Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) SpeedyG


SpeedyG
tag

Sziasztok!

Ha már említésre került az XZ-2 :)
Nekem van egy ilyen masinám, maximálisan elégedett vagyok vele, fantasztikus kis gép. Azon gondolkodom mégis, hogy megválok tőle. Ami erre ösztönöz, hogy szeretnék egy darab masinát (van Canon HF10 full HD kamerám is), amivel fotózni és videózni is lehet egyszerre.
Érdemes lenne Sony A6000-re váltani? Hangsúlyozom, szerintem ár/érték arányban bajnok az Oly, a képminőség nekem szuper. Tehát legalább ilyen minőségű képeket szeretnék jónak mondható videók mellett. Gyerkőcök, családi események a téma leginkább, tehát sokszor lakásban, kevésbé jó fényviszonyok mellett (ebben az Oly szintén kis szörnyeteg az 1.8-as induló fényerejével).

Köszönöm előre is!!!

[ Szerkesztve ]

(#55452) Tin_Shield válasza SpeedyG (#55451) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azt kell eldöntened, hogy tényleg cserélhető objektíves gépet akarsz-e. Ha igen, és hajlandó vagy minőségi objektívekre is áldozni, akkor az a6000 jó választás, nagyon ütős gép még mindig. Ellenben ha nem akarsz objektívet cserélni, hanem maradnál a géphez adott kitobjekítvnél akkor megfontolandó ebben az árkategóriában inkább valamelyik nagyszenzoros kompakt. Ezek - bár nyers "szenzorerőben" nem érnek fel az a6000-ig - , klasszissal jobb minőségű optikát kapnak, szemben az a6000 papírnehezék kategóriájú kitobjektívjétől. Ilyen gép a Sony RX100 (markIII-tól fölfelé), a Panasonic LX100, de kicsit hunyorítva még a Canon G7X is.

[ Szerkesztve ]

(#55453) SpeedyG válasza Tin_Shield (#55452) üzenetére


SpeedyG
tag

Köszönöm, nagyon örülök a válaszodnak!
Azt gondolom, nekem bőven elegendő a kompakt méret és nem szeretnék még obira költeni! Amúgy is praktikusabb egy kis gép, miközben egyik kezemmel mindig "ugrásra" készen kell lennem az apróságok miatt. Akkor olvasgatok még a gépekről (Sony és Pana).

(#55454) SpeedyG válasza Tin_Shield (#55452) üzenetére


SpeedyG
tag

Még annyit kérdezenék, hogy melyiket javasolnád a két gép közül? Nyilván képbe kerülhetek nagyjából (tesztek, felhasználói vélemények), de a puding próbája az evés - kipróbálni viszont nincs lehetőségem őket.

(#55455) Tin_Shield válasza SpeedyG (#55454) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az RX100 mIII kisebb, kompaktabb, inkább point&shoot gép, ügyes fícsörökkel, pl billenthető kisvaku, dönthető LCD
Az LX100 klasszikusabb, "fényképezőgépebb", rekeszgyűrű, záridőtárcsa, tisztességes EVF, vakupapucs, és itt is akad pár ügyes dolog, pl. multi-aspect szenzor, 4k video stb.

Ha annyira nem érdekel a fotózás, egy bármikor előkapható gépet szeretnél ami megbízhatóan teljesít, főleg p&s üzemmódban, akkor az RX100mIII. Ha érdekel a fotózás, jobban elmerülnél, tanulnál és kísérleteznél akkor inkább az LX100. Ez persze nem azt jelenti, hogy az LX100-zal ne lehetne automata üzemmódban remek képeket készíteni, vagy hogy az RX100mIII csak p&s gépként használható, inkább két eltérő koncepcióról van szó. Válaszd azt amelyik közelebb áll hozzád, egyikben sem fogsz szerintem csalódni.

(#55456) Multibit válasza SpeedyG (#55454) üzenetére


Multibit
veterán

Addig vedd az LX100-at, míg kapható! Nem friss típus, esélyes, hogy hamarosan egy modellváltás áldozatául esik.

(#55457) Tin_Shield válasza Multibit (#55456) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(nem fut az olyan gyorsan ki szerintem, bár lehet hogy kicsi a legyártott darabszám, és/vagy a Pana visszavonja a régi készülékeket. A Sony-nál maradva az RX100 is már a markV-nél jár, de még a markI is fellelhető)

(#55458) pandur99 válasza Multibit (#55456) üzenetére


pandur99
aktív tag

Angliából most postával együtt 160 ezerért meg lehet kapni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55459) SpeedyG válasza Tin_Shield (#55455) üzenetére


SpeedyG
tag

:R :R :R
Érdekel a fotózás, a tanulásban az XZ-2 kifejezetten jó társ (volt). Ahogy nézem, a két gépből lehetne egy kvázi - számomra legalábbis - tökéleteset összegyúrni :). Az érintőképernyő hiányzik - nyilván csak az érintésre kiválasztható fókuszpont/expozíció miatt, ezt nagyon bírom az Olyban, kifejezetten hasznos.
A Pana 4/3-os szenzora a kisebb pixelszámmal elvileg "jobb, mint a Sony 1"-osa 21 megapixellel. Ez a gyakorlatban érzékelhető különbséget jelenthet? Vagy ettől függetlenül fej-fej melletti az eredmény a valósáaban?

Közben meg úgy néz ki, hogy elvileg jó áron tudnék hozzájutni egy A6000-hez. Ha arról a gyári KIT obi kuka, akkor mi az az obi, amit érdemes vele párosítani úgy, hogy már mutasson is valamit a váz tudásából (illetve használtan - ha lesz ajánlott obi -, akkor mennyiért lehet/érdemes venni)?

(#55460) SpeedyG válasza pandur99 (#55458) üzenetére


SpeedyG
tag

Küldenél egy linket? Az nagyon jó ár...
És mégegyszer köszi mindenkinek, aki az én nyűgömmel foglalkozik ;)

(#55461) Tin_Shield válasza SpeedyG (#55459) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kisebb pixelszám és nagyobb szenzorméret jó hatással van zajra, főleg magasabb érzékenységen. A gyakorlatban azért a 20Mp leméretezve a Pana felbontására hellyel-közzel hasonló eredményt ad, főleg ha valaki nem annyira pixelkukkoló.

Ha jó zoomot szeretnél az a6000-re akkor nehéz helyzetben vagy, nem igazán van választék. A Zeiss 16-70 aranyáron megy, és ahhoz képest csak közepes minőségű. A 18-105 önmagában is annyiba kerül mint a váz, de az legalább egy tisztességes darab. Sajnos méretileg is, viccesen néz ki az objektívre csavart a6000 ( nem tévedésből írtam így, nézd meg a gyakorlatban :) )
Ellenben fixekből van néhány jó. A Sigma 19/30/60 optikailag remek, nem is elszállt árú, igaz nem is fényerős és nincs képstabilizátor sem. A Sony SEL 50 és 35 szintén jó darabok, fényerősebbek, stabilizáltak, de ezek húzósabb árban is mennek, főleg a 35-ös.
Ha cserélhető objektíves gép kell jó minőségű kitobjektívvel és ütős videóval ebben az árkategóriában, akkor Panasonic GX80+12-32-t is nézd meg.
De ez itt már erősen offtopik, ha ettől bővebben érdekel a dolog gyere át Cserélhető objektíves vagy a márkatopikba

[ Szerkesztve ]

(#55462) pandur99 válasza SpeedyG (#55460) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nézz rá az ebay-re! Többet is felhoz.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55463) Multibit válasza pandur99 (#55458) üzenetére


Multibit
veterán

Nagyon jó ár :K

(#55464) zola87878


zola87878
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy digitális fényképezőgépet, max 45 ezer ft értékben. Nem vagyok egyáltalán nagy fotós, itthoni használatra szeretném, de mégsem gagyi kivitelben. Köszönöm a válaszokat!

(#55465) varmi2


varmi2
nagyúr

Nikon Coolpix L610-ről mi a vélemény? 20k körül meg lehet venni használtan?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#55466) 0xmilan


0xmilan
addikt

Melyiket vennétek?
X10 @60k
RX100 @70k

Az RX100 szinte minden paraméterben jobb, de nem tudom, hogy mennyire hiányozna róla a manuális zoom meg az optikai kereső.

(#55467) vscotina válasza 0xmilan (#55466) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia
egyértelműen a FUJI-ra szavazok..

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#55468) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Jelenleg egy Samsung PL120-as fényképezőm van,s szeretném leváltani valami komolyabbra.Max 70 000-et szánnék rá. Szerintetek egy Lumix DMC G3-as megéri az árát? Mennyivel lenne jobb az a gép?
Előre is köszönöm a válaszotokat!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#55469) lazac_


lazac_
tag

Hi

Fuji S5600-as őskövületem szeretném leváltani (1/2.5" CCD, ceruzaakksi, XD kártya, 640x480 videó...), nem volt egy profi gép, de még ezt sem használtam ki, ami a beállítási lehetőségeket illeti. A "bridge" méret sem jött be igazán, mert bár kézreáll, sok helyre nem vittem magamal emiatt.
Tehát P&S felhasználás, viszonylag kompakt méretben, a Fuji XQ2 tetszene, (vagy RX100) de az itt olvasottak miatt nem tudok szemet hunyni afölött, hogy ugyanennyiért 4/3"-os MILC is elérhető kitben, érintős, kihajtható LCD-vel - Lumix DMC-GF7 + 12-32mm... Összehasonlítás.
Érdemes kompromisszumot kötni a zsebrevághatóság tekintetében? Több obit feltehetően nem vennék a távolabbi jövőben sem, de talán időtállóbnak, ár/érték tekintetben jobbnak tűnik a MILC... Vagy vegyem a jóképű kompaktot, amíg lehet, mert nemsokára vége a kategóriának? :F

[ Szerkesztve ]

(#55470) Tin_Shield válasza lazac_ (#55469) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az XQ2 és az RX100 prémium minőségű kompakt, a GF7 meg egy belépő MILC, ez azért érződik a gépeket kézbe véve is. Korrekt a GF7 is, nem tejfölöspohár, de azért műanyag. Ha prémium minőségű Panát szeretnél akkor nézd meg a GM1-et, kisebb, kicsit drágább, és hiányzik a kihajtható LCD, de amúgy egy kis ékszerdoboz az a gép.
A képminőség mindenképpen a nagyobb szenzorú m43-os gép mellett szól, a 12-32 ráadásul remek darab, de azért próbáld ki ha teheted, hogy nem zavaróan rövid-e a tele vége neked.

(#55471) kovisoft válasza lazac_ (#55469) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha több obit nem vennél a MILC-hez, akkor azt azért jegyezzük meg, hogy a 12-32 kezdő fényereje f/3.5, szemben a másik kettő f/1.8-as kezdő fényerejével. És a "tele" állásban is rosszabb a kitobi fényereje a kisebb zoomátfogás ellenére.

(#55472) Tin_Shield válasza Potyka03 (#55468) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sokkal jobb a G3, teljesen más dimenzió. Ha kitobjektívvel együtt (főleg ha a 14-42II-vel esetleg a 14-45-tel) beleférsz a 70e-be akkor nem rossz. Az első generációs 14-42 kicsit gyengébb, ha azzal adják akkor megpróbálnék lealkudni néhány ezret.

(#55473) Potyka03 válasza Tin_Shield (#55472) üzenetére


Potyka03
senior tag

Fúú én ennyire nem értek hozzá,belinkelem azokat amiket találtam:
Ez tetszik a legjobban

Meg ez van még

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#55474) pibácsi


pibácsi
senior tag

Tisztelt blogtársak!
Kérdezném, hogy valaki közületek használ, vagy használt Pana LX7-hez Pana VFL1 keresőt (nem VFL2-őt), mivel ez kicsit kisebb és egyszerűbb (csinosabb), de nemigen van róla egyértelmű írás, hogy az LX7-hez nem kompatibilis. Tulajdonképpen - az írások szerint - az LX5-höz hozták létre, és az LX7-hez már az LVF2-öt emlegetik, de ez nem zárja ki, hogy mégis alkalmazható.
Várnám a válaszotokat.

Üdv. Pibácsi

(#55475) Tin_Shield válasza Potyka03 (#55473) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egyikhez sincs objektív. Jó gép a Pana G3, de ennyit ez a váz önmagában nem ér, állapottól függően 45e körül. De mondjuk ez pl. jó vétel [link]
De ez itt már erősen offtopik, inkább a cserélhető objektívesben kéne folytatni

(#55476) maxinteger


maxinteger
csendes tag

Sziasztok

Szeretném lecserélni a mostani Canon S95-s gépemet egy nagyjából hasonló méretű, de jelenkori masinára.
- elősorban "turistáskodásra" használnám, azaz város és téjképek készítése napfényben
- fontos, hogy ne legyen túl nagy
- általában az automa funkciót használom a mostani gépen, de ha van idő akkor szeretek babrálni a beállításokkal
- legyen beépített vakuja
- lehessen tölteni USB-ről (mobil töltő, power bank)
- a video funkciok masodlagosak

Az eddigi kutatásaim alapján a Canon PowerShot G7 X Mark II közelíti meg leginkább az elképyeléseimet, de az is lehet, hogy valami ekerülte a figyelmemet.
Mit gondoltok erről a gépról? Milyen más gépek érdemes megnézni hasonló tudással, azonos árfekvéssel?

(#55477) lazac_ válasza Tin_Shield (#55470) üzenetére


lazac_
tag

Köszönöm a választ, nem elvárás részemről a prémium anyaghasználat, megelégszem a korrekttel is (az egyik youtube-os videón látszik, hogy a GF7 lcd zsanérja fölött hajlik a műanyag, mikor felhajtja a kijelzőt, na ilyenre nem gondoltam egy ~100k-s terméknél...). Azért mindenképpen elmegyek taperolni is a gépeket, illetve rágom tovább a fórumokat/teszteket.

@kovisoft: tényleg nem túl fényes fényerőben a pana 12-32-je - nem tudom milyen stabil a kezem ilyen súlyú géppel, illetve nem volt még optikai stabis masinám... olvasgatok még a milc topikban is, köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#55478) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
tudtok nekem ajánlani egy-két típust, e-m5 felszerelés mellé másodgépnek

a legfontosabb szempontok:

1. legyen nagy látószöge is, induljon 28-ról, vagy annál is kisebb gyújtótávolságról
2. relatív jó képminőség kevés fénynél, tehát lehessen vele (kézből) fotózni beltérben vaku nélkül. itt azért több tényező is bejátszik, a nagy fényerő, nagy szenzorméret, ergo bírja a magasabb iso-t, képstabilizátor, stb.
3. manuálisan csak annyi max, hogy lehessen kis fénynél, éjszaka is statívos képeket készíteni (tehát valami B-idő, éjszakai program, S, M állás stb. legyen rajta, de ez már általában a legolcsóbbakon is van.)
4. lehetőleg kicsi/lapos, zakózsebben is elférős tehát inkább valami olyasmi, ami visszahúzza az optikáját valamennyire. (lehet vinni kiállításra, rendezvényre)
5. legyen legalább annyival jobb, hogy érdemes legyen megvenni, cipelni egy jobb telefon mellett is (samsung note4).

a megapixel, zoom átfogás, érintőkijelző meg ilyen dizájnos extra fícsörök nem érdekesek.

nem baj, ha régebbi modell, szívesebben venném használtan. sőt... csak manapság akkora már a választék a modellekben, és egy ideje nem is követem az eseményeket, így teljesen le vagyok maradva.

az árban nem mondok semmit, az majd egy kompromisszum lesz a tudásához képest, inkább a jó ár-érték érdekelne, a korának kiemelkedő gépei. aztán majd keresgélek használtan, vagy ha van valami tényleg jó, időtálló modell, ami megéri, akkor teszek hozzá. mondjuk használtan 10-100eFt közt. csak egyelőre ezt sem tudom, mit keressek a tesztekben, hirdetésekben.
---------------
update: alternatíva lehet, van egy Canon G7-em, de valami baja van, a képeken színes lilás köd és színes vízszintes csíkozottság van. ez mi lehet? érdemes lehet megjavítani? és ha igen, tudtok tippet, hol javítják az ilyen kompakt gépeket?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#55479) Alex91 válasza Wolfskin (#55478) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

[link]

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55480) Wolfskin válasza Alex91 (#55479) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, ezek tényleg jó alternatívák... de elnézve a ZX2-t, az jutott eszembe, ez alig kisebb, mint az e-m5 váza.
milyen alternatíva lenne, ha arra vennék egy 14-42 pancake objektívet (30-40eFt) a meglévő 14-15 zomm és MF optikák mellé, ami:
vastagságban kb 1.5-2 cm-el lesz több az objektívnél mérve, mint pl. a ZX2,
• a kérdés csupán, hogy képminőségben mit tud egy ilyen kompakt a 1.8 fényerejű optikájával 1/1,7″ -1" szenzoron, szemben a kit obi 3.5-4.5 fényerejével a m43 szenzorán...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#55481) Wolfskin válasza Wolfskin (#55480) üzenetére


Wolfskin
őstag

a kérdés csupán, hogy képminőségben mit tud...
itt a válasz

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#55482) asdf_ válasza Wolfskin (#55481) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs kihagyva ebbol az egyenletbol a m4/3-os gep szenzorstabija? XZ-2-m van, volt nalam em10 (meg az elso) a nem pancake kitobival, (figyelembe veve sajat igenyeimet, hogy mennyire keveset fotozom, no meg foleg a penztarcam, maradt az xz-2).
Talan meg megvannak a tesztkepek, amit osszehasonlitaskent lottem, majd utananezek...

(#55483) kiskami válasza Wolfskin (#55478) üzenetére


kiskami
tag

A Sony RX 100 megölte a régi kompakt kategóriát.
A Pana LX7 (LF-1), Sony RX 100 - ami zsebre rakható, a többi csúcskompakt nem igazán.

Nem ismerem a használt árakat, de voltak még (fentieken kívül) a Canon G16, Fuji X10/20 (X30), Pentax MX-1 (Oly XZ-2 rokon), esetleg Nikon P7800.
Vagy lehet nézni esetleg Fuji X-A1/M1-t pl.
Egyik se szeret zsebben lenni.
Ott van még a zsebre tehető Ricoh GR vagy Nikon A, de ezek több szempontból is más kategóriák.

(#55484) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Itt lentebb írta valaki a Fuji S5600-at. Nos, nekem is ilyen gépem van, és szeretnénk lecserélni, mert úgy vettük észre a nyaralásunk képeit elnézve, hogy szinte már a telefon is jobb képet csinál. Úgyhogy arra gondoltunk, vennénk valami mást helyette, de egyikőnk sem igazán ért a fotózáshoz, annak rejtelmeihez, gyakorlatilag mindig csak AUTO móddal fényképeztünk. Szóval lehet, hogy nem is kellene nekünk ilyen bridge gép (bár a zoom azért jó). Úgy 50-100e közt (de inkább az előzőhöz közelebb) szánnánk rá, és persze a legfőbb elvárás az amatőr, hobbifotós kezében is értékelhető képminőség. Nem lesz a kép úgysem szerkesztve, csak családi nézegetés céljára. Szóval ha egyetértetek, akkor nekünk szerintem egy jó minőségű, kompakt is megfelel. Mit ajánlotok?

(#55485) Permet Elek válasza Gabesz87 (#55484) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Szia. Semmit. Ahogy írtad a telefon is. A Jó minőségű kompakt, sajnos elhagyta a 100 ezret. És alsó hangon 130-150-nél ül. Bridge gép van a Pana Fz 200. 100ezerért. De az is kifut előbb utóbb.

(#55486) Wolfskin válasza kiskami (#55483) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, nagyon jó modelleket soroltál, tudom hol kezdjem a keresgélést.
Egy kérdés, ami megtetszett, az olympusban van egy kézi csillagfény, motív-program, ami több éjszakai képet fűz egybe, kevés zajjal, bemozdulás mentesen, az nagyon tetszene. ezt nem tudjátok melyikben van benne? (SH60, xz10, x-2 biztosan), de pl., az x-1-ben már benne volt? arról sehol nem találok infót.

ez hasznos lenne beltérben, kevés fénynél, meg éjszakai városképekhez csavargás közben, amikor az ember nem visz állványt meg felszerelést

@asdf_ : nem tudom, lehet, de amennyire tudom, ezeken is van stabilizátor. pl az sh-60-ról most olvastam, hogy ugyanaz az 5 tengelyes van benne (videóhoz),mint az e-m5-ben. az x-10-ről meg, hogy 3-3,1/3 fényértéket fog a stabilizátora. ha ez így van, akkor a nagy fényerő+ stabilizátor megkímél a magas iso-tól, ami a kis szenzoron a zajosodás egyik legfőbb kiváltója.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#55487) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok! Miközben nézegetem nagyban a MILC-eket érdekelne, hogy miért nem találok semmilyen tesztet, amely nem csak február-március környéki, a Nikon DL24-500-as bridge-ről. Mind méretre, mind tudásra jónak tűnik papíron, de se tesztkép, se tesztvideó nincsen róla még külföldön se. Lehetséges, hogy nem jelent meg csak árulják? :D

(#55488) pandur99 válasza FirstTripla (#55487) üzenetére


pandur99
aktív tag

Tudtommal a japán földrengés miatt csúszik.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55489) FirstTripla válasza pandur99 (#55488) üzenetére


FirstTripla
tag

Oh értem, viszont furcsa, hogy rendelhető itthon.

(#55490) Quent1n válasza FirstTripla (#55489) üzenetére


Quent1n
senior tag

A komolyabb cégek már levették a 3 DL gépet a kínálatból, a többivel annyira nem érdemes foglalkozni. :) Jövő év január február környékén várható a szállításuk, internetes információk alapján. Nagy arculcsapás ez a Nikonnak de öröm az ürümben, hogy ha mindhárom gép hozza élesbe amit specifikációk alapján várhatunk, akkor még majd 1 év csúszással is ütős masinák lehetnek. Én a DL24-85-re fenem a fogam, amit ha árban sikerül 200 köré lőni és tényleg hozza azt amire számítok, akkor alaposan odaver a Sony-Canon kompaktoknak. :)

(#55484) Gabesz87 Ha használt nem játszik akkor jó lesz a telefon is, persze attól függően milyen telefonról van szó. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55491) FirstTripla válasza Quent1n (#55490) üzenetére


FirstTripla
tag

Eddig három helyen nézegettem (220volt, Tripont, artwork) az árait, de akkor valószínűleg ezt ki is húzom a listáról. :(

(#55492) Gabesz87 válasza Quent1n (#55490) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igazából a használt ellen sincs kifogásom, bár inkább újat szeretnénk. Csak ha a 100e alatti kategória többnyire nem jobb a mai telefonok képminőségénél, akkor akár használt, akár nem, drágábbnak nem látom értelmét, mert úgysem merülünk bele a fotózás rejtelmeibe, hogy megérje.
Amúgy a párom telója Lumia 735 (még egy darabig, aztán áttér iPhone 6S-re), nekem meg Honor 7 van.

(#55493) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok utánaolvastam egy két dolognak, családi fényképezőgépet szeretném leváltani, eddig egy Fujifilm FinePix S5800 volt a mostani, az az előtti pedig (még mindig működik) Panasonic DMC-TZ1

A keret maximum 120 lenne, és azt vettem észre, hogy a Panasonic Lumix DMC-FZ200-et szoktátok ajánlani. Mennyire állja meg a helyét, hogy ha én most veszek egy ilyet, az el fog e romlani. Arra gondolok, hogy régen gyártották emiatt sok ideje áll a polcon stb... emiatt kellene aggódnom? Még néztem az fz300at, de ahhoz már mélyebbre kell nyúlni a zsebbe. Esetleg még milyen fényképezőgép van ilyen keretbe ami új modell? Köszi előre is! :R

(#55494) Tin_Shield válasza lkristóf (#55493) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nagyzoomos - bridge - gépet szeretnél ebben az árkategóriában akkor most sincs jobb vétel az FZ200-tól újonnan. Keress rá vond képeire a kezdő fotósok topikban, ő kihozza maximumot ami ettől géptől elvárható
Az elromlástól szerintem nem kell tartani, azoktól sem hallani panaszt akik használják, a garancia meg úgyis a vásárlás napjától indul.
Ha megelégszel az átlagos ~3x zoommal és inkább a képminőség a fontos, akkor néhány kitobjektíves belépő kategóriás MILC és DSLR is belefér a keretedbe (de ha hozzászoktál a tele tartományhoz, és aktívan használtad is, akkor mindenképpen próbáld ki ezeket, mert a kitobjektív könnyen kevés lehet. A bővítés pedig súlyos tízezrekbe kerül, minőségi cuccokkal pedig pillanatok alatt a hatszámjegyű összegek birodalmában találod magad)
Ha használt gép is szóba jöhet akkor komolyabb cuccok közül is lehet válogatni 120e környékén.

(#55495) lkristóf válasza Tin_Shield (#55494) üzenetére


lkristóf
senior tag

Köszi szépen, most azon gondolkodom, hogy media markt akció lesz holnap és -19% összehozható, na de akkor 83k vs 133k, megéri az a plusz szerintetek? (fz200 vs fz300 ra gondolok) Mert jelentős funkcióbeli eltérések annyira szerintem nincsenek a két gép között, de árkülönbség az annál inkább. :) Szóval melyik állná meg a helyét jobban, sokkal hamarabb cserélném le később az fz200at egy másik fényképezőgépre mint az fz300at? Csak mert sürget az idő mivel holnap lesz RED FRIDAY :DDD

(#55496) Tin_Shield válasza lkristóf (#55495) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Állókép minőségben nagy különbséggel nem számolnék, ugyanaz a szenzor, ugyanaz az optika. esetleg a jpg motoron farigcsáltak kicsit. De a videóra azért rágyúrtak rendesen az utódban (4k, jobb AF, jobb stabi), ha ez a terület is érdekel, akkor megéri a felárat a 300-as.

(#55497) PitLee válasza Tin_Shield (#55496) üzenetére


PitLee
őstag

+ vízálló váz, +wifi, +Post focus, + érintőkijelző, +26 fókusz pont (49), +TimeLaps, + kétszer nagyobb felbontású kijelző, +5 tengelyes HYBRID O.I.S(4K videónál nem működik), +.. ami kimaradt :DDD

(#55498) Tin_Shield válasza PitLee (#55497) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Pontosan. Egy rakás új vagy javított fícsört kapott az Fz300-as, de azt írta ezeket nem tartja jelentősnek. A képminőséghez egyiknek sincs közvetlen köze, innentől egyéni preferencia kérdése, melyikről gondolja úgy, hogy megéri a felárat. Én fenntartom, hogy ha nem bűvölte el a 300-as specifikációs listája akkor a video fontossága alapján döntsön.

(#55499) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok
Adott egy Fujifilm FinePix S1800 gépezet, ami megérett már a cserére(nem picit).
Max 40ért használtan lehet kapni valamit, amire megéri lecserélni??
Nincs nagy igény, nem kell full frame :), milc, sima kompakt, Bridge kellene!!!.
Csak legyen benne kreatív szűrő,szebb kijelző, esetleg nagyobb szenzor :)

2. fényképezőgépként lenne használva, egy Milc van már.

(#55500) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Kompakt gépet szeretnék venni.

Ami fontos:

- jó RAW képminőség (pl. 1" vagy nagyobb szenzor által)
- kereső
- mikrofon bemenet (emiatt esik ki a Pana LX100, amit nagyon sajnálok)
- jó minőségű, fényerős lencse (a zoom átfogás nem lényeges, 28-70 legalább legyen, de nem baj ha nagyobb)
- kénylemes manuális beállítások (vezérlőtárcsa)
- könnyen elérhető manuális fókusz (pl. fókuszgyűrűvel) *

* - az utolsónál az a lényeg, hogy ha sűrű szövésű kerítésen, vagy üvegen keresztül kell fotózni, akkor tudjak segíteni a gépnek, hogy ne a kerítésre / üvegre fókuszáljon, hanem messzebb. Lehetőleg, minél gyorsabban helyes útra lehessen terelni a gép fókuszrendszerét.

A Sony RX10 esetén azt olvastam, hogy a változó sebességű fókuszgyűrű miatt körülményes a kézi fúkusz.
Ez nem állítható egy újabb firmware által? Esetleg próbálta már valaki?
Vannak tipikus, ismert hibái a készüléknek?

Esetleg más gépet kéne választanom?

Ami egyáltalán nem érdekel:

- 4K videó
- érintő kijelző
- kis méret (minél nagyobb a gép, annál jobb)
- wifi, nfc, arcfelismerés, és hasonló divatos cuccok.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.