Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) #68487936


#68487936
törölt tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni monitor vásárlással kapcsolatban. Elsősorban fényképeim feldolgozásához, szerkesztéséhez keresek egy színhű és megfizethető 23 vagy 24" típust a mindennapos használat mellett. Számomra még fontossággal bíró tulajdonság, hogy legalább 10cm lehessen emelni a gyári talpszerkezet segítségével. Játékra és egyébre minimálisan lesz használva.

Összességében két gyártó, három modelljét néztem ki magamnak: Dell UltraSharp 2412M, Eizo FlexScan EV-2436w és Foris FS2333. Bár a legutolsó kifejezetten játékokhoz készült a gyártó ajánlása alapján, rengeteg pozitív kritikát kapott viszont csak 6cm tud "emelni".

A Dell-ről sok jót olvasni, de az Eizo Flexscan monitoráról nem sok mindent találtam. Van e valakinek tapsztalata erről a típusról? A fentieknek megfelelve milyen egyéb más modellt érdemes még fontolóra venni az IPS paneles gyártmányok közöl?

Köszönöm, üdv:

(#36202) Manga25


Manga25
csendes tag

Sziasztok.

Erről a monitorról mi a véleményetek? VIEWSONIC VX2370Smh-LED

(#36203) fape válasza korcsi (#36199) üzenetére


fape
senior tag

Nagyon szépen köszönöm megegyszer. Akkor marad valami hazánkban beszerezhető megoldás.
Nem mondom, hogy nem fog futni egyszer-egyszer valami profibb kép- vagy videó szerkesztő. Az esetek 90%ban böngésző, valami fejlesztő eszköz és pár konzol ablak lesz nyitva. Szal első sorban a méret és a felbontás a lényeg. A mostani a 24 colos Samsunghoz képest biztos jobb lesz pl az emlegetett dell.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#36204) a000


a000
őstag

Sziasztok!

2312hm-nek van most alternatívája ami jobb, vagy az most a legajánlottabb?

(#36205) I3EI\ICE válasza #68487936 (#36201) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Pontosan milyen típusú fényképezőt használsz? Csak azért kérdem, mert ha esetleg képes AdobeRGB-ben is fotózni, akkor szerintem lenne egy-két jobb alternatíva ezeknél az sRGB színterű monitoroknál.

(#36206) #68487936 válasza I3EI\ICE (#36205) üzenetére


#68487936
törölt tag

Sony Nex-7, amin lehet változtatni a szintért Adobe RGB vagy sRGB között.

(#36207) madgie válasza #68487936 (#36206) üzenetére


madgie
titán

Sokat dolgozol "papírra"? Mert ha igen, akkor aranyat ér az adobe RGB (ha viszont főleg web ,akkor elég lehet az sRGB is).

(#36208) #68487936 válasza madgie (#36207) üzenetére


#68487936
törölt tag

Alapvetően hobbysta vagyok, aki szeret fényképezni és a saját képein dolgozni, saját célra. Jelenleg egy öregecskegi LG-1960TR monitort használok, ami sajnos nem igazán pontosan jeleníti meg a színeket.

Papírra ritkán "dolgozok" mindössze a legjobb képeket szoktam kinyomtatni saját magamnak és családon belül. Amikor viszont igen fogom a fejem a különbség között már ami a nyomat és a monitor között van.

Annak ellenére, hogy nem vagyok profi, igényes vagyok, így a lehetőségeim szerint keresek egy a legkevesebb kompromisszummal járó alternatívát. Az árkategóriát a két korábban említett modellben állítottam fel.

Mit jelentene árban egy Adobe RGB monitor?

(#36209) madgie válasza #68487936 (#36208) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk az Eizo 2436w árából kitelik egy Dell U2413, ami már tudja a 99% adobe RGB-t.

Jó dolog az adobe RGB, de azért vigyázz, van buktatója is (sok program nem tud mit kezdeni a wide gamut dolgokkal)... én azt mondanám, hogy olyan helyre menj el vásárolni, ahol értenek is hozzá és közösen ki tudjátok találni, mi lesz jó neked (oázis vagy monitorguru pl).

(#36210) #68487936 válasza madgie (#36209) üzenetére


#68487936
törölt tag

Semmiféleképpen nem nagy számítástechnikai üzletben szeretném a vásárlást megejteni. Az emíltett két szaküzletet már feljegyeztem magmanak :) A Dell ha jól tudom rendelkezik hardver-es kalibrálási lehetőséggel is.

Milyen más alternatívában gondolkodni ?

(#36211) katt777


katt777
félisten

Kinéztem egy LG IPS monitort, csak ehhez van teljes pixelgar, milyen hátulütői lehetnek? Voltak LG monitoraim, de mind nagyon bevilágított.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#36212) zack válasza a000 (#36204) üzenetére


zack
nagyúr

Ajánlott. A legjobb áron a Monitorgurunál ill az Oázisnál tudod megvenni.

Monitorguru-nál Júli 31.-ig a pixelgarancia és kalibráció ingyenes (U2212HM,U2312HM,U2412M) ! Tehát nem keveset spórolsz, ha kihasználod az akciót! :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36213) I3EI\ICE válasza #68487936 (#36208) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Kéz alól már 70-80 környékén is kapsz 24-es WCG-s monitorokat itt az aprón, boltban meg 130 tájékán kezdődnek. Véleményem szerint ilyen hobbi célra sokkal jobban megéri széles színterű monitort venni. Szerintem leírhatatlan, hogy mennyivel élethűbbek, és látványosabbak a saját fotók nagy szíterű monitoron. Vannak színek, amelyeknek a szaturáltabb árnyalatai nem férnek bele az sRGB színtérbe, így csak fakóbb változatban jelenítik meg azt. Számomra még a kompakt fényképezővel készült fotók is kiábrándítóan néznek ki sRGB monitoron, főleg ha már láttam az adott fotót WCG-ben...

Ha nem zárkózol el attól, hogy használt monitort vegyél, úgy gondolom ez most egy jó lehetőség, hogy olcsón vegyél egy nagyszerű 24-es monitort megbízható, korrekt eladótól. De a 73ezerért árult, új U2413 is igen kedvező áron van, azonban ezzel az eladóval nincs tapasztalatom, bár a hirdetés hozzászólásai bíztatóak.

[ Szerkesztve ]

(#36214) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Elolvastam a nagyja összefoglalót, de 1 kérdésem akkor is maradt.

1. Dell U2312HM
2. Dell U2412M

Melyik éri meg jobban, ha nincs legalábbis nem sok fotó editelés, szóval minimális az ilyen térre való használata, inkább Film>=Játék>Fotó.

Láttam ,hogy most akciós a kalibrálás meg a pixelgarancia, így gyorsan lecsapnék a lehetőségre.

Monitorguru-tól szeretném megvenni, és most láttam, egy ilyet, hogy (Dell Pixelpolitika) :

Bright = 1 or more
Dark = 6 or more

Ha ezek vannak csak akkor cserélhető a monitor, vagy a monitorgurunál 1 hibás pixel adtán is cserélik? :B

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#36215) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Elolvastam a nagyja összefoglalót, de 1 kérdésem akkor is maradt.

1. Dell U2312HM <--- Ez volt az a monitor amelyik a legsötétebb állásban is lámpaként funkcionál?
2. Dell U2412M

Melyik éri meg jobban, ha nincs legalábbis nem sok fotó editelés, szóval minimális az ilyen térre való használata, inkább Film>=Játék>Fotó.

Láttam ,hogy most akciós a kalibrálás meg a pixelgarancia, így gyorsan lecsapnék a lehetőségre.

Segítségeteket előre is köszönöm.

De jó, hogy kétszer küldli és az egyiket Editeli csak. :W

[ Szerkesztve ]

(#36217) Goblin12 válasza old_artist (#36216) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv.

Köszi a gyors választ, " 8 nap után ..." Ezen valahogy átsiklottam. :U

Megtekinthető a két monitor nálatok valamikor ebben a hónapban?

(#36218) Orgi válasza Goblin12 (#36215) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem kalibrálás után (bár nem tudom ennek van-e köze hozzá) 23-on van a fényerő és egyáltalán nem találom túl világosnak, így pont jó szerintem.

(#36219) peu407 válasza old_artist (#36216) üzenetére


peu407
senior tag

Elméletileg a felbontásban és a méretben különbözik csak a 2 (U2312HM & U2412M) monitor,nem?Legalább is a specifikációban nem látok más különbséget.

(#36220) old_artist válasza Goblin12 (#36217) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Bármikor megtekinthető - nyitvatartási időben állandóan van raktáron majd minden Dell monitorból!

(#36221) Hexaa válasza Goblin12 (#36217) üzenetére


Hexaa
aktív tag

off

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#36222) old_artist válasza peu407 (#36219) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, a "specifikációk" alapján természetesen "csak némileg" különböznek, na de ha egyszer szembesülnél mindkettővel ...

[ Szerkesztve ]

(#36223) Bigemperor válasza zack (#36212) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Baxxa meg, egy hete vettem 2412m-et, még akkó 4k volt.
Mosmámind1. :DDD

(#36224) peu407 válasza old_artist (#36220) üzenetére


peu407
senior tag

Komolyan ilyen különbség van a 2 között?180km-re vagyok tőletek.Szóval nem occsó felutazni hozzátok,hogy megnézhessem őket.

(#36225) zack válasza Bigemperor (#36223) üzenetére


zack
nagyúr

Sajnos az akciók ilyenek. Van hogy bevásárolunk előtte. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36226) #68487936 válasza I3EI\ICE (#36213) üzenetére


#68487936
törölt tag

Számomra a kérdés, hogy ez esetben milyen apróbetü lapul a hirdetés mögött, illetve számlaképes e a hirdető (valószínűleg nem)?

A Dell U2413-nak milyen alternatívája van?

(#36227) katt777


katt777
félisten

Erre valaki?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#36228) Johnie válasza katt777 (#36227) üzenetére


Johnie
tag

Rendeltem az IPON-tól egy IPS LG monitort, pontosabban ezt: [link]
Holnap hozza a futár, remélem az igényeimhez jó lesz. Biztosan lesz kérdésem róla itt a fórumban, és te is kérdezz , szívesen válaszolok.

Intel i5 4460, Xigmatek Loki 963, AsRock H97 PRO4, 2x4GB HyperX 1600MHz, Kingston 120GB SSD, Samsung 500GB HDD, Samsung ODD, Radeon HD 7770, FSP Hyper 600W, Cooler Master Elite 330.

(#36229) I3EI\ICE válasza #68487936 (#36226) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Valószínűnek tartom, hogy ezekhez nem kapsz számlát ilyen árazás mellett. Talán a HP-hoz, de kérdezd az eladót. A 2413 elődje a 2410. Két alapvető különbség, ami hirtelen eszembe jut, hogy a 2410 még CCFL háttérvilágítású, illetve azon még durva tükröződésgátló bevonat van, ami az arra érzékenyek számára kissé zavaró "grain-effect"-tel jár homogén felületek megjelenítésekor. Ezt nem nagyon lehet szavakkal, vagy fotóval szemléltetni. Van még fenn az aprón egyébként egy nagyon olcsó alternatíva, egy S-PVA paneles Samsung 244T. Na az is egy nagyobbacska színterű, és jó színhűségű monitor, viszont jó régi modell, van rá esély, hogy már ledolgozta az üzemóráinak nagyját, illetve nincs annyira nagy színtere, mint a fentebb említett IPS monitoroknak. Ezen felül a 244T-nek nagy az input lagja, így játékra sem jó. Viszont az árazása mindennek megfelelő, sőt, egy ugyanekkora TN-ért sem kérnek sokkal kevesebbet...

(#36230) #68487936 válasza I3EI\ICE (#36229) üzenetére


#68487936
törölt tag

Ezért is írtam, hogy mi az apróbetü a hirdetésben.

Átnézegetve a termékeket és az árakat, ez a U2413 Dell tűnik a legszimpatikusabb számomra.

(#36231) katt777 válasza Johnie (#36228) üzenetére


katt777
félisten

Én a 39k-s változatot néztem ki, nem látok komoly különbséget. Igaz, a tiédnél 1000:1 a kontraszt, az enyémnél meg 5M:1, utóbbi nyilván din., de másikat nem ír, nem tudom a különbséget, ill. hogy a tiéd miért drágább.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#36232) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Hali!

Dell u2412M Vagy LG IPS 277L-BN ?

mindkettő körülbelül 72k

Felhasználás: Játék+film

olvastam olyat hogy a lg nek jobbak a színei mert újabb a panel viszont a dell be meg nincs pwm...

Nem tudom eldönteni pedig még ma fel kéne adnia rendelést hogy péntekre megérkezzen...

Az LG felé hajlok a nagyobb méret és újabb panel miatt de félek a pwm től kicsit.

Élőben nem tudom megnézni mert szombathelyi vagyok és itt nincsen hol.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#36233) zack válasza SaGaIn (#36232) üzenetére


zack
nagyúr

Én már több mint fél éve az LG-t használom. Szerintem nem fogsz vele rosszul járni. Jó cucc.
Ennyi pénzért ajándék. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#36234) vond válasza SaGaIn (#36232) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Most mondanám, hogy gyere át és nézd meg az U2412M-et, de itt melóhelyen még a PWM-es változatból van kettő egymás mellett... Otthon meg egy szintén PWM-es, de még CCFL-es U2311H van, így az sem lenne segítségedre...

Szerintem azt kellene eldöntened elsősorban, hogy melyik méret ill. pixelméret lenne számodra a megfelelő... Az U2412M nagyjából általános pixelméretekkel rendelkezik (értem ezalatt a monitorok 80-90%-át), az IPS277L meg egy kicsit nagyobbakkal... Ha ez nem zavar és/vagy elég messze ülsz tőle, akkor jó választás is lehet, főleg a mérete miatt...

Amúgy érzetre nem sok különbség van a képméretekben, bár a filmek azért jóval szélesebbek/nagyobbak lennének a 27"-es LG-n... Viszont úgy összességében a Dell azért egy profibb monitor, nagyobb felbontással, PWM mentes háttérvilágítással, IPS-hez képest nagyon jó kontrasztaránnyal, jól leszabályozható fénysűrűséggel, szép sRGB színtér elfedéssel, kitűnő ergonomikus képességekkel, stb...

Én a Dell-t választanám, de el tudom képzelni azt a helyzetet, ahol az LG előnyösebb...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36235) triluan


triluan
tag

Üdv!

Kicsit off de miért van a ha az első oldalon található összefoglalóban rámegyek a tv calculatorra a golden-corps.com jelenik meg. Máshonnan is próbáltam ugyanez a helyzet.

(#36236) madgie válasza triluan (#36235) üzenetére


madgie
titán

Miért van ez? Mert nem írod be a keresőbe ;]

Megszűnt az oldal, próbálkozz a displaywars.com-mal.

(#36237) triluan válasza madgie (#36236) üzenetére


triluan
tag

Köszönöm a választ.

De beírtam a keresőbe ki is dobta click megjelent az oldal majd kb. egy másodperc múlva átváltott a fent említett oldalra.
Talán elég lett volna ennyi az oldal megszűnt.

(#36238) korcsi


korcsi
veterán

Vakteszt: 60 Hz vs. 120 Hz gamer szemmel

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36239) stranger28 válasza korcsi (#36238) üzenetére


stranger28
addikt

Itt a lényeg: "azaz az adott gamer eredményessége így sem javult."

Ugyanaz van jóformán, mint egy videokártyával, csak az nem ad annál szarabb képet, minél drágább.

Mondjuk az se normális, aki megint a 24 képkockás mozival jön...

[ Szerkesztve ]

(#36240) vond válasza triluan (#36235) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megszűnt a domain (és lehet, hogy már a tárhely is), azért nem jön be az oldal...
Már jó ideje így van, nem valószínű, hogy vissza fog térni...

A megszűnés után megpróbáltam megmenteni belőle, amihez hozzá lehetett férni... Kis rendberakás után ment is fel a cucc a saját tárhelyemre, ezen a linken el is érhető...

Sajnos nem minden működőképes (pár fontos script már nem volt elérhető), de a képernyők összehasonlítása pl. tökéletesen működik... :)

Valószínűleg még változni fog pár dolog, és bízom benne, hogy sikerül majd megoldani a hiányzó funkciókat is...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36241) I3EI\ICE válasza korcsi (#36238) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nem szól a teszt arról, hogy miféle gémerek, de főleg milyen játékot játszottak. Én azt mondom, van olyan játék, ahol van gyakorlati előnye is a 120Hz-nek, de ez nyilván nem a csé. Annak viszont örülök, hogy végre "tudományosan" igazolt, hogy az emberek többsége lát különbséget 120Hz és 60Hz közt. Persze, tudom, az emberek többsége látja a különbséget a TN és az IPS színei között is, én aztán nem is vitatom az IPS előnyeit, csak eddig volt aki vitatta a 120Hz "optikai" előnyét, létjogosultságát...

(#36242) schawo válasza korcsi (#36238) üzenetére


schawo
titán

Vakteszt akkor lett volna, ha márkajelzés nélküli, egyforma tokozású monitorokat teszteltek volna. De így csak egy buta promó volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36243) korcsi válasza schawo (#36242) üzenetére


korcsi
veterán

Csak linkeltem a cikket, de ha már nekem címezted a kifogást akkor: "They were all hooked up to AOC G2460Pqu 24" 120 Hz monitors, but half were set to run at 60 Hz" forrás Szóval nem olyan nagy probléma az a márkajelzés...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36244) schawo válasza korcsi (#36243) üzenetére


schawo
titán

Nem egy monitor 120 Hz-es monitor hülyén viselkedik 60 Hz-en használva. [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36245) korcsi válasza schawo (#36244) üzenetére


korcsi
veterán

Lehet ezeknél a monitoroknál nincs ilyen probléma.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36246) triluan válasza vond (#36240) üzenetére


triluan
tag

Köszönöm a részletes választ :)

(#36247) kleinguru válasza SaGaIn (#36232) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha teheted nézd meg a 2 monitort egymás mellett:K

Itt megteheted, ráadásul ingyenes a kalibráció és a pixelgarancia, ha a dellt választod:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36248) schawo válasza korcsi (#36245) üzenetére


schawo
titán

Lehet, bár az AOC nem a világhírű elektronikájáról ismeretes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36249) korcsi válasza schawo (#36248) üzenetére


korcsi
veterán

Valaminek az elrontása (funkció rossz kivitelezése, stb) nem minőség kérdése.

Van amúgy ezeknek az elektronikáknak "ismertetőjegyük", például adott vezérlő áramkör vagy funkciók, vagy egyszerűen csak az egyik jó a másik meg nem, de miért?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36250) schawo válasza korcsi (#36249) üzenetére


schawo
titán

A hardver és a beágyazott szoftver (frimware) együttese alkotja az elektronikát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.