Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) vond válasza Bici (#35549) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hmmm? Hmmmmmmmmm!!! :K

De van fent most két 2713-as is 105 és 107 ezerért...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#35552) Bici válasza Nyugdíjas (#35550) üzenetére


Bici
félisten

Igen, szerintem valami ilyesmi lesz, ha nem jön össze a zsé nagyobbra. :)

Vond: ősszel majd nézegetek aprókat, addig nem töröm össze a saját lelkemet. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35553) madgie válasza vond (#35551) üzenetére


madgie
titán

Hijj, ez azért baba vétel :K

(#35554) I3EI\ICE válasza Bici (#35535) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Vannak SPVA paneles WCG monitorok is, bár ahány ilyet láttam, mindnek kisebb volt a színtere, mint a hasonló kategóriájú IPS-eknek. Ugyanakkor az sRGB-n jóval túlmutattak.

Az a 2711 szerintem jó vétel lenne, és még az sem kizárt, hogy tudsz alkudni belőle, viszonylag régóta fent van már... Lenne nagy felbontás, és WCG egyben..

(#35555) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Ma tulajdonosa lettem egy Dell U2212 HM monitornak, ezúton is köszönet az Oázisos eladó segítségének.
Viszont van gondom a monitor beállításával nem kevés, mivel magyar nyelvű tájékoztató elkészítése snassz a forgalmazónak. Szóval próbálgattam a menüben a beállításokat, fényerőt visszább venni, üzemmód kiválasztást, stb, de a vége az lett, hogy egy kékes-szürkés árnyalatú ocsmány kép köszön vissza.
Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, és azért itt kérdezem mert a monitorgondos topik eléggé ki van halva.
1. A monitor gyári beállításait pontosan hol lehet visszaállítani?
2. A menüben a Personalise beállítás alatt van ugye egy Shortcut Key1 és Shortcut Key 2 menüpont, én mind a kettőnél beállítottam az Input: DVI-D-t, gondolván, hogy a DVI kábel miatt ez a jó, bár a gyári beállítás nem ezen volt. Kérdés jó ez e így, vagy valami mást kellene ott kiválasztani?
Egyéb iránt megköszönném, ha valaki tudna egy olyan linket, ahol ennek a monitortípusnak van valami magyar nyelvű leírás a menűjéről, illetve, hogy miket célszerű beállítani?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35556) Nyugdíjas válasza pendre54 (#35555) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

1. Menu-->Other Settings-->Factory Reset
2. Oda azt állitasz be amit csak szeretnél. Ezért is a neve Personalize, vagyis személyre szabás. Praktikusan olyan dolgot kell ezekre a gombokra beállítani amit gyakran használsz. Mivel az ember általában nem nyomkodja 'feszt a monitort, igy igazából szerintem hagy ugy ahogy van.

Nem hiszem hog yvn olyan link amit keresel,de adok egy rövid Pro tippet...

Ha nincsen konkrét elképzelésed hog ymit szeretnél beállítani a monitoron, vagyis mit szeretnél elérni az állítgatással, akkor ne nyúlj hozzá. Vedd le a fényerőt egy kellemes szintre, majd dőlj hátra, és élvezd. Semmi olyan nincsen amugy a monitor menüjében amit túl gyakran használna az ember.
Asszem ehet mondani, hogy konyítok valamicskét a monitorok lelkéhez,de nem nyúltam a monitorom gombjaihoz szerintem ugy 3-4 hónapja. Akkor is azért mert kalibráltam.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35557) pendre54 válasza Nyugdíjas (#35556) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi! Azért még egy-két dologban kérném még a segítségedet. Amennyiben a színeknél szeretnék egy picit állítani, pl. a zöldet lejjebb venni, ennek a lehetőségét hol találom, mert ahol én gondolnám a Color Settings menüben én sehol nem találok ilyet. A másik dolog, hogy játék közben a dinamikus kontrasztot érdemes-e használni?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35558) schawo válasza pendre54 (#35557) üzenetére


schawo
titán

Don't. Touch. Anything. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35559) pendre54 válasza schawo (#35558) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de ha lehetne magyarul, nekem a hatvanas években még az orosz volt a kötelező.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35560) schawo válasza pendre54 (#35559) üzenetére


schawo
titán

Bocs, de ezt a poént hollywoodi filmekben, angol nyelven szokták elsütni, magyarul bugyután és ritmustalanul szól a "Ne. Nyúlj. Semmihez.", úgyhogy én maradok az angol eredetinél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35561) stranger28 válasza schawo (#35560) üzenetére


stranger28
addikt

Magyarul ez úgy hangzik, hogy: Hozzánenyúljál'zmeg!

(#35562) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

IIyama ProLite E2208HDS monitorról van valakinek tapasztalata? [link] Alapvetően játékra kellene meg néha kis filmnézés.

(#35563) schawo válasza pepejoe (#35562) üzenetére


schawo
titán

25-26 ezer forintot ér meg újonnan max. De annyiért is csak akkor ajánlom, ha tényleg nem lehet növelni az összeghatárt még spórolással sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35564) arn


arn
félisten

hi,

27es monitort keresnek, 2560as felbontassal. eredetileg a dell 2713hmet neztem, de most latom, hogy mar van eleg sok alternativaja arban (asus, hp, viewsonic, etc). melyiket ajanlatnatok?

mindenes monitor lenne, de elsosorban hobby jellegu fotofeldolgozas a legfontosabb, aztan net, jatek csak minimalis.

azert is keresek alternativat, mert a dellel minosegileg eleg sokat szivtam az elmult idoben. van vmelyikre pixelgarancia esetleg?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35565) stranger28 válasza arn (#35564) üzenetére


stranger28
addikt

Mit takar ez a szívás?

(#35566) Isual válasza arn (#35564) üzenetére


Isual
veterán

Ajánlott a Dell, s az általunk preferált üzletekben (1 I 2) opcionálisan kérhető hozzá pixelgarancia és műszeres kalibráció is, így javítva esélyeidet egy makulátlan monitor megszerzésére.

Egyébként aprón is érdemes szétnézni, ott rendre vannak jó vételek mind 2713HM-ből, mind 2713H-ból, sőt a nem is olyan rég linkelt U2711, 90 ezerért, fél év garanciával, WCG-tal (nem tudom mennyire kell neked a hobbi fotozáshoz, de ebben van sRGB mód, a 2713HM-ben nincs WCG mód, szóval... ;)).

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#35567) arn válasza stranger28 (#35565) üzenetére


arn
félisten

2407bol vmi korai dbot vettem, kalibralas utan is eleg fura szinei voltak, aztan a 2209bol az elso foltosodott (olyan, mintha beleboritottam volna vmit), amire kicsereltek, az meg fel ev utan elkezdett vibralni. most hol csinalja, hol nem. ezt fogalmam nincs, hogyan fogom gariztatni, ott nem fogjak egy hetig hasznalni.

gyorben lakom, minden gonddal pestre kellene vele rohangalni ("vigyem be megnezni"). a garos dologra majd ra is kerdezek egy masik topikban, mert eppen salzburgba koltoznenk. lehet eszszerubb lenne ott venni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35568) Nyugdíjas válasza arn (#35567) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyszerűbb lenne:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35569) KAMELOT válasza arn (#35567) üzenetére


KAMELOT
titán

Sokkalta egyszerűbb mindig helyi üzletben vásárolni pont ilyen gondok végett. Így a helyi üzletben azonnal meg tudod mutatni mi a gond és ha kell 1 hétig fogják tesztelni, mert az a dolguk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35570) Byga007


Byga007
aktív tag

Viszont találtam érdekes dolgot. Amit itt ajánlottak nekem azt megkerestem az árukeresőben tv-tuneresnek írják viszont iponnál már nem Most akkor Mi a helyzet ?

Valaki tud segíteni fontos lenne a tv-tuner

[Ipon]

[árúkereső]

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#35571) KAMELOT válasza Byga007 (#35570) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott el van írva. Van benne TV TUNER. DVB-T.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35572) Byga007 válasza KAMELOT (#35571) üzenetére


Byga007
aktív tag

ok csak iponnál az áll hogy nem :)
Még egy kérdés milyen hdmi kábel kell hozzá vagyis melyik mert ugye van egy pár változata 1.3 1.4 1.4a ezek közül melyik jó ? és persze melyik gyártó nem kell hosszú max 1.5 m

[ Szerkesztve ]

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#35573) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Arra jutottam hogy beszerzek egy - itt sokak által dicsért - Dell monitort. [U2212HM vs U2312HM] Mivel tényleg nem sok különbség van árban arra hajlok hogy a nagyobbat vegyem meg de lenne pár kérdésem.

1. " magas fekete szint --> alacsonyabb kontraszt (~700-800:1)" - Dell honlap szerint mindkettőnek
1000:1-hez a kontrasztaránya, vagy ez a két dolog nem ugyanaz? És egyébként ez mit jelet a valóságban mit látok vagy nem látok emiatt?

2. " rosszul leszabályozható fényerő ( 100-110cd/m2 0-ás Br. értéken)" - a nagyobb kijelzőnek 300cd/m2 van megadva szemben a kisebb 250cd/m2-el honlap szerint, vagy ez a két dolog megint nem ugyanaz? És egyébként ez mit jelet a valóságban mit látok vagy nem látok emiatt?

Köszönöm a félhomályosítást és bocs ha hülyeséget kérdeztem volna :)

(#35574) korcsi válasza pepejoe (#35573) üzenetére


korcsi
veterán

1. Ugyanaz, az egyik a névleges érték a másik pedig amit gyakorlatilag tud a kijelző. A tényleges kontraszt az példány függő, de természetes számít a típus is.
2. Ami megvan adva az a maximum fényerő, itt meg pont az a probléma, hogy 0-ra leszabályozva is erős picit, sötét szobában az ember szívesebben lejjebb tekerné a fényerőt. Ebből kifolyólag a fekete szintje is magasabb, és a ips glow is jobban megjelenik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35575) Źşë'


Źşë'
addikt

Asus 3D monitorait szemüvegen keresztül lehet 3dbe nézni, vagy miként?! csak mert ahogy nézem nem mind1ikhez adnak

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#35576) arn válasza KAMELOT (#35569) üzenetére


arn
félisten

delles papirral, ha jol tudom a dellhez kell fordulni... ok meg csak pesten vannak. bar ha nem igy lenne, akkor sem segitene a dolog, mert a pestrol vettem amugy is :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35577) Nyugdíjas válasza arn (#35576) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fel kell őket hívni. Kijönnek házhoz, és hozzák a cserét.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35578) LW


LW
őstag

Gyártói garhoz/szervizhez kell a számla (Dellnél)?

[ Szerkesztve ]

(#35579) Saradas


Saradas
csendes tag

Sziasztok!

Samsung S23B350T vagy Samsung S24C300B ??

Főleg netezésre és filmezésre kell. Előre is kösz!

(#35580) I3EI\ICE válasza Saradas (#35579) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ezek közül egyértelműen az elsőt.

(#35581) arn válasza Nyugdíjas (#35577) üzenetére


arn
félisten

ez megtortent (duna electronika asszem a disztrib), azt irtak, hogy vigyem fel...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35582) stranger28 válasza LW (#35578) üzenetére


stranger28
addikt

Nekem nem kérték. Kódot kell bediktálni, ami a dobozon van.

(#35583) superg válasza stranger28 (#35582) üzenetére


superg
senior tag

Egyébként így hogy tudják hogy a 3 év gari él e még?

(#35584) LW válasza superg (#35583) üzenetére


LW
őstag

Ha a 3 év a gyártási időtől számolva még él a bejelentés idején, akkor nyilván érvényes még. Ha a gyártás óta eltelt 3 év, de az eladás óta nem, akkor az már kérdéses, szerintem ezért szoktak kérni a gyártók számlát. (plusz, hogy tudják, hogy az adott országban lett értékesítéve)

[ Szerkesztve ]

(#35585) stranger28 válasza superg (#35583) üzenetére


stranger28
addikt

Őszinte legyek? Fogalmam sincs, amíg cserélik nem is érdekel.

(#35586) superg válasza stranger28 (#35585) üzenetére


superg
senior tag

Igen erre a válaszra számítottam :D
LW:lehet úgy van az logikus :)

(#35587) Nyugdíjas válasza LW (#35584) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen.

#35576arn: Az egy régebbi darab lehet. 2011 vége óta már ez a helyszíni garis ügy megy.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35588) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Valaki nem tudja, mi lehet az oka, hogy a BenQ GW2760HS egyre kevesebb helyen kapható? Remélem nem lesz kifutó termék, mivel még csak mostanság jelent meg.

Esetleg tudtok mondani olyan 27" FullHD VA monitort 80 ezerig, amelyik nem PWM-es? Sajnos az IPS feketéjével nem tudok megbarátkozni. :(

(#35589) KAMELOT válasza Byga007 (#35572) üzenetére


KAMELOT
titán

1.4 és akármelyik gyártó, de legjobb ha aranyozott a vége.

(#35588) americanidiot: Van egy pár.
GW2750HE...216euro
GW2750HM...244euro
GW2760HM...250euro

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35590) South Velen válasza KAMELOT (#35589) üzenetére


South Velen
addikt

De ezek PWM-esek.

Amúgy mitől függ, hogy zavaró -e a PWM? Én csak mostanában olvasgattam róla, hogy fejfájást okoz, stb, de én napi 10 órákat ülök a Samsung 2494 HM-em előtt és sosem fáj sem a szemem, sem a fejem tőle, pedig gondolom ez is PWM-es. (bár fogalmam sincs) Ahogy látom, inkább VA paneleknél említik meg.

[ Szerkesztve ]

(#35591) KAMELOT válasza South Velen (#35590) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is napi 10 órát ülök a monitor előtt és nem fáj a fejem. Igaz nekem G2420HDBL monitorom van. Másik meg olyanra állítod amilyenre akarod, azaz ami a szemednek megfelel. Nekem is csak 70%-on van a fényerő.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35592) I3EI\ICE válasza South Velen (#35590) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Egyrészt a régi TN monitorod valószínűleg CCFL háttérvilágítású, ahol sokkal kevésbbé zavaró a PWM, mint Lednél. A CCFL háttérvilágítás fénye PWM szabályozás esetén csak "ingadozik" a PWM szabályozásnak megfelelő frekvencia függvényében, míg a LED háttérvilágítású kijelzők háttérvilágítása teljesen kialszik két "ciklus" közt . Nagyon nem mindegy az sem, hogy milyen frekvencián működik a PWM (minél magasabb, annál kevésbbé érzékelhető vibrálás, vagy "mellékhatás").

De egyébként 70% fényerőn szinte semelyik PWM szabályozású monitorral nincs ilyen gond. Inkább a minimum, és ahhoz közeli fényerőn problémás a dolog. De pl a GW2760HM fényereje még minimumon is elég nagy éjszakai használatra, szóval a magam részéről ennél a monitornál döntenem kell, hogy a vakító fényerőt, vagy a határozottan "érezhető" vibrálást választom. Persze filmezésnél nem érzékelem a vibrálást, mert olyankor messzebb is ülök tőle, meg inkább a nagy világos felületeknél érezhető a dolog, mint pl böngészőben...

[ Szerkesztve ]

(#35593) LW


LW
őstag

Ha már fényerő/fények. Éjszaka szerintem lámpa (legyen az mennyezeti vagy vmi hangulatvilágítás) mellett egészséges a monitor előtt ülni. Sokkal jobban fárad a szemem tök sötétben a fényes monitor elött.

(#35594) South Velen válasza I3EI\ICE (#35592) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi, értem már a dolgot. Akkor így a 2760HS marad, ha kapható lesz. Előreláthatólag nyár vége felé szeretném leváltani (az egyébként jól bevált depreszetudomhogyszartnpaneles) 2494HM-et. A múltkor az árgépen még vagy 10 oldal dobott rá ajánlatot, most meg 2. Remélem csak kifogytak egyelőre a készletek. Ha nem lesz kapható, akkor viszont teljesen tanácstalan leszek, szerintem zavarna a PWM, érzékeny vagyok az ilyenekre, ahogy az IPS glow-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#35595) KAMELOT válasza LW (#35593) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan és ez a legjobb megoldás. Elég ha csak pl. a gépben lévő kék LED világítás megtöri a fényt. Már az is sokat segít. De a legjobb ha valami kicsi lámpa enyhe sárga fénnyel világít. Úgy nem tud elfáradni a szem + megfelelő távolság.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35596) Nyugdíjas válasza LW (#35593) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jól gondolod. :K

(#35591) KAMELOT : Nem tudom mennyi fény van még a szobában,de ha nem olyan nagyon sok, akkor 70% borzasztóan sok.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35597) KAMELOT válasza Nyugdíjas (#35596) üzenetére


KAMELOT
titán

Most öcsém gépéről írok. Ugyanis 3 éve voltam a menüben, lehet rosszul emlékszem. De megírom ha hazaértem,hogy milyenek a beállítások.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35598) South Velen


South Velen
addikt

Ha esetleg IPS-t vennék, az LG IPS277 hogy áll a PWM-mel? Gondolom azt használ, de mennyire zavaró annál a modellnél, milyen Hz-n működik a PWM?

Itt bejöhetne a képbe a Dell U2412HM, ami nem PWM-es, de egyrészt dizájnra sem tetszik, másrészt meg jobban kultiválom a 16:9-es képarányt, és a 27"-es méretet, mégha területre nincs is sok különbség a két monitor között.

[ Szerkesztve ]

(#35599) KAMELOT válasza South Velen (#35598) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor inkább már DELL U2713H 120K-ért. Méret is okés és a felbontás is valamint a beállításokkal sem lesz gondod. :) És azt gondolom az 1 milliárd szín magáért beszél majd.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35600) South Velen válasza KAMELOT (#35599) üzenetére


South Velen
addikt

Ó, hát ez nagyon fasza lenne, csak (még az általad említett áron számolva is) 40k-val lépi túl a keretemet...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.