Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) Phvhun válasza El Kebir (#36146) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem igazán találtam ilyet, bár tény, hogy nem igazán foglalkoztam monitorokkal sokat. Te tudnál mutatni olyan tesztet, amiben hiteles méréssel bizonyítottan játékra és munkára is alkalmas, jó ár érték arányú ipses monitorszerepel?

[ Szerkesztve ]

(#36152) El Kebir válasza Phvhun (#36151) üzenetére


El Kebir
őstag

olvasd el az összefoglalót... :O

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36153) schawo válasza Phvhun (#36151) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36154) schawo válasza Phvhun (#36151) üzenetére


schawo
titán

[link]
[link]
[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36155) Phvhun válasza El Kebir (#36152) üzenetére


Phvhun
őstag

"igazán jó minőségű 23-24"-es 2-3ms-os (esetleg 120Hz-es) monitoroknak nincs prémiumpaneles alternatívája.
A tftcentralos cikkeknél referenciának használt 3ms-os 22"-es Samsung 2233RZ teljesítményéhez jelenleg egyetlen prémiumpaneles monitor sem ér fel."

schawo: U2412M, U2312HM -> 6bites panel, IPS277L-BN 6 vagy 8 bites panel. 10 bites kellene grafikához a szép grádiensek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#36156) schawo válasza Phvhun (#36155) üzenetére


schawo
titán

Tudod hányan játszunk IPS-sel. Persze te szívhatsz a TN-nel, ameddig csak gondolod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36157) El Kebir válasza Phvhun (#36155) üzenetére


El Kebir
őstag

nem véletlenül van az benne az összefoglalóban, de alig vesz valaki olyan kategóriás monitort, mert azok is bőven ips árban futnak/futottak... (meg a többségnek nem is jelentene előnyt a játékokban az ips-sel szemben)

pseudo gyors tn paneles monitorok más kategória, azokat veszik a "gémerek"...de minek... :)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36158) SchumiBácsi válasza El Kebir (#36157) üzenetére

Megveszik az 1-2ms válaszidőért, ugyanakkor az internettel együtt az egyén teljes reakcióideje (észleléstől a gombnyomásig meg odafordulásig) 500ms... :Đ

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#36159) stranger28 válasza SchumiBácsi (#36158) üzenetére


stranger28
addikt

Az emberi hülyeségben van a legnagyobb pénz.

(#36160) Phvhun válasza SchumiBácsi (#36158) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez borzasztó rossz hasonlat. Egyáltalán nem a válaszidő és a reakcióidő a probléma.
A látásod "sebessége" olyan nagy, hogy simán látni lehet mondjuk egy 24 és egy 60 fps-el vetített film közti különbséget. A kettő sebesség képkockák közötti szüneteinek a különbsége 25 miliszekundum. Ez meg egy átlagosnak mondható inputlagnak felel meg. Ergo észre lehet venni az inputlagot. A legjobban akkor jön, elő, amikor a legidegesítőbb: Ha fps játékban forogsz. Érezhetően később fog reagálni a játék a hirtelen fordulásokkor.

[ Szerkesztve ]

(#36161) El Kebir válasza Phvhun (#36160) üzenetére


El Kebir
őstag

Állj! De a 60Hz és a 120Hz között csak 8ms a különbség... (és ezt is csak úgy érheted el, ha minimum 120fps-t tud a konfigod az adott játékban... na meg a 72Hz sok monitornál elérhető, csak akarni kell, úgy meg már csak 6ms lesz a különbség)

szóval megint ott vagy, hogy <10ms eltérésekről állítod, hogy mennyire nagy jelentőségű. (szerintem meg ennyi lagot plusszban nagyon kevés ember vesz észre...)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#36176) laca000


laca000
őstag

Sziasztok!

Ez a monitor tetszik nekem:

[link]

5ms elég játékhoz?

Hasonló árban, szakmai szemmel, van jobb?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#36183) stranger28 válasza Phvhun (#36181) üzenetére


stranger28
addikt

Az adatodat nem egyből tolod bele a panelba, fel kell dolgozni. Néhány monitor pl. úgy oldja meg a Game módot, hogy kihagy részeket, úgy akkor rövidebb a késés. Ez így elég nyilvánvaló. A miértek megint, hisz a piac és a profit diktál. Ha konkrét megvalósítás érdekel, nem csak ez a modell, akkor szét kell szedni egyet, nincs mese.

(#36182) schawo: Na ja. De szerintem csak szarkazmus volt egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#36188) Phvhun válasza Nyugdíjas (#36186) üzenetére


Phvhun
őstag

[moderálva]
Mi a technológiai korlátja annak, hogy 10 bites 0 inputlagos ips monitort nem lehet csinálni?

[ Módosította: crey ]

(#36189) Isual válasza Phvhun (#36188) üzenetére


Isual
veterán

Az, hogy egy 10 bites panellel rendelkező IPS-be már igen komolya színfeldolgozó elektronika és 10+ bites (3D) LUT van, ami késleltetést eredményez - a precíz színszámítás és megjelenítés érdekében. Egyszerű elektronikát meg egyszerű(bb) panelek mögé (6+A-fRC, 8 bit) szoktak rakni.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36190) holozis_HUN2 válasza petata (#36150) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Azaz az ips-t?

(#36191) Nyugdíjas válasza Isual (#36189) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

köszönöm

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#36192) laca000


laca000
őstag

Ez a monitor: DELL U2913WM

Milyen lenne általános felhasználásra, de főleg játékokra, a maga 8ms-os válaszidejével?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#36193) petata válasza holozis_HUN2 (#36190) üzenetére


petata
őstag

Vagy VA-t, igen.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#36194) stranger28 válasza Isual (#36189) üzenetére


stranger28
addikt

Írtam már neki, de csak annyi volt a válasz, hogy deakkorisna. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36195) Isual válasza laca000 (#36192) üzenetére


Isual
veterán

Game módban szvsz vállalható. Persze jó lenne, ha ki tudnád próbálni vásárlás előtt... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36196) holozis_HUN2 válasza petata (#36193) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Oks. Lehet ink gyűjtögetek még egy kicsit :) mert 3570-ről 3470-re nem akarok váltani :)

(#36197) laca000 válasza Isual (#36195) üzenetére


laca000
őstag

Na az az amit nem tudok, kipróbálni.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#36198) fape


fape
senior tag

Sziasztok!

Rendelt már valaki Yamakasi vagy CrossOver 27 colos QHD monitort?
Mennyire használhatok? Ajánlottak vagy kifejezetten kerülendők?
Honnan érdemes venni?
Azt számoltam, hogy ha az áfa+vám is rájön akkor már lehet jobban megéri itthon venni pl egy Dell U2713HM-t.
Mennyire nagy eséllyel lehet megúszni a plusz költséget?

Valamint érdeklődnék, hogy mostani QHD és/vagy 27col kínálatból mi a best buy?

Jelenleg egy Ati Radeon 5770 tulajdonosa vagyok, elég lehet ez a kártya egy QHD monitorhoz?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#36199) korcsi válasza fape (#36198) üzenetére


korcsi
veterán

Rizikós, nem kicsit. Jól is lehet vele járni, de ha nem jön be akkor bukó az egész. Részemről nem ajánlott. Az általad említett Dell jó lesz, gondolom a Yamakasi-t sem professzionális munkára vetted volna.
Videó kártya annak függvénye mire használod, játékra "állítólag" jó a QHD feles (1280*720) felbontásban (egyszer fhd-nál próbáltam 960x540-et, de az nem működött) itt mivel a fele felbontás simán beállítható lehet nem jelent problémát.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36200) I3EI\ICE válasza fape (#36198) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem a 27-es WQHD-k piacán most verhetetlenek az itteni aprón hirdetett új dell típusok. 100-120 közt lehet kapni "sufnigarival" U2713H-kat, meg U2713HM-eket. Én a WCG miatt az előbbit vettem 105-ért, és azóta is nagy megelégedéssel használom. Van ugyan a talpán egy Refurbished matrica, de az egyetlen kivetnivaló, amit eddig találtam, egy kb 1-2 pixelnyi területű halvány szürkés folt elég messze a képernyő közepétől. IPS-glow, és bevilágítás szempontból kifejezetten jó példánynak tűnik, a mérete ellenére elég jól kiszorul a sarkokba a jelenség, és ott sem látványos. Remekül lehet rajta ketten-hárman filmezni, sorozatozni 2-2,5 méter távolságból. Nagyon élvezem azt is, hogy ezt a képminőséget 27 colon kihozza nekem -beállított fényerőtől függően- 25-40W-ból. Persze aki 3 év gyártoi gari nélkül nem nyugodt, annak nem ez a best buy, de szerintem ez még mindig kisebb rizikó, mint Ázsiából "noname" monitort rendelni. Nem hiszem, hogy egy párszáz üzemórás Dell monitor (még ha refurbished is) nagyobb eséllyel hibásodna meg, mint egy Yamakashi...

Yamakashiból én a 120Hz-re húzható "2B extreme" típusra lennék kíváncsi, de sajnos nagyon drágán adják azt, főleg ha pixelhibamentes példányt akar az ember...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.