Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) Hold válasza M@te (#56200) üzenetére


Hold
őstag

Sziasztok !

Kirándulásokhoz, youtuber videó készítéséhez keresem azt a gépet (50-100Ft között) ami 90%ban videó rögzítésre lenne használva. Mit ajánlotok ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56202) Dr.NX válasza Hold (#56201) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Valamelyik Panasonic TZ fényképezőgépet, a panák általában ajánlottak a jó videós képességek miatt.
A TZ57 jó a teljesen felhajtható kijelző miatt, de csak 30fps-t tud fullHD-ban. TZ70 már tud 60fps-t is, csak ennek meg nem felhajtható a kijelzője.
Kicsit túllóg a kereten, de képminőségben a cserélhető objektíves GF7 a 12-32mm obival ajánlható, ez is kellően kicsi.

Elfogadom a sütiket.

(#56203) M@te válasza Dr.NX (#56202) üzenetére


M@te
senior tag

:R

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#56204) VMMarika


VMMarika
csendes tag

Sziasztok,
Képminőségben melyik jobb?
Sony RX10ii/RX10iii vagy Nikon D5300 + Tamron 16-300?

(#56205) GrayMatter válasza Hold (#56201) üzenetére


GrayMatter
csendes tag

Egy Sony A5000-et a Telekom-tól (vagy máshonnan, esetleg használtan is).
Ezen a fórumon, ha rákeresel, rengeteg hasznos infót találsz, ami megkönnyíti a döntésedet.

(#56200) M@te
Ugyan ezt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#56206) emté


emté
újonc

Hi,

Tanácsot szeretnék kérni gépvásárlás kapcsán. Már egy ideje tervezek egy MILC gépet venni, amit nem csak fényképezésre, hanem videózásra (amatőr filmezésre) is használnék, mindezt kb. 180ezres max. limit mellett. Fontos lenne, hogy legyen mikronfon bemenete, és ne legyen közismert hibája (mint pl. a Sony Alpha széria túlmelegedése). Hosszas kutakodás, fórumok, youtube-os videók átnyálazása után két készülékre szűkítettem le a kört: Canon EOS M3 és Panasonic Lumix GH3. Itt megtorpantam, mert képtelen vagyok dönteni, hogy melyik lenne a jobb választás. Árban azért van eltérés, nem is egy időben jelent meg a két gép, de a videós tesztek alapján kb. mindkettőt jónak érzem a célra...csak nem tudok dönteni. :U

Akad itt esetleg valaki, aki élettapasztalatát felhasználva segítene dönteni? :R

Köszi,
EmTé

u.i.: ilyen összehasonlító oldalakat is megnéztem, de nem lettem vele előrébb...
http://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-M3-vs-Panasonic-Lumix-DMC-GH3

(#56207) Dr.NX válasza emté (#56206) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Cserélhető objektíves gépek topikja:
https://prohardver.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/friss.html
Egyébként meg GH3, sokkal kiforrottabb rendszer.

Elfogadom a sütiket.

(#56208) Falovas válasza emté (#56206) üzenetére


Falovas
aktív tag

Akkor már miért nem GH4? Videózás terén nagyon népszerű darab, a youtube tele van vele, esküvői videóktól kezdve videó klipekig (music video) rengeteg helyen használják, és a minőség amit produkál kritikán felüli.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56209) emté válasza Dr.NX (#56207) üzenetére


emté
újonc

Köszi, és bocs, nem láttam, hogy van egy célirányosabb topic is :)

(#56210) emté válasza Falovas (#56208) üzenetére


emté
újonc

Jó lenne, de a GH4 már egy fokkal drágább darab, közel 300ezer még mindig, nekem meg erősen limitált a pénzügyi alapom. :) GH3 váz használtan 100-120ezer körül beszerezhető, hozzá még objektív, és meg tudok maradni a 180-200as kereteimen belül (kb. csak az anyagiak miatt maradt a GH4 és az EOS M3 a kalapban).

(#56211) Dr.NX válasza VMMarika (#56204) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Valószínűleg elég kevés embernek van tapasztalata pont ezzel a két setuppal.
Szerintem nézegess tesztképeket, nagyjából azért hasonlóak lehetnek. Néhány review alapján nekem a Tamron+Nikon tűnik jobbnak, no meg olcsóbb is.

Elfogadom a sütiket.

(#56212) emté válasza Dr.NX (#56211) üzenetére


emté
újonc

Milyen Nikonra gondolsz? Mondjuk egy D3300-ra?

(#56213) Falovas válasza emté (#56212) üzenetére


Falovas
aktív tag

A Nikonos válasz nem neked szólt.....

Ránéztem a youtubera , szerintem a Canon EOS M3-nak is jók a videói, úgyhogy akár azt, akár a GH3-at választod egyikkel sem csinálsz rossz boltot. Bár én Pana fan vagyok, de ennek a Canonnak a videója kifejezetten tetszik.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56214) tope


tope
addikt

Szép napot!

Nem találtam megfelelőbb topicot, így itt teszem fel a kérdésem.

30.000 Ft-ig kellene fényképezőgép (minimum egy Canon Powershot A510 tudását hozza) újonnan.
Van valakinek ötlete ilyen áron mit érdemes?

(#56215) asdf_ válasza tope (#56214) üzenetére


asdf_
veterán

Ebben az arkategoriaban tokmindegy melyiket veszed, mindegyikben 1/2.3"-os szenzor van, mindegyiknek kb. 3.5-5.6-os objektivje van, az elkeszult kepre fokent ez van hatassal, a tobbi csak sallang. Valaszd azt, amire tobb garit adnak, aminek tobb keppontos a kijelzoje, amelyik szimpatikus, es ami ismert gyarto termeke (a kinaiak altal megvett markajelzessel felmatricazottakat pedig keruld)

(#56216) tope válasza asdf_ (#56215) üzenetére


tope
addikt

Köszi a választ, akkor kb. ez lehet mint opció

(#56217) asdf_ válasza tope (#56216) üzenetére


asdf_
veterán

A 26 mm indulo gyujtotavolsag a 28 helyett nem rossz, de a 230e keppontos kijelzonel azert lehet, hogy talalsz jobbat, nezz korbe, hatha.

[ Szerkesztve ]

(#56218) zotyooo


zotyooo
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni erről a két kameráról!

1. Sony DSC-HX60- 80k ( egy videós ajánlotta )
2. Canon PowerShot SX620 HS -70k

A kamerát egyébként legfőképpen videózáshoz használnám nyaraláson , családi összejöveteleken , egyéb eseményeken.
Fent olvastam,hogy videózáshoz jók a Panasonic TZ modellek, esetleg tudnátok még mondani pár nevet amik megfelelőek lennének erre a célra MAX 90e forintig?

Fontos: -Készítsen jó felvételt rosszabb fényviszonyok mellett is.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#56219) Multibit válasza zotyooo (#56218) üzenetére


Multibit
veterán

Fontos: -Készítsen jó felvételt rosszabb fényviszonyok mellett is.
Ha valóban fontos, emeld a rá szánt összeget, vagy nézelődj a használtcikk piacon! Fényerős Panákat keress!

(#56220) Hold válasza GrayMatter (#56205) üzenetére


Hold
őstag

Sajnos Telekom nagyon felemelte az árát 134 890 Ft-ra :(

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56221) Dr.NX válasza Hold (#56220) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez a helyzet az akciókkal, valamikor véget érnek. Akkor kell megvenni, amikor tart.
Szerencsére gyakran van akció, érdemes nézegetni kuponos akciókat MM, ED, német amazon, stb.

Elfogadom a sütiket.

(#56222) Tonyk


Tonyk
veterán

Sziasztok!

Lányomnak (11 éves) vennék első gépet, használtan. Két kiszemelt van:

Canon Ixus 135
Nikon Coolpix s2550

Esetleg még: NIKON S5100, Fujifilm Finepix AV 150, FUJIFILm Finepix JV300

15E környékén vannak. Na de melyiket?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#56223) Dr.NX válasza Tonyk (#56222) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Amelyik jobban tetszik neki. Ez a belépő kategória alatti kategória, kb. egy jobb mobil leveri ezeket képminőségben.

Elfogadom a sütiket.

(#56224) Tonyk válasza Dr.NX (#56223) üzenetére


Tonyk
veterán

Nyilván egy jobb mobil leveri, de nincs kedvem 11 éves gyereknek 70-100E környékén mobilt venni, sem ennél jobb gépet, mert kutya-macska, osztálykirándulás kombóra elég ez is bőven.
13E-ért a Canon Ixus 135 lett megvéve.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#56225) hibavissza


hibavissza
veterán

(#56226) Hold válasza Dr.NX (#56221) üzenetére


Hold
őstag

Segíts akkor kérlek
60fps, fel vagy kihajthatós gép 100ezerig ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56227) Dr.NX válasza Hold (#56226) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ilyen szerintem csak használtban lesz, nézegesd végig az adatlapokat, hátha találsz ilyet.
https://www.dpreview.com/products/panasonic/cameras?subcategoryId=cameras&sort=Chronological&view=Grid
Sony-kat is nézd meg. Cserélhető objektívesből lehet hogy valamelyik régebbi Sony NEX (2014 előtti) megfelel a kritériumoknak.

Elfogadom a sütiket.

(#56228) vond válasza Hold (#56226) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Panasonic FZ200. Kicsi a szenzor, de videózáshoz bőven jó lesz, főleg ha van egy kis fény (videónál ISO800-ig, de akár még ISO1600-ig is simán felmehetsz). Gyors, könnyen kezelhető, nagyon jól paraméterezhető, sok extrával ellátott "kis" gép. A 25-600mm fix f/2.8 meg brutálisan jó dolog. :)

Három éve használom fotózásra, videózásra egyaránt.

Ja, ha 1080p60-at akarsz, akkor NTSC példányt kell szerezned, a PAL "csak" 50fps-t tud Full HD-ben.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56229) _csocso_ válasza vond (#56228) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Rejtett menüből lehet, hogy át lehet állítani NTSC-re az FZ200-at is, újabb PANA gépeket pedig szinte biztos. Youtube-on rá lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56230) vond válasza _csocso_ (#56229) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, elképzelhető. Nekem sosem volt rá szükségem, mivel úgyis 25/50/100 fps-ben dolgozok mindenhol.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56231) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Van egy panasonic lx7 fényképezőm.
Nem vagyok fotós, mindig automatán használom, és az lx7-el annyi gondom van, hogy automata beállításnál a fehéregyensúlyt rosszul állítja be, emiatt kissé sárgás a kep, a video módban meg nagyon lassú és kicsi a zoom.
Tudnátok ajánlani olyan fényképezőt amire megérné lecserélni?

[ Szerkesztve ]

(#56232) Dr.NX válasza pataslogeza (#56231) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mennyi a keret?
A fehéregyensúlyt érdemes jól beállítani a félmilliós gépen is, honnan tudná a gép hogy kompakt fénycső, izzó vagy led van a szobában.
Mekkora zoommal lennél elégedett annak fényében, hogy a nagy zoommal általában fényszegényebb objektív jár?

Elfogadom a sütiket.

(#56233) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok, erről a gépről van szakmai, valós tapasztalata?

Panasonic Lumix DMC-FZ200

Esetleg ha az ő ársávjában van jobb ajánlat (EVF kereső kötelező), szívesen várom!

Előre is köszöntem! :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#56234) Tin_Shield válasza HoaryFox (#56233) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs, vond ilyet használ, keresd meg, illetve nézd meg a galériáját, kihozza azt, amit ebből a gépből ki lehet.

(#56235) vond válasza HoaryFox (#56233) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Rákerestél a topikban? Rengeteg az infó, én is írtam róla sokszor, meg a többiek is. Olvasd át a hozzászólásokat, és mindjárt képben leszel. :K

(#56234) Tin_Shield: ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56236) HoaryFox válasza vond (#56235) üzenetére


HoaryFox
őstag

Bakker, itt vagyok mekkora ranggal és ilyen alap dolog nem jut eszembe :B

Máris olvasgatok :R

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#56237) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Sziasztok ! Panasonic FZ82 vagy Sony HX400...? Alapvetoen sima csaladi emlekkepek keszitesere kellene....Nem tudom eldonteni, hogy attol dragabb a Sony mert Sony vagy mert jobb ! :)

(#56238) PuMbA válasza Lac-coo (#56237) üzenetére


PuMbA
titán

Van valami oka, hogy ilyen nagy gépeket néztél ki? TZ70 például tök kicsi, könnyű, olcsóbb és ugyanolyan képminőséget tud.

[ Szerkesztve ]

(#56239) Lac-coo válasza PuMbA (#56238) üzenetére


Lac-coo
őstag

Leginkabb a zoom. Nyilvan nem brutalminoseg olyan gyujtotavon az optika de miert ne :)De a kezem is eleg nagy, nem szeretem a csepp gepeket.

(#56240) ACE- válasza Lac-coo (#56239) üzenetére


ACE-
addikt

Namost valójában is családi képeket akarsz csinálni, vagy a strandon távolban lévő bikinis csajokat, illetve nudistákat akarod fotózni? :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#56241) PuMbA válasza Lac-coo (#56239) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor inkább egy FZ200-at vennék. 12 MP, ami jót tesz sötétebb körülmények között, mint egy többet tudó gép, 24x-es optikai zoom és a végén is ugyanannyi fénymennyiség hatol a szenzorba (f/2.8). Szerintem ennél nagyobb zoom kevés embernek kell, nézz róla YouTube videókat.

[ Szerkesztve ]

(#56242) pataslogeza válasza Dr.NX (#56232) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Az lx7-et 110-ért vettem annak idején, ennél többet nemigen szánnek rá, max 120-at, de természetesen szeretném minél olcsóbban megúszni.
20x körüli zoomnak örülnék de már a 16x is jelentős előrelépés lenne az lx7 3,8x zoomjához képest.
Azt elfelejtettem említeni, hogy videózásra is ezt hsználnám, ezért kéne a nagyobb és jóval gyorsabb zoom ami minél halkabb, leginkább hangtalan. Próbáltam néhány gépet régebben, (pl. fz200, hx50), de mindegyiknek behallatszott a videóba a zoom hangja, és a félhomályban készült videókon alig lehetett látni valamit. Ebben pl. az lx7 nagyon jo, ami gondolom a nagyobb szenzor miatt lehet.
Tudom hogy be kéne állítani a fehéregyensúlyt, de én nem vagyok fotós, nem akarok ilyenekkel bajlódni, csak előveszem és csinálom, ezért lenne jő ha automatán nagyjából jól állítaná be a fehéregyensúlyt.

[ Szerkesztve ]

(#56243) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Fényképezőt szeretnék venni.
Előző egy Panasonic DMC-FZ5 (este is nagyon szép képet készített, nappal kiváló zajmentes képeket) ezt cseréltem egy Fujifilm FinePix S200EXR (ez zajosabb képeket készített és este sem volt meggyőző tájképekben főleg a Panasoniccal szemben, viszont több funkciója volt mint az elődjének).
Most egy max 70-75 e ft-os keretösszegben gondolkodok.
Ami fontos a makró illetve éjszakai fotózás. És természetesen minél kevesebb zajszint.
Van valami Leica objektíves ebben az árban?
Mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#56244) PuMbA válasza dewil666 (#56243) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben az árban csak FZ200 vagy TZ70 van, de ilyen árkategóriában ne várj nagy előrelépést. Nagyon megdrágultak a fényképezőgépek a mobiltelefonok térnyerése és a kevés eladás miatt, ezért ezekben is majdnem pont ugyanolyan szenzor van, mint az FZ5-ben. Ami nagy ugrás az a Sony RX100, ami csak pár tízezerrel drágább, de négyszer akkora szenzor van benne, szóval mindenképp erre lenne érdemes gyűjtened. Az FZ5 sem készít kiemelkedő fotókat este, mert fizikai lehetetlenség ilyen kicsi szenzorral. Ezt csak azért hiszed, mert nem láttál még jobbat :)

[ Szerkesztve ]

(#56245) dewil666 válasza PuMbA (#56244) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm a választ!

Igazából nem szánnék rá több pénz hiszen annyira sokat nem használom a gépet. Viszont ha rám jön a fényképezési láz akkor szeretnék szép képeket lőni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#56246) flash-


flash-
veterán

Hali
40 ezer körül milyen kompakttal van jobb tapasztalatotok?
Mit ajánlanátok.
Nikon a300-at néztem ki mert akksis, van benne optikai stabi.
Vagy van mas ami jobb valasztas?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#56247) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Vegul FZ82 lett, elegedett vagyok vele, azt tudja amit vartam.

(#56248) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok,

fotózásban abszolút kezdő vagyok, ezért remélem tudtok segíteni.

A barátnőmnek szeretnék vásárolni fényképezőgépet.
Egy újságírással, könyvekkel foglalkozó blog készítésével foglalkozik és jelenleg ide a képeket egy iPhone 5-tel készíti.

Ezt szeretnénk valami minőségibbre leváltani, hogy a képeknek tényleg "fotó" kinézetük legyen, ne csak valami színes folt. :D
Elsősorban a könyvek fotózása miatt kellene, de már ha megvan, használnánk családi fotózásra is, nyaralások stb.

Mivel teljesen tapasztalatlan vagyok, ezért árat nem nagyon tudok mondani, első körben 50k Ft körül gondoltam.

Van ajánlott típus, vagy ennyiért nem is érdemes leváltani?

Köszi! :R

(#56249) PuMbA válasza ventorbe (#56248) üzenetére


PuMbA
titán

Panasonic TZ60 vagy TZ70, végső esetben TZ57.

(#56246) flash: Panasonic TZ57 minimum szerintem. Az a probléma, hogy ilyen árkategóriában nem nagyon van jó fényképezőgép. Egy telefon is hozza azt a szintet, amit ezek a 40k körüliek tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#56250) kovisoft válasza ventorbe (#56248) üzenetére


kovisoft
őstag

Ennyi pénzért újonnan nincs ajánlható gép. Ha jól értem, nincs szükségetek giga zoomra, inkább a képminőség, háttérmosás, stb. számítana. Ehhez minél nagyobb szenzor kellene, de legalábbis 1/2.3"-nál nagyobb, és lehetőleg fényerős objektív. Az ilyen kompaktok közül a legolcsóbb a Sony RX100, de ez kb. 120 ezerbe kerül. Szóba jöhene még valami belépő MILC, de azokat sem nagyon kapjátok meg 100 ezer alatt (újonnan, objektívvel). Szerintem vagy maradjatok az iPhone-nál vagy szánjatok sokkal többet a gépre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.