ferry (#35160) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ilyen kerettel a Dell U2312HM a best buy... :K

(#35159) bitum3n: Ha belefér, Neked is ez lenne a legmegfelelőbb... Ha kicsit olcsóbb kell, akkor meg LG IPS231P, IPS234V, 23EA63V-P

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35162) bitum3n válasza vond (#35161) üzenetére


bitum3n
tag

Köszönöm szépen!
Sajnos annyi nem lesz rá, úgyhogy marad valamelyik az lg-k közül.
Illetve én néztem még a BENQ GL2460, G2320HDBL, GL2450 típusait is.
Ezek mennyivel maradnak el az lg-ktől?

(#35163) vond válasza bitum3n (#35162) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mind gyengébb (TN+Film) paneles... Képminőségben, betekintési szögekben jócskán elmaradnak az említett IPS paneles kijelzőktől...

Olvasd el az összefoglalót, akkor majd képben leszel...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35164) N.Ferry válasza vond (#35161) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Megnéztem ezt a Dell-t,de ez 60 hz-es és 8ms :Y ,az játékra nem az igazi szerintem..
A mostani is 60 hz-es és 5 ms,nekem ennél jobb kellene,vagy ennyi pénzért nincs jobb?

Walking Dead

(#35165) kleinguru válasza N.Ferry (#35164) üzenetére


kleinguru
addikt

Write only:W?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35166) BomiBoogie válasza N.Ferry (#35164) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Olvasd el az összefoglalót, látni fogod, hogy általában az alacsony válaszidejű "gémer" monitorok nem érik meg a pénzüket, túlárazottak.

Miből gondolod/érzed, hogy az 5 ms is sok neked?

(#35167) N.Ferry válasza kleinguru (#35165) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Gondoltam van pár hozzáértő aki tud gyorsan pár tippet adni,ha lesz időm elolvasok mindent.

Walking Dead

(#35168) N.Ferry válasza BomiBoogie (#35166) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nem sok épp kevés,ha nem kapcsolom be a vsycn-t,akkor érezhetően jobban hasít a game(sokkal több fps),míg bekapcsolva lekorlátozza a monitor kapacitásához igazítva(igaz így nincs mikro lagg,vagy mi a szakkifejezése),de érezhetően lassabb.
Szóval erre szerettem volna valami tippet kapni,akinek van tapasztalata,hogy mely tipusokat éri meg manapság játékhoz használni,de write only mód kikapcs,olvasok! :)

Walking Dead

(#35169) schawo válasza N.Ferry (#35168) üzenetére


schawo
titán

És hogy jön ide az input lag? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35170) BomiBoogie válasza N.Ferry (#35168) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha több az FPS, jobban hasít. Világos. Akkor neked egy 120 Hz-es monitor kell, mert azon max. 60 FPS helyett max. 120-at tudsz elérni. A késleltetési idő édesmindegy ilyen szinten.

(#35171) kleinguru válasza N.Ferry (#35167) üzenetére


kleinguru
addikt

A pár tipp le van írva az összefoglalóban... igen, frissítve van:R.

A "megnéztem ezt a Dellt" úgy érted, hogy a neten található specifikációit, vagy személyesen láttad, esetleg kipróbáltad?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35172) emiki6 válasza N.Ferry (#35164) üzenetére


emiki6
veterán

1000-et elosztod 8-cal = 125 --» 125 fps-t is megjeleníthetne ha tudna mosódás vagy mi nélkül. (javítsatok ki, ha nem így van)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35173) schawo válasza emiki6 (#35172) üzenetére


schawo
titán

Kábé így. Azért csak kábé, mert amit számoltál, az annyit jelent, hogy a reakcióidő miatt folyamatosan legalább két kép van egyszerre jelen. Az egyik, amelyik felfut, a másik, amelyik lefut.

(#35164) N.Ferry Egyébként pedig 72Hz-et is tud a 2312. Az előző input lagos hozzászólásom félreértés volt, bocsi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35174) zack válasza N.Ferry (#35168) üzenetére


zack
nagyúr

Ha nem zavar a képtörés ((tearing) akkor hagyd úgy. Gyorsabb és pontosabb így játszani, főleg FPS-t, szokás kérdése. Ha nem tolsz FPS-t, akkor a gyorsabb egérmozgást célszerűbb feláldozni, és bekapcsolni...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35175) emiki6 válasza schawo (#35173) üzenetére


emiki6
veterán

"ha tudna" ;)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35176) dabadab válasza emiki6 (#35172) üzenetére


dabadab
titán

Nem igy van, a g2g-nek semmi koze ahhoz, hogy hany kepet tud megjeleniteni masodpercenkent (az a frissitesi frekvenciabol jon), sot, ahhoz is csak egeszen erintoleges koze van, hogy egy adott pixel szine mennyi ido alatt valt at egy masik szinre (pedig elvileg ezt jelezne).

DRM is theft

(#35177) schawo válasza dabadab (#35176) üzenetére


schawo
titán

Nem azt mondta, hogy a monitor tudhatna 125 Hz-et, hanem azt számolta, hogyha tudna 125 (vagy mondjuk 120) Hz-et, akkor azt is elmosódás nélkül jelenítené meg. Erre mondtam, hogy ha 125 Hz-esre csinálnák, akkor nem elmosódásmentes lenne (olyan nincs is), hanem folyamatossá válna az elmosódás.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35178) N.Ferry válasza zack (#35174) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Igen a tearing(képtörés) szòt kerestem,ez az ami zavar.
De megpròbálom akkor ha hazaérek a 75 hz-es vsych-t,hogy azzal hogy mennek a játékok.

Walking Dead

(#35179) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Erdeklodni szeretnek milyen monitort tudtok ajanlani nekem maximum 60-70e ert? Jatekkonzolhoz hasznalnam csak, illetve neten olvasgatni.(ezert a hdmi jo lenne hozza) Filmezesre rikasan.
Fontos lenne a jo reakcio ido es a jo fekete szinvisszaadas. Samsung lcd tvhez hasonlo dinamikus kontraszt jo lenne ,ami nem "villogva" szabalyoz,hanem melyseget ad a kepnek.

Koszonom a tanacsokat. Meretben nekem 22 is eleg lenne. :R

(#35180) vond válasza Scoobyka (#35179) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bár a hozzászólásod második fele "nocomment" kategória :), és szerintem erre a területre is jobb lenne egy jó IPS paneles monitor, de ha mindenképp mély feketéket akarsz, akkor valami VA paneles cucc kell Neked, pl. Dell S2440L 60 ezer környékén (erősen tükröződő képernyővel és csak egy HDMI és D-SUB bemenettel), vagy akár egy olcsóbb, de szintén 24"-es Benq GW2450 (ezen már DVI is van), vagy akár egy még olcsóbb és kisebb Benq GW2250 (mivel azt mondtad, 22"-es is elég)...

Játékra egyik sem a legszuperebb, de szerintem megfelelnének számodra...

És most jön az örök igazság: Ha meg tudod oldani, akkor mindeképp nézd meg személyesen is az esélyes monitorokat... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35181) Scoobyka válasza vond (#35180) üzenetére


Scoobyka
addikt

a jatek lenne az egyik meghatarozo szempot...

ertem en a no kommentet,de nekem tetszik a samu dinamikus kontraszt megoldasa tv-kben...es monitorokban nem vagyok otthon 4eve nem nezegettem oket...lehet azota lehoztak valamilyen technologiat a tv-ktol gondoltam.

(#35182) schawo válasza Scoobyka (#35181) üzenetére


schawo
titán

Esetleg ha kikapcsolnád azt a fosványos dinamikus kontrasztot, akkor semelyik monitornál sem zavarna ;) Egy VA monitor minden tekintetben leveri bármelyik dinamikus kontraszt megoldást passzív kontrasztban is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35183) vond válasza Scoobyka (#35181) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De ugye a dinamikus kontrasztarány fogalmával tisztában vagy? Valós felhasználásnál kb. kitörölhetjük vele...

De szerintem Te nem is a dinamikus kontrasztot látod a tévéden, hanem szimplán a Samsungokra jellemző VA panel viszonylag mély feketéjét...

Ilyen kerettel, játékra én biztos, hogy Dell U2312HM-et vennék, de nálad félő, hogy az IPS panel gyengébb feketéje nem fog tetszeni... Bár nagyjából minden másban jobb lenne, mint az említett VA paneles cuccok (és mint a televíziód)...

(#35182) schawo: Úgyisvan... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35184) LW válasza Scoobyka (#35181) üzenetére


LW
őstag

A nem a legjobb és a nem jó két külön dolog. Konzolon amúgy sincs FPS mámor, jók az ajánlott monitorok hétköznapi játékos célra.

(#35185) Scoobyka válasza vond (#35183) üzenetére


Scoobyka
addikt

a displayport es a konzolok hdmi portja hogy kapcsolhato ossze minoseg romals nelkul? Ehez abszolut nem ertek. A dellen meg nem latok hdmi-t,pedig arban es minosegben is jonak nezem. :R

Samsung S22B350T tipusrol mi az altalanos velemeny? Az ipon szepen dicserte a tesztjeben.

[ Szerkesztve ]

(#35186) LW válasza Scoobyka (#35185) üzenetére


LW
őstag

A HDMi és DVI fillérekből átalakítható és ugyan az a videójel, a csatlakozó más, valamint előbbi hangot is visz.

(#35187) vond válasza Scoobyka (#35185) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A HDMI»DP konverzió csak méregdrága eszközökkel lehetséges... Visszafelé (DP»HDMI) már sokkal könnyebb, csak Neked nem erre van szükséged...

De egyébként is, használd inkább a HDMI»DVI átalakítást (ahogy LW is írja), az a legtisztább... A számítógépnek meg marad a DP, vagy végszükség esetén az analóg D-SUB (de azért ezt illik minél hamarabb elfelejteni)...

Az a Samu meg egy kacat...

Ez azért nagyot ütött a gyártói oldalon:
"Ismerkedjen meg a Mega Dynamic Contrast képvilágával" :D
Mi az a megadájnömikkontraszt?
Meg egyáltalán hogy lehet egy kontrasztnak képi világa? Te jó ég... :O

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35188) Scoobyka válasza vond (#35187) üzenetére


Scoobyka
addikt

oke...akkor a dell...input lagben akkor jo? es akkor a box vagy ps3 hdmi-dvi atalakito...a hang viszont hogy megy majd ki kulon csatlakozo a hangfalba? HDMInel ez egyszeru volt mert az vitte a kepet es hangot.

(#35189) LW válasza Scoobyka (#35188) üzenetére


LW
őstag

Optikával könnyű dolgod van, ha analóg jelet akarsz a hangfalra küldeni, akkor ilyesmi gányolt megoldás jöhet szóba. Konzolos topikban biztos több ilyen eset is volt.

(#35190) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok
Monitor vásárlás előtt állok,milyet érdemes venni?

ár: 40k körül akár új akár Ph-s csak gari legyen
Játékra használnám fontosak a színek és 1080p

hallottam hogy az IPS ek betegsége a fekete szín világossága ezért kérnék pró és kontrákat az IPS és TN es monitorokra
Köszönöm :R

Xbox One: bandymnc

(#35191) kleinguru válasza bandi0000 (#35190) üzenetére


kleinguru
addikt

A IPS és Tn vonatkozásban ott az összefoglaló (nem is értem, miért az elején van a topiknak és miért van odaírva, hogy "Mielőtt kérdezel, fusd át az összefoglalót.":R

Ezt vedd meg gyorsan:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35192) zack válasza bandi0000 (#35190) üzenetére


zack
nagyúr

Pro és kontrákat TN és IPS-re? :U
Konkrétan a válaszidőn kívül nincs pro a TN mellett. Ez meg egy olyan dolog, ha nem vagy hardcore pro FPS gamer, akkor nem fogod észrevenni a 2ms és a 8ms közötti különbséget. Ha ligában szerepelsz klánnal, akkor azt mondom 2ms minimális input lagos TN-t válassz.
De tényleg nem értem hogy akartad ezt az összehasonlítást...Nem összehasonlítható. Az egyik fos, a másik meg jó. Ezt hogy hasonlítod össze? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35193) vond válasza kleinguru (#35191) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hőőőőhe, mekkora vétel... Azonnal lecsapni rá!

Amúgy tényleg nem tudom, még mit lehetne csinálni, hogy azzal kezdjék az emberek, hogy elolvassák (vagy legalább átfutják) az összefoglalót? :F

(#35194) bandi0000: Ezzel kezdődik az egész háesz, basszus: "Utoljára frissítve: 2013-05-30 12:30:54"

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35194) bandi0000 válasza kleinguru (#35191) üzenetére


bandi0000
nagyúr

még nincs pénzem úgy sajnos de ez jó ár :D

átolvastam az összefoglalót de nem tom mennyire friss, meg gyártónként eltér a minőség stb ezért kérdeztem hogy a tapasztalatra vok kíváncsi nem a papírformára :DD

zack:
úgy összehasonlitás hogy mostani acer led monitorommal sincs különösebb bajom csak megijedtem mert láttam panaszokat az ips feketéjére

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#35195) stranger28 válasza bandi0000 (#35194) üzenetére


stranger28
addikt

Utoljára frissítve: 2013-05-30 12:30:54

Elég friss. A papírformás dolgot pedig nem értem. Szerinted a gyártók írták az összefoglalót, vagy mi? :F

(#35196) bandi0000 válasza stranger28 (#35195) üzenetére


bandi0000
nagyúr

muszáj mindenbe belekötni? tudom h nem mindig fogalmazok érthetően úgy értettem hogy a saját tapasztalatokat akarok hallani, az összefoglalóba nem láttam leírva h miért mennyivel rosszabb a tn-es, de lehet én nem olvastam át jól, de ott inkább az van leirva h mennyiért milyet érdemes venni nem az h miért

Xbox One: bandymnc

(#35197) zack válasza bandi0000 (#35194) üzenetére


zack
nagyúr

A TN az nem gyártó függő. Egységesen fos. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35198) kleinguru válasza vond (#35193) üzenetére


kleinguru
addikt

Eleve felkiáltó jelet tennék a mondat végére és a "fusd át."-ot lecserélném, "olvasd el!"-re:))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35199) bandi0000 válasza zack (#35197) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Tudom h nem gyártó :D Akkor az a lényeg h IPS-t vegyek, LG olcsóbb IPS-i jók?

Xbox One: bandymnc

(#35200) vond válasza bandi0000 (#35196) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Több esetben is megjelennek panelspecifikus információk az összefoglalóban, de ami a legdurvább, hogy ott van a legelején a kép alatt, hogy: "Ajánlott olvasmány (mi az a TN, xVA, IPS-monitor?)"

(#35199) bandi0000: Nem rosszak az LG IPS-ek sem, és általában elég jó árban vannak...

(#35198) kleinguru: Szerintem nemrég még "olvasd el" volt... Legalábbis nekem most így kicsit furcsa a "fusd át", ahogy ránézek...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.