Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) KAMELOT válasza South Velen (#35600) üzenetére


KAMELOT
titán

Őszintén szólva többet ér mint az a 80K-s BENQ.
IPS, 1440p, 27'', 1 milliárd szín.
Egy 24" BENQ kerül 150euroba amin már van hdmi is. Akkor miért kerül egy 27-es ugyan ilyen monitor 250euroba? + 3" 100euroba kerülne! Nem éri meg sajnos. Azért is írtam inkább DELL U2713H-t. Hosszabb távon nagyon kifizetődő a DELL.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35602) South Velen válasza KAMELOT (#35601) üzenetére


South Velen
addikt

A Benq az 70K lenne, a keretem a 80K. Egyébként egyetértek azzal is, hogy megéri a többletet, de nem fér bele anyagilag most, pláne hozzászámolva, hogy ennek a natív felbontását nem sok VGA tudja kiszolgálni, és azért játék is lenne bőven... azért köszi :R

(#35603) KAMELOT válasza South Velen (#35602) üzenetére


KAMELOT
titán

Ugyan úgy játszhatsz rajta 1080p-ben. Ja nekem is a keretem annyi, mivel én is szeretnék vásárolni monitort, de ha veszek akkor csakis 1440p-t, így inkább gyűjtök. Biztos jobban megéri mint 70K-ért a BENQ ami valljuk be 50K-nál többet nem ér. Tehát csak parasztvakítás az egész. Ja és akkor ott a DELL 24-es 1920x1200 16:10-es képaránnyal, szintén IPS. De mint írtad nem tetszik a képarány és a kinézete sem.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35604) stranger28 válasza KAMELOT (#35603) üzenetére


stranger28
addikt

Vagy 720-ban ugye.

Egyébként +1.

[ Szerkesztve ]

(#35605) Isual válasza South Velen (#35602) üzenetére


Isual
veterán

Esetleg ez? Bár használt, de egész jól megfelelhet az igényeidnek... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35606) KAMELOT válasza Isual (#35605) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát igen ez tényleg jó választás. 80K :) Ár is okés!
Color Support 1.07 billion colors
110% color gamut,
1920x1200

(#35604) stranger28: Ő inkább csak a 1080p-re gondolt! :) De értelek téged! Csak hát az sem mindegy milyen monitort nézünk.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35607) Jim76


Jim76
aktív tag

Üdv Nektek!

Elolvasgattam a bevezetőt, és annyival vagyok feltétlen előrébb, hogy már tudom mit akarok (I. kategóriából 40k körül), de sajnos az ott ajánlott, amúgy teljesen megfelelő 4 típus egyikét sem lehet már beszerezni, ahogy nézegetem, legalábbis mind kifutottnak szerepel.
Kérlek ajánljatok egy megbízható (nem vagyok márkafanatikus, kisebb nevekkel is jártam már jól egyéb termékeknél), min. 21,5-22"-os, FullHD, IPS monitort, úgy 40k-ért, és ami fontos, hogy DVI legyen rajta.

Köszi előre is :R

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#35608) KAMELOT válasza Jim76 (#35607) üzenetére


KAMELOT
titán

Parancsolj! LG IPS2253VQ D-SUB, DVI, HDMI 40K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35609) Isual válasza Jim76 (#35607) üzenetére


Isual
veterán

Használt játszik? (1, 2, 3)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35610) Jim76 válasza KAMELOT (#35608) üzenetére


Jim76
aktív tag

Köszönöm! Ez alapvetően meg is felelne, de sajnos kizárólag egy szlovák cégnél találom a hazai kínálatban, amit nem akarok itt megnevezni, elkerülendő a tiltott reklámot. (elvből nem veszek ilyen helyről, legalább magyar székhelyük legyen - persze Pozsony is magyar föld, de ez másik történet :) )

Tudsz esetleg magyar boltot is ahol kapni lehet? Ha csak külföldről beszerezhető, mi lehet még alternatíva hasonló ár-érték arányban idehaza?

@Isual: használtban nem gondolkodtam, mert áfa-t vissza tudom igényelni cégre, de köszönöm azért (a 2-es megérné egyébként, garival nem nagy rizikó talán)

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#35611) South Velen válasza Isual (#35605) üzenetére


South Velen
addikt

Ez tetszik, bár újat szeretnék, 4-5 évre szoktam monitort venni (ebből a megfontolásból igencsak tetszik az U2713, mert az tuti kiszolgálna), ebben már gondolom van egy jó adag üzemóra, további aggályom a 110W fogyasztás a specifikációkban, na meg úgy tudom az S-PVA-k válaszideje a leglassabb, ettől függetlenül tetszik, hogy PVA-s. Ha meglesz pár hét múlva, akkor benne lesz a pakliban. Addig olvasgatok róla.

A másik témára: Nem natív felbontásban azért nem az igazi az élesség, mondjuk ez a legkisebb gond, nyilván több előnye van a magasabb felbontásnak.

Az U2412M-mel az a baj hogy filmeknél kisebb lenne mint a jelenlegi monitor.

Dell S2740L-ről mik a vélemények? PWM van? A tükör nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#35612) Isual válasza South Velen (#35611) üzenetére


Isual
veterán

Nem PWM-es a 2740

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35613) South Velen válasza Isual (#35612) üzenetére


South Velen
addikt

:R

(#35614) WTF1985


WTF1985
csendes tag

Szevasztok.
Két kérdésem lenne:

1. Mit gondoltok a Benq GW2255ről? Ezt néztem az új gépembe 30,623 Ft, VA paneles (ez gondolom már jobb mint a TN), van DVI csatlakozója és FullHD (ez nem volt elvárás de nem bánom :DDD ). Tudtok jobbat 31k alatt a PCX-ről (a komplett gépet onnan fogom venni, esetleg iponról)?

2. Egy Sapphire 7790 1GB GDDR5 fogja hajtani amihez adnak egy DVI - D-sub átalakítót. Na már most használjam az átalakítót vagy vegyek-e egy DVI kábelt, van-e különbség a két megoldás között?
Illetve van-e különbség a különböző DVI kábelek között?

(#35615) korcsi válasza WTF1985 (#35614) üzenetére


korcsi
veterán

Dvi kábel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35616) KAMELOT válasza Jim76 (#35610) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor tessék! Amit a kolléga linkelt! DELL U2212HM 47K és az ÁFÁ-t ha visszaigényeled akkor 37K és tiszta új. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35617) Dead_slow válasza WTF1985 (#35614) üzenetére


Dead_slow
tag

Üdv! Én is erről a monitorról(BENQ GW2255) szeretnék kérdezni, mivel elég jó árban van és nem TN paneles, hanem VA. Mennyire megbízható illetve mennyire számít jó vételnek? Húgomnak kellene filmezni, játszani, netezni.

(#35618) bali93


bali93
tag

Sziasztok!

Monitorvásárlás előtt állok, és a véleményeteket szeretném kérni: melyik monitor szerintetek összességében a jobb: Dell UltraSharp U2312HM vagy LG 23EA63 ?

(#35619) stranger28 válasza bali93 (#35618) üzenetére


stranger28
addikt

Fusd át az összefoglalót.

(#35620) vond válasza Dead_slow (#35617) üzenetére


vond
MODERÁTOR

30 ezerért teljesen vállalható szerintem... :K
Azért egy DVI kábelt vegyetek még hozzá...
WTF1985, Te is... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35621) HPAA


HPAA
őstag

üdv
LG 22EA53VQ-P -ről kérnék véleményt a tőlem hozzáértőbbektől

22-23" , tn-t már hanyagolnám ,30-40k közt árban , 10 éve nem volt monitorom /asztali gépem sem ,csak notik egy HP DreamColor kijelzős :B / de most váltani "kényszerültem"
net,film, játék havonta 1x-2x max.

köszönöm

************* censored

(#35622) vond válasza HPAA (#35621) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon jó áron van, szerintem ne hagyd ki...
(1-2 hete én is épp ezt a monitort és boltot linkeltem.)

Személyes tapasztalatom nincs a kijelzővel kapcsolatban, de már önmagában a panel típusa miatt is megér ennyi pénzt... Ilyen áron nincs más alternatíva, ha nem akarsz TN panelest venni (max. az előbbi Benq, de én azért az IPS-t preferálnám)... Kivéve persze a használt IPS-ek, xVA-k...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35623) superg válasza South Velen (#35611) üzenetére


superg
senior tag

S2740L nem pwm-es ráadásul több mint elég a minimum fényerő is a szemkiméléshez.De ezek a S szériás dellek + a U2413 ,U2713H is túlzott, nem kikapcsolható overdrive-tól szenved ami inverse ghosting jelenséget okoz.Nem tudom mindegyiknél ugyanakkora e ez a probléma.YT-on van néhány videó ezekről,jó lenne valakinek a személyes tapasztalata is.

[ Szerkesztve ]

(#35624) korcsi válasza superg (#35623) üzenetére


korcsi
veterán

Nem csak a VA paneles S2440L jellemző ez az inverz ghosting? Szerviz menüben nem orvosolható?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35625) superg válasza korcsi (#35624) üzenetére


superg
senior tag

Nem állítható menüből az a probléma,de én is csak olvastam hogy mindegyiknél ez van.

[plU2713H]
ki van lassítva így durvábbnak látszik

[ Szerkesztve ]

(#35626) HPAA válasza vond (#35622) üzenetére


HPAA
őstag

köszönöm ,megrendeltem
remélem nem lesz vele gond , /pixelhibáktól félek leginkább , nem tudom a konkrét cég hogy kezeli ha lenne esetleg :F /

************* censored

(#35627) Isual válasza superg (#35625) üzenetére


Isual
veterán

szerviz menüben ki lehet kapcsolni, vagy csökkenteni az overdrive-ot, ha jól tévedek...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35628) Dead_slow válasza vond (#35620) üzenetére


Dead_slow
tag

Vettünk azt is, köszönöm, lassan hazaér, kíváncsi vagyok :D

(#35629) Kal-El válasza superg (#35623) üzenetére


Kal-El
senior tag

Az U3014-esnél is, megvan ez az inverse ghosting?

(#35630) Isual válasza Kal-El (#35629) üzenetére


Isual
veterán

Minden overdriveos monitornál megvan/meglehet. Felesleges ekkora ügyet csinálni ebből.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35631) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Sziasztok:)
Jó hogy létezik ilyen topic, nekem most pont aktuális lenne.
Egy LG 23EA63V-P monitort néztem ki magamnak, a boltoknál egy leheletnyit olcsóbban,.44k ért szerezném be 3év garanciával.
Leginkább játékokra használnám, grafikai munkára (alapszinten)
Ès filmekre, de ott jelenleg mindegy milyen a minőség, főleg játékokon van egyenlőre a hangsúly. Illetve ez eyefinityre tökéletes lenne az ~1cm keret miatt.
Olvastam itt PHn tesztet,.de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is! :R

Köszönöm előre is! :D
SC

You got clickbaited.

(#35632) viserion


viserion
tag

sziasztok!

vasarlashoz kozeledven meg egyszer megkerdeznem, van -e esetleg jobb alternativa dell 2713h-ra?
wide gamut feltetel, raw fajlok szerkesztesere lenne hasznalva. nalam egyenlore abszolut ez a befuto, de azert megkerdeznem, hisz en nagyon kezdo vagyok a temaban.
:R

(#35633) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, ha egy monitort Radeon HD7770-hoz kalibrálnak be, de HD7790-es kártyával használnám lenne-e lényeges különbség? Gondolom ebben az esetben is jobb lenne a kép a színprofillal együtt, mint nélküle.

Köszi!

(#35634) Isual válasza viserion (#35632) üzenetére


Isual
veterán

Újonnan nincs. Egyébként meg az előd, U2711 - használtan.

(#35633) r3dsnake: minimális különbség lehet, de valószínűleg humán percepciós szempontból elhanyagolható. nVidia - AMD váltásoknál ajánlott egy rekalibráció.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35635) D4nY


D4nY
csendes tag

Sziasztok!

Professzionális felhasználásra, grafikai munkák készítésére web / print egyaránt ez a monitor jó választás?
DELL U2713H

Van ennél jobb választás erre a célra? (persze az ár nem mindegy.)

Köszi,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#35636) LW válasza D4nY (#35635) üzenetére


LW
őstag

Jelenlegi nevetségesen alacsony áru hirdetéseket tekintve. Szerintem nincs.

Feltéve, ha hardverapro játszik.

[ Szerkesztve ]

(#35637) Tenager18


Tenager18
senior tag

Hali!

Asus ML249h ---> Vélemény ? Nagyon megtetszett..... :)

(#35638) KAMELOT válasza D4nY (#35635) üzenetére


KAMELOT
titán

Ennél jobb választás nincs. 120K a monitor 3 év garival!

Más: Ezeknek a DELL monitoroknak tényleg más képük van. Ma láttam egy U2412M monitor, de meglepődtem. Amire nagyon kíváncsi vagyok az a U2713H.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35639) viserion válasza KAMELOT (#35638) üzenetére


viserion
tag

hol?

(#35640) stranger28 válasza viserion (#35639) üzenetére


stranger28
addikt

Ott a válasz a hozzászólásokban.

(#35641) D4nY


D4nY
csendes tag

1, HM típus a kevesebb színtér támogatás miatt már kevés lenne nekem (Photoshop)?
2, Azt olvastam tesztekben, hogy a monitor képes web browsing közben is ghostingolni / lagolni. Ez nem túl zavaró? A munka mellett ugye jó lenne nem másik monitorral netezni... Főleg, hogy azért bárhogy nézzük ez nem egy olcsó dolog! Filmezni, játszani nem akarok rajta amúgy.

(#35642) LW válasza D4nY (#35641) üzenetére


LW
őstag

1. A HM is elég, ha hobbi szinten csinálod, de H lényegesen többet tud színkezelésben.
2. Igen, létező dologról beszélünk, az összes (márkától függetlenül) hasonló monitoron jelen van. Részemről: Nemzavar, ha meg igen, akkor smooth scrolling off.

(#35643) bali93 válasza stranger28 (#35619) üzenetére


bali93
tag

Csak a Dell-ből hiányolom a HDMI csatit, és mivel nekem ezen kívül csak D-SUB van a notebookomon, ezért szemeztem az LG-vel. A Dell-nek mennyivel "gyatrább" a képe D-SUB-on keresztül?
Mert ha nincs számottevő különbség, akkor egyértelmű, hogy a Dell az abszolút befutó. :DD

(#35644) LW válasza bali93 (#35643) üzenetére


LW
őstag

(#35645) Nyugdíjas válasza D4nY (#35641) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindig egy kicsit megmosolygom amikor valaki a felhasználásnak azt jelöli meg (akár itt, akár élőben a boltban), hogyaszondja: "háát, Photoshop".

Sokkal célravezetőbb lenne, ha azt mondanád meg mit csinálsz a Photoshoppal.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35646) bali93 válasza LW (#35644) üzenetére


bali93
tag

Köszönöm. :))

(#35647) D4nY válasza Nyugdíjas (#35645) üzenetére


D4nY
csendes tag

Hello!

Előbb már írtam és ezért raktam zárójelbe csak, hogy Ps.

Bővebben:
- Reklámanyagokat, posztereket, flyereket készítek
- Képszerkesztés, photo composition / manipulation, retusálás
- DVD, CD cover / artwork,
- Facebook, Youtube, Twitter design.

Szóval mindent ami Photoshop kivéve rajzolós dolgok (logo tervezés) bár ahhoz amúgy is illustrator kéne.
Dolgozok web-re is, mikor facebookon vagy a weboldalon jelenik meg a promó, slider, stb... De sokszor printre amikor elég nagy felbontások kellenek 300dpi cmyk.. stb...

Kivéve egyenlőre webdesignt nem csinálok. De talán a jövőben azt is fogok.
Kisebb videóvágás is lesz rajta de az már tényleg nem pro szinten, talán fotózni is fogok a közeljövőben.
Nem mondom, hogy pro lennék a grafikában (6-7 éve csinálom "magamnak". Másoknak, munkaként fél éve dolgozom ebben..) de szeretnék az lenni és profi eszközökkel dolgozni.

D4nY

(#35648) madgie válasza D4nY (#35647) üzenetére


madgie
titán

A nyomtatási melók miatt akkor beza' kell neked a WCG :K

(#35649) KAMELOT válasza D4nY (#35641) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyértelműen a U2713H verziót vegyed. HMugyan annyiba kerül és kevesebbet tud.
Szerintem ne aprózd el. Én is ilyet fogok venni csak előtte látni szeretném azt, hogy milyen képet ad. Szerintem nem fogok csalódni. Már várom mikor jön össze a keret rá.
DP kábel + U2713H. Azt hiszem nincs miről beszélni! És főleg neked a munkádhoz kell. És laggolni nem fog.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35650) viserion válasza stranger28 (#35640) üzenetére


viserion
tag

atfutottam az utolso 50 hozzaszolast, de semmilyen linket nem talaltam. :F raadasul hardverapron keresve sincs mar egy sem.

egyebkent en vigyaznek, nemregiben sikerult nekem is hozzajutnom egyhez 125k-ert, csak epp mindenfele hivatalos papir (pl. gyari garancia, minosites), gyari tartozek, eredeti doboz nelkul, raadasul visszakuldeskor talaltam egy refurbished feliratot is a dobozon.
uj-nak volt hirdetve 3 ev garival, szoval ovatosan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.