Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) stranger28 válasza viserion (#35650) üzenetére


stranger28
addikt

Garancia él rá, nem kell papír, az meg kit érdekel, hogy refurb modell ennyiért...

(#35652) viserion válasza stranger28 (#35651) üzenetére


viserion
tag

ja, amig el nem tunik a beszallito, vagy az okos kereskedo. :) ki tudja mi lesz 2 ev mulva.
hivatalos papir nelkul pedig akarmilyen selejt lehet, aki komolyabb munkara akar hasznalni egy monitort szerintem nem gondolkodik ilyenekben.
lehet boltban 50k-val dragabb (afa nelkul 25k), de nincs az, hogy eltunik x, y, selejt, akarmikor elromlik ott a hivatalos gari, gyari tartozekok. esetleg ha el akarnad adni se tudod egyszeruen, mert a gari nem is hozzad szol, hanem eloszor ahhoz kell kuldozgetni, akitol te vetted, majd az tovabbkuldi, ha szerencsed van kapsz egy szintes ketes eredetu monitort.
ha ez valakinek megeri az arkulonbseget nekem ok, csupan ezekrol szo sincs a leirasban, kicsit felrevezetoek az ilyen hirdetesek.

[ Szerkesztve ]

(#35653) stranger28 válasza viserion (#35652) üzenetére


stranger28
addikt

Mindenki majd mérlegeli magának. :)

(#35654) madgie válasza viserion (#35652) üzenetére


madgie
titán

Mire most lecseréltem az NEC-t, addigra pont lejárt a gari :D (3 év)

(#35655) I3EI\ICE válasza KAMELOT (#35649) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

"És laggolni nem fog."

Ezt kifejtenéd? Csak mert ha az input lagra gondoltál, akkor vitatkoznom kell. Még nem mértem meg ugyan, de biztos vagyok benne, hogy legalább 20ms az input lagja (észreveszem asztalon is, hogy nem azonnal reagál az egérmozgatásra), de persze ettől még a HC-FPS kategóriát leszámítva alkalmas játékra is...

(#35656) stranger28 válasza I3EI\ICE (#35655) üzenetére


stranger28
addikt

Konkrét értéket most nem tudom fejből, de nem hiszem, hogy az U2711-nél rosszabb lenne, és az sem "laggol".

(#35657) I3EI\ICE válasza madgie (#35654) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

No igen, kíváncsi is lennék, hogy mondjuk itt a fórumon hányan vittek már vissza meghibásodott Dell monitort gariztatni. Nálam még a kevésbbé márkás, használtan vett monitorok se sűrűn hibásodtak meg, leszámítva az anyonhasználtan, nagyon olcsón vett SPVA-kat...

(#35658) I3EI\ICE válasza stranger28 (#35656) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Prad-ék a következőt írták az u2713h-ról:

Latency is an important indicator for gamers, which we establish as the sum of the signal delay time and half of the averaged response time. After these overdrive results we naturally expected to see the extremely short signal delay time known from many other Dell monitors, but surprisingly the opposite was the case: at 30.0 ms we found the signal delay time of the U2713H to be extremely long. Another 5.9 ms pass until the target brightness is reached, resulting in a --for hardcore gamers disappointingly slow-- 35.9 ms averaged total latency.

Azért 30ms fölött -szvsz- már nem igazán mondhatjuk, hogy "nem lagol". Szerintem ezt már a legtöbb lődözős játékos érzékelné. Persze azt sem értem, miért jött egyáltalán szóba a lag, mikor a kérdező kimondottan munkára, nem pedig játékra keres monitiort.

(#35659) Isual válasza I3EI\ICE (#35658) üzenetére


Isual
veterán

A lag 20 ms alatt kiváló, 20-40 között még jónak számít, 40-50 felett sok ez. Szóval egy 30-as lag az teljesen "reasonable" és korántsem "extremely long". Szvsz túlzó ez a prad-tól.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35660) stranger28 válasza Isual (#35659) üzenetére


stranger28
addikt

+1

(#35661) I3EI\ICE válasza Isual (#35659) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ez a Te véleményed. Szerintem túlságosan egyénfüggő a dolog ahhoz, hogy kőbe vésd, hogy pontosan milyen értékek közt elfogadható. Persze egy grafikus monitortól tényleg nem sok, kb ez a 20-30ms környéke a jellemző az ilyen professzionális célra tervezett IPS-eknél, ahogy tapasztaltam. Csak azt nem értem, hogy ha már input lag csökkentő Game-mode -ot nem tettek bele, akkor ezt a "kissé" eltúlzott overdrive-ot minek tették bele (vagy legalább lenne simán OSD-ből kikapcsolható, vagy csökkenthető). Ahogy olvastam, Prad-ék is az overdrive-ból kiindulva reméltek jobb eredményt....

(#35662) schawo válasza viserion (#35650) üzenetére


schawo
titán

Féláron mire számítottál? Ennyiért (105-102k) 2 éves használt 2711 is alig van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35663) KAMELOT válasza viserion (#35650) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt egy kolléga árulja akinek van egypár referenciája a PH-n. + személyesn veszel át ilyen dolgot, főleg monitor esetén méginkább érvényes. Papírt is ad, doboz, garancia stb. Csak egy jótanács a monitor vásárlásához. :) :) :)

(#35658) I3EI\ICE: Ha annyira rossz lenne a laggolás nem venné meg senki. Szóval valamit ott elírtak azok a gyerekek! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35664) Isual válasza I3EI\ICE (#35661) üzenetére


Isual
veterán

Minden egyénfüggő. Ettől még egy (elsődlegesen professzionális használatra szánt IPS) monitorról, játékra (értsd a játékok túlnyomó többségére - lehet nem a CRT-n nevelkedett pro CS 1.6-os gamerünknek), a fent vázolt kategorizálás jó iránymutató. És legtöbben, akik játszottak már pl U2711-en, ezt biztosan meg is tudják erősíteni. Nem az a 30-40 ms-os lag miatt lesz drasztikusan rosszabb a statod BF3-ban, ez tuti. Egy-két kill-t lehet benyelsz 100-ból...nabumm

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35665) viserion válasza schawo (#35662) üzenetére


viserion
tag

125k vs 180k hol felar? :F lehet velem van a baj de en artol fuggetlenul leirasnak megfelelo termeket varok. (plane egy tobb eve itt forumozo kollegatol) de szerintem zarjuk le. :R

[ Szerkesztve ]

(#35666) KAMELOT válasza viserion (#35665) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek a 125K-s monitorok csak egyéni akciók 1-2 darab és nem mindig van. Ha van annyi pénzed akkor vedd meg a 180K monitort. Annyit nem ér.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35667) Nyugdíjas válasza KAMELOT (#35666) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Annyit nem ér.
Hogy is mondtuk ezt mi itt még jópár éve?

Ha sokkalod valaminek az árát, az csak azt jelenti, hogy nem neked találták ki. Oszoljunk kérem, nincsen itt semmi látnivaló.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35668) madgie válasza Isual (#35664) üzenetére


madgie
titán

Én bohóckodom néha a BF3-mal az U2711-gyel, ugyanolyan nyomi vagyok, mint az NEC-n (ami köztudottan gyors monitor) :DDD

(#35669) vond válasza madgie (#35668) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD Első hozzászólásba vele! ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35670) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Melyiket lenne érdemes? :DDD
LG IPS237 vagy 23EA63V-P?
A talpazat vagy falra szerelhetőség nem számít, a színhelyesség számítana.
A többi tulajdonság egy az egyben ugyanaz tudtommal. :)

You got clickbaited.

(#35671) Isual válasza Clickbait (#35670) üzenetére


Isual
veterán

Tökmindegy. Amelyik szimpatikusabb.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35672) Byga007 válasza KAMELOT (#35589) üzenetére


Byga007
aktív tag

És az mit jelent azhdmi kábel melett hogy ethernet kábel pl [ITT ] ez nekem jó ?

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#35673) South Velen válasza KAMELOT (#35666) üzenetére


South Velen
addikt

De azért eredeti monitorok ugye? Nem valami átcímkézett akármik.. :DDD :F

(#35674) stranger28 válasza madgie (#35668) üzenetére


stranger28
addikt

Amikor megvettem az U2711-et, akkor csapattam én is, és így is rinyált mindenki, input lagg ide vagy oda. :DDD

(#35675) I3EI\ICE válasza Isual (#35664) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Én a BF-nek egyik részével sem játszottam még, de van egy q3 alapú "minimalista" FPS játék, amit járszom. No hát abban 30ms-os input laggal "pontlövővel" kb a 80%-át elbukom azoknak a lövéseknek, amelyek az 5-10ms össz késleltetésű 120Hz-esen sikeresek lennének. Tinglitangli lődözésnél persze, nem számít, de ha egy gyorsabb játékból sportot űzöl, akkor igen jelentős hátrány a 30ms lag. Én magam messze nem tartom HC gamernek, napi átlag kb. 1 órát játszom, és azt sem minden napra elosztva, úgyhogy a kérdezők közt szerintem akad jónéhány nálam sokkal "hardabb" gémer. Nekem a 30ms lag kb olyan ebben a játékban, mint egy 5 kilós hátizsák lenne futásnál. Persze azt osztom, hogy aki ilyet akar játszani, az ne grafikus monitort vegyen erre a célra, nekem csak az bökte a csőrőm, hogy egy 35ms-os késleltetésű kijelzőre szerintem nem korrekt azt mondani, hogy nem lagol, mert azért az már 2 képkocka 60Hz-en is. Ráadásul manapság már elég ritka az ennél lassabb monitor, mire mondanánk, hogy lagol, ha a 35 ms-re még nem? A 244T-re?

[ Szerkesztve ]

(#35676) Isual válasza I3EI\ICE (#35675) üzenetére


Isual
veterán

"egy 35ms-os késleltetésű kijelzőre szerintem nem korrekt azt mondani, hogy nem lagol" - Nem mondtam, hogy nem laggol, csak azt, hogy még jónak/elfogadhatónak (manapság átlagosnak) számít. Egy 80 ms-os input lag meg rossznak - 20 alatti meg kiválónak. Ennyi. De semmiképp sem "rendkívül hosszúnak". A cikk véleményét nem fogadom el, nem azt amit te mondasz.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35677) KAMELOT válasza Byga007 (#35672) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan neked nem kell és az drágább is.

(#35673) americanidiot: Ha ad hozzá papírt, komplett dobozt és tartozékokat akkor itt szó sincs ilyenről. Azt hiszem csak 1x kell rossz cuccot eladni a PH-n valakinek és már le vagy írva. Többet tőled nem vásárol senki és ugye nem az a célja!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35678) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Egy hibátlan, karc, és pixelhiba mentes ilyen típusú monitor-tévé megér 20 ezret? Kábelekkel és a távkapcsolójával együtt.

LG M227WD FULL HD

Ma mennék érte személyesen. Köszi a választ!

Pixel 8 Hazel

(#35679) Isual válasza TaylorPro (#35678) üzenetére


Isual
veterán

Meg!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35680) TaylorPro válasza Isual (#35679) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi!

Pixel 8 Hazel

(#35681) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Akiknek már volt/van tapasztalatuk a Dell U2312HM-el, azoktól kérdezném, hogy mennyire zavaró a magas fényerő? Rengetegen ajánlják ezt a típust és alapvetően nekem is tetszik, viszont eléggé elrémiszt, hogy sokan panaszkodnak, hogy akkora a fényerő, hogy este csak falilámpa mellett kibírható, minimálisra állítva is. Elég sokat tanulok a gép előtt (PDF, ebook) és mindenképpen szempont lenne, hogy bírja a szemem a gyűrődést.

Esetleg ha tudnátok ajánlani hasonló képességű monitort, ami szemkímélőbb, megköszönném!

(#35682) BomiBoogie válasza mm779 (#35681) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez nagyon ízlés kérdése, én tök sötétben is 75-ös Brightness mellett használom. Ez viszont azt jelenti, hogy még épp 75 fokozatot lehet levenni, szerintem ez ne tartson vissza. Emellett állíthatod a preseteket is, pl. "text" módban kímélőbb a szövegeket olvasni, mint "game" módban.

(#35683) stranger28 válasza BomiBoogie (#35682) üzenetére


stranger28
addikt

Jézus ereje, 75-ön? Barnulni akarsz? :DDD

(#35684) vond: Hát igen, ezt már tekinthetjük szuicid hajlamnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35684) vond válasza BomiBoogie (#35682) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:Y Miiiiiiii? 75-ön, tök sötétben? Ne haragudj, de az már nem normális...

Nem kevered össze véletlenül a kontraszttal? Annak 74-75-ön kell lennie...

(#35681) mm779: Ha elég lenne a 22" (21,5") is, akkor nézd meg a kistesót, az U2212HM-et... Bár az meg PWM-es, ha minden igaz...

Egyébként visszatérve a 2312-esre: Olvasáshoz, meg ilyen nem "color-critical" munkánál azt is simán csinálhatod, hogy lejjebb veszed a kontrasztot is, mondjuk 60-65 környékére... Estefelé, olvasásnál (ahol úgyis elég/túl erős a kontraszt a betűk és a "papír" között) nagyon kellemes így nézni a kijelzőt...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35685) mm779 válasza BomiBoogie (#35682) üzenetére


mm779
tag

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#35686) SOAD19


SOAD19
addikt

Nálam meg 0-n van a brightness jó pár hete szerintem. De lehet, hogy még régebb óta. Egyik este levettem, és úgy maradt. :DDD
Ez a másik véglet, ez se normális? :DDD

(#35685) mm779 Egy szóval nem mondták, csak este azért, már tényleg sok a 75-ös fényerő, főleg, ha még háttérfény sincs, mint nálam pl. Szerintem elírta a kolléga, kontraszt akart volna lenni, az a 75-ös érték.

(#35687) stranger28

Akkor megnyugodtam! :DDD Amúgy is nekem még a 3 csöves verziójú Dellem van, a későbbi modellek, már csak két csövesek voltak, ha jól rémlik. A mostaniak meg ledesek ugyebár.

[ Szerkesztve ]

(#35687) stranger28 válasza mm779 (#35685) üzenetére


stranger28
addikt

Teljesen levéve 100-110 körül van, az szerintem estére már teljesen jó. De 75-ön az bitang sok még nappal is szvsz.

(#35686) SOAD19: Azzal nincs baj, nyugi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35688) Isual válasza SOAD19 (#35686) üzenetére


Isual
veterán

mármint a 2209wa-n vagy már neked is 2312-d van? :B

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35689) vond válasza SOAD19 (#35686) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is így nyomom a munkahelyi 2312-essel, de néha - ha valami színhelyes dolgot kell kreálnom - feltolom a kalibrált 18-ra is...

Mondjuk nekem olyan példányt rittyentett Columbo mester, hogy tyűűű... :R
(kalibrált 950:1-hez kontrasztarány pl.)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35690) SOAD19 válasza Isual (#35688) üzenetére


SOAD19
addikt

A 2209-esem van meg még mindig. :)

[ Szerkesztve ]

(#35691) Isual válasza SOAD19 (#35690) üzenetére


Isual
veterán

jók is ezek a "régi" CCFL-es IPS-ek :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35692) vond válasza Isual (#35691) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jók ám... :K :P

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35693) petata


petata
őstag

Offban megjegyzem, hogy az Airben egészen elviselhető TN panel van. :P

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#35694) SOAD19 válasza Isual (#35691) üzenetére


SOAD19
addikt

Azóta azért szépen estek az árak, anno több, mint 3 éve 75k-ért vettem... Igaz, akkoriban még alig voltak olcsóbb árfekvésű ips-es monitorok. A 75k is jó ár volt még akkor, mert 80k-ért voltak akkoriban, és mikor hirtelen volt egy akció gyorsan rendeltem is egyet Már, azelőtt egy éve kinéztem magamnak. :DDD

(#35695) stranger28 válasza petata (#35693) üzenetére


stranger28
addikt

Apple is, TN is, nem hoznám szóba. ;]

(#35696) Isual válasza SOAD19 (#35694) üzenetére


Isual
veterán

Mi ugyanígy vettünk 72k-ért vagy lehet 75 volt az is U2212HM-et, akciósan, akkor 65k körül járt a 2209wa. Nem esett jól, hogy 1 évre rá (amikor 45k körül mozgott) 35k-ért váltunk meg tőle... Ki a fene gondolta... Aztán U2711-et 172k-ért. Fél év múlva, nyáron 152k volt újonnan, decemberben meg már 200k - ugye str28 ;]
Ez ilyenez...Az NEC-kkel, amiket vettem (igaz volt, amit használtan) eddig még mindig jól jártam, jó áron voltak akkor is, s azóta se lett olcsóbb újonnan. kopp

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35697) stranger28 válasza Isual (#35696) üzenetére


stranger28
addikt

205 ezret fizettem érte mindennel együtt, de muszáj is volt, meg meg is érte. :P

195k volt, amikor a forint majdnem bebukott.

[ Szerkesztve ]

(#35698) petata válasza Isual (#35696) üzenetére


petata
őstag

nem 2211 volt az?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#35699) Isual válasza petata (#35698) üzenetére


Isual
veterán

hoppáré, dehogynem, persze U2211H volt :K átállt már erre a kezem :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35700) TaylorPro válasza TaylorPro (#35678) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nemsokára indulok megnézni a monitort és ha oké megveszem. Ha van tippetek mire érdemes figyelni jöhet nyugodtan. Viszek egy EIZO teszt programot is.

Pixel 8 Hazel

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.