Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) bandi0000 válasza vond (#35200) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm akkor szüntessük meg a fórumot mert lényegében nem lehet kérdezni mindenre ott a MasterCard és az összefoglaló :C :))

Majd akkor sztem Lg lesz nem olyan húzósak az árai

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#35202) zack válasza bandi0000 (#35199) üzenetére


zack
nagyúr

Persze. Már az is előrelépés TN-hez képest, ha olcsóbb IPS-t nézel. Az LG paneljai jók.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35203) vond válasza bandi0000 (#35201) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet kérdezni, de az alapvető dolgok tisztába tételére ott az összefoglaló... És ne haragudj meg, de hogy lehet olyanokat kérdezni, hogy mennyire friss, meg hogy mi a különbség a panelek között? Mikor oda van tolva az arcotokba... Mit vársz? Minden nap mutassuk be, írjuk le tizenötször a paneltípusokat? Az frankó lenne, tényleg...

Szerk.: Jók lesznek azok a 40 körüli LG-k... De ha még aktuális lesz az U2311H hirdetés (nem hinném, hogy sokáig húzza), akkor sokkal inkább azt vedd...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35204) bandi0000 válasza zack (#35202) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Láttam a Ph-n ips 3d-s LG-t ha nem használnám a 3d jét akkor teljes értékű IPs nek felelne meg?
ezt találtam, persze használnám a 3D-t is kérdés mennyire bírná a kártya

vond:
Nem nem várom el el lett mondva megértettem, azért nem kell fikázni meg oltogatni ahelyett h értelmeseket is lehetne írni, én is szoktam segíteni más fórumban mégsem cseszegetek senkit, pl h olvass vissza szokták mondani de amennyi idő alatt végignyálaz x oldalnyi hozzászólást mér rég megválaszolhatták vna a kérdését

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#35205) vond válasza bandi0000 (#35204) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem nem volt is semmiféle oltás... Kérdeztél, meg is válaszoltuk, belinkeltük az adott dolgokat... És felhívtuk a figyelmedet, hogy ez mind-mind megelőzhető lett volna, ha azzal kezded, hogy pár perc alatt tényleg átfutod az összefoglalót... Pontosan ezért készült, és ezért van ott, ahol...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35206) Isual válasza zack (#35202) üzenetére


Isual
veterán

csak a monitorai nem ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35207) stranger28 válasza bandi0000 (#35196) üzenetére


stranger28
addikt

Ha értelmetlenséget írsz, akkor igen.

Az összefoglaló saját tapasztalatok alapján született, és friss. Miértek is ott vannak. :U

(#35208) Isual válasza vond (#35200) üzenetére


Isual
veterán

Igen, nemrég még olvasd el volt, legutóbb kicsit megenyhültünk BomiBoggie-val, de majd legközelebb visszaszigorodunk olvasd el-re a miheztartás végett! :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35209) stranger28 válasza Isual (#35208) üzenetére


stranger28
addikt

Ezennel javaslom javítani a következőre:

Milyen monitor...ÁLLJÁLVÁRJÁLITTÁLLJÁLMEG! Olvasd el az összefoglalót!

(#35210) TESCO-Zsömle válasza stranger28 (#35209) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sőt... Dobjanak bele egy szkriptet, ami addig nem jeleníti meg a topic hozzászólásait, míg nem telt le szavanként fél másodperc, és nem görgetett le az ember az aljára.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35211) stranger28 válasza TESCO-Zsömle (#35210) üzenetére


stranger28
addikt

Igen, de ilyen extrémségekért már köveznek. ;]

(#35212) BomiBoogie válasza Isual (#35208) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi ez a királyi többes?
A te előzékenységedet voltam kénytelen átültetni a gyakorlatba, mint a fórumozók minden kívánságának teljesítője. :DDD

(#35213) stranger28 válasza BomiBoogie (#35212) üzenetére


stranger28
addikt

Szeretném kérni az Abbától a Money Money Money című számot. :DDD

(#35214) kleinguru válasza stranger28 (#35213) üzenetére


kleinguru
addikt

Király a topic:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#35215) BomiBoogie válasza stranger28 (#35213) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Offolni csúnya dolog egy ilyen mély szakmai topikban, de ez jó poén volt. :DDD

(#35216) DEV_NULL válasza DEV_NULL (#35109) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nos megvan a monitor. Az normális, hogy teljesen szemből nézve is látszik egy kis glow a bal alsó sarokban? A másik gondoom pedig, nem tudom a képet széthúzni, így van egy nagyon apró kihasználatlan képfelület, ami felül és a 2 oladalt nyílvánul meg keskeny fekete sáv formájában.

(#35217) Kuruc2 válasza bandi0000 (#35201) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Üdv!

Hoztam neked egy fotót, amin láthatsz egymás mellett, EGY videókártyára kötve IPS és TN monitort:

http://www.imagebam.com/image/31ee3e247047049

Talán kitalálható hogy a bal oldali az IPS. Ja és amúgy LG. (jobbra meg a samu' tn-esem.)

Bár tudom hogy ebben a topikban sem a fotók használata, sem az LG emlegetése nem túl elismert dolog, azért remélem segítettem kicsit. :)

(IPS egyetlen hátránya: ha teljesen fekete a kép, akkor majd mindnek látszik valamilyen szintű bevilágítása a sarkoknál, ráadásul a fekete se olyan mély mint más paneltípúsoknál. De azért még így is jobb mint a többi. )

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35218) DEV_NULL válasza DEV_NULL (#35216) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Az normális, hogy teljesen szemből nézve is látszik egy kis glow a bal alsó sarokban?

(#35219) Nyugdíjas válasza DEV_NULL (#35218) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

igen

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35220) schawo válasza Kuruc2 (#35217) üzenetére


schawo
titán

ráadásul a fekete se olyan mély mint más paneltípúsoknál
Mármint a VA fekete sötétebb, de az összes többinél nem világosabb az IPS.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35221) Isual válasza DEV_NULL (#35218) üzenetére


Isual
veterán

Milyen értéken van a Brigthness?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35222) stranger28 válasza DEV_NULL (#35218) üzenetére


stranger28
addikt

Hány centiről nézed?!

[ Módosította: radi8tor ]

(#35223) DEV_NULL válasza stranger28 (#35222) üzenetére


DEV_NULL
őstag

mittomén, közel van. nem mértem. fél méter lehet. fogalmam sincs... :B

a brightness 26

(#35224) stranger28 válasza DEV_NULL (#35223) üzenetére


stranger28
addikt

Kicsit menj hátrébb.

(#35225) Isual válasza DEV_NULL (#35223) üzenetére


Isual
veterán

Este vedd le 0-ra. Nappal elmegy a 20-30.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35226) BomiBoogie válasza Isual (#35225) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem konstans 50-en van és nem látok semmi oda nem illőt. Biztos én vagyok vaksi. :D

(#35227) DEV_NULL válasza Isual (#35225) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nappal simán jó volt a 26. Egyébként eléggé érzékeny a szemem az erős fényre, mondjuk még nem volt időm tesztelni sötétben... Remélem a 0 sem lesz túl erős. :B

(#35226) BomiBoogie: Nekem sajnos ott a glow bal lent. Hátrébb menni nem tudok... :))

[ Szerkesztve ]

(#35228) schawo válasza DEV_NULL (#35227) üzenetére


schawo
titán

Az nem glow, hanem bevilágítás, valószínűleg el fog múlni pár hét, egy-két hónap alatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35229) DEV_NULL válasza schawo (#35228) üzenetére


DEV_NULL
őstag

glow az mert csak feketénél látszik

(#35231) schawo válasza taknyi (#35230) üzenetére


schawo
titán

Igen, öngyógyító. A melegedés hatására a burkoló műanyag picit ellágyul, és egyenletesebben fekszik fel panel felületén. Ezt lehet gyorsítani a keret nyomkodásával, de ezt sokan nem szeretik.

(#35229) DEV_NULL
Bevilágítás. Persze, hogy feketén látszik, vicces volna, ha olyan mértékű lenne, hogy mindig látszana. Az instant csere lenne. A glow szemből nem látszik, oldalról viszont minden irányból, minden sarokban egyenletesen van jelen, és típustól függően színe is van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35232) DEV_NULL válasza taknyi (#35230) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nem hallottam még arról, hogy a bevilágítás elmúlt volna. Az vagy, vagy nincs, vagy én tudom rosszul. Mitől múlna az el? :B

(#35231) schawo: áhá!

[ Szerkesztve ]

(#35233) zack válasza Isual (#35206) üzenetére


zack
nagyúr

Na persze, mert a DELL... ;] Nem kezdem el. Nyugi. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35234) Scoobyka válasza vond (#35180) üzenetére


Scoobyka
addikt

Megneztem ezeket a monitorokat valoban nagyon jol ezek. A dell tunt a legszimpatikusabbnak nem gond h tukrozodik csak szep kepe legyen. A kozepsot sajnos debrecenben nem tudom megvenni vagy a dell vagy a kisebb benq lesz. Input lagben es kepernyosebesegrol tudsz valamit mondani? Mert xbox es ps3on is szoltam fpsz futatni olykor.

(#35235) d@minator válasza zack (#35233) üzenetére


d@minator
addikt

Segítünk! Ha bevilágít a monitora menjen távolabb és kapcsolja ki vagy üljön át egy másik monitorhoz! - Belugymin :DD

(#35236) schawo válasza d@minator (#35235) üzenetére


schawo
titán

:DD :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35237) zack válasza d@minator (#35235) üzenetére


zack
nagyúr

:DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35238) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Melyiket ajanlanatol jobban a ge2250hm benq monitort vagy a dell s2440l-t? Jatekra kene konzollal osszekotve. Tudom nem egy ar...de ha nincs akkora kulonbseg kepben akkor nem dobnek ki pluszban 20e-t. Azert ezeket neztem mert a jo fekete mellet a szep szinek is erdekelnenek es az ips "csak" szep szineket tud visszaadni.

(#35239) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

sziasztok
van 50.000 ft ips monitora
játékra kellene
21-24 max nagyobb nem kell.
van pár típus de nem nagyon vágom melyik lenne a jó.

LG IPS237L
LG IPS224V
LG IPS231P-BN
LG IPS231P

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#35240) zack válasza Devilhun_HUN (#35239) üzenetére


zack
nagyúr

IPS237L. :K

Nagyon jó cucc. Nem fogod megbánni. Beszélj Monitorguru-val hogy van e nekik, náluk nagyon jó áron van. ;)
Nekem volt, és elégedett voltam vele nagyon. A 277L továbbra is megvan (27" nagy tesó), és nem szándékozom cserélni. :N

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#35241) Devilhun_HUN válasza zack (#35240) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

köszönöm szépen zack

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#35242) Isual válasza Scoobyka (#35238) üzenetére


Isual
veterán

Játékra a VA nem a legjobb választás, fekete ide vagy oda. Dell U2212HM-nek viszont jó a feketéje az IPS-ek között és alkalmas játékra is.

(#35239) Devilhun_HUN: Neked is a Dell U2212HM-et ajánlanám, szvsz jobb monitor a 237L-nél, s még pont belefér a keretedbe. Persze a tuti az lenne, ha megnéznéd őket egymás mellet.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35243) Scoobyka válasza Isual (#35242) üzenetére


Scoobyka
addikt

Miert nem jo a VA?

A Dell 2440-es
[link]

A Benq
[link]

Mind2-t elolvasba jatekra is igenis alkalmasak nagyon,ha valami mellett elsiktolam szoljatok.

Az ips-ben nekem zavaro sotetben a glow effekt :/

[ Szerkesztve ]

(#35244) Devilhun_HUN válasza Isual (#35242) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

de a 8ms az sok játéknál :( nem?

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#35245) BomiBoogie válasza Devilhun_HUN (#35244) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez nem ellened irányul, de tényleg minden tizedik kérdés ugyanez. Olvasd el a téma összefoglalót, többek között ez is le van írva benne, vagy legalább a témát olvasd vissza kicsit, csak 1-2 napot.

Nem, egyáltalán nem sok a 8 ms játéknál.

Tudod, mi a sok? 20-30 ms.

(#35246) Scoobyka válasza Isual (#35242) üzenetére


Scoobyka
addikt

A dell u2212hm-nek az egyik legmagasabb az input lagja a 24-es ertekkel szemben a masik kettonek 5-6ms.

Szoval tenyleg nem ertem miert azt ajanlod.

[ Szerkesztve ]

(#35247) BomiBoogie válasza Scoobyka (#35246) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor már csak azt áruld el, észreveszed-e a különbséget az 5 és a 8 ms között? Szerintem nem.

Mindenkinek:
Frissült a téma összefoglaló, formáztam kicsit, hogy átláhatóbb legyen, írtam egy gyakran ismételt kérdést bele, szívesen várok minden javaslatot.

(#35248) Scoobyka válasza BomiBoogie (#35247) üzenetére


Scoobyka
addikt

itt inup lag-rol van szo amit most irtam nem kepi sebessegrol! :D

A ketto nem ugyanaz! :)

[ Szerkesztve ]

(#35249) Isual válasza Scoobyka (#35246) üzenetére


Isual
veterán

Mert a tftcentral lag mérési módszere - saját maguk által elismert módon - csak tájékoztató jellegű és előfordulhat, hogy pontatlan, ebben (és válaszidő mérésben) - ha van ott is teszt - a prad.de tesztjei a mérvadóak. S "the average total latency falls with a total of 7.5 milliseconds", a legkisebb pedig 1 ms (!).
(Egy link a 4 ms-os BenQ-ról - lassabb. :) S2440L nem lassabb, de igazoltan gázos az overdrive.)
Az IPS válaszidőben jobb a VA-nál, s az S2440L-nek igazoltan vannak overdrive problémái, túl aggresszív overshotot eredményez. A BenQ ilyeen szempontból "High" beállításon jobb lehet, de az IPS biztosan gyorsabb annál is. Játékra jobb a 2212, 1000 feletti kontraszttal, s jól leszabályozható fényerővel, így kevésbé tolakodó glow-val. Ez és a 2412 mindent visz a saját kategóriájában. A 2312-nél is jobb, csak a legtöbb vásárló inkább vesz 23"-es monitort plusz párezerért, mint egy globálisan jobbat nagyjából ugyanannyiért. Egyetlen hibája a PWM-es háttérvilágítás-vezérlés.

(#35244) Devilhun_HUN : Nem sok. Lásd első hsz vége! (S volt már rá példa, hogy az LG 5 ms-os IPS-e kb overdrive nélküli teljesítményt nyújtott - valszeg valamilyen hiba miatt, vagy ki tudja... - míg a 8 ms-os Dell-ek rendre hozták a 2-4 ms-os TN-ek szintjét válaszidőben !)

@ to all: Nem hülyeségeket beszélek én/ beszélünk mi itt, tessék a számok világát magunk mögött hagyni, mert legtöbbször irányadásra se alkalmasak. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35250) Devilhun_HUN válasza Isual (#35249) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Most akkor ezzel mi a baj?

IPS237L

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.