Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Bici válasza gregus021 (#36548) üzenetére


Bici
félisten

Ha valaki villámszemű, akkor a 8ms válaszidejű TN-Filmes panelt talán meg tudja különböztetni egy 2ms-os szuper-gémer monitortól.
Viszont azonos válaszidő mellett egy IPS utánhúzása szerintem kevésbé látható.
Nem tudom a technikai magyarázatát, de ezt én magam is így tapasztalom.

Nem rég jött meg az e-IPS paneles DELL U2311H monitorom, mely gyönyörű képpel rendelkezik, és semmi különbséget nem veszek észre válaszidőben a régi Dell E228WFP monitoromhoz képest, mely 5ms válaszidejű.
Unreal Tournament-tel teszteltem így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36552) korcsi válasza Bici (#36551) üzenetére


korcsi
veterán

Más a válaszidő karakterisztikája, tftcentral-on kifejtik a válaszidőről szóló cikkben.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36553) El Kebir válasza SchumiBácsi (#36550) üzenetére


El Kebir
őstag

"Nekem sztem jó és gyors szemem van.
Frameszámláló nélkül 5-10% diffivel általában megmondom mennyivel megy egy játék 300fps-ig.
"

de csak ha nincs a közelben kryptonit... :U

Na meg milyen monitoron nézted? ...hiszen 200Hz felett még a crt-k se nagyon mennek... így nem is láthattál soha 200-300fps-t... (jó vicc, hogy a nem is látott dolgot megtippeled 5-10% hibával :DDD )

Én azt még elhiszem, hogy tényleg zavar a pwm-es szabályzás, de azt nem értem, minek kell ehhez mesét gyártani... (és etetni a jónépet, hogy máskor mástól is ilyesmiket lehessen majd olvasni...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36554) schawo válasza El Kebir (#36553) üzenetére


schawo
titán

:K Pár ilyen hozzászólás sikeresen nullára degradálja a hitelességet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36555) SchumiBácsi válasza El Kebir (#36553) üzenetére

Mondjuk kikapcsolt vertikális szinkronnál annyival megy a játék amennyivel bír...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36556) SchumiBácsi válasza El Kebir (#36553) üzenetére

Ja és jobb 1hsz-ben letudni valamit mint 5másikban.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36557) gregus021 válasza SchumiBácsi (#36555) üzenetére


gregus021
tag

A játék futhat 5000fps-sel is, de amíg a monitor képfrissítése 60Hz addig 60x fog változni a kép másodpercenként, tehát te maximum csak 60 képkockát láthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#36558) korcsi válasza gregus021 (#36557) üzenetére


korcsi
veterán

Annyi van a történetben, hogy ha 60 vagy 300 fps-el fut a játék és nincs vertikális szinkron akkor nem ugyanaz fog megjelenni másodpercenként 60-szor a monitoron.
A 125 és 333 között picit érezhető a különbség (van hogy fel se tűnik) de hogy 10% hibával senki meg nem mondja mennyivel megy, az biztos.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36559) SchumiBácsi

Jó én ebből nem csinálok nagy ügyet, egy haver szerint ha 30fps van, akkor minden van.
Ezért is mondtam hogy nem mind1 kinek milyen a szeme.

Nekem a 60Hz szinkronban "kevés", azért is kerestem 120Hz-es monitort az elején. Mivel nem jött össze és maradt a 60Hz, inkább szinkron nélkül játszok. Persze jobban bele gondolva ugyanakkora lesz a "hézag" így is az egyes képkockák között csak mivel a kép megtörik, így nem tűnik fel annyira mégsem. Emiatt szeretem jobban például a "törött" 200fps-t mint az egységes 60-at.

Továbbra is tatrom az álláspontomat hogy ha úgy nézem megközelítőleg megtudom mondani mennyi az fps, ha nem is10, akkor 15 % a tévedéssel.
Például, 60Hz-nél ha mondjuk stabilan már 3helyen törik a kép akkor 180fps környékén vagyunk, ha 4helyen akkor már 240fps környéke. Persze nem 180 vagy 240 egész képet látunk ilyenkor már, hanem harmadot/negyedet és egy teljes kép így 3-4 képrészletből áll össze, ez teljesen egyértelmű.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36560) I3EI\ICE válasza SchumiBácsi (#36559) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Egyet nem értek. Ha ilyen gyors szemed van, hogyan mondhattál le a 120Hz-es monitorról?
Én a 120Hz-es monitoron is alig látok különbséget (sőt nem is vagyok biztos benne, hogy látok különbséget) a fix 120fps és a fix 240fps közt. De ennek ellenére nem bírnám a q3 motorú kis játékomat 60Hz-en játszani, sőt, el tudnék képzelni 240Hz-es monitort is a 120Hz-es helyére, úgy már egész biztos látnám a különbséget 120fps és 240fps közt...

(#36561) madgie válasza korcsi (#36558) üzenetére


madgie
titán

"A 125 és 333 között picit érezhető a különbség"

Ja, elb@szott motorú játékoknál (régi q3 engine asszem).

(#36562) SchumiBácsi válasza I3EI\ICE (#36560) üzenetére

Azért mert alig lelni, ha van is akkor 99% a PWM és TN panel.
Igaz volt egy találat IPS panel 120Hz verzióban, de később arról is kiderült hogy csak papíron 120Hz, valójában az is 60 volt...
Az IPS most a szép és egyenletes színeivel kárpótol a 60Hz "hiányosságaiért".
120Hz-en szvsz nem adja ki annyira magát a 120/240fps különbsége, mint 60Hz-en. Azért mégiscsak fele idő alatt frissül a monitor.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36563) El Kebir válasza SchumiBácsi (#36559) üzenetére


El Kebir
őstag

"Továbbra is tatrom az álláspontomat hogy ha úgy nézem megközelítőleg megtudom mondani mennyi az fps, ha nem is10, akkor 15 % a tévedéssel."

...akkor kitartás! :DDD :LOL:

(#36561) madgie

hát ez az, de itt látásról lenne szó nem a kép- és programozási hibákból kikövetkeztetésről... ezért nevetséges a fenti dolog... szvsz örülhetne már annak is, ha látni tudná a különbséget 200, 250, 300fps között...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36564) stranger28 válasza SchumiBácsi (#36555) üzenetére


stranger28
addikt

Nem a képi változást látod, mivel az lehetetlen, ha 60-ig követi le a monitor az FPS-ed. Ha látod, akkor az más miatt van, próbáld egyéb játékban. De már írták előttem is.

[ Szerkesztve ]

(#36565) korcsi válasza madgie (#36561) üzenetére


korcsi
veterán

Kifejtenéd, légyszíves!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36566) madgie válasza korcsi (#36565) üzenetére


madgie
titán

Tele van az internet a q3 motorok fps bugjával, nagyobbat ugrasz, gyorsabban lősz adott fps-sel, elb@szott egy engine ebben a tekintetben (és jó sok játék épült rá).

(#36567) stranger28 válasza madgie (#36566) üzenetére


stranger28
addikt

Sajnálatos módon a COD is; onnan kezdődik az egész gémer kultúra nagyüzemű parasztvakítása.

[ Szerkesztve ]

(#36568) SchumiBácsi válasza stranger28 (#36564) üzenetére

Ha a játék kirajzolási sebessége nagyobb mint a monitor frissítési sebessége, akkor az új képkockába kezd, mielőtt a monitor befejezné a kép teljes kirajzolását. Ezen a helyen megtörik a kép ami a valóságban egy kisebb nagyobb eltolódást jelent a játékban, körbefordulásnál. Ezt kép szétesésnek is nevezik egyébként. Így könnyen lehet több száz FPS egy olyan monitoron ami csak 60Hz-es és egy frissítés alatt több részképet is látunk abban az esetben ha a VGA képes a játékot több 100× is kirajzolni másodpercenként.

Ezen a videón a játék résznél tökéletesen látszik amikor ugyanaz a játék mennyivel jobban szétesik 60Hz-en mint 144Hz-en...

Akit zavar ez a kép szétesés, bekapcsolja a vertikális szinkront. Ilyenkor a játék megvárja amíg a monitor befejezi a frissítést. 60Hz esetén az FPS is 60 lesz.

[ Szerkesztve ]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36569) stranger28 válasza SchumiBácsi (#36568) üzenetére


stranger28
addikt

Igen. De te ezt írtad:
"A szemünk se mind egyforma. Nekem sztem jó és gyors szemem van.
Frameszámláló nélkül 5-10% diffivel általában megmondom mennyivel megy egy játék 300fps-ig."

Erre ragáltam. Nem láthatod, mindegy, hogy van Vsync épp vagy sem, mert a monitor 60-at tud kilökni.

(#36570) madgie válasza stranger28 (#36567) üzenetére


madgie
titán

Ja, tudom (az is azon az ősrégi motoron alapszik)

(#36571) Isual


Isual
veterán

Tudom, hogy sokan unatkoznak hétvégén, de lassan elég lesz az OFF-ból, ez egy szakmai topic vagy micsoda... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36572) SchumiBácsi válasza stranger28 (#36569) üzenetére

Ez egy vicc...

A monitor 60Hz-es. De megy a játék ~180fps-el V-Sync nélkül. Ahhoz hogy 180fps legyen, 3db részképet látsz a monitoron egyszerre: felső-középső-alsó harmadban ami folyamatosan eltolódhat ha a játék rajzolási sebessége változik. Tehát nem teljes képet, hanem 3db részből álló képet látsz, ahányszor a VGA újat bír kezdeni 1Hz alatt. Sztem a VGA ilyenkor teljesen kirajzolja a 180képet másodpercenként, de a monitorra, mindig csak a megfelelő egyharmada kerül ki a 60Hz miatt. Ha valaki oldalazáskor-fordulásnál ezeket a képszakadásokat látja már könnyen megállapíthatja hogy nagyjából mennyi az fps, mondjuk 180 +-15%

Viszont ha V-Sync van akkor ez tárgytalan, mert 60Hz esetén valóban 60db egész kép kerül ki a monitorra.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36573) El Kebir válasza SchumiBácsi (#36572) üzenetére


El Kebir
őstag

"mondjuk 180 +-15%"

ne kezd megint a hülyeséged, 120-180fps között a képtörésből 60Hz képfrissítés mellett csak 0-50% hibával tudod megmondani, ez már csak matek... a 15%-od nevetséges...

ez meg itt nem a mesedélután, hogy meséket írkálj...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36574) SchumiBácsi válasza El Kebir (#36573) üzenetére

A 0-50% hibába a 15% pont beleesik...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36575) El Kebir válasza SchumiBácsi (#36574) üzenetére


El Kebir
őstag

bele hát, ha neked csak ennyi jött le belőle... :U és ettől még a meséd nem lesz hihető... :U

tisztára mint a gémer huszárok, akik az 1ms meg a 2ms gtg válaszidő között is "látnak" különbséget...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36576) LW


LW
őstag

A magas FPS jó, de nem azért, mert a monitoron hamarabb látod meg a változást, hanem mert nem akad be meredekebb szituációban sem, stabil. Valamint vannak olyan játékmotorok, amik érzékenyek a magas FPS-re. Kiváló példa a Q3 és Q3ra épülő IW motorok.
SchumiBácsi, melyik játéknál mondod meg az FPS-t a hatodik érzékeddel? :)

(#36577) SchumiBácsi válasza El Kebir (#36575) üzenetére

Évek óta játszok minden játékot frameszámláló mellett, már csak emlékezetből is megsaccolom durván mennyi az annyi 250-300fps-ig... Nem azt mondtam hogy teljes pontossággal, hanem 15 max20% szórással. 200nál ez már 160-240 tartományt jelent.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36578) korcsi válasza madgie (#36566) üzenetére


korcsi
veterán

Nem, nem erre gondoltam, elnézést, az én hibám, nem voltam megfelelően figyelmes a szóhasználatot tekintve.
Tehát az érezhető alatt azt értettem, hogy vizuálisan érzékelhető a különbség, ennyi.

Megint majdnem sikerült félremagyaráznod valamit, pedig olyan egyszerű...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36579) SchumiBácsi válasza LW (#36576) üzenetére

Sztem bármelyiknél.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36580) El Kebir válasza SchumiBácsi (#36577) üzenetére


El Kebir
őstag

"max20%"

Oké, rendben. Ha még egy napig vitázunk rajta, akkor eljuthatunk a 30-40%-hoz, vagy még két napot, úgy esetleg a fölé is mehetünk... :DDD (komolytalan és nevetséges amit csinálsz, 5-10%-ról indultál és gyors szemmel, most meg már a képtörésből látod, amihez nem kell "gyors" szem, és 20% pontosan... mondom én hogy csak mese, azt lehet így szövögetni)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36581) SchumiBácsi válasza El Kebir (#36580) üzenetére

Mert most menet közben megnéztem pár játékot és jelenleg így jön ki. Mondhatnám azt is hogy valahol jöjjünk össze és nézzük meg egyéb konfigon, de annyira nincs nagy jelentősége ennek, hogy ezért utazni kelljen bárkinek is. Részemről ez a téma így már OFF.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36582) Isual válasza El Kebir (#36580) üzenetére


Isual
veterán

pont ezt gondoltam én is :DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36583) schawo


schawo
titán

Jó a téma, hajrá :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36584) Trebron09 válasza schawo (#36583) üzenetére


Trebron09
őstag

igen,

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#36585) I3EI\ICE válasza SchumiBácsi (#36562) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

"120Hz-en szvsz nem adja ki annyira magát a 120/240fps különbsége, mint 60Hz-en. Azért mégiscsak fele idő alatt frissül a monitor."

-I have no more questions.

(#36586) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv!
Milyen monitorok az ajánlottak 3D-sben?
GTX 680-ról adná a képet.

(#36587) opeter87


opeter87
senior tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék vásárolni jelenleg egy viszonylag régi Samsung monitorom van (SyncMaster 931BF).

Amire használnám: Office (sok outlook, kevés word, nagyon sok excel), Net és játék (World Of Tanks napi max 1 óra)

Árban ilyen 45-55k között szánnék rá max.

Fontos, hogy naponta tényleg sokat ülök a gép előtt, ezért valami tényleg jó minőségű (szememet is kímélő) monitort szeretnék.

Eddig ezt a monitort néztem ki. Erről vélemény?
A sokak által ajánlott Dell monitor(ok)ról olvastam több helyen, hogy nem lehet eléggé levenni a fényerejét, ami engem zavarna főleg este (és télen).
Szóval a kérdésem, hogy milyen monitort ajánlotok ilyen használatra?

Minden segítséget előre is köszönök. :R

(#36588) stranger28 válasza opeter87 (#36587) üzenetére


stranger28
addikt

22-est eléggé le lehet venni. PWM-et pedig, ha megnézed élőben és nem jön elő nálad, akkor szerintem meg is van a nyertes.

24-est is le lehet húzni rendesen, abból van PWM nélküli, de az viszont drágább (71k jelenleg).

Amit kinéztél, az nem lesz az igazi. Például ~107 a legkisebb fényereje. Akkor már inkább az U2312HM, annak is ott körül van.

[ Szerkesztve ]

(#36589) opeter87 válasza stranger28 (#36588) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi :R

"22-est eléggé le lehet venni. PWM-et pedig, ha megnézed élőben és nem jön elő nálad, akkor szerintem meg is van a nyertes."

Ez kifejtenéd bővebben (link is jöhet), nem igazán vagyok képben a monitoros kifejezéseket illetően.

(#36590) stranger28 válasza opeter87 (#36589) üzenetére


stranger28
addikt

Az összefoglalót, ha lenyitod, abban benne lesz.

(#36591) opeter87 válasza stranger28 (#36590) üzenetére


opeter87
senior tag

Oké ezt értem, de melyik monitor 22-es változatára gondoltál?

(#36592) stranger28 válasza opeter87 (#36591) üzenetére


stranger28
addikt

Dellekről volt szó, szóval az U2212HM-re.

24-esnél pedig az U2412M-re.

[ Szerkesztve ]

(#36593) opeter87 válasza stranger28 (#36592) üzenetére


opeter87
senior tag

Ok köszönöm :R

(#36594) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Szép napot!
Ismerősömnek kellene egy monitor viszonylag gyorsan. kb 50k áldozna rá. Elolvastam az első hsz-t, de ott nem voltak TV-monitor ajánlás. Mivel neki ilyen kellene. 22-es méretet néztem, hogy ebbe a kategóriába belefér (ha nagyobb az se baj). Ami fontos, hogy TV bemenet és egy videobemenet legyen rajta. Szeretne a mai kornak megfelelően 16:9 felbontásút és nem érzékeny semmi technikai paraméterre (tehát akár lehet TN paneles is). Illetve mire érdemes ilyen monitoroknál odafigyelni.
Csak gondoltam ha itt van Valakinek tapasztalata ilyen monitorokkal, akkor esetleg segíthet. Én LG és Samsungot ajánlottam, a Dell drága. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#36595) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv mindenkinek!

Ebben a témában nem vagyok jártas és mostanában esedékes lenne egy új monitor vásárlása. Az alap ár olyan 40k maximum lenne. Az első hozzászólást elolvastam illetve az ott tartalmazott linkeket is, főként munkára (programozás, design) kellene mellette persze filmezés is lenne. Egyenlőre most egy laptoppal hajtanám meg de ez nem fontos. IPS panelbe szeretnék elmenni mivel nem lenne hátrány a minél jobb minőség. Az első hozzászólásban leírt 4 modellen kívül esetleg jött e már ki újabb olcsó IPS-es? Illetve valakinek van esetleg valami ajánlása azokon kívül. A segítséget és türelmet előre is köszönöm.

Szép napot!
Üdv
Wardemi

p.s. természetesen 1920x1080 pixeles felbontás elvárt annál alább nem szeretnéd adni. Még másik kis és naiv kérdés, hogy engem is érdekelne, hogy esetleg van e olyan változat amit tv-ként is üzemeltetni lehetne? Ja és még egy fontos lenne, hogy a design nálam, illetve a márka se számít viszont ha lehet legyen matt és ne fényes felületű mint a laptopom szívok vele épp eleget a napon (de ez sem létszükséges).

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#36596) Dr V


Dr V
őstag

Az Eizo 2331 fotós szempont alapján mennyire ajánlott? Azért szemezek ezzel, mert nagyon szép a feketéje, kiváló a kontrasztaránya.

(#36597) schawo válasza GeriCool (#36594) üzenetére


schawo
titán

Dell U2212HM, de leginkább Dell U2312HM
Ha egyik sem, akkor LG IPS237L

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36598) Isual válasza Dr V (#36596) üzenetére


Isual
veterán

Fotós szempontból az IPS az ajánlott, nem a PVA, pláne nem C-PVA.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36599) kleinguru válasza schawo (#36597) üzenetére


kleinguru
addikt

Esetleg egy használt dell u2311:K

Most vettem egy ilyet én is (25K) bitang jó vétel volt:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36600) Dr V válasza Isual (#36598) üzenetére


Dr V
őstag

A színvisszadása mind2nek jó, de a pva feketéje jobb, akkor miért általában ajánlott az ips? Nézési távolsággal nem lesz gond, sztem nem fog beszineződni a panel széle.
Elnézest, h ennyit pörgök a 2 panel, monitor között, de addig használom, amíg tönkre nem megy, nem szeretnék mellé lőni a következő évekre.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.